terselie en de goed geklopte eieren, voe gen er naar smaak enkele maggi-aruma door en mocht het bliiken. 'at het be- siag nog niet zoo stijf is. dat we er koekjes van kunnen bakken, dan komt er nog wat kruim van' oud witte- of bruinbrood door. We laten de massa eerst koud worden en bakken daarna de koekjes met boter in de koekepan lichtbruin, nadat wij ze zoo noodig in paneermeel hebben gewenteld. Voor de koffietafel. Cornedbeef koekjes 2Vi ons cornedbeef, iYi ons gekookte aardappelen, 1 gekookt hard ei. Bloem, peterselit, peper, 1 klein uitje. We beginnen met ce cornedbeef aan kleine stukjes te snijden en de aardap pels te malen, ook de uit peterselie en 't ei worden ze zeer fijn gehakt, waarna wij alle ingrediënten met elkander ver mengen tot een stevig deeg. Mocht het een weinig te slap zijn, dan doen wij er een weinig bloem bii. Van dit deeg worden mooie ronde koekjes gevormd, die in de koekepan in heete delfrite of slaolie aan beide kan ten bruin gebakken worden. Het is een zeer smakelijk gerecht voor de koffietafel, doch kan tevoren inplaats van vleesch bii het middagmaal «orden gegeven, b.v. bii savoye kool. Gaarne zal ik belangstellende lezeres sen, indien postzegel wordt ingesloten, op hare „Keukenvragen" antwoorden. Redactrice „Onze Keuken", Hofzicktlaan 4, Den Haag. Middagjapon. (8771) Eenvoudige, gekleede middagjapon, die van geruite stof bijzonder aardig staat, maar evengoed van effen wollen weefsel gemaakt kan worden. Bij een ruit zouden wij een kraag van velourstoffen in de hoofdtint zeer aanraden, terwijl bij een effen stof ook een lichte kraag gedragen kan worden. Het voorpand sluit met drie in de voorpand gezette knoopen, terwijl de kraag aan de moderne eischen vol doet, nJ. door gedeeltelijk dienst te doen als shawlkraag de punthals te garneeren om in de revers te eindigen. De mouw is eenvoudig, glad aange sloten, terwijl de rok de heupen om sluit om in lichte klokken over te gaan. De patronen zijn verkrijgbaar tot en met maat 48. Prijs 0.58. Huisjapon voor aanstaande moeders. (8775) "V an warm gewerkte flanel voor de morgenuren of van een wollen weefsel voor den middag is het model, dat wij hier geven uitstekend geschikt voor aanstaande moeders. Indien effen stof gekozen wordt zouden wij de kraag en de manchetten hetzelfde willen maken, doch met een kleine plissé van crêpe de chine afge werkt. hetgeen vooral voor meer ge kleede doeleinden geschikter is. Een aardig geheel wordt eveneens •rki gen van donker blauwe wollen ef 't een roode kraag en man- De onderslag is zeer ruim genomen, terwijl de ceintuur eveneens verwijd kan worden door de gesp, die op zijde is aangebracht. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 48. Prijs 0.58. ZUINIGHEID IN CRISISTIJD. Van huisjurk tot gekleede japon, 't Is zoo gemakkelijk.... (A 6). Een aardig werkje. Deze japon werd ons door een onzer lezeressen gevraagd, die voor een bij zondere gelegenheid een meer ge kleede japon noodig had en niet gaar ne tot koopen van een nieuwe over ging. Wij hebben gemeend in het bij gaand model een alleszins bevredigen de oplossing te vinden en oordeelen hte beter de vraag op deze manier te behandelen, daar wellicht andere leze ressen er tevens mede gebaat zijn. Noodig is 1.50 m kantstof, in dit ge val zwarte, die volgens bijgaand mo- (A 6) del geknipt wordt, n.1. voor de pas, de mouwen de gedets onder aan den rok, waardoor de oorspronkelijke japon niet te herkennen zal zijn. De zijde wordt op ruim 7-cm ingeslagen en op de kantstof geregen en vlak langs den kant opgestikt, Heeft men een gekleurde zijden japon, dan is het absboluut noodzake lijk, dat de kleur van het kant over eenkomt met die der japon. Kan men de tint niet precies bijkrijgen, dan moet men beige of witte kantstof koo pen en deze onder bijvoeging van een staal der gewen schte kleur bij een goede ververij laten verven. Is de japon van een ander wollen weefsel dan wordt inplaats kantstof soepel fluweel verwerkt, en men kan zeker zijn, dat het resultaat niet min der mooi is. Een goed zittend patroon zenden wij u gaarne toe. VOOR ONZE MEISJES. Een praetische overgooier. (A 3). Uit een oude japon. We moeten in dezen tijd ook op de kleintjes passen. Waarom zouden wij dan niet eens nagaan of wij nog er gens een oude japon thuis hebben lig gen, die wij toch niet meer dragen? Met heel weinig moeite kunnen wij voor ins dochtertje van tusschen de tien en veertien een praetische over gooier maken, waaronder een eenvou dig hoog aangesloten blouse met strik onder de liggende kraag gedragen kan worden. Het rokje is een weinig klokkend met voor en achter een paar naar bin nen vallende plooien, die zooals hei voorbeeld te zien geeft opgestikt «or den op een lengte van 10 a 12 cm, en verder goed in het model geperst moet worden. De rugzijde is rond aan den hals en tamelijk hoog opgeknipt, terwijl de voorkant lager valt en puntig toeloopt, om de armsgaten zijn schuine biezen opgestikt, terwijl van den rug naar de voorzijde een pas loopt, die even breed is als de bies, pl.m. 3 cm en met een schuine punt, waarboven een knoop komt, afgewerkt wordt. Om het middel een smal ceintuurtje met gesp. Hebt u zulk een oude japon, dan kunt u met behulp van een patroon, dat u voor den leeftijd van 1014 jaar kunt aanvragen, zonder kosten iets aardigs maken! MODEGRILLEN. De triomph van den jumper. De wollen jumpers hebben in de kou de dagen, die achter ons liggen goede diensten bewezen en geen wonder, want die aardige gekleede modellen, zooals wij die thans zien dragen, zijn niet al leen warm, maar ze staan inderdaad gekleed. Men heeft ze zelfs zóó gekleed, dat ze niet alleen 's morgens en 's middags, maar ook 's avonds gedragen worden. Veelal hebben zii effen zij- of onder gedeelten, die met aardige streeppatro nen «wden gegarneerd. Ons eerste mo del laat een effen bruinen open ge- 7:an (Tiet beier boven- stuk en opgerolde bruin en beige ge streepte kraag. De andere hebben óf rechte óf schuine streepgarneeringen de middelste zelfs met een moderne pof mouw. De winteravonden leenen zich bui tengewoon goed tot het zelf breien van een jumper in één of meer tinten. Tal- looze variaties heeft men hiervoor we ten te ontwerpen en bii een eenvoudig zesbaan zwart of bruin rokje kunnen behalve de overhemdblouse deze jum pers zeer gedistingeerd staan. HET SCHOONMAKEN VAN MELKFLESSCHEN. Aan de flesschen van kinderen, die met melk gevoed worden, moet evenals aan de spenen, zeer veel zorg besteed worden. Alleen omspoelen na het ge bruik is niet voldoende, daar de melk- resten dan niet absoluut verwijderd worden. De ingewandjes der kleintjes zijn bijzonder gevoelig en alles moet ver meden worden, wat aanleiding tot een darmcatarrh zou kunnen geven. Na het gebruik worden de flesschen met water gevuld en weggezet en de spenen in een daarvoor bestemd kom metje gelegd. lederen dag worden zij opgekookt in water met soda; het water wordt slechts zeer langzaam aan den kook gebracht en de flesschen moeten 1 uur koken. Voor springen behoeft men niet bang te zijn, indien men zorgt dat de verhitting langzaaam geschiedt Het verdient echter wel aanbeveling om een oude handdoek of iets derge lijks onder in de pan te leggen, zoodat zij, als het water gaat koken, niet knappen. Nadat zij afgekoeld zijn wor den de flesschen onder de kraan nog maals goed uitgespoeld en in een pan met koud gekookt water weggezet tot- dat zij gebruikt moeten worden. Hetzelfde doet men de speenen, ook deze worden uitgekookt, en in een kommetje met koud gekookt water bewaard. Medicus. GEEN DAG ZONDER PENSEELSTREEK. Onvoldaan? En waarom? Van niets of weinig doen, van luie ren wordt men onvoldaan, kribbig en humeurig. We hebben weinig, we hebben slecht gewerkt. Hoe moet dat worden, als we zoo doorgaan? Onze verdiensten zullen minder worden, misschien wel ophouden. We hebben vandaag niets gedaan, nu zullen we morgen eens héél veel doen. Dit en dat en nog wat. Eigenlijk genoeg voor drie dagen, maar wfj zullen het in één dag doen. Gerust gaan we slapen. Maar den volgenden dag zijn we weer onvoldaan. We hebben niet afge- kregen wat we wilden. Natuurlijk niet. Men kan van één dag geen drie dagen maken. Wat nu? Hoe halen we het in? Den volgenden dag zijn we moe van het te harde werken. We doen weer «7einig en wat we doen, doen we slecht, 's Avonds onvoldaan. Die manier van werken is niet de ware dat is nogal duidelijk. We wer ken nooit met plezier, we moeten ons öf overdreven haasten öf we zijn te moe om iets uit te voeren. En we voe len ons 's avonds nooit prettig ge stemd, we tobben in onzen vrijen tijd over het werk; dat als een berg voor ons oprijst. Waarom zich niet eiken dag een taak gesteld, een taak, die volbracht moét worden, wat er ook gebeurt. Een te volbrengen taak natuurlijk, we moe ten ons geen onmogelijke eischen gaan stellen. lederen dag „een penseel streek". Het hoeft niet zooveel te zijn, als 't maar goed is. Met hoeveel vol doening kijken we dan 's avonds op zoo'n dag terug! Maar dat blijft dan ook een extratje, we moeten onze taak voor de volgende dagen dan ook niet gaan vergrooten. De taak blijve gelijk, wat we meer kunnen doen is winst, is een soort cadeautje aan ons opgewekt humeur. Iedere dag heeft zijn eigen werk. Het staat niet stil, het gaat voort van dag tot dag. Het hoopt zich op, tot ge er geen raad meer mee wee. We moeten eiken dag iets af maken. We hebben dat noodig voor onze rust. Dan ook zullen we werkelijk rusten als „onze dagtaak volbracht is en niet voor de helft uitgesteld". Werk volgens een systeem, werk regelmatig. Wees blij als ge meer kunt doen. maar doe nooit minder. Door één dag van slapheid kan uw werk weken in de war raken. Dr. Jos. de Cock. „Ik ga direct een visite maken bij je vriend, den advocaat. Die rekent toch voor een enkele vraag zeker geen geld?" 8 „Welnee, absoluut niet, alleen voor het antwoord." („Vart Hem"). „Kinderen,, kom hier!" zegt pa. de weduwnaar, tot zijn vijf spruiten. „Hier breng ik jullie je nieuwe mama." Kleine Henk, de jongste, beziet de eerbiedwaardige matrone met groote oogen. Dan roept hij plotseling uit: „Maar, vader, die is toch niet nieuw?"

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 16