MAISON GERRITS Q)us U* weet het, amottw MERCURIUS HAVERMOUT Diefstal van vee uit de weide. CENT PER PONDSPAK nederlandsch fabrikaat Van links en rechts iO'pro©r&mm& KQNIJN's GELARDEERDE LEVER Blochmann (piano). Het concordaat tusschen den Heiligen Stoel en Duitschland. SALON DE COIFFURE I SALON DE BEAUTÉ Tel. 457. Spoorstraat 104-106 w Er is gewoon Krentenbrood zijn met ons medeweten, zoo wij in slaap sukkelen, dan ook zonder! De Japansche expansie-zucht. De zucht naar expansie, die in het Rijk van den Mikado niet meer te stuiten was,' zocht en vond een uitweg, natuurlijk naar die zijde, waar de minste weerstand te duchten viel, gelijk de geschiedenis, door alle eeuwen heen, steeds te zien heeft gegeven. Sovjet-Rusland was uit gesloten (trouwens wat moest Japan in het Noorden zoeken, waar eigen belangen Zuidwaarts keken?); Amerika-waarts wel licht (dat was nu juist het punt, waar heen Japan niet wilde kijken, tenminste nu nog niet!); het Nederlandsch-Indische eilandenrijk dan (veel te ver naar het Zui den gelegen en bovendien versperd door de Philipijnen, onder feitelijke suzereini- teit van Amerika); zoo restte slechts China (de breuk met den Volkenbond had Japan er voor over). Zonder Japans houding ook maar in het minste of geringste te verdedigen, dient haar toch openlijk erkend, dat Japan niet anders meer kon, welhaast zoo han delen moest, omdat alle uitwegen ver stopt waren en het groeiende bevolkings getal op de Japansche eilanden geen lan ger uitstel gedoogde. Dat China niet geestdriftig gestemd was wie zal het dit verbrokkelde land euvel duiden? Edoch, papieren protesten baten in deze wereld weinig, zelfs niet als men ze indient bij een de jure et de facto machteloos lichaam als het secretariaat van den Volkenbond te Genève. Maar de andere belanghebbenden bij het Chinee- sche drama, bleven slechts spreken over de Japansche stoutigheden: Ame rika. Australië, Nieuw-Zeeland, Engeland cn Nederland en Engeland. alliantie is door alle tijden heen wensch geweest van leidende staats lieden. Eilacie, in deze tijden van repu- blikeinsche regeeringsvörmen, is een per soonlijke alliantie moeilijker tot stand te brengen dan in de dagen van den Koning-Stadhouder, die in het laatste kwartaal der zeventiende eeuw door een huwelijk de toenmalige regeerende hui zen van Nederland en Engeland wist te vermaagschappen, mocht ook Nederland in naam een republiek heeten, in wezen een stamhuis van Oranje, met erfelijk Stedehouderschap, zijti. 1'Histoire se répète toujours! Met den besten wil ter wereld bezield, konden Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland geen persoonlijke alliantie met Neder lijke geslachten van Schotland tot de zijne heeft uitverkoren. Want hoe gehecht de gemiddelde En- gelschman aan het Vorstenhuis moge zijn, hém ontbreekt allerminst een demo cratische geest, die tenvolle bevredigd werd, toen achtereenvolgens Prinses Mary, daarna de Hertog van York, niet naar buitenlandsche Hoven de hlikken keerden, maar in eigen land, bij eigen adel, echtgenoot en echtgenoote zochten; wat meer zegt, vonden ook! Het jongste Engelsche Koningskind is de reeds genoemde Prins George Edward Alexander Edmund, thans 30 jaar oud, de eere-gast aan het familie-diner, dat de Graaf en Gravin Athlone gegeven heb ben bij het bezoek van de laatste telg der Oranje's aan Engeland. Wederom, wat wil men dan eigenlijk nog meer? Onze Kroonprinses. Een ieder zal zich nog wel de alge- meene spanning in Nederland herinne ren, toen in den vroegen ochtend van den 30sten April 1909, de blijde tijding door Nederland ging, dat geboren was Juliana Louise Emma Maria Wilhelmina, Prinses van Oranje-Nassau, Hertogin van Meck- lenburg. En over de jongste loot van den al- ouden Oranje-stain is al zooveel medege deeld, dat het overbodig mag heeten aan de geschiedenis van dit nog jonge men- schenleven der afgeloopen 24 jaren veel woorden te wijden. In den avond van den 30sten April 1909 heeft de bekende Haagsche predikant, nu wijlen ds. F. van Gheel Gildemeester in de Groote Kerk te 's-Gravenhage een Dankstond gehouden, met als tekst de woorden van Lucas 1 66: „Wat zal toch dit kindeke wezen?" Deze vraag, gesteld bij de geboorte van een groot man in Israël, beantwoordde de geliefde Haagsche voorganger der Protestantsche Gemeente met de woorden, als treffende kenschetsing van het ver moedelijk toekomstig leven der pas-ge borene: „Een kind van veel gebeden!" „Een kind uit het Huis van Oranje!" „Een kind, door veel gevaren omringd!" Woorden, die tot den dag van heden alle in vervulling zjjn gegaan. HET KAMERLID H. SNEEVLIET. Het Tweede Kamerlid H. Sneevliet, voorzitter van de Revohftionnair Socialis tische Partij in Nederland, die Vrijdag uit de gevangenis wordt ontslagen, is, naar men mededeelt, voornemens de eerste Kamerzitting na zijn vrijlating bij te wonen. UITWIJZING VAN NATIONAAL- SOCIALIST UIT ONS LAND. De Duitsche nationaal-socialistische ingenieur Blumrath te Heerlen heeft van den commissaris van politie te Heerlen aanzegging gekregen ons land te verla ten en wel vóór a.s. Zaterdag 8 uur. DE V.A.R.A. WEDEROM IN OVERTREDING. Binnenland. Het diplomatieke schaakspel. Japans expansie-zucht te stuiten, ein- delooze debatten en lange moties ten spijt, bleek niet mogelijk. Japan wandelde de deur van het Volkenbondspaleis uit, aleer de Volkenbond den nieuwen zetel land tot stand brengen. Dat bleef aan het aaü het Lac Léman nog in gebruik had Engelsche Koningshuis voorbehouden. Colijn's internationale positie ter con ferentie te Londen, heusch niet door, maar alleszins ondanks, zijn wil en stre ven, ten doode gedoemd; zijn vroegere nauwkeurige kennis van Engeland uit de dagen van zijn heerschende positie in het wereld-concern van Royal Dutch-Shell; zijn intieme kennis van alles en iedereen, dien men in het nog immer Royalty, No kunnen nemen, zich voorloopig nog maar bleef vergenoegen met het gerestaureerde Hotel National aan het einde van de Quai du Mont Blanc. De Engelsche Secretaris generaal is werkensmoede en vele desil lusies rijker van het vredelievend-c'oende, knusse, maar feitelijk onmachtige wereld- tooneeltje in de oude stad van Calvijn verdwenen; over een tiental jaren zal de nieuwe Fransche secretaris-generaal, na- Het Landelijk Comité Belangen Luis teraars heeft een brief gezonden aan dien minister van Binnenlandsohe Zaken, waarvan een afschrift is toegezonden aan den radio-raad; daaraan is het volgende ontleend": Het Landelijk Comité Belangen Luis teraars vestigt de aandacht van dien mi nister op de Zondagmorgen-toespraak, die die heer G. J. Zwertbroek 16 dezer voor de V.A.R.A.-microfoon heeft gehouden. Met deze toespraak heeft de secretaris van déze c ui roepvereeniging niet alleen regee ringsvörmen en -personen van een met ons bevriende mogendheid aangevallen, maar tevens werd den luisteraars aanbevo len ziöh te abonneeren op dé Freie Presse, een te Amsterdam verschijnend Duitsch blad, uitgave van de N.V. De Arbeiders pers. Volgens de meening van het oomité heeft de heer Zwertbroek wederom dé be staande verordeningen op de radio-uitzen dingen overtreden, reden waarom het den minister verzoekt die maatregelen te willen treffen, waardoor overtredingen als deze in de toekomst worden voorkomen of niet langer straffeloos kunnen geschieden. ERGERLIJKE DIERENMIS HANDELING. Een wederspannigheld tegen een politieagent. Op den Westvarkenoordscheweg te Rot terdam heeft zich Woensdagavond een er gerlijk geval van dierenmishandeling afge speeld, dat gevolgd werd door weerspan nigheid tegenover een politieagent, die aan het afbeulen van een paard een einde wilde maken. De 31-jarige voerman A. H., uit de Iependaai, die eenigszins onder den invloed van alcohol verkeerde, zette zifn paard aan tot loopen, maar trok dan daarna weer zoo aan de teugels, dat het dier weer bleef stil staan. Het paard begon te steigeren en viel. De voerman kwam A'an den bok, trapte het gevallen paard tegen den buik, zoodat het opstond en dan begon het weer van voren af aan. Een politieagent, in zijn vrijen tijd op een land in de nabijheid werkend, zag de mishandeling, ging er heen en gelastte den voerman er mee op te houden. Hoewel de voerman den agent kende en deze boven dien nog zeide, dat hü in zijn functie van politieagent gelastte uit te scheiden met het afbeulen van het paard, wilde de voer man daaraan geen gevolg geven. Hij begon zelfs ruzie met den agent te maken en viel hem aan. Er ontstond een vechtpartij, waarhij de agent een paar rake klappen opliep. Tenslotte wist de agent den man op den grond te werpen, waarna deze om genade riep. De agent liet den man los en toen deze overeind stond, wilde hij een mes te voorschijn halen en den agent weer te lijf gaan. Omstanders, die inmiddels het paard overeind hadden geholpen, kwamen den agent te hulp en wisten den man, die hem weer aanviel, vast te grijpen. Deze rukte zich los, greep van zijn wagen een schop en vloog weer op den agent af. De agent en de omstanders wisten den woes teling met groote moeite te overmannen, waarna deze door andere agenten die in- middels toesnelden, wcrdgcbwideniiy het bureau aan de Paul Krugerstiaat ge bracht. Daar is tegen hem procse-verbaa opgemaakt wegens dierenmi^andehng en wegens het plegen van vei zet g politie. Vier jaar geëlscht. j Voor de Bredasche rechtbank stond Woensdag terecht de 32-jarige cafehoudeT- koopman A. W. J. uit Prinoenhagt, gedetineerd in het Huis van Bewaring te Breda, die zich te verantwoorden had we- gens door hem alleen of met anderen ge- pleegden diefstal van twee vaarzen uit een weide onder Geertruidenbeig, gepleegd ten nadeele van den veehouder Dirven, in den nacht van 19 op 20 Juni j.1. en van diefstal van een vaars uit de weide van de bint Paulus Abdij te Oosterhout. welk feit eveneens in gemelden nacht gepleegd werd. In deze zaak werden 10 getuigen ge hoord, terwijl als verdediger voor ver dachte optrad mr. A. Rubbens, advocaat te Breda. Verdachte beweerde van de hem ten laste gelegde diefstallen niets af te weten. Na het getuigenverhoor was het woord aan den officier van justitie, die tegen de ontkentenis van den verdachte zoovele ge tuigen bracht in het belang van den ernst van het feit. Door de zaak zelf en door de ilültli 22 Juli. Zoodra ik de foto in de kran ten zag, afkomstig van Greta Garbo's reclame-agent, waarop het lieve kind stond afgebeeld met een pijp tusscheu haar verblindend witte tanden, heb ik dezen voortreffelijken kunstenaar opge beld en hem gevraagd: Wat komt er hierna, Mister Mac Swiney? Ambtsgeheim, lispelde Mac Swiney. Zeg het mij, hield ik aan. Ik ver afgood haar. Goed, zei Mac. Maar als je het pu bliceert, lieg ik je den volgenden keer maar wat voor. Ik ben er op voorbereid, sprak ik verklaringen der gehoorde getuigen s d yan injjn har, overstetoend materiaal tegen verdachte.„K,.,,, k,„. \r„,. overstelpend materiaal tegen naar voren gebracht, waarmede naar spr.'s meening de schuld van verdachte kwam vast te staan. Het is, zoo zeide de officier, zeer onwaarschijnlijk, dat verdachte de diefstallen alleen pleegde. In verband met het feit, dat verdachte reeds eerder voor diefstal van vee uit de weide drie jaren gevangenisstraf onderging, achtte spr. een strenge straf noodig, ook al omdat het zoo moeilijk is de d'aders van diefstal van vee uit een weide te betrappen. De eisch luidde tenslotte 4 jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd in deze zaak bepaald op 29 dezer. TANDARTS DOODGEREDEN. Die hulp wilde verleenen ongeluk. bU Allright boy, zei Mac. Well then, in de volgende film draagt ze een snor. Het publiek heeft er genoeg van, film sterren als vrouw te zien. Volkomen be grijpelijk. Het heeft behoefte aan afwis seling. Wil een filmster zich handhaven dan moet haar kunst, ik bedoel eh.... haar verschijning, zich nu en dan ver nieuwen. Met de verschijning van de „sterke mannen" op het wereldtooneel is er een baisse ontstaan in vrouwelijkheid. Wij gaan een periode van masculinisme tegemoet, you see? We hebben vijf pro fessoren in de psychologie in dienst ge had Garbo's private Hersentrust die alle bioscoopzalen van de States af reisden om de gesprekken, de reacties van het publiek af te loeren tijdens de vertooning van Garbo-films. Ze zijn alle vijf ontslagen, omdat Mariene Dietrich's bility en Society zich lavende Engeland tuurlijk even werkensmoede en zoo moge n'en déplaise lichtelijk rose-getinte so- j Hik nog meer gedésillusioneerd, Genève ciaal-democratische regeeringen en vol-1 verlaten; dan komt secretaris-generaal komen Court en Levée bekwame numero drie op het tooneel; het spelletje eerste ministers van oorspronkelijk soci-j kan dan rustig verder gaan zoo duur aal-democratischen huize kennen moet; is het niet, al loopen de onkosten in de dit alles heeft de loop der gebeurtenis-1 tientallen millioenen gouden Zwitsersche francs, maar in ieder geval is coHog veel en veel duurder! Rondom de Pacific kijken Amerika, Australië, Nieuw-Zeeland, Engeland en Nederland toe, wat nu de volgende Japan sche zet op het schaakbord zal wezen. Londen en 's-Gravenhage spelen mede, maar niet met de gele stukken die zijn \'an Japan. Met de zwarte stukken gaan nu Londen en 's-Gravenhage ook een zet doen. Dr. H. Colijn is de nieuwe schaakmees ter. (Nadruk verboden). sen slechts uitermate vergemakkelijkt 1'ezelfder tijd volgde een logeerpartij bij allerhoogst geplaatste verwanten. Ed ward Albert Christian George Andrew Patrick David, Prince of Wales, maakte het allereerst zijn opwachting, een meer intiem familie-diner volgde met Prince George Edward Alexander Edmund, ge boren te Sandringham, den 20sten Decem ber 1902, als adelborst bij de marine ge komen in 1921 en tot actief luitenant-ter zee bevorderd in 1923, als eere-gast. Ja, wat v'l eigenlijk nog meer? ,-gtisch Koninklijke familie. i_h lid Koninklijk Huis in Engeland zijn vijf kinderen geboren; vier zoons en één dochter. De Prince of Wales, ambassadeur van smaakt 's zomers en 's winters even fijn! Engeland in alle landen van het uitge strekte, machtige Britsche wereldrijk, ge boren den 23sten Januari 1894, is over gansch de beschaafde wereld een te be kende figuur, dan dat het noodig zoude wezen aan „Prince Charming" ook nog maar een enkel woord te wijden. Op dezen „Erfgenaam van den Troon" volgt Albert Frederick Arthur George, Duke of York, geboren den 14den Decem ber 1895, die bij de „Grand Fleet" heeft gediend en tegenwoordig was bij den zee- Slag van Jutland, vervolgens verbonden was aan den Staf van het Hoofdkwartier van het Engelsche Leger in Frankrijk en zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de „Royal Air Force", waarna hij den 26sten April 1923 huwde met Lady Eliza- beth Angela Marguerite Bowes-Lyon, ge boren den 4den Augustus 1900, als doch ter van den 14den „Earl of Strathmore and Kingborne", een der oudste, adellijke gchotsche families. Uit dit huwelijk zijn twee kinderen geboren, den 21sten April 1926, Elizabeth Alexandra Mary; den 21 sten Augustus 1930, Margaret Rose. Derde zoon is Henry William Frederick Albert, geboren den 31sten Maart 1900, die, evenals de Prince of Wales, tot den dag van heden nog ongehuwd is gebleven. De eenige dochter uit het Koninklijk Gezin is Victoria Alexandra Alice Mary, Princess Mary genaamd, die den 25sten April 1897 geboren is en den 28sten Fe bruari 1922 in het huwelijk trad met Majoor Viscount Lascelles, oudsten zoon van den 5den „Earl of Harewood" uit welke echtvereeniging den 7den Februari 1923 is geboren „the Honourable George Henry Hubert". Hoftraditie in Engeland. Niet slechts onder de adelijke families in Engeland en Schotland, ondanks de veranderde tijdsomstandigheden nog im mer hechtende aan tradities, als wellicht geen adel elders in Europa, maar even zeer bij de gewone Engelsche burgerij, zelfs onder, wat men in Engeland pleegt te noemen „the man in the street", heeft het een gevoel van eigenwaarde gegeven eigenschap in Engeland en bij iederen Engelschman sterk ontwikkeld dat eerst de eenige dochter des konings huw de met een spruit van een oud-adellijk En- gelsch geslacht, den Burggraaf van Las celles, dat vervolgens de Hertog van York een dochter uit een der voornaamste adel- ZONDAG 33 JULI. Hilversum, 1875 M. 9.00 VARA. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga. 9-30 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 10.30 Kerkdienst uit den N. P. B. te Hilver sum. Spreker: Ds. D. Drijver. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gra- mofoonpl. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Zangvereen. „Zanglust", te Breda o.l.v. J. Maassen en Gramofoonpl. j 3 00 Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residen- '4-30 Gramofoonpl. en Vaz Dias 5.00 Concert door Arb. Mandolineclubs ol.v. K. A. Burgmeyer. 6.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 6 50 Orgelspel C. Steyn. 7.10 Vervolg orkestconcert. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. The Harmony Kings. 9.20 Causerie door W. Vog,t. 9.40 Lucienne Boyer en haar ensemble. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.15 Lucienne Boyer en haar ensemble. 11.00 Gramofoonpl. n.3012.00 Kovacs Lajos. Huizen, 296 m. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 500 NCRV, 7.45- 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. J. J. v. Petegen.. 9-30 Hoogmis. 11.00 Gramofoonpl. 12.15 Schlagermuziek en lezing. 2.00 Gramofoonpl. 2 10 Causerie. 2.30 Koorconcert. 3.00 Reportage uit Trier. 4.00 Koorconcert. 4.30 Ziekenhalfuur. 5.00 Kerkdienst uit de Zuiderkerk te Sneek. Hierna gewijde muziek (Gr.pl.) 7-45 Lezing. 8.05 Voetbalnieuws. 9.10 Orkestconcert m.m.v. vioolsoliste. In de pauzes: Vas Dias. 10.4011.00 Epiloog. Na afloop van de onderteekening is viice- kanselier von Papen in particuliere audiëntie door den Paus ontvangen. Het onderhoud duurde 20 minuten. Daarna werden de andere Duitsche heeren aan Z. H. voorgesteld. Na de onderteekening van het concor daat heeft de Paus mgr. Kaas en von Pa pen in een particuliere audiëntie ont vangen. Von Papen heeft een telegram aan Hin denburg gezonden met de mededeeïing dat de Paus hem had opgedragen de hartelijk ste wenschen over te brengen voor het wel zijn van den riikspresident met de beste zegewensohen voor Duitschland. De riikspresident heeft daarop telegra fisch aan von Papen verzocht den Paus zijn dank te betuigen en daarbij zijn beste wenschen voor 's Pausen welzijn uit te spreken. Von Papen heeft ook een telegram aan Hitier gezonden waarin hij 0. a. zegt: „Door uwe grootmoedige en verstandige houding is de mogelijkheid geschapen, dat de chris telijke kerk belangrijk aan den opbouw van het Derde Rijk meewerkt. Daarmee is een werk volbracht, dat later als een histo rische daad van het nataonaal-socialisme erkend zal worden. Het herstel van de christelijke, nationale en sociale grondsla gen zal het mogelijk maken de beschaving van het Westen (die Abendlaendische Kul- tur seint von Papen) met succes tegen alle aanvallen en aantastingen te beschermen en Duitschland zal voor dit historische werk den onverwoestbaron grondslag vor- "men." MAANDAG 24 JULI. door de Hilversum, 1875 M. Algemeen Programma, verzorg 1 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Hetty Beek. 10.30 „De Notenkrakers" o.l.v. D. Wins en gramofoonpl. 12.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. II. de Groot. 12.45 Gramofoonpl. 1.152.00 Vervolg orkestconcert. 2.30 Orgelspel C. Steyn. 300 Declamatie Jan Lemaire. 3.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Gramofoonpl. 5.30 De 1'lierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst en 2.00 Vrouwenuurtje. gramofoonpl. 6.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 7.00 Orgelspel J. Jong. 7.30 Zangvoordracht Mia v. d. Spoel. Mia v. d. Spoel (zang). 9.10 Radiotooneel. 9.30 Vervolg orkestconcert. 10.15 Gramofoonpl. 10.45 Vervolg orkestconcert. H-3012.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. NCR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159-30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr lectuur. 11.3012.00 Gramofoonpl. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert Jan Zwart. 2.00 Gramofoonpl. 2.35 A. J. Herwig: Het zaaien van violen. 3.15 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing door Dr. J. Kaajati. m.m.v. bariton en orgel. 5.00 Gramofoonpl. 5.15 Orgelconcert. 6.30 Vragenuur. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 730 Vragenhalfuur. 8.00 NCRV-Kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.00 Causerie door Ds. C. Wal. 930 Vervolg concert. 9.50 ca. Vaz Dias. Hierna vervolg Concert. 10.4511.30 Gramofoonmuziek. DINSDAG 35 JULI. Hilversum, 1875 M. AVRO-u'tzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar. M.m.v. Max Orobio de Castra (cello). 11.00 Kookpraatj-e door Mevr. R. Lotgering- Hillebrand. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Ensemble Rentmeester en gramo foonmuziek. 2,30 Dr. J. H. Gunning JHzn.: Herinneringen aan Noorwegen. 3.00 Kamermuziek. Mevr. F. Loopuit-Roeper (piano) en H. Tibbe (viool). 3.30 Gramofoonpl. 4.00 Vervolg Kamermuziek. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Verhalen voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Hans Martin: De vliegende Hollander. 7.30 Gramofoonplaten van de Chansonnière Damia. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „Le Grand Mogol", zangspel van Audran Omroeporkest o.l.v. N. Gerharz. Koor der Opera-Vereeniging o.l.v. H. v. Wielink Regie: L. Roberts. 10.00 Gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Hersentrust het eerst op het idee is ge- Op 8 Februari is de tandarts dr. L. A.komen, Mariene in 'n tennispantalon de B. Lindeboom die hulp wilde verleenen j wereld in te sturen. Greta lag toen Ineens bij een auto-ongeluk bij de Amsterdam- twee pijpen achter. Die haalt ze nu in. sche vaart bij Halfweg, door een passee-1 ze rookt zes pijpen per dag. renden auto aangereden en gedood. De j Maar daar laat u het toch zeker niet chauffeur, de 23-jarige H., stond 14 dagen blijven? geleden terecht voor de Haarlemsche j Allicht ftiet my boy. We zullen tien rechtbank, die 5 maanden hechtenis eisch- nieuwe psychologen in dienst nemen, die te en intrekking van het rijbewijs voor „y zunen maken, welke kunst het publiek den tijd van 1 jaar. de eerste jaren precies verlangt. Tabak- De rechtbank te Haarlem heeft hem pruimen? Het is in overweging genomen, thans veroordeeld tot 3 maanden hech-1 maar het is afgestuit op 'n paar idiote tenis met intrekking van het rijbewijs aestheten. Het is daarentegen vrijwel voor 6 maanden. zeker, dat we haar bakkebaarden zullen laten dragen, je weet wel, tochtlatjes noemen jullie ze geloof ik. En zoo ver der, tot we haar eindelijk met een ring baard kunnen laten optreden in „Ouwe Garbo, de Moordenaar van Whitechapel", de film ligt in opzet klaar. Maar haar stem is nog niet rauw genoeg. Ze is in handen van twaalf keelspecialisten. die iederen dag haar stembanden bewerken. Ook ligt er een Chineesche piratenfilm Buitenland. ZELFMOORD VAN GEVLUCHT JOODSCH ADVOCAAT. Was „.jood" en „socialist" De Joodsche persoommissie schrijft: Naar de Parijsche correspondent van die voor haar gereed, waarin Garbo de rol Daily Telegraph meldt, is aldaar groote speelt van een zestigjarigen verweerden opschudding teweeggebracht door de tij ding, dat dr. Arnold Freymuth, een bekend Duitsch jurist van Joodsche afkomst en zijn vrouw dood in hun kamer zijn aange troffen. Men ontdekte hen in een beschei- rooverhoofdman. Great stuff my boy! Daar kan Mariene nóóit tegenop! Abso luut het slachtoffer van haar vrouwelijke charme.... Het is verbijsterend. ■den appartement in Parijs, dat zij eenige Verbijsterend? It 's business my dagen geleden hadden gehuurd. boy. Van business gesproken. Ga je dit De advocaat en zijn vrouw werden in allemaal publiceeren? zittende houding aangetroffen in de keu ken, die geheel met gas gevuld was. Beiden hadden een zwaren slaapdrank ingenomen. Dr. Freimuth had een brief aan een van zijn Berliinsche vrienden achtergelaten. Een passage daariu luidde: „Op mijn leef tijd is het niet mogelijk het leven weer op nieuw te beginnen. Bovendien heb ik daar toe niet meer de kracht." Dr. Freimuth, die 61 jaar is geworden,ken. werd in 1919 tot socialistisoh afgevaardigde j in den Rijksdag benoemd. Hij nam deel aan de voorbereidende werkzaamheden voor de constitutie van Weimar. Daar hij Jood en socialist wa9, was hü gedwongen uit Duitschland te vluchten, toen de natio- naal-socialisten aan het bewind kwamen. Als u het toestaat Hoeveel wil je er van maken? Ik dacht 'n half kolommetje. Dwaas! Maak er drie kolommen van. Het is sensatie! Ze zijn bij ons niet zoo O, jullie zijn.... jullie zijn 'n hope loos achterlijke bende! Mac Swiney had het gesprek afgebro- DE BRAND IN DEN RIJKSDAG. De kwestie der verdediging. BANG OM UIT TE GAAN. Hevige aanvallen van rheumatiek. Nu alles vergeten. Het moet wel geruimeu tijd geduurd hebben, voordat de rneumatiek van dezen man zoo ernstig werd. Daarover zegt hij Lubbe, Tor gier en de anderen, die to ver- ft8:8eb™.lk n«®*« waren or" ,iel":,a' band met den brand in den Rijksdag inzeïr^^heb^aaïTruTc'hen ad- iTn hTt'riikLerSTe veientiesln de bladen gezien "S ik vind machten gezonden met het verzoek deze'^ h-et niet £?ders dan miJn Phcht '8'e! door hun 1 s rliëmfpn to lato» v/ °°k in een kleine getuigenis zou geven. kSen ondertee-1 Voordat ik begon Kruschen te gebruiken, kenen Zij hebben thans van den president van het rifksgereoht het volgende antwoord ontvangen had ik heel ergen last van rheumatiek, voornamelijk in mijn beenen. Ik had het zoo erg, dat ik herhaaldelijk op straat „De behandeling van de vraag over de "eervi^'- Ik heb 1111 meer dan twe.et?5 keuze of de aanwijzing van de verdedi™.* K™?chen Salts gebruikt. En de laatste 18 7.45 Vioolrecital Nap de Klijn, m.m.v. C. Grcot 7.15 Lezing. Huizen, 296 m. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gamofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15—MS Schlagerrmuzlek en gramofoonpl. 2.00 V rouwenuurtje 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Kinderkoorzang en gramofoonpl. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Orkestconcert en gramofoonpl. (piano). j 8.00 Herhaling SOS-berichten. 18.02 Vaz Dias. 8.15 Vervolg vioolrecital. 7-35 Gramofonpl. 7.45 Gan serie. aanwijzing van de verdedigers geschiedt uitsluitend tusschen de beschul digden en de rechtbank. Buitenstaanders kent oe wet niet het recht toe zich met een voortel tot de rechtbank te wenden. Het Duitsche wetboek van strafvordering be paalt in beginsel, dat de beklaagde zijn verdediger kan kiezen uit de bij de Duit sche rechtbanken geaccrediteerde advo caten of uit de docenten in de rechtsge leerdheid aan dé Duitsche universiteiten. Het resultaat van een algemeene beraad slaging van de rechtbank in deze is zoo- canig geweest, dat er geen kans bestaat dat de rechtbank in dit geval van dezen hton a kt en u,als verdedigers zal toe- laten voor zoover de beklaagden hierom al mochten verzoeken. Uw brief beschouw ik daarmee als afgedaan." lnnid^hUlt VOulKt du9' dat het «een buiten- landsohen advocaat zal worden toegestaan v. d. Lubbe c.s. te verdedigen. I8.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m.m.v. u.ob—12.00 Gramofoonpl. 8,00 Militaire muziek. In de pauzes: Vaz Dis e° er 'S K^ntenbrOOd Van KHaeé gramofoonpl en piano-recital. <-« I Gevuld met spijs f 0.60, of 20 maanden heb ik in 't geheel geen PÜn meer gehad. Inderdaad, ik heb het allemaal vergeten. Terwijl ik toch vroeger altijd bang was om uit te gaan. Kruschen Salts is goud waard." b Elke „kleine dagelyksche dosis" KrU" schen Salts is een wetenschappelijke com binatie van minerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen nieren en maag en de;ft geregeld aan 't werK houden, zooals de natuur dat bedoeld heeft. Het gevolg van deze inwendige zui verheid is, dat verfrischt en vernieuwo bloed door Uw aderen stroomt, urinezuur, dat Uw rheumatische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken verwijderd en de pijnen houden op. K als U voortgaat met „de kleine dageHm" sche dosis" Kruschen Salts. zal Uw K heele wezen lichaam en geest deze zuiverende verfrisschende werking] den weldadigen invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrUk haar bij alle apothekers en drogiston f 0.90 en 1.00 per flacon en wordt g fabriceerd in Engeland door de Fa. U/11* fiths Hughes Lvd„ sinds 1756 te M'1.. chester gevestigd. Stralende gezondim"1 voor één cent per dag.

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 2