S. I KANNEWASSER In. S. A. KANNEWASSER Zn. DoorziïtefjJ^ NIüUV.SELAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EW ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. Hedenavond zijn onze zaken GEOPEND tot U U r. Zondags geopend tot 2 uur J. F. Beemsterboer Luchtvaart. „Omdat jij mijn geluk bent". No. 7301 EERSTE BLAD ZATERDAG 15 JULI 1933 61ste JAARGANG KopiÜ-'t m!iam'en bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor De economische wereldconferentie. Fen nieuw Amenkaansch voorstel betreffende het zilvervraag- S Ue verdere ontwikkeling van Duitschland. Zuidstraat - Keizerstraat - Kanaaiweg De aardbeving in Zuid-Sumatra. KOOPJES in BRONZEN Pendules Moderne Uitvoering APART MODEL Reorganisatie Uitverkoop 15 Keizerstraat 15 Zilverpleet lepel en vork Doos 30 en 60 ct. r\ii in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, De vliegtocht van generaal Balbo. HÉL COURANT tod® 2 2 Unam°- Wlerlnse" lil en'L°T,7mT l"m Zet'"0S' 'I0' id™' resn or.fi f n vn "r Se nos* 4ct": fr-P-P-6ct. Zondagsblad f Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ju. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. botton, «elke hoozer de beterende hllnd, of £r h« iïït vfS? l!s,«lk« sr«"te produaie- zicht van de vacantie heeft ham- U1 ^eibnukslanden van zilver toepassen, tot arbeid geïnspireerd al zal het^u \Jl De reperl^ei' zul1™ bun centrale taat van dezen arbeid dan ook pover ziin i toMikp" aanbevel®n ®en deel van hun wet- als over een tweetal weken de heeren uit'! fii AifServe U1* Z ver te doen bestaan, eengaan. eeren ult"L.6e- Alle regeeringen, met uitzondering De „N. R. Crt." veronderstelt dit w t,!f V3n Br?J®ch-Indië en Spanje zeggen niet meer dan „verwachtingen" zuilen ziin 1 Jan 'W tzllver, van ontmunt geld vóór Van pIL-o», *uuen zqn. I Jan. 08 te verkoopeii. In eeva Britsoh- ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. verkoopen. In geval Britsch Indie en Spanje, die groote voorraden zilver bezitten, daarvan wenschen te ver koopeii, zal worden getracht een vergelijk te treffen tusschen deze landen en de groote zilverproduceerende landen ten einde het maximum van dergelijke ver- koopen vast te stellen. Van welken aard die zijn zal in hooge mate afhangen van het tafereel, dat de Amerikaansche politiek de wereld dan zal opleveren. Met de Amerikanen is nu eenmaal niets te beginnen op het oogenblik. Na alle gekke ervaringen blijkt het altijd nog weer dwazer dan men mogelijk had ge acht. Er is weinig anders aan te doen dan zooveel mogelijk alle rekeningen buiten de Amerikanen op te stellen, voorzoover dat mogelijk is, en verder af te wachten tot zij omvallen van al hun eigen gedraai. Bij hen kan men op niets meer rekenen, zelfs niet op den constanten val van hun dollar. Komen er nu geen verdere conflicten dan wordt de conferentie voorloopig wei- nig interessant. Men kan echter niet goed weten hoe het loopt. Het is een heel goed voor een onheilspellende uitlegging vat-neer de verdere opbouw even vlot loopt baar teeken dat de hoofdfiguren de con- als de voorbereiding en uitvoering der De verdere ontwikkeling van Duitsch- 'af!d. Laat ons dan tenslotte nog even bij onze Oostelijke buren een kijkje nemen of liever luisteren naar een woord van Hitier, dat hij in de rijkskanselarij ge sproken heeft voor de nationaal-socialis- tische gouwleiders en vertegenwoordi gers der bedrijfscellen-organisatie. Ilitler zei o.a. dat de huidige periode een zegen voor het volk kan worden wan komen, het dak ligt scheef weggedrukt, de pannen kapotgeslagen over den weg. Te midden van deze ravage, terwijl met het opruimingswerk rappe handen bezig zijn, gaat echter de nering gewoon voort. Het schijnt inderdaad alsof men zich niets meer bekommert om wat daar nauwelijks 24 uur geleden is gebeurd, en toch de geheele bevolking in doodsangst en in kommer en ellende heeft gebracht. Terzijde van deze passerloods zijn nog ferentie nog niet durven verlaten maar voortgagn tusschen het vasteland en de Britsche eilanden heen en weer te wip pen. Was er niets anders te verwachten dan het kalme en op het oogenblik vooral niet overhaaste werk van de subcommis sies dan konden zij heel goed uit de buurt blijven en, zooals dat tegenwoordig ge bruikelijk is hun gedelegeerden telefo nisch of desnoods in cijfertelegrammen instructies geven. De aanvoerders blijven nationaal-socialistische revolutie. Het land is veroverd door strijd; thans moet het door vrede opgebouwd worden. Op het gebied der economie gelden echter ande- se ontwikkelingswetten en moet men stap voor stap voorwaarts gaan zonder het be staande radicaalte vernietigen. Hitier besprak uitvoerig de buitenland- sche politiek en het concordaat met de katholieke kerk, die daardoor een natio- naal-socialistischen staat officieel erkent Beling opduikende mogelijkheden. Met de Amerikanen als deelnemers kan men inderdaad niets als onverwacht beschou wen. echter liever zoo dicht mogelijk bij het en welk concordaat geheel past in het gevechtsterrein. Zij houden dus rekening kader van de vredespolitiek van het nïeu- met verrassingen, misschien ook met plot-we Duitschland. Tenslotte noemde Hitier de belangrijk ste taak der partij de opvoeding van den Duitschen mensch. De synthese tusschen het nationaal-socialistische ideaal en de zakelijke eïschen van het bedrijfsleven moet thans tot stand gebracht worden. Veertien jaar lang heeft de partij zich Een nieuw Amerikaansch voorstel b«- voorbereid met een weergalopze discipline, treffende het zilvervraagstuk. Er valt be-l Wanneer men in de toekomst diezelfde halve over de economische conferentie en richtsnoer blijft volgen zal het succes de gebeurtenissen in Duitschland, weinig groot zijn, uit het buitenland te vermelden in dezen komkommertijd. We vermelden daarom hier een nieuwe resolutie, die door de Amerikaansche delegatie, bij de subcommissie voor het zilvervraagstuk ingediend. Zij zegt daarin: le. Alle ter conferentie vertegenwoor digde regeeringen zullen een nieuwe depreciatie van hun zilvergeld of een op- smelten daarvan, behalve voor wederaan- munting beletten. 2e. Al deze regeeringen zullen .b"t", een bezoek gebracht aan het aardbevings zilvergeld op een gehalte van ten minste a, 80 procent zilver brengen, In het geteisterde gebied. Een redacteur van het „Bat. Nbl." heeft n bezoek gebracht aan het aardbevings- I gebied. Aan zijn verslag ontleenen wij de j 3e. De regeeringen zullen zuo spoedig j eigende biJ^eiLedenmarga mogelijk papiergeld door zi \e g i Kota-Agoeng valt nog niets te bespeuren van de aardbeving. Eerst dichter bij de kota heeft de aardbeving huisgehouden. De scheefweggezakte huizen nemen in aantal toe, en als we de breede hoofd straat naar de passer inslaan, blijkt hoe groot de schok moet zijn geweest, welke aan de beving gepaard is gegaan. De passerloods is in haar geheele lengte neergestort, de houten pilasters j zijn naast de steenen neuten terecht ge vangen. 4e. De regeeringen die een recht op den invoer van zilver heffen, zullen de voorwaarden overwegen onder welke deze belemmering van den vrijen invoer van zilver kan worden verminderd of uit den weg geruimd. De regeeringen, in wier landen geen rechten op den invoer van zilver worden geheven, zullen zooveel mogelijk dezen vrijen invoer handhaven en zullen in met 14 dagen uurwerk Gongslag van f 39 voor f 14.90 met 2 bijpassende vazen Pracht MODEL 14 dagen uurwerk Zware Gong met 2 bijpassende vazen, van f 42 voor f 16.80 14-daags uurwerk met zeldzame Gongslag van f 45 voor f 13.40 met 2 bijpassende vazen. HYPER MODERNE pendule 14 dagen uurwerk Zware Kaisergong met 2 bijpassende vazen van f 52 voor f 22.50 Bronzen pendule met 2 bijpassende vazen van f 22 voor f 6.30 Moderne Schoorsteenklokken met 14 dagen uurwerk met zware Gongslag van f 23.50 voor f 8.50 met Bim-Bamslag van f 26 voor f 9.75 Alles onder volle garantie totaal f 1.95 verschillende totokjes ineengezakt, bal ken, blik, bamboe en puin liggen in een onbeschrijfelijken hoop neergestort over koopwaar en men vindt daartusschen door nog gelegenheid om te „tawarren!" In een Chineesche toko lagen twee vrouwen in een bed te slapen toen een brok muur van eenige vierkante meters oppervlakte met daverend geweld neer- storte en alles verpletterde. De beide on- gelukkigen werden op slag gedood. Ér heeft zich een wonderbaarlijke redding voorgedaan. Een vrij jong Inlandsch echt paar werd eveneens door neerstortend houtwerk bedolven. De kap van het hou ten huis kwam met daverend geweld er boven op. De man kreeg, liggend op zijn buik, op den vloer slapend, dien in zijn geheele zwaarte op zijn rug. Éen buur man wiens huis volmaakt intact was ge bleven, snelde toe, meteen petroleum lampje. De niet-gewonde vrouw schreeuw de uit alle macht om hulp. Zij zat ook be kneld, maar kon zich met vereende krach ten uit haar benarde positie loswerken. Bij den man echter geen spoor van leven meer. Met bovenmenschelijke kracht werd het dakspant slechts enkele centimeters vertild. Het slachtoffer werd bevrijd. Ik dacht dat hij dood was, aldus ver telt de buurman. De dokter kwam, wist hem uit zijn be- wustelooshid te wekken. Maar toen kon hij niet meer loopen, noch spreken Verlamd? Vanmiddag zien wij hem aan het werk. De greep van zijn hand is wel iswaar nog onvast, en hij kijkt wat „sip" uit zijn oogen. Maar met den buurman en zijn vrouw probeert hij den warboel van latten en spanten en pannen wat te ordenen. Op de meest grillige en willekeurige wijze is de aardbeving te werk gegaan. Er zijn woningen naar beneden gehaald op plaatsen, waar overigens geen enkel spoor van een beving kon worden on derkend. Van woningen die vlak tegen over elkaar stonden bleef in het eene ge val er een gespaard, terwijl zij in dezelfde positie was ten opzichte van de richting waarheen de beving zich bevond. De bevolking leeft nu op straat. Voor de scheefingezakte huizen wordt het huis-1 houden gedreven. Het stadsbeeld geeft j den indruk van een kampeerende troep j vacantie-reizigers op doorreis. \VL'/ Y/ SPEELGELEGENHEDEN. De moreele gevaren vocral voor de jeugd. De minister van binnenlandsehe zaken heeft zich gewend tot de burgemeesters van groote steden en badplaatsen met de mededeeling, dat de regeering meent te moetën wijzen op de groote moreele ge varen vooral voor de jeugd, verbonden aan het toenemen van het aantal speelge- legenheden in den laatsten tijd. Den burgemeesters wordt verzocht ern stig na te gaan, of het houden van deze speelbanken zij het dat deze wellicht niet onder wettlijke verbodsbepalingen Des middags wordt een vliegerwedstrijd zins volledige zekerheid bestaat en een eventueele rechterlijke beslissing zal moeten worden afgewacht uit een mo reel oogpunt door de plaatselijke over heden bevorderd moet worden. COMMISSIE SALARISNORMEN PERSONEEL VAN PROVINCIËN, ENZ. Bij beschikking van den minister van binnenlandsehe zaken is benoemd tot lid van de commissie, belast met het vaststel len van normen, welke, mede met het oog op de huidige bijzondere tijdsomstandig heden, door het centraal gezag behooren te worden aangelegd bij de beoordeeling van de bezoldiging (in den ruimsten zin genomen) van het personeel, in dienst van provinciën, gemeenten, waterschap pen, veenschappen en veenpolders, de heer D. Kooiman, lid van de Tweede Kamer. DE VIJF EN ZEVENTIGSTE VERJAARDAG VAN DE KONINGIN-MOEDER. De Permanente Oranjecommissie te Baarn heeft besloten den 75sten verjaar dag van de Koningin-Moeder feestelijk te herdenken. Des morgens zal een concert van koraal- muziek worden gegeven op de Brink. Des middags zal H.M. ten paleize een bloe menhulde worden gebracht waaraan jong en oud kunnen deelnemen. Des middags wordt een vliegerwedstrijr voor jongens en meisjes gehouden. Des avonds wordt een concert gegeven, waarna het feest besloten wordt met een vuurwerk op de Eem. VERLOF VAN PERSONEEL OP ARBEIDSCONTRACT IN 'S-RIJKS DIENST. De Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst meldt: De minister van oeconomische zaken heeft bepaald, dat aan arbeidscontractan ten, die, wat aard en omvang der werk zaamheden betreft, met ambtenaren in vasten of tijdelijken dienst zijn gelijk te stellen, een vacantieverlof wordt verleend gelijk aan dat voor het vast en tijdelijk personeel. Al naar gelang van de jaar wedde bedraagt dit verlof 12, 15, 18 of 24 dienstdagen. Het dagelijksch bestuur van de centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst heeft thans het verzoek tot den voorzitter van den ministerraad ge richt, aan deze regeling een algemeene strekking te geven, haar dus op alle ar beidscontractanten, die aan de gestelde voorwaarden voldoen, van toepassing te verklaren. ÜÜS per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectïe De aankomst van de Italianen te Cartwright. Omtrent de aankomst van het Italiaan- sche vliegtuig-eskader te Cartwright meldt Vaz Dias nader: Het vliegtuig van den Italiaahsöhen es kadercommandant Balbo is als eerste boven Cartwright verschenen. Na eenige malen boven de haven te hebben gecir keld, is het op het water neergestreken. Op onderling korte afstanden volgden de andere toestellen, welke zonder inciden ten daalden. De roode, groene, gele en witte boeien waren zoodanig aangebracht, dat de vliegtuigbestuurders de anker plaatsen zonder eenige moeilijkheid kon den vinden. De aankomst geschiedde om 19 uur 50 Gr. Tijd. De daling geschiedde in acht groepen en duurde ZlU uur. De laatste vliegtuigen lagen om 10 uur voor anker. Er deden zich bij de daling geen onge lukken voor. Geheel Amerika, zoo meldt Vaz Dias uit New York, is enthousiast over de prestatie van het Italiaansche eskader, dat thans met de aankomst in Cartwright voor het eerst Amerikaansche grond heeft bereikt. Alle dagbladen, die uitvoe rige verslagen publiceeren over de laat ste etappe verklaren, dat deze eskader- vlucht een onvergelijkelijk groote daad is in de geschiedenis van de luchtvaart. De tocht onder moeilijke om standigheden volbracht. Reuter meldt uit Rome: Bij zijn aankomst te Cartwright heeft FEU ILLETON Een Heldersche roman door WILLIARIS. 1^|,Nu moet je eens heel goed naar me luisteren. Kijk eens hier Iruus. Ik jou al, zoolang je bij ons aan boord kwa gadegeslagen en je altijd bewonderd. N alleen omdat je ook knap bent, nla vooral om je dapperheid en om de niaai waarop jij je door de moeilykhedu trachtte heen te slaan. Je was ook heelemaal niet te trotsch om bij ons aan den bak te komen zitten. Nu weet ik ook, dat je aan den bak nooit de helft van je moeilijkheden ver telde, want ik heb zoo eens rond gfkeka" en gezien dat je huis zoo goed als le g is. Dat is niet jouw schuld, maar de om standigheden hebben je zoover gebracht en nu moet je van voren af aan begin nen. Je hebt nu wel genoeg ondervonden om te weten dat het voor een vrouw al leen te zwaar is. Nu wou ik dit vragen. Mag ik je helpen 0111 opnieuw te begin nen, mag ik bij je blijven? Ja, wacht nog even," viel hij haar in ae ïede, toei: zij wilde antwoorden. „Ik moet je eerst nog vertellen, dat ik l>ijria geen cent te commandeeren hen. behalve die paar weken tractement, die lk gisteren heb gekregen, maar ik ben derde klas, dus dat is niet veel. En beri Je niet bang, dat de menschen je nawij zen? Truus, denk eens even na, voodat je antwoordt." „Neen jongen, daar beheof ik werkelijk geen minuut over te denken.' Ik ken jou nu bijna twee jaar, dus lang genoeg zou ik zeggen om je voldoende te kennen, nietwaar? En wat de menschen van ons zeggen, daar maal ik niet 0111 hoor, dat laat me allemaal zoo koud als ijs. Je bent een schat!" „Daar", zei ze hem plotseling een zoen gevend, „nu weet je het". Vlug liet ze zich van zijn knie glijden om naar haar dochtertje te gaan, dat juist wakker werd. Het kind scheen nu uitge slapen te zijn. Met beide vuistjes wreef ze in haar oogen, die nu weer levendig stonden. „Heeft mijn schatje dan zoo lang gesla pen? En nu heb je toch zeker wel erge honger, is het niet?" „Ja, ikke honger," bevestigde Flora. „Zeg man," vroeg Truus hozend, „neem jij haar eens een poosje, fTaiTziil ik eens gauw pap koken voor die groote meid." De Kluif deed onhandige pogingen om vlug goede maatjes met Flora te worden. Hij durfde zich bijna niet te bewegen uit vrees, dat het kind misschien zou gaan huilen en hij hield haar zoo voorzichtig vast als was ze van het teerste porcelein. Truus, die zijn pogingen gadesloeg, was in een overmoedige stemming en lachte hem hartelijk uit. Juist toen ze be zig was Flora te voeren, kwam de dokter. „Ha zoo," deed hij joviaal, „de kleine aan 't voeren, moedertje? Ja, ja. ga maai even door, even het polsje voelen. Wel kiik eens aan, weer heëlmaal normaal; ais ze vannacht nog eens flink slaapt is ze morgen weer heelemaal beter. Ik kom morgen, in den loop van den dag nog wel aan. Neen, neen, er hoeft niet meer bij gewaakt te worden hoor. Zoo'n groote meid kan nu wel alleen slapen. Als ze flink gegeten heeft, gaat ze over een paar uur wel weer slapen tot morgen ochtend." En weg was hij weer. Het was zooals de dokter voorspeld had. 's Avonds om negen uur sliep Flora weer als een roos. Zij bleven nog wat napraten en begonnen al plannen te ma ken voor de toekomst. „Maar morgen gaan we hard aan het werk Truus. Ik wasschen en jij strijken. Je behoeft nu ook niet meer aan boord te komen, want ik neem nu verder alles mee en breng alles weer terug. Zoo zullen wij langzaam aan ons nestje bouwen." „Weet je wat ik zoo eigenaardig vindLÜ zei ze haar hoofd tegen zijn schouder vlijend! „Dat Js^oo een korten tijd alles zoo in een mensch kan veranderen! Gisteren middag was ik wan wanhopig. Ik tracht te maar steeds" middelen te vinden om den dokter te betalen en ik had geen stukje brood in huis. En nu is het me of van binnen de zon schijnt, nu is alles zoo vroolyk, zoo helder geworden. Nu heb ik weer volop werk, mijn kind is weer beter en ik heb jou gekregen, wat ben ik nu toch gelukkig!" Zij gaf hem een kus en keek hem dank baar lachend in de grijze, tintelende oogen. Hij begon nu pas te beseffen, wat zij geleden moest hebben; en in zijn binnen ste was hij het lot dankbaar, dat haar op zijn weg gevoerd had. Hij wist, dat hij j een goede vrouw kreeg. I „Ja," zei de Kluif. „Eergisternacht lag ik nog in mijn hangmat te slingeren, er- 'gens op de Noordzee. Ik prakkizeerde nergens over, tenminste in geen geval over zooiets. En nu? Wel nu heb^ja-een vrouw en een kind. Ik weet nu, waarvoor ik werk. Ik zal dan ook mijn best doen oin er de theorie in te krijgen en zoo vlug mogelijk examen doen. Als ik dan 's avonds thuis kom Truusjë, dan werk ik nog een paar ur. aan de wasscherij, zoodat jij weer Kan strijken. Hebben we dan de bullen weer wat bij elkaar, dan gana we samen trouwen en dan moet je~TOfis kijken hoe goed wij het samen kunnen vinden." Zij gaf hem nog een kus en opstaande zei ze: „Maar nu is het tijd 0111 te gaan slapen. Kom jongen!" HOOFDSTUK 6. Enkele weken waren voorbijgegaan. De kruiser lag in het dok en onder het schip waren de dokwerkers druk bezig den Hertog van zijn baard te ontdoen. Aan het dek en in het tuig waren de ma trozen aan 't werk om de noodige herstel- j Iingen te verrichten. Overal hoorde men het kloppen van de bikhamers en het gekras om het invre tende roest te verwijderen en allerwege verschenen roode menieplekken. Langzamerhand begon het schip er uit te zien als een gevlekte hyena. Uit de machinekamer werden zware maehinedeelen naar boven geheschen om j vandaar naar de werf getransporteerd te worden en in de uitgebreide werkplaat sen door kundige vaklieden te worden 11a- gezien of de noodige reparaties te onder gaan, -Sif1 "*"k Van de stookplaatsen kwam af en toe een stoker aan dek een beetje frissche lucht happen. Zij waren bezig met roetzagen en de stoomketels grondig schoon te maken. Deze menschen zazgen zoo zwart als echte negers. Het wit van hun oogen deed onwerkelijk aan in die zwarte gezichten en met den kap van de ketelpakken op hun hoofd geleken zij woeste duivels, die zoo uit de hel ontsnapt waren. Alleen in de verblijven bleef alles nog bij het oude. Deze zouden pas hun beurt krijgen als de geheele bemaning met ver lof zou gaan, kort voor het vertrek naar Indië. Stuurboord vooruit, aan de bakstafel van bak I zat de Kluif in gesprek met den provoost. Hij was alweer bezig met tafelmessen te schuren en te slijpen en maakte onderwijl een praatje. De bootsman wist natuurlijk allang van zijn verhouding met Truus Berends af, maar hij was verstandig genoeg om geen oordeel te vellen over het doen en laten van een ander. Omdat hij hen beiden goed kende, wil de hij er toch graag wat meer van hoo- ren, dus toonde hij wel belangstelling in het geval. „Vertel 111e toch eens Kluif, hoe heb je dat nu zoo gauw voor ekaar gebokst? Ik heb jou altijd al voor een buiten gewonen kerel gehouden, maar dat spant de kroon toch! Was dat zoo maar ineens voor mekaar, en ben je heelemaal niet met verlof geweest?" „Och, dat was heel eenvoudig, boots man. Ik had allang een oog op haar laten vallen, en zij had ook wel zinnigheid in mij, hoewel ze nooit iets liet merken. Ik wist daar dan ook niets van. Dien avond heb ik dat waschgoed voor haar thuisgebracht en daar meteen eens rondgekeken. Aan den bak had ze wel eens het een en ander verteld, maar lang niet alles! Ze had geen cent, ja zelfst geen stuk droog brood meer in huis. Toen heb ik gezegd, dat ik maar een arme derde klas was en ook geen spie had te verbrassen en bood ik haar aan om haar te helpen. Nou, en dat heeft ze toen aangenomen. Dat is alles. „Nu beginnen we samen van voren af aan." Hij repte echter geen woord van zijn lange nachtwake bij het zieke kind. Zoo was de Kluif nu eenmaal. „Ja Kluif, zij is een flinke vrouw, jon gen; zij heeft nooit getracht liet mede lijden op te wekken. Altijd heeft ze ge probeerd door werken het hoofd boven water te houden. Als er een is, die een beetje geluk verdient, dan is zij het wel! Maar je weet toch zeker we! dat zoo'n verhouding ook zijn bezwaren meebrengt. De mensehen nemen daar aanstoot aan en dat is nu niet zoo aangenaam." „Och, kijk eens hier. bootsman; a! zeg gen ze van mij dat de duivel miin grootje is dan laat het me nog koud. Voor haar vind ik het ook minder prettig, maar zoodra we de builen weer wat bij elkaar hebben, gaan we even naar het stadhuis, dan is dat geleuter gauw afgeloopen. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1