8 HELDERSCHE COURANT VAN WOENSDAG 24 ME! 1033. China en Japan. Sport. Nieuwe Lügaven. Marineberichten. Luchtvaart. Stoomvaartberichten. Marktberichten. Het warme weer. Onze vischuitvoer naar Frankrijk. Tijdschriften en Weekbladen. De voetbalwedstrijd tusschen Noord-Holland en Amsterdam. Radiografisch Weerbericht., Postvluchten van en naar Indië SCHAGEN v.v. J. VAN SCHEIJEN Dienstregeling, ingaande 24 9V9eï 1933 OEN HELDERSCHAGEN en er naar hebben staan kijken als naar een interessante vertooning. zonder te be seffen. wat er gaande was. voordat het te laat was. Zij zagen, hoe de man zijn vrouw achterna zat van de eene kamer naar de andere en hoe de vrouw tever geefs trachtte bij een van de ramen te ko men. Daarop zagen zij een poosje niets AAN VARING MET EEN DUIKBOOT. BRITSCHE wordt verhuurd, of voor eigen rekening wordt geteeld, doet hierbij niet terzake. De Engelsche duiboot O 23 is gister morgen bij dichten mist aan de Schotscho kust ter hoogte van Aberdeen in aan varing geweest met den motortreiler Lord meer. en gingen weg van'het raam. Even Davidson. De schok «as vrij hevig, '"aar r; V a VrinW van Olas en toen beide schepen waren onmiddellijk we later hoorden z„ gerinkel van g as ertoen deduikboot was even plotsel zii keken, zagen zij dat de ruit van een i ■fcBlhHi balcondeur aan den overkant was ingesla gen. Meteen zagen zij in de kamer achter het balcon het licht opdraaien, waarop zij aanschouwden hoe de man gebogen stond over de vrouw, die languit op den vloer lag en haar klap na klap gaf. Even later stond de vrouw op en trachtte bij het raam weer /rij en ae auiKooot was even juuiseling weer in den mist verdwenen als zij geko men was. Later meldde de commandant draadloos, dat hij op eigen kracht de ha ven kon bereiken. De treiler, die met wist of de duikboot geramd was, is eenige uren op de plaats der botsing blijven rondvaren om mogelijke overlevenden op te pikken en is daarna naar Aberdeen ge- Ook doet het niet terzake of het gaat om kool als hoofdgewas of kool als tweede Goed afgeloopen. (/ewas Er zyn enkele tarwetelers, die in de meening verkeeren, dat zii vrij zij in liet verbouwen van b.v. boerenkool of spruitkool als tweede gewas. Dit Is niet zoo. De maatregel gelet niet alleen voor tarwetelers. doch ook voor aile koolsoor ten. Ofschoon dit ook reeds eerder bekend is gemaakt, meenen genoemde Organisa ties goed te doen hierop nogmaals de aan dacht te vestigen. In twijfel-gevallen wende men zich bij tijds om inlichtingen tot de Districtsbe- sturen. te komen, doch de man trok haar telkens gaan om de schade te onderzoeken. weer terug. Men hoorde haar roepen: Hulp! politie!, en wilde juist de politie op bellen, toen men zag dat er reeds een paar agenten ino de straat waren. De agenten bleven staan voor het huis, maar daar er niets meer gehoord werd gingen zij niet naar binnen. Even later kwam de man naaar buiten, en wandelde kalm weg. Pas enekele minuten later ging een van de an dere bewoners van het huis op het balcon kijken, wat er gebeurd was en maakte alarm. De vrouwu bleek vermoord te zijn. Men trof op het lijk twintig messteken aan en in de kamer lag een mes met een lem met van meer dan 15 centimeter lang. waarmee klaarblijkelijk de steken waren toegebracht. De vrouw was 23 jaar oud en vroeger mannequin geweest. Zij was twee jaar geleden met Hussein getrouwd. Haar vader is mijnwerker. D epolitie heeft in een taschje van de vermoorde vrouw het adres en het telefoonnummer van een anderen man gevonden en tracht dezen op te sporen. Tevens doet zij moeite den moordenaar gevangen te nemen. WAT SELERIDGE DOEN ZOU ALS HIJ EEN-EN-TWINTIG JAAR WAS EN ONBEMIDDELD. Een medewerker van de Star heeft aan Selfridge, den eigenaar van het groote Londensche warenhuis gevraagd, wat hij op het oogenblik doen zou wanneer hij 21 jaar was en geen geld had. Selfridge vatte deze min of meer impertinente vraag goed op. Ik zou mij in het minst niet ontmoedigd voelen, zei hij, als ilc op het oogenblik 21 jaar was en zonder een stuiver op zak hier in Oxfordstreet langs mijn warenhuis liep. Ik zou er plezier in hebben. Ik zou hetzelfde gevoel hebben dat ik had toen ik jaren geleden als avonturier in Londen kwam. Namelijk dat de wereld mija wan als ik er maar beslag op wilde leggen. Naar zijn mee ning ligt de wanhoop van het heden niet in de wereld om ons heen, maar in onze eigen houding tegenover die wereld. Hij zou echter niet in Engeland blijven, daar zjjn er te velen die naar een baantje uit kijken en de goede baantjes zijn bezet en laten geen armslag meer voor jongelui. Neen, zegt Selfridge, ik zou het stof van Europa van mijn voeten schudden en een ander werelddeel opzoeken. En dat wereld deel zou Zuid-Amerika zijn, daar is ruimte genoeg voor een jongmensch. Het is 65 maal zoo groot als Groot-Brittannië en ongeveer half zoo groot als het heele Britsche Rijk en het heele werelddeel is nog onontgonnen of ten hoogste is de ontginning pas begonnen. Het vet is alleen nog maar van de oppervlakte geschrapt. Zooals het thans is, is het nog maar een ruwe schets van wat het worden kan. Dat werelddeel heeft nog, net als elk jongmensch dat er heen gaat, de heele toekomst voor zich. Daar zou ik heen gaan, al moest het als verstekeling. Ik zou Spaansch en Portugeesoh leeren, uit kijken en mijn kennis verrijken, net zoo lang tot ik besefte het volk beter te kennen dan mezelf. Dan zou ik beginnen. Ik zou niet beginnen op de allerbehoed- zaamste zenuwachtige wijze van sommige jonge menschen van thans. Ik zou be ginnen met de vaste overtuiging, dat, gezien mijn kennis van de voorwaarden waaronder ik begon, mijn succes zou zijn verzekerd. Met dat gevoel is de zaak al al half gewonnen. Kapitaal is er altjjd wel te vinden. Als men moed heeft en zelfvertrouwen boezemt men ook anderen vertrouwen in. Ik zou bijna wenschen, dat ik 21 was en hier stond zonder een stuiver op zak. Dan zou ik opkijken tot dit gebouw en zeggen Wat hij gekund heeft, kan ik ook. GENUA—NEW YORK IN ZES DAGEN De Conté di Savoia heeft een mooie reis gemaakt, door den afstand Genua New Y'ork af te leggen in vijf dagen en 20 uur, den afstand GibraltarNew York in 25 uur minder. Als men de uren stil- liggens te Villefranche en Gibraltar mee rekent was de tijd van het Italiaansche schip 6 dagen en 2 uur. De gemiddelde snelheid van het schip bleef maar even onder de 27.93 en de 27.81 mijl van de Europa en de Bremen. De eerste vijf dagen was zijn gemiddelde snelheid zelfs hooger en wel bijna 29 knoopen. HET RIJKSTE MEISJE TROUWT. De erfgename van de Woolworth-mil- lioenen" zal toch in het huwelijk treden met prins Alxis Mdivani. Gedurende den polo-wedstrijd Frank- rijkEngeland besloot mej. Barbara Hus- ton „ja" te zeggen. Het huwelijk zal de volgende maand te Parijs worden vol trokken, waarna zij zich in de Vereenig- de Staten zullen vestigen. EEN S.A.-MAN VERMOORD. Uit Forchheim (Ober-Franken) wordt gemeld, dat te Gaiganz bij Forchheim de S.A.-man Joseph Wiesheier is vermoord; 21 leden van de „Bayernwacht" zijn ge arresteerd. VERBOD VAN BEDELEN. De Egyptische ministerraad heeft een wet aangenomen, waarbij het bedelen wordt verboden. De bedelaars in Egypte gaven dit land de reputatie van het lastigste land van de geheele wereld voor touristen. Kreupel ni, lammen, blinden hadden hun vaste stand plaats, waar zij de voorbijgangers lastig vielen met hun voortdurend gejammer. Velen van deze bedelaars maken deel uit van georganiseerde „bonden"; 's och tends worden zii „uitgezet" en 's avonds weer „opgehaald". Hetgeen zii dien dag hebben opgehaald, moet natuurlijk aan den leider van den bond worden afgestaan. Het zal voor de autoriteiten geen ge makkelijke taak zijn de wet, waarbij het bedelen wordt verboden, door te voeren. HET GEVERSDUIN AANGEKOCHT. De Prov. Staten van Noord-Holland be sloten gisteren tot aankoop van het Ge- versa ui n. De weerkundige medewerker van het Vad. schrijft: Maandag is de temperatuur voor de eerste maal in dit jaar boven 25 graden C. gestegen. Dat wil zeggen, dat wij de eerste maal een zoogenaamden meteoro- logischen zomerdag hebben gehad. De laatste die hier was voorgekomen (n.1. in het Westen van Zuid-Holland) was 26 September 1932, toen de thermometer een maximum-temperatuur van 26.6 gr. C. heeft bereikt. Deze z.g. zomerdagen zijn in de Mei maand gewoonlijk vrij zeldzaam. Het nor male aantal is in deze maand 3, zoodat wij er onder normale omstandigheden nog twee zouden kunnen verwachten. De schaduwzijde van deze warme Mei dagen is wel, dat zij bijna zonder uitzon dering spoedig gevolgd worden door een scherpe afkoeling, maar als zij zoo laat in de maand komen als nu het geval is, duurt het koele weer meestal niet langer dan twee of drie dagen. Er volgt dan weer gauw wat warmer weer. Dat het bijna altijd zoo verloopt hangt geheel samen met de oorzaak van de warmte. Dit warme weer zien wij in den regel optreden als zich over Frankrijk een kleine en ondiepe depressie ontwikkelt. Zulk een depressie breidt zich in een of twee dagen naar het Noorden uit en ver plaatst zich tegelijk naar het Noorden of Noordoosten. Het is gewoonlijk een echte onweersdepressie, die dikwijls aanleiding geeft tot zeer zware onweders en wolk breuken over het westelijk gedeelte van het vasteland. Het komt dan in ons land ook vaak tot zware onweders, vooral in het Zuiden en Oosten van het land, voor afgegaan door drukkende hitte en een uit het Zuiden toenemende bevolking. Wanneer de depressie voorbijgetrokken is en de koele Noordenwind, die aan haar Westzijde heerscht, invalt, daalt de tem peratuur sterk. Bovendien treedt er uit wisseling op van de verhitte onderste luchtlagen en de koudere hoogere, het geen tot de sterke afkoeling veel bij draagt. Een dergelijke depressie heeft zich ook gisteren boven Frankrijk ontwikkeld en de overdag optredende eigenaardige bewol king, die in de meeste gevallen onweer binnen 24 uur voorspelt, stond daarmede zeer zeker in verband. Er is dus veel kans, dat het warme weer op de gebruikelijke wijze verstoord zal worden, maar het schijnt niet zoo zeker als anders te zijn. Doordat echter een zeer vlakke luchtdruk- verdeeling is ingetreden, die gepaard gaat met nogal groote temperatuursverschillen tusschen verschillende deelen van Europa, is de weerstoestand vrij onstabiel gewor den. In het laatstverschenen nummer van „Dc Huishouding" (Administratie Weteringschans ii7 b te Amsterdam) behandelt H. A. Marcus de vraag: „Wat kan men thuis voor blinden doen". Daarbij wordt er o.a. op gewezen, dat het aanbeveling verdient, dat een ziende het braille-alphabet meeleert om den bblinden leer ling te helpen bij het oefenen. Mw. Henr. Eibink-van Beusichem, kinderarts te Amster dam opent een serie artikelen over babyver zorging en -behandeling en voorkoming vat. ziekten, over kleeding, voeding van den zui geling. Mw. B. Muller-Lulofs beschrijft de werkwijze van een Zweedsch Budgetbureau, waarvan zij navolging ook in andere landen bepleit. De Amsterdamsche advocaat Mr. D. UCIBCll. - - - S. Jes-urun C'ardozo. besluit zijn beschouwin gen over „De daden van het kind en de vraag der aansprakelijkheid der ouders. „iniitn—at, nn het gebiea van oe i vüil- nes Mulders een nieuwen doen °?*we1r]>®£ waarbij hij in hoofdzaak het Friesche schap tot onderwerp zijner teeken.ngen heeft gekozen Deze kalender is bedoeld voor dc Samer; voor het kantooreenaparte De heer W. O. Prins, Weststraat ioO, is in specteur voor deze maatschappij. Waar het hier een interessante strijd be looft tusschen het provinciale en het hoofd stedelijke „lagere" voetbal, kunnen wij een wandeling naar den Bohveg ten zeerste aan- n de rubriek „De Sleutelmand vindt men ,en De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. uwe vindingen op het gebied van de huis- Hieronder de beide elftallen, die de sport- eer van de provincie c.qq hoofdstad hebben op te houden. Wij willen er nog even op wijzen, dat diplo ma's voor dezen wedstrijd niet geldig zijn. Amsterdamsch elftal. (Geblokte shirt). Jacobson nieuw» houding, als een doelmatig middel voor nisafvoer, een middel 0111 het slijten van schoenzolen te verminderen, en tenslotte een practisch opvouwbaar babv-bad, dat ook als commode dienst kan doen. In de keukenrubriek treft men tal van recepten aan van eenvoudige toespijzen. Een zeer geslaagd nummer, dat op aanvrage gratis wordt toegezonden. De Revue der Sporten, 22 Mei. Inhoud: T Voetbal. Impressies van een leek (v. d. B.) Naar Reuter gisteravond Uit Peking j Engelands suprematie in gevaar? (C. J. Groot- ■ldde, is tusschen China en Japan een hoff). Waarom Noord-Nederland—Noord- Duitschland te Assen? vraagt mr. Menno S. Kalma. Overzicht van de week. Nieuw leven van onze golfclubs. Golf en Natuur- Buitenlandsch Wapenstilstand. Reuter gisterav meldde, voorloopige wapenstilstand gesloten. Nader wordt nog gemeld, dat de Chi- neesch-Japansche wapenstilstand iot nu, - toe slechts bestaat uit een mondelinge Kteuw WK'oetbaï.Een merkwaardige afspraak en dat het verdrag nog niet on- wilhelmina Vooruit bestaat 25 derteekend is De Chineesche autoriteiten, die verant woordelijk zijn voor den toestand te Pe vereenigtng. jaar (Max Izaaks). Voetbal: Go Aheads op marsch naar het kampioenschap (Max Izaaks) Om het kampioenschap van Nederland. king, aldus een V.D.-bericht uit Londen, Illustraties zijn er van een zeilwedstrijd op hadden Japan voorgesteld de vijandelijk heden op 22 Mei te staken. De Japan ners schenen er evenwel op aan te drin gen, dat de Chineezen hun wapenstil- standsvoorstel schriftelijk zouden indie nen. In officieele kringen wordt er den na druk op gelegd, dat Japan geen verder motief heeft voor zijn huidige operaties in Noord-China, welke zijn ondernomen uit de noodzakelijkheid den Grooten Muur, welke de grens vomt tusschen Je- hol en Noord-China, te beschermer, en den vrede en de orde in Noord-China te het Noorderbuitenspaarne, van cricket-, voet bal- en korfbalmatches en van eenige golfba nen, alsmede voetbal-momenten. Ann Vickers. Roman door Sinclni. Lewis. Vertaling van J. H. Pauls. 1933. Van Holkema Warendorf. Prijs 2.90, geb. 3-75. Blijkens het prospectus, dat dit werk verge zelt. is het Snclair Lewis' eerste roman na- gevallen. (RODI) v. d. Winkel Nieland (Volewijckers) (OVVO) Swart Reder Cosman (Oosterpark) (DWV) (W.meer) Ploegers v. d. Hilst Jonas Meijer v. Lochum (W.meer) (Volew.) (OVVO) (ZRC) (ODE) Gobel (OSV) J. Godschalk D. Max (Helder) (KW) Onrust J. Haring (Meervogels) (Hollandia) Gelderman (Meervogels) S. Schagen (Zaandijk) W. Winter (Texel) D. Stiemer (Purmersteijn) Jb. de Wit (OSV) Bij Kon besluit van 18 Mei is met x jUni bevorderd tot schout-bij-nacht de kap. ter zee M. H. van Duim. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Mei. Medegedeeld doo Meteorologisch 1 Kon. Nederlandseh ..istituut te De Bilt. Hoogste stand 768.3 te Happaranda. Laagste stand 755.5 te Ve3tmannoer, Verwachtin g: Zwakke tot matige winden uit Noortle- lijke richtingen, meest half bewolkt, weinig of geen regen, weinig vertinde- ring in temperatuur. Kenter (Helder) Noord-Hollandsch elftal. (Wit shirt). Eindstand Reserve ae klasse A (Afd. I). 1 j, t," 1 1 1 t dat hem de Nobelprijs is ten deel handhaven. Bijgevolg wenscht Japan m 1 Het is een lijvig werJk van 447 compres ge onderhandeling te treden met de Ohinee-1 sche autoriteiten, die sterk genoeg zijn 0111 de verantwoordelijkheid op zicli te nemen voor den vrede en de orde in Noord-China. De naderende Japanners. Een in den loop van den dag uit Peking ontvangen Reuterbericht meldde nog: Langzaam maar zeker naderen de Ja- pansche troepen Peking en hun voorpos ten zijn nog slechts enkele mijlen ten Oosten van Toengsjou. Hoewel de berichten, dat bij de muren van Peking reeds gevechten plaats gehad zouden hebben, worden tegengesproken, is er in de laatste dagen toch een aan merkelijke activiteit op het gevechtster rein waargenomen en honderden Japan- sche granaten zijn op de Chineesche stel lingen ten Oosten van Toengsjou neerge komen. Indien niet binnen 48 uur eeii wapenstilstand tot stand kwam, ver wachtte men de ernstigste gebeurtenis sen. Zooals reeds eerder is gemeld, zou met 1 Juni weer fijne visch, als tong, tarbot, enz. mogen worden uitgevoerd naar Frankrijk. Een b 'langrijke zaak is thans, dat het Nederlandsche contingent niet met visch van buitenlaudsche oorsprong wordt opgemaakt. Naar we vernemen, is de 1 ransche regeering bereid gevonden de Hollandsche certificaten van oorsprong te erkennen, echter onder voorwaarden. Deze voorwaarden zjjn dezer dagen door het bestuur der IJmuider Vischhandel- vereeniging besproken. Genoemd bestuur Heeft thans den leden geraden nog geen fijne visch in voorraad op te slaan, omdat de datum van invoer nog wel eenigedagen verschoven kan worden. Intusschen heeft het bestuur thans maatregelen genomen, om te voorkomen, dat in dien tusschen- tijd buitenlandsche handelaren van het Nederlandsche contingent profiteeren. TARWE EN KOOL. (Waarschuwing aan tarwetelers, die kool verbouwen). De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord-Holland en Zuid-Holland ma ken hierdoor nogmaals bekend, dat het aan tarwetelers niet is toegelaten meer kool op hun bedrijf te verbouwen, dan in 1932. Of deze kool verbouwd wordt, op con tract, of dat bet tand voor dit doei tijdelijk Heen. De „Snip" vertrok 23 Mei van Djask en arriveerde dienzelfden dag te Jod- poer. Terug. De „Rijstvogel" vertrok 23 Mei van Rutbah en landde 23 Mei te Athene. Morgen zal het postvliegtuig „Kwartel" van Amsterdam naar Batavia vertrek ken. PARACHUTIST DOODGEVALLEN. Bij een luchtfeest, dat gehouden werd te Moron (Argentinië), zou de parachu tist Grecco een parachute demonstreeren van eigen vinding. Het valscherm opende zich echter niet, met het gevolg, dat de man te pletter viel. NED. HOOGTERECORD VERBETERD. Luit. Jhr. van Asch van Wijck vliegt te Soesterberg hocger dan 91)00 nieter. z Dinsdag heeft luit. jhr. H. J. M. van Asch van Wijck tijdens een proefvlucht het Nederlandseh hoogterecord verbeterd. Hoewel de berekeningen betreffende de bereikte hoogte nog niet zijn beëindigd, kan toch reeds met zekerheid worden ge meld., dat het oude Ned. record van 8016 111 van wijlen adjudant Bakkenes werd over schreden. R C. H. II 18 11 5 2 85-36 27 H. R. C. 11 18 12 1 5 59-41 25 IC. F. C. II 18 9 4 5 49—36 22 V.S.V. II 18 9 4 5 53—54 22 Ajax III 18 8 4 6 62-46 20 Alcm. Victrix II 18 9 1 8 57-64 19 West-Frisia II 18 7 3 8 38-50 17 W. F. C. II 18 6 3 9 40—50 15 V.V.A. 11 18 2 3 13 33-67 7 T.O.G. II 18 2 2 14 28-60 6 Eindstand 3e klasse A (Afd. I). Hollandia 18 13 3 2 81—29 29 Volew. 18 10 3 5 48-33 23 O.S.V. 18 8 4 6 47-47 20 Helder 18 8 2 8 48-60 18 Zaandijk 18 7 3 8 51—44 17 D.W.V. 18 6 3 9 51 - 51 15 Assendelft 18 5 5 8 42—51 15 Meervogels 18 7 1 10 4262 15 IC. V.V. 18 6 2 10 42—50 14 Purmersteijn 18 5 4 9 40—65 14 Beslissingswedstrijd K.V.V-Purmerst. 3-2, Eindstand 4e klasse A (Afd. I). drukte bladzijden. Zuiver zakelijk genomen is de prijs die hierbgoven genoemd is, dns een waar koopje. Laat er ons aanstonds bijvoegen, dat ook de vertaling van den heer Pauls zeer verdienstelijk werk is en ongetwijfeld vele moeilijkheden heeft opgeleverd. Nu de inhoud. Lewis is gewoon in zijn boeken een bepaald persoon of type te schet sen; hij is de schepper van Arrowsmith, van Rab'bitt, van Elmer Gnntry, van Dodsvvortn en dit laatste werk hebben wij hier eveneens besproken en zeer geprezen. Welnu, Ann Vickers is ook weer zoo'n bepaald type, dit maal het doorsnee Amerikaansche meisje, of beter misschien de doorsnee Amerikaansche vrouw, want Ann Vickers is in 1880 geboren. Ze is geen Übermensch, ze heeft geen gt- exalteerde denkbeelden, ze is niet sentimen teel, maar per slot van rekening vormt ze een huis-, tuin- of keukentype, dat evengoed uit welk ander land ook afkomstig zou kunnen zijn, al is dan als zoodanig het boek sterk Amerikaansch van factuur. Ann is, wat wij flollanders zouden noemen, een meisje uit den gegoedep burgerstand; zij studeert aan een Amerikaansche universiteit en krijg: dus een goede opvoeding. Dat deze klaarblijkelijk geen pan*cé vormt voor uiterlijke beschaving, zal wel aan het Amerikaansche procédé lig gen, en dat verklaart dan ook dat reeds op bladz. 44 het jange meisje Ann op de vo'gende schilderachtige wijze haar maatschappelijke toe komstplannen aangeeft: „ik zou er iets toe willen bijdragen, o een millioenste partje van een graad maar, dat deze generatie stomme lingen en kankeraars wat meer de engelen nabij kwamen." Laat ons, in vogelvlucht, nagaan wat van dit schoone en elegant uitgedrukte voornemen door Ann verwezenlijkt wordt. Haar carrière begint onder de kiesrechtvrouwen. We krijgen een levendig en geestig geschreven beeld van zoo'n organisatie en de toestanden, zooals die blijkbaar in 1914 o mrs. Pankhurst! nog in de Unie bestonden. Ann, van huis uit al tamelijk radicaal angepinselt, wordt zeer re- volutionnair en krijgt voor haar optreden, tezamen met enkele andere kiesrechtstrijd sters, 14 dagen hechtenis. Nadat ze kiesrecht vrouw af is, komt ze in betrekking bij een textiel-industrie. Inmiddels is de Europeesche AUTOBUSDIENST DEN HELDER oorlog uitgebroken; Ann leert een man ken- Beverwijk 18 17 1 0 79-20 35 Zilvermeeuwen 18 12 2 4 53-36 26 E.V.G 18 9 6 3 43-46 24 Q.S.C. 18 10 2 6 57-31 22 Texel 18 6 3 9 46-54 15 Schagen 18 5 4 9 32—51 14 D.T.S. 18 3 6 9 43—49 12 Uitgeest 18 4 3 11 38-45 11 Vror,e 18 4 3 11 16-35 11 Alkmaar 10 4 2 12 38—75 10 Stoomvaart Mij. Nederland. Tanimbar, 20 Mei v. Batavia. Ajax, 22 Mei v. Almeria. Aurora, 22 Mei te Barcelona. Ceers, 22 Mei v. La Roman. Cottica, 22 Mei v. Madeira. Irene, 22 Mei v. Triest. Johan de Witt. u., 23 Mei te Port Said. Talisse, 23 Mei te Batvia. j Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 23 Mei te A'dam. Brion, 23 Mei te A'dam. Nereus, 23 Mei te A'dam. Oranje Nassau, 23 Mei v. Curacao. Van Rensselaer, t., 24 Mei te Plytnoufh verw Venus, pass. 22 Mei Ouessant. Kon. Holl. Lloyd. Flandria, u„ 22 Mei v. Rio Janeiro. Ludwigshafen, u., 18 Mei te B. Aires. Pernambuco, u., pass. 20 Mei Ouessant. Kon. PaketvaartmaatschappiJ. Le Maire, 22 Mei te Réunion. Tasman, 21 Mei v. Réunion. HollandAfrika Lijn, Heemskerk, 21 Me. te Hamburg. Meliskerk, 22 Mei v. A'dam. Nijkek, 22 Mei v. R'dam. Rietfontein, t., 21 Mei v. Port Natal. Holland—VVest-Afrika Lijo. Amstelkerk, 23 Mei v. A'dam. Maaskerk, 22 Mei v. Lagos. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 2t Mei 800 mijl v. Bishops. Breedijk. 22 Mei te Boston. Leerdam, 22 Mei v. Tampico. Lochgoil, 19 Mei v. Punta Arenas. HollandO.-Azië Lijn. Meerkerk, u., 21 Mei te Yokohama. Serooskerk, t., 22 Mei v. Shanghai. HollandBritsch-Indië Lijn. Radja, u., 22 Mei v. Bombay. JavaNew-York Lijn. Saleier, 22 Mei v. Halifax. Siantar, 23 Mei v. Port Said. Blitar. 22 Mei te Belawan. Kertosono, 22 Mei te Belawan. Java—China—Japan Lijn. Tjinegara. 20 Mei te Shanghai. Tjisalk, 21 Mei v. Hongkong. SilverJava Pacific-lijn. Bengalen, 21 Mei v. Belawan. Silverhazel, 22 Mei te Calcutta. Rotterdamsche Lloyd. Kota Tjandi, t., 22 Mei te Londen. Kota Baroe 23 Mei v. R'dam. Sibajak, u., 23 Mei v. Tanger. Sitoebondo, t.. 23 Mei v. Port Said. Tapanoeli, t., pass. 23 Mei Ouessant. RotterdamAmsterdam. Het Amsterdamsche elftal is voor den op Hemelvaartsdag op het veld van Sparta te houden wedstrijd AmsterdamRotterdam, is als volgt samengesteld: Oerlemans (Spartaan); en Kaldenhoven (DWS); Diepenbeek (Ajax) v. d Deijek (Ajax). Andriessen (Ajax) en Strijbosch (Ajax); ten Have (Ajax), Slot (DWS), Lungen (AFC), Brand (WA) en Mulders (Ajax). RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, t., 22 Mei v. Rio Janeiro. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Stentor, 23 Mei te A'dam. Achilles 22 Mei te Dairen. Agamemnon, 21 Mei v. Shanghai. Alcinous, 20 Mei v. Batavia. Polyphemus, 21 Mei te Hamburg. Prometheus, 21 Mei te Swansea. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 23 Mei Finisterre gep. Jonge Johanna, 18 Mei te Barcelona. (Ongecorrigeerd). PURMEREND, 23 Mei. Kaas. 23 stapels fabriekskaas 24, 28 sta pels boerenkaas 24, per 50 kg. In totaal 51 stapels wegende 80,800 kg. Handel matig; 2679 kg boter 1.40—1.55. AMSTERDAM, 23 Mei. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 2 ladingen. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Mei. 10.500 kg tomaten: A 30.70—33.40, B 27—31.30, C 28.70—32.30. CC 15.50; 13,000 kg rabarber 50—60 cent, alles p. 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 23 Mei. Drielingen 0.80—1.30, uien 0.80—t 50 grove uien 1.20—1.50, Deenschè witte kooi J ty'°3-10' scle kool 1—2.20, alles p. ioo kg SCHAGEN, 24 Mei. 6 paarden 150—350; 5 pinkstieren 143— '35! 47 geldekoeien (magere) 100140- (5 idem (vette) 140—220; 20 kalfkoeien 120— 180; 4 pinken 3555; 85 nuchtere kalveren 4—12; 85 overhouders 4—9; 17 varkens (magere) 12—20; 19 idem (vette) 0.29— 0.32; 155 biggen 8—14. Eierenveiling. nen, die, zooals hij zegt, op het punt staat naar de loopgraven te gaan en op wien zij hals over kop en zonder hem te kennen, verliefd wordt. Het gevolg is een huwelijk, dat niet en een baby die w(l doorgaat. Deze laatste past niet in Anti's carrière, met gevolg dat een vrouwelijke dokter, Ann's vriendin, door een geheime operatie, te hulp komt en Ann zich zelf voor de rest van het boek als moordenares van haar kind kwalificeert. Het sociaal-maat schappelijk werk, dat Ann in verschillende vormen beoefent, voldoet haar niet, zij vindt het nutteloos. De schrijver geeft wel typische en vermakelijk geschreven staaltjes van dat werk. Zij komt o.a. als assistente in een vrou wengevangenis, waar zij beestachtige toestan den leert kennen. Scherp afgrijzen bevangt haar; dit gedeelte van het boek is zonder twij fel zeer interessant en lezenswaard, deze hoofdstukken vormen wel de belangrijkste van het boek. Tenslotte komt zij zelf aan het hoofd van een vrouwengevangenis te staan, zij heeft inmiddels haar doctoralen graad gehaald, maar voelt zich met dat al erg eenzaam en erger, onvoldaan. Dan besluit ze maar te trouwen, hoewel ze van den man in kwestie niet houdt, en na eenigen tijd is dit dan ook weer afge loopen en Ann eenzamer dan ooit. Tenslotte krijgt ze van Barny weer een ander het vurig verlangde kind en om het een vader te geven (met dezen Barny kan zij niet trou wen) gaat ze maar weer bij haar man inwonen. De goeierd vindt 't best, wil ook het kind wel .accepteeren, Barney, de pa, komt in de ge vangenis terecht. Ann, die alleen van hem houdt, besluit op hem te wachten en tenslotte komt dan alles op zijn pootjes terecht en kun nen Ann en Barney voor goed bij elkaar blij ven. Ziehier, lieve lezer, zeer in 't kort, Ann's wonderlijke belevingen. U kunt niet zeggen, dat ze van romantiek gespeend zijn, wel is .hel allemaal een beetje erg Amerikaansch, doen wij Hollanders het anders, maar boeiend en afwisselend is het wel. Intusschen, laat ons nuchter blijven en eer lijk. Het boek als zoodanig is zeer leesbaar, vaak geestig, vlot geschreven, onderhoudend, afwisselend. Maar daarmee is ook alles ge zegd: met vroegere werken van dezen auteur als „Dodsworth" en „Babbitt" staat het niet op één lijn. J. Br De vorige week was een dienstregeling bij de Heldersche Courant gevoegd, waarin per abuis boven de dienstregeling van de H.A. B. O. den naam van den autobusdienst Van Scheijen werd geplaatst, terwijl de dienstregeling Den Helder— Schagen van J. van Scheijen geheel achterwege bleef. Men gelieve in de betrokken dienstregeling iennaam Van Scheijen te wijzigen in H. A. B. O. Hieronder plaatsen wij alsnog de dienstregeling van den autobusdienst van den heer Van Scheijen. Kunstkalender. Als regel is Januari, de aanvang van i nieuwe jaar, ook de maand van nieuwe het alen- Den Helder Strooweg Friesche buurt Julianadorp Fabrieksbuurt Nd. Schinkeldijk Groote Keeten6.55 Callantsoog7 03 Hoek Boschweg 7.10 Stolpervlotbrug 7.14 Schagerbrug 7.20 Lagedijk7.25 Schagen7.35 Verklaring der teekens: A Dagelijks (uitgezonderd in de wintermaanden op Donderdag, zie C). B Van 15 Juni tot 16 September. C Alleen Donderdags, van 16 September tot 15 Juni. Alle Zon- en Feestdagen worden de laatste diensten ook gereden. SCHAGEN—DEN HELDER 7-3° 7.38 745 749 7-55 8.— 8.10 A B A A A B B 9 12.30 15.15 17-30 20 9.08 12.38 15 23 I7-38 20.08 9.16 12.46 IS-3I 17.46 20.16 9.28 12.58 '5-43 17.58 20.28 933 1303 15.48 18.03 20.33 9.40 13.10 '5-55 .18.10 20.40 946 13.16 16.01 18. t6 18.16 20.46 9-54 12.30 1324 16.09 18.24 10.01 12.37 13-31 16.16 18.31 10.06 12.42 '3-36 16.21 18.36 IO.I2 12.48 13.42 16.27 18.41 IO.I7 12.53 1347 1633 18 47 IO.27 1303 '3-57 1643 18.57 Schagen Lagedijk Schagerbrug Stolpervlotbrug Hoek Boschweg Callantsoog Groote Keeten (A.) Groote Keeten (V.) Nd. Schinkeldijk Fabrieksbuurt Julianadorp Friesche buurt Strooweg. Den Helder. Verk 8.06 8.17 8.22 8-34 8.42 8.50 9.15 9.24 9 29 9,35 9-39 9.46 954 9-54 10.— 'o. 11 '0.16 10.28 '0.36 1044 11.25 11.34 "•39 n.45 11.49 11.56 12.04 14-16 14-21 1432 «4-37 14.49 14 57 15.05 135.000 kipeieren 52—54 kg 1.60—1.70; 5* !v~ t !-6o—1.00; 58—60 kg r.802.10;1 ders. De Levensverzekering-Maatschappij 1 'l -90 2-2°; (,467 kg 2.202.30. Nilmy te 's-Gravenhage heeft de Meimaand ecuüerereu J 1.40 i.(ak daarvoor uitgekozen en door den heer Johan- ';ng der teekens: A Dagelijks. an 15 Juni tot 16 September. C Van 16 September tot 15 Juni. Alle Zon- en Feestdagen worden de laatste diensten B A A B 1330 15.20 18.20 13-39 15.29 18.29 13 44 15-34 183* i3-5o 15.40 18.40 13-54 1544 18.50 14.01 15.51 18.57 14.09 15 59 19-OS 14.09 iS.59 19.05 1415 16.05 19.11 14.26 16.16 19.22 14.31 16.21 19.27 14.43 1633 19-39 1451 16 41 19.47 14Ó9 16.49 *9-55 li 20 16 20.25 20.30 20.3® 20.46 20.53 21.01 ook gereden.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 8