MODEPRAATJE 753 MODEGRILLEN. HET PRACTISCHE IIU1S. Egels en olala-appels, Bijgaande egel. die zeker aan een feestelijke tafel een origineele versie ring, zcowel als een smakelijk dessert zal geven, is eenvoudig zelf te maken. Men neemt colombijn biscuits en be strijkt deze niet crème, liefst aan beide zijden en geeft er den vorm van eer- egel aan, midden vóór wordt het snuitje gevormd. Amandelen worden gebroeid, gepel 1 en gedroogd en daarna met de breede kant in caramel (gebrande suiker) ge doopt en op een zeef gelegd om te drogen. Het laatst worden in de biscuits, die eenige uren gestaan hebben, zoodat hrt geheel stevig geworden is, de amande len gestoken, terwijl neus en oogen uit stukjes van vanille bestaan. 125 gr. boter 125 gr. poedersuiker of lichte basterd, drie eetlepels sterke koffie-extract. De boter wordt in een verwarmde kom tot een roomachtige massa geroerd en vermengd met de suiker, daarna wordt druppel voor druppel het koffie-extract er bij ge veegd. De olala-appels zijn een ware goden spijs. Men snijdt ze van boven vlak af en verwijdert voorzichtig het vrucht- vleeseh. Van tevoren met fijne suiker vermengde stukjes banaan, ananas- en sinaasappels worden met de stukjes appel In het uitgeholde gedeelte gedaan. Ook aardbeien zijn als vulling bijzonder smakelijk. Het geheel wordt gegarneerd met slagroom en partjes geglaceerde sinaasappel of besjes. Wenken voor de huisvrouw. De naaimachine, die veelvuldig ge bruikt wordt moet alle vier weken grondig gereinigd worden. Het laatste is van evengoed belang als het oliën, hetgeen zeer vaak zelfs geschiedt zon der voorafgaand grondig schoonma ken. Men doet dit het beste met een kippenveer, terwijl men voor het oliën een penseel of oliespuitje gebruikt en de olie vooral brengt op de draaiende orderdeelen. Nadat de machine geolied is, moet men beginnen eerst eenige naden op een lapje oud katoen te naaien, opdat geen olievlekken op de stof komen. Het reinigen geschiedt met petro leum en het oliën met speciale ma chineolie. Bij een trapmachine moet de drijf riem, die natuurlijk altijd gespannen moet zijn, van tijd tot tijd met een doek met petroleum worden afgewreven. Het opschrikken van kinderen en zelfs van zuigelingen en het plotseling schreien in den slaap kan een gevolg zijn van te overdadige voeding vóór het naar bed gaan, doch duidt veelal op nervositeit. Men doet goed de kin dertjes overdag zoo rustig mogelijk te houden en vooral niet druk met hen te spelen vóór het naar bed gaan. Groo- tere kinderen moeten vóór het naar bed gaan geen inspannende verhalen hooren vertellen of lezen. N óór het groote bal instrueert mijn heer Baars den pianist: „Eerst speelt u dus wat vroolijks en dan onder liet eten iets heel droevigs, als 't kan slechts op 'le zwarte toetsen." Janus strompelt het kroegje uit, doet eenige wankele schreden en valt dan pardoes voorover op het plaveisel. ..Je had niet mceten drinken, Janus!" zegt zijn buurvrouw, die toevallig pas seert. ,.N. .nonsens!" hikt Janus- „Ik had niet moeten loopen!" fg. HET BESTELLEN VAN PATRONEN De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.48 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactrice, Muzenstraat 5 B, te Den Haag. U kunt ook gireeren op girorekening 191919 ten name van den Knippatronendienst te Den Haag. Voor uitstekenden pasvorm wordt in gestaan. indien buste- en heupwijdte duidelijk worden vermeld. Het zoojuist verschenen Praetisch Modeblad wordt met de patronen kosteloos medege- zonden. Mantelpak voor jonge meisjes. (701) Een gladde wollen tailleurstof, effen of fantasie zal onze jonge meisjes zeker aardig en vlot kleeden. Het model is eenvoudig en niet ge tailleerd, hetgeen het zelfvervaardigen ervan zeer vergemakkelijkt. Onze af beelding geeft schuine zakken te zien, maar voor wie dit moeilijkheden ople vert kunnen ze eenvoudig vervallen. Een kraag heeft dit manteltje niet, doch wel een paar revers, welke tot aan de postuurnaden reiken. Een aardige bijpassende shawl maakt het geheel ge ld eeder Deze shawl worden van zijde, maar ook van tricot en eigen breiwerk ge dragen en zijn vrij smal, terwijl de uit einden vóór over elkander geknoopt worden en onder de mantel komen. De rok heeft twee banen en aan de vóór zoowel als de achterbaan is een diepe plooi in het midden gemaakt, ge maakt, gedeeltelijk opgestikt. Een jumper of eenvoudig overhemd blouse kleeden hierbij aardig. Patronen kan men aanvragen voor de maten tot en met maar 44 onder no. 701. De kosten bedragen 0.58. Voorjaarsmantel. Voor meisjes van 10—14 jaar. (704). Dit eenvoudige model is zeer prae tisch om door schoolgaande meisjes gedragen te -worden. De mooie, soe pele, zuiver wollen stof, die onder den naam van kameelhaar in den handel is, geeft meer een gekleed geheel, daar zij in hoofdzaak in pasteltinten ver krijgbaar is, en een breedte heeft van 1.40 m, terwijl voor alle dag donkere stoffen praetisch er zijn. De mantel is recht naar onderen toe iets klokkend, terwijl een flinke over slag -er voor zorgt, dat de jurk hij het loopen niet te voorschijn komt. De rechte mouwen hebben uitstaan de kappen, met een garneering van twee knoopen, terwijl de manchet een dubbele rij knoopen heeft. Om het middel wordt een smalle ceintuur gedragen met gaialith gesp. Patronen kan men aanvragen onder No. 704 met vermelding van den juis- ten leeftijd. De kosten bedragen 0.58. Geklecde middagjapon. (702). De voorjaarstoffen geven ruim schoots gelegenheid om onze keus te maken, daar allerlei variaties in kiem en weefsel reeds zijn verschenen. Tot de nieuwste stoffen behoort o. a. flami- sole perié en Bouillonné imprimé, bei den kunstzijden weefsels, in mooie tinten, alsmede in zwart. Wol met zijde blijft zich ook nog nog steeds in de gunst verheugen. Het geplisseerde zijden vestje ein digt met een scherpe punt in de taille, terwijl een kanten garnituur als afwer king van hals en mouwen dient. De rok is recht om de heupen, naar onderen toe iets wijder wordend door lichte klokken. Patronen kan men aanvragen tot en met maat 52. onder no. 702. De kosten bedragen 0.58. Overgooier voor kleine jongens. Bij het zien van dit aardige jongens pakje met lange kiel zullen zeker vele moeders lust gevoelen, zooiets voor hun kleine boy te maken. Het is inderdaad zeer gemakkelijk te maken. De schouder is min of meer aangeknipt, zoodat de bovenarm toch bedekt wordt, doch geen apart mouw tje ingezet behoeft te worden, terwijl de garneering bestaat uit effen bies aan liet vierkante halsje, waar tevens opzij een eindje wordt opengelaten opdat de kleine baas gemakkelijk in en uit zijn „Kiel" kan. De sluiting kan met drukknoopen of met parelmoeren knoopjes geschieden. Het broekje wordt aan den bovenkant met een zoom afgewerkt, waardoor een niet te smal elastiek geregen wordt. We heb ben slechts zeer weinig stof noodig n.1. (2 jaar) 1.20 m bij een breedte van 90 cm en 10 cm voor de garne-rine Shantung zoowel als zijden linnen zifii bijzonder geschikt voor dit pakje vooral ook, omdat men hierin zooveel' mooie tinten heeft. Patronen zijn verkrijgbaar geus van 2-5 jaar, onder VP °°r Nr. 753. De prijs bedraagt 0 H Wan-eer na enkele weken de meer warmte zal geven en de Vat maand echt zomersch zal worden"1'1 ken vele dames zich gaarne een .20fl ti.-e kleeding uit voor in huis cl>- tuin of het strand, enz. Liefst zoo samengesteld, dat n]en zo. weinig mogelijk ondergoed behoeft te dragen, waarvan dan als materiaal nr,. doorzichtige stoffen ais cretonne, ]ii> nen, pigmé c.a. verwerkt worden.' Ons eerste model geeft een huis- pyama te zien met zeer wijde broek waarvan het bovendeel de vorm van een overgooier heeft en waarbij een eenvou dige blouse van voiie g dragen wordt. Het middelste sportieve japonnetje wordt op het strand gedragen en is ge- heel los, doch wordt over het badpak dichtgeknoopt. Een zeer eenvoudige, practische oplossing. Het rechter-model is van effen linnen met afstekende garneering, doch kan eveneens van bedrukt katoen met effen garneering een sportief geheel vormen. DE VROUW EN HAAR GEZIN. Is werken buitenshuis nooiig? Steeds grooter wordt het aantal ge huwde vrouwen, dat door de tijdsom standigheden genoodzaakt meent te zijn, buitenshuis een bestaan te vinden, Zeer zeker zullen er gevallen zijn, waar bij de nood hen hiertoe dwingt en deze vrouwen zullen met energie haar plicht vervullen en de buitenwereld niet laten merken, hoeveel liever zii in haar gezin zouden blijven. Onder de groote menigte gehuwde werkende Vrouwen vindt men er die allerlei beroepen uitoefenen diensters in lunchrooms, winkeljuffrouwen, agen tessen, naaisters, enz., enz., die inder daad noodig zijn in eigen huis om de zorg voor man en kinderen op zich te nemen. Velen kunnen zich het genot van zijden kousen, mooie schoenen, te dure kleeding om niet te vergeten, bioscoopbezoek niet ontzeggen, dat zu zich nu dank zij de extra-inkomsten kunnen veroorloven. Zij geven zich echter vaak geen re kenschap van het feit, dat de huishou ding moet „loopen" en hiervoor betaal de hulp noodig is, die veelal zeker met met zooveel toewijding en overleg 116 belangen van het gezin zal behartigen als de vrouw des huizes dit zou doen. Laten wij tevens niet over het boota zien, dat ce moeder de aangewezen op voedster harer kinderen is, zii slechts kan het goede in de ziel harer kinaeren tot ontplooiing doen komen, door het* devol begrijpen en vergeven wat ne kind wellicht misdeed. Wegen deze bezwaren wel op tege de financieele voordcelen, ciie s1'00! schijnen, can zij in werkelijkheid zym Worden deze moeders niet dubbel Be loond voor de kleine offers, die zii nl0.." ten brengen door in haar gezin te "Al- ven als zii de blijde gezichten van ma en kinderen zien „omdat moe-e thuis is"? De plaats van de vrouw is, indien harde noodzakelijkheid haar niet, werken buitenshuis dwingt, in eJ/\ huis en iedere rechtgeaarde moeder zich die plaats gaarne waardig mate zii het dan ook tegen kleine persoon lijke offers. Wat knip je daar uit de krant. O. een bericht over een ec" ding van een man, wiens vrouw aiui zijn portefeuille leeghaalde- Wat ga je daar dan mee doem Het in mijn portefeuille berge

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 20