WRIGLEY UUIHSSlllIi. Vrede kapers op de kust NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. Sportkousen!!:;;-;:;': China en Japan. DINSDAG 13 JUNI 1933 61ste JAARGANG De vver kzaamhedender economische wereldconferentie - De intci nationale arbeidsconferentie en de economische conferentie. - Het ontwapeningsvraagstuk en de con ferentie van drie. - Japan en de ontwapeningsconfe rentie. in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, Vóór hai zonnebad Gage-vsrlaging in de koopvaardij Mo. 7287 EERSTE BLAD COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras. Anna Paulowna, Breezand, Wiwingtn en Texel f 1.65 binnen- n ederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2,10, idem per mai en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct.fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp. 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1._. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, fl.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jk. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. teksti dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) an 1 t m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewjjsno. 4 ct. De werkzaamheden der economische wereldconferentie. De economische wereldconferentie is gisteren te Londen begonnen. We zullen ons niet tan be schouwingen omtrent het al of niet sla gen er van wagen, al weet men dat we ten opzichte van het eerste wat sceptisch ge stemd zijn en dat tengevolge van het niet slagen van de ontwapeningsconferentie, het wantrouwen onder de volken is toege nomen. Laat ons echter den moed niet bij het begin opgeven en vertrouwen hebben In het gezond verstand van de diplomaten, die zeer zeker van den ernst van den tijd F i ft uren op de wereldconferentie. De Fransche premier Daladier. zal kunnen zijn. Het voorstel om de con ferentie tegen het eind van Juli te ver dagen tot liet najaar, opdat de delegatie ruggespraak met hun regeeringen zullen kunnen plegen, vindt bij de Engelsche re geering weinig instemming. De volgorde van de werkzaamheden der conferentie is nog niet definitief bekend, doch zal volgens de Daily Telegraph aldus zijn: 1. crediet- en valutakwesties; 2. ver hooging der goederenprijzen; 3. hervatting der kapitaalbeweging; 4. opruiming der internationale handelsbeperkingen; 5. or ganisatie van de productie en van den handel. De taak om na de oeconomische wereld conferentie een semi-permanent lichaam voor de controle van de uitvoering der door de conferentie genomen besluiten ia te stellen, zal worden overgelaten aan den Volkenbond of, wat waarschijnlijker wordt geacht aan een enkele mogendheid, bijv. Engeland. Al willen we bij het begin van de con ferentie, zooals we boven reeds zeiden, geen pessimisme kweeken, we moeten toch wel meedeelen dat ook Amerika, ten op zichte van deze conferentie sceptisch ge stemd is. Reuter meldt n.1. uit Washing ton: Het scepticisme ten aanzien van de mo gelijkheid van het bereiken van belang rijke resultaten op de oeconomische con ferentie schynt hier toe te nemen. Men onderstreept de moeilijkheid, om de on zekerheid door de Amerikaansche inflatie te vereenigen met een program van ver laging der douanerechten of van stabili satie van den dollar op een niveau, dat aannemelijk zou zijn voor Engeland en Frankrijk. WRIGLEY KAUWGOM in de mond is lekker en GEZOND! Duitsche minister van buitenlandsche zaken von Neurath. doordrongen zijn en de dringende nood zakelijkheid weten om tot een oplossing van de economische chaos te komen. De parlementaire medewerker van de Times verwacht, dat de conferentie onge veer tegen het einde van Juii beëindigd bij JAAP SNOR. (Hij breit ze zelf best). Zuidstraat 19 (Let op den gelen winkel), ie klas reparatie- inrichting voor alle soorten wollen kleeding, kousen <n sokken (ook de allerfijnste). De internationale arbeidsconferentie en de economische conferentie. De inter nationale arbeidsconferentie, die te Ge nève gehouden wordt, heeft Vrijdag, op voorstel van de drie vertegenwoordigers van den raad van beheer in het interna tionale arbeidsbureau op de Londensche economische en financjeele wereldconfe rentie, met algemeene stemmen een reso lutie aangenomen, die deze vertegen woordigers van de regeeringsgroep de werkgeversgroep en de arbeidersgroep gemeenschappelijk aan de Londensche conferentie zullen aanbieden zoo meldt de Geneefsche corr. van het Hbld. De resolutie wijst er op, dat de econo mische crisis aan alle elementen van de menschelijke ontberingen heeft opgelegd en bijzonder hard de arbeidersklasse heeft getroffen, waardoor 30 millioen menschen van hun middelen van bestaan zijn be roofd en zware lasten aan de gemeen schap worden opgelegd om den arbeiders een levenspeil te verzekeren, dat niette min toch niet op het oude peil kon ge handhaafd worden. De resolutie verklaart verder, dat het voor den vrede en de welvaart der wereld I van het hoogste belang is, dat de arbei- ,ders van een maximum van veiligheid en welvaart verzekerd zijn en dat de arbei ders door hun levenspeil de weldaden van de beschaving kunnen genieten en tot ver hooging der verbruikskracht der wereld kunnen bijdragen. De resolutie wijst er vervolgens op, dat de wereldcrisis slechts kan worden op gelost door herstel van de economische betrekkingen en dat daarvoor onontbeer lijk is de verlevendiging van de vraag naar goederen en diensten, die de land bouw en de nijverheid in overvloedige mate kunnen verschaffen. Met het oog hierop vestigt de arbeidersconferentie de aandacht der Londensche wereldconferen tie op de noodzakelijkheid van nmatrege- len, die op het bereiken van de volgende resultaten in een gemeenschappelijk ver band gericht moeten zijn. Ie. het herstel van een duurzamen monetairen toestand, nationaal en internationaal; 2e. de vesti ging van het meest geschikte stelsel van internationale samenwerking om in de toekomst noodlottige schommelingen van i liet prijspeil te verhoeden; 3e. beëindi- ging van den toestand van internationalen economischen strijd door de uitdenweg- 1 ruiming in gemeenschappelijk overleg van de beperkingen van den internatio nalen ruilhandel; 4e. versterking van de koopkracht der gemeenschap en handha ving of schepping van een bevredigend levenspeil der arbeidersklasse; 5e. het in circulatie brengen van kapitalen, speciaal door een politiek van het aanleggen van groote openbare werken volgens een in ternationaal plan. Japan en de ontwapeningsconferentie. Hoe het mogelijk is dat Japan, dat al maandenlang een officieuse oorlog voert met China, nog steeds aan de ontwape ningsconferentie kan deelnemen, is voor velen een vraag, die wij ook moeilük kun nen beantwoorden. Officieus wordt nu weer medegedeeld, dat de Japansche minister van buiten landsche zaken den Japanschen vertegen woordiger te Genève,- Sato, de volgende instructies heeft doen toekomen: 1. De Japansche delegatie wijst elke uitbreiding of versterking van den in vloed van het pact van Kellogg af. 2. De Japansche regeering kan slechts onder bepaalde voorwaarden instemmen met het consultatieve pact. 3. De Japansche regeering wijst alle voorstellen ten aanzien van het vaststel len van den aanvaller ingeval van con flict tusschen Japan en een andere mo gendheid af, in verband met zijn bijzon-1 der moeilijke positie tegenover Rusland en China. Hieraan wordt toegevoegd, dat de Ja pansche buitenlandsche politiek het slui ten -van compromissen niet toelaat. Japan en het consultatieve pact. Gemeld wordt, dat de regeering haar vertegenwoordiger ter ontwapeningscon ferentie te Genève heeft geïnstrueerd be zwaar te maken tegen het toetreden van Japan tot het consultatieve pact. Het ontwapeningsvraagstuk en de con ferentie van drie. Het ontwapenings vraagstuk vordert niet zoo zeiden we hierboven reeds en daarom hadden we weinig hoop voor het slagen van de eco nomische conferentie. De Donderdag te Parijs gehouden conferentie van drie heeft ook volgens de opvatting der Parijsche j bladen geen vordering gebracht in de ontwapenings- of toezichtskwestie. De vertegenwoordigers der drie regee ringen zijn niet afgeweken van de door hen tot dusverre vertegenwoordigde op vattingen. De Temps schrijft, dat men wel bij alle drie den oprechten wensch om tot overeenstemming te komen heeft kiuinen constateeren, maar dat de opvattingen zoo uiteenloopen, dat men geen overeen stemming heeft kunnen bereiken. De Intransigeant verklaart, dat het niet tot stand komen van een overeenstem ming geenszins verrast, wanneer men in het oog houdt, dat zoowel Amerika als ook Engeland van Frankrijk vérgaande ontwapening verlangen, zonder daarvoor eenige tegenprestatie te bieden. Het Journal des Débats verwijt de re geering van de voogdij van het pact van Locarno te zijn overgegaan in de voogdij van het v i e rmo ge nd h ede n v er d rag en steeds, meer te verliezen van haar natio naal gezag. XEVEN-CONVERENTIE IX LOXDEN. Minstens even belangrijk. De „Financial News" meldt, dat tege lijkertijd met de economische wereldcon- ferentie internationale onderhandelingen zullen paats vinden in de Bank of Eng- land. De belangrijkheid van die bespre kingen is minstens zoo groot als die van de economische eonfereixtie. Terwijl de politici van 66 naties langdurig zullen be raadslagen, zal een werkelijke poging gedaan worden achter de coulissen om de fundamenteele problemen der mone taire stabilisatie te regelen. Aan deze conferentie zal echter geen publiciteit worden gegeven. Ouder haar deelnemers bevinden zich de vertegenwoordigers van de banken en de ministeries van Finan ciën van Groot-Brittannië, Frankrijk en de Vereen igde Staten. (De Tel.) Kabinetszitting te Tokio. In <le Zaterdag gehouden kabinetszit ting heeft de minister van buitenlandsche zaken, graaf Oesjieda, medegedeeld, dat de Japansche handel met China gunsti ger is geworden, hetgeen hij toeschreef aan het afnemen der anti-Japansche agi tatie in verschillende deelen van China, in het bizonder in Kanton. Met betrekking tot den toestand in Noord-China verklaarde de minister van Oorlog, generaal Araki, dat de onderhan delingen inzake de gedetailleerde rege ling der Chineesch-Japansehe wapenstil standsovereenkomst een vlot verloop heb ben. De generaal voegde er aan toe dat de orde en de handhaving van den vrede zal komen te berusten bij 5000 man Ghi- neesche geregelde troepen en 5000 man gendarmerie. DE KONINGIN XAAR ORANGB UITGENOODIGD. Xaar Reuter meldt heeft de gemeente raad van Orange in Zuid-Frankrijk be- sioten de koningin der Nederlanden uit te noodigen tot bijwoning van de feesten, die daar gehouden zullen worden ter ge legenheid van de herdenking van de ge boorte van prins Willem van Oranje. MINISTER COLIJN XAAR DE OECONOMISCHE CONFERENTIE. Reuter meldde Zaterdagavond uit Lon den: Dr. Colijn, voorzitter van den Neder- landscheu ministerraad, is vanavond onx 8 uur hier ter stede aangekomen, ter bij-1 woning van de oeconomische wereldcon- fei'entie. ZUIDERZEEVISSCHERS BIJ BE VEERDIENSTEN. S5 per el. Verkrijgbaar bij: Lal op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectle eersl de huid inwrijven met „Zlj"-crême of „Zij"-oiie. Dat voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens prachtig gebruind. ofdTitOUE Akmmn u - -4-"^ !n prijzen van 20-75 cf. De heer W. Drop, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van Water staat gevraagd: Is het waar, dat bij verschillende veer diensten, o.a. te Zaltbommel en te Moer dijk, den laatsten tijd Zuiderzeevisschers te werk zijn gesteld als losse arbeiders n indien dit het geval is, zijn dan de noodige maatregelen getroffen, die waar borgen, dat de losse arbeiders, welke ge woonlijk als zoodanig werkzaam waren, niet van den door hen tot nu toe ver richten arbeid zullen worden verstoken? STAKING IN DF, VENEN THANS TEN EINDE. Voorstellen van rijksbensiddelaar wederzijds aanvaard. De verveners in Overijsel en de veen arbeiders hebben de bemiddelingsvoor stellen van den rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jitta aangenomen. De verveners hebben toegezegd geen rancune-maatregelen te nemen, zoodat Maandag de arbeid in alle veenderijen zal worden hervat. De staking is hier mede geëindigd. Be uitslag van het referendum. De officieren voor aanvaarding, de mindere schepelingen tegen. Na 9 maanden onderhandelingen tus schen den Bond van werkgevers in de koopvaardij en de contact-commissie van organisaties van werknemers ter koop vaardij zijn, na vele afwijzingen over en weer, onderhandelaren ten slotte overeen gekomen om te trachten tot afsluiting van collectieve contracten voor den tijd van een jaar te geraken, waarbij onmiddellijk een gageverlaging van 5 pet. zal ingaan en over 6 maanden nog eens een gelijke verlaging. Voor een deel van het civiel personeel zal de tweede verlaging geen toepassing vinden. Hierover heeft de Centrale van koopvaardij-officieren met 'de officieren en de centrale bond van transportarbeiders met de schepelingen ivergaderd en onder de aan den wal ver toevende leden is een stemming gehouden Van de officieren hebben er 354 voor aan- jvaarding en 179 tegen gestemd; van de schepelingen waren 374 er voor en 680 er tegen. Over den uitslag dezer stemmingen en de maatregelen, die tengevolge moeten worden genomen, zal de contactcommissie zich in de eerstvolgende dagen beraden. DE WESTFRIESCHE GEMEENTEN EN DE RIJKS WERK VERSCHAFFING IN DE WIERINGERMEER. Men schrijft aan de Nw. Roti. rt.: Bijna alle gemeenten in West-Friesland, waar de tuinbouw het hoofdmiddel van bestaan is, hebben groote moeite hun be grootingen sluitend te krijgen. Oorzaak daarvan zijn de groote uitgaven, welke moeten worden gedaan voor ondersteu ning van werkloozen en werkverschaffing. Men meende nu echter, dat er betere toe standen waren aangebroken, toen bijna alle werkloozen te werk konden worden gesteld bij de Rijkswerkverschaffing in de Wieringermeer. Helaas is de vreugde daarover maar kort geweest. In de eerste plaats zullen de betrokken gemeenten ook nog een deel van het loon moeten betalen, dat bij die werkverschaffing door haar arbeiders-in gezetenen wordt verdiend. In de tweede plaats moeten de gemeen ten voor het vervoer van hun arbeiders zorgen. Die kosten zullen geheel of zoo goed als geheel voor rekening der be trokken gemeenten komen. De uitgaven daarvoor zijn buitengewoon groot en be dragen voor verschillende gemeenten meer dan voor werkverschaffing op de begrootingen was uitgetrokken. Als in dezen onhoudbaren toestand niet wordt voorzien, zullen weldra verscheidene ge meentebesturen de uitzending van werk- FEU1LLETON Naar het Engelsch door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) 34) Zeg jy het hem maar. Ik moet met de hand op het hart kunnen verklaren, dat ik er heelemaal niets van af weet. I Vast staat, dat we Smithers en jou zoo mogelijk op den achtergrond moeten hou den. Er zal toch wel een departementale herrie over de heele zaak zijn. binnen- landsche Zaken zal voor een strafzaak en veroordeeling tot zware gevangenis straffen voelen.... met vijf Spanjaarden dood en vier gewond kunnen we inoeu.yk de rest ook nog omkoopenmaar Bui tenlandsche Zaken zal aandringen op uitzetting zonder veel omslag. Zie je, deze heele geschiedenis heeft eigenlijk een po- litieken ondergrond. Het zou een schandaal zyn als de laatste opvatting het won. Waarschijnlijk zal je binnen het uur dezelfde opvatting toegedaaan zijn. En, inderdaad Royson moest bekennen, dat er veel te zeggen was voor liet door Furneaux geopperde alternatief. De kleine detective ontvouwde een vreemde geschiedenis, terwijl zij naai het dorp wandelen. Er waren drie partijen en elk van hen deed zijn best om int de handen van baron Garcia de contiole los te krijgen over de sommen, ëie hem toe vertrouwd waren. De monarchisten oor deelden hem te oud en te voorzichtig, maar naar hen luisterde hij tenminste nog. De Constitutionalisten, gesteund door Juan Garcia, kwamen openlijk tegen hem in opstand, toen hij finaneieelen steun onthield aan een plan, waaraan hij zijn goedkeuring niet hechten kon, maar zij zouden nimmer hun toevlucht nemen tot moord en roof om hun doeleinden te bereiken. De derde partij kende geen andere me thode dan die van den knuppel. Zij waren het, die Wenthworth en Jenks doodden. Den baron zelf doodden durfden zij niet. De eene groep kon niets ondernemen zonder dat het geheel of ten deele aan de beide tegenstanders werd overge bracht. Zoo was het te verklaren, dat op denzelfden avond, dat de aanhangers van Juan Garcia met hem afspraken om hem by de Zuidpoort te ontmoeten, de andere groep onder leiding van Gonda Almarez, die zich op den achtergrond hield, een aanval op „The Homestead" deed. Zoo doende werd het plan van den jongen Garcia in de war gestuurd. Hij is nu dood, zei Furneaux, en het is niet zeker of zijn bondgenooten, als er tenminste van de mannen, die in de bijzonderheden van die buitengemeen duistere onderneming werkelijk ingewijd waren, nog in leven zijn... al dan niet de waarheid zullen zeggen. Ik heb reden om te gelooven dat hy van plan was om in de vroege ochtenduren den troep, die den vorigen Zondagnacht in de „Jeanne" ontkwam, toegang tot het huis te ver schaffen. Zy hadden het op zekere pa pieren voordien, waarvan li ij er later eenige zelf bemachtigde. Toen hij Sheila achterna snelde, stuurde hij de bondge nooten haastig weg van de afgesproken plaats. De schoten vuurde hy af uit een soort van bravoure. Later betreurde hij dit en trachtte het te verbergen. Hun sigaretten waren op en hij gaf er hun een paar, maar had zoo'n geweldige haast om Sheila in te halen, dat hij zijn sigaretten koker verloor. Dus Juan Garcia's oponthoud bij de poort verklaart het feit. dat ik de motor fiets eerst hoorde, nadat de schoten af gevuurd waren en de auto weggereden was? zei Royson. Dat ligt nogal voor de hand, niet? snauwde Furneaux, die het onaangenaam vond als zyn gedachtengang verstoord werd. Misschien wel. 't Ligt zoowat even zeer voor de hand, dat Sheila op de pas torie beter beveiligd had behooren te worden. Die slag is raak.... en flink ook, al moge het zwaard ook gekleurd zijn door den wrok van eeii kalverenliefde. Wellicht is het nooit Garcia's bedoeling geweest, dat de ontvoering zoo drastisch ten uitvoer gebracht zou worden. Het denkbeeld was ongetwijfeld om haar in een of ander afgelegen dorpje aan de Fransche kust onder te brengen en op die manier op het gevoel van den baron te werken. Maar de jonge Garcia wist. dat Gonda en haar bende gisteravond naar „The Homestead" zouden komen. Hij moedigde het denkbeeld aan. en bracht er ons tegelijkertijd van op de hoogte, zoodat wij allen met denzelfden trein van Waterloo station vertrokken. In Salisbury ontdekte ik door een geluk kig toeval drie van Juau's speciale tra wanten, vergezeld van Velasnuez, die met ene trein uit het Westen van Enge land aankwam. Ik zag hem de controle passeeren en was er zoo zeer verlegen mee hoe Velasquez' tegenwoordigheid m de oppositie te verklaren, dat onze trein weer in beweging was, voordat ik uit kon stappen. Ik was zoo woest, dat ik bijna aan de noodrem trok. Maar wij haalden de schade in; wij zorgden er voor onze Spaansche mederei zigers in Woolcraft voor te zijn en stuur den ijlings versterking naar „The Home stead"; zoodoende waren wij in staat met een overweldigende overmacht voor den dag te komen, toen h.;t gevecht be gon. Wij arresteerden dat mensch Alma rez en de mannen met haar, wegens het dragen van vuurwapenen zonder vergun ning en wegens het zich op een besloten erf bevinden met het oogmerk een mis drijf te begaan. Juan trachtte zijn vader lover te halen tussehenbeide te komen op grond, dat zij onschuldige landgenooten waren, die gekomen waren om Spaan sche aangelegenheden met hem te be spreken, toen de vuurpijlen opgingen. Dat was onze eerste fout. Wij verwacht ten niet, dat op zulk een vroeg uur een aanslag op Hethcott's huis gepleegd zou worden. Tegen half elf op zijn laatst zouden we de plaats onder bewaking hebben van minstens zes mannen in de plaats van de twee, die van wege de graafschapspolitie waren aangewezen. Garcia was zeker vul moed, toen jullie allen wisten of vermoedden, dat Sheila in gevaar verkeerde. Ik veronderstel, dal Gonda tegen over hem door liet schemeren, dat de zaak heel anders zou uitpakken dan hij zich voorgesteld had. In ieder geval vloog hij op die motor van hem heen, voordat wij hem tegen konden houden. Toen besloot Winter bij de Zuidpoort om hem met ons mee te laten komen, aan- gezien hij zich nuttig zou kunnen maken, i Nu, dat is anders uitgekomen. Is dat del schoorsteenpijp niet van een kanonneer- boot, die daar boven de daken van die, huisjes uitsteekt? Ik geloof het ook. Heeft die mis schien de „Jeanne" binnengebracht? Ze is hier niet voor haar plezier, j Wanneer je daaraan twijfelt, vraag het dan maar eens aan haar commandant, die gisteravond per radio uit Plymouth weggehaald is. Laten we even op het j politiebureau een agent gaan halen. Nie mand gelooft my ooit, wanneer ik zeg. dat ik een detective ben. Ja, de „Jeanne" lag inderdaad aan i I de kade, verzekerde brigadier Jackson :hun; onder bewaking van een marinier en een politieman, terwijl de heele vis- schersbevolking toekeek en zich afvroeg, 1 wie de eigenaar van de gestolen kreeften 1 zou blyken te zijn. Een door en door verschrikte Fransche schipper talmde niet met het vertellen van zijn geschiedenis. De „Jeanne" was tweemaal door dezelfde mannen gehuurd, Spanjaarden, die in Brest woonachtig waren. Hun doel was, naar hij verzeker de, om een Spaansch meisje, wier leven in Engeland in gevaar verkeerde, te red- I den en in veiligheid te brengen. Een keer was hun toeleg mislukt en, ofschoon hy bedoelde schipper er niet zeker van w as of de zaak wettelijk in den haak was, de omstandigheid, dat er na de eerste poging in het geheel geen moei lijkheden volgden, moedigde hem aan om voor de tweede maal de opdracht te aanvaarden. Of zij hem goed betaalden? En of! Hij had goed geld ermee verdiend. Maar toen er een gevecht op de kust ontstond, was hij niet gerust geweest. En die vuurpijlen overal over het land kon den ook geen particuliere zaak zijn. Of schoon een van zijn mannen met de boot aan land was, kwam het hem verstandig voor om zee te kiezen. Had hij kwaad ge daan? Meneer wist, hoe die Spanjaarden waren.... niet zooals andere menschen. Bovendien waren twee van die Spanjaar den een paar dagen geleden van de „Jeanne" in het dorp gegaan zonder door de politie ondervraagd te worden. Heet de matroos, dien je kwijt bent, Jean Pierre Briez? vroeg Furneaux. Sapperloot, dat was hem. Was hij gezond en wel? O, er wordt goed voor hem gezorgd! antwoordde de detective. Jij gaat ook mee, zeg aan je bemanning, om rustig aan boord te blijven. Als je verhaal waar is, dan zul je waarschijnlijk op vrije voe ten gesteld worden, nadat je een beëedig- de verklaring voor een Franschen consul hebt afgelegd. Misschien zul je je boot verbeuren. Dat weet ik niet. en schelen kan het my nog minder. Jullie schijnen te denken, dat er in Engeland geen wet ten bestaan, maar nu zul je toch eens precies liet omgekeerde zien. De Bretagner schikte zich zoo goed mogelijk in het geval. Na een aanhouding van een week werd hy vrijgelaten tegen zekerheidsstelling, dat kostelijke vonnis van „niet schuldig, maar doe het nooit meer", waar de Engelsche politierecht- spraak zoo aan gehecht is. (Wor.it vervolgd

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1