HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 25 MAART 19.13. Ingezonden. Oost-indlë. Luchtvaart. Visscherijberichten. Arrestaties wegons meineed. Het verbaan van de „Wadeleine". Jacht op den ontsnapten wolf te Rotterdam. Het doodeiijk ongeluk op den Haarlemmerweg. De lersche sweepstake. Vijf booten in de Witte Zee vergaan LegerhericLten Postvluchten van en naar Indië Pandertosstel in de Waalhaven gevallen. Uit de Land- en Tuinbouwwereld Burgerlijke Stand van Den Helder Tijdschriften en Weekbladen. e«n groot aantal kippen, gered kunnen •worden, maar het huisraad is met de in de schuur opgeslagen wintervoorraad graan en een groote partij hout van het timmerbedrijf geheel verloren gegaan. De oorzaak was onbekend. 'p HET STROOPERSDRAMA TE TE EG MOND-BINNEN. Naar bet Hbl. verneemt, is de officier van justitie, die ontslag van rechtsver volging had geëischt, in hooger beroep gegaan tegen het vrijsprekende vonnis van de rechtbank te Alkmaar jegens den jachtopziener, die in den nacht van L3 Nov. een noodlottig schot loste op een strooper te Egmond-Binnen. Thans zal een behandeling van de zaak voor het Hof te Amsterdam volgen. BESTRIJDING VAN CLANDESTIENE ZENDINRICHTINGEN. Een Twentenaar veroordeeld tot veertien dagen hechtenis. De Hooge Raad heeft dezer dagen het cassatieberoep verworpen van den houder van een clandestiene radio-zendinrichting in Twente, die deswege veroordeeld is *tot veertien dagen hechtenis. Aangezien zoo meldt het Ned. Cor respondentiebureau voor den te goeder trouw zijnden amateur de gelegenheid be staat een zendvergunning te verkrijgen, moet het euvel der geheime zenders met kracht bestreden worden. Het thans on herroepelijk geworden vonnis, waarbij een straf van veertien dagen wordt opgelegd, moge een waarschuwing zijn voor hen, die nog lust gevoelen op ongeoorloofde wijze zich in den aether te doen hooren. VRACHTAUTO RIJDT IN HET WATER. De beide inzittenden gered. Donderdagmorgen, om halfzes, is een vrachtauto tractor met aanhangwagen in het water van de Amsterdamsche Vaart gereden, by Halfweg, waarbij twee personen te water geraakten. De chauffeur was door slaap overvallen. Beide mannen konden, daar de wagen met de achterwielen tegen de rails bleef hangen, uit de cabine, die geheel in het water hing, kruipen. Zij werden door een passeerenden automobilist opgepikt en naar het posthuis der Haarlemsche politie aan de Amsterdamsche Poort gebracht Sintte Zondag aan 't werk! Het Volksblad" schrijft hierbij De bestuurder die in dit geval de macht over zyn wagen verloor, was sedert Zon dagnacht vier uur aan het werk. Dagen nacht, met af en toe een verloren half uur, om te rusten in de cabine. Op den weg naar Brussel geraakte zijn wagen defect. Hij repareerde dagen en nachten door, kwam Woensdag terug, had even gelegepheid een paar uren te nemen om naar huis te gaan, om onmiddellijk weer door te rijden naar Amsterdam. Zoo ge raakte hij door slaap overmand. Wat een wonder 1 In November 1931 is voorde Haagsche rechtbank een echtscheidingsprocedure behandeld, waarbij de vrouw op grond van beweerd overspel van haarman echt scheiding vorderde. Na gehouden getui genverhoor is daarop de scheiding uitge sproken, doch de man, die het gestelde overspel beslist ontkende, berustte daarin niet en diende een klacht bij de politie in. Na een nauwgezet onderzoek, dat ge- ruimen tijd in beslag nam, is de politie tot de veronderstelling gekomen, dat in (teze zaak inderdaad meineed was ge pleegd. Op grond hiervan is zij er de vorige week dan ook toe overgegaan om drie personen, een man en een vrouw, die in de echtscheidingsprocedure als ge tuigen waren opgetreden, te arresteeren als verdacht van meineed. Deze personen zijn Maandag jl. in het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage ingesloten. Voorts is in verband hiermede nog een vierde persoon gearresteerd als verdacht van medeplichtigheid. Ook deze manspersoon is inmiddels reeds in het Huis van Bewa ring ingesloten. Vervolgens heeft de politie de geschei den vrouw eveneens gearresteerd. Laatst genoemde bevindt zich thans nog op het politiebureau in verzekerde bewaring. Tenslotte heeft de politie termen ge vonden om ook te arresteeren den zaak waarnemer Mr. Z., die bij de echtschei dingsprocedure betrokken is geweest. Ook deze bevindt zich sinds gisteren in ver zekerde politiebewaring. De vraag of nog meer personen bij deze zaak zijn betrokken, is nog bij dé politie in onderzoek. Nadere bijzonderheden. Het op het Borkumer Rif gestrande schip, de Fransche stoombeuger geen vrachtboot zooals ons abusievelijk is meegedeeld 'Madeleine* uitBoulogne sur Mer, is gezonken. De uit 65 persouen bestaande bemanning is door de sleep boot 'Holland* van de reederij Doeksen gered eri te Terschelling aan wal gebracht. De «Madeleine*, die op een zich onder water bevindend voorwerp had gestooten, SUnd °P We^ Uaar New- Foundland. waar het de vischvangst zou gaan uitoefenen. Het had te Aalesund een lading haring ingenomen, welke als aas zou worden gebruikt. Het was voorts ge aden met 650 ton zout en 500 ton kolen^ daar het acht maanden ter vis- scherjj zou blijven. De pompen waren door het zout verstopt geraakt. Uit Terschelling wordt nog nader ge meld: Donderdag om kwart voor twaalf arri veerde de 'Holland* in de haven met aan boord de equipage van het verongelukte schip 'Madeleine*. De kapitein deelde mee, dat het schip op e-n onbekend voorwerp is geloopcn, waardoor het zwaar in het voorschip begon te lekken. De pompen konden het binnenkomende water niet meer ver- werken en de toestand werd hachelijk. Woensdagavond 8 uur werd de toestand critiek. Er werd scheepsraad gehouden en 50 man van de equipage verlieten het schip in de sloepen. De kapitein met 14 anderen bleven nog wat langer aan boord om een paniek te voorkomeu. Een half uur later echter lag de «Madeleine* tot de brug onder water. Ook zij moesten zich toen in de booten begeven. Het weer was intusschen zeer ruw geworden en de zee werd steeds woeliger, waardopr de kleine sloepen ieder oogenblik dreigden i om te slaan. Angstige oogenblikken werden door de equipage doorstaan en men keek naar hulp uit. Vier uur had men reeds zoo rondge dreven toen om 1 u. 30 de bergings stoomer «Hollanddie om 9 u. 15 van den vorigen avond van Terschelling was uitgevaren, ter plaatse kwam. De 'Hol land* was de ronddrijvende Fransche sloepen precies op den kop geloopen. Juist intijds was de redding gekomen De zee werd steeds hooger en het gevaar dat de kleine sloepen zouden omslaan nam hand over hand toe. Men was ongeveer 3 uur bezig met het overnemen van de schipbreukelingen. Om ongeveer 5 uur in den morgen was men met alles gereed en werd de terug tocht aanvaard. De kapitein heeft niets dan lof voor de redders en de behandeling aan boord van de «Holland*. .en eenige keeren een hond gevangen. De jonge Canadeesche wolf, die Dins dag uit zijn hok in de Rotterdamsche Diergaarde is ontsnapt, heeft in de buiten wijken en de randgemeenten de laatste dagen heel wat consternatie verwekt. Men schijnt over het algemeen erg onge rust te zijn, hoewel dat absoluut niet noodig is, want het dier is voor menschen en kinderen ongevaarljjk. Het is eerder zoo schuw, dat het voor de menschen op de vlycht zal slaan. De mogelijkheid be staat, dat de wolf zich aan hoenders, schapen of lammeren zou vergrijpen. Hoe het ook zij, iedereen is op zijn hoede en zoo kon het gebeuren dat Schiebroek in rep en roer werd gebracht, omdat de wolf was gesignaleerd. Moeders haalden ijlings hun kinderen in huis, mannen renden de straat op, gewapend met knuppels, netten, touwen en doeken om het dier te vangen, hetgeen na eenig spectakel gebeurde. De buit werd in een schuurtje gevangen gezet, men waar schuwde de politie en den directeur van de Diergaarde. En toen de autoriteiten in het schuurtje kwamen (met oppassers die kisten, touwen en netten bij zich hadden) stonden ze voor een hond, zoodat het dier onder gejuich van de menigte zijn vrijheid terugkreeg. Een Rotterdammer, die op visite ging bij familie in Voorburg, hoorde dat men daar zoo'n lieven hond had gekocht voor f 2.50, maar het beest deed wat vreemd, was schuw en blafte niet. De Rotterdam mer lichtte zijn nog onkundige familie in over den losloopenden wolf en nu rees de vrees, dat men den wolf in huis had gehaald. Onmiddellijk werd het dier naar den tuin gebannen, nadat eerst foto's van voor, van opzij en van achteren waren gemaakt. De foto's werden meegenomen naar de Maasstad, om ze den Directeur van de Diergaarde te toonen. Toen de directeur ze zag, wist hij niet of het gefotografeerde dier de wolf was, de oppasser meende dat het best kon en daarom trok men wederom goed geoutil leerd naar Voorburg, om het dier te gaan halen. Daar had men een angstigen nacht achter den rug en moeder de vrouw had, naar ze zelf verklaarde, geen oog dicht gedaan, omdat ze nu misschien een wild dier in haar tuin had liggen. De vrees werd weggenomen, want ook hier had men slechts met een onschuldigen, ietwat schuwen hond te doen. Nauwelijks terug van de expeditie naar Voorburg, kwam het bericht dat de wolf in Overschie was gevangen. Weer trok men er volledig uitgerust op uit en toen bleek, dat jongens het dier hadden ge zien op een land tusschen het nieuwe kanaal en de ceintuurbaan. Waar hij nu was wisten ze niet, maar ze hadden een dier gezien, dat op een wolf leek en van een kip was geschrokken. Een van de oppassers vond die opmerking heelemaal niet zoo dwaas, want de jonge Canadeesche wolf had nog nooit een kip gezien, zoo dat hij daar best schichtig voor kan zijn. Hoe het ook zij, de wolf was in geen velden of wegen meer te zien en het land, moerassig en vol plassen, kon men niet gaan afzoeken. Men bleef nog wat talmen, tot ten slotte een van de men schen heel ver weg «iets* zag achter een boschje. De wolf! Men wachtte vol span ning, het kwam te voorschijn en het was een haas Toen is mennftar weggegaan. De wolf loopt nog altijd vrij rond, en al is hij dan onschadelijk, de bewoners van de buitenwijken en de randgemeen ten zijn er nog niet al te gerust op. Tegen den chauffeur van den vrachtauto een maand gevange nisstraf geëischt. Men zal zich het ongeval herinneren, dat op 1 September 's avonds ongeveer 11 uur op den rijksstraatweg bij Halfweg is gebeurd en waarbij een Poolsche reizende koopmanen twee kinderen werden gedood. De vrouw en een derde kind zyn na lang durige verpleging in het gasthuis te Haarlem, hersteld. De Pool reed naar llaailem met een driewielige fiets, de zijspan overkapt, waarin zijn vrouw en kinderen zaten. De vrachtauto reed de nets van achter aan en wierp het voer tuig met inzittenden op de trambaan met het vermelde gevolg. De verd. verklaarde ter terechtzitting te ILisilem, dat liet dien avond donker was en dat het regende. Op die hoogte van den weg kwam hem vier auto's tege moet met ongedimde lichten. Verdachte dimde zelf, waarna de bestuurders van drie tegenliggers hetzelfde deden; de laatste deed het echter niet. Verd. werd verblind en even nadat die laatste auto voorbij was, zag hij plotseling links vóór zich een schim, onverlicht, en onmiddellijk daarna had hij een aanrijding. Twee getuigen, die naast verd. op de voorbank hadden gezeten, legden ver klaringen af, die overeenkwamen met die van den chauffeur. Eeu andere chauffeur, die eveneens op die hoogte gereden had, verklaarde dat het wagentje van den Pool op het linksche gedeelte van de rechterweghelft had gereden. Op een vraag van den president ant woordt verd. dat hij een snelheid had van 45 tot 55 km. Toen hij de schim voor zich zag, had hij het gas afgesloten en geremd. Maar het was te laat. Een agent van politie, te Halfweg, verklaarde, dat hij het wagentje door Halfweg had zien komen. Hij had het aangehouden en gezegd, dat er geen achterlicht was en dat de bestuurder op het rijwielpad moest gaan rijden. Deze heeft toen een zaklantaarn achter aan het voertuig gebonden en is verder ge gaan. Een rood achterlicht heeft get. niet gezien. Ook andere getuigen zeggen geen rood achterlicht te hebben gezien, wel een klein wit lichtje. Een getuige had tegen een kameraad gezegd: „het zou niets te verwonderen zijn als dit wagentje werd aangereden." Een vrouwelijke getuige, die per auto van Haarlem was gekomen, zag ook ter hoogte van het ongeval een auto, die niet dimde, en ook zy%had het wagentje eerst op het laatste oogenblik opgemerkt. De weduwe van den Poolschen reiziger verklaarde, dat het voertuig maar één klein achterlicht had gehad; niet rood. De deskundige, ir. Zoetelief Norman, gaf enkele inlichtingen overde verlichting van auto's en merkte op, dat als een auto mobielbestuurder door een tegenligger verblind wordt, hij niet moet doorrijden. De lichten van verd.'s auto waren tamelijk normaal. Overigens merkte spr. op, dat het weer slecht was en dat het zeer ge waagd was van den Poolschen reiziger om met zulke verlichting op den rijweg te rijden.» Op een vraag van den president of in deze situatie verd. schuldig kan worden geacht, zegt getuige-desk., dat dit onzeker is. Maar hij acht het in antwoord op een opmerking van het O. M. zeer waarschijnlijk, dat het ongeval ook zou zijn geschied als verd. de snelheid had gehad, die de Motor- en Rij wiel wet voor schrijft. Het O. M. wees erop dat deze rijweg als zeer gevaarlijk bekend staat. Wanneer men daar rijdt, moet men zich strikt houden aan de bepalingen. Het is een vraag of dit voertuigje op den rijweg mocht rijden. Naar spr.'s meening wel; het hoorde niet op het rijwielpad. De 27 winnaars van een paard Nederland en de Indiën. In verlichting was echter niet voldoende; maar dit pleit verd. niét vrij. Spr. acht de schuld van verd. vast staan en eischt een maand hechtenis en voor 6 maanden intrekking van zijn rijbewijs. De verdediger mr. H. van Zutph Woensdag is te Dublin de trekking gehouden voor de sweepstake ten bate van de lersche ziekenhuizen op de Grand National, welke ren gisteren werd ge houden. Ditmaal is er aan geld voor loten 3.101.321 pond binnengekomen, wat een heel eind achterblijft bij het record van de Derby van verleden jaar met 4.184.585 pond, of bij de 3.694.448 pond van de Cesarewitch. Van de ontvangsten komt 581,497 pond ten goede aan de ziekenhuizen. De on kosten beloopen ongeveer 11 procent. Voor de winnaars blijft 1.986.731 pond beschikbaar. Er zijn 56 paarden getrok ken, doch daarvan loopen er slechts 35 mee in den ren, zoodat de trekkers van 21 paarden geen kans meer hebben op een hoofdprijs of op verkoop van een van hun lot en zich met het toch altijd nog aardige bedrag van 660 pond, 7 shilling 6 stuiver tevreden moeten stellen. Er zijn 19 eerste prijzen van 30.000 pond voor het winnende paard, 19 tweede prijzen van 15.000 pond voor de tweede aankomende en 19 derde prijzen van 10.000 pond voor de der de aankomende, voorts 1007 prijzen van 660 pond 7 sh. 6 st. en dan nog 10 prijzen in geld 8673 j pqnd ieder en 1900 prijzen in geld van 100 pond ieder. Gisteren zijn alleen de 19 maal 56 paarden getrokken. Onder de gelukkigen troffen wij 27 menschen aan, woonachtig in Nederland of Oost- of West-Indië. Onder de winnaars zijn o.a. twee ge zinnen, die als huisnummer 13 hebben. Het eene woont al 30 jaar op een no. 13, het andere al 15 jaar en beide zeggen, dat 13 hun geluk heeft gebracht; niet alleen nu, maar ook reeds bij vroeger gelegenheden. Onder de winnaars is ook iemand, die met 12 anderen een boekje loten had gekocht voor de vorige sweep stake, doch het torn te laat had inge zonden, zoodat het tot deze bleef liggen. De vrouw van een spoorwegarbeider te Strafford bezwijmde toen zijn hoorde, dat zij een paard had gewonnen. gelukte den heer Muntinga, die voor in de machine zat, uit zijn hachelijke positie te bevrijden. Inmiddels braken evenwel de vleugels, waarop het toestel nog eenigermate was blijven drijven, af, en de machine verdween met den bestuurder iu de diepte. De politieboot Politie II was zeer spoedig ter plaatse en door middel van een dreg wist men verbinding met de vliegmachine te krijgen. Aangezien de oever van Pier 8 zeer steil is en ïer zacht glooiend is, werd besloten het toestel onder water naar Pier 7 te verslempen. Dit gelukte met eenige moeite en tegen de glooiing kwam de machine weer zoover boven water, dat men het stoffelijk over schot van den heer Cremers kon bereiken. Hij zat nog met riemen aan de zitplaats bevestigd. Deze riemen werden losge sneden, waarna de Politie II het lijk naar den wal vervoerde. Vandaar is het naar het ziekenhuis aan deu Coolsingel over gebracht. Daar was inmiddels de heer Muntinga ter verpleging opgenomen. Hij had bij den val den rechterarm gebroken en een wond opgeloopen. Het Pander toestel is geheel vernield. Het 'Hbl.* deelt nog mede: De toestand van den heer Muntinga is zonder gevaar. Zijn pogingen om de gesp van den leeren riem, waarmee hij aan de voorste zitplaats zat vastgesnoerd, los te krijgen, wilden aanvankelijk niet geluk ken, zoodat hij eenigen tijd onder den waterspiegel is geweest. De heer Mun tinga had n.1. zijn recliterm gebroken en miste dus de kracht om de gesp los te maken. Tenslotte heeft hij met zijn linker arm de gesp losgemaakt. Toen kon hy uit het toestel komen en nog even zwemmen, waarna roeiers hem hebben opgevischt. HOOGTE-RECORD VERBETERD. is gemaam onaer geheel zelf- Te Villa-Coublay is het Fransche hoog- standige leiding van een der beste des- terecord verbeterd door den vlieger kundigen van ons land op dit gebied en Lemoine, die na 1 uur 20 minuten stijgen als zoodanig door mij afgeleverd en goed- een hoogte bereikte van 12.800 meter, gekeurd door den gemeentelijken tech- Het oude record was 11.797 meter, nisohen dienst. Lemoine zal thans een poging doen omj O-K- protesteert ten sterkste tegen de Den Helder, 20 Maart 1993 Aan de Redactie van de Heldersche CoUPft„t Geachte Redactie. Verzoeke beleefd plaatsing van hetv gende. 01* Blijkens het Raadsverslag in Uw hl van Donderdag 16 Maart 1933, werde eenige vragen gesteld betreffende hé! nieuwe terrein van H.R.U. 1 Volgens dit verslag wil het raadslid Minnes by het maken van voetbalterreine er iemand voor nemen die er verstand van heeft. Zoo iemand is er volgens de heer M. in Den Helder te vinden, heeft zelfs aan bedoeld terrein gewerkt, maa mocht van den aanemer niet wer' ken zoo hy wilde, omrede deze alleen op uit is er uit te halen wat hij kan Geachte Redactie, tegen zulk een voor' stelling van zaken moet ik opkomen Al- uitvoerder van dit voetbalterrein i8 door den heer Minnes bedoelde 'ieinand- aan 't werk geweest en wetende dat deze de bij voetballers zoo hoog begeerde des kundige is, heb ik dezen persoon geheel naar eigen inzichten laten werken, waar voor ik hem f5.— per week boven het standaardloon betaalde. Ik deel hier nog mede, dat tegenwer king van ambtelijke zijde hierbij niet ondervonden werd, zoodat aan den wensch der voetballers in alles tegemoet werd gekomen. Op dit laatste vestig ik in 't bijzonder de aandacht, omdat zoo vaak wordt gedacht, dat de technische ambte naren niets willen weten van den door den heer Minnes bedoelden deskundige Uit dit alles blijkt, dat het voetbalterrein gereed is gemaakt onder geheel het Fransche snelheidsrecord naam te brengen. op zyn Dc geldprijzen. Donderdag zijn te Dublin de 10 geld prijzen van 8673 pond en een deel van de prijzen van 100 pond in de lersche sweepstake getrokken. Onder de winnaars van 100 pond zijn weer verschillende lieden uit Nederland en Indie, o.a.: Anna Marie, Badhuisstraat 7, Scheve- Ohar.ce, Zeist; W. Oosters Jr.,Haarlem d™ monmmt van mevrouw Rijkbol, MOORDENAAR TERECHTGESTELD. Donderdagmorgen 6 uur 15 heeft te noemde het requisitoir zwak. Spr. zettejeen uitvoerig uiteen, waarom z.i. de schuld van verd- niet vast staat en vroeg vrij spraak. Uitspraak 6 April. DE MOORD OP DE ZANGERES BLINDEENAGEL. Hint ze tot 12 jaar gevangenis straf veroordeeld. De rechtbank te Berlijn heeft den ban kier Hintze, cie verleden jaar zyn vrouw, de zangeres Bindernagel, heeft vermoord, overeenkomstig den gestelden eisch, we gens doodslag, tot 12 jaar tuchthuisstraf veroordeeld, met verlies van burgerrech ten gedurende 10 jaar. Beklaagde vatte het vonnis kalm op. Het vroegere expeditieschip „Norvegia" door het ijs vernield. Men meldt uit Stockholm: Van de 43 Noorsche visschersvaartui- gen, die uitgerust zijn en concessie heb ben voor de zeehondenjacht in de Witte Zee, zijn de laatste dagen vijf schepen, afkomstig uit Tromso en Aalesund, in het zware drijfijs bekneld geraakt en verbrij zeld. De booten zijn met een buit van vele duizenden robben gezonken, maar alle opvarenden konden gered worden. Een van deze schepen was de Kvitey uit Aalesund, die vroeger Norvegia heette en onder dien naam welhaast wereldbe roemd is geworden als het expeditievaar tuig van Riiser-Larsen en Lützow-Holm. Op kosten van den vroegeren eigenaar consul Lars Christensen, heeft de Nor vegia verschillende reizen naar en langs het vasteland van de Zuidpool onder nomen voor wetenschappelijke onderzoe kingen, die voor de walvischvaart van be- teekenis waren ,maar ook belangrijke zuiver wetenschappelijke resultaten heb ben opgeleverd. De 25 opvarenden van de Kvitoy, zijn gered door een ander be kend Noorsch IJszeevaartuig, de Quest, die eveneens in de Witte Zee op de rob- Den Dekker, Gorinchem; Eric, Banka- straat 5, Soerabaia; Europeaan Sellers Syndicate, Amsterdam Frisia, Voorbuig; Gerly, Haarlem Daisy, Ilobbemastraat 14, Amsterdam; J. A. V. D., Zaltbommel De Klomp, WolvegaLiat Tan Boen, Batavia; O. Luk, Holland Optimist, Plein 7b, Den Haag, Fr. van Vessem, :Zuidzande; Viscliboer, Moerkerkenstraat, Rotterdam; Yellow Bill.Oostervantstraat, Rotterdam. Onder de winnaars van 8673 pond Verdonck uit de Rue Cyclist is te Antwerpen, voorts iemand uit Birma en drie Amerikanen. Een dezer prijzen wordt gedeeld door een busconducb ur en een meisje uit een wasscherij niet eenige vrienden en vriendinnen, een andere door een heel gezin, een derde door een gezel schap van twaalf man. Vandaag wordt de rest van de prijzen van 100 pond getrokken. De „Telegraaf" deelt nog mede, dat geen enkele Nederlandsche houder van een sweepstake ticket, waarop een paard was uitgeloot in het bezit is van een ticket op „Kellsboro", „Jack", „Realty True of Slater", welke paarden wonnen. Allen zullen zich dus tevreden moeten stellen met den prijs van 666. den moordenaar Abdoel Gani. HET AANTAL GEARRESTEERDE MATROZEN GESTEGEN. Het aantal matrozen, dat zich onder ar rest bevindt in 'slands gevangenis te Ma- lang, steeg van 68 tot 74, doordat enkele hooidaanleggcrs nader werden uitge zocht. uitlating van den wethouder v. d. Vaart als zou de aannemer niet naar behooren hebben gewerkt. Het bovenstaande be wijst het tegendeel. Als dus het terrein door den K.N.V.B. is afgekeurd, is dit niet de schuld van ondergeteekende. Met dank voor de plaatsing, W. VEENSTRA, aannemer grondwerken, Den Helder. Heen. De „Oehoe" vertrok 24 Maart van Rome en arriveerde eveneens 24 Maart te Athene. Terug- De „Pelikaan" vertrok 24 Maart van Caïro en arriveerde 24 Maart te Athene. Een der inzittenden met het toestel in de diepte verdwenen, j JAARVERSLAG LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. Sombere geluiden. De omzet in 1932 gedaald tot 1.3 mUlioen, dat is neg slechts 35 van nor maal. liet jaarverslag van de Laugendyker e roentencentrale óver 1933 is verschenen n begint met de opmerking, dat nooit °en verslag onder zulke moeilijke om standigheden verscheen. Met de vroege koolsoorten was het zóó slecht, dat er veel op het veld bleef liggenVan de winterkool was op 31 Dec. 1931 aanwezig 11.562 wagons en op 31 Dec. jl. 8053, een quantum te groot met h°t oog op de exportmogelijkheden. Nu Duitschland doorgaat ons land voor den export te bemoeilijken, wordt het zaak om geen Duitsehe goederen meer te koopen. De omzet in 1932 bedroeg totaal f 1.229.735, en omzet zooals men dien gekend heeft in 1907 en 1909, waaruit wel blijkt hoe slecht 1932 is geweest 1 Op de gehouden bollenveilingen wer den 11.060.000 stuks leverbare bollen aan gevoerd, waarvan de totale opbrengst is geweest f 83.239; voor plantgoed was de opbrengst f 1537. De uitvoer van vroege aardappelen was weder gering. In totaal 671 wagons van 10 000 kg, waarvan 152 naar Duitsch land, 45 naar Zwitserland en 474 naar Donderdagmiddag om kwart voor twee Engeland, het Pandertoestel P.H.A.D.W., een| De algemeene vergadering van de L. van de Nationale Luchtvaart-1 G. C. wordt 6 April te Ursem gehouden. De balans wijst in. activa en passiva De sergeant-majoor-schipper J. L. Troost, van het korps Pontonniers en Torpedisten, gedeta cheerd bij het regiment kustartillerie te Den Hel der, wordt op een nader te bepalen datum over geplaatst naar Dordrecht. De dienstplichtige vaandrig van de le Comp. Hosp. Soldaten H. Ruiter, is bij Koninklijk be- 1 sluit benoemd tot reserve-officier van gezondheid. I j Aan den reserve-eerste-luitenant A. C. Muste, van het 15e regiment infanterie, is bij Koninklijk besluit op zijn verzoek eervol ontslag uit den dienst verleend. De sergeant-majoor-instructeur H. Rietmulder, van het regiment kustartillerie, werkzaam gesteld onder de bevelen van den Directeur voor het Materieel der Landmacht en bestemd om te wor den benoemd tot magazijnbeheerder der artillerie, met standplaats Willemstad. Bij beschikking van den minister van defensie is aan den dienstplichtige G .v. d. Mast, van het regiment kustartillerie. uitstel van opkomst in werkelijken dienst verleend voor den tijd van één jaar. De kapitein C. M. A. C. Stoffels van den Staf Ille artillerie-brigade, wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst bij het 3e regiment Veld artillerie. Wijziging vredesorganisatie bij de Landmacht. Met ingang van i April 1933 worden opge heven het le regiment onbereden artillerie en de Treinafdeeling der He en Ille Artilleriebrigade. Met ingang van dienzelfden datum wordt de be naming van het 2e regiment onbereden artillerie gewijzigd in „Regiment motorartillerie". De sergt-majoor-administrateur W. F. M. Bur ger van den staf regt. kustartillerie. is overge plaatst bij de le Schoolcompagnie van het korps. 13 lestoestel school, boven het westelijke gedeelte van J de Waalhaven te Rotterdam in een bocht1 een bedrag aan "van f 124.169, de reserve benvangst was. EEN DERDE STRATOSFEERTOCHT. Een Nederlander als assistent van Ir. Cosyns. De jonge ingenieur-natuur-kundige, Jaques de Bruyn, die, dezen zomer, als assistent van ir. Cosyns, aan den derden stratosfeertocht zal deelnemen, is een, in Mei 1906 te Brussel geboren Nederlander. Hij is de zoon van mevr. De Bruyn, de yverige voorzitster van de Vereeniging van Nederlandsche Dames in de Belgi sche hoofdstad. Evenals de leider van den tocht, ir. Cosyns, heeft hy aan de Brusselsche Universiteit gestudeerd. Witte tandriChlorodont afgegleden en naar beneden gestort. In het toestel zaten de studenten S. F. Cre mers en J. H. Muntinga, uit Den Haag, beiden studenten aan de Technische Hoogeschool. Het toestel kwam ter hoogte van pier 8 in het water terecht en begon snel te zinken. Een paar bootjes, die in de buurt voeren, schoten ijlings te hulp en het ge lukte den heer Muntinga nog uit het toe stel te trekken. Met een gebroken linker arm en een hoofdwond is hij in het Zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. De heer Cremers is met het toestel in de diepte verdwenen. Beide studenten hadden hun vliegbre vet reeds behaald. Het lijk van den bestuurder ge borgen. Boven het Westelijke gedeelte van de Waalhavon maakte de bestuurder, de heer Cremers, die overigens bekend stond als een uitstekend sportvlieger, by het maken van een bocht een fout. Het gevolg was, dat de machine afgleed en door dat men op slechts geringe hoogte vloog, gelukte het den piloot niet zijn toestel weer m zijn macht te krijgen. Het toestel stortte nabij pier no. 8 in het water. Van den kant schoot dadelijk hulp toe «n het oyepüyg. bedraagt f 49.779. De rekening over 1932 sluit in ontvangst en uitgaaf op een be drag van f 29.387, met een nadeelig saldo ten laste van de reserve van f 4172. De exploitatierekening der afd. bollen- veiling over 1932 wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f 6140, met een nadeelig saldo van f 1193. De begrooting voor 1933 heeft in ont vangst en uitgaaf een bedrag van f 24.050, met een post van f1240 voor onvoorzien. De omzet is geraamd op f 1.500.000. van 23 en 24 Maart 1933. GETROUWD: C. H. Swart en G. Schmidt; J. G. Gilkens en E. K. Balluff; P. Bruin en J. J. Krijger. BEVALLEN: M. JolenSiotemaker, z.\ D. DekkerMeijlink, d. OVERLEDEN: L. Vader, 69 j.: J- Abbenes. 69 j.; W. v. Speldende Reu' ver, 70 j. 23 Maart. Aangebracht door haringvisschers 846 lal haring Door kordensi kisten schol kisten schar Door garnalenvisschers: kg gekookte garnalen p. tal ƒ2.70—1-90 26 4 571 k. k. 5.i5-3-*> 1.2O1.40 p. kg .,0.110.10 Noar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt, Hoogste^ stand 733,0 fa Laagste' stand, "ffiUvS t Vet w^a-e*h fcd-rrgs 1 Zwakke tot iuatigB O. ft* ZTX wind, licht bewoüs^ iets zachter 24 Maart. Aangebracht door haringvisschers: 650 tal haring p. tal ƒ2.40J-5° Door kordenst 22 kisten schol p. k. 4-503-50 Door garnalenvisschers: 724 kg gekookte garnalen p. kg o.io011 Sport in Beeld. 21 Maart. Tekst: Nederland ontwaakt voor de Olympische Spelen in 193 (H. A. Meerum Terwogt). Ping-pong-voor- stelling in de A.M.V. (C. M.). Dagboek van een leek. Hoe de voetbal rolde. Bijbla i^eissport: Toerisme in Italië. Illustraties: dames-elftal hockey; diversen, spel' ■moment te Laren; een dans-demonstratie; tvv-2 dames en één heer (zulks tengevolge van over* compleet aan dames); spelmomenten uit scherm wedstrijden, uit voetbalwedstrijden; elftJ''en photopaardensport, en verschillende andere.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6