6 HPIPRRSCHE COURANT VAN ZATPPnAfi 10 JUNI 1933. Oost-lndië. Luchtvaart. 462e STAATSLOTERIJ 462e STAATSLOTERIJ M±m FRANKRIJK EN DE ONTWAPENING. In verband met de besprekingen, die er te Parijs gevoerd worden door de verte- enwoordigers van Frankrijk, Engeland i Amerika, meldt Havas, dat Frankrijk van afziet van de aitdere mogendheden leuwe waarborgen voor wederzijdschen bijstand te verkrijgen. Frankrijk is bereid zijn wapening te beperken, wanneer er een internationale, jSmanente, afdoende, automatische, we- derzijdikdie controle wordt ingesteld om elke inbreuk op de overeenkomst, welke thans wordt voorbereid, te beletten. Frankrijk eischt tegelijkertijd open baarheid van de oorlogsbegrooting. Ten slotte wil de Fransche regeering weten, welke maatregelen de onderteeke naars van de overeenkomst zullen treffen ingeval schending van haar bepalingen wordt vastgesteld. Eerst nadat het stelsel, dat thans wordt overwogen, zijn goede uitwerking zal heb- 6en bewezen, zou Frankrijk bereid zijn de afschaffing van zeker oorlogsmateriaal of de overgave daarvan aan den Volkenbond te overwegen. DUITSCHLAND EN HET BUITENLAND. Onder dezen titel schrijft de Berlijnsche correspondent van het Handelsblad over een kort verblijf in Oostenrijk en Hon garije, waar hij collega's ontmoette uit vrijwel alle Europeesche landen. V at hij daar over zijn ervaringen schrijft inzake de sympathieën of antipathieën, welke Duitschland thans in overig Europa bezit, is wel aardig en interessant om te lezen. De ervaring, die men daarbij opdoet, zoo zegt hij, is in hooge mate belang wekkend. In de eerste plaats werd onze opvatting bevestigd, dat het nieuwe Duitschland zijn vrienden en bewonderaars in het buitenland van Italië voorloopig afgezien aan de vingers van één hand tellen kan. Wij hebben er ons aanvankeijk toe bepaald, anderen te laten spreken en zelf den luisteraar te spelen. Het resul taat was, dat wij uit Fransche, Belgische, Engelsclie, Poolsche, Skandinavische, Oostenrijksche, Hongaarsche, Roeiueen- sche, Tsjechische, Spaansche, Zwitsersche en andere monden in tallooze variaties ten slotte hetzelfde te liooren kregen: antipathie tegen Hitiers „Derde Rijk" en de hoop, dat wat thans in Duitschland geschiedt, van zeer voorbijgaanden aard zal zijn. En nog een tweede ervaring deden wij opwij konden registreeren, dat bij al deze buitenlanders, die zich in hoofdzaak met internationale politiek, economie en cultuur moeten bezig houden, opvallend sterke sympathie aanwezig is voor het Duitschland, dat door de om wenteling van 19153 tot machteloosheid gedoemd is. Toen wij de opmerking waagden, dat deze sympathie dan wat laat komt en dat een werkelijke ondersteuning van staatslieden als Stresemann en Brüning door de overwinners van den wereldoor log een zoo geweldige toeneming van het Duitsche nationalisme onmogelijk zou gemaakt hebben, kregen wij van Fransche en Poolsche zijde vooral ten antwoord, dat deze beide kanseliers het zeker voor hun persoon eerlijk gemeend hadden, maar dat hun positie in werke lijkheid veel zwakker was dan zij het buitenland trachtten wijs te maken, en dat het nationalisme en de revanche- partijen toen reeds zoo sterk waren, dat een nog meer tegemoetkomende houding den eertijds geallieerden mogendheden slechts geschaad, het republikeinsch-de- mocratische Duitschland stellig niets ge baat zou hebben. De wereldopinie over het „Derde Rijk" bleek ous vrijwel eenvormig in haar af keuring te zijn. Er bestaan natuurlijk overgangen. Maar de kern is overal de zelfde. Het afkeurend oordeel betreft in de eerste plaats de vervolging en vooral de methode der vervolging van de joodsche en de marxistische Duitsche staatsburgers. En hij eindigt zijn beschouwing met de volgende ontboezeming: Overal heb ik in gesprekken met bui tenlanders moeten bemerken, dat de vrede lievende verzekeringen van het nieuwe Duitschland op achterdocht afstuiten.„Als Hitier verzekert, dat hij geen oorlog wil, dan beteekent zulks, dat hij nog lang niet gereed is!" verzekerde men mij even overtuigd van Skandinavische als van Romaansche of Slavische zijde. Het bleek wel, dat nergens buiten Duitschland ver klaringen van de Hitlerregeering vol doende ingeslagen zijn en blijkbaar ont breekt het der Duitsche overheid nog aan geschikte organen om voor haar ideeën en maatregelen buiten de landsgrenzen geschikte propaganda te maken. ITALIAANSCHE VLIEG-ESKADER. Vertrekt niet vóór Dinsdag. Uit Rome wordt gemeld: De start van het Italiaansche eskader, dat onder leiding van Balbo naar Ameri- ka zal gaan, en dezer dagen in0lbetel zou plaats hebben, is uitgesteld ini ver band met de ongunstige atmosferische ^Het Vertrek zou niet voor Dinsdag piaats vinden. BEZUINIGING OP OORLOG EN MARINE. Het Bat. Nbl. meldt, dat de leiding van het depart. der Marine meedeelt, dat van de door de tweede begrootingsconimissie gevraagde 4.ÖC0.000 slechts 2.000.000 op de begrooting van het dienstjaar 1934 kan worden bezuinigd, terwijl het depart. van oorlog mededeelde, dat dé raming voor de begrooting voor het dienstjaar 1934 heelemaal niet kan worden verlaagd, hetgeen thans aan het Opperbestuur is medegedeeld. DE INDISCHE BEGROOTING VOOR 1934. Het „Bat. Nieuwsblad" meldt nader over de begrooting voor 1934: Bij de begrooting zal worden gevoegd een nota over den oeconomischen toe stand. Dit novum moet worden beschouwd als een uiting van het streven der Re geering naar openhartigheid. Ook het economisch werkplan, hoewel het tegenstand van de zijde der financi- eele adviseurs vond, zal den Volksraad worden voorgelegd. GEMEEN'TEPERSONEEL. SALARISSEN Minister De Wilde vraagt in lichtingen aan gemeentebesturen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft zich met een schrijven tot alle ge meentebesturen gewend, waarin verzocht wordt om toezending van de salansre- geling. Tot op heden beschikte het de partement van Binnenlandsche Zaken niet over de volledige gegevens dienaan gaande, terwijl de wenschelijkheid daar van zich toch heeft doen gevoelen. Het is de bedoeling van minister De Wilde, dat de gemeentebesturen de be- noodigde gegevens zenden aan Ged. Staten der onderscheidene provincies, welke het ingekomen materiaal zullen verzamelen. Ingezonden moet worden een exemplaar van het reglement van de salarieering van het personeel in dienst der gemeente voor 1933, alsmede de re gelen voor het vaststellen van het pen- sioenverhaal, eventueel ingevoerde tijde lijke kortingen, vacantiebijslag, kinder toelage, woningtoelage, huwelijkstoelage, toelagen wegens bezit van diploma's, de regelen betreffende vrije geneeskundige behandeling, vrije kleeding, vrije woning, kortom alle emolumenten, welke hel per soneel der gemeente geniet. Worden in den loop van dit jaar nog besluiten tot wijziging der bestaande re geling genomen, zoo wenscht minister De Wilde ook daarvan op de hoogte te worden gesteld. Hiervan dienen de ge meentebesturen rechtstreeks kennis te geven aan den minister. HET „NOODLOTTIGE" MORATORIUM. Tegenmaatregelen gevraagd. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft naar de Tel. meldt, een telegram gezonden aan den minister van Koloniën, Voorzitter van den Raad van Ministers dr. Colijn, waarin den minister-president met aandrang verzocht wordt, de mogelijk heid te overwegen van het nemen van tegenmaatregelen tegenover het voor Nederland noodlottige moratorium, dat door Duitschland afgekondigd is ten oprichte van betalingen aan het buiten land. LOONSVERLAGING VOOR HET AMSTERDAMSCHE GEMEENTEPERSONEEL. Gisteren is naar het „Handelsblad" mededeelt het besluit tot het indienen van een voordracht tot loonsverlaging door B. en W. genomen. Het was het resultaat van een stemming waarbij de drie soc.-dem. tegen, de burgemeester en de drie andere wethouders vóór stemden. Het verlagingsvoorstel komt in groote lijnen hierop neer: I. De in 1932 opgelegde tijdelijke sala riskorting van 2b procent op de eerste duizend gulden loon, en 5 procent op de i salaris- en loonbedragen boven de duizend gulden, wordt definitief verklaard. II. Die loons-en salarisverlaging wordt I verhoogd tot percentages varieerende van 9 tot 11 procent. Globaal wordt berekend dat deze korting de gemeentelijke uitgaven per jaar met I ongeveer drie millioen zullen verminderen, d.i. voor het loopende gemeentelijke be- lastingjaar IJ millioen; het tekort van [5.2 millioen voor 1933 is met dezen maat- 1 regel nog niet overbrugd, al zullen de bedrijven, en vooral de tram, de voor- deelige ge volgen van de loonkorting onder vinden. HOE WARM HET WAS De Utrechtsche correspondent van de „N. Roti. Crt." schrijft aan zijn blad: We hebben hier verschrikkelijk w.arme Pinksterdagen gehad, maar toch was het reuze-gezellig in de stad. Warm en ge zellig dus, maar vooral gezellig warm. 't Was zoo eenig, als je in de stad liep op 't asfalt. Dan bleven je schoenen kleven aan het wegdek en als je dan omkeek, zag je allemaal voetsporen, zoodat je precies kon zien, waar je geloopen had. De zon scheen brandend beet in de stra ten en vooral 's middags om een uur of één, dau kon je je verbeelden in een Oosterschestad te wandelen, waarschaduw een ongekend weelde-artikel is. Vele menschen zaten den heelen dag apathisch terneer met de ramen tegen elkaar open, te warm om met elkaar te spreken, 't Was veel te warm om piano j te spelen of de gramofoon telkens op te moeten draaien, maar nu kon je echt profiteeren van de radio. 'sMorgensdraaide je den knop om en je had den heelen dag achtereen muziek. Gelukkig kun je bovendien bij radio de artisten niet zien, want deze stakkers zullen ook wel ge zwoegd hebben bij die ondragelijke hitte. Een ander voordeel is nog, dat je bij zulke dagen een stuk of zes stations tegeleik kunt hooren, omdat de buren en over buren ook de radio aan en de ramen open hebben. Enzoovoort. Zoo ziet u, dat het niet alleen bij ons warm is geweest. En nu hebben wij hier fijn de zee nog! Wat zou een Heldersche zonder zee moeten I beginnen 1 EEN BRIEF VAN ARTI ET AMICITIAE AAN PROF. MAX LIEBERMANN. Het bestuur van de Maatschappij Arti et Amicitiae te Amsterdam heeft, in op dracht van de vergadering van stem hebbende leden, een brief van den vol genden inhoud gericht tot prof. Max Liebermann te Berlijn: De vergadering van stemhebbende leden onzer Maatschappij nam kennis van uw brief, gericht tot de Pruisische Academie voor Kunsten, waarbij u het u verleende eerevoorzitterschap neerlegt en uit deze i»v - "ing treedt. De redenen, welke u noopten tot het van dit besluit, hebben op haar een allerpijnlijksten indruk gemaakt. Men is volmaakt uwe meening toege daan, dat kunst, welke immers slechts de schoonheid dient en als hoogste wet beschouwt, noch met politiek, noch met „afstamming", iets heeft uit te staan. Dat u, na een geheel leven van toe wijding aan de kunst van uw land en aan de belangen der Academie, tot d6 bittere ervaring moest komen, dat dit standpunt^niher droêg. Getuige a décharge -^end Visser te Amsterdam, is na de wnimunistische ver gadering de Heerengracht afgeloopen. mi iieeft toen een grooten man met misaadi- gersgezicht en een Rotterdamsch accent, een pet op en een gestreepten overjas, op agent Baas zien toeloopen en een steek zien toebrengen. Verdachte is te dader zeer zeker niet. De dader was veel grooter. op het Rotter- daarniet wordt gedeeld, heeft hier groote ontroering gewekt. Wij maken gaarne van deze gelegen heid gebruik u onze gevoelens van bij zondere sympathie te vertolken en van bewondering voor uwe groote gaven als. kunstenaar." E u 11 e n 1 a nd. EEN NIEUWE VORWARTS. Te Praag verschonend. Naar het Plager Tageblalt meldt, zal in de eerstkomende dagen te Praag een sociaal-democratisch weekblad, Vorwhrts genaamd, verschijnen. Dit blad moet als een soort vervanging van het vroegere centrale orgaan der sociaal-democratische partij in Duitschland worden beschouwd. Tot hoofdredacteur is de vroegere hoofdredacteur van de Berlijnsche Vor- warts, Friedrich Stampfer. benoemd. Het nieuwe weekblad moet zorgen voor de berichtgeving in het buitenland om trent de sociaal-democratische arbeiders beweging in Duitschlam Het bericht uit Bru el ov r een vér- plaatsing van het bestu.. uer s.-d. partij van Duitschland naar Praag kau worden be- 'd. Wells en Vogel hebben reeds f eruim n tijd voorbereidende maatregelen g i MOZES HITLER. Dezer dagen heeft een Joodsch inge zetene van Polen, Mozes Hitier genaatgd, zich tot het hof van Warschau gewend, teneinde zijn naam te veranderen. Hij verhaalde, dat hij tengevolge van zijn naam door een aantal winkels was ge boycot, en dat zijn tienjarig zoontje om dezelfde reden door zijn speelkameraadjes werd geslagen. Zijn 21-jarige zoon had zijn verloving moeten verbreken, omdat zijn verloofde weigerde, den naam Hitier aan te nemen. Het hof stond Mozes Hitier toe, zijn naam te veranderen in Mozes Hiller. Overigens wordt uit Warschau gemeld, dat ongeveer vijftig Joden zich dezer dagen bij de Poolsche bevolkingsregisters hebben gemeld, die allen den naam Hitier dragen, en verlof hebben gevraagd, zoo spoedig mogelijk hun naam te mogen veranderen. INVRIJHEIDSTELLING VAN EYDOUX. Goede ervaringen in Italië. Als eerste uitvloeisel van de door Mussolini bepleite toenadering van Italië tot Frankrijk is, aan den leeraar Denis Eydoux, 'directeur des études» aan de Polytechnische School te Parijs, die in Februari j.1. door de Italiaansche recht bank voor de verdediging van den staat tot twee jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld, gratie verleend. Men herinnert zich dat de heer Eydoux zich met zijn secretaresse op een studiereis bevonden toen wegens een beschuldiging van spion- nage werd gearresteerd. Koning Victor- Emanuel heeft thans zelf het gratiebesluit onderteekend. Volgens de verklaringen van Eydoux heeft hij zich over de behandeling in de gevangenis niet te beklagen gehad. Hij was aanvankelijk gedetineerd in de ge vangenis van Regina Coeli, en werd later naar de z.g. Villa Santa-Agnes overge bracht, een soort rusthuis in de buurt van Rome. Hij genoot daar een voorkeurs regime, had de volledige beschikking over wetenschappelijke studiewerken en kon zich ruim bewegen. Thans is Eydoux definitief in vrijheid gesteld. In plaats van onverwijld als vreemdeling over de grens te worden, gezet, heeft de Italiaansche regeering, hem in de gelegenheid gesteld nog wat van Italië te zien! Hij is naar Rome ver trokken om zijn studies voort te zetten. Binnenland. DOODSLAG OP DEN AGENT RAAS. Twaalf geëischt. Jaren gevangenisstraf Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag de behandeling voortgezet van de zaak tegen den verdachte, beschuldigd van doodslag op den agent van politie Baas, op 20 September jd. in Den Haag. Het Hof schorste onlangs de behanc'elipg omdat een getuige a décharge niet was verschenen. Voorgelezen werden eenige verklarin gen voor den rechter-commissaris afge legd door den majoor Ind. Leger v. Kesle- ren, en van den agent van politie Jonker. Deze agent had dicht bij den agent Baas gestaan, maar verdachte niet gezien. Later heeft getuige den dader Oranjeplein in een bus, die naar dam ging, zien zitten. Get. Vermeere, asp. inspecteur van po litie te 's-Gravenhage, verklaart op 20 Sept. verd. gezien te hebben op de Hce- rengracht, waar hij communistische lec tuur verkocht. Tl. Verdachte: Ik weet daar niets van. Ik hel, nooit van nfiin leven met communis tische lectuur gevent. Getuige D. S. Veen, opnieuw gedag vaard, antwoordt, dat hii zelf niets gezien heeft van het gebeurde. Na afloop heeft <»etuige den verdachte zich zien verstop pen achter een tram. Het was er toen be trekkelijk rustig. Getuige herkent ver dachte, maar weet niets te vertellen van de kleeding, welke verdachte op 20 Sep- den Getuige v. d. Nol, die verdachte steek had zien toebrengen, werd eveneens opnieuw gehoord. Getuige heeft vroeger verdachte gekend, toen beiden in de con trolewoningen woonden. Getuige kan zich niet vergissen, dat verdachte d'e dader is. Getuige heeft bijna een week later pas zijn bevindingen medegedeeld aan de politie. Hii durfde eerst niet omdat hii bang was last te krijgen. De verdediger wijst er op ,dat van het verhoor van getuige door de politie^ niets in het dossier voorkomt. Ook de foto s, die getuige getoond zijn, zijn niet te vinden in het dossier. De verdediger verzoekt op hieuw den hoofdinspecteur Simmerman te hooiren om dien te doen verklaren omtrent de foto's, welke verdachte getoond zijn. Het Hof keurt dit goed. Requisitoir. De advocaat-generaal, mr. A. Brants, neemt vervolgens requisitoir. Bewijsmate riaal is aanwezig voor de schuld van dezen verdachte, aldus spr. Dit bewijsmateriaal gaat spr. na, speciaal de verklaringen van de getuigen v. d. Nol en Neeteson. Men heeft hier met een zeer ernstig misdrijf te doen. Spr. requireerde wegens doodslag twaalf jaar gevangenisstraf met onmiddellijke gevangenneming van den verdachte. Schouw. Na de pauze deelde de president mede, dat het Hof een schouw noodig oordeelde. Het hof, de advocaat-generaal, de verde digers en de verdachte begaven zich ver volgens naar de Boschbrug, waar de ver dachte zich, volgens zijn verklaring, bij een wachthuisje zou hebben opgehouden op het oogenblik dat de aanslag op den agent Baas geschiedde. Verdediging. Nadat de terechtzitting weder verplaatst was naar de rechtszaal, was het woord aan de verdediging, die o. a. wees op de aarze lende houding der getuigen en conclu deerde tot vrijspraak. Uitspraak 21 Juni. MOORD OP EEN VROUW TE 'S-GRAVENHAGE. Acht jaar geëischt tegen den dader. Een 31-jarige eaféhouder-petroleumven- ter heeft Donderdag voor de Vijfde Kamer van de rechtbank te 's-Gravenhage onder presidium van jhr. mr. H. O. Feith terecht gestaan. Hii zou in den nacht van 12 op 13 December van het vorig jaar een publieke vrouw in haar woning in de Naaldwyk- schestraat van het leven hebben beroofd. Er bestond veel belangstelling voor deze zaak op de publieke tribune. Geëischt werd 8 jaar. De verdediger be pleitte voorwaardelijke veroordeeling. - Uitspraak 22 dezer. OVERVAL OP EEN KASLOOPER. Op 2 Maart van het vorige jaar werd een overval gepleegd op een banklooper van de Associatie Cassa te Amsterdam. De man liep op den Singel bij de Raadhuis straat onder zijn arm had hii een tasch met een inhoud van 56.000 aan effecten en fchèques. Plotseling ontrukte iemand hem de tasch, doch de banklooper verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest, hü riep om hulp en gaf ziin aanvaller een klap op de handen, zoodat de tasch op straat viel. De aanvaller koos het hazen pad en de banklooper kon effecten en chèques in veiligheid brengen. Eenige maanden geleden werd een 25- jarig werkloos kantoorbediende gearres teerd. Hii stond Donderdag voor de Vijfde Kamer der rechtbank terecht verdacht van diefstal, subs, was poging tot diefstal ten laste gelegd. Geëischt werd de maximumstraf van Vier jaar. De verdediger bepleitte vrij spraak op grond, c'at hii de feiten niet be- Dr. Van Iiappard was niet 3nrh eenige aanhangers van zijn richting JêSoS Sl» verte*».» ooriifOTS M" belangen te mogen t>ehartlK011; s i»,. „resident van de Reohtbank vee eerste plaats omdat de schriftelijke volmacht was dus geen tegen- werd bii verstek be- betrokkenen geen konden toonen. Er partij en de zaak handeld. wr ,.i ff In zijn pleidooi wees mr. M. J. Wo li erop, dat de gedaagce een actie voert te gen de joden en de joodsche handelaren op een wijze die indruischt tegen de zorg vuldigheid. welke in het maatschappelijk verkeer betaamt ten aanzien van een an ders persoon of goed. Eisclier, 66H jood-sdi hflnflölflflr, oiutci- vindt daarvan schade en vreest daarvan nadeel in ziin zaak. De uitspraak wordt bepaald» od lieden. DE POST IN V AC ANTIEOORDEN. Men schrijft uit Bergen (N.-H.) aan de Nw. Rott. Crt.: Met de diensten van het post- en tele foonkantoor is het hier treurig gesteld. Ondanks het groote aantal gasten is liet kantoor nog enkele uren per dag gesloten (Niet officieel) 5de klasse, 15de H)st Trekking van Donderdag 8 Juni 193.! Hooge Prijzen 1.000.— 3207 3385 16092 400.— 1474 2138 7672 14331 17498 193,15 200 - 641 2681 7094 9852 19122 100- 1412 1604 1734 8699 13189 •5042 16006 17684 20146 20787 Prijzen van 70. 20 30 120 148 241 258 591 682 1019 1051 1099 1100 1269 1319 1549 1641 1689 1753 1810 1854 1905 1929 2027 2257 2277 2302 2404 2473 2717 2720 2788 2790 2936 3184 3274 3327 3348 3460 3884 3947 3958 4010 4066 13521 2059 2589 2964 3471 4099 378 1114 1760 2078 2612 2996 3625 4143 4798 5490 5989 6378 6925 7512 8012 9112 9713 412 1209 1795 2097 2655 3068 3859 4154 5035 5545 «038 6383 6938 7545 8048 9131 9777 4272 4404 4469 4502 4597. 4708 5060 5092 5209 5213 5315 5328 5612 5664 5766 5799 5825 5836 6148 6171 6182 6265 6314 6376 6437 6538 6609 6818 6823 6848 6945 6974 7037 7052 7061 7374 7646 7720 7928 7941 7948 7987 8445 8465 8549 8664 8820 8835 9172 9328 9583 9668 9710 9712 9832 9965 10087 10137 10172 10179 10197 10233 10258 10438 10475 10487 10511 10634 10696 10764 10837 10934 10945 11064 11126 11151 11263 11350 11415 11445 11580 11582 11585 11606 11766 11886 11980 11999 12024 12211 12223 12356 12386 12517 12585 12590 12676 12695 12705 12706 12770 13014 13050 13068 13263 13300 13329 13334 13487 13616 13657 13702 13735 13873 13933 13966 14007 14184 14193 14236 14263 14348 14396 14402 14633 14634 14743 15036 15199 15319 15452 15597 15687 15740 15745 15842 15880 15906 16000 16078 16106 16124 16154 16308 16572 16744 16857 16972 16986 16987 17080 17088 17108 17111 17191 17275 17292 17503 17541 17549 17665 17716 17744 17824 17837 17867 17941 18413 18512 18550 18590 18621 18638 18674 18959 19053 19068 19098 19336 19354 19414 19494 19507 19527 19637 19735 19884 19887 19965 20080 20161 20195 20255 20312 20430 20499 20612 20736 20747 20821 Nieten 90 271 549 684 1145 1436 1611 1792 1933 2381 2642 2833 3045 3307 3382 3673 3921 4233 4383 4709 5031 5353 5674 5775 5862 6168 6470 6475 6637 6312 6919 6927 7119 7394 7/12 7875 8263 8424 8784 9040 9448 9802 9952 118 293 536 715 1188 1468 1653 1794 1939 2391 2654 2846 3048 3314 3389 3723 3929 4239 4399 4739 5074 5357 5677 5776 5380 6206 6491 6633 6329 6932 7137 7465 7715 7922 826S 8535 8325 9056 9462 9803 9961 126 319 593 770 1240 1475 1894 1811 1982 2447 2694 2875 3089 3322 3402 3753 3989 424S 4406 4769 5173 5393 5678 5780 6054 6324 6494 6697 6833 7012 7143 7553 7733 7974 8281 8556 8373 9123 9491 9808 9374 133 357 607 978 1273 1477 1707 1847 1996 2494 2695 2879 3096 3329 3433 3799 4009 4254 4446 4783 5199 5402 5679 5795 6059 6341 6500 6399 6840 7013 7225 7570 7733 8033 8314 8585 8885 9158 9513 9820 134 377 648 984 1345 1511 1745 1872 2Ó86 2519 2751 2969 3147 3335 3499 3822 4118 4260 4516 4786 5217 5514 5734 5804 6061 6342 6528 6701 6851 7042 7268 7574 7770 8091 8335 8597 8891 9244 9567 9829 10003 10018 186 438 656 1050 1361 1526 1759 1990 2113 2540 2800 3008 3157 3337 3610 3849 4128 4303 4566 4814 5246 5593 5745 5809 6085 6356 6561 6773 6889 7049 7343 7595 7793 811» 8347 £617 8912 9268 9659 9843 10032 167 502 665 1057 1422 1546 1761 1913 2211 2601 2802 3025 3163 3353 3614 3906 4183 4319 4637 4965 5274 5610 5762 5816 6102 6431 6597 6797 6913 7086 7349 7600 7816 8179 8379 8706 891.5 9285 9756 9846 10043 252 521 683 1079 1430 1573 1774 1914 2243 2625 2820 3040 3273 3375 3620 3915 4190 4344 4660 4996 5307 5628 5774 5860 6145 6457 6652 6801 6915 7111 7392 7684 7845 8216 8417 8737 8954 9434 9786 9885 10073 10290 10589 10810 10244 10249 10257 10276 10419 10427 10492 10552 10793 10800 10810 10332 11033 11089 11031 11210 11220 11228 11459 11477 11500 11638 11733 1175! 12027 12030 12119 12238 12276 12395 wezen achtte uit z. trigen verklaringen. Uitspraak 22 Juni. onbetrouwbare ge- KORT GEDING TEGEN EEN SCHRIJVER VAN ANTI-JOODSCHE LECTUUR. Voor ('en president van de Arnherrsrhe rechtbank was Woensdagmorgen opgeroe pen cr. Van Rappard, redacteur van „De .Nationaal Socialist tegen wien namens den heer I. Abas te Arnhem door mr. M. J. Wo'.ff een civiele actie in kort geding was ingeseteld. meldt de „N. Arnh. Crt.": Ie. teneinde dezen te veroordeelen en te bevelen, terstond de verspreiding van „De Nat.-Soc ahstwanneer daarin ever en tegen de Joodsche handelaren en de Jo den in het algemeen wordt geschreven op een wijze, zooals in het laatst verspreide exemplaar is geschied, en welke indruischt tegen de gcede zeden en tegen de zorgvul digheid, welke in het maatschap pe'ijk ver keer betaamt ten aanzien van een ander persoon of goed na te laten; 2e. gedaagde te veroordeelen om bij elke overtre 'ng van het sul) 1 te geven bev ."au eisclier te belalen ce scm 10Ü0. van 10094 10130 10169 10306 10328 1C416 10662 10751 10785 10908 10935 10950 11027 11032 11092 11107 11128 11154 11198 11328 11360 11413 11430 11442 11511 11561 11593 11609 11635 11781 11854 11857 11924 11962 12006 121G8 12135 12192 12199 12209 12397 12452 12540 12545 12534 12595 12533 12601 12641 12683 12691 12704 12707 12733 12782 12801 12809 12888 12303 12894 12893 12912 12961 12965 12970 13006 13031 13044 13047 13057 13079 13115 13123 13140 13155 13159 13227 13232 13241 13290 13346 13350 13385 13399 13423 13424 13434 13435 13454 13463 13467 13544 13552 13561 13576 13613 13643 13659 13768 13771 13791 13814 13817 13820 13846 13836 13398 13921 13953 13977 14061 14079 14036 14102 14110 14123 14173 14181 14201 14241 14250 14273 14301 14317 14417 14424 14433 14434 14507 14516 14529 14550 14567 14656 14717 14755 14756 14807 14814 14815 14831 14864 14870 14385 14888 14915 14995 15025 15061 15056 15991 15094 15104 15107 15116 15218 15263 15324 15704 15794 15820 15859 16005 16025 16023 16029 16229 16287 16306 16319 16439 16470 16750 16757 17016 17329 15594 15629 15638 15908 15924 15954 16123 16178 16182 16373 15392 15431 16698 16731 10735 16806 16911 16970 16934 17160 17183 17234 17314 16560 15759 17064 17344 17507 18034 18266 18467 18641 18994 16844 16778 17095 15361 16032 1633! 16567 16803 17110 17384 17477 17637 17715 18041 18045 13271 18279 18473 13491 18701 18307 13013 19027 17487 17493 17513 17516 17553 17848 17865 17909 17981 18003 13049 18058 18156 18204 18222 18315 13333 1335S 13405 13419 13502 13506 18521 13558 18S12 '8831 13883 188S6 13958 18980 !93(V> !o!n! 19125 19238 19242 19264 19300 ??3Ü? 19357 19407 12'"3 19529 19605 19629 19631 X loof 19116 19733 19739 19743 13312 19867 12,.7:) 1S332 10891 19013 17982 19990 200"" 20038 20077 20131 20148 20173 2023Ï X X niwïi 20319 20352 20392 20434 20442 20450 -05-0 „0538 20578 29598 2083 4 20833 2067" ">07"' 2080a 29S96 20807 20820 20877 20307 "0"'9 20"4' 20982 20973 203R5 2094 kL Ude 17^ - 2 en moeten verscheidene dienstea steeds aan één loket worden waaruJf* men. Des avonds is er slechts één amhff naar op het kantoor, die ook nog <te van 9 uur moet verzorgen en tevens i telefoon moet waarnemen, waardoor m!' vaak herhaaldelijk moet bellen, alvo.-'f men aansluiting krijgt. en* Naar de correspondent verneemt hek. ben pogingen van liet gemeenteh^t,,,» om in dezen toestand verbetering te kri» gen nog geen succes gehad. IN ZEE VERDRONKEN. De 26-jarige landbouwer M. Schenk uit Wieringerwaard is Woensdag te Berge. aan-Zee bij het baden verdronken. De badmeester had den man tegen den sterken N.O. wind, waardoor de zee ge vaarlijk was, gewaarschuwd, terwijl dez« ook, toen hij zag dat de man in nood ver keerde, nog reddingspogingen heeft aan* gewend. Het gelukte hem zelfs nog niet een haak den drenkeling te pakken ta krijgen, doch door den sterken stroom zag hii zich genoodzaakt hem weder lo» te moeten laten. Het lijk is nog niet aangespoeld. (Niet officieel) 5de klasse. 16de lijst Trekking van Vrijdag 9 Juni 1923 Hooge Prijzen 1000.— 12921 met premie van 30.000.- 1.000.— 19183 400 6X13 10732 17310 200 6345 6654 16692 18821 100 279 1439 1533 2555 2838 4182 809 805t 9072 9830 10554 11710 12074 12431 12486 12Sj$ 12907 13267 13883 14722 16835 17059 20785 Prijzen van 70. 164 178 224 246 247 302 441 47| 576 627 670 867 873 896 1027 197$ 1093 1193 1401 1431 1438 1452 1498 lStt 1680 1907 1962 1993 2068 2108 2162 2258 2262 2333 2383 2408 260a 2608 2729 2818 2877 2978 2982 3002 3037 3180 3185 3202 3339 3671 3705 3851 3869 3936 3984 4092 4117 424» 4336 4357 4647 4723 4772 4815 4816 4876 4952 5037 5078 5110 5116 5125 5306 53» 5343 5404 5534 5555 5573 5614 5673 578» 5783 5944 6032 6114 6167 6169 6229 62TJ 6336 6467 6593 6853 6872 6900 6908 696» 7043 7135 7136 7219 7314 7324 7353 7562 7667 7750 7755 7886 8064 8065 8139 8141 8260 8477 9054 9187 9414 9476 9570 9644 9838 9865 9953 9968 10072 10135 10212 10252 1026» 10379 10410 10556 10766 11165 11298 11512 11574 11671 11775 11921 11956 12014 12089 12308 12321 12381 12605 12785 12828 12881 12976 13038 1345» 13477 13758 13778 13798 13948 14358 14368 144» 14441 14730 14733 14926 15000 15017 15151 15346 15478 15617 15683 15738 15749 15922 15925 1594» 16064 16194 16359 16382 16536 16662 16682 1677» 16881 16914 16948 17104 17346 17420 17449 17741 17753 17758 17798 17818 17913 18386 18388 1841» 18418 18788 18863 18934 18960 19099 19110 19151 19232 19268 19271 19397 19431 19449 19490 19542 20112 20166 20214 20220 20461 20533 20554 20697 20855 N.eten 50 156 171 286 340 429 430 461 489 497 514 536 542 559 584 609 625 635 673 691 740 745 760 892 814 822 847 863 895 907 1041 1048 1067 1071 1077 1088 1122 1146 1152 1153 1225 1291 1330 1357 1382 1408 1421 1523 1536 1563 1698 1699 1703 1705 1714 1716 1735 1754 1839 1363 2925 2044 2063 207# 2079 2082 2100 2127 2153 2198 2199 2210 2213 2217 2254 2269 2272 2308 2421 2433 2434 2436 2457 2476 2486 2514 2558 2568 2609 2656 2663 2671 2766 2770 2792 2821 2829 2831 2843 2887 2890 2924 2943 2965 3016 3043 3143 3144 3204 3242 3278 3279 3287 3308 3350 3387 3404 3406 3420 3425 3440 3496 3537 3547 3551 3563 3638 3689 3734 3864 3872 3892 3907 3922 4037 4040 4055 4148 4198 4211 4263 4324 4373 4385 419 4434 4482 4494 4543 4545 '558 4599 4621 4684 4687 4703 4795 4822 4838 4864 4884 4901 4956 4979 5081 5129 5142 5200 529# 5320 5333 5406 5431 5462 5513 5558 5559 5561 5583 5638 5666 5682 5707 5764 5785 5371 5904 5915 5916 5959 5990 ''020 6120 6123 6226 6249 6263 6331 6448 6455 6477 6478 6581 6614 6627 6639 6679 6685 6700 6707 6710 6714 6772 6790 6792 6795 6953 6969 6979 7016 7039 7046 7065 7075 7088 7107 7149 7156 7190 7191 7261 7269 7272 7275 7305 7311 7345 7411 7422 7427 7428 7435 7492 7513 7549 7550 7555 7606 7660 7665 7714 7768 7773 7774 7779 7786 7813 737» 7897 7977 8020 8049 8057 8073 8095 8123 8128 8136 8160 8228 8244 8262 8269 8321 8328 8360 8365 8394 8422 8452 8480 8489 8515 8588 8594 8605 8609 8620 8625 8631 8677 8689 8317 8864 8889 8894 8896 893# 8949 9071 9126 9132 9148 9169 9181 9188 9217 9225 9254 9289 9334 9348 9370 9409 9410 9455 9458 9493 9537 9544 9602 9608 9662 9663 9705 9719 9779 971/7 9326 9878 9895 10023 10041 100G5 10111 10112 10174 10191 102!8 10224 10235 10287 10324 10375 10380 10381 10S93 10423 10451 10453 10534 10564 10609 106« 10666 10770 10788 10797 10801 10828 10834 10838 10803 10887 10910 10954 10358 10964 10994 11028 11030 11077 11095 11100 11115 11170 11177 11221 11319 11351 11390 11417 11421 11443 114S2 11486 11521 11541 11543 11557 11566 11575 11616 11620 11621 11638 11668 116G9 11670 11681 11704 UW4 11756 11855 11655 11902 11914 11984 12053 12054 12058 12071 12072 12073 12076 12080 12109 12U6 12126 12147 12152 12164 12166 12259 12264 12282 12355 12394 12409 12489 12406 12499 12593 1259« 12622 12627 12609 12760 12810 12837 12844 12930 12946 12950 12973 12986 13039 13040 13063 13105 13147 13157 13169 13171 13134 13185 13254 13289 13402 13415 13429 13451 13500 13502 1350» 13536 13569 13596 13600 13610 13630 13678 13698 13)01 13709 13724 13756 13766 13775 13783 13794 43359 13376 13905 13956 13S81 14115 14137 1422» 14212 14246 14247 14271 14289 14312 14313 11337 143'3 14407 14420 14429 14544 14573 14580 14583 H«°9 14851 14663 14676 14695 14707 14725 14812 14829 14833 14340 14849 14853 14831 143C9 14921 1»9''4 14976 14-88 14997 15027 15C29 15058 15030 15033 15124 15173 15177 10317 15351 15353 15365 153/3 1-39.' 15403 15413 15436 15437 15458 15500 155- 7 1>-»- 15C01 15719 15788 15845 15941 15S52 159.J 15285 16014 16051 16C81 16063 16107 1G109 16111 16145 161G4 13175 16235 16204 .16283 16225 16202 16372 1C88Ü 10419 te 16442 16472 16497 16637 16772 1678J 16812 l»-~ 16873 16927 1C931 16932 17017 17019 17038 170» 17058 17075 17084 17091 17113 17168 17184 l'/z3J 1/273 17284 IK-- 17318 17402 17433 17442 174.2 17499 17-oj !'•»- 17a30 1 7536 17-71 17585 1 7658 17702 17/31 i"- 17778 17781 177S6 17818 17289 1787 J 17801 i"- 17895 17944 17964 17978 17938 18032 18107 18'55 18140 18190 13200 18213 18250 18275 18347 18358 18461 184G3 1843j 18643 18669 18672 18685 18320 18/13 13278 1825S 18»2 18503 10a2J 18''" 10. IJ 187'. n.010 io-- 193-4 a9'3- 18789 18824 18847 18940 13065 13o/z 19028 19047 19085 19145 19183 -92-3 19374 19392 19410 19438 19463 19481 19524 19o3' 19537 19542 19552 19565 19581 19692 19.v2 10."' 19726 19838 19851 19874 19903 19920 10347 13'' 19999 20049 2-060 20093 20113 2025/ 202/2 203. 2036 7 20372 20373 20382 20388 20400 20412 210 - 20402 20437 2(H',9 205C3 20528 20562 20091 29 20602 20832 20629 20775 29836 208' 7 29873 ^Vfcrbeterlngsn 533 *1. lSdd lijft: 4'53; 13970 m. z. 163'.J met ■fl

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6