BLOEMBOLLENTEELT 14 aïELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 JANUARI 1933. Julianadorp. Callantsoog. Wieringen. KRIGEÉ's Gemberbrood f 0.25 Anna Paulowna. Breezand. YYierïngei waard, Barsingerhorn. Texel. Saneering van en steunverieening aan het bloerrsboüenbedrtjf. J vv Marineberichten* Haven van Nieuwedien 461e STAATSLOTERIJ I MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was j.1. Donderdag evenals elders, niet buiten- gewooo, maar dat zijn wij elk jaar ge woon. Dit wordt dan ook de stille zes weken genoemd. De prijzen kwamen tot 80 ets. De beesten brachten gemiddeld 1 225 op. De handel in gelde- en kalfkoeien was trekkend oi beter gezegd weinig handel, prijshoudend. - De handel in vaarzen was stug. Han del in stieren was heel goed, er was weer eens wat aangevoerd, prijzen tot 22 ets. De gedachte was, dat de handel in paar den wel goed zou worden, dit viel echter niet mee. Door den heer K. Stammes uit H. Hugowaard werden anders weer beste paarden aangevoerd. De tijd voor graskalveren is voorloopig weer uit. De handel in nuchtere kalveren was heel goed. De heer J. Zwaag, alhier, die nogal z.g.n. dikbollen koopt, had nu een kalf, oud 5 dagen, verkocht voor f 50.— een mooie prijs. Oude slachtschapen, golden van 814 gld., de handel was stug. Overhouders heel stug. De aanvoer ervan was goed. Vette schapen stug, hoogste prijs 18 gld. De biggen waren iets duurder, 59 gld., de handel nogal goed. Schrammen gewoon. De aanvoer van vette varkens had wel grooter kunnen zijn, ze was matig, prijzen tot 15 ets., wat meeviel. Vermeld moet nog worden konijnen 1 0.75—f 1.80. De heer A. Leynse, opzichter bij de Zuiderzeewerken, is tijdelijk gedetacheerd bij den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland, standplaats alhier. Burgerlijke Stand van Schagen van 29 Dec. 19325 Jan. 1933. GEBOREN: Henri Albert Maria, z. v. W. A. M. v. Leuven en C. A. M. J. v. Aarsen; Lippe, z. v. M. Akkerman en E. Kwaad; Alie, Louisa, d. v. N. W. Spier dijk en Fr. A. Goossen; Ariaantje, Trijn tje, d. v. D. P. Raat en O. Blaauboer. OVERLEDEN: Neeltje Kuiper, 69 j., wed. van Pieter Tressen. BURGERLIJKE STAND GEDURENDE DE MAAND DECEMBER Geboren: Jan Jacob, zoon van J. Kalsbeek en C. C. Stam. Karei Gerardus Martinus, zoon en Geertrudus Catharina Margaretha, dochter van M. Th. Kaptein en M. Verduin. Ellie, dochter van K. Swakman en N. C. Saai. Divera Johanna Catharina, dochter van H. J. Boersen en M. A. Bruin. Nicolaas, zoon van J. Hoog- schagen en G. de Wit. Alida Catharina, dochter van P. J. Baars en C. Groen. Veronica Cecilia, dochter van B. Smit en D. M. Verduin. Piet, zoon van P. Boonacker en G. Molenaar. Johan Pieter, zoon van E. J. Woud en M. W. van Rosse. Maria Lucia Timothea, dochter van M. P. N. Meijer en M. Kruijer. Nicolaas, zoon van N. Waij en C. Kos. Getrouwd: Jacobus van derMeijden en Wilhelmina van der Linde. Overleden: Pieter Roggeveen, oud 66 jaren, echtgenoot van E. van der Hoek. Maartje Kuilboer, oud 84 jaren, weduwe van Willem Melker. Elisabeth Zeeman, oud 77 jaren, weduwe van J. Jimmink. Arie Bommer, oud 83 jaren, weduwnaar van N. Appelman. Anna Snaas, oud 69 jaren, weduwe van Chr. Jonkman. Neeltje Kuiper, oud 69 jaren, weduwe van P. Tiessen. PROPAGANDA-VERGADERING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De propaganda-vergadering, uitgaande van de afdeelingen Den Helder en Anna Paulowna, van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw, die aanvankelijk aan de „Blauwe Keet" zou worden gehou den, wordt door verschillende omstandig heden, nu gehouden in „Veerburg", te Anna Paulowna, op Dinsdag 10 Januari 1933, des namiddags om 2 uur. Óp bo vengenoemde vergadering zal het woord gevoerd worden doqr den Directeur van „Land- en tuinbouwbelang", te Utrecht, en een ambtenaar van de „Centrale Land bouw- en Onderlinge' over 't onderwerp „De kosten der sociale verzekering". PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 u., Ds. H. A. Enklaar Zendingsgebouw „De Ster der Hope". '8 Avonds 7 uur, de heer'H. J. Kraak van Den Helder. HULP IN NOOD. Hedenavond 7 uur vindt in het lokaal van den heer Jb. van Scheijen de jaarlijk- sche algemeene ledenvergadering plaats van de vereeniging „Hulp in Nood". „ZANGLÜST". Zondagavond 8 Jan. a.s. geeft de dames- zangvereeniging „Zanglust" haar jaarlijk- sche uitvoering in hotel „Duinzicht". DE VISSCHERIJ BEZUIDEN DEN AFSLUITDIJK. Evenals de vorige week worden ook thans weer groote hoeveelheden schol en bot aan den Zuidkant van den Afsluitdijk gevischt. In den beginne werden de vangsten onderhands verkocht. Met ingang van Maandag echter loopt alles over den af slag. Aan de haven heerscht een gezellige be drijvigheid. Vele vischkoopers uit andere plaatsen profiteeren van de lage prijzen en sleepen groote hoeveelheden met vrachtauto's weg. Voor den Oever weer een buitenkansje. Burgerlijke Stand van Wleringen van 15 Januari. GEBOREN: Pieter Willem, z. v. B. Mul ler en A. van Goor; Martinus Okke, z. v. P. C. de Haan en G. Bosker; Jannes Johann, z. v. J. Bosker en A. Speckmann; Suzanna Jantina, d. v. J. Voos en F. Lui- keiis GEHUWD: S. C. Tijsen en G. Bosker. OVERLEDEN: Hendrik Bosboom, l1/» jaar, z. v. H. Bosboom en R. Biouw. i Hippolytushoef. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Donderdagavond hield de afd. van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling, in de oude school te Hippolytushoef, een leden vergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter der afd., de heer J. de Wit, het vele ontwikkelingswerk dat door de afd. in het afgeloopen jaar is verricht. In het bijzonder gewaagde de spr. van den cursus voor de rijpere jeugd, welke op initiatief van het Instituut tot stand kwam. Deze cursus is een groot succes ge worden, wat door de belangrijke subsidie die de gemeente geeft, een prachtig stuk ontwikkelingswerk is geworden, waar het Instituut trotsch op mag zijn. Door den heer Treurniet, lid van het Centraal bestuur, werd hierop een korte inleiding gehouden, over de scholing der arbeiders. De spr. wees er op dat de z.g kader- scholen, in vele plaatsen niet aan hun doel beantwoorden, omdat vele arbeiders de leerstof die daar gegeven wordt niet kunnen verwerken. Men richt nu aller wegen arbeidersavondscholen op, welke bedoeld zijn als voorscholen van de kader- scholen, de avondscholen zullen niet boven het leerplan der lagere school gaan, zoo dat a. h. w. de vroegere schoolkennis zal worden opgefrischt. Na eenige gedachtenwisseling met den inleider werd besloten, dat gepoogd zal worden om tot oprichting van een arbei dersavondschool te geraken. Tevens werd besloten om dezen winter nog een tweetal groote cursussen le hou den, waarvoor sprekers zullen worden gevraagd. Ds. Smits zal worden gevraagd om te spreken over Christendom en Socialisme, terwijl ook veei belangstelling bestaat, voor het onderwerp Petroleum en poli tiek, waarvoor de heer Noordhof zal ge vraagd worden om dit te behandelen. Ook zal dit seizoen, een film of tooneel- avond worden gegeven. Het bestuur kreeg machtiging in die richting werkzaam te zijn. Hierna sluiting. POLITIE. Bü iemand onbeheerd aangetroffen een heerenrjjwiel, merk „Veldpost". Gevonden: een voetbalschoen. Inlichtingen te bekomen bij den ge meentebode te Hippolytushoef. een delicatesse Den Oever. ZUIDERZEEWERKEN. De Directie der Zuiderzeewerken maakt bekend, dat in verband met de nog aan de verkeersbrug te Kornwerderzand uit te voeren werkzaamheden het doorgaand verkeer met ingang van Maandag 9 Jan. a.s. voor hen die vergunning hebben niet meer plaats kan vinden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelijke Vereeniging (in de Kapel te Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer Franck 's Middags 4.30 uur, de heer Deen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef 's Morgens 10 uur, Proponent Gaaikema, van Oldehove. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 9.30 en 's middags 2 uur, Ds. S. U. Zuidema. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur heer P. Boon. PREEKBEURT Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. F. W. J. v.d. Poel Bevestiging Kerkeraadsleden. EERSTE UITVOERING „DE WESTFRIES". Naar ons werd meegedeeld zal de op- Het Pad naarzeker oord is met goede voor- ndeuw opgerichte Gymnastiekvereeniging ne™"is 9eP!aveid „De Westfries" haar eerste uitvoering We veronderstellen, dat menig lezer zich reeds geven op Zondag 15 Januari a.s. in de verzoend had met h* idee dat de rubriek Bloera- I zaal van den heer De Graaf. Het is be- bollenteelt ut de Heldersche Courant was ver- grijpeiijk, dat velen benieuwd zijn naar het d^nen, zoo lang is het al geleden, dat het laatste i optreden der vereeniging onder leidingartl e versc een' 1 van den heer Met. Voor voldoende afwis- d. v. Jan Kesemaker en Catharina Maria Barhorst, ONDERTROUWD: Willem Reinder Garritsen en Albartha Johanna Lampers, Gerard Bakker en Neeltje Zuidewind. POLITIE. Gevonden: een paar wanten. Oudeschlld. Deze week werden van hier verzonden: 77 varkens, 7 koeien en 7 kalveren. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Januari 1933 Ned. Herv. Gemeente Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser Voorbereiding H. Avondmaal n.m. 7 u., Ds. Visser H. Avondmaal Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Kok Wa a 1, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Bevestiging Kerkeraadsleden. Den Hoorn, v.m. 10 u„ de heer Van Kempen, reizend secr. I.Z.I.N. De Cocksdorp, 'sav. 7 u., Ds. Plug Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Plug Doopsgezinde Gemeente. Waal, v.m. 10 uur, Ds. Vis Diakenbevestiging Oost er end, 'sav. 7 u. Ds. Vis Diakenbevestiging Gereformeerde Kerk, Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 'sav. 7.30 u., Leesdienst Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Leesdienst Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en n.m. 2.45 u., de heer K. H. Kroon, Oand. te Utrecht KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 6 Januari. De gammele motorremmen. De binnenschippersmaat Jac. I. uit Cal- lantsoog had zich gewaagd op een motor met onvoldoend weTkende remmen, wat te Alkmaar werd ontdekt en gestraft met 8 boete of 8 dagen. De 24-jarige ingezetene van Wieringen, Klaas B., had in den avond van 28 Dec. de verblindende koplampen van zijn schamel karretje op d© Kanaalkade te Alkmaar doen spelen, welke „Stosch" hem heden werd aangerekend met 2.50 boete of 1 dag. Het was 'n schijntje boete, maar Klaas had er slag van het medelijden op te wekken. WASSCHERIJ EN CHEMISCHE VERVERIJ. FIRMA S. KROM. Donderdagmiddag heropend. 'I donderdagmiddag had te Alkmaar de lipopening plaats van de wasscherij en chemische ververij van den heer S. Krom welke fabriek op 1 Juli van het vorige jaar door brand is vernield. Het nieuwe bedrijf, ontworpen doorir. Van Genderen Stort te Amsterdam en architect Kalverboer te Alkmaar voldoet aan de hoogste eischen, die thans op dit gebied aan een dergelijk bedrijf gesteld kunnen worden. De wasscherij is gelegen aan de Zuidzijde van den Schermerweg de chemische ververij aan de Noordzijde. De gebouwen zijn geheel van staal en beton opgetrokken, terwijl de scheidings muren in de verschillende afdeelingen van Belgische klinkers en Hollandsche kalkzandsteenen zijn vervaardigd, waar door een uitstekend geheel is verkregen. Zoowel in de wasscherij als in de ver verij is de belichting door daklantaarns, uitsluitend door Noorderlicht tot stand gebracht. Boven het voorgedeelte van de was scherij bevinden zich de ruime kantoor lokalen, vanwaar men ook het geheele bedrijf kan overzien. De wasscherij, waar in tal van de modernste machines zijn geplaatst is in een groote lokaliteit onder gebracht en opvallend is hier, dat men door de ijzerconstructie een spanning breedte heeft verkregen van 35 meter. Alleen de stoommachine en de waterin stallatie bevinden zich in afzonderlijke lokaliteiten. De heer S. Krom heette speciaal den heer en mevrouw Wendelaar, den archi tect en aannemers en zijn collega's, die het hem na den brand mogelijk hadden gemaakt zijn bedrijf gaande te houden, hartelijk welkom. Burgemeester Wendelaar sprak namens Alkmaar en het gemeentebestuureen woord van dank tot den heer Krom voor het herbouwen van zijn groote bedrijf in de gemeente Alkmaar. Hij huldigde den heer |Krom, als een energieke persoonlijkheid, die getoond heeft, dat men ook in deze moeilijke tijden niet troosteloos moet gaan neerzitten. Zijn arbeid is een bewijs, dat de toestand niet zoo ellendig kan zijn, of men komt er met eigen energie boven uit. Na mr. Wendelaar voerden nog het woord de heer v. d. Vegt, directeur van De Lelie te Amsterdam, de heer Lips, secretaris van den Bond van wasch- industriëelen. Ir. van Genderen Stort, de heer Pisart, accountant, den heer Tol, directeur van Rijneveld in Den Haag, namens het personeel sprak mej. De Vries, I die een gedenksteen aanbood en den wensch uitte, dat die steen het symbool zou zijn van de goede verstandhouding, die er steeds tusschen directie en per soneel heeft geheersCht. i Hierna stelde de jongste zoon het bedrijf in werking, waarna de aanwezigen een rondgang maakten door het bedrijf, om tenslotte in de kantoorlokalen op ver- I verschingen te worden onthaald. vangenisluohies van je af, Yveltje Dlaw- nurg. Het was dien dag de 3e keer dat ik in het bad kroopIn Indië mandieën ze niet zooveel als ik op dien gedenkwaardi- gen dag, dat ik uit journalistiek oogpunt mij in het Huis van Bewaring in Alkmaar liet opsluiten. Naschrift. Ik ben het toch niet eens met den Staat der Nederlanden. Ze hébben mij beslist te kort gedaan... Ik heb geen uitgaanskas gehad. Op mijn ontslagbriefje staat: „niets verdiend!" Ik protesteer... ife heb 10 labels geknipt voor de Posterijen... dus heb in ieder geval recht op 1 cent uit gaanskas. Ik zal den Staat een proces aan doendie cent wil ik persé hebben. Neen, dan is de heer M. Polak, directeur van „Casino", royaler. Nauwelijks was ik thuis of daar kwam hij met eon kellner uit „Casino" mij de zes flessehen Ranja brengen en een vrijkaart voor alle voor stellingen, te beginnen met het „Chinee- sche Landhuis". Je hebt de weddenschap eerlijk ge wonnen, Yvel, zeide hij. Errat a. In het vorige artikel schreef ik, dat volgens de Joodsche wet, iemand die een schaap gestolen had, dit aan den eigenaar moest terugbetalen en 1/5 dee] van de waarde er boven. Dit was een kleine „slip of the pen", want in Exodus 21 37 vinden wij, dat wanneer iemand een os, etc. etc. steelt, slacht en verkoopt, dan zal hij vijf runderen terug moeten betalen, dus niet 1/5 deel, maar 5 X de waard©. Bij een haastige correctie vergat ik deze fout te herstellen. Mijn dank aan hen die mij hierop opmerkzaam maakten. einde. Laafs (pseudoniem). EES NIEUWE POMP. stijging en vergeet daarbij, dat die mindere uit- plant ook wel eens tot gevolg kan hebben, dat de exporteur zeer voorzichtig werd bij het verkoopen van hyacinthen. Blijkt er dan volgend jaar weer een surplus van leverbare bollen te zijn, dan wordt het restant wederom voor spotprijzen naar het buitenland gezonden, waardoor juist de beste afnemers in hooge mate worden gedupeerd. In ons vorig artikel wezen we er reeds op, dat er verscheidene plannen tot steun aan de bloem bollenkweekers zijn ontworpen. Tot nog toe heeft echter geen enkel plan kans van slagen gehad. De bedoeling is ongetwijfeld goed geweest, maar alle voorstellen hebben tot heden duidelijk aan getoond, dat zij in groote haast In elkaar werden gezet. Ze getuigden geen van allen van ernstige bestudeering van den toestand in het bloembollen vak en wisten het niet verder te brengen dan aan dringen op steun aan de bollenkweekers door Drukke bezigheden hebben ons verhinderd de seling in het programma is gezorgd. Wij f.ubr!ek r^,matI9 te verzorgen maar achteraf wenschen de vereeniging succes bij haar b"ch°7dJhe,exf retraite toc\ook haar 9°ed! hernieuwd optreden. .Zijde gehad. Wellicht waren we doorgegaan met I het belichten van de economische zijde van het TOONEELVEREEN. „HOUDT MOED". bloembollenvak' misschien hadden we ook wel saneeringsplannen beraamd, gelijk zoovelen in het Door de tooneelvereeniging „Houdt bloembollenbedrijf en waarschijnlijk hadden we Moed" is als tweede stuk voor dit seizoen jook even foveel bIu,ndersJ O"""*1- in Studie genomen „Z.B.B.H.H." (Zijne I ,In °ns Iaatste ^tikel deelden we mede, welk bezigheden buitenshuis hebbende), een P!an de vereeniging „De Hyacinth had ont- bliispel in drie bedrijven van Archibald ™°Tn' een Plan' dat als, geslaagd mag worden beschouwd, althans wat de uitvoering betreft. Honderden, neen, duizenden manden hyacinthen middel van de regeering, waarbij het Rijk als heeft men vernietigd, heel wat kweekerijen, vooral blijk van waardeering een hoeveelheid waarde- van de minder kapitaalkrachtigen, hebben een 1 looze bollen zou ontvangen. aderlating van beteekenis ondergaan, maar tevens j Niet te verwonderen, dat men in regeerings- is er opruiming gehouden onder al die partijen, kringen niet bijster toeschietelijk is geweest, welke bij de huidige prijzen de moeite van het Thans echter heeft de regeering een plan be- Naar wij vernemen heeft het bestuur doortelen heelemaal niets meer waard waren. reikt, dat, ontworpen door het bestuur van den V ail liet Waterschap „P. II. Polder dezer 1 Echter, een kleine minderheid onder de hya- j Bond van Bloembollenhandelaren, besproken en Cageil besloten tot aanschaffen van een cinthkweekers zag geen heil in de plannen van gewijzigd door het Centraal Bloembollen-Comité, nieuwe pomp aan de bemaiingsinstallatie; de vereeniging „De Hyacinth", of had zelfs gods- door de laatste organisatie bij de regeering is in de OlK.e Was geheel versleten. Men beheipt dienstige bezwaren tegen het vernietigen van ge- gediend. Zich I1U met een kleine hulppomp; geluk- zond plantgoed. Deze minderheid organiseerde I Het zou ons te ver voeren, het ingediende plan klg dat de regenval^ in de laatste weken zich en trok heftig te keer, toen de meerderheid in zijn geheel te bespreken, maar de hoofdzaken looven. Voor zoover wij het kunnen beoordeelen, heeft het plan veel kans van slagen, omdat het heel wat degelijker in elkaar zit dan alle vorige ontwerpen en het kwaad aantast bij den wortel, in casu de te lage prijzen. We zullen ons ten zeerste verblijden, wanneer het plan een gunstig onthaal vindt bij Minister Verschuur, maar we hopen van harte, dat de algemeene wereldtoestand binnen niet te langen tijd zich zoodanig verbetert, dat het bloembollen vak weer spoedig zonder krukken kan gaan. van weinig beteekenis is. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Vrijdag heeft Dr. Ten Bruggecate voor uit de drukke opkomst. VOOR DE ZIEKENAUTO. willen wij onzen lezers niet onthouden. De ontwerpers stellen, naar onze meening zeer juist, als uitgangspunt, dat de in het buitenland te bedingen prijs grootendeels de binnenlandsche markt beheerscht, doch dat de abnormaal lage door middel van een boycot haar wilde dwingen, ook in te leveren of voor zoover alles reeds geplant was een gedeelte van het geplante in het voorjaar af te schoffelen. Het werd een „Dwingt ze om in te gaan" en aan dwang heeft elke rasechte Hollander minstens j buitenlandsche prijs een gevolg is van de over- d>e eerste maal zitting gehouden in café léen broertje dood. j productie, die vooral wegens den slechten toe- ,JDen Burg te Den Burg. Dat aan het G°k den handelaren, die geen hyacinthen telen, stand in den landbouw en de tuinderij is toege- vestigen van een dergelijke instelling hiér iwerden de duimschroeven aangezet, want ook hun nomen door den overgang van deze bedrijfstak- gTOOte behoefte bestaat bleek reeds direct werd bet aanvullend contract ter teekening voor- ken in bloembollenteelt. Afdoende verbetering van gelegd. Zouden ze weigeren, dan konden zij met den tegenwoordigen noodtoestand is mogelijk door de contractanten niet alleen rechtstreeks geen een rationeele inkrimping van de teelt en stabili- zaken doen, maar ook zou het hun onmogelijk ge- satie van den productieprijs, maakt worden op de veilingen te koopen, omdat j Aan twee voorwaarden moet dus worden vol- De dansclub »T. O. P.« te Den Burg, de Bond van Bloembollenveilingen zich achter de daan: heeft Woensdagavond in hotel Texel een I meerderheid in de vereeniging „De Hyacinth" had j le. de productie moet worden ingekrompen op tweede opvoering gegeven van het too- j geschaard. jden grondslag van den uitvoer; neelstuk Truusje Meijer, dat op den 2en Vooral de Bond van Veilingen heeft zich danig 2e. de prijs, waarvoor in het buitenland ver- Kerstdag eveneens was opgevoerd, met geweerd om tot een vergelijk te komen, evenwel kocht wordt, mag niet liggen Deneden den pro- groot Succes. '°t nu toe tevergeefs. j ductieprijs, vermeerderd met matige exportkosten. Ditmaal werd de opvoering gegeven kde' ons voorkomen, dat de vereeniging' Wat het eerste punt betreft, moet niet in het uitsluitend voor gehuwden en ouderen, I 1 Hyacinth met haar boycot geen gelukkigen wilde weg worden ingekrompen en vernietigd, terwijl de opbrengst geheel ten voordeele 9reeP beeft gedaan en een groep menschen tot; maar moet men de uitkomsten van. het handels- Van het fonds voor een nieuwe zieken- een daad heeft willen dwingen, waarvan de zegen- seizoen afwachten. auto Was. j rijke gevolgen wel verwacht worden, maar nog Niet alleen het surplus leverbaar, maar ook het De Zaal was Vl'ij goed bezet, en deOp-l®efn vvcrkelijkheid zijn. 'er bij behoorendé plantgoed moet worden inge- voering evenals op 26 December, uitste- Zelfs als de prijzen der hyacinthen volgend leverd en vernietigd. kend, terwijl een bijzonder prettig bal 'aar 9emiddeld hooger zijn dan in de afgeloopen j Door een binnenlandschen productieprijs te volgde. Daar de heer J. Kikkert de zaal gratis had afgestaan, en de heer Boom even periode, is nog niet te bewijzen, dat de hoogere garandeeren, zelfs voor het surplus leverbaar, kan prijzen een gevolg zijn van de vernietiging van aan de tweede voorwaarde worden voldaan. Het een deel van het plantgoed. Men kan in het on- crediet, dat o.a. voor het inkoopen van het eens gratis voor balmuziek zorgde, kon 9unst'9c geval, dat de prijzen even laag blijven, surplus noodig is, zal de regeering moeten ver- na afloop van den avond een bedrag van natuur'')k Wel beweren, dat ze zonder inlevering schaffen. Dit wordt terugbetaald door de expor- ruim f 72— voor de ziekenauto worden 'ager 9eweest zouden zijn, maar ook die teurs, die bij elke zending een zeker percentage afgedragen. redeneering bevredigt per slot van rekening aan de regeering moeten afdragen, welk bedrag 1 niemand. j zjj kunnen terugontvangen van de kweekers- 1 Bovendien; het ging en gaat er toch maar om, leveranciers door korting op de rekeningen. bétere P^^n te verwerven, en nu is het merk- j Dat er aan dit plan nog heel wat moeilijkheden Burgerlijke Stand van Texel van 26 Januari. PP,,,,,,,,,, waardig, dat niemand rechtstreeks op prijsverhoo- zijn verbonden en dat er een flinke dosis orqani- VtEHOULN. (ornehs, Z. V. ornelis ging, op prijszetting heeft aangestuurd. Van de satietalent vereischt zal worden om het plan te t> t 4- cu "vv" v.. tui ut onucidicui verciNunc zaï woraen om net pJai «.oeper en trijntje Steenman; Theodora, mindere uitplant alleen verwacht men reeds prijs-doen slagen, zullen onze lezers wel willen ge- Luits. ter zee 2e kl. P. S. Alstede, C. J. Wingerden en J. H. J. Nepveu, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, zijn ter beschik king gesteld. Ondervolgende officieren en schepelingen zijn aangewezen om naar# Nederland terug te keeren: Per Dempo, 21 ,D?,c. '32 van Priok. (Onder intr. aanwijzing voor het m.s. Marnix v. St. Aldeigonde op 25 Jan. '33 van Priok): Serg. der mams. A. Onstenk. Per Johan de Witt, 4 Jan. '33 van Priok: Of f.-vlieger 2e kl. A. F. Copini. Per Sibajak, n Jan. '33 van Priok: Off. van adm. 2e kl. Mr. R. J. Brünner. Per Marnix v. St. Aldegonde, 25 Jan. '33 van Priok: Luit. ter zee 2e kl. A. v. Miert, idem E. C. J. v. d. Horst. off. van den M.S.D. 2e kl. T C. v. d. Sterre, luit. ter zee ie kl. J. H. v. Rinkhuijzen, kap.-luit. ter zee A. C. v. d. Sande Lacoste, idem H. Ferwerda, off. vai gez. ie kl. H. B. v. Kreel, Bij beschikking van den minister van de fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 14 Jan. 1933: de off. van adm. der 2e kl. G. Bakker aan boord van H. Ms. Schorpioen; met 16 Jan. 1933: de off. van adm. 2e kl J. C. Meershoek aan boord van H. Ms. Heems kerek; met 17 Jan. 1933: de off. van adm. der 2e Kfc F. C. H. Schlamilch bij het vliegkamp De Kooij; met 18 Jan. 1933: de off. van adm. der 2e kl. J. F. Staverman te Amsterdam. Aangewezen om met het m.s. Johan de Witt, van de Mij. Nederland, den isen Fe bruari '33 naar Oost-lndië te vertrekken: Serg.-konst. A. W. Verouden, idem D. Bakkum, maj.-torpmr. H. Schinkel, seng.- torpmr. W. Komijn, i-dem C. H. ten Boden, idem L. Harpe, idem E. Doornebos, maj.- macht. J. C. de Ligt, idem N. Zijlstra, idem P. J. Deijl, serg.-vliegtmr. (M) L. J. M. Pot jes, idem (M) J. W. Herter, serg.-bottel. N. v. d. Brink, srg.-hofmr. M. v. d. Kamp, sergt. der mams. H. P. v. Euteger, korp.- konstabel W. Th. J. Koehi, idem J. J. de Loos, korp.-torpmr. J. Bakker, idem M. Klootwijk, idem C. Smit, idem B. J. Danckaerts, korp. der mams. M. de Ruiter, idem H. J. Jongen idem A. J. L. Willems, idem P. Vermaire, pijper ie kl. W. J. Bootsma, marin. 3e kl. J. Leijnse, id. 2e kl. J. Ippel, idem 2e kl. M. W. Philips, idem 2e kl. G. M. H. Blok, id. 2e kl. P. A. Kling, id. 2e kl. C. Kok. Aangewezen om met het m.s. Sibajak den 22en Februari '33 naar Oost-Indië te ver trekken: Majoor-konstabel H. de Smidt, serg. id. M. Drechsler, serg.-torpmr. J. A. Messerschmidt, id. P. Blokker, id. L. Groentiuijzen, id. H. Henning, maj.-macht. J. de Waal, id. H. ten Bosch, serg. id. R. Swanborn, id. G. Dubbel dam, idem A. Roest, serg.-vlgtmr. (H) J. H. Brakel, serg.-bottel. J. H. Mooser, idem A. Ooms, korp.-konstabel P. v. Roosmalen, sei- nersmaat W. A. Knuijt, idem L. Verhagen, korp.-machinist A. J. Lukassen, stoker-olie man J. G. de Pauw, korp.-monteur J. Hon delink, korp.-ziekenverpl. J. de Boer, korp.- kok J. J. Hofman korp. der marns. J. J. Wil lems, idem A. P. v. de Steenhoven, idem M. C. Naaijen, pijper 2e kl. H. K. Leenen, marin. 2e kl. H. J. Hartgers, idem N. B. Blom, ma rinier 2e kl. H. Kraaijeveld, idem 3e kl. G. Schreuder, idem 2e kl. H. de Besten, i 'em 2e kl. L. Schroevers. Ondervolgende schepelingen vertrekken den 25en Januari 1933 per mailschip Johan van Oldenbarnevelt naar Nederl.-Indië: Schipper H. Binksma, bootsman L. C. Ver- meijden, seng.-konst. P. de Blieck, maj.-tel W. G. J. Dries, serg.-tel. J. Keizers, maj.- mont. H. G. v. d. Water, serg.vl.m. (M) J. W. Hekel, idem (H) J. Brizee, serg.-schr. R. W. Klop, serg.-macht. P. P. Neefjes, idem A. Harder, kwartierm. P. P. Versteeg, idem A. Knijff, korp.-vl.m. (H) J. Kampman, idem (B) G. Jongh, korp.-schr. A. Bakker, korp.-hofm. F. J. Wouters, korp.-kok J. A. v. Tol, matroos ie kl. H. Stroosnijder, idem J. Slootjes, idem W. v. d. Valk, idem L. T. M. v. d. Linde, korp.-macht. K. Portegijs, idem P. J. Smit, idem D. W. Riechelman, idem N. P. Jacobs, idem N. Steenhaard, stok.- oliem. D. G. C. Schalker, idem J(. Piller, korp. der marns. L. Bekkers, tamboer 3e. kl. M. Michels, marn. 2e kl. H. A. M. Nijssen, marn. 3e kl. G. W. K. Reinders, idem M. Termorshuizen, idem P. v. d. Es. Bevorderingen. Mariniers 2e kl. W. M. Thijssen en C. Klein tot id. ie kl., 1 Jan. '33. Marinier 3e kl. J. M. Nagelkerken tot id. 2e kl., 1 Jan. '33. De marin. ie kl. J. B. Stijger is met ingang van J Jan. '33 overgebracht in de kwaliteit van matroos-konstabel. Stokers der ie kl. J. Klant en W. M. Maas- sen tot stok.-olieman, 1 Jan. '33. Matrozen 2e kl. P. I. Simpelaar en A. van Tol tot id. ie kl., 1 Jan. '33. Leerl. vliegtmr. (M) B. van Emmerik tot vliegtmr. (M) ie kl., t Jan. '33. Marin 3e kl. W. van Herk tot idem 2e kl., 1 Jan. '33. 5 Jan. 1033. Aangekomen van Harlingen, bestemd voor Londen, het Ned. motorschip „ïda"; bij- legiger wegens ongunstig weer. 6 Jan. 1033. Aangekomen van Kerteminde het palingh schip „R.C. Jörgesson". Vertrokken naar Londen het Ned. m.s. „Cabo". Vertrokken naar Londen het Ned. motor schip „Ïda". (Niet officieel) Trekking van Donderdag 5 -l::nuarlf);j3 4e Klasse, 4e IJjst 1 OOGE PRIJZEN 1000.— 11602. 400. - 1323 2740. Prijzen van ƒ05. 41 170 570 693 859 974 lStn 1714 2013 3007 3173 3377 3113 3612 3713 37«o 3839 3872 4158 4313 4838 5282 5378 5982 6567 6754 6761 6828 6291 7114 73-10 !7f97 7720 7808 7843 7845 7897 8141 8431 8545 8571 8604 8.139 8009 6330 9C19 9812 loOt» 10031 10156 10539 10325 10732 10769 11299 U300 U434 11772 11916 1202C 12408 12444 12922 12970 53282 13440 13366 13667 13988 14354 1<:;71 15115 15601 15778 15907 13045 16186 1CS40 1C51 16704 16915 16940 17053 17534 17717 17762 18747 19062 19210 19291 19734 19871 20083 20281 2C3S2 20389

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 14