Electrische Uurwerken. I Flink, modern ingericht per- RIJWIELEN Eén dsg boycot Sra Duifschland. J. ZWAGERMAN. „De Blauwe Druif" Firma A. POSTMA 8 HELDERSCHB COURANT VAN ZATERDAG APRIL 1033. Barsingerhorn. Nieuwe Uitgaven. TE KOOP TE KOOP Des Zaterdags Strppar. vc dj Vereenigde Staten. VVieï ïngen. Breezancl. W ieringerwaard. Schagen, Burgerlijke Stand van Den Helder ^adlografiseli Weerbericht., Visschei ijbei khten. T SE KOOF: PRIJSVERLAGING vanaf f 29 OO gld. Gebr. LAFE6ER ZUIDSTRAAT 8-10 Vanaf heden hebben wij weer geregeld onze fijne van 40 cent Beleefd aanbevelend CRISIS-PRIJZEN! GEVRAAGD Zondig, Maantiag en Dinsdag pauze. Dan waarschijnlijk in verscherpten verin. Rijksminister Göbbels lieeft, naar het Wolü'-bureau uit Berlijn meldt, tegenover vertegenwoordigers van de pers gistei- avond over de boycolt-bettuging de vo.- gende verklaring afgelegd De Rijksregeering heeft met voldoening ervan kei nis genomen dat de gruwel hetze in het buitenland aan het afnemen ïs. Zy ziet daarin een succes van de bedreiging bovcott, die de nationaal-socialistische beweging in de afgeloopen dagen geuit heeft? Maar zij ziet daarin tevens dat het vereenigde jodendom in Duitschland de mogelijkheid heeft deze gruwelhetze ab soluut in te perken en te doen ophouden. Zij is overtuigd dat de gruwelhetze over haar hoogtepunt heen is. De nationaal-socialistische Duitsclie arbeiderspartij-beeft niet het oog op dat feit tot het volgende besloten Onder deze omstandigheden wordt de boycott Zaterdag niet alle zwaarte en ijzeren discipline ingezet. Zij begint, als vastgesteld, om 10 uur en krijgt Zater dagavond een pauze. Deze pauze wordt voorlgezet tot Woensdagvoormiddag 10 uur. Wanneer tot Woensdagmorgen 10 uur de gruwelhetze in het buitenland absoluut opgehouden is, verklaart de N.S.D.A.P. zich bereid den normalen toe stand te herstellen. Wanneer dit echter niet het geval is, zal de boycot Woensdagmorgen 10 uur opnieuw beginnen, maar dan ook met een hevigheid en heftigheid, waarvan nog geen precedent besterf. Herhaald bevel om niet hand tastelijk te worden. De Rijksregeering zal, aldus gaat het Wolff-bericht voort, het volgende bevelen: De boycot wordt door de aangesloten organisaties met ijzeren discipline uit gevoerd en zonder eenige schending der wet. Niemand wordt bij deze boycot met physiek geweld bedreigd. De organisaties die de boycot uitvoeren, dragen de ver antwoordelijkheid er voor, dal door de boycot geeri onschuldige wordt getroffen. Er worden geen banken gesloten, daar anders het betalingsverkeer hindernis zou kunnen ondervinden. De N.S.D.A.P. verwacht, dat geenS.A. of S.S. man en geen boycot-poster een winkel betreedt. Elke handtastelijkheid wordt zeer streng gestraft. Het wordt verwacht, dat de pers een waarschuwing publiceert voor alle communistische pro vocateurs. Deze moeten, wanneer zij op ruien tot handtastelijkheden of overtre ding der we't, terstond aan de politie overgeleverd worden. Zij worden dan op grond van de thans bestaande strenge wetsbepalingen gestraft. Traangas ia warenhuizen te Stutt- gart. In de levensmiddelen-afdeelingen van de warenhuizen Tietz en Schocke werden Vrijdagmiddag traangasbommen gewor pen. De localiteiten waarin zich veel pu bliek bevond moesten dadelijk ontruimd worden en de verkoop moest worden gestaakt. Ami utó kaak stellen van over treders van den naticnalen boycot Uit Berlijn bericht het Wolffbureau dat gistermorgen in Annaberg (Saksen) sterke S.A.-afdeelingen voor de joodsche winkels samenkwamen en iederen kooper die uit deze winkels kwam een stempel op het gezicht drukten met het inschrift: „Wij verraders koopen bij Joden Volgens een bevel van de nationaal- socialistische partij mogen de Joodsche winkels eerst morgen sluiten. Ook iu Berlijn zullen, naar Wolff uit betrouwbare bron verneemt, soortgelijke maatregelen als in Annaberg genomen worden; koopers bij Joodsche zaken zul len door S. A. en S. S. afdeelingen stem pels met het boven beschreven inschrift op het gezicht gedrukt krijgen. In troebel water De boycot-organisatie publiceert de vol gende waarschuwing. 'Leden van de communistische strijd organisatie zullen de afkondiging vati de boycot trachten te gebruiken om te plun deren. De communisten zullen daarbij in S.A.-uniformen optreden en Joodsche zaken binnendringen en plunderen om daardoor een algemeene onrust in de steden te ontketenen. De communisten hebben tot dit doel zelfs motor-brigades gevormd, die in afgelegen, en door de politie onmogelijk te bereiken stre ken zullen plunderen om ;oo het bui tenland materiaal in handen te spelen tot voortzetting van de gruwel-campagne. Er wordt nadrukkelijk voor deze communis tische provocateurs gewaarschuwd. De werkelijke S.A.-mannen zullen zich strikt aan het parool houden dat geen Jood een haar gekrenkt mag. Joeüsehe verslaggevers gewei- gord De commissaris van justitie heeft ver ordend dat in de perskamer van de recht banken voor strafzaken te Berlijn ver slaggevers of redacteuren van Joodsche afkomst niet meer toegelaten zullen wor den. Deze beschikking is in de betrokken localiteiten aangeplakt. Vanmorgen zijn eenige strafzaken geschorst om Joodsche of marxistische persvertegenwoordigers gelegenheid te geven zich te verwijderen. Op de publieke tribune wordt iedereen, voor zoover de ruimte het toelaat, toe gelaten. Tegenmaatregelen In Frankrijk. In Frankrijk wonende Joden hebben zich aaneengesloten voor een gemeen schappelijke boycotbeweging tegen de Dnitsche producten. Ook in Marokko is thans een campagne ingezet. Te Rabat is een commissie van j joden gevormd, welke alle Joodsche be- .woners tegen 1 April heeft bijeengeroe pen ter bespreking van middelen voor een boycot van Duitsche producten. Het bestuur van de Vereeniging van Duitsche dagbladdirecteuren (V. D. Z.) heeft aan de besturen van de beide groote Amerikaansche persbureaux As sociated- en United Press het volgende telegram gezonden: „Verzoeke geen moeite te sparen om de ophitsing tegen Duitschland in uw land te doen eindigen In Duitschland heerschen volmaakte orde en rust". Amerika zal ingrijpen „op kal me en vriendschappelijke wijze". Naar Reuter uit Washington meldt, heeft de Amerikaansche regeering te verstaan gegeven, dat zij op kalme en vriendschappelijke wijze haar invloed wil aanwenden om den oeconomischen oorlog tegen de Joden in Duitschland af te wenden. Een Amcrikaansch onderzoek. Uit New-York wordt gemeld, dat een commissie, bestaande uit een protestant, een roomsch-katholiek en een Jood is benoemd door de Amerikaansche com missie voor godsdienstrechten en minder heidsrechten, teneinde een onderzoek in te stellen naar de waarheid inzake de actie tegen de Joden in Duitschland. Deze commissie van drie zal zich naar Duitschland begeven, teneinde daar een enquête in te stellen naar den werke- lijken toestand. Men neemt aan, dat de Duitsche regeering de komst van deze drie Amer. geestelijken gaarne zal zien. De commissie heeft zich reeds in ver binding gesteld met den Duitschen am bassadeur te Washington. Vluchtelingen komen in Neder land aan. Men schrijft uit Enschedé aan de „N. Rott. Crt.": In de laatste dagen zijn ovèr de grens bij Glanerbrug verscheidene volgepakte auto's gepasseerd niet Joodsche vluch telingen, wie het leven in Duitschland onmogelijk is gemaakt. Aan sommigen moet volgens de vreemdelingenwet de toegang tot Nederland worden geweigerd wegens onvoldoende papieren of onvol doende middelen van bestaan. In het naburige Gronau is een aldaar gevestigde Joodsche Nederlandsche tand heelkundige gesommeerd op straffe van opzending naar een concentratiekamp zijn practijk te staken. De persoon in kwestie is naar Nederland, waar hij ook practijk uitoefent, uitgeweken. JOODSCHE BOEKEN GEWEERD. „lm Westen nichls Neues" ver brand. Tijdens een demomstratie te Kuisers- lautern voor „Duitsche cultuur en Op voeding", waarop verscheidene Nazi-1 leiders een aanval deden op liet „inter nationalisme, Jodendom en alles wat buitenlandsch is", werden zeven exem plaren van Remarque's „lm Westen nichts Neues", welke in de Stedelijke bibliotheek waren, op liet stadsplein ver brand. Een der sprekers spoorde aan er zorg voor te dragen, dat vóór den zomer voorbij was, alle on-Duitsche boeken uit de 700 bibliotheken in de Paltz verbrand zouden zijn. ze nu, omuat geleerden hebben kunnen aantoonen, welken invloed het alcohol gebruik heeft bi) verschillende ziekten, kindersterfte, ongelukken en men oog heeft voor het leed, dat een en ander piet zich sleept. De aard der bestrijding is daardoor ook veranderd. Bestond die vroeger in hoofdzaak uit reddingswerk, nu durft men te zeggen, als men aandringt op het drankvrij worden; We willen jullie niets ontnemen, of het moet een kwaad zijn, maar we brengen jullie rust, bewustwording, ontwikkeling, kunst en leeren het mooie in de natuur zien. Spr. weidde daarop uit over ervarin gen, in Denemarken opgedaan tijdens den wereldoorlog, toen daar een heel strenge rantsoeneering en geen alcohol te krijgen was. Het sterftecijfer, speciaal voor manr nen, werd veel gunstiger, de tuberculose nam af, andere ziekten, zelfmoord, onge lukken kwamen in mmdere mate voor. Het is spr. onbegrijpelijk, dat het volk niet beter inziet, welk stuk volkskracht er verloren gaat door het drankgebruik, waarvoor nog dagelijks één millioen gul den wordt geofferd, en wanneer onver mijdelijk zooveel leed verbannen is. In zijn sluitingswoord sprak de heer Kreijger de verwachting uit, dat de voort schrijdende techniek en het steeds gecom- pliseerder wordende leven tenslotte zullen nopen tot algemeene uitbanning van den drank. PRED'KBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gern.) 's Morgens 10 uur, Ds. Vaandrager Bevestiging Nieuwe leden, 's Middags 3.80 uur, Ds. Vaandrager H. Avondmaal DE MESCHHEID EN HET ALCOHOLVRAAGSTUK. Letten we op de geringe belangstelling voor dezen en een vorigen avond, zoo merkte de heer Kreijger bij de opening van een Vrijdag bij den heer Borst gehouden cursus-vergadering, op dan vragen we ons toch af, of de drang naar voorlichting en ontwikkeling in Anna Paulowna wel erg groot is. In samenwerking met andere corporaties had men deze avond in de eerste plaats willen organiseeren voor de werkloozen, maar het succes is, daarop lettend, niet groot. Spr. hoopte echter, dat de avond toch zijn nut mocht hebben en gaf het woord aan den heer P. v. d. Meu- len uit Amersfoort, die sprak over: de menschheid en het alcoholvraagstuk. Het is merkwaardig, zoo begon spr. on geveer zijn rede, dat in alle tijden, tot in de grijze oudheid en over de geheele we reld de mensch gegiste dranken heeft ge kend of gebruikt. Geen sterke drank, die hebben de natuurvolken, zoo beantwoord de spr. een later gedane vraag, te „dan ken" aan de „beschaafde" wereld. Zij kunnen geen distillatie, maar wel een al coholhoudende drank, verkregen door een natuurlijke gisting. De oorsprong van het eerste gebruik is dus niet na te gaan, maar wel weet men, dat door alle eeuwen heen groote geesten zich reeds voor onthouding uitspraken en die zelfs in den door hen gestichten godsdienst verboden (Moham med). De vraag, öf die algemeene en zoo lang reeds bestaande bekend met de alcohol en het tot dusver behaalde succes met het verweer daartegen, de drankbestrijders niet moeten doen wanhoopen om ooit hun ideaal te bereiken, beantwoordde spr. met neen. Veel dingen die men vroeger heel gewoon en onuitroeibaar dacht zijn ver dwenen en zoo zal ook 'de tijd komen, dat het onthouders-ideaal verwezenlijkt wordt. Er is al veel veranderd. De idee, dat alco hol overal goed voor is, is al uitgeban nen. De wetenschap, die eerst vijandig stond tegenover de onthouders, steunt GEMEENTERAAD WIEEINGEN. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren J. Bosker en J. Doves. Voorzitter: burgemeester Kolff. De Voorzitter deelt mede, dat de vergadering wordt gehouden ter benoe ming van 2 onderwijzers aan de op 1 April 1933 te openen nieuwe openbare lagere school te Den Oever. Spr. leest een schrij ven voor van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, waar uit blijkt, dat de gemeente, zonder haar aanspraak op de Rijksvergoeding te ver liezen, buiten de lijst van wachtgelders kan benoemen. Met algemeene stemmen worden hierna benoemd de heer J. Kuiper en mej. E. F. de Wit, beiden werkzaam aan de school te Oosterland. Daar geen rondvraag wordt gehouden, sluit de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand van Wléringen van 24 tot en met 30 Maart 1933. GEBOREN: Jozias Pieter, z. v. J. P. Cruson en C. C. de Jonge; Pieternella Adriana, d. v- A. v. d. Walle en A- Dek ker. ONDERTROUWD: J. de Wit en L. J. Grooteinaat; C. S. de Haan en T. Mostert. OVERLEDEN: S. ten Bokkel, m-, 79 j., echtg. van A. Smit; G- Glasmeijer, vr., 59 jr., echtg. van H .G. Langes. Den Oever. CHRISTELIJKE SCHOOL. Ouderavond. In verband met de ziekte van eenige leden van het onderwijzend personeel kon de reeds aangekondigde ouderavond, uitgaande van de Christelijke School, welke was bepaald op Vrijdag 31 Maart jlgeen doorgang vinden- Het ligt thans in de bedoeling dezen te houden op een der avonden van de volgende week. Hippolytushoef. POLITIE. Verloren: een zwart koralen hals ketting en een voetrem van een motor rijwiel. Gevonden: een nummerplaat van een auto. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hippolytushoef. Naar wij vernemen, hebben zich voor de vacante betrekking van 2e ambtenaar ter secretarie 48 sollicitanten aangemeld. Wegens onvoorziene omstandigheden gaat de algemeene vergadering der voet balvereniging „Succes" Zaterdagavond 1 April in „Concordia" te houden niet door en is tot later uitgesteld. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7i uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 en 's middags 4.30 u. de heer O. Deen. Evangelisatie Ned. Herv. Gem. Den Oever 's Morgens 10 uur, de heer Franck Doopsgezinde Gemeente. Hippolytuehoef 's Morgeus 10 uur, Ds Haars, van N. Niedorp. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur dienst. Aan de Ambachtsschool te Alkmaar is onze plaatsgenoot F. Nauts overgegaan van de 2de naar de 3de klasse (monteur), U. Zwaan van de 1ste naar de 2de klas (onmteur) en R. Bil eveneens van de 1ste naar de 2de klas (timemrman). PREEKBEURT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman HANDELS WINTERAVONDSCHOOL. TOEGELATEN. Het diploma van de Handels-Winter- avondschool te Schagen is uitgereikt: Met zeer goeden uitslag aan: A. Wisse- kerke, Schagen; B. Borst, Schagen; G. Gootjes, Tjallewal, Schagen; P. Ptonk, Oudesluis; A. Brak, 't Pijpje, St. Maarten. Met goeden uitslagaan: JoBos,Schagen; B. van Eeten.Sint Maartensbrug; M. Dek ker, Schagen; L. Smak, Lutjewinkel. Met ruim voldoenden uitslag aan: J. Wardenaar, Schagen; Jb. Hopman,Scha gen A. Ligthai t, SchagerbrugG. Pronk, Oudesluis; C. Groet, Moerbeek, Nieuwe Niedorp. Met voldoenden uitslag aan: M. Keyzer, Schagen. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: G. J. Groot, Betsy Groot, B. de Nijs, F. v. d. Laan, J. Roggeveen, C. P. Ver meulen, A Wardenaar, allen te Schagen W. Blaauboer, Schagerbrug; O. Portegijs, M. Schram, G. Kant, M. Rezelman, Jb v. 't Hooff, H. Niestadt, A. Willemse, Schagen; J. van Eeten, Anna Paulowna; J. Schaafstra, Kolhorn; K. Keetman, M. Keetman, A. Molenaar, J. van Zoonen, Winkel; K. Raven, Stolpen; J.v.d.Oord, L. v. d. Oord, J. Oostwouder, 't Zand; G. Jongsma, Sint Maartensbrug; J. Bos man, Schagerbrug; N. v. Dam, Nieuwe Niedorp; K. Houter, P. Gootjes, K. Frans en G. Gootjes, Groenveld, Sint Maarten; J. Schenk, Wieringerwaard; B. Paulusma, HaringhuizenJ. Gootjes, Tjallewal, Scha gen er. A. Ligthart, Schagerbrug. Tot de Ambachtschool te Alkmaar zijn toegelaten: Koop Mandemaker, Wil lem Domper, Klaas Tuinman, Nic. Blaau boer en tot die van den Helder: Jan Heemsbergen, allen leerlingen der O. L. School, alhier. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vutte koeien blijft ge regeld hetzelfde. De prijzen per pond bedragen ten hoogste 26 - 27 ct. Er waren veel kwaliteit beesten aangevoerd, de handel was echter niet beter. De handel in k.ilïko ien was zeer matig. In gelde- koeien daarentegen heel goed, er was veel aanvoer, doch de prijs nog steeds laag. Aanvoer en handel in pinken was vrij go d. De handel in nuchtere kalveren was vlug, er was weer een groote aanvoer. De pryzen varieerden van f 3f 32, de meesten werden echter verkocht voor een prijs tusschen f 3 en f 8. Een enkeling van 14 dagen bracht f 5 op. De handel in oude slachtschapen was iets minder, waarvan de oorzaak gelegen is in het vele gebruik van kalfsvleesch. De handel in overhouders was iets beter. De beste noteerden f 13, later op den dag schijnt nog meer besteed te zijn. Zou daar eens reuring in komen? Mooie paarden waren er niet aangevoerd maar wel een mooie hoeveelheid Rus sische hitten, daar waien mooie beesten bij. De aangevoerde geschiedde door Kieft uit Grootschermer. Bllikbaar viel de han del nogal mede, er werd nogal gedraafd. De handel in vette varkens was vlug en er werd goed verkocht. Hoogste prijs- noteering nog llll2 ct. I)e biggen cn schrammen werden vlug verkocht, biggen tot f 13, schrammen tot f 18. Dat ging goed. Van kippen of konijnen geen noteering. Er was geen aanvoer. Burgerlijke Stand van Schaffen van 23—30 Maart. GEBOREN: Adrianus Petrus, z. v. P. Blokker en van C. Klaver; Sihel a, Anna, d. v. C. Dekker en van E. W. htein- kaGETROUWD: Albertus Last en Eltsa- beth Maria Grootes. OVERLEDEN; Cornelis Johannes Hui- berts, 8 maanden; Jacob Blom, 67 j., ec - genoot van Antje Blom; Jan Rroonen berg, 70 j., echtgenoot van A. M. Vervel. POLITIE. Gevonden: een sleutel, een stuk boomstam en een autoped. Verloren: een handkruk van een autodeur, een handtasoh, een broche, een armbandhorloge, een portemonnaie met eenig geld. KANTONGERECHT ALKMAAR. Dat chicaneeren geeft slechts uitstel van executie- Verschenen bij Valkhoff foort de Maart-alevering van ,Ylri?L?niers- Hct eerste bal blijft in het leven jonge meisje een belangrijke gebeurténU hrCt het nieuwe nummer van ...Meisjesleven" N. van Sillevoldt-Haasse er een gevoel ""^1 geestig versje aan in een toepasselijke ®n versiering van Willy Rredijk. ^S'na- Met het einde van de vorige eeuw viel t, meisjesleven samen van de Grootmoeders het tegenwoordige geslacht. Het belan- "l" verschil lusschen het meisjesleven van*» en nu schetst Anna Polak in haar biid „Grootmoeders Meisjesleven". Herman li^iW laar beschrijft de betoovering van Veiw"' hoe het wondere sproakje van de Wiin stad zich openbaarde aan den vreemdeling rf" de stad bij avond voor de eerste maal bin' komt. nen" Een verhaal van dezen tijd, ..AfzetgehieH" is geschreven door R. W. Doodewaard-Cort I schalk, de schrijfster die in 1932 met het') j bekroonde meisjesboek:: „Beroepsfilm" >e" 1 1 naam maakt. Cissy van Marnixveldt vervolgt haar co TT TJ T." ,.;t rioii 1 respondcntic van Joop ter Heul, de red r" De reizende koopman H. H. K- uit Den WiHy Pétülon schrijft ovcr omgang l i Helder ventte op 24 Maart 111 de Kabe -huisdieren. Mr. Coops zet zijn rubriek Ha"a straat te Alkmaar zonder vergunning, scHrift en Karakter" voort. De prijsvra werd op beeterdaad betrapt en met de „Wat zou je het liefste willen?" Raf aan|'!.K' gebruikelijke bon bedacht. Het oproe- ding tot het samenstellen van een bloemlezing pingsbriefie was echter niet geteekend uit de binnengekomen antwoorden, die een en daar beriep de verdachte zich op. De raak beeld Reeft van wat het moderne meisje ambtenaar zal er nu een dagvaardingzuv1f„^.„lc]„v„', van maken, wat voor den delinquent be- teekent: lood om oud ijzer. Meisjesleven houdend blad blijft een levendig en onder- van 30 en 31 Maart 1933. P. Baven en P. ONDERTROUWD: J Buitelaar; C. G. F A. M. Nijpels. GETROUWD: J. Th. J. Coopmans en D. de Valk; L. Verbokkem en H. v. d. Wal; B. H. Wiedeler en P. Boëseken; J. J. Noordink en T. Veenstra; A. A. Grimmelijkhuizen en A. H. Hamacher; E. A. Koster en N. Lokker P. N. Kelder en C. Schilthuizen Ph. Hoogenraad en J. B. H. WieringI). Stolk en A. Dienaar P. J. Vryvogel en M. M. Mölier. BEVALLENP. W. Liesker—v. Res teren, z.; J. Veenstra—Visser, d.G. Harjer—van de Graaff, z.B. Ruiten- Brander, z. OVERLEDEN: A. Thöne—Wienema, 59 jaar. Het Erfdeel des Heeren, door Ds. Fr. Tol lenaar, uitgave J. M. Bredee, Rotterdam ln dit boekje bindt Ds. Tollenaar, gêref predikant, alhier, den strijd aan tegen lipt Neo-Malthusianisme, dat, zooals schrijver in zijn voorwoord zegt, geweldige vorderingen maakt en waarvoor ook in positief kringen M. Winter eil C. M.|een hardnekkige propaganda wordt gevoerd waardoor de grondslagen van de Christelijke zedeleer op „weerzinwekkende wijze" worden aangetast. Ds. T. heeft deze brochure geschreven mede op verzoek van de Ned. Middernacht- zendingsvereeniging, omdat over dit onder werp voor orhodox-chr. kringen, zoo goed als geen lectuur bestaat. „Dit geschriftje bedoelt enkel een waar schuwing te zijn tegen een zonde, die in chr. kringen atmeer veld wint en aan het geloofs leven ontzaglijke schade toebrengt", zegt schr Het geschriftje is in den boekhandel ver krijgbaar tegen den prijs van 25 cent. Wij kunnen het aan het chr. deel van onze lezers hartelijk aanbevelen. Jaarboek Nederlandsche Reisvereeniging 1933. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 768.0 te Blaeksod, Va- lentia.en München. Laagste stand 743.6 te Nordoyan- Verwachting: meest N.W. wind, half tot zwaar bewolkt of be trokken, later opklarend, aanvankelijkReizen naar Luganorden Rijn" Budapest ën enkele regenbuien, weinig of geen veran dering in temperatuur. Wij ontvingen het Jaarboek 1933 van de N.R.V., dat er dit jaar weder bijzonder ver zorgd uitziet. Naast de gewone officieele Ver- eenigingsberichten bevat het een aantal arti kelen, welke ook voor den alleenreizenden toerist van groote waarde zijn. In dit verband noemen wij bijzonder de artikelen, „Hoe men het voordeeligst in alle landen reist", Douane bepalingen voor rookers, Posttarieven in het Buitenland naar Nederland; Pasvisa, enz. Vele gegevens kan iedere toerist ook vin- r, tt7* t„f den in de meer dan 170 programma's van de g door de N.R.V. voor 193.3 nu reeds uitgeschre ven reizen, waaronder de groote Generale 30 Maart. Aangebracht door korders: p. k. 4.002.00 100 kisten schol S kisten schar Door haringvisschers: 1307 tal haring Door garnalenvisschers 380 kg gekookte garnalen 31 Maart. Aangebracht door korders: 29 kisten schol p. k. 3.75 Door haringvisschers: 444 tal haring p. tal Door garnalenvisschers: 146 kg gekookte agrnalen p. kg. Weenen, de Jeugd-, Voet- en Zeereizen. Een aantal goed geslaagde illustraties ver luchten het bijna 400 pagina's bevattende boek. Het Jaarboek is a 20 cent ten onzen kan tore verkrijgbaar. Wandeltochten naar binnen- en buitenland. Wij ontvingen een circulaire van den Ne- derlandschen Trekkersbond betreffende voet- 11 111-75 1.00 reizen in binnen- en buitenland Bij de reizen wondt gebruik gemaakt van jeugdherbergen, p. tal 110 0.58 waardoor 'de kosten uiterst miniem zijn. Zoo kan men bijvoorbeeld voor slechts 75 een p. kg „0.11 o.io^ i5-d?agSChen tocht maken naar Schotland en voor 63 naar Denemarken. De deelname is uitsluitend voor jongeren van de door J. H. 2.15 orRanisaties gestelde leeftijdsgrenzen. Pros pectus kan worden aangevraagd aan het i.og0.40 Centraal Bureau, Begoniastraat 273, den Haag. 0.11 Tr cael aa« de Bassingracht, Absoluut betrouwbaar. - Vele van onze modellen eigen grond. loopen ook by stroomstoringen nog 6-50 uur door. jRujm Heerenhui8 i.d.Stakm. In onze speciale etalage vindt U nadere gegevens. den Helder £p?c!a?e zsak voor Uurwerken. met terugtraprem kettingkast, compleet Wegens omstandigheden te koop een 3 lamps Kadio-Toestel, Luidspreker, Philips' Plaatstroom- apparaat. Accu, tezamen v. f 40. Adres: Dahliastraat 10. Te koop Z. Blauw» Poters. Adres: K. KAPITEIN, Mid denstraat 124. PALING VERK00PEPS VAN SNIJBLOEMEN! Aangeboden 100 roe Narcis, dubbele van Sion, ook bij ge deelten. P. DE BOER, Oudesluis. LAAT IIW RECLAME SCHILDERWERK verzorgen door: C. SPAANDERMAN, Ruyghweg 47, (Smit). Bosse-straat. Leeg te aan vaarden. Mooi Burgerhuis in de Piet Heinstraat rio. 1. Modern HUIS aan de Laan. Komt spoedig leeg. Het mooie Huis in de Van Galenstraat 61. Voor veel doel einden geschikt. Voor belegging mooi blokje Huizen, H. Treubstraat, bij de Overweg. Flink Perceel in de Botha- straat, eigen grond. Nog een paar flinke p»rc#elen r„ W, m. &JSÏe.aLrrl!.n„ Solied gebouwd huis Hector Treubstraat, zeer ruim perceel, direct te aanvaarden. Te koop een beste Heeren- fiets, prijs f 9.— en een Damesfiets. Adres: Middenstraat 1. AANGEBODEN Te koop DAMESRIJWIEL. Adres: Kanaalweg 5. Te koop zware Slachtkippen en Konijnen, Duiven en een Jachthond. Adres: BREMER, Poelier, Keizerstraat 59. Te koop een zoo goed als nieuwe inzinkbare Pfaff-Naai- machine, Waschmachine m. wringer, Dressoir f 15 uitneembaar Ameu blement, Luidspreker, prima mangel, enz. Adres: Californiestraat 3-5. Te koop modern Huiskamer- ameublement voor slechts f 20.—, I Heeren Armstoel f 8en 2 prima Crapauds voor flO.— Adres: Langestraat 22. Anno 1841. Anno 3841. Telefoon 155 KWALITEIT HOOG PRIJZEN LAAG cent Zoete appelen, 3 pond25 Zure 3 pond. 25 Stoofperen, 3 pond 25 Citroenen8 a 10 Groote blauw kruis Sinaasappelen, 10 a 25 Winesap appelen, per kilo 25 Rome Beauty, per kilo. 25 Anjou Peren, per kilo. 45 Bananen, per kilo 25 Cocosnooten. 3 a 25 Warme Pinda's, per pond 15 per kilo 25 Crêpe Fruit.10 3 a 25 Java-Sinaasappelen 6 Navo O Heden Aardbeien, verscho Ananas en Druiven. Dagelijks aanvoer Komkom mers, Salade, Postelein en Tomaten. Brusselsch lof, per kilo 15 ct. Heden in onze Lichthal Ananas 2 blik voor 35 ct. Sla- en snijboonen, 6 blikjes IOO Aardig huisje aan de Keizers gracht. Droog, nieuw Pakhuis. Modern Perceel a. d. Ruijgh- weg 275. Komt spoedig leeg. 3 perceelen a.d.Singel, zeer geschikt voor belegging. Flinke zaak in melk, boter, kaas enz. Mooie broodwinning. I Groot perceel, aan water ge-, legen, opp.ongev. 300 Ms. Zeer geschikt voor vergaderzaal. cn e per kist van 198 stuks f 4.50, Mooi blokje, goed verhuurdeextra Fenoy kwaliteit, woningen, gebouwd op eigen grond. Zeer goedkoop. Profileert van deze Adres R. KOOTSTRA, zeldzame aanbieding Gedipl. en beëedigd Makelaar, Ruijghweg 69. BREEWATERSTRAAT 2 Winesapappel en Tc koop gevraagd Harley Davidson niet ouder dan '29. Adres: DEKKER, 3e Emmadw.str. 1. worden als regel na 9 uur des morgens geen advertentiën voorhetdien dag ver schijnend nummer meer aangenomen.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 8