V AT AX Abdijsiroop GARAGE MANSHANDEN DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 1 JUL! 1933. ONZE FOTOPRIJSVRAAG C Stadsnieuws. Visscherij. Helpt Uw kinderen bij Kinkhoest! ZWSTSERSCHE BALSEM Julianadorp. wil voor U zijn, wat de tram is voor de stad 10 cent per rit per persoon Tel. 539 ..Voor de Borst" Mailverzendingen. De Stertocht van den A.N.W.B. Voor baby PREDIKBEURTEN TELEFOON S33 Stadsritten 50 ct met 6-7 pers. auto's Buitenritten a 7 cent per K.M. LAAN 44-46 9 t» Thans het woord aan de lezers. Nog vele winkeliers maakten de laatste dagen van de gelegenheid gebruik om1 zich voor onze foto-prijsvraag te doen in- schrijven, zoodat het aantal deelnemers thans reeds 135 bedraagt. Onze lezers hebben dus tot taak, van 135 zaken den naam en het adres te zoe-1 cf„QQ. - ken, en, zoo mogelijk, te trachten bij elke jj0ed 11 01,gineele „Battersby heeren zaak een slagzin te bedenken. Dat deze; p: taak lans niet eenvoudiu is beamen wii1 f a Korver> Spoorstraat, alle ingre- t ii, eenvouuig is, Deamen wij tenten voor een complete Indische Gist ten volle, echter is het aantal zeei kost- tafel, voor 4 personen. 5™PXeni' aA/ de grnei°hPl?Sferii Banketbakkerij Zeger Houter, Kanaal- woidt uitgelootd, zoó groot, dat het best weg, een trommeltje origineele Helder- 4'la ninPiro Irvrvrif onuirro nvDnflRri mpt. tip v_ ■*-» Bockhandel en leesbibliotheek P. Spruit, Kanaalweg, een „Osmia" vulpen. Kleermakerij Jansen, Ruijghweg, een fantasiebroek naar maat, ter waarde van 17.—. Brood- en Banketbakkerij C. Krigee, Van Galenstraat, een taart of tulband. Heerenmagazijn De Haan, Koning- DE AFSLUITING VAN DE DUINEN, die van Sophie Kohier, Rika Davids, Jan Blok, (anderen passeeren wij) waardoor Een request van Helders Be lang aan den minister van finan ciën. de moeite loont, eenige avonden met de courant, waarin de foto's voorkomen, de stad in te gaan, om de foto's met het ori gineel te vergelijken. Wij verzoeken onzen lezers, van onder staande bepalingen kennis te nemen, aangezien bij het niet voldoen hieraan, de kans, om in het bezit van een prijs te komen, verloren kan gaan. Getracht moet worden van zooveel mo gelijk zaken de juiste naam en het juist adres te vinden, met vermelding van huisnummer en de artikelen welke wor den verkocht. De oplossingen moeten in de volgorde sche Botersardines. Modepaleis Herschel, Koningstraat, 8 waardebons, elk ter waarde van 10. Groenten- en Fruithandel F. L. Matveld, Koningstraat, een prestige fruitmand. Meubelmagazijn Harjer, Spoorstraat, jeen pluche tafelkleed, ter waarde van 16.50. Slagerij A. Bandt, Koningstraat, een rollade. Rijwielhandel G. Majolé, Middenstraat, een electrische fietslamp. Galanteriezaak S. Prins, Kanaalweg, een fijne plateelvaas. De zaak in goud, zilver en horloges van waarin de zaken zijn afgebeeld worden de firma Beemsterboer, in de Keizer- ingezonden. Bij debeoordeeling hebben straat, een dames- of heerenhorloge, ter zij, die van alle zaken de juiste namen en waarde van 15. adressen inzonden, doch bovendien het grootste aantal goede slagzinnen bedach ten, de voorkeur. Drogisterij De Bunje, Middenstraat, een doos toiletzeep, ter waarde van ƒ2.50. Meubelmagazijn Klercq, Spoorstraat, Inzendingen moeten geschieden in ge- ecn eiken haardfauteuil met fivee kue- sloten enveloppe, waarop met duidelijke Be—s' letters de woorden „foto-prijsvraag" zijn vermeld. Als eerste voorwaarde om in het bezit te komen van een prijs, waaronder ook bedoeld worden door heeren zakenlieden beschikbaar gesteld© prijzen voor den bes ten slagzin op hun zaak betrekking heb bende, geldt dus, dat zooveel mogelijk de juiste namen en adressen worden gevon den. Het is dus uitgesloten, dat men in het bezit komt van den prijs die door een der winkeliers beschikbaar wordt gesteld voor den besten slagzin op zijn zaak, als niet tevens zooveel mogelijk juiste namen en adressen werden ingezonden. Het aantal prijzen is sinds de laatste opgave nog aanmerkelijk uitgebreid. De volledige lijst vermelden wij hier- or- «1! Ie prijs 26.—. 2e prijs 10.—* 3e prijs 6.—. 4e prjjs 2.50. Een bedrag van 10.aan troostprjj- en wordt eveneens door ons beschikbaar »esteld. Verder komen zij, die den besten ilagzin maken op een van onderstaande Kleermakerij Hollfelder, Joubertstraat, een fantasie- of laken broek naar maat, ter waarde van 20. Meubelzaak C. Fasol, Molenstr. 115117, een massief eiken bloem taf el. D© tabak, sigaren, wijn- en gedistilleerd- handel van J. A. Londen, Van Galenstraat, een kistje sigaren van 50 stuks en een flesch wijn. De electriciteits- en radiozaak Van Os, Koningstraat, stelt voor den besten slag zin met betrekking tot zijn geheeie zaak, een „Protos" electrische strijkbout, ter waarde van 6.40, en voor den besten slagzin op de „Telefunken"-artikelen, aAn gramofoonplaat, ter waarde van 2.50 en een „Telefunken" zeefkring ter waarde van 4.50 beschikbaar. Meubelmagazijiü van de Firma Govers, Spoorgracht, een eiken rooktafel. Boekhandel en leesbibliotheek van de Firma Duinker, Spoorstraat, een keurige ets. Kleedlngmagazijn Noot, Weststraat, een sterke gabardine regenjas. Groenten- en fruithandel Duinker, Kru- gerstraat, een fruitmand. Als troostprijzen zijn beschikbaar ge '.aken bovendien in het bezit van den prjjs, die door den betrokken winkelier steld door de sigarenzaak van de Wed. wordt uitgeloofd, en achter diens naam Van der Meulen, Keizerstraat, een kistje wordt vermeld. sigaren van 100 stuks en door dte Rijwiel- Kieedingmagazijn Kooman, Weststraat, zaak Van Grunningen, Keizerstraat, zes een_ costuum, ter waarde van 25.j bagagedragers. In geld uitgedrukt vertegenwoordigt het Handel in ijzerwaren en gereedschap pen O. J. v. d. Poll, Sluisdijkstraat, een wringmachine. aantal beschikbare prijzen meer dan 350. thans reeds In diit nummer vervolgen wij met de plaatsing van 36 foto's. Inzendingen kunnen geschieden, na ieder© geplaatste serie, of nadat alle foto's zfjin geplaatst. Inzendingen, die later inkomen dan een week, nadat de laatste serie is verschenen, "worden terzijde gelegd. Correspondentie over de foto-prijsvraag kan niet worden beantwoord. DE TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededeeling van de Heldersche Zwemvereeniging. Vrijdag 30 Juni ('s voorm.) 15 gr. C. Zaterdag 1 Juli ('s morgens) 15 gr. C. Den 5en Juli a.s. hoopt de heer Ch. Riemerts den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad hij de firma 2. Vrijheidsmarsch •v-r -r- O T-Timl 0+ Onvort Van Gend en Loos. Geslaagd voor de le klasse van het Stedelijk Gymnasium te Amersfoort (vooropleiding voor het Oud-Katholiek Seminarie), Leon de Hoogh, leerling v. d. Gem. Opleidingsschool aan den Parallel weg, hoofd de heer A. Kramer. RIJKSWERVEN. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 3 Juli tot 10 Juli wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. HELDERS FANFARECORPS. Programma van het concert, hetwelk door bovengenoemd corps gegeven zal worden op Woensdag 5 Juli a.s. in de muziektent Julianapark. 1 Morgenrood Bü Kon. besluit van 26 Juni, met In gang van 1 September. is eervol ontslag verleend wegens ver andering in de inrichting van het dienst vak, waarbij zij werkzaam zijn, aan den griffier bij de Rijkswerf te Willemsoord M. W. N. de Barbanson en den chef van den magazijndienst bij de werf E. Rood- schild. O. de Nobel, arr. Th. C. Lugtenburg Joh. Boers 3. Hamlet. Ouverture C. E. Bach arr. Edm. Godart 4. Faust. Fantasie sur 1'Opéra de Gounod arr. M. J. H. Kessels 5. Acht Uren Marsch Joh. Boers 6. Tancrède. Ouverture de Rossini arr. G. Gadènne 7. Freischütz. Fantasie sur l'.Opera de Weher arr. M. J. H. Kessels 8. Internationale. Marsch P. F. Overbeeke De nummers 3 en 6 zijn bekroond op het 1.1. gehouden concours te Oostzaan. Was er in het voorst der week door onstiiimig weer veel beletsel voor de visschersvloot om uit te varen, later, bij wat opklaring, koos het grootste gedeelte zee. Heel veel visscherij was er niet, om- Door de V.V.V. Helders Belang is on derstaand request gezonden aan Z.E. de minister van Financiën, tevens is aan het gemeentebestuur verzocht om de plaatse lijke V.V.V. indien mogelijk in haar ver zoek te steunen. De zaak waar het hier om gaat is voor onze gemeente van veel belang, wij doen dan ook een beroep op allen, die kunnen medewerken, hun invloed aan te wenden, om te bereiken, dat aan het gedane ver zoek een gunstige beslissing zal worden verleend. Geven met verschuldigde eerbied te kennen: ondergeteekenden W. Biersteker en H. C. M. Nypels, resp. voorzitter en secre taris van Helders Belang V.V.V. goed gekeurd bij Kon. Besluit van 29 Mei 1926, no. 47, dat door het departement van Defensie het mooiste deel der duinen in de onmid- j dellijke nabijheid van de Noordzeebad plaats Huisduinen (gemeente Den Helder) over kilometers afstand met betonpalen en bovendien de bepaling is vastgesteld, dat het overblijvende deel niet mag worden betreden tenzij een toegangsbewijs kan worden getoond; dat door het departement van Finan ciën in aansluiting daarop is bepaald om 50 c. te vorderen van gezinshoofden en prikkeldraad is afgezet, terwijl in 1932 25c voor ieder gezinslid voor aanschaffing van een toegangsbewijs; dat bovendien een inschrijving ten kan tore van den ontvanger der registraties en domeinen noodig is, waarbij echter de Za terdagmiddagen en ook Zon- en Feest dagen zijn uitgesloten welke juist gelden als de drukste dagen waarop geen kaar ten verkrijgbaar zijn voor ingezetenen van Den Helder; dat de aanschaffingsprijs van 50 c. en 25 c naar verhouding zeer hoog is, en een bedrag van 10 c. (indien een heffing noodzakelijk is) evengoed aan het doel kan medewerken waarom de duinen zijn afgesloten; dat door her bepalen van een milder bedrag het genot van vrij wandelen in onze mooie Hollandsche duinen weer in het bereik komt van personen, die met inachtneming van militaire belangen, wer kelijk geen moeilijkheden daar ter plaatse zullen aanbrengen; dat bovendien het afgesloten deel, waarvoor nu toegangsprijs moet worden betaald, de weg is die binnendoor leidt naar de Donkere Duinen, welke in beheer zijn bij de gemeente Den Helder, en waar nog steeds vrije toegang wordt verleend zon der dat zich daarbij ernstige stoornissen hebben voorgedaan; dat indien Uwe Excellentie overwegend bezwaar mocht hebben tegen verlaging van den toegangsprijs, het verkrijgbaar stellen van dag en clubkaarten voor 10 c. op verschillende nader aan te wijzen plaat sen in de gemeente, reeds eenige tege moetkoming zou zijn aan onze wenschen in verband met het toenemend bezoek aan de zich ontwikkelende badplaats Huis duinen; dat onze V.V.V. „Helders Belang" be reid is alle medewerking te verleenen om bij een soepeler bepaling dan de thans geldende, overtredingen te voorkomen, waarbij proces-verbaal, ambtshalve opge maakt door militaire politie tegen perso nen die onbewust de overtreding maken, zooveel mogelijk wordt beperkt; dat er, indien er voorschriften noodig zijn bij het wandelen in de duinen, nog wel andere maatregelen zijn te treffen, zonder nu juist een hooge toegangsprijs als voorwaarde te stellen; dat het een levensbelang is voor onze badplaats Huisduinen, wanneer het na tuurschoon aldaar zonder belangrijke geldelijke offers kan worden bezichtigd; te samen voor ons redenen om Uwe Excellentie beleefd te verzoeken, zoo mo gelijk de thans geldende heffing van 50 cent en 25 cent öf geheel te doen ver vallen, öf zoodanig te verminderen, waar door wat Uw departement betreft in bij zondere mate wordt tegemoetgekomen aan den wensch van zoovele Heldersche ingezetenen om de vrije wandeling in onze bekende mooie duinen terug te krijgen, zooals die sinds menschenheugenis heeft bestaan. Hetwelk doende, enz. W. BIERSTEKER, Voorzitter. H. NYPELS, Secretaris. de hooggespannen verwachtingen omtrent deze revue niet worden teleurgesteld. Ta- fereelen volgen elkander in bonte ver scheidenheid en snel tempo op en voort durend blijft het oog geboeid door schit tering van costumes, elegante dansen en geeètige scènes knetteren als vuurwerk in tal van dialogen en pittige versjes. Henriëtte Davids en Sylvain Poons zijn de ziel van dit alles. De revue is natuur lijk „goed bij" en brengt ons aan boord van het schip, dat op zoek is naar het goud van de „Lutine" en ook komen wij onder wilden, die hun boeken op den brandstapel willen brengen. Sylvain Poons fungeert er voor strandfotograaf, die misschien een heel goed vakman is, maar overigens een klein beetje aan den imbecielen kant, enz. enz. Deze scènes brachten op de plaatsen, waar de revue reeds opgevoerd is, het publiek tot een daverend applaus. De revue bevat een proloog en niet minder dan 24 tafereelen, terwijl in het geheel 40 personen medewerken. Schitte rend vooral zijn de finales: Bals van het Seizoen, Exotische vogels, Kersenpluk, Circusfinale, enz. Wij wijzen er uitdruk kelijk op, dat zij wordt gegeven in de vol ledige monteering, waarin zij ook in de andere steden is vertoond, alle costuums, décors enz. worden door het gezelschap meegebracht. Het middel dat U zoekt is Abdijsiroop. Het geeft den kleinen een grooten steun om de hoestaanvallen te overmeesteren. De slijmoplossende werking kan de hoest buien doen bedaren en de ademhaling weer diep en vri) maken. Dan ziet Ge de gezichtjes zich weer ontspannen. Waarom zoudt Gij de kinderen niet helpen als het middel zoo eenvoudig te verkrijgen is. Draal niet. Geef vandaag nog voor dien akeligen kinkhoest de uitkomst brengende Alom verkrijgbaar.ThansFl. 1.-, Fl. 1.50, Fl.2.75 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 et, per dubbele doos 60 cl ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop! AKKER's bussen nu eenmaal geen hermetische slui ting hebben. Een leelijke strop voor den melkslijter. „Johan Maurits van Nassau". laatste hnslichting 18.20 20.55 vor. dag 20.55 8 Juli Trinidad 9 18 Paramaribo dat er, door lagen barometerstand toch - Bij beschikking van den Minister van ™g dreiging was en het weer nu en dan Defensie is aan den Bureelbeambte le n08 onstuimig. klasse J. Esselman, werkzaam bij de afd.Pe garnalenvisschertj leveit ets p „Jacob van Heemskerck". laatste buslichting 5, 6, 7, 8, 0 Juli Odda 20.55 vor. dag 16,17,18,19 Juli Stavanger 20.55 „Van Meerlanf. laatste buslichting 13,14, 15 Juli Dover 7.15 20, 21, 22 Zeebrugg© 7.15 „Banckert". laatste buslichting 4, 5, 6, 7, 8 Juli Invergordon 18.20 7.15 Hr. Ms. „O. 13". laatste buslichting 5, 6, 7, 8 Juli Esbjerg (Dene marken) 16.15 9 20.55 vor. dag 10 16.15 In de depeches voor de „O. 13" wordt tevens opgenomen de correspondentie voor de „Z. 5" en de „O. 12" en „O. 15". Een geslaagde onderneming. Wij hebben reeds medegedeeld, hoeveel deelnemers zich hadden opgegeven voor dezen stertocht, georganiseerd door den Alg. Ned. Wielrijdersbond ter gelegen heid van zijn 50-jarig bestaan. Er bleek Werktuigbouw op de Rijkswerf te Den Helder, wegens reorganisatie van het be drijf met ingang van 1 Juli 1933 eervol ontslag verleend. DE MOLENBRUG AFGESLOTEN. In een mededeeling in dit nummer ma ken B. en W. bekend, dat de Molenbrug, wegens daaraan uit te voeren herstellin gen, vani 3 tot en met 15 Juli, voor rij en voertuigen zal zijn afgesloten. RE TWENTSCHE BANK N.V. Het kantoor Den Helder van De Twentsche Bank N.V. bericht ons, dat haar rentevergoedingen met ingang van heden zijn verhoogd en thans o.a. voor saldi in rekening-courant en deposito 1 dag opzegging 21/» pet. bedraagt. In het volgend nummer verschijnt een adver tentie met haar nieuwe rente-tarieven. het schijnt dat de garnalen totaal ver dwenen zijnvan verschillende kanten, ook vanuit het Zuiderzeegebied is er vraag naar, maar helaas kan men niet tot eenige vangst komen. De haring- en geep visscherij behoort hier tot het verleden. Er is nog wel vraag naar bokking. Tegen den afsluitdijk wordt dit vischproduct nog in eenige beperkte hoeveelheid aangevoerd en door de schaarschte wordt daarvoor behoorlijk prijs gemaakt. ZO on 60 Ct (>or doo* Notto Nodarkwidsch tobrikoot "W v V T r KERMISWEEK IN CASINO. Henriëtte Davids in de revue „De Bilt seint". Casino vergeet de kermisweek niet, die we tot voor enkele jaren terug in deze week hadden en die nu tot het verleden behoort. Maar evengoed krijgen wc onze goedkoop© kermis-voorstellingen, die he denavond reeds beginnen met de voorstel lingen van het gezelschap Mie en Ko. Hedenavond de Jordaanschets „Mooie Karei". MorgenZ0ndag-)avond „Het Leven in d© Jordaan", groote klucht. Natuurlijk gezellig hal na beide avonden. Daarna wordt de nieuwe revue „De Bilt seint" hier Vrijdag 7, Zaterdag 8 en Zon dag 9 Juli in Casino gegeven. Deze revue is de Jubileum-revue van Henriëtte Davids, die daarin met haar partner Sylvain Poons zal optreden. De lezer zal zich herinneren, dat Hen riëtte Davids op 15 April haar dertig jarig tooneeljubileum met deze revue vierde. Het is te verwachten, dat ook Den Helder niet zal willen achterblijven in huldiging van deze gevierde actrice, die reeds meermalen de Heldersche planken betrad, steeds met groot succes. Behalve deze beide namen willen wjj nog noemen KON. NEDERL. VEREEN. „ONS LEGER". Algemeene vergadering te Den Helder. Vrijdagmorgen te 10 uur had' de Alge meene Vergadering plaats van de Kon. Ned. Ver. „Ons Leger" in het Algemeen Militair Tehuis, da tdoor deze Vereeniging welwillend beschikbaar was gesteld. De Voorzitter, Zijne Excellentie J. J. C. van Dijk, oud-minister van oorlog, opende de vergadering met een woo-rd van welkom, o. a. aan den vertegenwoordiger van den Minister van Defensie, den Luit.-Kol. J. M. van Rappard, en zette uiteen, hoe in dezen tijd van verwarring omtrent opvat tingen van gezag en vrijheid', het gezag moet worden gesteund en de Vereeniging „Ons Leger" daaraan medewerkt, en hoopt, dat het orgaan van de overheid dat het ge zag moet handhaven, daartoe in staat zal- worden gesteld door de overheid'. De Ver eeniging „Ons Leger" verheugt zich erin, dat zoowel de overspanning van het gezag als de overspanning van de vrijheid in ons land vermeden zijn. Zü hoopt met andere nationale vereenigingen daartoe bij te dragen. Vervolgens worden het Jaarverslag van den secretaris en van den penningmeester goedgekeurd en wordt aan den penning meester en het bestuur- décharge verleend voor het over 1932 gevoerde beheer. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeen Boots, Eigeman, Gelderman en Schut, worden bü acclamatie herkozen. De heer Bootsma wordt herko zen als lid der financieele commissie. Tot lidi van den Algemeenen Raad wor den benoemd de heeren mr. A. Baron van Heeckeren van Keil, H. Blomjous, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, G. Key te Rotterdam, directeur van Thom- sen's Havenbedrijf en J. Moorman, uitge ver te 's-Graven'hage. De bepaling van de plaats van de algemeene vergadering wordt overgelaten aan het bestuur. Bii het punt „Vlaggenwet" worden de plannen ontwikkeld om den eerbied' voor de nationale driekleur hoog te houden in samenwerking met andere nationale ver eenigingen en daarbij worden vele waar devolle opmerkingen gemaakt, welke zul- uit, dat deze onderneming zeker geslaagd len worden overwogen. Daarna wordt een mag worden genoemd. Wij willen om- telegram van hulde gezonden aan Hare I trent de stad onzer inwoning nog een en ander mededeelen, dat ongetwijfeld den sportlievenden lezer zal interesseeren. In totaal zijn hier, zooals we zeiden, 128 deelnemers gepasseerd; dit waren zoowel automobilisten als motorrüders en ook enkelen, die van hieruit startten, zijn on der dit aantal begrepen. Aardig is het het verloop na te gaan van deze beide dagen. Men weet, dat alle deelnemers zich op den controlepost (het Hoofdbureau van Politie) moesten aanmelden voor afstem peling van hun deelnamekaart; hier zyn de juiste tyden genoteerd, zoodat we een volledig overzicht omtrent het verloop hebben. Buitengewoon was de medewer king door de Heldersche politie gegeven; men vatte aldaar de zaak op als een eere kwestie voor Den Helder en heeft op alle mogelijke manieren de passeerende vreemdelingen waarbij ei' kwamen van heel ver geholpen. Verscheidene hun ner waren bekende sportslui met klinken de namen, die van de gelegenheid gebruik maakten om stad en natuurlijk ook strand wat nader te bekijken en dan meestal heel enthousiast weer verder gingen. De opmerking moet ons hier van het hart, dat onze Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer deze unieke gelegenheid om reclame te maken, heeft laten voorbijgaan. Op andere controleposten is allerlei recla me-materiaal uitgereikt. Er waren deelnemers uit Amsterdam, Utrecht, Tiel, Leiden, Hilversum; de al lereersten die startten, waren Helderschèn n.1. Donderdagmorgen te 7.15 en 8.10. Maar al heel spoedig kwamen de Amster dammers opzetten, de eerste werd geno teerd te 9.12, daarna volgden ze elkander betrekkelijk vlug op, zooals de rijden uit wijzen: 10.20, 10.25, 10.55, 11.11.15, 11.25, 11.35, 11.55, 12.05 en zoo voort. Dit ging, met kortere of langere tusschen- poozen, dien geheelen Donderdag zoo door en ook des nachts meldden zich nog verscheidenen aan. Heel wat autohande laren zyn voor benzine dien nacht ge pord! De laatste passeerde hier Vrijdag ochtend 9.30. Men weet, te twaalf uur moesten de deelnemers op „Schiphol" zijn, zoodat 9.30 wel zoowat ÜeTTrierste moment was om zich nog aan te melden. Door een en ander ontstond op ver schillende momenten een gezellige druk te voor ons Politiebureau; twee Tielsclie dames, die alleen op pad waren gegaan, hadden 'n collectie fotos aangelegd van alle controleposten, die zü moesten passeeren, zoodat ook de onze er aan gelooven moest en de dienstdoende brigadier zich haastte z'n gezicht in de plooi en z'n kop pel in het fatsoen te brengen. Door den A.N.W.B. was de regeling zoodanig ge maakt, dat de eene groep, welke via Den Helder moest, bijvoorbeeld Callantsoog ZONDAG 2 JULI 1933 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Van Maandag 3 Juli tot en met Zaterdag 8 Juli, eiken middag van 3—4 uur: Alledagkerk. Opening Maandagmiddag a.s. van 3—4 uur. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, WestpleinJ 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enkiaar Onderwerp: „Het Christehjk leven een opgang". (Joh. 12:32) Gerei. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen. Bevestiging ambtsdragers, 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Preeklezen. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u, de heer N. van der Kraats Chr. Gerei. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur Ds. A. Ponstein, van Lisse. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Liturgische dienst. Doop. Onderwerp: „Het offer der dankbaar heid". Donderdag 6 Juli 's Avonds 8 uur, Deutscher Verein Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Extra collecte. Evangelisatiegebouw, Vyzelstraat: Büeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst in het Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Bizondere samenkomsten in verband met bloemenfeest. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 'sMorgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelijke Stichting door Wülen Apostel Schwarts) Sluisdükstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, de Heer de Graaf van Amsterdam. Majesteit de Konlingin Bij de rondvraag worden eenige mede- deelingen gedaan, welke op het program ma van den dag betrekking hebben. De heer Kielstra wü'st op de onthulling van een horstbeeld van Generaal van Heutz te Coevorden en vraagt daarvoor steun bü deze Vereeniging, welke gaarne rvordt verleend. De heer Bernsen wü'st op de wensohe- Ujkheid óm op de vergaderingen redevoe ringen te dioen houden en wil o. a. de rede voering van den Voorzitter publiceeren, d;ie zoo uitstekend pleitte voor het doel dèr Vereeniging. De heer De Jong bepleit het instellen van afdeelitigen en ds. Nauta wü'st op 't voor komen van boekentitels op den omslag van het orgaan, die daar niet behooren. De heer Roodenburg bespreekt den tóeloop van leden en geeft plannen tot het winnen van leden in overweging. Diaarna wordt de vergadering gesloten en begeven de leden zich naar het ge meentehuis. Burgemeester Driessen heeft leden en genoodiigden daar hartelijk welkom gehee- ten in Den Helder en de Voorzitter van „Ons Leger" dankt den Burgemeester voor zijn welkomstwoord en den Vice-admiraal, commandant der marine, voor zijn mede- werking voor het programma van den middag. Hij wenscht de gemeente Den Helder grooten bloei toe. Daarna worden verversc'hingen gepresenteerd, op de stoep van het raadhuis wordt een photo gemaakt. Hierna begaven allen zioh naar de „Don kere Duinen", waar het gemeentebestuur een u.itgebreiden koffiemaaltijd aanbiedt, die zeer gewaardeerd wordt. Met ©en boot van den vliegdienst wordt daarna een bezoek aan het Vliegkamp „De Mok" gebracht, waar alles in, vol bedrijf is en veel belangstelling wekt. Na terug komst worden Hr. Ms. „Gelderland", „Heemskerck" en „Banckert" bezocht en voldaan, maar vermoeid begeeft het gezel schap zich naar het Badhuis Huisduinen, waar allen zich met de genoodigden aan een maaltijd vereenigen en den avond ge noeglijk doorbrengen. MELKWAGEN IN DE SLOOT. Op den Ruijghweg gebeurde 't Vrijdag morgen, dat het paard van den heer L. dat voor een melkwagen gespannen was, plotseling schrok, waarschijnlijk van een stilstaande verhuiswagen. Het paard deed een sprong zyVaarts en belandde, gevolgd door den wagen, in een sloot. De heer L. wist nog bijtijds van het voertuig te springen en ontkwam daar door aan een ernstigen val. De melkbus sen bleven wonderlijk genoeg gesloten, op de terugreis. Daardoor kwam men elkander op de verschillende routes tegen, hetgeen natuurlijk de gezelligheid van den tocht verhoogde. Wij kunnen dus zonder aarzeling dezen stertocht als geslaagd noemen. Onze Hel dersche tippelaartjes de jongens en meisjes van de Speeltuin-vereeniging zijn Vrydagmorgen in alle vroegte (om een uur of vijf al) in autobussen naar Haarlem vertrokken om vandaar uit de wandeling naar Schiphol te ondernemen. Wij moeten daar nog wat meer van ver tellen. Alleraardigst is het verhaal van deze jeugdige wandelaars die door hun keurig beschaafd gedrag zoozeer de gunstige reputatie onzer stad hooggehouden hebben op Schiphol ten aanschouwe van vele duizenden uit alle streken van ons land. pen 40-tal jongens en meisjes namen aan den wandeltocht deel; te ongeveer 7 uur vertrokken zij van Haarlem langs de voorgeschreven route VüfhuizenHoofd dorpAalsmeerSchiphol, waar zü in den besten welstand, volkomen fit, om streeks kwart voor twaalf arriveerden. Alles wat er aan bezoekers was en dat waren natuurlijk op dat uur alle deel nemers aan den stertocht stroomde te zamen en was getuige van het keurig en pittig opmarcheeren van onze jongens en meisjes. En iedereen had er schik in; schik in de correcte wijze van loopen, schik ook in het uiterlijk waarin deze jongens en meisjes, die toch 27 km had den afgelegd, nog verkeerden. De jury kende hun voor hun keurig en correct marcheeren een extra prijs toe. 's Avonds arriveerden de 40 speel tuinieren weer in het ouderlijk huis. De vaders en moeders waren niet minder trotsch op hun kroost en hebben ze een ontvangst bereidnou! En vanmiddag gaan ze zoowaar weer naar Amsterdam, want zit Êaan in ket Stadion tegelijk niet de andere groepen hun prüs in ontvangst nemen. Omstreeks 7 uur hedenavond zün ze weer terug. Prachtig hebben ze den naam van Den Helder hooggehouden, waarvoor hun wel een woord van speciale hulde toekomt! maar de melk ontsnapte toch, daar de passeerde op de heenreis, en een andere PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 u., de heer H. JKraai- yan Den Helder. >-* r- y 1 J, A v 'v v A

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 9