HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 4 JULI 1933^ Van Ewïjcks!u?s. Betonweg De Kooy-v. Ewijcksluis. Texel. Stoom vaartberichten, Ingezonden. Oost-lndië Visscherijberichten. Schip met smokkelwaar in beslag genomen. Prinses Juliana te Londen. Geen wijziging in onze muntpolitiek. De verduistering te Zaandam. Een verbluffende verklaring van Huil. De staking in het visscherij- bedrijf geëindigd. De aardbeving in Zuid-Sumatra. vl.Stad, kunnen voorstellen zonder clnmeborden en lichtreclames, zoo zou ue courant, ondanks de rijke schakeering van haar redactioneelen inhoud, doodsch zijn zonder de advertenties. Men kan nu eenmaal in deze wereld niet volstaan met het kennisnemen van de berichten omtrent tarievenoorlog en economische restrictie, zonder dat men de realistische illustratie aan den achter kant van de tekstpapina daarbij in be schouwing neemt. De advertenties zijn de boodschappen van den handel, waarin de practijk van de economie tot uitdrukking komt. In landen, waarin men zich niet zooveel te voet door de winkelstraten beweegt als ten onzent, b.v. in onze overzeesche gewesten, daar nemen de advertenties in de couranten zelfs een deel van de étalage mogelijkheden over. Iedereen, die Indische couranten gelezen heeft, herinnert zich de mededeelingen van de winkeliers om trent het aankomen van deze of gene versche zending uit Europa. Vanwaar immers komt het geld, dat een verkooper kan uitleggen voor zijn reclame Van eerdere koopers zijner artikelen immers. Elke advertentie is in wezen een tevredenheidsbetuiging van afnemers, want indien die zich niet in voldoende mate bij den verkooper hadden aangemeld, zou hem het geld niet zijn toegevloeid, dat hij weer kan besteden voor het oproepen van nieuwe klanten middels advertenties. In dien zin duidt dus een groote en regelmatige advertentie campagne er op, dat de verkooper een populair en beproefd product aan de markt brengt. En zoo is zij tegelijkertijd een soort testimonium. Wanneerde vraaggesteld wordt waarom ge advertenties moet lezen, dan kan die niet alleen beantwoord worden met de mededeeling dat iemand er geld voor over heeft gehad om U langs den weg der advertenties zijn tijding te brengen. Hoofdzaak is dat andere menschen hem daartoe in de gelegenheid hebben gesteld. En aldus volgt ge, door op een adver tentie in te gaan, feitelijk het spoor van voorgangers. Er is echter nog een andere reden waar om ge uw courant niet terzijde moet leg gen zonder de advertenties gelezen te heb ben. De courant immers is een vriend die U op de hoogte houdt. Ze brengt u ech ter nog in anderen zin op de hoogte. Ze is een soort bergbaan met mi- en liep een schouderontwrichting en ern stige beenwonden op. De man is naar het ziekenhuis vervoerd. weest: een prijs voor eerste klas werd ge noemd van 57^ cent. Vermoedelijk zal Woensdag over een week weder een vet- markt worden gehouden. In rundvee was heden weinig handel een melkkoe deed pl.m. 125 a 130; een vrij goede vette 150. Voor de nuchtere kalveren werden prijzen betaald van 5 tot 8; voor vette 25 tot 30. suin." Gistermiddag is ten nadeele van De biggenhandel bleef onveranderd, een Rotterdammer weer f 34 ontvreemd, prijzen van 5 tot 9. Varkens op de i)e recherche stelde onmiddellijk ter boerderijen pl.m. 15 per pond. plaatse een onderzoek in, doch de dader De wolhandel in onze gemeente staat weid niet gevonden. BAD-DIEVEN. Den laatsten tijd komen herhaaldelijk geld- en andere diefstallen voor in het gemeentelijk zwembad Crailoo te Hilver nog geheel stil; alleen op speculatie wordt nog wel iets geboden. De veehouders ver wachten iets beter prijs dan vorig jaar. Aan de eierveiling bleven de prijzen zoo ongeveer gelijk aan vorige week, voor eieren van 60 K.G. gemengd (midden soort) werd nu 2.25 tot 2.30 per 100 stuks betaald. Er werd aan de veiling nog al veel pluimvee aangevoerd, waarvan de opbrengst nu nog niet bekend is. De bemanning gearresteerd. De douaneboot Albatros heeft Zondag het motorschip Eerste Zorg, schipper W., aangehouden. Het schip, dat geladen bleek te zijn met twintig ton suiker en ongeveer 250 kisten spiritus, welke frauduleus werden ingevoerd, bevond zich nabij Domburg. De bemanning bestond uit L., te Am sterdam, G. E. te Breskens en den schipper VAN DE TRAM GEVALLEN EN GEDOOD. Te Vlissingen is Maandagmorgen een ló-jarige jongen, die bij het einde van de Badhuisstraat, op in reserve staande wagens van de electrische tram speelde, van een der wagens gevallen. Het kind was onmiddellijk dood. Het lijkje is naar het ziekenhuis Bethesda vervoerd. Buitenland. EEN HALF MILLIOEN VERDUISTERD Te Dusseldorp is Zondag een 53-jarige bankier, die hem toevertrouwde gelden ten bedrage van 5 a 600.000 mark heeft verduisterd, gevangen genomen. NOODLOTTIGE MANOEUVRES. Bij manoeuvres op den berg Foeji (Japan) heeft een groot aantal soldaten zonnesteek opgeloopen. Zeven zijn reeds overleden, dertig be vinden zich in levensgevaar. 160 schijnen minder ernstig getroffen. Een soldaat, die de pijn-niet kon verdra gen, pleegde zelfmoord. MIJN-ONGELUK TE RECKLiNG- HAUSEN. Acht dcoden. Gistermiddag heeft er in mijn Blumen- nimum tarief die U op een hoogte brengt Hansweert gebracht. De gearresteerden waarop ge met een enkelen blik een zullen naar Zierikzee wordenovergebracht. gansch panorama kunt overschouwen. De lading vertegenwoordigt een waarde Ge ziet in de advertenties de economi- j van ongeveer f 20.000. W. Het schip is in beslag genomen en de thal te Recklinghausen een ontploffing bemanning is geanesteerd. plaats gehad, die aan vijf mannen het De smokkelwaar zou door de Eerste f i? r. i v Zorg zijn overgenomen van een onbekend ileven hefft 9ekost Zeven mannen zlJn gebleven schip. 2waar gekwetst. Het in beslag genomen vaartuig is naar sche wereld wijd voor U uitliggen. Alle -• Naar aanleiding van de aanhouding van afstanden zijn overbrugd. Terreinen van e productie die mijlenver uiteen liggen ziethel ?FokkelschlP Eerste Zoig wordt nadei ge in hun verband en met een enkelen blik alle tegelijk. Ge ziet de prijzen voor Uw voeding en huisvesting, Uw kleeding en gerief, en Jat alles in zoo groote ver scheidenheid als een landschap dat ge overschouwt van den hoogsten top en bij het klaarste uitzicht. Men zou wel dwaas zijn, om indien men voor enkele centen de hoogte kan berei ken vanwaar het uitzicht ver en vrij is, desondanks in de laagvlakte dolend en vermoeid rond te gaan. Ge zoudt daar verdwalen en niet meer weten waar ge heen moest gaan. Men zou wel dwaas zijn om in de steden en het land. en door de gansche wereld te blijven ronddolen op zoek naar de adres sen der producenten, wanneer men in een uit Hansweert gemeld, dat het schip niet nabij Domburg, zcoals medegedeeld, maar nabij Zijpe op de Oosterschelde door de rechercheboot Albatros uit Hansweert is aangehouden. De lading bestond uit 20.000 kilo suiker en 12 vaten spiritus van 100 liter en 36 kisten van 40 liter. De goederen en het schip zijn verbeurdverklaard. Zij worden te Hansweert opgeslagen. Haar „do-as-vou-please vislt" aan Kensingten-palace. Marianne Mayfair schreef, ter inleiding van het bezoek van Prinses Juliana aan Londen in de Daily Telegraph: Geen erfgename van een kroon heeft ooit een meer ,,do-as-you-please visit" Omtrent de aanhouding van h#t smok keischip Eerste Zorg, verneemt de Nw. aan een buitenlandsche hoofdstad ge- Rott.Crt. nog, dat de bemanning, na te i bracht dan dat, hetwelk Prinses Juliana zijn gehoord, weer op vrije voeten ge steld is. Schip en lading zijn verbeurd verklaard. De Eerste Zorg, heeft de smok kelwaren in de buurt van Veere over geladen, waarschijnlijk van een Belgische courant voor enkele centen geplukt, dat j motortreiler. Dit feit heeft de Rijkspo- - - - litie waargenomen. Deze heeft rustig ge wacht tot de overlading geëindigd was, waarna zij haar slag heeft geslagen. gansche panorama is vogelvlucht aan zijn voeten kan vinden. Daarom moet men de advertenties in zijn courant lezen. Ze zijn het economisch panorama voor TTw leven van eiken dag... En ze doen 17 „op de hoogte" blijven van hetgeen er in de wereld „al zoo alle maal te knop is". Zaterdag gespend. Zaterdagmorgen om elf uur is de nieuwe verbindingsweg Van EwijcksluisDe Kooy, welke als een straalrechte betonnen band van 6 meter breedte langs het Balg- zandkanaal loopt, voor het verkeer open gesteld, waarmee dus de kortste ver binding tusschen den Rijksweg langs het Noord-Hollandsch Kanaal en den afsluit dijk is tot stand gekomen. Het drukke verkeer van auto's en motorrijwielen, hetwelk tot datoogenblik nog langs den Stoomweg en den Balg- weg plaats vond, is hiermee tevens om gelegd en het was Zaterdagmiddag en Zondag langs die wegen reeds zeer goed merkbaar, dat velen de nieuwste verbin ding volgden. Voor de talrijke wielrijders, die den laatsten tijd van den nieuwen, hoewel nog niet opengestelden weg reeds gebruik maakten, was de openstelling voor het snelverkeer echter eene teleur stelling, want van dat oogenblik af werd de weg voor wielrijders en voetgangers verboden. Dit sluit echter niet uit, dat meerderen, aangelokt door de vlakke baan en den korteren afstand, zich er toch langs hebben gewaagd, wat behalve ge vaarlijk, ook onverstandig is, want niet alleen pleegt men hiermee een over treding, welke strafbaar is, maar boven dien staat men bij eventueele aanrijding rechteloos. Wij meenen dan ook wielrijders en -rijdsters niet beter te kunnen aanbe velen, dan even om te rijden langs den Stoomweg. Was deze tot voor kort nog zeer moeilijk berijdbaar, sinds hij voor enkele weken terug van een stofvrij wegdek is voorzien, rijdt deze uitstekend, terwijl de veiligheid er, na de opening van den nieuwen verkeersweg, belang rijk is verhoogd. MARKTO VERZICHT. Het oploopen van den lammerenprijs in de vorige week is slechts van tijdelijken aard geweest; de prijs was heden onge veer gld per stuk minder; een partij zeer zware dieren werd verkocht voor 6.25, de middenprijs bedroeg evenwel 4.00 tot 4.50. Naar men ons mededeelt is de vet- markt voor Frankrijk weder goed ge- zich heeft voorgenomen. Zondagmorgen komt Zij te Londen aan voor een verblijf van een week, als gast van den graaf van Athlone en prinses Alice, op Kensington- Palace. Hoewel zij in een paleis haar intrek neemt, is Zij zoo vrij om te Londen rond te kijken als welke vacantieganger ook. Om zich dit te verzekeren, zal Zij geen gevolg in het paleis hebben, doch toebereidselen zijn getroffen, dat haar hofdame in de nabijheid van het paleis De heer E. W. Tiemersma, oud-leeraarkan verblijven. De Prinses heeft geen be- aan de kweekschool te Groningen is zoekregjsters en Zij zelf zal geen bezoe- Zaterdagavond toen luj bij de Plantsoen- k afleaoen of ontvanaen brug de straat overstak door een 16-jarige 7.. 1f i wielrijder aangereden. I Z») heef zelfs nog geen plannen ge- De heer T. viel en kwam met het hoofd maakt om een bezoek op Buckingham op den trottoirband terecht, met het ge- J Palece te brengen en Zij zal dit ook niet volg, dat hij met een schedelfractuur naar doen, tenzij Zij een informeel briefje van het ziekenhuis moest worden gebracht, de Koningin zal ontvangen, waarin Zij DOOR EEN WIELRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD. Haarlem 10 voor en 7 tegen. Hierbjj ko men nog eenige stemmen uit Noordwijk aan Zee. welke echter geen invloed uit oefenen. De totale uitsiag is thans 1355 s.emmen vóór het voorstel en 657 tegen. Hiermede heeft dus de staking, die precies een half jaar heeft geduurd, een eind ge nomen. Verklaring van minister Colijn naar aanleiding van de afwijzing door president Roosevelt van de formule der goudlanden. Naar aanleiding van de afwijzende houding van president Roosevelt, ten aanzien van de resolutie der goudlanden ter oeconomische conferentie, heeft het Ned. Correspondentiebureau min. Colijn gevraagd zijn oordeel over den thans ge schapen toestand te zeggen. Dr. Colijn verklaarde het volgende „Over de verklaring van den president der Ver. Staten valt geen oordeel uit te spreken, zoolang men den preciesen tekst niet kerit. Hoe die verklaring echter luidt, in de opvattingen van de Nederlandsche regeering omtrent onze muntpolitiek wordt daardoor geen wijziging gebracht". DE NATIONALE VERDEDIGING VAN ONZE LANGE GOLF. De omroep over Kootwijk. Naar wij vernemen is nu ook de for- meele beslissing op het verzoek van de A.V.R.0 om over Kootwijk te zenden ge nomen. Alleen staat nog niet vast, wanneer de proef zal beginnen. In elk geval zal dit over een paar dagen geschieden. Men vermoedde, dat het 5, 6 of 7 Juli zou zijn. Met de A.V.R.O. zou dan ook de V.A.R.A., die voor deze drie maanden eveneens be schikking heeft over de golf van 1875 m., via Kootwi,jk gaan uitzenden, en na 1 October krijgen de N.C.R.V. en de K.R.O., de christelijke omroepvereenigingen, hun beurt. De regeling van de proefuitzendingen over den krachtigen zender te Kootwijk zou voortoopig tot 1 Januari 1934 gelden. Men verwacht, dat in dien tusschentijd de regeering haar beslissing in zake het zendervraagstuk zal nemen. Inmiddels toonen wij, dat Nederland zich niet van zijn lange golf laat wegblazen. DE STRAFZAAK VAN DE „ZEVEN PROVINCIËN". waar hij des nachts is overleden. EEN TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL TE AMSTERDAM. Een ernstig ongeluk, dat het leven heeft gekost van een 48-jarigen man, isZondag- middag op den Baarsjesweg, tegenover de J. J. Cremerstraat te Amsterdam ge schied. De man reed, vergezeld van zijn tienjarig zoontje, beiden per rij wiel, in de richting van den Admiraal de Ruyterweg, toen op genoemd punt de jongen met zijn fiets tegen het rijwiel van zijn vader botste. De knaap kwam hierbij te vallen en kwam terecht in het water van de Derde Kost- verlorenkade. De vader sprong zijn zoon na. De jongen kon door handreiking van omstanders op den wal worden gebracht, evenals zijn vader, aan wien de knaap zich had vastgeklemd wordt uitgenoodigd Haar nicht. Prinses Alice, stelt er, gelijk alle Engelsche gastvrouwen, een eer in, haar gasten te laten doen, zooals zij wil len. Zij zal het aan de jonge Prinses van 24 jaar, die haar eerste zelfstandig bezoek aan Londen brengt, overlaten om naar theaters en musea te gaan, te winkelen en de bezienswaardigheden van de hoofd stad te bezoeken. Ondanks de aanzienlijke positie van haar gast, zal Prinses Alice wegens haar publieke plichten, slechts de morgens vrij hebben om Prinses Juliana te begeleiden en zal H.K.H. Londen grootendeels zelf moeten exploreeren, met haar hofdame. Als alumna van een universiteit, zal Zij met genoegen haar gastheer en gastvrouw naar het tuinfeest van Bedford College dat de man bewusteloos wasl kruimen' zal ze1ker nfar Windsor tijd heeft het personeel van den Genees kundigen Dienst getracht de levensgeesten van het slachtoffer op te wekken, evenwel zonder succes. Het lijk is naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. De gestolen som geld thans in haar geheel terecht. Men meldt uit Zaandam: De politie te Zaandam heeft Maandag uit Bergen op Zoom bericht ontvangen, dat de derde porceleinen pot, inhoudende ruim 8000, gistermiddag in de bosschen van Kuipers in de omgeving van Bergen op Zoom gevonden is. De verd., de boek houder Van A„ had deze zoo diep in den grond gestopt, dat de eerste pogingen aan vankelijk vruchteloos bleven. Het gesto- lene, ruim 29.000, is dus thans in zijn geheel terecht. Van A. is gisterenochtend1 ter beschik king van den officier van justitie gesteld. DOOR EEN MOTORFIETS OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagnacht is te Veghel de 72-jarige B. Verhoeven, die aan doofheid leed, bij het oversteken van den weg door een mo torrijwiel gegrepen en gedood. De be- I stuurder werd van zijn rijwiel geslingerd willen gaan voor een bezoek aan Lady May Abel-Smith met haar baby. DE AFSLUITDIJK. De ster-correspondent van de N. R. Ct. meldt uit Londen; De verklaring, die Huil zooeven heelt bekend gemaakt is in de allerhoogste mate verbluffend, zoo verbluffend, dat in de kringen der goudlanden op het oogenblik eer geheel andere opvatting ontstaan is dan vanochtend daar nog heerschte. Men zegt het ronduit, dat op dezen grondslag met Amerika niet meer onderhandeld kan worden. Dat zou dus het einde van de conferentie beteekenen. Er kan echter in- tusschen nog heel wat gebeuren. De verklaring van Huil heeft slechts verdienste als behendige verdediging van een slechte zaak, in den vorm van een sofistischen aanval op de elementairste beginselen van een normaal oeconomisch wereldverkeer. Zij stelt den eisch daarvan voor als het speciale belang van vijf sta ten en verklaring is een stuk, dat door de bolsjewiki in hun ergsten tijd als in ternationale proclamatie in misleidende voorstelling van zaken en dito aanmati ging niet overtroffen is. De Indruk te Londen. Een afwijzen van de in Londen uit gewerkte stabilisatieformule door Roose velt heeft in conferentiekringen groot opzien gebaard. Algemeen is men van opvatting dat dit een zware slag beteekent voor de wereldconferentie en dat hierdoor mogelijk het lot der conferentie wordt bezegeld. In kringen der goudlanden en vooral bij de Fransche delegatie is de teleurstel ling buitengewoon groot. De Franschen verklaren met meer nadruk dan ooit, dat er voor hen slechts één mogelijkheid be staat, n.1. de conferentie te verlate».Ook bh d* Zwitwpps hoort men dorgofijke verklaringen. De diplomatieke medewerker van de Observer schrijft, dat het er den schijn van heeft, dat men voorbereid moet zijn op een vertrek der delegatie der goud landen en als gevolg daarvan een ver daging der oeconomische wereldconfe rentie. De weg tusschen Liwa en Kenali is be schadigd. De weg tusschen Liwa en het Kanaii- meer is gedeeltelijk zwaar beschadig!. Het autoverkeer is gedurende de eerst komende maanden verbroken. De bevol. king is verslagen. De voedselvoorziening is verzekerd. De hygiënische toestand is door da strenge maatregelen, welke zijn genomen, veili" De medische verzorging is goed, dank zii den krachtigen steun van den Dienst voor Volksgezondheid en van den chirurg der Bataafsche Petroleum-Mij., dr Sprenger. De hulpexpeditie, onder lei ding van dr. Tumbelaka per V alk van Batavia gezonden, is van onschatbare waarde. Militairen en veldpolitie toonen zich on vermoeid en zijn een groote steun voor het Binnenlandsch Bestuur. De B. O. W. heeft onmiddellijk voor het noodige onderdak der gewonden ge zorgd. De telefoondienst, onder leiding van den inspecteur te Palembang, heeft de verbinding in zeer korten tijd hersteld. De resident van Benkoelen bezoekt de geteisterde streken voor regeling van de hulp. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Laut, t., 2 Juli v. Penang. Johan van Oldenbarnevelt, i Juli v. A'dam. Poelau Tello, 2 Juli te A'dam. Talisse, t., 2 Juli te Suez. Tanimbar, 2 Juli te Hamburg. Tarakan, u., 30 Juni te Oosthaven. Kon Ned Stoomboot Maatschappij. Ariadne, i Juli te R'dam. Bodegraven, t., pass. i Juli Dungeness. Mars, 30 Juni te R'dam. Midas, 28 Juni v. Kingston (Ja). Achilles, 3 Juli te A'dam. Ajax, 1 Juli v. Kipenhagen. Berenice, 2 Juli te Venetië. Boskoop, u. 30 Juni v. Gallao. Ceres, 1 Juli v. Algiers. Clio. 3 Juli te Hamburg. Colombia, 2 Juli v. Christobal. Agamemnon, 2 Juli te Genua. Amazone, 3 Juli te Kopenhagen. Brion, pass. 3 Juli Dungeness. Costa Rica. u., pass. 2 Juli Ouessant. Hcbe, 3 Juli te Malaga. Hercules, 2 Juli Istanbul. Simon BolfWr. 1 Juli te Haartuwf» Ulysses, 1 Juli te Lake Charles. Euterpe, 2 Juli te A'dam. Irene, 1 Juli te A'dam. Luna, 30 Juni v. New-York. Merope, pass. 2 Juli Gibraltar. Orestes, 2 Juli te A'dam. Orpheus, 1 Juli v. Santander. Perseus, 3 Juli v. Brunsbuttel. Rhea, pass. 2 Juli Gibraltar. Telamon, 1 Juli te Yerakini. Nog geen vrij verkeer. Van bevoegde zijde verzoekt men mede te deelen, dat de berichten, volgens welke de weg over den Afsluitdijk van het meer Flevo voor het verkeer zou zijn vrijge geven, onjuist zijn. Voorloopig blijft de toestand tusschen Wieringen en de Friesche kust, zooals die thans is. De volledige openstelling voor het ver keer zal eerst op een nader aan te kon digen datum geschieden. Het voorstel van den rijksbe- mlddëlaar aangenomen. De uitslag van de stemming over het voorstel van den rijksbemiddeiaar voor de leden van de IJinuider federatie is als volgt: te IJmuiden 948 voor en 577 tegen en 26 blanco, te Egmond aan Zee 275 voor en 24 tegen, Katwijk aan Zee 59 voor en 21 tegen, Scheveningen 57 voor en 15 tegen, Vlaardingen 6 voor en 3 tegen, Betreffende het onderzoek inzake de muiterij aan boord Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" meldt Aneta het volgende: Het aantal naar den Zeekrijgsraad ver- wezenen, als gevolg van het gebeurde aan boord Hs. Ms. „De Zeven Provinciën", is gestegen tot in totaal 182 man, nu alsnog 23 Europeesche schepelingen zonder rang beschuldgd van overtreding van art. 117 120 Militair wetboek van Strafrecht, naar den Krijgsraad verwezen. Een tweetal hiervan zijn beschuldigd van het uitschelden of beleedigen van een meerdere in rang. Artikel 117 van het Militair Wetboek van Strafrecht luidt: „De militair die opzettelijk een meer dere feitelijk aanrandt, zich met geweld of bedreiging met geweld tegen hem ver zet, hem van zijn vrijheid van handelen berooft of hem door geweld of bedreiging met geweld dwingt tot het volvoeren of tot het nalaten eener dienstverrichting, wordt, als schuldig aan feitelijke insub ordinatie gestraft met gevangenisstraf j van ten hoogste acht jaren. Indien het feit eenig lichamelijk letsel tengevolge heeft, wordt de schuldige ge straft met gevangenisstraf van ten hoog ste, tien jaren. Indien het feit den dood tengevolge heeft wordt hij gestraft met gevangenis straf van ten hoogste 12 jaren." Artikel 118 luidt: 'Feitelijke insubordinatie, gepleegd met voorbedachten rade, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste tien jaren. Indien het feit eenig lichamelijk letsel tengevolge heeft, wordt de schuldige gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 12 jaren. Indien het feit den dood tengevolge heeft, wordt hij gestraft met gevangenis straf van ten hoogste 15 jaren*. Artikel 119 luidt: »Feitelijke insubordinatie, gepleegd door twee of meer vereenigde militairen, wordt als muiterij gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste 12 jaren. De schuldige wordt gestraft: le. met gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaren indien het door hem gepleegde misdrijf of de daarbij doorhem gepleegde feitelijk heid eenig lichamelijk letsel tengevolge heeft; 2e. met levenslange gevangenisstraf of tijdelijke van ten hoogste 20 jaren indien het den dood tengevolge heeft*. Artikel 120 luidt: »Met den dood, levenslange gevange nisstraf of tijdelijke van ten hoogste 20 jaren, wordt gestraft: le. feitelijke insu-j Polen, bordinatie in tijd van oorlog, 2e. muiterij aan boord van een oorlogsvaartuig, zich ergens bevindend, waar geen onmidde- lijke hulp te verkrijgen is«. Vesta. 1 Juli v. Savona. MacDcnald wenscht geen rege- Venezuela, 30 Juni V. Barbados. llng zender Amerika. Naar aanleiding van Roosevelts afwij zing van de valuta-formule van Londen, heeft Mac Donald zijn weekendverblijf op Chequers afgebroken. Zondag woonde hij een bespreking bij, die de Kanselier van de Schatkist, Neville Chamberlain, met vertegenwoordigers der goudlandenFrank rijk, Italië, Nederland, België en Zwitser land had. Volgens de Daily Telegraph heeft Mac Donald op deze bespreking ver klaard, dat Engeland zich niet zonder medewerking van Amerika bij de door de landen van den gouden standaard voorge stelde formule kon aansluiten, aangezien men dat te Washington verkeerd zou kun nen interpreteeren. Mac Donald voegde hier echter aan toe, dat de Engelsche regeering misschien een afzonderlijke ver klaring zou kunnen afleggen. STILSTAND DER WERKZAAMHEDEN De verklaring van Roosevelt, waarin hij I zijn medewerking aan de stabilisatie ont houdt, heeft haar uitwerking op de con ferentie niet.gemist. De conferentie is vrij wel tot stilstand gekomen. VERKLARING DER ZES GOUDLANDEN GEPUBLICEERD. Gisteravond heeft de publicatie plaats gevonden van de verklaring der goudlan den in zake de onverzwakte handhaving van den gouden standaard. ,,In de overtuiging, dat de handhaving der valuta's voor het economisch en finan cieel herstel der wereld, voor het herstel van het credietwezen en voor het waarbor gen van den in haar landen bereikten socialen vooruitgang van principieele be- teekenis is, en onder officieele bevestiging van haar wil, een onbelemmerd function- neeren van den gouden standaard in haar landen op de thans geldende goudparitei ten en in het kader van de bestaande geld koersen te handhaven, verzoeken de onder- geteekende regeeringen haar centrale ban ken, in nauw contact met elkander te blij ven en aan de onderhavige verklaring een zoo effectief mogelijke werkzaamheid te verleenen Deze verklaring is onderteekend door de vertegenwoordigers van Nederland, Frankrijk, België, Italië, Zwitserland en In aansluiting op het verslag in Uw blad van 1 Juli inzake de stertocht van den A.N.W.B. mogen wij als aanvulling daarop zeker wel meedeelen, dat men in gebreke is gebleven de V.V.V. Helders Belang tijdig op de hoogte te stellen van wat er ging gebeuren. Dit is de reden dat een inderdaad goede gelegenheid om meerdere reclame te ma ken onbenut is voorbijgegaan. Wij stellen er prijs op zulks te verklaren, en spreken openlijk uit. wanneer iemand door onze bemiddeling een Helders Belang kan die nen, dat men zich dan bijtijds vervoege bij het bestuur, dat daarvan zeker goede no titie zal nemen. Secretariaat V.V.V. Een overzicht van de gevolgen van de ramp. 424 persenen ge dood. Aneta meldt uit Kroë (Benkoelen)- Nog steeds worden aardschokken Be voeld. K Bij de aardbeving van 25 Juni j 1 ziïn 424 personen gedood, ruim 50 zwaarge wond en ruim 600 lichtgewond. Het aantal ingestorte woningen bedraagt ongeveer Voornamelijk het onderdistriet Balik Boekit is geteisterd. In de hoofdplaats Kroë zijn de meeste steenen huizen dusdanig gehavend, dat zij onbewoonbaar zijn. De aardstortingen langs de Zuidelijke hellingen van de Goenoeng Pesagi bedol- pSem^ oesoens' annex savah-com- Kon Holt. Lloyd. Konigsberg, u., 30 Juni te Montêvideo. Munster, u., 30 Juni te Rio Janeiro. Maasland, t., 5 Juli te IJmuiden verwacht. Montferland, u., 1 Juli v. Las Palmas. Zaanland, t., 1 Juli v. Las Palmas. Zeelandia, t., 1 Juli v. Pernambuco. Kon Pakei vaartmaatschappij. Sigli, 30 Juni v. Belawan. Roggeveen, 30 Juni te Port Natal. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, 30 Juni v. Dar-es-Salaam. Meliskerk, u., 30 Juni v. Kaapstad. Klipfontein, t., 30 Juni v. Mombassa. Nieuwkerk, 2 Juli te A'dam. Springfontein, u., 2 Juli v. Antwerpen. Rietfontein, 1 Juli te Hamburg. HollandAmerika Lijn. Maasdam, 29 Juli v. New Or.eans. Statendam, 1 Juli v. New-York Breedijk, pass. 3 Juli Scilly. B'nnendijk, 2 Juli te Baltimore. Delftdijk, 2 Juli te Londen Lochkatrine, 2 Juli te Londen. Veendam, 2 Juli v. Plymouth. Volendam, 2 Juli v Boston. Holland O -Azië Liip. Serooskerk, t., 2 Juli v. Marseille. HollandAustralië Lijn. Grootekerk. u., 30 Juni v. Karachi. HollandWest-Afrika Lijn. Reggestroom, u., pass. 30 Juni Dover. JavaChinaJapan Lijn Tjibesar, 29 Juni te Batavia. Tjisandane, 30 Juli v. Manilla. Tjisalak, 30 Juni v. Manilla. lavaNew York Lijn. Saleier, pass. 1 Juli Perim. Sembilan, 29 Juni v. Hampton Rds. Blitar. 1 Juli te New-York. RotterdamZufd-Amerika Lijn. Alchiba, t., 1 Juli te Santos. Alpherat, 2 Juli te Hamburg. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 3 Juli te Belawan. Dempo, t., 4 Juli te R'dam verwacht. Garoet, u. pass. 2 Juli Gibraltar. Tndrapoera, u., pass. 2 Juf' Finisterre. Kota Baroe, 2 Juli te Batavia. Kota Gede, u., pass. 2 Juli Gibraltar. Kota Tjandi, u., pass. 1 Juli Perim. Siantar, t.. I Juli v. Padang. Sibajak, t, 2 Juli v. Sabang. SilverJava Pacific-lijn. Kota Inten, 28 Juni te Calcutta. Kota Radja. 29 Juni v. P. Arthur. Batoe, 1 Juli v. Rangoon Silverash, 1 Juli te Rangoon. Silvermaple, 28 Juni v. San Eransisco. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Automedon. 3 Juli te R'dam. Eurymedon, 1 Juli te Londen. Patroclus, 1 Juli te Suez. Stentor, 2 Juli te Swansea. Alcinous, 1 Juli te Hamburg. Menelaus, 1 Juli v. Tientsin. Polyphemus, 28 Juni v. Suez. 1 Juli. Aangebracht door korders: 992 kg tongen p. kg 0.65—0.42 48 kisten schol I p. k. 7.354.10 47 kisten schol II p, k. 2.000.70 69 kisten scharren p. k. 1.95—0.60 VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Den Helder. Een onverschillige en weinig sc-rupele weggebruiker. De heer R. de J„ die zijn neus niet liet zien, was door den agent Gieles te Den Helder aangemaand af te stappen van zijn rijwiel, ten einde de belastingcontrole te ondergaan, aan welk bevel hij geen gevolg gaf. Deswege aangehouden gaf hij tot overmaat van ramp ook nog 'n valschen naam op. Onnoodig er bij te voegen, dat hij niet in het bezit was van een rijwielbe- lastingplaatje. Eisch 25 boete of 10 da gen en 10 boete of 5 dagen. Vonnis con form eisch.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 6