3 MODEPRAATJE 1! Een daagsche japon. (No. 437). Er zijn dit seizoen alleraardigste streepjaponnen verkrijgbaar die schijn baar nogal in de gunst van de vrou wen zijn gevallen, want ook dit nieuwe voorjaarsseizoen brengt verschillende stoffen met strepen op de markt. No. 437 is een japon van blauw met wit gestreepte wollen mousseline, waar van de geheele garneering is gemaakt door het anders nemen van de streep. Om bij het lijfje te beginnen, daar zien wij, dat de smalle voorpanden ▼ertfeaal loopen, terwijl het breede vest juist zijn strepen horizontaal heeft. De hals is V—yormig en wordt alleen met een schuin smal biesje afge werkt zonder kraagje, doch bij de punt van de V-vormige opening zijn twee verticale reepjes opgestikt met daar tusschenin een paar sierknoopjes. Een smalle ceintuur, waarvan de streep weer horizontaal loopt, sluit met een gesp in de kleur van de gebruikte knoopjes. Deze japon kan zoowel door oudere als door jongere dames worden ge dragen, juist omdat een streep lang en slank maakt. Het dwars vestje breekt daarbij de lijn, waardoor men anders weer te pompeus zou lijken en daardoor kunnen ook zwaarder ge bouwde figuren met goed succes deze japon dragen, terwijl daarentegen een jong meisje, dat wat al. te schriel is,, juist zal bereiken dat zij er wat flinker uitziet en wat meer gevuld lijkt. Patronen verkrijgbaar in alle maten a 0.58. Mantelpak voor jonge meisjes. (No. 768). Dit eenvoudige model mantel en rok, die tezamen een vlot geheel vormen, is heel aardig van gewerkte stof of wat eveneens zeer modern is, van een miniatuur zwart-wit of bruin-beige ruitje; voor de koude voorjaarsdagen met een das in passende tint erbij. De mantel heeft vrij breede revers, terwijl om den hals een rechte reep wordt gezet van dubbele stof, eindi gende in punten, waarop als garnee ring een knoop, inplaflts van de tra- ditieneele kraag, die tevens veel be werkelijker is. Om het midden komt een ceintuur met knoopsluiting, terwijl de mantel met een paar drukknoopen sluit. Het rokje heeft een lange achter baan en een voorbaan, met gedeeltelijk opgestikte plooi. Patronen kan men aanvragen onder No. 768, tot ei met maat 42. De prijs bedraagt 0.58. Gekleede middagjapon. (No. 770). Dit japonnetje kan van effen crêpe de chine of kunstzijde, alsmede van soepele zomerstof gemaakt wor den, b.v. crêpe, craquelé, enz. Om de halsuitsnijding kan een kraag gemaakt worden van dezelfde zijde, die over elkaar geslagen wordt met twee puntjes, waarop knoopjes gezet worden op het voorpand gehecht. Ge- kleeder is dit garnituur echter van organdië of crêpe georgette. De mouwen zijn aangesloten tot aan de elleboog en worden van daar af wat wijder en afgewerkt met een kleine manchet, die in een puntje (met een knoop erop) eindigt. De rok heeft twee banen, die glad om de heupen zijn en naar onder toe wijder uitloopen, terwijl twee smalle nervures (voor zoowel als achter, die op het patroon aangegeven worden) in de stof gestikt worden in den vorm van een heupstuk waardoor de rechte lijn eenigszins verbroken wordt. Om het middel een smalle ceintuur, eveneens met knoopgarneering. Patronen kan men in alle maten aan vragen onder No. 770. De prijs be draagt 0.58. Hansop voor kleine jongens. 14 jaar. (No. 774). Geruit katoen e.d. stoffen zijn uitste kend geschikt voor deze jongenshan sop, die afgewerkt wordt met vierkant halsje en midden vóór met knoopen en knoopsgaten sluit. De pijpjes worden 5 cm van den on derkant van een smal belegje voor zien, waardoor een bandje gehaald wordt, zoodat zij aansluiten. Patronen kan men aanvragen onder Nó. 774. met vermelding van juisten leeftijd. De prijs bedraagt 40 cent. Mantel voor meisjes. an 610 jaar. (No. 771). Het practiseh model dut bijgaande meisjesmantel aangeeft is tevens ge makkelijk zelf te maken. De sluiting vindt plaats met 2 knoo pen en knoopsgaten, terwijl de kraag in shawlvorm is gemaakt. Om het middel een ceintuur met gallalith gesp, mouw met opslag, Naar verkiezing kan men den man tel al dan niet voeren of slechts het bovendeel. Een flinke groote zoom moet aan den onderkant met onzicht bare steekjes worden opgenaaid, opdat de mantel gemakkelijk langer ge maakt kan worden. Patronen kan men aanvragen on der No. 771 met vermelding van juis ten leeftijd. De prijs bedraagt 0.58. HET PRACT1SCHE HUIS. Zelfgemaakte tasschen. De moderne voorjaarstasschen wor den van allerlei inateriaal gemaakt, zoo wel van stofresten, die van japonnen of mantels zijn overgeschoten, raffia, breed behangersband, gestreepte of ge ruite zijde, enz. De keuze is zoo enorm uitgebreid, dat men zonder groote moeite zoo'n dergelijke tasch heel ge makkelijk zelf kan maken. Men heeft noodig een rechte lap van 44 cm, lengte en 23 cm breedte (maten, die men natuurlijk naar eigen inzicht kan veranderen), alsmede twee kleine zijstukjes, waarvan de boven en onder kant resp. 5 en 10 cm breed zijn bij een lengte van 17 cm. Bij effen stof worden in het midden gedeelte der tasch 8 a 10 stiknaden met afstekende machinezijde in de lengte gewerkt. Het eerst worden de zijstukken in gezet op 17 cm van den onderkant af, zoodat nog een lengte van 10 cm over blijft, zooals het voorbeeld aangeeft, die als overslag dient en waarvan de boeken afgerond worden, daarna wordt het geheel tegengevoerd. Een monogram, dat men in nikkel of zilver kan koopen. wordt op de over slag gedrukt, terwijl als sluiting een niet te kleine drukknop dienst doet. Indien men dit wenscht, kan men binnenin nog een zakje aanbrengen voor spiegeltje of poederdoos. De groote tasch is bewerkelijker en heeft vier vakjes, maar ook deze be staat slechts uit één rechte lap, hoewel aanmerkelijk langer. Het rechte deel wordt dubbel overgeslagen, hierop worden twee enkele stofreepen beves tigd, die als sluiting dienst doen, zoo als de afbeelding te zien geeft. HOE BLIJFT MEN JONG? Houdt uw belangstp],, rvnnflii» '"t levendig De menschen zijn nog te dn, ot. dat drongen van de verkeerde gedacht het een onafwendbaar feit is a», een bepaalde leeftijd hun kracht,- 0,1 nemen. 4 ai- Het begrip oud worden hangt tot op een zeer beperkte hoogt,- J'1aaf met het stijgen der jaren. Wuarnn het dan toe te schrijven? Wel schen worden oud omdat ze hun hh'i?' niet meer gebruiken. },do Libido beteekent: intens verlan om een doel te bereiken, om nioeiin" heden te overwinnen en verover.» te maken. '"*«1 Het leven is een strijd, en slecht diegenen die onvervaard dien sti-'M aanbinden kunnen geluk en <W„7 heid verwachten. Het verlangen om te overwinnen nieuwe problemen op te lossen is st/? vertegenwoordigd in de jeugd. vÜl non -inner mpnfiph is hof lovr«-»« een jong mensch is het leven een reet* spelen: zoodra het eene spel uit is l gint hij zijn voorbereidingen voor'hw volgende. De jeugd beklimt de ladder onbezorgd over het groote aantal snor ten dat nog voor hen ligt. Ze ziin er zeker van, de top te bereiken. Hoe vei der ze komen, hoe grooter de mededin ging wordt, maar tegelijkertijd groei hun kracht en hun vastbeslotenheid Hoe zwaarder de strijd, des te glorie' rijker de overwinning! Niets anders dan hun libido stelt jonge menschen in staat om hun doel te bereiken. Maar die kracht is aanwezig in ieder mensch van eiken leeftijd, wanneer hij deze maar levendig houdt. Het gevaar van den middelbaren leef tijd schuilt in een zekere neiging tot passiviteit, in de verkeerde opvatting- „wat ik nu nog niet bereikt heb, kan ik toch niet meer bereiken'". üp dien leeftijd zonare men juist dat men zich nieuwe idealen opbouwt en door middel daarvan de daadwerkelijke belangstelling in bet leven gaande houdt. Lichamelijke verslapping is een gevolg van een verslapping van de geest, van een zeker zich laten gaan, waartegen ieder mensch kan en moet waken. Energie en levenskracht zijn werke lijk niet het uitsluitend bezit van men schen onder de 40, 50 of 60 jaar. Koning Gustaaf van Zweden is 74 jaar, en hij is nog een van de bekende figuren van Europa's tennisbanen. Fanny Ward is de eenige actrice ter wereld, die geen geheim maakt van haar leeftijd: zij is 66 jaar en is er trotsch on. Jong blijven is, als zooveel andere dingen, een kwestie van het aankwee- ken van de juiste gedachten tegenover het probleem: leeftijd. Leeft hygiënisch: vergiftigt uw lichaam niet door geregelde overvoe-- ding of groote hoeveelheden alcohol: kweekt de gedacht aan; ..Ik ben frisoh en fit" en u zult jong blijven tot uw laatsten levensdag. Dr. JOS. DE COCK. - JjiSijj b» w? ...c'v:'-;-.--': Kinderverzorging. Sommige moeders zijn de meenin« toegedaan, dat zij de nageltjes van zui" gelingen niet mogen knippen, hetgeen natuurlijk niet zoo is. Men moet ze in tegendeel, liefst met een smal gebogen schaartje, zoo kort mogelijk houden- om te voorkomen, dat zij huil huidje stuk krabben. Het beste is de nagels van de voetjes en handjes recht te knippen, en alleen de hoekjes al te ronden, waardoor Ingroeien voorko men won*.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 16