§5 12-els Karpetten f MAISON GERRITS ZOMERTIJD J. Dunselman ONDER HET LICHT ANGE HELDER 2 ASSENDELFT I één uur vooruit DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 13 MEI 1033. Stadsnieuws. AAP Visscherij. ZONDAGMIDDAG 2.30 UUR Keizerstraat 24 PREDIKBEURTEN SALON DE COiFFURE I SALON DE BEAUTÉ Tel. 457. Spoorstraat 104-106 voor den Rauchbeker. Gewone prijzen. Terrein Bolweg. Hoogwater sm. nam. 11.41 Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Maan Zon Mei op: ond.: op: ^ond Z 14 0.35 7.58 4.06 19.44 Zomertijd. M 15 2.03 10.26 5.05 20.45 1.09 D 16 2.22 11.53 5.03 20.46 2.09 W 17 2.36 13.13 5.02 20.48 3.21 D 18 2.47 14.29 5.01 20.49 4.41 V 19 2.58 15.44 4.59 20.51 5.53 Z 20 3.08 16.58 4.58 20.52 6.57 1.37 2.42 4.02 5.17 6.27 7.24 Licht op voor alle voertuigen: Zaterdag 13 Mei Zondag 14 Mei Maandag 15 Mei 20.12 2014 21.15 Vergeet vooral niet om Zondagavond voor U naar bed gaat, al Uw klokken een uur vooruit te zetten, want de zomertijd begint in den nacht van Zondag 14 op Maandag 15 Mei. Wanneer het in dien nacht 2 uur slaat rekent men, dat het 3 uur is. Zoo laat bent U misschien niet meer op, dus: eet Zondagavond Uw klokken Bij liet laatst gehouden examen slaag de te 's-Gravenhage voor het machinisten- diploma A de heer R. P. Rab. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek der firma Smeets—Snel, Weststraat. Van Maandag 15 Mei tot 22 Mei wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door A. P. Hoolinaïxs, Spoorstraat. AANMELDING VAN LEERLINGEN VOOR DEN NIEUWEN CURSUS DER HOOGERE HANDELSSCHOOL. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie be treffende aanmelding van leerlingen. Verder wijzen wij er op, dat de facul teit der Handelswetenschappen aan de Universiteit te Amsterdam aan het Be stuur der Hoogere Handelsschool te Den Helder heeft bericht, dat de faculteit aan het College van Curatoren heeft voorge steld te bevorderen, dat de ILH.S. te Den Helder door B. en W. van Amsterdam zal worden aangewezen als school, waarvan het einddiploma de(n) bezitter(ster) toe laat tot het afleggen van het candidaats- exanien in genoemde faculteit. EEN VAKVEREENIGING VOOR KATH. MARINEPERSONEEL. Vrijdag 12 Mei is te Den Helder opge richt een militaire belangenvereeniging op katholieken grondslag ter behartiging van de met de militaire positie verband houdende belangen van het Katholieke Marinepersoneel. Deze vakvereeniging van Katholiek Marinepersoneel is geheel overeenkomstig de Ministerieele resolu tie van 18 April 1933 ingericht. In deze oprichtingsvergadering werd het Reglement der Vereeniging behan deld en aangenomen. Bisschoppelijke en daarna Ministerieele goedkeuring op dit Reglement zal worden aangevraagd. Ook zal oogenblikkelijk vergunning worden gevraagd voor het samengaan van meer dan één categorie in een ver eeniging. Het Hoofdbestuur werd samengesteld als volgt: maj.-mach. R. J. Wols, vooxzxt- ter; sergt.-mont. E. Spreeuw, penning meester; korpl.-torpedomaker W. van Linden, secretaris; maj. der mars. O. l J. Stikkelman en sergt.-schrijver A. van Rooy als leden, terwijl het Hoofdbestuur de machtiging ontving nog enkele peiso- nen als lid H.R. aan te zoeken. In afwachting van een nadere goedkeu ring door den Min. van Defensie weid besloten gebruik te maken van de dien sten van een niet-militair Raadsadviseur waarvoor de heer A, W. P. Angenent, journalist te Den Helder, werd aange zocht en bereid gevonden. De oprichtingsvergadering werd byge- woond door den Vlootaalmoezenier H. J. M. M. Alink. EVANGELISATIE-AVOND. Naar men ons meedeelt zal de bekende evangelist, de heer J. Sevensma, van Am sterdam, Dinsdagavond in de bovenzaal van het Militair Tehuis, Kanaalweg, spreken. Men zie de advertenties, elders 111 dit nummer. R LOE M BOLLENT OC HT NED. REIS VEREENIGING. Wij verwijzen naar de advertentie in het nummer van heden betreffende den tocht naar de bollenvelden, uitgeschreven door de plaatselijke afdeeling der Ned. Reisvereeniging. Vertrek morgenmiddag uur vanaf het Stationsplein. AFSCHEID VAN DEN HEER ZEEMAN UIT DE BRANDWEER. Op zijn daartoe gedaan verzoek werd door B. en W. aan den heer K. Zeeman met ingang van 11 April 1933 eervol ont slag verleend als brandmeester, alhier. Op voorstel van B. en W. werd door den Ned. Brandweerbond de groote zilveren medaille van verdienste met oorkonde aan den heer Zeeman verleend, en het was in de voltallige jaarvergadering van den Brandraad op li Mei j.1. dat 11a af werking van een deel der agenda, de voorzitter, den heer Dokter, opperbrand- meester, den heer Zeeman toesprak, wij zende op zijn langdurigen bijna 40-jari- gen staat van dienst, zijn aanwezigheid bij eiken brand, de gewaardeerde advie zen bij verschillende moeilijkheden de brandweer betreffende en niet het minst zijn grooten kameraadschapplijken zin. Mijnheer Zeeman, aldus besluit de voorzitter, het is mij een groot genoegen u namens B. en W. tot belooning uwer verdienste bij de brandweer deze medail le op de borst te mogen spelden; welk opspelden geschiedde onder bijvalsbetui gingen van den Brandraad. Deze niet verwachte onderscheiding verraste den heer Zeeman zichtbaar. Hierna richtte zich de heer R. Kaste- lijn, eere-lid van den Brandraad en oud voorzitter, tot den scheidenden brand meester. Spr. ging terug tot den tijd, dat spreker ambtshalve was aangewezen als opperbrandmeester, een functie welke geheel andere verhoudingen bracht, doch van den aanvang af verhoudingen, die uitstekende samenwerking mogelijk maakte, hij dankt den heer Zeeman voor alles wat hij in het belang van de brand weer heeft verricht, in het bijzonder ge durende sprekers voorzitterschap. Deze toespraak maakte diepen indruk op den scheidenden brandmeester. De Brandraad zelf wilde eveneens zijn waardeering doen blijken en de voorzitter overhandigde met een hartelijk woord een fraaie lederen portefeuille aan den heer Zeeman. Zeer onder den indruk bedankte de heer Zeeman voor deze blijken van waar deering en niet het minst voor de onder vonden medewerking. MEEUWEN. Interessante lezing van den heer Portielje. De afdeeling Den Helder van de Ned. Vereeniging voor Dierenbescherming heeft dit jaar weer eens den heer A. F. Portielje, Inspecteur van de levende have van „Artis", uit Amsterdam laten komen om voor haar leden en „betalende gasten diie gezamenlijk het „Musis Sacrum" goed vulden, één van zijn zoo gezochte cause rieën te houden. De heer Portielje is een vlot spreker, die zijn auditorium geboeid weet te houden in zijn door geestigheden afgewisselde, van grondige kennis getui gende toespraak- Te half negen begon de heer Portielje en eerst te half twaalf, al hoewel nog lang niet uitverteld zijnde, kwam er een einde aan de zeer interessante lezing. Mevrouw G rata ma. voor 't laatst presideeren.d, heette ons welkom en leidce den heer Portielje in. Tevens wees de presidente op het vele werk, dat door de Vereeniging al gedaan is, maar ook op het vele wat er nog te doen is. Een op wekking om lid te 'Worden besloot haar openingswoord. Maar de heer Portielje kon nog niet be ginnen. Eerst nam nog de heer Koning, bestuurslid der Vereeniging, het woord, om namens bestuur en leden Mevrouw Gratama voor hare verdiensten als pre sidente hartelijk dank te zeggen. Een fraaie bloemenhulde vergezelde spreker's woorden, terwijl hij zeide, dat als een aan denken aan haar presidentieelen tijd, thuis een toiletkoffer bezorgd was. Deze huldiging was zeer verdiend en de aan wezigen gaven door luid applaus hun volle instemming te kennen. Mevr. Gratama dankte, waarna de heer Portielje zijn causerie aanving. Zooals c'e heer Portielje ook zei, men zou niet denken, dat er zooveel over een meeuw, de dood-gewoonste aller vogels, te vertellen was en toch, alle bijzonderhe den zouden op één avond niet te vertellen zijn. Men denkt, cat men de meeuw, die men immers dagelijks ziet, kent, neen, waarde lezers, U kent de meeuw niet. J)at heeft de heer Portielje wel bewezeii. ijiet U zoo'n wit-zwarte vogel, dan ziet U ijiet d e meeuw, maar e e 11 meeuw. Verbazend in welk een vormen en uit drukkingen de fraaie vogel zich voorclojët! Een schat van foto's had de heer Ppr- tielje tot zijn beschikking, die hij ons door middel van een projectietoestel liet zijen. moderne dessins Na een serie opnamen in de vrije natuur, waarbij ons de broedplaatsen in de stuif- zanc'duinen, de typische eigenschap „het stootduiken", de nesten, enz- te zien gege ven werden, volgde een prachtige collectie opnamen in „Artis", waar de spreker alle gelegenheid gehad heeft en nog heeft om de levensgedragingen van „zijn" vogels waar te nemen en te fotografeeren. Zoo zien we de zilvermeeuw eerst als sociale vogel, n.1. in den winter, als zij bij groote groepen bij elkaar blijven, dan bü de eer ste symptomen van de naderende lente, trekt de mannetjes-meeuw er in zijn eentje op uit, „vestigt zich" ergens op een terrein, waar hij niemand en niets duldt dan zichzelf. Belagers valt hü aan onder woedend gekrijsch (de heer Portielje imi teerde deze geluiden, maar wij zien er met de pen geen kans toe!), hij haalt strootjes en ander bouwmateriaal. De meeuw-man zoekt zijn vrouwtje niet, neen, het meeu wenvrouwtje zoekt een man en nadert die op zijn grondgebied met gebogen kop. De man ziet uit deze houding, dat het geen vijand is en duldt nu den vogel op zijn gebied. Maandenlang blijven zij bij elkaar, elkaar steeds beter kennen leerend, terwijl de man zijn vrouwtje voedt! Eerst in Mei komt de eigenlijke paring en de broedtijd. Deze en zoo vele andere bijzonderheden vertelde de heer Portielje, de plaatjes iichtten het gesprokene op duidelijke wijze toe. Kortom, bet was een lezing, dit zeer in den smaak viel en het applaus, dat spr. na afloop te aanvaarden had, was ten volle verdiend. Mevrouw Gratama vertolkte de ge voelens van de aanwezigen in een dank woord tot den heer Portielje. Daarmede behoorde deze met een zoo groot succes bekroonde avond van de Dierenbescher mers tot het verleden. DAMES-HOEDENZAAK. In het perceel Keizerstraat 117 opende Maison Baan een zaak in dameshoeden. VOORBEHOUDEN DOOR WEL DLAWftüURG vx-agen. Daarvoor voelt hij zich te voor naam. Hein Kuiper is een dapper ridder, grooter en voorn-axner dan menig gehar naste, die in de nxiddeleenwen, op 't tour- nooiveld', zijn hoogste triumfen vierde, door een tegenstander ooren of neus af te hakken. HOOFDSTUK XII. Waarin de lezer verneemt, waarmedë Hein Kuiper in het Jubeljaar gedecoreerd werd. Dien nacht was het heel geheimzinnig toegegaan in de -Wachtstraat. Ixx 't holst van den xxacht, toen de heele buurt sliep, waren een aantal mannen met ladders en touwen komen aandragen- Ze hadden lij nen en koorden over de straat gespannen, vlak voor het huis van Hein Kuiper.... aau die touwen werden lampions, bloemen en sparregx-oen geknoopt. Voor de deur werden groote potten met sparrebooinen, omlnild door vlaggendoek, neergezet.... Groene guirlandes slingerden zich hoog op tegeix 't eenvoudige huisDe buren en de mannen van „Moed, Volharding", d" Vereeniging van de Blauwe Zeeridders, geassisteerd door den penningmeester, een bekend dienaar van de H. Hermandad werkten en zwoegden en sjouwden alsof er goud mee te verdienen was! Hen Kuiper, de stille, de eenvoudiqe, de dappere. Er was -ook goud verdiend in de Wacht straat, mooi echt schitterexxd goud. Niet van dat gewone goud, waar ze gou den tientjes van hameren, goud, dat de gouden standaax-d bepaalt, neen zulk slijk der aarde was niet in de Wachtstx-aat ver diend. Daar wordt in den tegenwoordigen tijd nag zelfs geen koperexx rooien cent verdiend. Maar menschen met een fijnen neus hadden een goudmijn ontdekt, ixx het huis van Hein Kuiper, en daarom zetten ze alles in de bloemetjes.. Want de dappere Hein Kuiper en zijn brave bescheiden vrouw viei-en hun gouden bruiloft. Een huwelijksleven, dat schitterend met goud bekroond werd, ligt achter hun. ik weet, dat Hein Kuiper en zijn vrouw woedend op mij zullen ziin, dat ik hun uit hun eenvoudig bestaan, liier voor het forum van de menschen breng. Want zij leven liever stil en onopgemerkt. Maar het k&n niet. Hein Kuiper is een persoon, waarvan de wereld „spi-eekt" of beter gezegd, gesproken heeft.... Er is over hem gesproken met eerbied.... Eenige jaren geleden heb ik een verhaal geschreven, over Hein Kuiper, in 'n groot standaardwerk, waarin de Ministers van Waterstaat, van Defensie, van Binnen- laiuteehe Zaken, van Onderwijs, alsook de Gouverneur-Generaal van In-dië en Admi raal Quant waardeerende voorreden schreven. Ieder Nederlander zou het op prijs stellen, wanneer je zoo bij de „Hocige Pieten" werd geïntroduceerd. Maar Hein Kuiper vond het allemaal gekheid. Die maakte nooit veel drukte. Ik had. hem ook nu, heusch, als Blauwe Zeeridder niet onder de loupe genomen, wanneer hü door de buurt, in de ouwe Helder, door ziin kameraden van „Moed, Volharding en Zelfopoffering" niet als een vorst met groen en palmen en sere nades gehuldigd was. De Wachtstraat is versierd door Hel der's burgerijdus, of hü wil of nijet: In de krant moet het! Hein Kuiper, 50 jaar ben je getrouwd. Waarom, vraag ik je, waarom bexï je altijd zoo bescheiden geweest?.. Je hebt géén Duitsch geleerd., je bent geen geletterd man, anders zou je misschien met: Bescheidenheit ist eine Zier, Doch weiter kommt man oh re Ihr, je voordeel gedaan hebben. Er zijn weinig bescheiden menschen, Hein Kuiper; de meesten willen graag, o zoo graag naar voren dringen, anderen op zij duwen. Ex- zijn menschen, die over lijken gaan, oixx lxun doel te bereiken: Hun hoogste geluk is, wanneer anderen hun jjdelheid streden. De meesten van die dwazen hebben geen recht op onze bewondering, wijl hun daden humbug waren. Hun roem is als een uit eenspattende zeebek Maar jii, Hein Kui per (ik gebx-uik het woordje jij, omdat het mij dichter en intiemer tot je brengt), ïxxaar jij, met je reuzengestalte, ik vraag je, waarom is je hart als dat van een ver legen kind?Toen de „Condor", die Engelschman op de gronden te pletter sloeg, toen was je toch niet bescheiden, toen trad je wel naar voren, toen heb je je leven op het 't spel gezet, om als schip per met je x-anke boot het leven van vreemde menschen te redden. Hein Kuiper, waarom spreekt je mond zoo weinig, wanneer je op de dijk staat te turen, naar het spel der golven. Waarom spreek je nooit van je reddingen. Dorus Rijkers en Janus Kuiper, man- neix die het weten kunnen waren altijd vol lof over jouw dapperheid. Tien zware tochten heb jii, Hein Kui per met de reddingsboot gedaan. Je roeide tegen de branding in niet Doxus RÜkers, met Koexx Bot, de vader van onze tegenwoordige schipper. Met Kees d'e Roover, de bekende Heldex-sche men- sclxenredder trok je tweemaal in den strijd. Zelf als kapitein, als schipper leidde je met moed, beleid en trouw drie maal een redding. Hein Kuiper, ce man, die de dood niet schuwde, die vele menschen redde, heeft geen enkele meöaljede ixienschexx I hebben hexxx de eer, die hein toekwam, ont- houdenen toch Hein Kuiper kan I tevreden en trotseh ziin, want hij heeft van d.en Schepper van hemel en aarde iets mooiers, iets verhevens gekregen, dan een me dal je van metaal.... Een flinke, dege lijke, edele vrouw.... die hem altijd dap per ter zijde stonddie werd hem ge- geven. Gelijk een i-iddervrouwe den ridder past, zoo is de vrouw van Hein Kuiper adellijk en voornaam van geest. Kostbaar der dan parelen is haar waarde. Dit huwelijksleven is getooid met de gouden medaïje van 50-jarigen trouw en., dit goud zal nooit verbleeken, nooit I waardeloos worden.... Want dit goud is de liefde, die duurt tot in eeuwigheid. De Heilige Liefde, gezegend door den Schepper. De muziek heeft een serenade gebracht en het huis van Hein Kuiper is versierd. Ex- zijn vlaggen en bloemguirlandes. ■jjl' 4 Toch heb je nooit over je daden gespro ken mü'n eerlijke groote vriend al tijd bleef je, na een redding gedaan te hebben bescheiden op den achtergrond. In het groote standaardwerk „Helden der Zee", waarin ik ook een levensbe schrijving van Hein Kuiper gaf, hebben alle ministers kunnen lezen wie Hein Kuiper was.. Jk citeer het ook nog even voor de overige Hollanders. Ik schreef: Volk van Nederland, toch heeft deze man geen enkele medailje, geen enkele toelage. Hü vertikt het, erom te ....Voor het huis van Hein hunqekh n de lampions en slingerden zich om het sparreqroen, naast de Nederlandsche drie kleur, wier eer hij verdediqd had, de vlaq- qen van andere naties, wier zonen hij ge red had Ik zie de vlaggen van verschillende naties. Om den eenen boom zit eeix Neder landsche vlag, rood-wit-hlauw, die anderen er naast zijn Engelsche en Duitsche- Dit demonstreert het werk van Hein Kuiper. Voor hem bestond geen natie, geen ras, geen vlag, wanneer hü ten strijde toog. Dan vroeg hü niet: zijn het Ariëx-s, Groot- Nederlanders, Duitschex-s, of Engelschen. Hij vroeg ook niet: zijn het Joden, Chris- j tenen, Mohammedanen, sociaal-democraten of anti-i-e volutionixairen? Hein vroeg dit alles niet! Hij ging, en hü i-edde.... men schen, schepselen, die allen met zich mee dragen de lieilige vlam van de onsterfe lijke ziel. En daarom, Hein Kuiper, ben jii en je vrouw gezegd met de gouden xnedalje, die geen minister je geven kan. Geen leger aanvoerder kon je waardiger gedecox-eerd hebben, geen vorst je méér gehuldigd hebben, nu je dit gouden jubeljaar in het huwelijk hebt bex-eikt. Mü is bet goud. Mij is het zilver, aldus spreekt de Heer der Heirscharen. Het goud, dat Hij uitdeelt aan zijn schep selen, is van hooger karaat, dan liet goud, dat de menschen aanbidden. Want dat Goud iis Liefde, heilige liefde en die kan nooit met aardse lx goud verkregen worden. ((Wordt vervolgd). LEGER DES HEILS. Men sclirüft ons: Andermaal zyn er in het „Leger" groote byzonderheden! Een brigade Kadetten, onder leiding van Kapiteine Van Peursen en Sergeante D. Vlas, totaal 15 pex-sonen, komt naar Den Helder voor het houden van een „Tiendaagschen Veldtocht". Want de opleiding van de Kadetten is niet alleen „theoretisch" maar vooral ook „practisch". Gedurende dien tijd worden samen komsten gehouden, huisbezoek gedaan, nxarschen, openluclxt-sanienkonisten enz. enz. Kolonel Ph. Schuurman, Veld-Secreta- ris voor Nederland, leidt op Zondag 14 dezer de Openings-Samenkomsten. Op Woensdag 17 dezer wordt er een „Speldjes-dag" gehouden; Donderdag 18 eveneens, geheel ten bate van den arbeid hier ter plaatse. Voor verdere bijzonderheden, zooals: leiders der samenkomsten, verwijzen wy naar de elders in dit blad voorkomende advertentie. EEN VASTE PRIJS VOOR DE CONSUMPTIEMELK. De eerste vergadering van de Heldersclie Crisis-melk-commis- sie. Groote belangstelling. Waar schijnlijk volgende week defini tieve beslissing. Voor eenige weken terug is, in de bovenzaal van café „Centraal", een ge combineerde vergadering belegd van vee houders en melkslyters, met het doel te komen tot een vaste prysx-egeling voor de consumptiemelk. In principe werd be sloten tot de instelling van een Heldersche Crisis-Mellt-Oommissie. Dat men de nood- zakelykheid van een dergelyke commissie voelde bewyst het feit dat nu reeds de zaak in kannen en kruiken is; de com missie benoemd is en een x-eglement is samengesteld betreffende de taak, wexk- wyze en bevoegdheden van deze commissie. Gistex-enavond was wederom een ver gadering in „Centraal" belegd, waar de inwerkingtreding der vastgestelde mini mum pryzen van nxelk en melkproducten besproken zoxx worden. Voor deze ver gadering was zeer groote belangstelling, zoowel van de zijde der slyters als van de boeren. Ook uit den omtrek waren veel belangstellenden gekomen, zoodat, toen de voorzitter van de H.C.M.C. (Hel- dersche-Crisis-Melk-Commissie) de ver gadering opende, de zaal meer dan vol was. Tot voox-zitter van de commissie is benoemd ir. de Waal, van de afd. Alknxaar van de Crisis Zuivelcentrale. Dr. Moll, de directeur van den Keurings- en Waren- dienst te Alkmaar, die als adviseur aan de commissie is toegevoegd, was mede ter vergadering aadwezig Ir. de Waal opende met een woord van welkom de byeenkomst en deelde mede dat het reglement van de H.C.M.C. dooi de Crislsziiivelcentrale in Den Haag; was goedgekeurd, doch dat omtrent de prijs- zetting nog geen definitieve beslissing was afgekomen, zoodat de prijs Maandag a.s, nog niet kan ingaan en er Waar schijnlijk zal moeten worden gewacht tot Maandag over een week. Ir. de Waal lichtte vervolgens punt 8 al. 3 van het reglement toe, waaróver by enkele leden misverstand was ontstaan. In dit punt wox-dt gezegd dat de H.C.M.C. kan bepalen dat de aanvrager (bedoeld wordt de slyter) niet meer dan een nader te noemen hoeveelheid per dag verkoopt er. alleen in de door de commissie aan gewezen plaatsen. Men vx-eesde nii dat 1 de commissie misbruik zou kunnen maken van haar bevoegdheid. Dit ligt echter geenszins in de bedoeling, zoo zeide de voorzitter. De bedoeling toch is dat de prys wordt vastgesteld af boex-derij en ook die voor de stx-aatventers of slyters. Wanneer iemand zich niet aan dezen vastgestelden prys houdt, dan kan deze persoon aangepakt worden. Wanneer ieder zich er echter aan onderwerpt dan is er geen sprake van dat. de commissie iemand zal hinderen in de uitoefening van zijn bedryf. Ook ten opzichte van het vraagstuk der ventvergunningen heei'schte eenig misverstand. Men moet goed begrijpen zoo zeide de voorzitter dat de rege ling, die in Den Helder getroffen wordt, een vrijwillige regeling is, omdat Den Helder nog niet is opgenomen in den kring van de Crisis Zuivel Centrale. Van ventvergunningen zal geen sprake zyn als ieder zich houdt aan deze vrijwillige regeling. Gebeurt dat echter niet en zyn er byv. eenige onwilligen dan zullen ventvergunningen worden uitgereikt. Ook zonder dat Den Helder tot het kringgebied behoort van de C.Z.C. heeft men daartoe de bevoegdheid. De voorzitter dringt er tenslotte op aan dat waar de voorstellen bü een grooten groep van melkslyters ingang hebben gevonden, ook de anderen de overeen komst zullen teekenen. De beer Isaksson deelt nog mede dat de mogelykheid bestaatdat reeds Maandag of Dinsdag de prijsregeling afkomt. Is dat het geval dan zal de regeling direct een dag daarna in werking treden. De heer v. d. Blom vraagt of ir. de Waal er zeker van is dat de betreffende voor stellen door de C.Z.C. zullen worden goed gekeurd. Ir. de Waal zegt dat dat nog niet kan worden meegedeeld. Men hoopt natuurlyk van wel, doch momenteel is alleen de regeling in zyn geheel aangenomen en dus moet nog op de prijszetting worden gewacht. De heer v. d. Blom Jr. vraagt of tegen personen, die niet willen teekenen, direct na de inwex-kingtreding maatregelen kun nen worden genomen, waarop ir. de Waal antwoordt dat dan oogenblikkelyk vent vergunningen zullen worden ingesteld en ZONDAG 14 MEI 1933 DEN HELDER Ned. Herv. Geni. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst Ned. Herv. Gem. (Westerkerk. Westplein) 's Morgens 10.30 u., Mej. D. van Vliet van Hoorn. Geref. Kerk (Julianapark). s 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uurj Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur Ds. Is. v. d. Knyff, van De Kriixi (Ov.) Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u.,Ds.H.C. Zwahler van Den Haag. Donderdag 18 Mei 's Avonds 8 uur, Deutscher Verein Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. It. C. W. J. Hoek Evangelisatiegebouw, Vyzelstraat: Byeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 4de Zondag na Paschen. 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman Leger des Hells. 7 uur v.m. Bidstond met de Kadetten 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Muziek en Zang 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Allés onder leiding van Kolonel Ph. Schuurman, van Amsterdam. Van 15 tot 19 Mei: lederen avond byz. Samenkomst. Donderdag geleid door Brigadier A. C. Beekhuis, leider der Nationale Kweekschool te Amstel veen. Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelyke Stichting door Wylen Apostel Schwarts) Sluisdykstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uux-, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 'sMox-gens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. hy, die zich niet onderwerpt, geen vent vergunning zal kx-ygen. Daar verder geen vragen worden ge steld, sluit de voorzitter, met dank voor de belangstelling de vergadering. Na het wat onstuimige weer deden de schuiten den volgenden dag, even bui tengaats, een stx-eek of wat. De vangst was niet onbevredigend, maax door de lage prysstelling, was het financieele resultaat niet groot. De haringteelt levert weinig succes op, zoodat, nu deze toch spoedig geheel teil einde loopt, als eenige vletten de haring zegen hebben ingehaald en het visschen dus verder gestaakt. Het algemeen resul taat van de geheele teelt is hier ter plaatse ongekend slecht geweest. Mag txet succes tegen den afsluitdyk van grooter beteekenis zyn geweest, hier was het tegendeel het geval. En dus maar weer gehoopt op het vol gend seizoen, want ook de ansjovissclu-ry is, zooals te vreezen viel, voor dit jaar van geen beteekenis. Geep houdt nogal prijs. De garnalenvisschery wox-dt door de kleinere schuiten nog wel beoefend, maar prys wordt er zeer weinig gemaakt. Engeland schynt nu een regeling in te voeren, die een minimum maat vaststelt voor de aan te voeren visch om daardoor te bevorderen, dat de ondermaatsche visch zal worden gespaard. Men weet, dat de vischmethoden juist veel kleinvisch doodt, zoodat dus ver andering in de vischmethoden aan hot groote euvel van vernietiging van klein visch het meest kan worden tegemoet ge komen. Maar afgewacht dient wat van deze bepalingen het resultaat zal zyn. HET AMSTERDAMSCHE ACCORDEONORKEST. De Amsterdamsche Accordeohclub, bestaande uit 25 aecordeonspelers, welke, afgewisseld door cabaret-artisten, mor gen in Casino een populaire avond zal geven, arriveert hier Zondagmiddag met 2 gx-oote reiswagens te ongeveer 5 uur voor Casino, w aar na aankomst door de fotograaf, firma Kreugex-, voor het ge bouw een opname van het gezelschap zal worden gemaakt. Voor het bezoek aan dezen avond vex-- wyzen wij, wat prijzen en plaatsbespre king betreft, naar de advertentie.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 7