Vraagt gratis proefwasch met de VELO 10 Julianadorp. HEEDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 JULI 1933. Callantsoog. 't Zand. Breezand. Anna Paulowna. Van Ewijcksluis. Wieringen. Schaden. Wieringerwaard. Barsingerhorn. Texel. Luchtvaart. Ingezonden. Visschei ijbei ichten. Marktberichten. De vlucht van het Italiaansche eskader. LegerbericMen Burgerlijke Stand van Den Helder fif w achting van het verderft onderzoek, dat in samenwerking met Scottland Yard geschiedt. ~TT" O* EEN AANRIJDING. Woensdagavond vond alhier een aan rijding plaats, die laten we dat er meteen aan toevoegen, betrekkelijk goed is afge- loopen. De jongelui J. v. d. W.enJ. v. B. begaven zich, beiden gezeten op één rijwiel naar het gymnastieklokaal, in de school. Aldus rijdende van Proeftuinweg op Schoolweg, zijn zij met een aldaar aan komende, in Friesland thuisbehoorende, luxe auto in aanraking gekomen. Deze auto reed heel langzaam, maar toch be kwam v. d. W. een tamelijke ernstige beenwonde. Onmiddellijk werd de hulp van den heer Vonk ingeroepen, die een eerste verband aanlegde. Inmiddels werd ook om een dokter getelefoneerd, doch daar deze niet thuis was, oordeelde men het beter naar Den Helder te gaan. Daarom werd de ziekenauto gerequireerd en de patiënt naar het Marine-Hospitaal gebracht, doch hij kon, na een onderzoek aldaar, weer naar huis terugkeeren. Door den Rijksveldwachter, den heer Vroom, werd omtrent de schuldvraag een onder zoek ingesteld. Naar wij vernamen, maakt de patiënt het, Daar omstandigheden, goed. OPENLUCHT-EVANGELISATIE. Morgenmiddag om ongeveer 5 uur hoopt de heer J. Sevensma, evangelist van Am sterdam, met verschillende Heldftrsche dames en heeren, in de openlucht een evangelisatie-samenkomst te houden. Mej. A. Bijlsma alhier slaagde te Alk maar voor het M. U. L. O. diploma R, en was een leerlinge van de openbare U.L.O. school te Den Helder. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. Diegenen, die meenen recht te hebben ©p een kosteloos rij wielmerk kunnen zich in het tijdvak 15 Juli tot 7 Augustus a.s. op Dinsdag en Vrijdagavonden van 6.30 tot 8.30 uur, daartoe vervoege ten huize van den ass.-dienstgeleider der belastingen de heer B. Hummel. Rijksweg 88 alhier. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst Zendingsgebouw „Do Ster dor Hope". 's Morgens 10.30 en 's avonds 7.30 ui. de heer Akse, van Beverwijk. OPENLUCHT-EVANGELISATIE. Morgenmiddag om ongeveer 3 uur hoopt de heer J. Sevensma, evangelist van Am sterdam, met verschillende Helderscthe dames en heeren, in de openlucht een evangelisatie-samenkomst te houden. PREEKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Zendingsgebouw „De Ster der Hope" 's Middags 2.30 uur, (daarna in de openlucht) de heer Sevensma, van Amsterdam. Bij den heer J. S. alhier is op Donder dag j.1. een postduif aan komen vliegen welke een aluminium ring aan den eenen en een gummiring aan den anderen poot had, resp. gemerkt Beige 1436—18 en 183. VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam zijn Donderdag middag in café Borst verkocht twee bur gerwoonhuizen met erven, gelegen aan de Molenvaart, eigendom van de wed. en erven van den heer H. Pennekamp. Door den heer D. J. C. van Dijk te Alkmaar ingezet op f .1300 en f2050, werd door denzeli'den gemijnd resp. op f 25 en f 50, zoodat de opbrengst dezer huizen dus f 1325 en f 2100 was. Door denzelfden notaris werden daarna verkocht de eigendommen van de N.V. Bloembollenkweekerij en -handel voorheen E. P. Zwager te Breezand, bestaande uit een heerenhuis, bollenschuur met afdak, twee arbeiderswoningen en bloembollen- grond, te zamen groot 6.78.65 H.A. Nadat vele combinaties waren toegepast, werd ten slotte het geheel, dat op f 15660 was ingezet, bij afslag op f 1 gemijnd door mr. C. A. Kingma te Groningen. PREEKBEURT Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur heer P. Boon. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Gerei. Kerk. 's Morgens 10 uur, Preeklezen 's Avonds 7 u., Ds. Dragt, van Noord- Scharwoude. I MET MOTOR TEGEN BRUGSTIJL GEBOTST. De berijder ls er ernstig f aan tce. Terwijl Donderdagavond, omstreeks 8 aur, de 21-jarige G. Heijmans uit den Btoomweg, op den motor van zijn broer, welke juist iu reparatie was geweest, een proefritje maakte en hij daarbij met kleine vaart uit den Oostpolder komende, de bocht over de brug zou nemen, is hij, vermoedelijk door de vochtigheid van den weg, welke daar van een teerdek is voor zien en de moeilijkheid om daarop stevig te remmen, waarschijnlijk de macht over het stuur kwijtgeraakt (men leidde dit althans af uit de slingerende beweging, even vóór de brug was bereikt) en tegen den linkschen brugstijl opgereden. Som migen meenen, dat H. daarbij met het hoofd tegen één der ijzeren steunstangen, anderen dat hij met het hoofd tegen den brugdijk zelve terecht is gekomen. Vast staat, dat Hhevig bloedende uit mond en ooren, op het brugdek is neergekomen, waar hij, na even buiten kennis te zijn geweest, echter spoedig weer bijkwam. Na in het café van den heer J. Keuris te zijn binnengebracht, was dr. Olree, die telefonisch van het ongeval in kennis was gesteld, al vlug ter plaatse. Waar deze als vermoeden uitsprak, dat er schedelbreuk aanwezig was, is H. zoo spoedig mogelijk per zieken-auto naar het Marine-Hospitaal te Den Helder ver voerd. Ook de motor was natuurlijk ernstig beschadigd. Als tragische bijzonderheid kan nog worden medegedeeld, dat H. juist dien zelfden dag 21 jaar was geworden. ZUIDERZEEWERKEN. Naar wij uit goede bron vernemen, zal Ir. J. C. N. Ringeling, Ingenieur bij de Directie der Zuiderzeewerken eerlang den Oever verlaten, teneinde zich te vestigen te Lemmer, waarheen de heer Ringeling is overgeplaatst. Met Ir. Ringeling zal als dan een populaire figuur van Wieringen verdwijnen, die men slechts noode zal zien gaan. Zooals bekend heeft ir. Ringeling zich buiten zijn drukken werkkring om nog zeer verdienstelijk gemaakt voor het Nat. Crisiscomité in verband met de tolheffing voor den Afsluitdijk. W esterland. TWEEDAAGSCHE REIS VAN DE HOOGSTE KLASSEN DER O. L. SCHOOL NAAR ASSEN OP 12 EN 13 JULI. 's Morgens om 7 uur vertrokken we van Westerland- met de groote postbus van Naastepad. De stemming zat er goed, in bij de jongelui en de geleiders. De tocht doo-r Friesland ging over Bols- ward, Sneek, Heerenveen, waar het Oran jewoud de eerste aanlegplaats was. Bij speeltuin „Weener" werd uitgestapt, waar de jongens en meisjes de beenen eens kon den rekken. Verder ging de reis weer over Ooster- wclde naar Appelscha. In déze mooie om geving werd een prachtige wandeling ge maakt door de bosschen. Na Appelscha waren we gauw in Drente, waarvan weldra de hoofdstad, tevens eind punt van de reis, bereikt werd en pl. m. 5 uur stapten we voor de Jeugdherberg „Maria Camp" uit. De „vader" verwel komde ons hartelijk en legde meteen uit, hoe het in een jeugdherberg toegaat. Na het avondeten werd een -wandeling door Assen gemaakt. De eerste tocht van den tweeden dag was naar Rolde, waar een hunebed bezich tigd werd. Terug in Assen hebben we den honger gestild en afscheid genomen van de Jeugd herberg. De terugreis ging over Groningen langs een goeden straatweg naar Leeuwarden. In Franeker zijn we nog even uitgestapt om het Planetarium van Eisinga te bezich tigen. Weer stapten we in de bus en nu voor het laatst. Wat klopten de harten van vreugde, toen we Wieringen bereikten. Het is een reis geweest, zooals Wierin gen nog niet heeft gekend en die die kin deren nooit zullen vergeten. PREDIKBEURTEN. TT? Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Evangelisatie Ned. Herv. Gem. Den Oever 's Middags 4.30 uur, de heer Deen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Gerei. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur, dienst. GEMEENTERAAD SCHAGEN. De agenda van de vergadering van den raad der gemeente Schagen op Vrijdag 21 Juli 1933, des namiddags kwart over 7 uur, bevat de volgende punten van be handeling 1. Mededeelingen van den voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen. 3. Benoeming taxateurs grondbedrijf. 4. Driejaarlijksche afrekening art. 101 Lager Onderwijswet 1920 It.K. Parochiale school. 5. Vaststelling verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der ge meente. 6. Voorstel tot het geven van namen aan straten. 7. Vaststelling retributie-verordening radio-centrale. 8. Vaststelling 4e suppletoire begroo ting 1932. 9. Aanbieding gemcenterekening 1932. 10. Vaststelling kohier belasting op de honden 1933. Onze plaatsgenooten de dames G. v. Ham en J. v. Veen, leerlingen der U.L.O. te Schagen, slaagden voor het eindexamen te Alkmaar gehouden. Op de te Alkmaar gehouden M.U.L.O.- examens zijn geslaagd J. v. d. Veen, te Wieringerwaard en P. Schoorl te Sint Maartensbrug, beiden leerlingen der U.L.O.-school alhier. De heer W. Roggeveen is aangesteld als Jeugd- en Sportleider aan boord van het mailschip „Dempo" van de Rotterd. Lloyd. De heer W. Watertor alhier is aange steld tot adviseur-propagandist bij Zwaar- demaker's Handel- en Industrie-Maat schappij te Zaandam, met standplaats Schagen. N.-H. CENTRALE CRISIS-MELK-COMM1SSIE. Door de Schager melkslijters is in een yergadering besloten toe te treden tot de Centrale Crisis-melkcommissie. In deze subcommissie hebben zitting genomen de heeren Jb. de Veer, Jac. Schilder, C. Prins en P. J. C. de Geus, benevens de beide directeuren van de melkfabriek „de Loet" te Schagen en de melkfabriek te Lutjewinkel- Als adviseerend lid treedt op ir. de Waal te Alkmaar. WINKELWEEK. Ter gelegenheid mede van het a.s. jubileum der Harddraverij-vereeniging alhier, zal met de viering van dat jubi leum in September a.s., een winkelweek worden gehouden. De commissie is samengesteld uit de heeren C. Blaauboer, J. Schenk, R. Brug man, S. Krüver, S, Stam. W. v. Leuven, W. v. Erp. W. F. Gorter en C. Breet. MARKTO VERZICHT. Er waren op de j.1. Donderdag gehou den markt meer vette koeien aangevoerd dan vorige week het geval was. De handel liet ook niet te wenschen over, er was vooral veel vraag naar goede beesten. De duurste koe werd verkocht door Jochem Blaauboer voor f 220.Kooper de heer van Leer, grossier te Haarlem. Er werden voorts nog enkele koeien verkocht voor prijzen die om f 200. varieerden. Handel in kalf- en geldekoeien zeer stug. Er waren slechts zeer weinig koopers. Ook in pinken was zeer weinig handel. Er was een flinke aanvoer van nuchtere kalveren, en in vergelijking met vorige week was de handel zeer bevredigend. De prijzen van vette kalveren waren van f 30 tot f 40 dit is ongeveer 25 cent per pond. Er was een flinke aanvoer van paarden. De prijzen varieerden om de f 350. Vooral werkpaarden waren zeer duur. De heer Stammes van Heer Hugowaard had een zevental mooie paarden aange voerd, waarvan hij er 3 verkocht naar Texel voor prijzen van f 325.—en f 350.— De prijs van oude slachtschapen was f 15.50. De handel in jonge vette schapen liet veel te wenschen over. De prijzen waren ten hoogste f 13.50 Handel in lammeren zeer stug. Prijzenvoor de weide van f 4 tot f 7.— en voor de slacht van 6 tot f 8.—. De handel in vette varkens was onbe vredigend. De hoogste noteering was 17 cent. Ook in biggen en schrammen was de handel zeer matig. De prijzen varieer den van f 9.— tot f 13.—. Op de kippenmarkt was heel weinig drukte. Burgerlijke Stand van Schagen van 11 t.m. 14 Juli 1933. ONDERTROUWD: Pieter Schagen en Neeltje Koorn. OVERLEDEN: Jacob Koopman, 79 jaar, geh. m. Trijntje Kikkert. OVERLEDEN: Gerrit de Wit, 58 j., echtgenoot van Tr. Mink. Gevonden: 1 heerenrijwiel, 1 gummi- regenmanteltje. GEMEENTERAAD WIERINGERWAARD. Donderdagavond j.1. te 8 uur vond in het Polderhuis de vergadering plaats van den gemeenteraad, onder voorzitterschap vanburgemeesterHaringhuizen.Alleleden waren aanwezig. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving worden aangenomen Bericht van de heeren Rezelman en Rol, dat zij hun benoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur en de Comm. tot wering v. schoolverzuim aanvaarden. Bericht van den gemeente-ontvanger, dat aan gewetensgeld een bedrag is ont vangen van f 300.—. Kennisgeving, dat door de fam Boschart een bedrag van f 2500.— is gestort. Een schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat het bedrag voor de gem. Wieringerwaard, uit de gemeente- fondsbelasting is bepaald op f 15.45,29/100 cent per inwoner. De wed. KleinZwaag, zegt dank voor ondervonden steun, waardoor het haar mogelijk was haar zoon naar de Ambachts school te Alkmaar te sturen, van welke school hij thans het diploma heeft ver worven. Een dankbetuiging van de Landarbei ders Bond afd. Wieringerwaard, voor door de gem. gegeven uitkeeringen. Uit de stukken betreffende de kasveri- ficatie van de gem. blijkt, dat de inkom sten hebben bedragen f 95,162.29, de uit gaven f 77.117.02. Op de Boerenleenbank is geplaatst een bedrag van f 17.363.36, zoodat de gezamenlijke uitgaven beliepen een bedrag van f 94.486.38. In kas is een bedrag van f 675.91, terwijl op de post giro is gestort een bedrag van f 153.15. Uit het verslag van de Tramweg Mij. Wieringerwaard—Schagen, blijkt, dat over het afgeloopen boekjaar geen divi dend kan worden uitgekeerd, en dat geen aflossing kan geschieden van rentelooze voorschotten. De heer Visser die afgevaardigde was op de aandeelhoudersvergadering, deelt nog mede, dat hij den indruk heeft ge kregen, dat er nog in 't geheel geen aan leiding is, om opheffing van de tram te overwegen, hoewel het flnanciecle resul taat op het eerste gezicht geen reden geeft tot optimisme, hetgeen echter voor namelijk het gevolg is van de abnormale omstandigheden, zegt spr. De heer Blaauboer bestrijdt de meening van den heer Visser, en zegt, dat de tram geen enkele reden meer heeft van bestaan, aangezien het vervoer grcoten- deels plaatsvindt per auto. Voorzitter is het eens met hen, die de meening verkondigen, dat de economische toestanden momenteel van dien aard zijn, dat geen objectief oordeel mogelijk is. betreffende al of niet opheffing van de tram. Na deze discussie wordt besloten het verslag voor kennisgeving aan te nemen. Dan volgt voorlezing van een verzoek schrift van het Algemeen Comité van verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland, om geen goederen meer uit dit land te betrekken. Voorzitter zegt, dat het in strijd is met de gemeentelijke belangen, als de raad zich op dit terrein tot een houding zou bepalen, en stelt voor het verzoekschrift voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Nadat dit besluit is gevallen, ontspint zich nog een kleine discussie tusschen Mevr. BlaauboerKossen en de heer Blaauboer, over de toestanden in Duitsch land, welke echter door den voorzitter spoedig wordt onderdrukt. Volgt verslag van de vereeniging „Volks huisvesting". Hieruit blijkt, dat de reke ning sluit in ontvangsten en uitgaven, met een bedrag van f 3.083.87. Op een verzoek van het Hoogheem raadschap om den heer Haringhuizen, wederom als Hoogheemraad te benoemen, wordt gunstig beschikt. Op een adres van den heer Sybrands, om ontheffing van hondenbelasting, wordt gunstig beschikt aangezien de hond van den heer Sybrands is overleden en hij niet voornemens is zich een anderen aan te schaffen. Eenzelfde verzoek van de wed. A. Raven—Johannes, wordt afgewezen. Naar aanleiding van een verzoek van de N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis" om weder om subsidie te verleenen, ten behoeve van de ontsmettingsinrichting, wordt be sloten deze te verleenen en het bedrag bepaald op 1 cent per inwoner. Voorstel van B. en W. tot wij ziging der verordening op de heffing van begrafenisrechten. Voorzitter zegt, dat het voorstel van B. en W. behelst, om op den betrokkenen een heffing toe te passen van f 0.50 per jaar. De heer Sybrands stelt voor om be deelden en verdere armlastigen, vrij te stellen van deze betaling, en toont met voorbeelden aan, dat het voor sommige menschen onmogelijk is om te betalen. Het voorstel wordt niet ondersteund, om welke reden het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming wordt aan genomen. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een nieuwe bouwver ordening, ingevolge de nieuwe bouw- en woningwet. Aangezien blijkt, dat verschillende leden zich niet geheel met de verordening kun nen vereenigen, wordt deze in zijn ge heel, artikelsgewijs behandeld. Bij artikel 12 voert de heer Goossens het woord over het vaststellen van de rooilijn. Hij brengt aan de hand van het voorbeeld van den bouw van het huis van den heer Kwak, in herinnering, dat het beter ware geweest, wanneer de huizen iets meer naar voren konden worden gebouwd. Bij een bespreking over art. 16 vraagt de heer Visser, of vrijstelling kan worden verleend, van het verbod om twee woningen in een perceel te bouwen. Voorzitter ontraadt dit, aangezien de grond goedkoop genoeg is om als men bouwen wil, dit huis slechts voor één gezin in te richten. Bij art. 25 waarin bepaald wordt, dat bijgebouwen geen grooteren inhoud mo gen hebben dan 15 M3., wordt door den heer Koster het woord gevoerd, die van meening is, dat 15 M3. veel te klein is. Voorzitter zegt, dat hiervan ontheffing kan worden verkregen. Art. 27, waarin bepaald wordt dat geen privaten meer boven slooten mogen wor den gebouwd, vindt een hevigen tegen stander in den heer Sleutel. Zijn voorstel, om in dit artikel een wijziging aan te brengen wordt echter niet ondersteund. Art. 37 wordt op voorstel van den heer Sleutel zoodanig gewijzigd, dat het niet in alle gevallen noodzakelijk zal zijn een vasten vloer te leggen in ierputten. Voorstel B. en W. tot wijziging der begrooting 1932. Aangezien blijkt, dat door verschillende tegenvallers er een tekort dreigt te ont staan op de begrooting, stelt voorzitter voor om een commissie te benoemen, die deze nader zal hebben te bezien. Aldus wordt besloten en de commissie samengesteld hit de navolgende dame en heeren Mevr. Blaauboer—Kossen, Sybrands, Goossen en Visser. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Blaau boer, of de toestand met den woonwagen maar steeds gehandhaafd moet blijven. Waarom wordt den man geen ainiere standplaats aangewezen? vraagt hij. Voorzitter zegt, dat het niet op den weg ligt van onze gemeente, om over te gaan tot de inrichting van een woon wagenkamp, aangezien dit wellicht ten gevolge zou hebben dat meerdere woon wagens zich Wieringerwaard als stand- PlNieStsk°meer aan de orde zijnde volgt om even over tien uur sluiting. TOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Woensdag j.1. werd de door de Afd. Barsingerhorn van den Bond voor Staats- pensionneering georganiseerde tocht voor de ouden van dagen ondernomen, s Mor- gens te ongeveer 9' 1,2 uur werd met twee autobussen van de Fa. Naastepad afge reden. Over Alkmaar ging het rechtstreeks naar Bloemendaal waar het »kopje« werd beklommen en genoten van het prachtige uitzicht over de mooie omgeving. Nadat de inwendige mensch wat versterkt was, werd de reis voortgezet naar Zand- voort. Slechts kort werd aan het strand vertoefd, want het weer leende zich nu juist niet voor strandgenoegens. Haarlem was nu het doel. Van het stadsschoon, dat Haarlem biedt werd rijkelijk genoten en toen ook hier wederom was gegeten en gedronken werddeterugtoclitaanvaard. In Bergen bij »Duinvermaak« werd weer halt gehouden, waar de speeltuin, die feitelijk is aangelegd voor de jeugd ook voor de oudjes nog een welkome ontspan ning bleek te zijn. Te ongeveer 9 uur arriveerde het gezelschap in Barsinger horn. In het café van den heer de Graaf werd afscheid genomen, nadat de voor zitter, de heer Middelkoop, namens het Bestuur dank had gebracht aan allen, die tot het welslagen van dezen dag hadden meegewerkt. Welgemoed en hoogst voldaan trok ieder huiswaarts» EXAMEN. Vrijdag zijn te Alkmaar geslaagd voor het M.U.L.O. diploma A., W. v. Zeijlen, Lies Mets, Mar Keijser en Gr. Krijnen, allen leerlingen van de U.L.O.-school te Den Burg. CONCERT TEXELS FANFARECORPS. Over gunstig weder bij haar openlucht concerten heeft Tex. Fanfarecorps zich niet te beroemen; ook gisteravond was het weer zoo onstuimig dat een verblijf in het Park niet aangenaam was, toch woonde nog een vrij talrijk publiek het concert bij. Het corps bracht verschil lende schitterende nummers ten gehoore, waarbij vooral de concoursnummers „Les Ruines d'Athènes" en „Tancrède" prach tig werden uitgevoerd. Het concert ein digde te ongeveer kwart voor tien. KERKCONCERT. Op Woensdag 9 Augustus a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg een concert worden gegeven ten bate van het verwarmingsfonds dier kerk. Medewerking zal verleend worden door Mevrouw H. Visser-Dewald, viool, Mej. E. Dijt, cello, den heer J. Visser orgel en de heeren W. F. Boer en v. Dijk, leden van het Residentie-orkest te Den Haag, hobo en viool, terwijl het kerkkoor even eens mede zal werken. De toegangsprijs zal 50 cent bedragen. Oosterend. ZAKENNIEUWS. De heeren Gebrs. Dros te Oosterend hebben bij hun autozaak een handel in ijzerwaren geopend. RADIO-CENTRALE. Ook de radio-centrale te Oosterend ondervindt den druk der tijden. De onder nemer de heer J. Omis heeft ai eenige luisteraars moeten missen. Oosterend. EEN FIETSTOCHT IN DEN REGEN. De leden der zangvereeniging „De Lofstem" maakten Donderdag een fiets tocht over Texel. De tocht ging eerst naar De Cocksdorp, vervolgensnaar den vuurtoren, de Slufter, De Koog en daarna langs de dennenbosschen en over Den Burg weer naar Oosterend terug, 't Weel was zeer ongunstig, 's Morgens had men een sterken tegenwind en 's middags viel de regen bij stroomen neer. Te ongeveer 9 uur kwam het gezelschap weer te Oosterend terug. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 Juli Ned. Herv. Gemeente Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Groenenberg „T van Vlaardingen. Waal, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft DenHoorn, v.m. 11 u., Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10.30u„Ds.Plug Oudeschild, 's av. 7 u., de heer T. Schaap, Evangelist te Beerta. Koog, v.m. 10 uur, Ds. v. Petegem Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. A. Vis Den Hoorn, v.m. 11 uur, Ds. Smidts Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, s av. <.30 uur, Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, n Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). O osterend, v.m. 10 en n.m. 3 u de heer M. Fokkuma van Amsterdam. Vaz Dias meldt: Het Italiaansche eskader heeft het 1200 km lange traject van Cartwright naar Shediac in bijna 6 uur afgelegd. Alle hon derd leden der bemanning kwamen in uit stekende conditie te Shediac aan. Een menigte van duizenden menschen ontving het eskader geestdriftig. Het was prachtig weer toen de vliegtuigen in de Irnai neerstreken. Er waren vele Ameri kanen aanwezig, die voor dit doel speciaal naar Shediac waren overgekomen. Balbo werd verwelkomd door Tilley, den minister-president van New Brunswick. Generaal Balbo deelde mede, een goede vlucht te hebben gehad, doch op het laat ste traject had men met sterken tegen wind moeten kampen. De laatste etappe. Heden start naar Chicago. Het Italiaansche eskader onder leiding van generaal Balbo heeft gisteren het voorlaatste gedeelte van den tocht naar Chicago afgelegd, namelijk het traject van Shediac naar Montreal. Om 8.47 werd van Shediac gestart en om 6.45 in den namid dag daalde het eerste toestel op de rivier nabü Montreal. weldra gevolgd door de andere 23 machines. In Montreal bestond buitengewoon groote belangstelling voor de komst van Balbo's eskader, waarvoor uitgebreide voorzorgsmaatregelen waren genomen. Generaal Balbo heeft het voornemen te kennen gegeven heden weer op te stijgen om de laatste etappe van de vlucht Orbe- tello- Chicago af te leggen,'ten éi nde zoo doende voor Zondag het doel der reis, de wereldtentoonstelling bereikt te hebben. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke s.v.p. een kleine plaats in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn hoogsten dank. Beste mejuffr. Kooijman, het was voor mij een openbaring, te vernemen, dat de vrouwelijke slachtoffers een uitkeering krijgen van f 10.50 per week van de roode broeders; dat waardeer ik ten zeerste. Het is een gelukkig verschijnsel, dat, trots allerlei ontkenningen, het roode geweten is beginnen te spreken. Doch dat neemt het feit niet weg, dat bij het begin der troebelen, bij de eerste stopzetting der delegaties aan verschil lende vrou\yen op de bureaux der toen malige Marine-Organisaties den raad werd gegeven naar het Armbestuur te gaan. Aan het verzoek dat gij tot mij richt, kan onmogelijk door mij worden voldaan, als strijdig met mijn principe. DE CROOS. 14-7-'33. Aan den dienstpl. A. Verbroek is bij beslis sing van den M. v. D. uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen verleend tot 1934 Op 17 Juli a.s. komen onder de wapenen voor herhalingsoefeningen de res.-luits. A. D. Vink, P. A. de Wolf, W. F. v. Iterson, G. M. v. d. Maesen, Ir. P. M. C. Geerkens, Ir W. K. Krabbe, Mr. R. P. J. Derksema, G. A. J. Blee- ker, S. C. Verbrugge, W. F. Bijl, Mr. C. J. B. du Croo, B. v. d. Peet en A. Simon, plaats van Opkomst Den Helder. 13 Juli. Tongen Tarbot 25 gisten schol I 80 kisten schol II 15 kisten schar p. kg. 1.90—0.85 p. kg. 1.10t.oo p. k. 9.007.00 p. k. „6.40—4.30 3.30—2.40 van 13 en 14 Juli 1933. GETROUWD: P. Bremer en C. J. v. d. btoep. BEVALLEN: W. I'. v. BezuVoorder- haak, z. P. Hoogendijk—Groot, d. 0\ ERLEDEN: Kolie, 77 j. A. D. de Ruojj, 23 j. G. B. v. Oosteren—Bömkens, HELDERSCHE EIERVEILING. 13 Juli. 21,309 kippeneieren: 5253 kg 2.00, 5557 kg 2.202.40, 5860 kg 2.202.60, 6/63 kg 2.402.50, 6567 kg 3.00, kleine eieren 1.70; eendeneieren 1.801.90. Alles per 100 stuks. ALKMAAR, 14 Juli 1933. Kaasmarkt. Aangevoerd 115000 kg kaas. Fa- briekskaas: 45 stapels kleine 19: 3 stapels Com missie 18. Boerenkaas: 12 stapels Kleine 20; 7 stapels Commissie 18. Alles met rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 13 Juli 1933. Graanmarkt. Aangevoerd 169 hl als: 15 hl voertarwe 3.75; 55 hl gerst chev. 4.405: 52 hl haver 4.12J^4.75; 15 hl boonen, w.o.: bruine boonen 1013; duivenboon 11; witte boonen 13.50; 21 hl karwijzaad 25; erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 6.50, groene erwten (groote) 20; grauwe erwten 5, alles per 100 kg. Handel matig. AMSTERDAM, 14 Juli 1933. Amsterdamsche aardappelmarkt. Aangevoerd 12850 kg. Prijzen onveranderd. BROEK OP LANGEND1JK, 14 Juli 1933. Langendijker Groentenveiling. 4500 stuks bloem kool le srt. 8.10-13.20, 2e srt. 3.90—5.10 per 100 stuks; 1250 bos wortelen 4.106 p. 100 bos; 32000 kg roode kool le srt. 1.90—3.10, 3500 kg gele kool le srt. 3.60—4.40; 24000 kg aardappe len: Schotsche muizen 0.75—2.10, Blauwe 170 tot 2.60, Drielingen 0.75—1.20, alles p. 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Juli. Aan- oer en prijzen: 144.800 kg aardappelen: Schot sche muizen f 0.752.20, groote Schotsche mui zen f 0.75i, hl. eigenheimers f 2.302.40, drie lingen 75 ct., 2200 kg zilveruien: drielingen 3-K>, zilvernep f 4.707.90, 70 kg spercieboonen 2023> 100 kg tuinboonen f 1.70, 4700 kg witte kool f 2.202.30, alles per 100 kg, 92 stuks bloem f 6.10per too stuks.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 14