ECHT BRILLANTEN ASSGHER BEEMSTERBOER CORSETTENHUIS Heeren- en Kinderkleeding De betere üemeentei aad. Uit het huis mes de blauwe stoep. Radio-Programma. HF.I DERSCHE COURANT VAN PONDER DAG 13 APRlLJgjA wit gouden HANGER GEGARANDEERD door de wereldvermaarde DIAMANTSLIJPERIJ van af fl. Juwelier KEIZERSTRAAT 15. Dames, „STOMA" MAAGBAND Corselet, prijsf 11.50 Corset, prijs f 10 25 en f 13.50 HET KEIZERSTRAAT 43 TELEF. 637 Van links en rechts alleen bij Zie de étalages. op theologisch terrein en het werd met groote hoffelijkheid gevoerd. Het publiek interrumpeerde ds. Zuide- ma nogal eens, waarvoor mr. van Westen bij zijn tweede spreekbeurt zijn excuses maakte. Wij kregen ook den indruk dat sommigen voor ingenomen waren tegen ds. Zuidema. Nadat het debat een uur geduurd had en onder de grootste aandacht was ge volgd, ging men tot sluiting over. Ds. Smidts dankte de aanwezigen voor hun belangstelling, Mr. van Westen om zijn interessante rede en ds. Zuidema voor het debat. Hij deelde mede dat ds. Zuidema erin had toegestemd t.z.t. een openbare debatvergadering te houden. Mr. van Westen ging voorin dankgebed. TOON EELL1 ITVOERIN G NEDERL. MEISJESGILDE. „Een Zomerzotheid"' door Cissy vofl MarxveWl Het vinden van geschikte tooneelstuk- Jes om door jongeren te worden opge voerd, zal voorwaar verre van gemak kelijk zijn en men mag de leiding van de Heldersche groep van het Nederland- sehe Meisjesgilde dan ook zonder twijfel erkentelijk zijn voor deze vondst. Dom de Gruijter bewerkte het leuke meisjes boek van Cissy van Marxveldt tot een alleraardigst blijspel en de pioniersters van de Heldersche groep hebben er een opvoering van gemaakt, die klonk als een klok. Allersmakelijkst is om de geestige zetten gelachen en de opvoerenden had den er zelf schik in en bewezen dit door hun beste beentje voor te zetten. Het aardige was dat de jongensrollen (of laten we ze niet beleedigen en liever spreken van „jonge mannen"-rollen) ook door de meisjes werden gespeeld en in travesti zagen ze er wat leuk uit. Als een jour nalist, die nu eenmaal van alles notitie moet nemen, vraag je je af waar ze in vredesnaam al die goed-passende en flat- teerende mannenkleeren vandaan halen. In het laatste bedrijf bijvoorbeeld hadden ze allen keurige smokings aan met daarbij hoorende overhemden en boorden. Mevrouw Oortgjjsen sprak bij den aan vang een kort woord van welkom tot den vice-Admiraal, den Burgemeester en Wet houder van der Vaart, die de uitvoering bijwoonden en verder tot de leidsters en genoodigdeu die, naast de jongere edities, in grooten getale waren opgekomen. De leiding en regie berustte bij mevrouw BruckmannKnipper, die voorwaar eer van haar werk had. Verder deed mevr. Oortgijsen een beroep op de aanwezigen om als donateur toe te treden (kosten f 1.per jaar). Want wel heeft men een eigen troephuis, maar zwaar zijn nog de daarop drukkende kosten. De heer van Baaren had voor de ver lichting gezorgd en »The Hot Mixers» zorgden voor het muzikale gedeelte, dat uit den aard der zaak eerst voor goed begon na afloop van het komediestukje. Ook aan dezen werd dank gebracht. Dadelijk na deze openingswoorden vie len de meisjes achter in de zaal in met het mooie pakkende padvinderslied «Hoort, zegt het voorten daarmee was de avond aangevangen. Ja, en wat moet de verslaggever nu van de uitvoering zeggen Alle namen noemen is ondoenlijk, alle meisjes, zonder uitzondering, speelden vlot, al deed de een dat uit den aard der zaak wat beter dan de ander. Het stuk zelf, wij zeiden het reeds, was bijzonder goed gekozen de regie en tooneelinrichting onder des kundige leiding goed verzorgd. Zeer smaakvol was het interieur van de villa waarin verschillende tooneelen speelden, bijzonder aardig was de vondst van de beide telefooncellen.'De drie bedrijven waaruit het stuk bestaat, bleken in de practijk zeven verschillende tafereelente zijn, dikwijls met decor-changementen, dit maakte, dat eerst om bij middernacht het scherm voor de laatste maal viel. De bekende kapper van de firma Michels te Amsterdam, die ook altijd de Tavenu- artisten verzorgt, had, zooals we reeds zeiden, leuke types gemaakt, en vooral in de travestierollen was dit dankbaar werk. Enkele namen moeten worden genoemd. Zoo Pit oftewel Erica Wendelaer, bij den burgerlijken stand bekend als Immy Hul- pusch, die zeer los en natuurlijk speelde. Vooral Aat van der Vlucht als Jef van Doorn was kostelijkzjj (hij) toonde be grip te hebben van de kwaliteiten der uit te beelden rol en gaf kostelijk spel, niet gechargeerd, maar beschaafd, geestig en vrijmoedig. Trouwens, beschaafd spel gaven allen, maar er werd wel eens wat te ,.ve®J boekentaal gesproken. Heel be grijpelijk overigens. Jonkheer Padt van Heijendaal (de echte) werd vertolkt door Wil Hulpusch. Deze jonkheer speelt vrijwel het geheele stuk door een chauffeursrol; het was een leuk chauffeurtje, mieris aankomend snorretje na de pauze merkbaar was gegroeid. (Nu was het zomer en dan groeit alles veel harder). De namaak jonker (Gerrit Jan Loots, vertolkt door Janny van Wolferen) had een kostelijke collectie zomersproeten op haar (zijn) gezicht. „Komen ze nog al uit, meneer was de begrijpelijke vraag die zq ons in de pauze stelde. Het was een alleraardigst jonkertje, dat geen last bad van tooneelkoorts. De vertooning verliep zonder haperen, behoudens enkele kleine incidentjes. er- melden wij nog, dat mevr. Bruckmann. Knipper natuurlijk niet vergeten werd en een klein aandenken kreeg (veel kon de kas niet lijden, naar mevr. Gomes zeide). En dat de verloting reuze veel opbrael t Alles te zamen dus een alleraardigste avond voor het Meisjesgilde, die veel voor bereiding heeft gekost, maar natuurlijk ook veel voldoening schonk, ook aan de leidsters. En, hopen wij, de schuld van het troephuis verminderd heeft. (Vervolg van pag. 2). Ter inzage. zijn gelegd de volgende Ter inzage stukken: 1. opgave van gehuwde ambtenaren m gemeente-dienst en van onderwijzend personeel, dat nog een vaste aanstelling heeft; 2. overzicht van verpleegkosten in het marine-hospitaal over het 4e kwartaal 1932; 3. overzicht van in erfpacht uitgegeven- en verkochte gronden van het Grondbe drijf. VERVOLG AGENDA. Ingekomen stukken. Koninklijk Besluit van 4 Maart j.1. tot goedkeuring van de verordening op de heffing van schoolgeld voor de Avond- vakteekenschool; Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit van 7 Februari 1933 tot over dracht van erfpachtsrecht aan J. Klercq; Koninklijk Besluit van 23 Maart j.1., waarbij wordt ongegrond verklaard het beroep, ingesteld door den Raad d^r ge meente Den Helder tegen het besluit van Ged. Staten van 26 Oetober j.1. no. 110, waarbij is be paald, dat medewerking behoort te wor den verleend voor de aanschaffing van nieuwe taal- en rekenboekjes. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Cineskoop. Verzoek om vergunning tot het plaat sen van een cineskoop, met afwijzend ad vies van Burgemeester en Wethouders. (Draaiende reclamezuil). Bij acclamatie conform prae-advies aangenomen, of schoon de heer M e y e r het niet zoo erg zou vinden als we hier zoo iets kregen. Op tal van andere plaatsen zijn ze ook. Subsidie. Voorstel tot het verleenen van een sub sidie voor de viering van het vierde eeuw feest der geboorte van Prins Willem van Oranje. De heer De N ij s heeft principieel tegen deze subsidie geen bezwaar, maar nu spr. de stukken heeft gezien begrijpt hij niet waarom B. en W. 300.voor stellen, terwijl het Comité zelf maar 200. - vraagt. De Voorzitter: Neen, het Comité vroeg 10 cent voor elk kind met een mini mum van 200.en daarom hebben wij voorgesteld 300.te verleenen. El- komt bovendien ook nog een speldjesdag, en op die manier zou er wel een 700. binnenkomen, hetgeen wij te erg vonden. De heer De Boer licht het voorstel nader toe. Aanvankelijk was de viering op een anderen datum bepaald, dien het College minder geschikt vond. Het Comité ging accoord met een anderen datum, maar wéés er op, dat daardoor wellicht de kosten zouden verhoogen, omdat de mo gelijkheid bestond, dat men meer zou moeten betalen aan de medewerkende muziekcorpsen. Besloten is voorts aan de hoofden der openbare scholen het ver zoek te richten om hun kinderen te vra gen wie van hen aan de viering wil deel nemen. Van eenigen dwang hoegenaamd is geen sprake. Deze verzoeken gaan morgen (i.c. Woensdag) uit. Tevens wordt aan de onderwijzers en onderwijzeressen gevraagd wie wil medewerken; ook dit is geheel vrijwillig. De heer Sehoeffelen berger wil de kwestie behandelen. Spr. hekelt de viering van dit feest, waarbij de daden van den Zwijger worden verheerlijkt, maar hij wijst er op, dat deze man heel Nederland te koop heeft aangeboden ten eigen bate. Hij was inderdaad een op ruier ten eigen bate en men heeft hem daarvoor beloond, terwijl men iemand als Sneevliet, die niet uit eigen belang opruit, in de gevangenis sluit. Spr. zal niet alles van Willem van Oranje aan halen. verzoekt de pers vooral zijn prin- cipieele standpunt in deze goed te doen uitkomen. De heer Biersteker wil niet treden in de beoordeeling van iemand, die zooveel voor zijn land gedaan heeft. Het betreft Dier de nagedachtenis van een groot man, die men vieren kan, onverschillig of men monarchist dan wel republikein is en men moet de zaak niet van een bepaald standpunt be2ien. De heer Eylders sluit zich bij dit standpunt aan, de heer Van der V aart hoopt dat de andere raadsleden het ruime standpunt, door de soe.-dem. hieromtrent ingenomen, zullen waardee- ren en bij voorkomende gelegenheden jegens de soc.-dem. een even ruim stand punt zullen innemen. De subsidie wordt verder stemmen verleend. met alg. eens de kwestie der weder openstelling ter sprake zal komen. De heer Minnes bespreekt de bestra ting der Janzenstraat en der Californie- straat, die dringend voorziening ver- eischen. De heer Bot vraagt hoe het staat met het adres der Watersportvereeniging, de heer Terra wijst op de noodzakelijk heid om de school te Huisduinen te schil deren, de heer Tiessen brengt de mo gelijkheid ter sprake, dat thans ook voor de afdeeling Centrum der Speeltuinver- eeniging een geschikt terrein zou zijn te vinden. Hierover is al geconfereerd, en spr. vraagt aan het College overweging. Daarna sluiting der vergadering. ROOM-IJS-FABRIEK. Al een paar jaren bestaat in de Cali- forniestraat 52 de Heldersche Electrische Melkinrichting, afgekort HEMI. Dat wij daarvan nimmer melding maakten, vond zijn oorzaak in het feit, dat deze zaak alleen een grossierderij was in melk en j dus uit den aard der zaak niet met het j publiek in aanraking kwam, doch uit sluitend met melkslijters. Dat is nu anders geworden, nu de firma van der Plaat zich gaat toeleggen op de vervaardiging van roomijs, dat natuurlijk wordt uitgevent. De inrichting in de Californiestraat is ge heel nieuw en de machinerieën, welke thans zijn aangeschaft voor de vervaar diging van dit roomijs, geheel Neder- landsch fabrikaat (met een enkele uitzon dering). Alle machines zijn geleverd door de firma P. van Maarleveld Zoon te Alkmaar: de bakfietsen, waarmede het ijs i wordt rondgevent, door den heer W. j Tol, Jan in 't Veltstraat alhier. Deze zijn vervaardigd volgens nieuw systeem, waarbij wielen en frame zijn gemonteerd op een enkele staalplaat; de wagentjes hebben uitschuifbare laden. De fabriek vervaardigt uitsluitend roomijs, en de wijze van vervaardiging waarborgt goede kwaliteit. De heer van der Plaat heeft ons een proefje van zijn fabrikaat gegeven, zoodat wij inderdaad uit volle overtuiging kunnen zeggen, dat het prima van smaak en aroma is. Heden wordt met het venten aange vangen; laten wij hopen, dat de zomer even fraai blijft als tot nog toe het voor jaar, dan zal zeer zeker de onderneming succes hebben. VLIEGKAMPBOOTJE BINNENGEBRACHT. Wat reeds eenige keeren gebeurd is, heeft zich Dinsdagavond wederom voor gedaan. Het vliegkampbootje No. 6, op weg met manschappen van „de Mok" naar Den Helder, gaf het halverwege het Mars diep op, zoodat het hulpeloos ronddreef. Dit gehenrde om ongeveer zeven uur. De vloed kwam juist door, zoodat het bootje met een sukkelgangetje in de rich- past ons Corselet of Corset eens met Deze sluit de maag in en geeft haar tevens den noodigen steun Verkrijg baar met en zonder veter. ting van de Waddenzee werd gedreven. Door middel van de fluit werden signa len om assistentie gegeven, doch deze werden aanvankelijk niet gehoord. Onder wal was het wat donkerder geworden, waarop lichtsignalen werden gegeven. Deze hadden meer succes, op den dijk werden ze door een paar vletteriifi be merkt, die met de vlet, de H.D. 167, erop af gingen. Ongelukkig voor hen waren de signalen ai eerder opgemerkt en wel door het inspectievaartuig „Zeemeeuw", dat bij den Zuidwal voor anker lag. Van dit schip had de wachtsman de signalen gehoord en gezien. Onmiddellijk ging het anker op en f uil speed naar het vliegkampbootje, waar mede men om ongeveer kwart over zeven verbinding had. Koers werd gezet naar de haven. Onderwijl was een sleepboot van de marine ook uitgevaren, doch deze kwam te laat. Het slechtst er aan toe waren de vletter- liii, die bijna onder den Texelsehen wal zaten en nu het heele stuk in den vloed op moesten roeien. Zoo werd dit karweitje met gesloten beurzen vereffend, het rijk hielp het rijk, de vletterlui hadden het nakijken. Mededeeling. Mededeeling, dat de Avondcursus voor 3e stuurlieden aan de Zeevaartschool, waarvoor op de begrooting voor 1933 de ïioodige gelden zijn uitgetrokken, op 1 Mei a.s. zal worden geopend. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 11 April, uitspraken zitting 4 April. Borchardus van B., koopman. Hooger beroep vonnis overtreding Ventverbod te Egmond aan Zee. Vonnis Kantonrecht: r bevestigd. Jan K., notarisklerk te Grootebroek, verduistering in dienstbetrekking, va'.scn- heid in geschrifte en valsche aangifte. 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 8 an- den voorwaardelijk met 3 proefjaren. Arie S., los arbeider, Helder, diefstal en vernieling. 4 maanden gev. veroor deelde gaat in appel bij het gerechtshof te Amsterdam.- Corn. v.' d. H., landbouwer, Egmcnd- Binnen, hooger beroep, overtr. Jvchtvet. Niet bewezen. Vrijgesproken. Willem P., garage-houder, Den Helder, hooger beroep overcreding Veiligheids wet, niet ontvankelijk verklaard. Uitspraak Politiezaak: Friederich P., Etsen (Duitschland), (gedet.Pasv.\ vaï- sching, 1 maand gev. met 1 maand aftrek voorarrest. Een aanrijding te Anna Paulowna in hooger beroep. De chauffeur Jan de Gr., wonende te en ten eigen bate aanwendde. De verdachte klerk verdededigd door mr. A. Prins Jr., erkende het feit, hem bij dagvaarding te laste gelegd. Nog meerdere feiten van verduistering, hem niet ten laste gelegd, werden door hem toegegeven. In April 1932 zou hij met deze fraude, waarmede hij den Staat der Nederlanden had benadeeld voor een bedrag van 2500, zijn aangevangen. Een drietal getuigen a charge werden ge hoord, in de eerste plaats de adjunct referendaris H. P. van Dijk, te Alkmaar. Deze getuige is chef van den telegrafischen dienst en was met verdachte gedurende 10 jaar op dit bureau werkzaam en belast met de uitbetaling van de leveranties. Verdachte had, nadat hij was betrapt, een gedeelte van het hem onrechtmatige toe geëigende geld, terugbetaald. Het ge knoei met de zoogenaamd door J. Vis ser geteekende kaart bracht de oneerlijke handelingen van verdachte aan het licht. Door het onderzoek van de administra tie gedurende 1931 en '32, werd vastge steld dat pl.m. 2560 was verduisterd. Dit werd door verdachte niet tegenge sproken. De officier was in 't bezit ge steld van gegeven, hem verstrekt door het hoofdbestuur, waarin was vervalscht een mandaat betaalbaar gesteld aan een per soon te Hem en waardoor het verdachte was gelukt een bedrag van 42.50, uit betaald aan een onvindbaren vrachtrijder te Broek op Langendijk, te bemachtigen. was, dat verdachte, die ccn salaris had van 1750 gulden, boven zijn stand leetde. Na het verhoor van den heer Haytema kwam de heer Officier aan het woord, die een resumé gaf van de door verdachte verrichte vervalschingen. Verdachte had I bij de invulling reeds dadelijk het plan, het mandaat te vervalschen, wat bleek uit de wijze, waarop hij een en ander had ge regeld. Zulks was ook het geval bij het advies. De kwitantie werd door hem keu rig geteekend met den naam van Visser. In goed vertrouwen en niet in overeen stemming met de instructies werd het be drag aan verdachte uitbetaald. Indien men scherper had toegezien, was verdachte j misschien nimmer op het zondaarsbankje 'gekomen. Het spelletje werd gespeeld op I geraffineerde manier, door een staats ambtenaar, het was meer dan schandalig, vond de officier. De eerlijkheid vtfn het staatsbedrijf liep nu gevaar en daar moet streng voor worden gewaakt. Het was ongehoord, dat een staatsambtenaar on gestoord kans had gezien in acht maan den een bedrag van 2500 er door te lappen. Gevorderd 1 jaar en 6 maanden. Gelet op den ernst van het feit, re- quireerde de officier ten slotte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins was de meening toegedaan, dat de Officier in deze zaak zeer eenzijdig was opgetreden en de verdediging hier was geschaad, zooals pleiter nader stipu leerde. Het was hier het reclasseerings- rapport, waarover de verdediging haar i ontstemming luchtte. Pleiter liet voorts uitkomen, dat verdachte verder was ge sprongen, dan zijn stok lang was en alzoo tot de frauduleuze handelingen was geko men. Pleiter zag niet in, waarom ver dachte als ambtenaar van den Staat een meer ernstig delict zou hebben gepleegd dan een'particulier. Het ten laste gelegde bedrag vondt pleiter ook nog zoo buiten sporig niet. Pleiter trachtte voorts aan te toonen, dat verdachte in angst leefde en daardoor aan den alcohol verslaafd is ge raakt. Van het afschrikkingsmiddel verwacht te pleiter niet veel en verwees in dit op zicht naar Rusland, waar ambtenaren, die den staat hebben benadeeld, worden op gehangen, doodgeschoten of voor 25 jaar naar een zeer onherbergzaam oord wor den verbannen. Pleiter was meer geneigd, nu verdachte door het verlies van zijn betrekking reeds zeer zwaar is gestraft, clementie te be trachten. De rechtbank kon met het opleggen der straf, daarmede rekening houden. Ver dachte had getoond geen voldoende rem te hebben gehad en nu zou de reclassee- ring kunnen dienen hem te leeren, die remmen in werking te stellen. In verband met dit en nog meer door pleiter aangevoerd, vond pleiter de vrij moedigheid voor te stellen het opleggen van een voorwaardelijke straf, vooral ook, omdat de schoonvader van verdachte vol komen bereid was, deze jonge man te steunen, waar het betrof het nakomen der bijzondere voorwaarden! Na het gloedvol betoog van den verdediger volgde nog een geanimeerd debat tusschen Officier en Mr. Prins, waarop de behandeling werd gesloten en de uitspraak bepaald op a.s. week. VRIJDAG 14 APRIL. Hilversum, 296 M. 8.0012.00 VARA, 12.004.00 AVRO, 4.00 Wieringen, was door den Kantonrechter j Dit was reeds geschied in September '31. Schagen veroordeeld tot 25 boete of ^og een dergelijke fraude ten bedrage Rondvraag. De heer Bogaard wijst er op, dat dle vele jaren in particulieren dienst is geweest en daaruit was ontsla- !nwi!lr!Ct by de gemeente werd ge werkt dat ^vend voor vele 1 nat .„/en'a a'lgen werk zoeken, oon, a desnoods de directeuren der roepen1 hlerover eens tot de orde De hier bedoelde zaak is in onderzoek. e lieer Bogaard hoopt voorts, dat, - ".'i' '0C'' onderhandeld betref- bediende loket deed uitbetalen en welk de den weg door de duinen, dat ook geld hij zich wederrechtelijk toeeigende 25 dagen wagens een door hem met zijn viachtauto gepleegde aanrijding met een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door den heer C. Groen van St. Pancras, waar door 18 schade werd veroorzaakt. De veroordeelde kwam in hooger beroep, dat heden werd behandeld. Appellant had nog twee Koninklijke familieleden als getuigen a décharge voorgebracht, doch deze ma noeuvre gaf hem tot dusver weinig voor deel, aangezien bevestiging van het gewe- wezen vonnis werd gerequireerd. Ontrouw Postambtenaar. Valschheid in geschrifte en verduistering van 45 ten laste gelegd. In de middagzitting had zich te verant woorden Hendrik M., de 35-jarige schrij- ver der posterij te Alkmaar, wonende te 1 Heiloo en thans in voorarrest, ter zake het feit, dat hij in Januari 1932 had ver valscht een kaart, waarop stond aangege ven éen bedrag van 5, zulks ter beta ling van aangekocht materiaal, welk be drag door verdachte valschelijk werd ge wijzigd in 50 en evenzoo ondertee kend met den naam van J. Visser, welk bedrag hij zich ten postkantore te Alk maar aan het door den klerk G. Melker van 45 was den officier ter kennisse qe- bracht. De heer Jan Visser, wagenmaker te Oudorp had aan den Telefoondienst ge leverd een schop, ter waarde van 5, welk bedrag door verdachte aan Visser werd uitbetaald, zonder dat hem een kwi tantie ter teekening werd voorgelegd. Hij verklaarde voorts, dat de kaart, waarop die handteekening voorkwam, door hem niet geteekend was. De heer Melker, ambtenaar der poste rijen verklaarde aan verdachte 50. te hebben uitbetaald. Door hem waren meer dere malen betalingen aan Verdachte ge daan. Door den officier werd critiek uitge oefend op de lichtvaardige wijze, in strijd met de Voorschriften, waarop dergelijke mandaten in goed vertrouwen werden ge honoreerd. Ten slotte werd nog gehoord de heer Haytema. bestuurslid van 't genootschap tot zedelijke verbetering, die had gead viseerd, dat het hier een niet ongunstig reclasseeringsgeval betrof, vooral waar van het een ambtenaar gold, die in een veel ongunstiger positie verkeert, dan b.v. een koopman. Niettemin had getuige zich van het geven van een advies om een voorw. straf op te leggen onthouden. De conclusie van den heer Haijtema 7.00 VARA, 7.001.00 VPRO, 11.0012.00 VARA. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Grammofoonpl. 11.10 P. J. Kers Jr.Onze keuken. 11.40 Voordracht door C. Rijken. 12.00 Grammofoonpl. 12.30 Orgelconcert J. Nieland. M.m.v. J. v. Kempen (tenor) en L. Zimmermann (viool). 2.00 Voordracht door Kommer Kleyn. 2.30 Concertgebouw-Kamerorkest o.l.v. Albl v. Raalte. M.m.v. Rosa Spier (harp), Nic. Klasen (fluit) en Ferd. Helmann (viool). 4.00 Concert door het Trio Favoriet. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel J. Jong m.m.v. Alb. de Booy (zang). 1 «I 6.10 Krontjong-orkest „Slamat Hindi." o.l.v. Raden D. Doermakeswara met zang dooi Hamid bin Saaie. 6.40 Ir. Th. A. Struik: De techniek en de techniekvereering (Sowjet-Rusland XXIII). 7.00 Kerkdienst ui- de N.P.B. te Den Haag. Spreker: Prof. Dr. Lindeboom. Na afloop Grammofoonpl. en voorlezing door Ds. E. D. Spelberg. 10.00 Piatrogibas-Kwartet (trompet, guitaal, bas. piano). 10.15 Optreden van Susic Klein (cabaretière). A. d. vleugel: J. Vogel. 10.25 Vervolg kwartetconcert. 10.40 Vervolg optreden Susie Klein. 10.50 Vervolg kwartet. 11.0012.00 Grammofoonmuziek. Huizen, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door de Dr. P. Sfegertga (piano), (piano). R. Bres- NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.159-30 Grammofoonjd. 10.00 Lijdensdienst o.l.v. m.m.v. koor. 11.00 Concert. K. Hartvelt ser (cello) en G. Seyler 12.15 Grammofoonpl. 1.00 Orgelconcert F. Kloek m.m.v. M. Hagen beek (sopraan). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Voor de Huisvrouw. 3-30 Concert door Trio v. d. Horst m.m.v. J. H. v. Ginkel (klarinet). 5.00 Botanisch halfuur voor de jeugd. 5.30 Voor jeugdige amateur-fotografen. 6.00 Causerie. 6.30 Briefbeantwoording A. J. Herwig. 7.00 Grammofoonpl. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Orgelconcert door H. E. Bouwmeester m.m.v. het NCRV-Dameskoor. 9.00 Causerie door Ds. Th. C. Vriezen. 9-30 Concert door de HOV o.l.v. F. Schuur man m.m.v. Maartje Offers (zang). 10.00 Vaz Dias. Hierna vervolg concert. 10.45ii.30 Gewijde dagsluiting door Ds. K. H. Wallien. 13 April. Het was Zondag. Ik wan delde in Sclieveningen en peinsde over een actueel onderwerp voor m'n halve kolommetje. De zon straalde, maar het onderwerp wilde niet komen. Dat ge beurt wel eens meer; ik maak er mij nooit ongerust over, want ik w:eet van te voren waar het mee eindigt: als de krant uit komt staat het stukje er in en een dag later is iedereen het vergeten; er is dus in geen enkel opzicht reden tot hoofd breken. Een onderwerp. Een koninkrijk voor een onderwerp. Ik loop over den boule vard en peins. En ineens is het er. Ik ga de wandelaars op de Pier vra gen wat voor hen het onderwerp van den dag is. ik ga hen interviewen zon der dat ze het merken. Ze zullen het mij vertellen, terwijl ze argeloos aan mijn bank voorbij flaneeren. Ik installeer mij, en noteer: „geloof ik, dat dit elftal niet in staal is, één doelpunt te maken"; ..die schandelijke verkeersregelingen hier. Nergens kun je je wagen neerzet ten". „Vind je 11011 heusch dat ik dat doen kan? Ik heb hem tenslotte maar één maal ..Ich habe ihn 'mal gesehen als er im Adlon hereinkam. Genau. Wie ein Frisörgehilfe sieht er aus". „Ze weten niet hoe ze 't hebben, 't Is hier het beloofde land voor hun en een toon op die trompetten zeg, formidabel! Je donderde de zaal bijna uit". „jaaa, een goeie vleugel dat is nog altijd het mooiste „Dat is alles goed en wel, maar hij opent niet met 1 harten, maar met 2, dus ik „Mefrau meint immer dasz ich an- fange, und dabei weisz ich wahrhaftig nicht..." „O hij is snoezig. Als hij het hekje van den tuin maar hoort opengaan „Verbetering van den toestand? Die moet komen van Herriot, van Hitier, van de groote mogendheden Van die kleine moesjes, witte en blauwe, en groene, en „Oh, elle est trés gentille, seulement je trouve qu' elle ne doit pas dat we die klodderboel bier ten minste niet meer krijgen!" „maar waarom zeg je hem niet dat je 't Maandag beslist hebben moet?" „Ik ga niet meer naar Ufa-films. Ik vind. dat, als je „Ach, je bent niet wijs. Hoe kun je die nou móói vinden? Ze is log, en dan de manier Ziedaar wat de Pier het belangrijkst vond. Mag ik u het dictaat van mijn on bekende voorbijgangers zoo maar over handigen? HERMAN NYPELS ZATERDAG 15 APRIL. Huizen, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, en Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: J. Lemaire (voordracht), De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. VARA-tooneel o.l.v. W. v. CappcJ- len, De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot, E. Philipse (zang) en Willy Derby (humo rist). 12.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant en Grammofoonpl. I.45,2.00 Accordeon- en pianorecital door Cor Steyn en Jan Vogel. 2.15 Grammofoonpl. 2.45 J. Mol: De groentenhandclaar 'en zijn be drijf. 3.00 IJslandsche liederen door Eggert Ste- fansson. A. d. vleugel: J. Vogel. 3.30 VARA-Balnlaikaorkest o.l.v. Iwan Powarjef. 4.00 Orgelspel J. Jong. 4.30 Onthouders Radio-Comité. J. C. Rugaart: Wat de krant zegt.... 4.45 Grammofoonpl. 5 40 Boekbespreking A. M. dc Jong. 6.00 Concert door een klein koor uit .,De Stem des Volks'' o.l.v. A. Krelagé Jr., J. A. Krelage (toespraak) A. Bouwmeester (voor dracht) en Grammofoonpl. 7.00 S S. Lantinga4 Planmatige bodempro ductie. 7.30 Zang door Oberkantor Jakob Sivowitsch m.m.v. J. H. Englander (piano). 8.00 Verkiezingsredevoering van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". 8.30 ,.De Flierefluiters" o.l.v. H. Eisler m.m.v. E. Busch (zang). 9.30 Voordracht (.oor W. v. Cappellen. 10.00 Bonte Avond. M.m.v. het VARA-Klein orkest o.l.v. P. Duchant, de Notenkrakers o.l.v. D. Wins. Johan Jong (orgel en piano- begel.), P. Holman (conférence en ierjes). Ca. 10.30 Vaz Dias. Ca. 11.00 VARA-Varia. 12.00 Sluiting. Hilversum, 296 M. KRO-uitzending. 8.009-15 en 10.00 Grammofoonpl II.30 Godsd. halfuurje. 12.T5 Sextetconcert. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Voor de kinderen. 4.00 Grammofoonpl. 4.20 Causerie. 4.40 Grammofoonmuziek. 5.00 Orkestconcert. 5.30 Causerie. 5.45 Vervolg concert. 6.20 Causerie. 6.40 Vervolg concert. 7.10 Causerie. 7.45 Verliezingsredevóering. 8.15 Schlagermuziek, radiotooncel en decla matie. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Grammofoonpl.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6