E. N. Heiligenberg GAZELLE SHELL-TOX SHELL-TOX SPUIT VAN WILLIGEN -fSO "Waf wilt 11 lezenl TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 18 JULI 1933. Stadsnieuws. GAZELLE RIJWIELEN Hoofdagent: Keizerstraat 118 Telt. 234 Visscherij. insecten met in busjes vanat cent j&O cent Onze foto-prijsvraag. 7 7 6 Licht op voor alle voertuigen: Dinsdag 18 Juli 21.39 uur Woensdag 1921.38 ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededeeiing van de Hel ersehe Zwemvereeniging. Zaterdagmiddag: 17,5 gr. C. Zondagmorgen: 17 gr U. Zondagmiddag: 17,5 gr. O. Maandagmorgen: 17 gr. C. Maandagmiddag 17.5 gr. C. Dinsdagmorgen 17 gr. Het loopt niet zoo hard met de oplossin gen van onze foto-prijsvraag als wij, ge- den de prijzen en premies, wel hadden mogen verwachten. Wij mtenen dan ook dat onze lezers(essen) de zaak nog niet goed hebben begrepen. Ze gaan van de veronderstelling uit, dat ze bü iedere zaak een slagzin moeten leveren. Dat is niet juist. Door ons wordt gevraagd de namen van de 136 zaken, waarvan die foto's in onze krant hebben gestaan. En die prijzen, die door ons beschikbaar worden gesteld, 'at zijn dus: le Drijs 25.— 2e prijs 10.— 3e prijs 5. 4e prijs 2.50 •lus, een bedrag van 10 gulden voor troost- u-ijzen, worden toegekend, aan hem of Jaar, die de meeste zakennanien en adres- ten instuurt. En dan is er aan deze prijsvraag nog de groote attractie verbonden van de fraaie tremies, die tal van winkeliers hebben be schikbaar gesteld voor den besten slagzin op hun zaak. Wie dus een van deze pre mies wil bemachtigen, zal slagzinnen moe ten maken, waarvan dan de beste met de door den winkelier toegewezen premie wordt bekroond. Wie dus knap is in het maken van slagzinnen kan heel wat prij zen winnen. Men zie daarvoor nog maar eens c'e lüst in ons nummer van Zater dag jd. En nu bestaat nog de mogelijkheid, dat men alle kranten niet meer bezit, waarin de foto's waren opgenomen. Wij willen daaraan tegemoet komen en vanaf mor genmiddag 4 uur een aantal afdrukken van alle foto's gratis beschikbaar stellen. Bo vendien vindt men in onze foto-kast de origineele foto's, met de nummers er onder, zoodat, wanneer de afdruk van een of an der plaatje wat onduidelijk is, men het origineel nog kan raadplegen in de foto- kast. Dus nogmaalsaan oen slag! Oplossingen in te zenden tot Zaterdag middag zes uur. Voor het toelatingsexamen voor het Gymnasium te Alkmaar slaagden o.a. A. A. Ernste, leerling der "Comeniussohool, J. W. Franken en A. F. Tollenaar, leer lingen der Chr. opleidingsschool. Bevorderd werden van de 4e naar de 5e klasse van het Gymnasium te Alkmaar J, Brutel de la Rivière (met lof) en van de le naar de 2e klasse D. Franken (met lof). Ten overstaan van de examencom missie der Kon. Ned. Toonkunstenaars- vereeniging is op 17 Juli 1.1. in Den Haag geslaagd voor de acte viool, mej. A. F. J. van Maanen, leerlinge van Herman Ley- densdorff. Op de voordracht voor professor in de Soc. Aardrijkskunde aan de Amster- damsche Universiteit komt voor onze oud-stadgenoot dr. J. v. Hinte, destijds leeraar aan de R.H.B.S. alhier. komt aan het Dorus Rijkers-monument in onze stad. Het zijn pakkende billetten, uie wel de aandacht zullen trekken en we willen hopen dat het Heldersche pu bliek er de consequenties uittrekt en zijn i oi respondentie van deze Zeemanszegels voorziet. EEN SOBERE PLECHTIGHEID. Loden en oud-leden der H.F.C. „Helder" plaatsen een gedenksteen op het graf van wijlen den heer Ch. A. Taylor. Zaterdagmiddag was een vrij talrijke schare aanwezig op de algemeene oe- graaiplaats te Huisduinen, om getuige te zijn van het aanbieden van een gedenk steen op het graf van wijlen den heer Gh. A. Taylor, oud-voorzitter der ver- eeniging. De heer J. Goedknecht, voerde als voorzitter der vereeniging, het woord aan de groeve, en schetste in een korte rede de groote verdiensten van den heer Taylor, als sportmakker en als mensch. En hoewel, zoo zeide de heer Goed knecht, zijn groote verdiensten werden bedekt door een mantel van eenvoud, waardoor zij slechts weinig op den voor grond traden, is het ons, die zich zijn sportmakkers mochten noemen, niet ont gaan hoeveel hij voor de sport deed. Onmiddellijk nadat deze vriend dan ook aan den schoot der aarde was toe vertrouwd, rijpte bij de leden en oud- deden der vereeniging, het denkbeeld, de nagedachtenis van den heer Taylor te eeren, door op zijn graf een gedenk steen te plaatsen. Spontaan werden de géiden hiervoor bijeengebracht en thans is dan het oogen- blik aangebroken, dat dit zeer eenvou dige monument van saamhoorigheid en sportkameraadschap, aan de familie kan worden aangeboden. Spr. verzoekt me vrouw de wed. TaylorDuinkër, deze eenvoudige steen van de vereeniging te willen aanvaarden, én spreekt de hoop uit, dat het een troost moge zijn voor de familie Taylor, te weten, dat de herinne ring aan Charles Taylor, bij allen die j I hem hebben gekend, levendig zal blijven. Een broeder van den overledene I dankte, namens de familie voor de be wezen eer. Nadat velen den steen hadden bezich- I tigd, trok men huiswaarts en was de na- gedachtenis aan een sympathiek en eer lijk mensch, op waardige wijze herdacht. De gedenksteen bestaat uit een hard- steenen zerk, waarin de naam en den overlijdensdatum van den overledene staan gebeiteld. Onder aan de zerk staat de inscriptie: „van leden en oud-leden der H.F.C. „Hel der"." HOOGERE HANDELSSCHOOL TE DEN HELDER. Bevorderd van I naar II: M. A. de Beurs. W. J. Boelig, G. Boon, W. H. Brusse, H. J. Buisman. A. J. v. Duuren, Chr. Goedknecht, J. S. Hermes. G. A. Hilbrands, J. de Klerk. S. Lont, W. J. Schagen. B. J. Sleper. G. v. d. Stad. P. M. Verbrugge, W. A. Verfaille en Vries. Niet bevorderd 9. I Bevorderd van II naar III: A. F. Bor- kert, W. Doorman, W. Egmond, Groen, J. Grootendorst, E. v. Heusden, J. Jongsma, O. P. Kalis, N. Keijzer, C. Klein, Koekenbier, H. Koning, S. Krey- ger en S. Kruk. Niet bevorderd 6. i Bevorderd van III naar IV: R. Baarda, j S. Bakker, J. Boomsluiter, S. Botter, P. I Crum, P. Galjé, P. Glas. M. Herschel' M. Kingma, C. Klijn, W. Koorn, E. j i Lakerveld, M. A. Leydeckers, T. v. d. Linden, C. v. Nimwegen, P. de Ridder, I H. Roodschild, J. Venema, L. de Vries,' P. Vijn, J. ter Wal en Wijdoogen. Niet! bevorderd 7. Bevorderd van IV naar V: D. Blaau- j I boer, N. Bruin. H. Dolstra, K. Everaert, j A. Jense, B. Koopman. C. Koorn, J. Kor-j tenhoeven, J. Kruyff, J. Meeuwsen, H. C. I M. Nijpels en A. v. d. Zouw. Niet be- vorderd 6. vanaf geheel compleet n.v.GAZELLE RIJWIELFABRIEK-DIEREN Buitenlandsch Overzicht Feuilleton Te Alkmaar slaagden voor het M.U.L.O.-diploma A: Lena v. d. Mey, Arie Grendel en Chris Veldhuyzen, leerlin gen der Openb. U.L.O.-school, aan de Molenstraat. De examens zijn afgeloopen; van de 34 candidaten. der school behaal den 30 het diploma. Op het de vorige week te Haarlem gehouden examen slaagde onze oud-stad- genoote mej. M. G. Schreurs voor de acte sloyd en acte nuttige handwerken. Geslaagd voor het M.U.L.O.-diploma Annie van Leeuwen, Cor List en Cor Vreeswijk, leerlingen der Chr. U.L.O.- school, alhier. De heer E. H. Bos, alhier, slaagde, voor het examen ter verkrijging van het diploma als belastingconsulent, ingesteld door het Instituut voor Handelsweten schappen te Leiden. DR. H. SCIIÜRMANN OVERLEDEN. Uit Hilversum kregen wij bericht, dat aldaar in den ouderdom van 52 jaar is overleden Dr. H. Schttrmann. Geduren de veele jaren oefende Ds. Schiirmann, hier ter stede de practijk uit; lui stond i bekend als een bekwaam arts en wa9 'Hl veleee van zijn patiënten zeer gezien. I sportkringen genoot Dr. Schurmann ook een goede reputatie. Het verscheiden van Dr. Schurniani zal in groote kringen van de Iielderscne bevolking, ontroering verwekken, aan gezien hij hier een zeer groote practyK had. 0 De ter-aarde-bestelling van Dr. Schui- mann, zal plaats vinden op a.s. W oens dag 19 .Tuli, op de Noorder Begraafplaats te Hilversum. Vertrek van het sterfhuis, Burgem. Gülckerlaan 12, om drie uur. ZEEMANSZEGELS. Thans zijn over de geheele stad recla me-biljetten enz. verspreid, die de aan dacht moeten vestigen op de Zeemans zegels. die thans verkocht worden en waarvan de bate ten deel» ten goede BIJZ. KWEEKSCHOOL TE DEN HELDER. Bevorderd van I naar II: H. Bakker. N. H. Biersteker, P. M. Boerdijk, A. Dekker, J. v. d. Haagen. J. Hemelrijk. M. A. Kalis, B. Kerkhoven, M. J. Mantje, M. H. Pala, D. M. Riekwel, H. Riemers. B. J. Riteco en J. Schenk. Niet bevorderd 5. Bevorderd van II naar III: W. A. Braakensiek, A. Bremer, J. M. Brizee, S. P. Clowting. W. A. v. Dalen. N. J. v. Gorselen, A. Heyblok, A. Horsten. P. G. Jense, P. de Jong, H. Kiljan, K. P. Klimp, G. Landman, C. v. d. Leek, M. Meerens, A. C. Moor, B. Ouwerling, C. Rudolph, W. v. Toledo, P. Vreeswijk. J. M. v. Wolferen en A. IJska. Niet bevorderd 1. HARMONIEKAPEL „WINNUBST". Programma van het hedenavond te ge ven vierde zomer-concert, onder leiding van den heer H. B. Schenkels, van 8 u. 30 tot 10 uur in het Julianapark. I. Sympathie Marsch D. F. Bande' 2. Ouverture de 1' Opéra „Oberto" G. Veidi 3. „Wiener Burger". Walzer G. M. Ziehrcr 4. Dornröschens Brautfahrt Max Rhode Characterstück. 5. Fantasie Variée, pour clarinette Si b G. Gadenne Solist de heer J. Schenkels. 6. Suite-Ballet F. Popy 1. Entree-Mazurka. 2. Pizzicat'i 3. Valse-lente. 4. Largo. 5. Final-Galop. 7. Concours-herinneringen. Marsch Ch. v. Zuidewijn GOEDKOOPE TREIN. Dinsdag 25 Juli a.s. loopt een goodkoope trein van Den Helder, Anna Paulowna en Schagen, naar Den Haag en Rotterdam. De trein vertrekt om 7.05 uit Don Hel der, 7.19 uit Anna Paulowna, 7.32 uit Schagen, en komt te 9.59 in Rotterdam D.P. aan. Des avonds om 20.30 vertrekt de trein uit Rotterdam en komt te 23.15 1 in Den Helder aan. OVERGANGSEXAMENS R.H.B.S. CURSUS 1932—1933. Bevorderd van Klasse 1 naar Klasse II: Geertr. H. Bakkenes, Marijtje Blom, Ja- coba P. Boon, Hendrika F. Brands, Her mine Drost, Cornelis S. Feij, Ella Lanting, J. C. van Aller, C. Blom, C. J. Feenstra Kuiper, J. M. Heutink, W. C. Janzen, P. C. Johannisse, H. Kiljan, R. H. Kousbroek, A. P. Kwast, D. O. Ottevanger, Hermina F. van den Nieuwenhuizen. Wilhelmina Peters, Jeannette Polak, Elisabebh Riem, Josina Taylor, Adriana Tollenaar, Louise Visman, Élly de Wijn, P. Th. Plaatsman, J. A. Postuma, P. Spits, J. C. van Vessem, W. A. Visser, J. A. de Vries, D. F. van der Pant, P. Bandsma. Totaal 33, niet bev. 11, herexamen 3. Bevorderd van Klasse II naar Klasse III: Wilhelmina Bijl, Nelly L. Goudia, Jo- hanna P. Mulder. Wiesje Verfaille. W. H. Dollekamp, J. B. Feenstra Kuiper, I. Grunwalc!, J. Hulk. J. Kiljan, K. Weber, Geertruida C. Bosker, T. Greta A. C. Ruig, Sara Tollenaar, Elizabeth D. G. R. Wijga, R. Dijkstra, J. L. Th. Groneman, H. Kui per, A. van Noortwijk, H. Riem, J. G. Ver- hage, H. de Vries, D. van Weele. Totaal 22, niet bev. 15, herexamen 1. Bevorderd van Klasse III mar Klasse IV: Marie C. van Ballegoolien, Antje Blom, Maike J. M. Jansen. Helena Zuiderhaan, J. C. Avenarius, C. A. Citteur, Th. A. Cos- ter, F. P. H. van Daifsen, T. K. de Jong, P. H. Koelemeii, C. Maas. J. H. Peeman, J. K. Schemdelaar, A. Velthuis, J. J. van Delden. Totaal 15, niet bev. 4, herexamen 1. Bevorderd van Klasse IV naar Klasse V: Antje Pezie, Emmy v. d. Linden, Cor- nelia H. Oortgüzen, W. v. d. Braak, P. Po ver, T. M. van Rijn, O. van der Stad. G. Taylor, R. Timman, Roelinia J. Bos, Ro- setta Grunwald, H. Dollekamp, A. Govers, W. J. van Hoeke, W. Jansen, J. G. Koot- ker, H. J. Oldemans. Totaal 17, niet bev. 9, herexamen 1. BUREAU VOOR MEDISCHE SPORTKEURING. Met ingang van 1 October a.s. treedt al hier in werking het bureau voor medische sportkeuring. De doktoren S. van Heerde, Slotboom en Rienks zün aan het bureau verbonden, terwijl de heer F. Winter, Mo lengracht, als administrateur optreedt. Voor de keuring wordt slechts een be drag geheven van 25 cent. ter dekking van administratieve kosten, zoodat de heeren doktoren zich geheel en al belangeloos be schikbaar stellen, hetgeen door de sport beoefenaren in onze gemeente niet ge noeg kan worden gewaardeerd. Wü kun nen er niet genoeg op aandringen bij al len die sport beoefenen, zich aan 'n keu ring te onderwerpen. Vooral voor jeug dige sportmenschen, aeïspiranten van voetbalclubs in het bizonder, is keuring een noodzakelijke vereischte. Het zou dan ook aanbeveling verdienen, indien de voetbalclubs onderling een overeenkomst aangingen, om geen leden en adspirant- leden aan te nemen die geen bewijs kun nen overleggen, waaruit blijkt, dat tegen de beoefening van sport, vanwege het bureau voor medische sportkeuring, geen bezwaren bestaan. 1 x BINNENDOOR EN BUITENOM. Dit eenigszins geheimzinnig opschrift zal ongetwijfeld bij velen onzer lezers in herinnering terugroepen een prettige tocht door de binnenlanden van de Wie- ringermeer naar Medemblik, over het IJsselmeer, Den Oever en de Wadden, van welke tocht „Esona" het vorige jaar de primeur had. Een kleine duizend pas sagiers hebben verleden jaar met groot enthousiasme deze reis gemaakt en het is niet te verwonderen, dat de directie van „Esona" ernstige plannen koesterde voor dit jaar. Helaas!!! Er viel dezer zijds niet veel te wikken, doch van de zijde der Zuiderzeewerken moest wel be schikt worden. En deze beschikte, dat juist in deze zomermaanden de sluizen te Medemblik gerepareerd moesten wor den, zoodat de boot niet vanuit de Wie- ringermeer via Medemblik kon schutten en van een rondreis, die juist zoo in den I smaak viel, niet veel kon komen. Gelukkig bestond er nog een kleine Jkans, dat tusschen het werk aan de beide I sluizen, één dag gelegenheid was om te i schutten en die dag isa.s. Donder dag 20 Juli 1933. Esona had liever gezien jdat deze datum wat later gesteld was in (verband met de vacanties der scholen, doch er is niets aan te doen. Nu of dit jaar niet! En wat doet men dan? Men gaat mee of om voor het eerst dezen unieken tocht te doen, of om te zien welke vorderingen gemaakt zijn in den nieuwen polder, waar 2 jaar geleden nog de gol ven der Zuiderzee klotsten. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de advertentie in dit blad. THE MIXED FOELIES NAAR DEN HAAG. Het bij Jazz-enthousiasten bekende blad „De Jazz-Wereld" heeft het initia tief genomen tot het organiseeren van een groot Jazz-eoncours, waaraan hands uit het geheele land kunnen deelnemen. De deelneming bleek zoo groot, dat de Jury zich genoodzaakt zag, onder de deelnemers het lot te laten beslissen, welke bands voor eventueele deelname in aanmerking zouden komen. De hier ter stede welbekende amateur- band, The Mixed Follies, hebben zich ook doen inschrijven en het lot was hen gunstig. Den twaalfden Augustus heeft het concours plaats in het Kurhaus. Te dien tijde zullen dus The Mixed Follies Den Helder op Jazz-gebied vertegen woordigen. castraat, Huisduinerweg. Koningsweg, Zeedijk, Duinweg, Strooweg. Zffnddyk, Midden vliet. Lange vliet, Julianadorp, rust. Schoolvaart, Rijksweg, Bassingracht, Spoorgracht, Keizerstraat, Sluisdükstraat, Brakkeveldweg. Van beide niarschen lag het begin- en eindpunt in ae prachtige O. L. School aan het Tuindorp, welke inrichting bü uitstek geschikt is voor start en finish van der gelijke sportevenementen. Zooals gewoonlijk hadden de tochten een buitengewoon goed verloop. Er waren 'directeur vaneen stoomboot Mij. in het geheel slechts 4 uitvallers. Radio-programma Van links en rechts Moordaanslag te Groningen op pag. J J 2 Ondanks het zeer geringe vangstresul taat waren de schuitjes toch Maandag op Texelstroom weer doende om een paar streken naar garnalen te doen. Men houdt daarmede vol, want het zou niet onmogelijk zijn. dat plotseling de invasie der garnalen kwam en, ofschoon de prij zen in den laatsten tijd zeer laag waren, is het thans toch nog wel een vischobject, waarnaar eenige vraag is. vooral voor de Amsterdamsche levende garnaal-behoefte alsook voor aas ten dienste van de aal hoekers op de voormalige Zuiderzee. Hier en daar wordt gepoogd, ook in onze buurt, o.a. aan den zeedijk, met fui- ken wat aal te bemachtigen. Het succes is niet groot, terwijl langs den afsluitdijk nog wel eenige palingvangst wordt ge constateerd. De kotters en enkele botters kozen zee, maar de wat aanstrengende wind zal het voor de botters niet gemakkelijk maken. De kotters échter zullen wel zee houden. Voor de vletvisscherij is het nu de doode tijd. De botvisscherij, die andere jaren nog wel iets loonends bracht, is van heel geringe beteekenis dit jaar, terwijl het vuil in zee altijd nog groote belemme ring veroorzaakt. Kwam men eertijds de „stille" weken door met pieterman- en makreelvangst, ook deze vischsoorten laten zich den laat sten tijd ternauwernood zien. In de fui ken tegen den afsluitdijk schijnt men wat klein soort makreel te vangen. Voor een enkele mosselzaadvisscher uit Zeeland, die nog wat weinig van dit kostbare goedje had bemachtigd, is uit- zondering gemaakt om ook na 5 Juli nog zaad uit het Waddengebied weg te halen. Ook daar klaagt men over inkrimping van het afzetgebied. Vooral naar Enge land wordt beduidend minder geëxpor teerd dan vroeger. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER van 1117 Juli 1933. Nieuwe zaken: Jac. de Jong, winkel in kruideniers waren etc., Schagerbrug, Buurtje F 17, Zijpe. N.V. Aanneming Maatschappij Volder's Heiwerken, aanneming van hei- en grond werken, Wieringen, Den Oever, Molger- dijk 21. C. Jong, groenten- en fruithandel, N. Laagzijde B 51a, Schagen. Bestuurswijziging had plaats in: Coöp. Boerenleenbank, Zijpe. Coöp. Pluimvee- en tuinbouw vereeni ging „Texel" W.A., Texel, Den Burg. STEEDS MEER ANIMO VOOR DE WANDELSPORT. Rulin 400 deelnemers aan de niarschen van de Held. Polltfe- Sportvereeniging. Reeds eenige malen zwaaiden wü de Heldersche Politie Sportvereeniging lof toe voor de wijze, waarop zü in het belang van de sport werkzaam is. Immers, deze Vereeniging komt de eer toe, dat zij de wandelsport in Den Helder heeft ingevoerd en gepropageerd. Het is nu ongeveer een jaar geleden, dat de Politie Sportvereeniging den eersten afstandsmarseh organiseerde, en het aan tal wanc'elsportbeoefenaars is sedertdien zeer groot geworden. Verschillende wan- delsportvereenigingen ontstonden en deze organiseerden zich in het Comité tot be hartiging van de wandelsportbelangen in Den Helder. Deze organisatie omvat thans reeds meer dan 600 leden, hetgeen wel een duidelijk bewijs is, dat deze uitermate ge zonde tak van sport ingang vindt. Zaterdag j.1. had de Politie Sportvereeni ging twee niarschen uitgeschreven, een van 40 km voor personen boven 17 jaar en één van 25 kin voor jeugdige personen be neden dien leeftijd. In totaal werd gestart door 151 volwas senen en 261 kinderen. Om pl. m. half drie werd gestart in volgorde van de grootste groepen, terwijl door het peleton van de Politie Sportvereeniging het tempo werd aangegeven. Het parcours ging over Brakkeveldweg, Boerhaa vest raat, Javastraat. Huisduiner weg, Koningsweg, Zeedijk, Duinweg, Strooweg, Zanddijk tot Groote Keeten linksaf naar 't Zand. Rust. Rijksweg, eer ste weg links af, Langevliet, Middenvliet, Doggersvaart. Rijksweg, Bassingracht, Spoorgracht, Keizerstraat', Sluisdükstraat. Brakkeveldweg. Het parcours van de jeugdgroep ging over: Brakkeveldweg, Boerliaavestraat. Ja- Op sommige momenten ontbrak het tij dens den tocht ook niet aan spannende momenten. Zoo b.v. toen. op de Midden- vliet, de groep van „de Jutter", een poging in het werk stelde om de groep van H.F.C. „Helder", cie niet minder dan 21 man was, wilde „lappen". Dat lieten de voetballers echter niet op zich zitten en nauwelijks was de Juttergroep de Helder-mannen ge naderd, of c'aar zetten de withemden er een spurt in. die de Jutters den schrik om het liif joeg, en al spoedig gaven zü de poging om de voetballers te passeeren, op. Dat een en ander aanleiding gaf tot het noodige commentaar, en de kwinkslagen niet van de lucht waren, laat zich hooren. Bü de pleisterplaats 't Zand heeft dr. Slotboom, die daar was gestationneerd, eenige scharen versieten met het door knippen van de noocige blaartjes, het geen echter voor de betrokkenen de min ste aanleiding was, om van verdere deel name af te zien. Een beetje tinctuur jodium, even een pünliik trekje om den mond, en dan ging het weer verder, in opgewekten geest. Doorda t de auto waarin de politie mannen hun boterhammen in bewaring hadden gegevem, door een verkeerde ma noeuvre van den bestuurder in de sloot De Amerikaansche vlieger Post is Zaterdagochtend voor een tocht om de wereld vertrokken De ongehoorzaamheidsbeweging in Britsch-lndiê wordt voortgezet Fusie van den Kath. Democrati- schen Bond en de R.K. Volks partij Het Italiaansche eskader is Za terdag te Chicago aangekomen. Geweldige belangstelling Gisterenmiddag heeft een wind hoos schade veroorzaakt op het vliegterrein te Soesterberg T wee ernstige auto-ongelukken te Tilburg. Eén doode. drie zwaar gewonden Lithausche Oceaanvliegers in Brandenburg verongelukt Zaterdag is te Rome het vier- mogendheden-vèrdrag geteekend 7 Marktberichten Marineberichten Sportnieuws8 Het afscheid van den heer Tjals- ma aan de Rijkskweekschool te terecht kwam, zagen deze zich geduren- j ^/^maar de het verder verloop van den tocht ver- j stoken van een boterham, waardoor dus Zilveren jubileum van kantoor- niet alleen hun beenen doch ook hun houdec v d E k te juiianadorp magen een zware proef kregen te door-1 staan. De gemeentebegrooting van Am- Even na negen uur marcheerde testerdam goedgekeurd terugkeerende troep weder de Tuindorp- j school binnen, begeleid door de Oranje i Omtrek-meuws Harmonie Kapel. Eerst waren het cie kinderen die het ruime gymnastieklokaal! betraden onder een tumult waarbij hooren en zien ver ging. Het jeugdig» enthousiasme-daverde uil, 261 kindermond >r.. Er was op al die blozende gezichtjes geer spoor va-, ver- t» im i-i- l.eid. En was 1 et a.. dat er onder de V8 106!Qt U W8 kleinen een was waart&n de voetjes wet brandden, de trots over de verrichtte prestatie, zou hen er van hebben weer- j houden ook maar een oogenblik hiervan iets te laten merken. Sooedig stroomde het lokaal geheel vol en weldra was er de temperatuur ver i boven normaal. De deuren gingen open en nu bleek hoe goed de leiders van diverse vereenigingen orde hadden oneer de onder hun hoede staande groep. Nauwelijks was het sein stilte gegeven, of men kon een speld hooren vallen. Allereerst nam c'e heer Schipper, adj.- insp. van politie het woord in zün kwali teit van Voorzitter der Pol. Sportver. In een kort speechje bracht spr. dank aan de autoriteiten die hunne medewer king hadden verleend tot het welslagen van dezen dag. Ook de deelnemers kre gen een woord van lof in ontvangst te nemen, voor hun prestatie. Daarna was het woord aan den heer Helder, die als waarnemend Commissaris van Politie de prüzen uitreikte. Spr wenscht ce Politie Sportvereeni- gn g geluk met hei bereikte resultaat, en 8 8 l#!r V-GV richting van de Molengracht. Zonder zich een oogenblik te bedenken, dook het vehikel plotseling van den kant in het vooral stemt het hem tot verheugenis, dat water om daarin geheel te verdwijnen, het aantal jeugdige deelnemers steeds' Gro°t was de ontsteltenis van den grooter wordt. Vooral verdient de Srcel- eigenaar, die den wagen met zün lcost- tuinvereeniging in deze een woord van baren inhoud, bestaande uit melk, boter waardeering, voor het vele en goede werk, i en kaas, op den bodem van de Molen dat zü in het belang van de jeugd tot stand gracht wist. brengt. Geholpen door de vele omstanders waa Met een driewerf hoera, waar allen luid-1 de wagen spoedig op het droge gebracht, keels mee instemmen, besiuit spreker en|Dat de inhoud een weinig verwaterd wa3, gaat vervolgens over tot het uitreiken van behoeft geen betoog, de prijzen. De volgende vereenigingen en personen kwamen in 't bezit van een prijs: 40 km: Grootste groep zonder uitvallers: H.F.C. aan den Bonselaarsweg, ontstond in den BINNENBRAND. In de woning van den heer de Koning, „Helder", zilveien beker. Voor wlize van marcheeren: le prijs „De Jutter"; 2e prijs Groep van de „Gel derland". 25 km: Grootste groep zonder uitvallers: Tippel club Oude Helder, tevens len prijs voor wijze van marcheeren; 2en prijs wijze van nacht van Zaterdag op Zondag brand doör dat de bewoner zich met een brandend» petroleumlamp naar boven wilde bege ven waarbij hij struikelde. De lamp viel den man uit de hand, en spoedig had do wegstroomendo olie een begin van brand veroorzaakt. Op het hulpgeroep van dén man, kwamen buren toegesneld, die mei marcheeren: Wandelclub Visehmarkt; 3eneenige emmers water het vuur wisten t« prijs Wandelclub Visehmarkt. Oudste deelnemer: J. Boon, Den Hoorn, Texel; oudste deelneemster Mej. L. Snoek, Den Helder (zilveren lepel). Verder kwamen allen, die het eindpunt bereikten in 't bezit van een mooi kruisje. EEN BAKFIETS DIE ER IN ZIJN EENTJE VANDOOR GAAT. Lantaarnpalen dienen hier nog al eens een enkele maal, om er een buigproef op toe te passen. Meermalen is het de lan taarnpaal die als slachtoffer valt, echter is het dan meestal een auto die de proef volbrengt. Is het echter een fietsrijder, die den strijd tegen het nuttige verlich tingsapparaat aanbindt, dan is het in de meeste gevallen de laatste, die het onder spit delft. Zoo ook thans. Een jongeman reed in de Van Galenstraat aan den verkeerden kant van den weg, en daarenboven met een, voor een fiets, te groote snelheid. By de botsing die ontstond met de lantaarn paal, werd de fiets geheel vernield, ter wijl de berijder de proef nog al gunstig had doorstaan, en zonder ernstige ver wondingen zijn weg kon vervolgen, met zijn fiets op zijn nek. LANTAARNPAAL STERKER DAN FIETS. Juist op hetzelfde moment, dat Zater- blusschen. De inmiddels aangerukte slangen wagen van de politie behoefde geen dienst meer te doen. Het ongeval liep dus nog betrekkelü'k goed af. EEN GOEDE BUUR IS NIET ALTIJD BETER DAN EEN VERRE VRIEND. Vooral niet als die buurman tevens eigenaar van uw huis is. Het gebeurde gisteren in een der stra ten achter de Nieuwstraat. De huurder van een huisje, dat het eigendom van den buurman was, had reeds, gedwon gen door den nood der tliden, geruimen tü'd geen huur betaald. De huiseigenaar die er nu eenmaal ook geen huisjes op na houdt uit philantropiseh oogpunt, gaf aan de hand van de wet, den deurwaarder op dracht óm de buren uit het huisje te ver wijderen. De buurvrouw geraakte hier door blijkbaar zoo van haar stuk. oat zü niiet kon nalaten, een afscheidsvisite to gaan maken bij haar buurman-huiseige naar. Het afscheid schijnt nogal hardhan dig te zijn geschied, want de politie kwam. er bij te pas, om de twee van elkander te scheiden. Een groote oploop had zich gevormd, die het den sterken arm niet gemakkelijker maakte. De onwillige of misschien onmachtige dagmiddag de kermis in Casino zou wor- i betaalster, zag zich nu niet alleen uit haar den geopend, en zich een groot aantal be langstellenden voor de deuren had ge posteerd, waren zij, nog voor de deuren werden geopend, getuige van een schouw spel dat misschien voor de vele toeschou wers een attractie vormde maar echter voor den eigenaar van het vehikel een niet onbelangrijke schadepost beteekende. De man had namelijk een oogenblik zün bakfiets aan de achterzyde van de R.H.B.S. geparkeerd, zonder daarbij de woning verwijderd, doch bovendien werl proces-verbaal tegen haar opgemaakt. EEN JEUGDIGE BRANDSTICHTER. Zondagmiddag heeft een vierjarig jon* getje, van de fam. de G„ uit de Vroon- dwarsstraat, terwijl zijn ouders even d» deur uit waren, een kast niet kleeren i« brand gestoken en in een schuurtje had hij ook den brand gestoken in wat oud» rommel. Een buurjongen ontdekte den rem vast te zetten. Door een onverklaar- daad en waarschuwde direct de ouders bare oorzaak zette de wagen zich plotse-'zoodat door «ogenblikkelijk ingS* hng in beweging en zette koers in deverder onheil kon worden voorkomen.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 5