PRIJSVRAAG ONDER HET LICHT ANGE AAP wilt TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 13 JUNI 1933. Stadsnieuws. 5 Visscherij. Uoht op olie voertuigen: Dinsdag 11. Juni 21.48 uur. tfoensdug 1421.49 Donderdag j.1. heeft onze stadge- noote niej. A. L. Stobbe, leerlinge van de Kweekschool te Alkmaar, de acte L. O. behaald. J.1. Zaterdag La te Beverwijk geslaagd voor acte E.O. onze stadgenoot, de heer W. Th. Wildenberg. Hij was leerling aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Bever wijk. Den 12en Juni slaagde voor eoupeo.se onze stadgenoote mej. G. Renden, leer linge van mevr. Beukema, Weststraat 48. Onze vroegere stadgenoot, de heer li. F. van Loo, slaagde te Amsterdam voor het onderdeel Belastingrecht van het Fe deratief Accountantsexamen. HARMONIEKAPEL „WINNUBST". Hedenavond wordt het derde zomer- concért gegeven, onder leiding van den heer H. B. Schenkels, in het Julianapark van 8 u. 80 tot 10 uur. Progra m m a 1. Marche de 1'avenir. Marsch. F. Rousseau 2. Ouverture Lugdunuin G. Allier j. Erster Walzer. Potpourri C. Robrecht 4. Frühlings-erwachén. Romance F.. Bach J. Divertissement Espagnol 1.. C. Desormes i. Seguedille. s. Andante. 3. Allegro: 4. Moderato. 5. Allegro vivo. 6 Arlette Pantomime Ballet de L. Gregh 7. Lé Retour d'Atb. Marscli L. Langlois LEDEN VERGADERING HELDERS BELANG. De leden van Helders Belang V.V.V. zullen de oproep tot een algemeene ver gadering op 14 Juni 's avonds 8.15 in het lokaal Ven Weelde gelezen hebben. De aankondiging hiervan heeft gestaan in de Heldersche Courant van 1.1. Zaterdag en is ook in het nummer van heden op genomen. Speciaal wordt door het bestuur de aandacht op deze vergadering gevestigd, waarin den leden alle gelegenheid ge geven zal worden de bestuursverrichtin- gen in het afgeloopen vereen igïngsjaar te beoordeel en. Men toone nu eens groote belangstel ling, verzamele vooraf alle gegevens, welke de moeite van bespreking waard zijn, waardoor het mogelijk wordt geza menlijk maar vooral eensgezind de beste resultaten voor onze V.V.V. te bereiken. De agenda bevat voldoende punten tot bespreking, men zorge er voor op tijd present te zijn. N.V. ZEEBAD HUISDUINEN. De vergadering van aandeelhouders, aangekondigd op 14 Juni 1938, des avonds 7.45, wordt n i e t in Hotel „Bellevue", doch in. lokaal Van Weelde gehouden. HET NIEUWE KONINGSPLEIN. Langzamerhand begint er teekening te komen in den nieuwen toestand, die op ons Koningsplein ontstaan zal na vol tooiing der werkzaamheden daar. Van onze nieuwe, monumentale brug maken, in den onafgewerkten toestand, waarin zij thans nog verkeert, dagelijks velen ge bruik. hoewel men geregeld nog door een dikke laag zand moet loopen om aan den overkant te komen. En nu ook de nieuwe muur, die thans de grens vormt van den tuin der r.k. pastorie, voltooid is en men bereids aangevangen is met de ophooging van het toegevoegde terrein stuk, krijgt men reeds eenig denkbeeld van den nieu wen toestand, die er straks zal komen. De ontstane verbreeding van het Koningsplein is aanzienlijk en zal het drukke verkeer zeer ten goede komen. EMMA-BLOEM-COLLECTE. Zaterdag 17 Juni a.s. zal in onze ge meente de Emma-bloem-coliecte gehou den worden waarvan de opbrengst komt ten bate van de plaatselijke Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Daar deze vereeniging algemeen is en uitzendt zon der aanzien van richting of geloofsover tuiging en daar ook het aantal uitzendin gen de laatste jaren steeds stijgt, moge deze bloempjesdag ten zeerste aanbevolen zijn bij het Heldersche publiek. Boven genoemde vereeniging heeft een groote behoefte aan nieuwe bedden en nieuwe ligtenten en waar de subsidies, die deze vereeniging mag ontvangen, bijna geheel besteed moeten worden aan uitzendingen, doet de vereeniging een beroep op het Heldersche publiek, om op 17 Juni a.s. door de opbrengst van de Emma-bloem- collecte in staat gesteld te worden de zoo noodige nieuwe bedden en ligtenten te kunnen aanschaffen. Ook kunnen jonge Dames, ouder dan zestien jaar, hieraan meehelpen: door op Zaterdag a.s. deel te nemen aan bedoelde collecte. Men kan zich hiervoor nog opgeven zoo spoedig mogelijk aan onderstaande adressen: Mej. Th. f. Proost. Violenstraat 101. Sigarenmagazijn van den heer M. van Dijk, bij het Koningsplein. Ds. P. J. Smidts, Kerkgracht 58. FEESTAVOND VAN DE HELDERSCHE PADVINDERS GROEP I „DE JUTTERS". De Padvinders van bovengenoemde Groep houden a.s. Donderdagavond een feestavond in Musis Sacrum, aanvang 8-15 uur. Opgevoerd worden diverse tooneelstuk- Jes, enz. Fr zal nagedanst worden. Verplicht programma f 0.2& Er is nog altijd wat haring-, geep- en ansjovisvangst, maar van veel beteekenis is die niet meer. De Noordzeevisscherij zou goed kun- i nen zijn wanneer de prijs van de visch I maar even op wat hooger peil wilde ko men, want er is vangst genoeg. Allerlei soort van platvisch is er in vol doende hoeveelheid te vangen en waar de laatste jaren meest ver van den wal moest worden gevischt om tot een eenigszins behoorlijke vangst te kunnen komen, is nu dicht bij de gronden voldoende visscherij. Tong vooral schijnt in ruime kwanta voor te komen en daarom is het dubbel jammer, dat niet meer prijs qemaakt kan worden. In zooverre is het een verheugend feit, dat men nog niet aan het vischproductie- vermogen der Noordzee behoeft te twij felen en al zal bij latere intensieve bevis- sching de vischstand misschien weer wat achteruit gaan dan zal door gebruik van doelmatiger netten en door het in het leven roepen van internationale bepalin gen deze vischstand toch wel op peil ge houden kunnen worden worden. Meer en meer breekt toch door het: ieder voor allen'' en beseft men dat het ieder voor zich" op den achtergrond dient te worden gedrongen. En dit geldt ook voor den belangrijken bedrijfstak visscherij. UITBREIDING SLAGERIJ G. BAXDT. BREEWATERSTRAAT. De heer G. Bandt, die sinds een reeks van jaren zijn slagersbedrijf (vroeger in de Wilhelminastraat) uitoefent in de Breewaterstraat hoek Californiestraat. heeft zich genoopt gezien dat bedrijf uit te breiden. Een gunstig teeken in den te- genwoordigen tijd van malaise en crisis. Behalve het feit, dat gebrek aan voldoende ruimte daarvoor aanleiding was, was er voor den heer Bandt nog een andere reden: zijn voormalige knecht. Jan Heeris, is thans als compagnon mede in de zaak op genomen en daarmede kwam tevens de moderne tijdgeest, die zijn eischen stelde. In den laatsten tijd nam de omzet in de worstmakerij erg toe en de fabricatie ge schiedde tot nu toe nog op een beetje pri mitieve wijze. Thans is daar verandering in gebracht: een geheel nieuwe installatie werd ervoor ingericht met de nieuwste machines, een electrische mengmachine en een machine waarin het vleesch gedraaid wordt. Tevens werd een aluminium waterketel gebouwd, bestemd voor het worstkoken, zoodat deze worstfabriek thans ingericht is volgens de allernieuwste methode. Deze ketel werkt geheel automatisch. Aan den overkant der straat kochten de beide firmanten een erf, waar een ge heel nieuwe slachtplaats opgetrokken werd. Deze biedt een groote ruimte, die voor het zich uitbreidende bedrijf drin gend noodig was. Hier is tevens een ge heel van beton gemetselde groote kelder, die volkomen lichtvrij is, hetgeen noodig is voor het spek. dat daar opgeslagen is, en waarin bovendien twee groote en twee kleine pekelbakken zijn aangebracht. Het geheel is keurig netjes en geheel volgens wettelijke voorschriften opgetrok ken en gebouwd door den heer E. G. Smits alhier, en de beide firmanten zullen nu nog meer worstliefhebbers kunnen be dienen dan voorheen. VEREENIGING „GEMEENTEBELANG". Algem. ledenvergadering. Gisterenavond hield de vereeniging «Gemeentebelang» een openbare leden vergadering in het Kegelhuis.Zooals de Voorzitter, de heer F. Dekker mede deelde, was het doel dezer vergadering in de eerste plaats voeling te houden met de beide afgevaardigden in den Raad, de heeren Biersteker en Dr. Feenstra Kuiper, terwijl voorts in diverse bestuurs functies moest worden voorzien. Radio-distributie. Allereerst werd, op verzoek van den voorzitter, door den heer Biersteker uiteengezet welk standpunt door de fractie ten aanzien van het radio-distributie- vraagstuk in den Raad was ingenomen. Uitvoerig ging de heer Biersteker de houding der fractie na. Zooals bekend is, staat «Gemeentebelang» op het stand punt van particuliere exploitatie. Dit geldt trouwens in 't algemeen en niet uitsluitend voor do radio. De fractie is van meening dat particuliere exploitatie ten aanzien van alle zaken primair moet zyn en eerst dan van gemeentelijke exploitatie sprake mag zijn, indien parti culier initiatief zou tekort schieten. Wat J DOOR YVEL DLAWNURG HOOFDSTUK XVI. Een hoofdstuk zonder grapjes. Het kippesehooltje van Juffrouw Metselaar roept beelden op uit het verleden. Het leven van vele menschenkinderen loopt dikwijls parallellangs gelijke banen, vanaf den eersten schreeuw bij d,e geboorte, tot den laatsten snik bii het sterven Het begint reeds op de banken van het kippenschooltjeAch neen, wees niet verontwaardigd, zes niet, dat ik deftig moet spreken van kleuterschool. Ik behoor tot het geslacht, dat het kip penschooltje bezocht. Vreemd, zonderling, waarom blijven luttele dingen., onbenulligheden., uit die prille kinderjaren, in 'n verborgen h6ekje van de ziel voortleven, waarom zijn ze niet verdwenen, vervaagd'.., zooals vele groote groote gebeurtenissen uit het later, rijper leven? Levensstormen beroeren (ie zielver woesten geluk.dooden vreugde.vernie tigen hoopdoen liefde sterven, idealen in rook opgaan Groote gebeurtenissen hebben in ons leven plaats, mijlpalen noemt de mensch ze., en toch., hoe futiel, hoe klein en ge ring lijkt ons dit alles, wanneer wij er in latere jaren op terugzien. Dan blijkt het, dat al die levensstormen, al dat groote geluk en ongeluk., ons zieleleven niet be roerd heeft.dan zijn we dit alles grooten- deels vergetenmoeten wij zelfs onze hersenen pijnigen om den toestand, waarin wij ons toen bevonden, terug te roepen De mijlpalen, die, in ons leven, ingrijpende gebeurtenissen, waren als schepen, voor bijgaande in donkeren nacht. Ze lieten geen blijvende indrukken, in ons bewust zijn achter. Maar klaar en helder, onuitwischbaar in onze ziel., ze zijn er in gehouwen als op uit de jeugdjaren, de jaren van liet kippe sehooltje, toen wii zaten op kleine banken, als driejarige menschenkinderennooit of nimmer vervagen die herinneringen uit onze zielze zijn er in gekomen als op marmersteen. De schooljaren doen men schen, in het pas aangevangen leven in tiem naast elkaar voortgaan. 't Begint op de kippenschool. van hier trekken ze meestal gezamenlijk naar de lagere school, dan komt een scheiding in de levensbanen, maar de band der jeugd blijft, gedurende liet aardsche bestaan in tens sterk. In de kazerne ontmoeten de jongens nog eenmaal elkaar, loopen de levens weer parallel, daar heeft men weer vaak als „slapie", of staat naast je in het gelid, de kameraad, die ook op de school banken naast je zat. Èn dan., gaan ze elk een weg. De een wordt een man van aanzien en invloed, de ander vergeten burger. En tochhoe vreemd! De band der jeugdherinnering blijft intens sterk. gedurende liet heele leven Vele schreden komen in dit leven naar je toe, velen zijn naar je onderwe" vele handen worden uitgestrekt, om de jouwe te grijpen., ze te-drukken., vele oogen lachen je tegen., maar dit alles beroert je niet. want het is veelal alles conventio neel, maar wanneer je, op lateren leeftijd, een oude schoolvriend, na vele, vele jaren terugziet, dan rikketikt het vreemd in je. Wanneer je dan, de schreden naar elkaar toe richt, elkaar toelacht en de hand drukt, dan is dit alles heel, heel waarachtig en waar, dan is het de hand der jeugd, die bindt, dan is die lacli. die handdruk geen ziellooze vorm., dan filmen de gebeurte nissen uit je kinderleven in felle kleuren. De grauwe, harde oorlogsjaren, die de wereld teisterden, met zijn berichten van Oostelijk en Westelijk front, zijn over ons heengegaanNooit zouden wii het im mers kunnen vergeten! En trcli.... Ze zijn uit ons denken weggewischt De grauwe, ellendige, ons allen mep pende, knauwende en vernietigende crisis, die nu over ons losgebroken is, als een wreed dier, door zijn groote felheid, ons I nooit te vergeten lijktdit oogenschyn- 1 iik alles overheerschende, diep ingrij pende, wreed-kervende leed, zal eens in de lierihttèring der niensohen, die nu neer- gebogen- en verslagen zijn, vervagen.... Het luttele gebeuren in onze kinder jaren wordt nooit verdoezeld, nooit weg gevaagddie ©ogenschijnlijk kleine dingen blijven in onze ziel gegrift.... tot het stervensuur. De handdruk, de lach van onzen school vriend. zegt ons in later-e jaren meer dan duizend woorden. Deze handdruk doet rang en stand, conventie en schijn in het niet verzinken., roept de jeugdjaren, op het kippenschooltje doorgebracht, terug. Wanneer ik ga met mijn copy door de groote drukkerij, dan zie ik vele zetters.. Zij groeten mü vriendelijk, maar als Tony Furst en Poetie Flens en Arie Snel mij zien aankomen, dan lees ik het altijd in hun oogen: „Weet je nog wel, Yvel, dat wij samen op de schoolbank zaten? Ze we ten nog precies te vertellen, hoe 43 jaar geleden mijn lei er uitzag en ik weet nog heel zeker, dat Tony Furst, ais hij lijnen met zijn griffel trok, hii altijd zijn tong uit zijn mond stak.... Nu schrijf ik en mijn oude schoolvrienden zettenIk maak hun oogen half blind, door mijn slordig kri-ebelsdbrift, maar toch zorgen ze, dat hun oude schoolvriend met nette letters in de Heldersche krant komt., laten ze hem niet voor schandaal staan.. Op de Vischmarkt krioelt 't van school kinderen. Op het ruime plein, tusschen de school van meneer Muts en het kippenschooltje, loopen de schoolkinderen in bonte menge ling heen en weer.... Loopen doen ze eigenlijk niet. het lijken precies jonge veu lens. Ze dartelen en huppelen door den lentemorgen en hun kinder-juichstemmen klateren blijde en luid onder de boomen, waarvan de kruinen, vol met teergroen loof zijn en waarvan de takken wyd-weg waaien over de blijde kindertroepen. Yvel Dlawnurg is een heele heele kleine Yvel geworden.... Hij is nog een kleuter van nauwelijks drie jaar. Hii voelt zich precies ais het kindje, dat op den arm zijner moeder naar het kippenschooltje wordt gedragen. Dag Yveltje, zeg ik, dag.... wat ben ik blij dat ik je nog eens zieHet is zoo lang, zoo heel erg lang geleden, dat ik je ontmoetteik heb erg, heel erg naar je verlangd. Kijk.... wat een leuk schortje van rooie en blauwe ruitjes heb je voor, kleine broekeman, en dat jongetje naast jedat kleine jongetje.t.. dat is Arie Metselaar, en daar is H-ector, zijn hond, ook. Ik dacht, dat Hec al vele lange jaren dood was.... en dat jij op zee was, Arie. Waarom schreeuw je zoo, kleine dreumes, en wa-arom, kleine Yvel, trap je zoo boos Mina Rietveld, jullie dienstbode, met je kleine voetjes tegen d'r helder ge steven schort.... Foei, da's erg, heel erg leeliik, Yveltje. Wat? wil je niet naar het kippen schooltje? Wil je altijd dom blijven, Yvel? HéKijk eres, daar staat de hulp juf frouw Betjë van Amerongen voor de deur en juffrouw Metselaar, juffrouw Coba ook. Ja, kleine ondeugende leelijke jongen, geef gauw Mina Rietveld een zoen en zeg haar, dat je nooit, nooit meer stout zal zijn en ook niet meer tegen dat heldere witte schort zal trappenén ga nu gauw op den arm van juffrouw Coba Metselaar zittenDag kleine Yvel, Kleine Yvel is weg, is naar binnen gedragen door Coba Metselaar, in het kippensoliool en Betje van Amerongen, de hulp juffrouw, heeft de deur toegedaan, is ook weg. de radio-distributie betrof, achtte de fractie de kosten voor de gemeente te hoog; de heer Heyligenberg en ook de andere inschryvers waren veel lager dan de verschillende door den burgemeester en raadsleden gemaakte becijferingen. Spr. zelf had nog het gunstige geval genomen van 4000 aansluitingen tegen 40 cent per week en zelfs dan kwam hij pas in 't vijfde jaar met een winstmarge. Echter was geen rekening gehouden met de mogelijkheid van ingrijpende technische veranderingen, die in die vijfjaar konden (zouden) plaats vinden en zeer waarschijn lijk de geraamde winst wel teniet zouden doen. Uitvoerig daat spr. dit alles nog na. Dr. Feenstra Kuiper voegt daar nog aan toe, dat zeer zeker ingrijpende technische veranderingen zullen plaats hebben; o.a. is men thans aan het experi menteeren met beeld-uitzending, die hoogstwaarschijnlijk ook wel deel zal gaan uitmaken van het huiskamer-programma. Dan zal men ook een geheel andere wijze van distributie krijgen mettertijd, waar voor dan weer nieuwe toestellen noodig zijn. De hoer Biersteker wjjst tenslotte nog op het enorme kapitaal, dat noodig zou zyn (ruim f 300.000.en dat ook weer rente en afschrijving zou eischen. Algemeen was de vergadering het eens met de door G. B. gevoerde politiek in den Raad. Meterhuur gas en water, enz. De heer G o e 1 e r s vroeg welk stand punt de fractie innam ten opzichte van de kwestie van permanente moterhuur. Spr. meende, dat het was af te keuren, dat maar voortdurend huur werd betaald over meters, waarvan de kosten allang gedekt waren. De heer Biersteker zet dit uiteen. De zaak is meermalen in den Raad en Commissie-vergaderingen besproken, maar de meterhuur vormt een belangrijke post op de begrooting, en als men hem afschafte, zou men toch tot tariefsverhooging moeten overgaan. Reiniging. Verder besprak de heer Coelers het feit, dat op weekdagen na feestdagen (2e Paaschdag, 2e Pinksterdag, 2e Kerst dag en Hemelvaartsdag) geen vuil wordt opgehaald in de wijken waarop dit op die dagen geschiedt, hetgeen voor de betrok ken wijken groot ongerief oplevert. Uit eengezet wordt, dat dit niet wel mogelijk is en dat het publiek zijn best doet zich aan de omstandigheden aan te passen voor dien enkelen keer. Intusschen zal de zaak nog eens met den wethouder worden be sproken. Buitenlandsch Overzicht pag. I Feuilleton Radio-programma „6 Van links en rechts m 2 Bij Ameland is Zaterdagmorgen een Duitsch jacht gestrand. Ver- moedelijk zijn twee personen ver- dronken 2 Salarisverlaging voor Personeel, Gem.- En ik sta daar temidden dier kinderen, ik, Yvel Dlawnurg ....En het leven slaat terug, vele, vele jaren, en ik zie mij zelf terug,.... ik ben niet meer de Yvel Dlawnurg van heden, die leeft in een grauwe, gore wereld waar de mensch en een hel van gemaakt hebben.... een wereld, door God ge zegend met overvloed van liefde, geluk, spijs en drank, door de mensch gevloekt, met haat en hoon.... vernietiging, hon gersnood, ongeluk. Rondom mü is geen egoïsme, geen frap pe m geen knauwen, geen bijten meer en er is ook geen geïntrigeer, geen gemeen heid,... er is geen stand v erschil en ook geen.... ras-verschil. -"ii f %vl- -1? en nu. in 1933, sla ik weer voor het l-ippersc-hnoltjo.A.'s in 't grijs verled 'n, staan jonge mceders, wet kleine krulle- hollen op den arm, voor de deur. Groot Yvel, komt tot zich zelf.... Dwaas mispunt, egoïst, zegt hij.... Dat alles is afgeloopenvoor goed het was: verleden. Kleine Yvel is weg.... bestaat niet meer.De heilige kinder- laöh zal nooit meer uit ziin mondje klate- renKleine Yvel is groot geworden, is ruw geworden, net als alle menschen.... in de vuile, vieze strijd om 't bestaan. Bah, hü moet vechten, knauwen en trappen als alle groote menschen om een homp brood te verdienen, Hii moet, O kleine Yvel, want als hij niet moest.... dan zou hii neer knielen op de velden, en van de levende, warme aarde staren naar blii-blauwe luch ten dan zou hij opvangen in zijn ziel alleen wat groot is en verheven, maar hij kan niet, hij moet strijden in 't leven, anders wordt h ij vertreden en daarom is kleine Yvel weg. De heer Dekker laakt de houding der raadsfractie, die z.i. niet sterker is opgekomen voor een algemeene verlaging der salarissen die toch zoo noodig is, nu dit over het geheele land geschiedt. Hierover licht de heer Feenstra Kuiper spr. in. Hij vertelt uitvoerig hoe de gang van zaken was in het Geor ganiseerd Overleg. Spr; kwam daar met de mededeeling tegen de voorstellen tot handhaving der salarissen te zijn; hij heeft zich daar uitdrukkelijk zyn beslis sing in den Raad voorbehouden. In den Raad evenwel deed men het voorkomen alsof spr. zich bij de beslissing van het G. O. had neergelegd en heeft men hem zeer unfair behandeld en hem kwalijk genomen, dat hii tegen de voorstellen was. Dat de fractie bij de latere behan deling der begrooting niet opnieuw op de zaak terugkwam, zal men licht be grijpen, gezien 'sRaads stemming. De uitslag van het referendum voor gage-verlaging in de koop vaardij. De officieren er voor 1 Verlenging van de luchtverbin- ding tusschen Nederland en In- dië. oVor den tijd van 3 jaar «2 De Westfrie'sche gemeenten en de Rijkswerkverschaffing in den WieringermeerI liet Nederlandsch hoogterecord door een luitenant-vlieger verbe terd M 2 Een spoorwegongeluk In Turkije eischt 12 dooden „2 Er zijn reeds meer dan honderd dooden tengevolge van de hitte in de Ver. Staten2 Ernstige incidenten te Miinchen, Katholiek congres vervroegd ge sloten «2 De muiterij aan boord van „De Zeven Provinciën'' naar den zee-, krijgsraad verwezen 3 Prof. Kielstra zal worden benoemd tot gouverneur van Suriname 3 Een interessante prijsvraag voor onze adverteerders en abonnes 5 Felle brand te Hillegersberg. Vter paarden verbrand ..2 Gisterenmorgen heeft een zware brand te Oegstgeest gewoed „2 Moordaanslagen op twee Oosten- rijksche staatslieden. Door een nationaal-socialistiscli complot? 1 Bij een ernstig vliegongeluk te Chicago zijn 10 menschen ge dood 3 ,De reis van de „Joh. Maurits van Nassau" naar Curacao is voor- loopig uitgesteld6 Nederlanders uit België gezet 2 De staking te Ifmuiden verloopt. 3 De openingsbijeenkornst der eco nomische wereldconferentie Omtrek-nieuws Marktberichten Marineberichten Sportnieuws 3 3 'jr 3 6 6 De heer Dekker wijst er op, dat thans een wetsontwerp in de maak is, waarbij van rijkswege de salarissen wor den bepaald. De heer Biersteker zegt, dat door G.-B. herhaaldelijk gewezen is op het feit, dat de gemeente nu, door de houding van den Raad, een som van f 30.000.— Voor Altijd? Ik weet het niet kindcrgestalte die mijn ziel omslootik weet het niet.maar de groote Yvel is niet tevreden.... dat hii moet blijven strijden de struggle fcr life, hij moet, kleine Yvel, want anders verzaakt hii ziin plicht. Juffrouw Metselaar is heengegaan in 't lokaal van c'r schooltje en Betje van Amerongen ook.... die hebben hun struggle for life gestredenZe zijn heengegaanhun lichamen rusten op de kerkhoven van Den Helder. De hulp- juffrouw Betje ligt op 't Joodsche kerk hof.... onder wuivende, hoog opsprieten- de halmen en Coba Metselaar heb ik zelve naar haar laatste rustplaats gebracht maar dat waren alleen maar lichamen, ziele-voertuigen, kleine Yvel, want hun ziel is opgestegen naar den Vader in den hemel, die wijs is en vol liefde. Die heeft niet gevraagd aan Betje van Amerongen; komt je ziel uit een lichaam, dat tot. een voornaam. Arisch ras behoorde en De Heilige, geprezen Zijn Naam, heeft het ook niet aan Coba Metselaar gevraagd. De Eeuwige, die alles regeert, lacht om dit allesDe Eeuwige ként geen Arisch-, geen Morgoolsch-, geen negerras.... De Eeuwige kent alleen menschen, te kir:de den,. die Hij geschapen heeft. Hii, gepre zen zij Zijn Heiligen Naam. de Maker, doet Zijn kinderen geen leeddat doen al leen menschen elkaar. Op 't schooltje van juffrouw Metselaar waren geen rangen en standen.... Zat ailes als krenten en rozijnentaart in een liussemussie (Vor eikaar.... (Wordt vervolgd1). Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met een zeer interessante prijsvraag, die door de lezers van de „Heldersche Courant" en de zaken lieden ongetwijfeld ten zeerste zal worden gewaardeerd. De bedoeling van deze prijsvraag is: het hechter maken van de band, die ons blad vormt tusschen kooper en verkooper.. De opzet van de prijsvraag is als volgt: Alle Winkeliers in Den Helder bieden wii aail een foto van hun zaak te maken, waarvan door ons een cliché wordt vervaardigd. Foto en cliché worden geheel gratis het eigendom van den winkelier. Tegen een matige vergoeding plaatsen wij de afdruk van het cliché in de „Heldersche Courant", voorzien van een nummer. De abonné's hebben tot taak, binnen een nader bekend te maken tijds bestek, aan de redactie van de „Heldersche Courant" te berichten, welke zaken het zijn die door de foto's worden voorgesteld. Tevens kan een slagzin worden ingezonden, met betrekking tot de firma en de artikelen, die door haar worden verkocht. Het inzenden van een slagzin is. dus niet verplichtend, echter zal, indien het aantal goede oplossers het aantal prijzen overtreft, de inzender van de beste en de meeste slagzinnen, zulks ter beoordeeling van de redactie van de „Heldersche Courant"; welke tevens van het meeste aantal winkels e namen cn adressen inzond, voor den hoofdprijs in aanmerking komen. De bekroonde oplossingen komen in aanmerking voor één der onder staande geldprijzen: eerste prijs: f25. tweede prijs: f 10.--, derde prijs: f 5.—, vierde prijs: f 2.50. Verder worden nog een aantal troostprijzen beschikbaar gesteld. Als voorbeeld, hoe de inzending van de oplossingen moeten geschieden, noemen wij bet volgende: Foto No. 65 stelt voor de Drukkerij De Boer, Koningstraat 78—80. Slagzin: „Voor artistiek en eenvoudig drukwerk s<aagt U bij Be Boe?". De grootste aantrekkelijkheid van deze prijsvraag is, dat hierdoor nog meer dan anders, onze courant het middel is om de aandacht van liet publiek te vestigen op de zaken in onze gemeente. Zoodra de oplossingen in ons bezit zijn, worden in de „Heldersche Courant" nogmaals de foto's, voorzien van een duidelijk onderschrift en da bekroonde slagzin, geplaatst, terwijl clan tevens de namen der prijswinnaars worden bekend gemaakt. Wij verwachten, dat deze prijsvraag, waaraan door al onze lezers kan worden deelgenomen, een groot succes zal worden. Zoo spoedig mogelyk zullen nadere bekendmakingen betreffende de e Heldersche Sweepstake volgen.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 5