MERCURIUS HAVERMOUT 10 h. \v. n. opent het watersportseizoen. CENT PER PONDSPAK Julianadorp. mijnhardts Zenuw-Tabletten .75« Laxeer-Tabletten .6o« Hoofdpijn-Tabletten 6o« drankwet. Julianadorp. Breezand- Wieringen. W ieringerwaard Winkel. HELDERSCHE COURANT VAM /ATFPDAfi 27 MEI 1933. Voor den vierden keer ziin wü op Hemelvaartsdag de gast geweest van onze bloeiende plaatselijke watersportvereeni- güig H.W.N. Het is zoo langzamerhand traditie geworden, dat op Hemelvaartsdag het watersportseizoen door H.W.N. worat geopend. Sinds ce oprichting is dit de vierde keer en alle keeren hebben wy den geheelen dag op de vloot doorgebia< it. Wij herinneren ons nog goed toen voor het eerst de Jachthaven officieel werd ge opend, in tegenwoordigheid van vele aut - r'.teiten en de tocht naar het Amstelmeer, waarbij wü toen gastvrijheid (f«no en aan boord van de „Tji" van den heer Br g Schitterend weer hadden w« keeren daarna hebben wy behoord tot de bemanning van de „Janny", de motorboo van den heer Bot en die dne keer was het niet zooals bil den eersten tocht. De opening. Bij onze komst constateerden wij direct al een grooten vooruitgang sinds verleden jaar. In plaats van het primitieve plankier js er een mooi ruim platform gekomen, dat veel heter toegang tot de ligplaatsen geeft dan het oude. De haven zelf is 40 meter langer geworden en heeft thans circa 50 ligplaatsen. Practisch is de grens van uitbreiding nu l*t reikt, maar dat wi. niet zeggen, dat de vereeniging nu een streep achter het werk zet. Daar zijn alle oude bekenden van vorige jaren weer. De heer Coolhaas, de aliijd actieve voorzitter, de heer Bot en zijn pe- heele familie, de heeren Langerak, H<-ij- boer, Smit, Bregman, Jaarsma, enz. enz., tie pijlers van H.W.N. Een schitterend gezicht levert de Jachthaven met de vele vaartuigen en kano's op. De burgemeester is wederom aanwezig, eveneens de vice-admiraa! en zijn adju dant. Deze twee laatsten zullen de vloot met de admiraalssloep een eindweegs ver gezellen, want de tocht gaat weer naar het Amstelmeer. De heer jaarsma fluit alle aanwezigen, bii elkaar. Dan neemt de heer Coolhaas het woord. HÜ wijst er op, dat het voor H.W.N. thans een bijzondere dag is, want hij kan den leden een nieuwe, vergroote haven aanbieden. Hij gaat in gedachten terug tot den tijd, toen de vereeniging met 33 man opgericht werd en ze alle dertien zaten te bibberen, uit angst dat het niet gaan zou. Het is wel gegaan, maar wij hadden niet kunnen denken, dat wü na 4 jaar a.1 ongeveer 80 leden zouden hebben. Spr. herinnert aan de woorden van admi raal Quant bij de opening, „de cost gaet vcor de baet uit". De haven moest ver groot worden, het kind groeide, een kind dat in dspn groei gestuit wordt, gaat dood. Maar voor dien groei is geld noodig. Een kind gaat naar zijn vader en wü zijn naar onze vroede vaderen gegaan, maar die wil den er niet veel van weten. Wij hebben echter uitgebreid en het .geld komt ook wel. Komt het er niet. dan gaan wü failliet. De heer Coolhaas brengt dank aan den heer Heijboer voor al het werk, dat deze bij de uitbreiding heeft verricht. Ook is hij erkentelijk voor de medewerking, die bü van den directeur der Zeevaartschool en van den heer Bottema van Waterstaat, bij de vergrooting heeft gekregen. Spr. eindigde met alle leden van H.W.N. een schitterend seizoen te wenschen. Hierna heesch de burgemeester de HAV.N.-wim- pel, waarmee het seizoen 3933 was be gonnen. Een driewerf hoezee voor het welzijn van H.W.N. begroette den wimpel. Wie kano's en Het eerst de „Dolfijn" van den heer Smit en dan de „Folkert" van den heer Jaars ma. Even later gaan de „Sharpies door de start, met als no. 3 de heer Heyboer en als no. 2 de heer Groot. Het is levendig op het meer. De ringers zijn ook aanwezig met zeil- en motorvaartuigen. Dan starten de B.M.'ers. Piet Bot is no. 3, gevolgd door den heer Verborg. No. 3 kwam ongeveer 7 minuten later aan de start, daar hii door een misverstand niet tijdig was verschenen. Ook de kano's krijgen een beurt. Drie zeilkano's starten, daarna 2 één-persoons- kan-o's met mevr. Boonen en Jan isoot en 2 twee-persoons kano's bemand met mevr. Vermeulen en Geert van Ewijk en met mej. van Triet en Addie Bandsma. Óver het geheele meer ziin de booten nu verspreid. Voor een ieder worden de kansen, de vorderingen en de fouten, uit voerig besproken, j Aan het zeilen zit heel wat meer vast dan maar een zeiltje te hüschen en de wind er in te laten waaien. I Zoo langzamerhand hebben alle deel-j nemers de baan tweemaal gezeild, de kano's hebben hun traject eveneens af gelegd. Piet Bot, Jan Noot en Map Kruijff, houden nog een kanowedstrijd uit lief hebberij, Piet Bot gaat met de overwin ning strijken. Dan gaan wü nog een zeil tochtje met den heer Bot maken in de B.M.'er. Onderweg binden wü den strijd CD NEDERLANDSCH FABRIKAAT mej. J. E. Scholten Preijde van Heem- VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK. Vrijdagavond vergaderde bovengenoem de Vereeniging in het café „Prins Hen drik" van den heer A. Kossen. Aanwezig waren 39 leden. Bü ontstentenis van den voorzitter presideert de heer I. J. Schroevers deze vergadering. De notulen worden door den secretaris, den heer L. Tigchelaar, gele zen en onveranderd vastgesteld. Volgt rekening en verantwoording van den penningineesteresse mej. T. Bakker. De ontvangsten hadden totaal bedragen Loop der bevolking. Ingekomen: G. Speets van Haar lem; mej. S. Spruit van Schagen; mej. C. C. Revers van Schagen; N. en A. oe- TT T T? Li/innltOll luk van Valburg; van Schagen; J. J. st<ide. Vertrokken: H. A. v. d. Berg en e<>htg naar Den Helder; mej. S. Vogel naar Den Helder; F. Wiersma naar Dan- tumadeel; W. W. Turk naar Haarlemmer meer. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Gerrie Jaeoba, d. v. J. D. Keppel en G. Hegeman; Gijsbertus Maria Johannes, z. v. G. J. Dorrestein en M. M. Mol. n GETROUWD: J. Doef en A. C. Dek ker- S. Urlms en T Knol. ONDERTROUWD: A. Bakker en A. Zeeman; C. H. v. d. Berg en A. Veul. OVERLEDEN: Wed. M. C. Koning- Bossen, 63 j. saldo f234.43, De rekening wordt aldus vastgesteld. Bü de bestuursverkiezing is aan de beurt van aftreden de heer A. Hoorns man en niet herkiesbaar. In diens plaats wordt gekozen de heer J. Hoogschagen Az., die deze benoeming aanvaardt, i Dan volgt het kardinale punt van de agendaBespreking schoolfeest. De vooi- zitter zet nader een voorstel uiteen om in de manier, waarop het schoolfeest altyd gehouden werd, eenige wüziging te brengen, voornamelijk wat betreft het' voor die kinderen in de lijn willen brengen zooals de ouderen het krijger, en ook met hen een dag naar Schoorl of Bergen willen gaan, waarbij de spelletjes, die nu juist niet goedkoop zyn, komen te ver vallen. Uit de vergadering gaat een stem op om met de hoogste klassen naar Amster dam en al de overigen naar Schoorl of De tocht. De booten worden klaar gemaakt en langzaam paradeeren wü door de Binnen haven. De „Janny" heeft de B. M.'er van den heer Bot op sleeptouw. Andere motc- booten hebben de andere zeilvaartuigen op s.eeptouw. De kano's zü'n aan boord van de „Coenraad' Pieter" en zoo varen wij gezamenlijk door het Noord-Hollandsch Kanaal. De Duitsche dienstbode van den her Bot heeft .het zoo druk als een klein baasje". Zü is al aardig op de hoogte met Hollandsche uitdrukkingen en ze heeft het ook druk, want alle mensehen aan boord moeten verzorsd worden en ze /et een lekker bakkie koffie. Het weer is niet erg met ons. Er is haast geen wind en het regent, niet hard, maar het is toch een beetje vervelend. Wat wordt er toch een glans verleend aan een watersportdag, als het zonnetje er door komt. De heer Bot is echter nogal optimistisch gestemd. Wij liggen een tijd lang aan den kop van den stoet, totdat admiraalssloep de leiding overneemt. Let is een aardig gezicht, alle vaartuigjes achter ons te zien aantornen. In de sluis moeten wij nog een aardig tijdje op de anderen letten. De koffie geurt, de grammofoon speelt, de regen wordt minder, er komt een windje en het wordt lichter, m'n liefje wat wil je nog meer. Het wordt een fü'ne dag. Er gaan veel makke schapen in een hok, de geheele vloot verzamelt zich in de sluis. Alleen voor Boonen met zijn kano is de deur heel even open geweest en deze pagaait al op het kanaal. In het kanaal zü'n wii al spoedig weer verstrooid. Eenige hengelaars en schip pers van aan den kant liggende schepen, bekijken ons met aandacht. Wij vormen een afwisseling op dezen stillen dag. Gp het Amstelmeer gekomen, gaan wü onder den Wieringeroever voor anker en nou en daar krijgsraad, terwijl wü den in- v endigen mensch versterken uit den grooten ge'en trommel, die boordevol met brood is. Dat is het departement van mevrouw Bot, wien dat wel toevertrouwd "i e ,iaar- ^a* nu aan boord zyn hebben wy met meegemaakt, dat er mets meer te eten was en er was soms toch heel wat volk aan boord. De „Coenraad Pieter", het moederschip voor de kano's, zet haar kuikens over boord en gaat de bakens voor de wed- strnden uitzetten. Het eerst verschijnen de jollen aan den start. Mej. Jaarsma start mooi. direct wordt zü gevolgd door Krijn Langerak. Diens vader is bii ons aan boord en deze volgt met belangstelling de verrichtingen van zijn zoon, die vandaag voor het eerst wedstrijd zeilt en al heeft hü het ook niet gewonnen, toch is hii tevreden over hem geweest, hü heeft zich een goed leerling van zijn vader getoond. Daarna starten de grootere schepen. aan met den heer Verburg. Het is ver- j 611.38. De uitgaven f 376.95. Voordeelig wonderlijk hoe spoedig de wedstrydgeest iemand te pakken krijgt. Van zeilen heb ben wii niet veel verstand, maar wü doen toch ons best om d.e overwinning te helpen verzekeren, welke ons dan ook niet ont gaat, dank zij de stuurmanskunst van den heer Bot. De terugtocht. Verschillende motorbooten zijn al van het meer verdwenen en ook wii maken weer stoom op. De „Coenraad Pieter" neemt de kano's weer op en spoedig zitten we in 't Balgzandkanaal. De grammofoon draait nog lustig. Coen Bot Jr„ die weer bruiner is, stuurt de „Janny" De verdere équipage zit in de kajuit bü de muziek te zingen. „Oh Ivovacs", schalt over de wateren. Met de Duitsche dienstbode be oefenen wij het vlooienspel om den tijd te korten en wij zetten een gezeliigen boom over koetjes en kalfjes op. Finale. Door afwezigheid van den voorzittex-, deelde de heer Bot d.e prijzen, bestaande uit medailles, uit. Hij vond, dat wij een geslaagden dag hadden gehad en dat wij tevreden konden zijn. Voor een ieder had hij een hartelijk woordje en een driewerf hoezee beëindigde dezen dag, die zich in den beginne niet zoo best liet aanzien, maar voor H.W.N. tenslotte toch nog een goede sportdag geworden is. H.W.N. gaat thans haar vierde seizoen in. Wij hopen van hai-te, dat de vereeni ging tot steeds grooter bloei moge komen, tot heil van de watersport hier ter stede. Uit de groote toename van het ledental blijkt wel, dat er behoefte bestond aan een organisatie op dit gebied en wij hopen, dat de woorden van den heer Bot waarheid mogen worden, dat de wimpel van H.W.N. dit jaar door geheel Nederland zal mogen worden gezien. H.W.N. en speciaal de familie Bot, onzen dank voor de verleende gastvrijheid. Tot een volgenden keer. Hieronder volgen de uitslagen: Jollen: I. Mej. M. Jaarsma, 3 uur, 27 min. 51 sec.; 2. K. Langerak, 1 uur, 29 min. 17 sec. Grootere schepen; 1. de heer Smit („Dolfijn"), 1 uur, 15 min. 17 sec.; 2. de heer Jaarsma („Fol kert"), 1 uur, 16 min. 13 sec. Sharpies: 1. de heer Heyboer („Tanneke"), 1 uur, 3 min. 56 sec.; 2. de heer Groot („Winde kind"), 1 uur, 7 min. 25 sec. B. M.-k 1 a s s e 1. Piet Bot, („de Jutter"), 56 min. 15 sec. (kortste tijd van alle vaartuigen; 2. de heer Verburg („Diana"), 59 min. 52 sec.; 3. Bakker, 1 uur, 3 min. 42 sec. Zeilkano's: 1. Jan Hulk, 19 min. 21 sec.; 2. H. Cool haas, 30 min. 51 sec.; 3. H. Roovers, 32 min. 45 sec.' 1 persoonskano: 1. Jan Noot en 2. mevr. Boonen, geen tijd opgenomen. 2 persoons kano's: 3. Mevi-. Vermeulen en Geert van Ewijk, geen tijd opgenomen; 2. Mej. van Triet en Addie Bandsma, idem. EEN INGEWIKKELD ONGEVAL. Gisterenavond reed op de Molengracht, by de Werfbrug, een 12-jarige jongen op de fiets. Vóór hem reed een bakfiets. Op een gegeven moment brak de ketting van de bakfiets, waardoor deze plotse ling stopte. De jongen reed tegen de bak fiets aan en viel om. Juist passeerde er een auto. De jongen werd nog door het achterwiel daarvan overreden waarbij zijn been verwond werd. Een samenge steld ongeval dus, waarbij van geen schuld sprake is. POLITIE. Gevonden: een notitieboekje, een kinderportemonnaie met inhoud. Verloren: een handschoen, een rij wielplaatje. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, de heer J.Jansen van Enkhuizen. Geref. Kerk. 's Morgens 9.30 en 's middags 2.30 u, Ds. S. U. Zuidema. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. 25ste algemeene vergadering op Woensdag 24 dezer in Veer- burg. Burgemeester Lovink, die de openings leden is gestegen van Het aantal tot 369. De rekening sluit met van 1.520.454.14\ Het balans is 720.505.0 360 een eindcijfer eindcijfer der Spaarbank. Op 1 Januari 1932 '^gedeponeerd 649.456.46. Ingebracht werd 201.9 <8.2 ggenomen 256.495.39®. Van rente 22.005.12 is uitbetaald 270.14 en 91 734.98. Voorschotten. uitgeleend Teruggenomen f 256.495.39®. Van bijgeschreven 21.734.98. Bij Apoth. en Drogisten. Op 1 Januari 1932 was z.g.n. kleine schoolfeest. Hy zou het feest reue uitspreekt, heet in 't bijzonder wel kom de heeren C. Wijdenes-Spaans en A. de Boer en dankt hen voor hun aan wezigheid, speciaal den heer De Boer die zich zelfs door de verre reis van Beek bij Nymégen niet liet weerhouden om hier het zilveren jubileum van de bank mede te hei-denken. Ook doet het mij zeer" veel genoegen, vervolgde spr., hier te mogen opmerken het oud-lid van den Bergen te gaan. Dit voorstel wordt door Raad van Toezicht, den heer H. Kraan. anderen ondersteund en aatigenomen. Verder wordt gevraagd wat men voor atti-acties in Amsterdam krijgt. Dit zal zyn een boottoeht door de havens enz. bezoek aan Artis, lunch enz. Voor het vervoer zyn inlichtingen ge vraagd aan de Spoorwegen en verschil- lende busondernemingen Opgemerkt woi-dt dat deze verdeeling teleui-stelling zal brengen by de 4e klassers, die nu mee naar Amsterdam gaan, en ook of een bezoek aan Schiphol de moeite loont. Ook wordt nog voorgesteld om terug komende uit Amsterdam, Schoorl of Bergen aan te doen. Ook noemt men een bezoek aan Friesland op, doch dat wordt te kostbaar en bezwaarlyk. Na al deze voorstellen wordt besloten dat de 5e, 6e en 7e klasse en zy die dit jaar de school verlieten, naar Amsterdam zullen gaan. Getracht zal worden de reis per autobus te doen, en in de retourreis Schoorl aan te doen. Eenige personen zyn voor vervoer per trein, dit zal zeker gebeuren als het goedkooper uitkomt. De le, 2e, 3e en 4e klasse gaan dus naar Schoorl en Bergen, hetgeen zal plaats vinden op Dinsdag 33 Juni a.s. voor de grooteren op 20 Juni d.a.v. Daarna indeeling der Commissie voor de lysten. De rondvraag levert geen by- zonders meer op, en volgt met dank voor de gevoerde discussies, sluiting der ver gadering. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 u., de beer E. Bos Jz. van Den Heldei-, CaSiantsoog. GEVONDEN. Donderdagmiddag is alhier gevonden een grijze heerenwinterjas. Waarsehyn- lyk afkomstig van één der aan den 45 km-marsch. Inlichtingen worden verstrekt ter secre tarie. 't Zand. AANRIJDING. Alle drie genoemde heeren, oprichters onzer bank, namen 25 jaar geleden een bestuursfunctie op zich. Dan is hier tot spr. groot genoegen nog iemand aanwezig, die een belangrijk aan deel heeft genomen in de oprichting van de Boerenleenbank, n.1. de heer Nan Raap, desrijds en thans nog secretaris van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw en secretaris van de toen ter rijd floreerende Nutsspaarbank. Ook de heer C. Geerligs, aan wien de bank als oud-lid van den Raad van Toe zicht veel dank verschuldigd is, heet spr. in het bijzonder welkom. De vraag, of het 25-jarig bestaan moest worden herdacht, werd algemeen beves tigend beantwoord. „Wel herdenken", luidde de algemeene wensch, „maar geen feest, want de tijden zijn er niet naar". ,'De toestand van de bank, dei in de 25 jaren van haar bestaan, zoovelen ten zegen was, en daarbij nog een reserve wist te kweeken van ongeveer 36.000, is van dien aard dat er eigenlijk wel feest mocht gevierd worden. Ingekomen stukken en medc- deelingen. Van het bestuur der Centrale Bank te Utrecht, was ingekomen een telegram, van gelukwensch. Medegedeeld wordt, dat de kassier in den vervolge des Donderdagsavonds van Anna Paulowna van de H. 7 tot 9 uur zitting houdt op de secretarie. „KUNSTZIN" WINT EEN EERSTEN PRIJS. Op het gehouden muziekconconrs te Heer-Hugowaard op Hemelvaartsdag j.1. behaalde de Muziekvereeniging •Kunst zin» alhier in de 2e Afdeeling Harmonie een lslen prys met het hoogste aantal n.1. 156 punten. Des avonds kwam zy' met vele anderen uit in de Eere-afdeeling en legde daar beslag op een 3den prijs met 63 punten. Deze prestatie is een groot succes voor onze plaatselyke muziekvereeniging, die getoond heeft dat met hard werken veel bereikt kan worden. Wij zullen geen verder commentaar op dit succes leveren, daarvoor zal het critisch verslag wel zorgen, maar wü van onzen kant wenschen de leden van »Kunstzin< in het algemeen, en hur.nen yverigen directeur de heer Joh. van Glabbeek van harte geluk met deze overwinning BENOEMING KERKVOOGD. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente Huisduinen-Julianadorp is hoor notabelen benoemd de heer C. van der Eyk, alhier. Donderdag is het op den weg spelend zoontje van den heer C. S., alhier, dus danig door een fietsend meisje aange reden, dat het ventje een been brak. Op medisch advies is het kereltje daarna per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. We vernamen later dat hy het naar omstandigheden goed maakt, zoodat hij heden (Zaterdag) weer thuis komt, voor verdere zorg van den huisarts. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur heer P. Boon. CONCERT. A.s. Zondag geeft de muziekvereeniging „Concordia" van 57 uur een concert in de muziektent. S. D. G. De Ohr. muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" behaalde op het concours te Verkiezingen. De heeren C. D. Rezelman als bestuurs lid, J. C. Geerligs en I). Stammes als plaatsvervangende bestuursleden en G. Smit Sz., als lid van den Raad van Toe zicht, worden allen in hun functie her kozen. De heer P. J. Waiboer wordt gekozen als lid van den R. v. T. in de plaats van den heer M. C. de Graaf, die wegens ver trek moest bedanken en aan wien voor zitter een woord van dank wijdt, voor hetgeen hij voor de Bank heeft gedaan. Als leden van de commissie voor het nazien der rekening over 1933 worden deelnemersaangewezen de heeren v. d. Heuvel, iD. Schenk en C. van der Linden; en als plaatsvervangers de heeren Naastepad, N. Nap en M. Cornelissen. Rekening en balans over 1932. De heer v. d. Heuvel rapporteert namens de commissie dat alles in goede orde is bevonden. Voor de genoemde be dragen verwijzen we naar het hieroyder volgend jaarverslag. Verkiezing afgevaardigden De heeren G. Lovink, en J. Geerligs worden benoemd tot afgevaardigden naai de algemeene evrgadering te Utrecht; de heeren D. Kaan en D. Stammes tot plaats vervangers. Jaarverslag over 1932 en her denking van het 25-jarig bestaan. De heer D. Kaan vangt het 25ste jaar verslag aan met hulde en dank te bren gen aan de heeren oprichters van de Boe renleenbank. Daarna geeft hy een over zicht van hetgeen in 25 jaar is bereikt. Uit de veel cyfers zullen wij een enkele greep doen. In 1906, het eerste jaar dus, was de winst f 25.90. In 1913 sloot de rekening op f 450.000. De winst was toen 1300. reserve gestegen tot 9300. In 1923 sloot de rekening op 503.000. Winst 5000, reserve gestegen tot 16.000. In 1932 sloot de rekening op 1.960.000, winst was 1900 de reserve gestegen tot f 27.000. Vervolgend met zyn verslag over 1932 deelt spr. mede, wanneer en door wie controle is uitgeoefend en dat steeds alles in goede orde bleek te zijn. Het aan 322.967. Aan 26 personen werd gezameri- ljjk verstrekt 61.867. Afgelost 69.156.30 Aan het eind van het jaar was dus uit geleend 315.677.70. Aan rente werd ont vangen 13.724.23. Loopcnde rekeningen. Op 1 Januari 1932 had de Bank in L. R, te goed 414.354.44. In mindering ont vangsten schuld 107.013.11. Blyft te goed 307.341.32®. Uitgegeven werdl m LR. 1 147.519.77 en ontvangen f 1.176.31b.l4 zoodat de bank op 31 December 1932 te goed was 278.544.95. Aan rente werd m L. R. ontvangen 17.734.34. Aan rente uitgegeven 2.660.81. Na aftrek van alle onkosten bleef dit jaar een zuivere winst over van 3.246.27. Deze bygeschreven op de re serve wordt dit fonds 35. <89.54®. Hit jaar werden geboekt 2980 posten met een ontvangst van 2.311.298.27® Aan de hand van een grafische voor stelling, geteekend door den heer N. Raap, laat spr. de vergadering de schom melingen zien, welke de Bank doormaak te, als gevolg van de rijdsaomstandig- heden. Verscheidene sprekers voerden hier na het woord. De heer Lovink brengt dank aan den kassier, den heer Kaan, voor zyn interes sant verslag en den heer Raap voor zijn keurige grafiek. Spreker meent goed te doen, de oprich ting, nu 25 jaren geleden nog eens in her innering te brengen. Naast de hulde aan de drie nog in leven zijnde oprichters, de heeren Wydenes- Spaans, A. de Boer en H. Kaan, eert spr. de nagedachtenis van de mannen, die met vorengemeld drietal hun schouders zet ten onder dit mooie en sympathieke sociale werk. Ook op de verdiensten van den heer Raap wijst spr. in het byzonder, om daarna de vergadering namens het bestuur en den Raad van Toezicht voor te stellen de heeren H. Kaan te Bergen en N. Raap te Anna Paulowna te benoe men tot eere-leden van de Boerenleen bank. Met luid applaus wordt dit voorstel begroet. Spr. wijst daarna op de verdiensten van het tegenwoordige bestuur en den Raad van Toezicht en speciaal op het werk van den heer Jan Geerligs, wien niets te veel is, wanneer het gaat 0111 de veiligheid van de Bank te bevorderen of om hef belang van haar leden te dienen. En ten slotte huldigt spr. den kassier voor zyn ijver, zijn nauwgezetheid, maar het meest voor zijn buitengewoon groote welwillendheid, en hoopt, dat hij nog vele jaren de eminente dryfkracht van de Bank mag zyn. De Bank heeft in haar 25-jarig bestaan slechts 2 directeuren gehad. Een groot deel van het succes van de Bank is zeker aan hen te danken. Voorzitter zelf heeft den eersten directeur, den heer Wydenes-Spaans gehuldigd. Het eerelid, de heer Wydenes-Spaans, wenscht de Bank toe, dat zij mag blyven voorzien in een behoefte, mag groeien en bloeien. Het bestuur en de samenwerking van de leden verdienen dat. Als bewijs van hulde en felicitatie overhandigt spr. mede namens den heer A. de Boer met eenige welgekozen woorden een bloem stuk. De heer Raap spreekt voor de afd. M. v. L. die den eersten stoot gegeven heeft tot de oprichting van de Bank. Ook hy over handigt een bloemstuk. De heer De Boer herinnert aan den tijd, toen hij de functie van kassier 1908 aanvaardde. Hij acht zich gelukkig, dat hy een steentje heeft mogen bydra- gen tot den groei van de Bank, waaraan hü altijd graag zijn krachten gewyd heeft omdat hy de waarde er van voor onzen geliefden polder inzag. Sluiting. De heer Lovink dankt de verschillende sprekers. Hij wil de hem gebrachte hulde slechts aanvaarden, als hy die mag over brengen aan Bestuur en Raad van Toe zicht. Hij wendt zich dan tot de geheele vergadering en zegt: „En nu weer moe dig voorwaarts, onder de zinspreuk: Eén voor allen, en allen voor één, naar de volgende mylpaal". Voordat de voorzitter tot sluiting over gaat, voelt de heer Raap zich als gewoon lid verplicht, Bestuur en Raad van Toe zicht te danken voor alle zorgen aan de belangen van de leden besteed en voor de waardige wijze waarop dit jubileum her dacht is. We«esp in de 3e afd. fanfare een 2den prys tal spaarboekjes bedroeg op het eind van in de concertwedstrüd met 50 punten en 1 het jaar 585, het aantal voorschothoekjes een 2d<en prijs in - - met 23 punten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders hebben ingevolge de Hinderwet vergunnine ver leend aan de fa A. Kingma en Zn. te Leeuwar den en Slootdorp, tot het oprichten van een timmerwerkplaats te Slootdorp, waar in een electromotor van 5 P.K. wordt ge plaatst voor de aandrijving van een cir kelzaagmachine; Gebr. J. en Jb. Hegeman tot het op richten van een timmerwerkplaats met verschillende motoren en machines aan de Havenstraat te Den Oever; de N.V A. P. C. te 's Gravenhage tot het oprichten van een benzinebewaar- plaats met aftapinrichting op een terrein van M de Haan aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef. COLLECTE. M.i.v. 1 Mei j.1. zyn ingetrokken de verloven tot den verkoop van alcohol houdenden drank, andere dan sterken drank ten name van de Ver. van M.U.Z. personeel en de Volksbond tegen Drank misbruik, heiden te Den Oever. In de door het vertrek van pastoor H. C. Koppert, ontstane vacature in debios- icoopcommissie is voorzien, door benoe- iming van diens opvolger pastoor A. F. 'de Wildt. Burgerlijke Stand van Wlertngen. van 19 - 24 Mei. GEBOREN Catharina Cornelia, d. v. Th. Engel en P. Bakelaar; Geertje Neel- tje, d. v. J. Veerdig en G. Mulder; Trijntje Neeltje, d. v. S. Gorter en G. Lont. ONDERTROUWD A. Asjes en M. Piel. Hippolytushoef. POLITIE. Bij iemand komen aanloopen: een jonge koe. Inlichting bij den gemeentebode le Hip polytushoef. „HARMONIE" IN CONCOURS. De muziekvereeniging »Harmonie«, dir. de heer P. Kreijger, onderkapelm. der stafmuziek te Den Helder, welke j.1. Donderdag deel nam aan het muziek concours te Heer Hugowaard is schitte rend uit den strijd gekomen.Harmonie* kwam in de afdeeling fanfare uitmuntend heid uit en bepaalde den len prys met 154'/2 punt. Voorwaar een groot succes voor Directeur en leden, welke wy vanaf deze plaats dan ook onze felicitaties aanbieden. Op 't gebied van muziek kan Wielingen best meedoen daar alle drie gezelschappen n.1. O.K.K. en Harmonie in de afdeeling uitmuntendheiden Apollo inde1<>"f<i»»eling een eersten prys behaalden Den Oever. EEN ONVRIJWILLIG j. J.1. Dinsdag toen de stuurman \an ue stoomboot „Elba" met een vol geladen kruiwagen langs de haven reed, geraakte het wiel van deze wagen eraf en viel de stuurman met wagen en visch te water. Gelukkig wist men hem spoedig op het droge te brengen. CONCERT DOOR „APOLLO". Men deelt ons mede, dat de muziek vereeniging „Apollo" te Den Oever Zon dagavond van 7' 2 91/2 een concert in hare muziektent geeft. O.a. zullen ten gehoore worden gebracht de twee op bet concours te Heer Hugowaard gespeelde nummers, waarmee zfj den len prijs be haalden. DRUK VERKEER. Trots het gure regenachtige weer van jl. Donderdag was het verkeer over den afsluitdyk van weerskanten zeer druk, zonder tusschenpoozen snorden den ge heelen dag de vehikels heen en weer over ons schiereiland, zoodat uitkyken de boodschap was. EEN KRACHTMENSCH. J.1. Woensdagmorgen toen de heer P. M. aan de haven zijn werkzaamheden verrichtte, kwam er een auto met volle vaart aanrijden. De heer M. wilde uit- wyken, doch kwam toevallig onder den auto terecht. Deze reed over den heer M. heen en zo nder eenig letsel te hebben bekomen richtte hij zich op en met een lachend gelaat vervolgde bii zijn werk zaamheden. DAT LIEP OOK GOED AF, Wel was de haven te Den Oever Woensdagmorgen de plaats van een aantal ongelukken die allen wonderlijk goed afliepen. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de haven had de heer H. het ongeluk uit te glijden, waardoor hy van de kade viel. Bij zijn val wist hij een stuk af hangend touw te grijpen, waaraan hij bleef hangen tot men hem uit zyn be narde positie bevrijde. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem.. (Oosterland). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Evangelisatie Ned. Herv. Gem. Den Oever 's Morgens 10 uur, de heer Franck Doopsgezinde Gemeente. Hippolytuehoef 's Morgens 10.30 uur, proponent Meihuizen van Amsterdam. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, dienst. PREEKBEURT Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 uur, Ds. Tinholt. Door Burgemeester en Wethoud<-,n 1S aan de vereeniging «Zonnestraal* te Am sterdam, vergunning verleend den marschwedstryd 177 en het aantal boekjes in loopende I houden van een collecte od 24 l I rekening 70. 1 ers is in liet a.s. tot, Juni EEN A.S. JUBILEUM. De plaatselijke gymnastiekvereeniging „oparta" hoopt op 16 Juli e.k. haar 50- larig bestaan feestelijk te herdenken. O.m. staan groote gymnasriekwedstry- uen op het programma.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 14