7759 Onze patronen. Onze kleintjes. nog zeer zoutig is, moet het water nog eens ververscht worden. Even voor het opdienen wordt de visch uitgeschept en met peterseliesaus opgediend. Hiervoor is noodig: l/3 dl vischwater, 35 gr. bloem, 40 gr. boter, 1 flinke eetlepel zeer fijn gehakte pctcrsöliCt De boter wordt gesmolten en met bloem vermengd, zóó dat we één ge lijke gladde massa krijgen, waarbij met kleine scheutjes tegelijk het visch water gevoegd wordt; dit sausje laten we 5 minuten doorkoken en roeren van het vuur de peterselie er door heen. Aardappel ommelet. 10 kleine aardappelen. 6 eieren. 1 uitje. 6 lepels water, peper en zout. 1 eetlepel tomaten-purée. 50 gr boter. We schillen de aardappelen, was- schen ze en snijden ze aan kleine blok jes, die we met het aanhangende water, het fijn gehakte uitje en de boter bijna gaan smoren, doch zóó, dat ze niet stuk gaan. De eieren worden met peper, zout en tomaten-puree geklopt, daarna wordt onder voortdurend kloppen lepelsge- wijze het water bij de eieren gevoegd en tenslotte de stukjes aardappel. In de koekepan wordt boter of sla olie warm gemaakt en hierin worden van het beslag twee ommeletten gebak ken, die dubbel geslagen op een ver warmde schotel worden opgediend. Mocca-okkernoten cake. 200 gr zelfrijzend bakmeel. 300 gr boter (margarine). 150 gr suiker. 3 eieren. 3 eetlepels melk. 50 gr gepelde okkernoten. 1 pakje vanille suiker. Vulsel. 75 gr boter. 100 gr poeder suiker. 1 eetlepel zeer sterk koffie extract. We beginnen met een cake-vorm in te vetten en daarna te voeren met boterhampapier, dat eveneens bebo terd is en gaan daarna het beslag maken, waarvoor we eerst de boter en suiker tot een roomachtig geheel roe ren. We nemen geen te grove suiker, doch lichte basterd of parel-melis, daar de Suiker geheel en al opgelost moet zijn en beginnen daarna één voor één de eieren bij te voegen, het volgende niet, voordat het voorgaande geheel en al met de boter en suikermengsel is vermengd. We moeten vooral veel zorg besteden aan het maken van het beslag, hoe meer tijd we hieraan geven, des te meer lucht brengen we in het deeg. De gezeefde bloem in de vanille suiker wordt lepel voor lepel door het beslag gewerkt evenals de melk en tenslotte komen de gehakte noten er door heen. De oven hebben wij voor- gewarmd, we kunnen het beslag in den vorm doen en de cake in een matig warme oven ongeveer 3 kwartier bak ken. We overtuigen ons of de cake gaar is door er met een dikke breinaald in te prikken, die geheel en al droog uit het gebak moet komen, we storten het daarna op een rooster, nemen het pa pier eraf en laten de cake bekoelen. De volgende dag wordt hij in lagen ge sneden, en strijken met het vulsel, waarvoor wij boter en poeder suiker tot een gelijke massa vermengen door het minstens 5 minuten te roeren en daarna druppels gewijze het koffie ex tract bij te voegen, daarna worden de lagen op elkander gelegd en indien er nog wat moccacrême is, kunnen we hiermede boven- en zijkanten bestrij ken en er b.v. geschaafde amandeltjes op strooien. Sinaasappel koekjes. 250 gr suiker. 3 eierdooiers. 1 heel ei. 200 gr bloem. Fijn gehakte schil van 1 sinaasappel. 25 gr geconfijte sinaasappelschil. We gebruiken geen te grove suiker en kloppen deze met de eierdooiers en het ei goed schuimig, zóó dat de sui ker absoluut is opgelost en voegen hierbij lepel voor lepel de gezeefde bloem en ook de zeer fijn gehakte sinaasappelschil, waaraan geen wit mag blijven zitten. We vetten een bakblik in en leggen hierop met een lepel kleine hoopjes deeg, bovenop een stukje geconfijte sinaasappelschil, waarna de koekjes ii een matigwarme oven gebakken wor den. Gaarne zal ik belangstellende leze ressen, indien postzegel wordt inge sloten op hare „Keukenvragen" anf woorden. M Redactrice „Onze Keuken Hofzichtlaan 4, 's Gravenhage. Onze goedkoope patronen. Patronen worden toegezonden na overschrijving van 58 cent op Giro rekening 191919, ten name van den „Knippatronendienst" te Den Haag. of na inzending van het bedrag per post wissel aan de Moderedactrice, Muzen- straat 5 B, den Haag. Indien per brief besteld wordt, met bijsluiting van postzegels, kosten onze patronen 68 cent. Steeds maat en num mer duidelijk vermelden! Ons practisch Modeblad wordt met de patronen koste loos medegezonden. Gelegen heids ju rk Voor meisjes van 59 jaar. (No. 7728). Dit vlotte jurkje leent zich het meest om van een dunne, soepele stof gemaakt te worden. In de eerste plaats komt een of ander gewerkt kunstzijde in aanmer king, verder crêpe de Chine, of zeer dunne wollen stof, b.v. cachemire. Het kan naar verkiezing met of zon der pofmouwtjes gedragen worden en het bij de bestelling worden opgegeven, indien dit laatste gewenscht wordt, moet Langs de min of meer ovale hals komt en smalle pas, waaronder een niet zeer ruime kraag komt, die vóór een uitgetanden vorm heeft met fantasie- knoopjes, die het geheel breken; de ach terzijde heeft een kleinen puntvorm. De ruime ceintuur wordt om het mid del geknoopt en op de achterzijde ge stikt. Patroon 0.58. Zeer aparte japon. (No. 7739). Deze japon heeft een zeer apart en modern geheel en kan van zwarte wol len stof of fluweel met witte garnee ring, zoowel' voor middag- als avond japon dienen. Bijzonder charmant is dit model ook indien het van een mooi lichte tint grijs gemaakt wordt met om geslagen mouwopslagen en revers van rood- en oud-blauw. Deze garneering kan zoowel van stof, zijden crêpe, flu weel, of satijn gemaakt worden, hetgeen afhangt van de min of meer geldeede bestemming, die men aan het geheel denkt te geven. Het lijfje is iets ruimer dan de bovenkant van den rok en wordt i«gerimpeld, terwijl de ruimte verdeeld w De mouwljjn valt zeer laag, terwijl cc mouw wijd uitloopt en met een kleine opslag wordt afgemaakt. De rok heelt zooals de mode dit eischt, slechts eer eenzijdige garneering, bestaande uit schuin opgeknipte zijbaan met knoop garneering. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 48. Prijs 0.58. Schooljurk. (No. 7751). Eenvoudig en practisch is bijgaande meisjesjurk, die zoowel de kleineren als grooteren heel goed zal kleeden. Het geheel besbaat uit rokje met stolpplooi in het midden van voor- en achterbaan en een lange jumperblouse die hoog aan den hals sluit met een smal kraagje en klein split, terwijl de mouw met een smalle manchet is afge werkt. Het jurkje kan gemaakt worden van een of andere fantasiestof, maar wel licht kunnen we een paar voordeelige coupons koopen. b.v. een ruit voor de rok en bijpassende stof voor het boven deel, terwijl kraag en manchetten dan eveneens van de ruit gemaakt worden. Een effen donkerblauw of bruin rokje met fluweelen jumperblouse met witte kraag doet het ook heel goed. Prijs 0.58. Zesbaansrok. (No. 7759b De mode brengt ons nog steeds alle mogelijke soorten jumpers en blouses, zoodat een eenvoudige zesbaans rok hierbii zeker op zijn plaats is. Slanke figuurtjes zullen de blouse onder den rok kunnen dragen, en daar om gaarne een stofceintuur op den rok dragen. Voor gezette dames is de over den rok vallende blouse te verkiezen en wordt alles, wat onnoodige dikte geeft, dus zelfs een ceintuur, vermeden. Het werken van zoo'n eenvoudig okje vereischt weinig tijd en moeite en wanneer de heupwijdte, ruim gemeten over het dikste deel der heupen aange geven is, dan zal, aan de hand van het patroon, een niet buitengewoon en aren naaister, dit mode! zonder veel moeite kunnen maken. Niet vergeten moet worden om bij het knippen ruime naden aan te knippen om zoo mogelijk hier of daar. b.v. aan de taille iets uit te kunnen leggen, in dien dit noodig is. Patronen verkrijgbaar tot en niet maat 50. Prijs 0.40. (Nadruk verboden). Prijsverlaging. De belangstelling voor onze mode» rubriek en wel in het bijzonder voor onze goedkoope patronen is blijkens de honderden brieven van waardeer;n« die wij in de afgeloopen maanden ont vingen, zeer groot. Tal van lezeressen zonden ons dankbetugiinger. waaruit ons bleek, dat deze rubriek in een groote behoefte voorziet. Wij stellen dit medeleven onzer da mes lezeressen zeer op prijs, en vonden het prettig, dat wii erin geslaagd zijn in dezen slechten tijd een rubriek sa men te stellen, die de huisvrouw in zoo menig opzicht van dienst is. Op verzoek van verschillende dames hebben wii besloten den prijs per pa troon terug te brengen van 0.68 op 0.58. Men kan dus voortaan het be drag zonder prijsverhooging, ook por brief in postzegels toezenden, hetgeen voor vele huisvrouwen heel wat gemak kelijker is. Voor het geval U dan nog iets hebt te vragen kunt U dat tegelijkertijd doen. Wij zorgen gaarne voor beantwoording, mits gefrankeerde antwoord-enveloppe, is bijgesloten. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.40 voor enkelen rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Moderedactrice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. U kunt ook gireeren op girorekening 191919 ten name van den Knippatronendienst te Den Haag. Voor uitstekendien pasvorm wordt ingestaan indien buste- en heupwijdtte duidelijk worden vermeid. Ons Practisch Modeblad wordt met de patronen kosteloos medegezonden. En de temperatuur, die zij kunnen verdragen. In dit koude jaargetijde is menige moeder bang, dat de temperatuur na het luchten en aan kant maken der ka mer te laag is voor het kleintje. In ieder geval moet het kindje gedu rende deze bezigheden zoolang in een andere kamer gebracht worden, co&h men moet vooral niet angstig willen vermijden, dat de ramen gedurende eenigen tijd geopend zijn, opdat de noo- dige versche lucht kan binnen stroo men. Is de kamertemperatuur na het slui ten van deuren en vensters weer op 16 of 18 graden gekomen, dan kan de kleine weer binnen gebracht worden en in zijn heerlijk frisch opgemaakt bedje ter ruste gelegd worden. Sommige moeders meenen, dat de kleintjes bang zijn voor water, omdat zij dikwijls een erbarmelijke keel op zetten. Enkele uitzonderingen misschien daargelaten zijn de kinderen in den regel dol op baden en slaan en piassen dat het een lust is. Maar.zorgen de moeders er wel altijd voor, dat het badwater noch te warm, noch te koud is? Alleen de hand in het water steken is geen goede aan wijzing, maar zeer noodig is het om een bad-thermometer te gebruiken, en het water tussohen 26 a 27 graden te nemen bü een kamertemperatuur van ongeveer 18 graden. Wie niet werkt, kent niet het genot van vacantietijd. Vraag den Vraag den morgen, wat gij doen moet, avond wat gij deedt. De weg naar onafhankelijkheid is geplaveid met wat gij hebt gespaard. De ziel des menschen groeit niet van het loon, maar van den arbeid, die het loon verdient.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 16