wilt 11 Utefil TWEEDE PI *n GRITÏS. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 JUN! 1933. Stadsnieuws. Visscherij. ^'ii die z.ch van heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, Ontvangen de tot 1 JULI verschijnende nummers Onze foto-prijsvraag. ATIS ADIW. HELD. CRT. 3 Lacht op voor alle voertuigen: Dinsdag 27 Jnni 21.53 uur Woensdag 28 21.58 DE TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededeel ing van de Heldersche Zwemvereeniging. Donderdag 22 Juni ('h nam.) 15 gr. 0. Vrijdag 23 Juni ('s morgens) 15 gr. C. »v e zeiden het reeds, het is een succes ,e worden. Deelden wij Zaterdag mede, lat, het aantal winkeliers dat zich als deelnemer deed inschrijven de honderd genaderd was, thans heeft hun aantal reeds ver de honderd overschreden. Wij meenen echter thans voldoende gelegen heid tot deelname te hehben gegeven, en Euoeten dan ook bekendmaken, dat na a.s. Vrijdag geen inschrijvingen meer kunnen worden aangenomen. Het aantal extra prijzen heeft inmiddels nog uitbreiding ondergaan. De heer C. Fasol, Molenstraat 115 117, stelt voor den besten slagzin op zijn zaak, een massief eiken bloemtafel beschikbaar. De heer Majolé, Middenstraat 34, stelt voor den besten slagzin op zijn zaak een electrische fietslamp beschikbaar. Dat het groote aantal kostbare prijzen, dat door de heeren winkeliers beschik baar wordt gesteld, de animo bij onze lezers aanmerkelijk heeft opgevoerd om zich aan het oplossen van de prijsvraag te zetten, spreekt vanzelf. Reeds zijn do eerste brieven ingekomen met oplossingen van de j.l. Zaterdag geplaatste serie. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden, was de reproductie van de foto's in de Heldersche Courant van Zaterdag niet zooals wij dat gaarne had den gewenscht. Het is daarom, dat wij in ons blad van Donderdag de serie, welke j.l. Zaterdag reeds werd geplaatst, nogmaals reproduceeren. Door een andere werkmethode toe te passen, hopen wij te hebben bereikt, dat de foto's beter tot hun recht komen. Tevens vervolgen wjj in dit nummer met de plaatsing van een aantal nieuwe foto's. Men weet wat de bedoeling was. Zij, die bij de verschillende zaken goede slagzinnen bedenken, niet betrekking tot de zaak of de artikelen die door deze worden verkocht, genieten voorkeur bij de beoordeeling, wie voor de prijzen in aanmerking komen. Men kan de 'oplossingen, naar verkie zing inzenden, nadat alle foto's zijn ver schenen, echter kan men ook, na het verschijnen van iedere serie, de op lossing inzenden. Een opwekking aan het adres van de lezers om aan deze hoogst interessante prijsvraag deel te nemen, is, trots het feit dat de teekenen er op wijzen, dat dit aantal zeer groot zal zijn, niet over bodig. Hoe grooter de stroom zal zijn van het aantal oplossingen dat wij in ons bezit krijgen, hoe liever het ons zal zijn. Helpt onze njjv.ere, plaatse- lijke neringdoenden door de moeilijke tijden heen. Het mid- dei hiertoe is te koopen in eigen stad, waartoe ge komt, door met interesse deel te némen aan onze prijsvraag, en daardoor TJ de oogen te laten openen voor het feit," hoe ge schikt U terecht kunt bij het doen van uwinkoopen, bijonze plaatselijke winkeliers. Laat onze brievenbus te klein «ijn om dagelijks het groote aantal oplossingen te kunnen bevatten. -"Mjxing \an dit doel te g»taken heoben voorgangers van ver schillende kerken uit onze stad een ver gadering gehouden. Op die vergadering waren aanwezig de Luthersche predikant p orSers- de Herv. predikant Ds. Enklaar, de pastoor der Oud-Kath. »e- meente Molenian, de Herv. predikant Ds. n. q -'li 1 de loopsgezinde predikant s. Sinidts. Bericht van verhindering was ingekomen van den predikant dei- Evangelisatie Ds. Hoek en den vlootpre- dikant Ds. Vaandrager, welke beiden evenwel verklaard hadden niet svmpathie tegenover het plan te staan. Op deze vergadering werd besloten om tot een proefneming over te gaan en hiermede op Maandag 3 Juli a.s. te be ginnen.. Nauwkeurige bijzonderheden zullen nog nader worden bekend gemaakt. HET NATIONAAL CONCOURS li TE KOOG AAN DE ZAAN. „Winnubst" keert terug met twee le prijzen. De Harmoniekapel „Winnubst", welke Zondag j.l. heeft deelgenomen aan het Nationaal Concours, uitgaande van „Zaanland's Kapel," te Köog aan de Zaan, keerde vandaar terug met twee lu prüzen. lu de Afd. Uitmuntendheid wer den 357 punten behaald' (minimum 348) en iu den marschwedstrijd 120, zijnde het maximum, lu den Eerewedstrijd werden 159 punten behaald. Voorwaar voor onze stadgenooten een inderdaad fraai succes, waarmede wij hen van harte feliciteeren. üe Kapel heeft kranig werk verricht. Van dit in alle opzichten prachtig ge slaagde Concours, in een ideale omge ving gehouden, en waarin het in zeer grooten getale opgekomen publiek heeft kunnen genieten van mooie muzikale kunst, waar opnieuw gedemonstreerd werd wat dilettanten kunnen bereiken, wanneer zij onder goede leiding staan en dan ernstig en vlijtig studeeren, over dat alles in een volgend nummer van dit blad nog wat meer in bijzonderheden. Volstaan we voor ditmaal alleen met den uitslag te vermelden van dezen dag, !die onafgebroken van 1.30 uur 's middags tot 11 uur 's avonds heeft geduurd. Harmoniecorpsen. 4e Afd. „De Dageraad", Zaanstreek, 338 punten, 2eu prijs. le Afd. „Muziekkapel Zand voort", 291 punten, 2en prijs; „Harmonie Tuindorp", 313 punten, 2en prijs. Uitmuntendheid. „Winnubst", 357 pun ten, len prijs. Sup. Afd. „Beverwijksche Harmonie kapel", ,360 p., len prijs; „Kunst na Ar beid", Hoorn, 375 p., len prijs; „Ons Ge noegen", Wormerveer, 342 p., 2en prijs; „Apollo", Zaandijk, 408 p., len prijs. (Het verplichte nummer voor de Supe rieure Afdeeling was „Stenka Razine", symphonisch gedicht van Alex Glasoenof, hetzelfde werk dat het „Stedelijk Muziek- j korps" ons hedenavond in de tent zal jdoen hooren). Fanfarecorpsen. 1 Eere-Afd. „Eensgezindheid", Wormer, i.345 p„ 2eu prijs; „Excelsior", Zaandam, |357 p., len prijs; „Harmonie", Assendelft, 340 p., 2en prijs. Eere wedstrijd. „Apollo", Zaandijk, len prijs, 189 p.; „Beverwijksche Harmoniekapel", 2en pr., 108 p.; „Kunst na Arbeid", Hoorn, 3en prijs, 165 P-; „Winnubst", 159 p.; „Excel- isior", Zaandam, 126 p. Marscit wedstrjjd. „Winnubst", 120 p., len prijs; „Kunst na Arbeid", Hoorn, 105 p., len prijs; „Tuindorp", Amsterdam, 93 p., 2en prijs. lieten de afgerukte draden van de electto- motor in liet water hangen. Aangezien water, zooals men weet, een zeer goede geleider is voor electrische stroom, deelde de stroom zich door middel van het vrij uitstroomende water, aan de geheele garage mede. Toet men des morgens de garage wilde openen, kwam men hier al heel spoedig op terug, daar alles onder stroom siond. De inmiddels gewaarschuwde politie deed de electrische stroom afsluiten waarna de sterke arm tevens de garage opende,om tot de ontstellende ontdekking te komen, van hetgeen was gesehied. De ijsfabrikanten hebben vermoedelijk in den nacht de wijk genomen naar 1 Rotterdam. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Van 20 tot en met 26 Juni 19311 werden in het Handelsregister te Alkmasr de vol gende opgaven ingeschreven; Nieuwe zaken: J. W. London, makelaar in onroerende goederen, Herzogstraat 52, Den Helder. N.V. Autobedrijf v.h. W. Prins, handel in automobielen etc., Kanaalweg 103, Den Helder. G. Ruijter, winkelier in kruideniers waren, Tulpenstraat 3, Anna Paulowna. Wijzigingen: Uoöp. Zuivelfabriek „Eendracht" G.A., Texel, Statutenwijziging. Coöp. Boerenleenbank, 't Zand Zijpe. „ZON X EST R A A L'-COL L ECT E. De opbrengst van de .,Zonnestraal"-eol- lecte was dit jaar 496.68. Gezien de tijdsomstandigheden mag dit zeer zeker een mooi bedrag worden genoemd. Allen die kobben medegewerkt om dit resultaat te bereiken, brengt het plaatse lijk comité zijn hartelijken dank. Gisteren slaagde aan de Rijks Uni versiteit te Utrecht voor het economisch doctoraal examen idologie, onze stadge noot, de heer A. Boendermaker. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. Plaatsman, slaagde voor het eind examen aan het Geref. Gymnasium ie Kampen. STEDELIJK MUZIEKKORPS. (Dir. .Joh. F. Pala.) 3e Zomerconcert op Dinsdag 27 Juni, des avonds van 8.30 u. tot 10 u. in de mu ziektent Julianapark. Programma. i. Kavewce. Marsch ;"r- -r- Maal 2 La Vie pour le Tsar. Ouv. de (.link» I arr. E. André .1. Wer kanu dofii? Wals J- Gilbert 4. Souvenir du Dauphin. par. L. Blcmont Solo voor Es-clar. door P. Haupermans. 5. Symph. Ecossaise AU. Vivacissimo Felix Mendelssohn Bartholdy 6 Stenka Razine. Poéme Symphoniciue Glazounow. Trans. Pierre Dupont 7. Finale. ALLEDAG KERK. Voor eenigen tijd terug is hier ter stede het plan ontstaan tot het inrichten van een z.g. „Alledag-Kerk", zooals dit in Amsterdam en Schoorl reeds bestaat. l»e bedoeling hiervan is, dat eiken lag, op bepaalde uren een kerkgebouw openstaat, waar men kan binnen gaan om enkele «ogenblikken van stilte te zoeken en tot aich zelf in te keeren. Evenals dat met de haringlarven is aangetoond, heeft ook nu dr. Wielinga te Harlingen onderzocht, dat ook de amsjo- viseitjes tot ontwikkeling zijn gekomen in de Waddenzee en dat er dus hoop is, dat ook deze binnentrekkende vischjes, levenskans in dit zeegebied kunnen heb ben. Met belangstelling zal dit onderzoek dooi- vele belanghebbenden worden ge volgd, want met de stijgende levenskans» zoowel van haring als ansjovis, stijgt ook de levenskans voor velen, die met deze visohsoorten een seizoen wisten door te komen. Veel ander visseherjj-nieuws dan het weinig opwekkende der laatste tijden is er niet. Het visscherij-conflict van JJmuiden schijnt ten einde te loopen, maar de be staansmogelijkheid voor de velen, die van de vissoherii moeten leven, wordt daardoor niet sterk vergroot, omdat de overal toegepaste belemmeringen voor den vischexport nog sterk worden ge handhaafd. De botvisscherii maakt door het vele vuil in zee een slechten tijd door, want met de botnetjes is het daardoor haast ondoenlijk tot vangst te komen, afge scheiden dan nog van den algemeenen minder gunstigen botstaud. KEN GEHEELE GARAGE ONDER STROOM. De politie heeft op het oogenblik een duistere zaak in onderzoek. Het betreft hier een der autoboxen aan het einde van den Ruijghweg, welke tevens ais ijsberei- dingsplaats werd gebezigd door eenige uit Rotterdam afkomstige personen. Het door hen bereide consumptiefs verkochten aan verschillende kleinhandelaren, die de lafenis brengende substantie weder in het klein verkochten. Plotseling hebben de Rotterdamsche ijsfabrikanten onze gemeente in alle stilte verlaten. Wellicht zou hun vertrek nie mand zijn opgevallen, als de wijze waarop de heeren de zaak achterlieten, niet op zoo vreemde wijze was geschied als thans. Voor hun vertrek namelijk, hebben zij eerst een electromotor die zich in het gebouwtje bevond, en werd gebruikt tot het vervaardigen van het ijs, losgemaakt en in een auto geladen. Daarna braken zij de kraan van de waterleiding af en t 7 Buitenlandsch Overzicht pag. I Feuilleton Radio-programma„2 Van links en rechts „2 De studievlucht AmsterdamBa tavia. Gaat begin September door. 7 Bij een chloorgas-ontploffing coor een warenhuis in Inaianapolis zijn 25 personen vergiftigd2 De tocht van de Italiaansche vlie gers. Niet naar Amsterdam? 7 Geen verdaging van de ontwape ningsconferentie I Zitid-Sumatra is Zondag door een hevige aardbeving geteisterd. Tien tallen dooden7 Een aanslag in den St. Pietec te \Rome. Drie gewonden 3 Zaandam staakt zijn betalingen 2 De A.V.R.O. gaat vermoedelijk met ingang van l Juli over Koot wijk zenden2 De geheimzinnige vliegtuigen bo ven Berlijn. Ironie in Frankrijk 7, Brand in het Havenziekenhuis te Rotterdam. Door een hulpverple ger, na diefstal, gesticht. De da der opgesloten. 7, De loonsverlagingen in het scheep vaartbedrijf gaccepteerd, Geen stakingh Te Nuth (L.)zijn een molenaar en zijn vrouw vermoord. De dader gegrepen7( Bij een ernstig auto-ongeluk bij Oosterbeek zijn vijf personen ge wond ..7, Het cassatieberoep in de moord zaak Eschauzier is gisteren door den Hoogen Raad verworpen „7, Een felle brand heeft Vrijdag nacht gewoed op de werf van Wilton, te Rotterdam. Schade op millioen gulden geschat Omtrek-nieuws Marktberichten 3 Marineberichten3 Sportnieuws 5 UITSLAG AANBESTEDING Zes Huizen aan den Singel veer W. Grimijser door L, Sok, archi tect N.I.V.A. Massa met schilderwerk: A. v. d. Wal, Den Helder, f 26795; M. Wassing, Gro ningen, f26978; Chr. Groningen, Den Helder, f 26995Vlaming en Geus, idem, f27332; C. Goes, idem, f28300; P. Tuin, 't Zand, f28600; R. K. Koppen, Alkmaar, f28600; A. Smit, Den Helder, f28824. Massa zonder schilderwerk: G. E. Ko- ger, Den Helder, f 23500Ran en Schutte, idem, f 23991 Couperus en Modder, idem, f 24994; L. Bruin en Zn., Den Burg, Texel, f 25205W. Bruin, De Waal, Texel, f25265; Voigt, De Waal, Texel, f25900; Gebr. Timmer, Oosterend, Texel, f 26850; A. Boll, Den Helder, f27100; A. J. Don kersloot, Delft, f27180; J. Drijver, Oos terend, Texel, f28900. Schilderwerk: Spykerman en Boules, Den Helder, f2170; N. B. Zijp, idem, f2280; J. Ridder, idem, f2579; P. Kok, idem, f 2950S. de Beer, Dokkum, f 2994; C. Bremer, Oosterend, Texel, f3098. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN EN ERNSTIG GEWOND. Zondagavond te ongeveer zeven uur is jhet 12-jarig meisje M. de S., afkomstig lit Rotterdam, dat alhier bij familie lo- eerde, onder de luxe auto van den heer V B„ uit Den Helder, geraakt en in ern- tigen toestand naar het Hospitaal over- ebracht. De toedracht van het ongeluk is als volgt. Het meisje was op den bagage- rager van de fiets van. haar 17-.jari» zusje gezeten en reed op den Strooweg er hoogte van het R. K. Kerkhof in de richting van Den Helder. Vermoedelijk maakten de meisjes deel» uit van een gezelschap wielrijders. Toen e luxe auto van den lieer B., die zich an Den Helder in de richting van Duin- loord bewoog, ter hoogte van de groep vielrijders was gekomen, minderde hij .-aart, terwijl de wielrijders de auto ge- egenheid gaven om te passeereu, mqj jitzondering van het meisje De S. Deze tak plotseling den weg over tengevolge -aarvan de auto het achterwiel van de iets raakte. Het op den bagagedrager ezeten meisje, werd door den radiateur an den auto op den weg geslingerd, aarna een der wielen van den auto over laar heen reed. Na eerst, in een zich ter plaatse bevin dende woning te zijn binnengebracht, en ïadat geneeskundige hulp was ontboden, erd het meisje naar het hospitaal ver- oerd en in ernstigen toestand opgeno men. Op onze informaties ten huize van de nenschen waar het meisje logeerde, Keek ns. dat de toestand hedenmorgen tamelijk pinstig was. een advies. Gaat U ook eens een heerlijk kop Koflio met room voor 20 ct. of een groot glas koel Pils voor 20 ct. gebruiken in Café Restaurant Centraal. heeft daar een heerlijk schaduwrijk zitje. Weet U dat er mooie Vergader zalen zijn en ook prima le klas Billariis

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9