DE NIÉUWE PQACUTIGE GEWELDIGE BATCO COUPON CATALOGUS GRATISmf.iOOO.- AAN PRIJZEN Anna Fauiuwna. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 29 JULI 1933. BATCO WERELD. COUPONS.-.- ION 0 Nieuwe Uitgaven. LegerbsrlcMen De heffing van een omzet belasting. BELANGRIJK! Ingezonden. Marktberichten. GEMEENTERAAD Afwezig, met bericht van verhindering wegens familieomstandigheden, de heer H. Raven. Mededeelingen. De in de agenda genoemde verslagen (zie ons blad van Dinsdag j.1.) zullen bij de leden van den raad ter kennisneming circuleeren. Verdere mededeelingen: Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot aangaan van een kasgeldiee- ning groot 15.000.Deze is tegen 47, procent gesloten bü de Middenstands- bank te Schagen. De heeren Haexum en Teutelink zijn tegen 1 Aug. door den Burgemeester eer vol ontslagen als agent van politie en tegen denzelfden datum door den Com missaris der Koningin aangesteld als ge meente-veldwachter. Door het Verbond voor Nationaal Her stel is verzocht: a. een onderzoek in te stellen of er bij het onderwijs leerkrachten zijn van revo- lutionnaire gezindheid en zoo ja, deze dan te ontslaan; b. bij een vacature zulke personen niet te benoemen. Alle mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Ontheffing schoolgeld. De verzoeken voor ontheffing van schoolgeld werden toegestaan. Verzoek voorschot. Ook op het verzoek van den heer J. Glorie om een voorschot ter verkrijging van een plaatsje, ingevolge de Landarbei- derswet wordt gunstig beschikt. Aanbieding Gemeenterekening Over 1832. B. en W. bieden den raad de gemeente rekening 1932 aan en de voorzitter merkt daarbij op, dat de gemeente, die er Zoo goed voorstond, dat de rekening met een voordeelig saldo van ruim 30.000.kon beginnen, nu een te kort heeft op die rekening. De reserve is dus „opgesou peerd'' en men weet niet waar het heengaat als er geen ingrijpende veran deringen komen. Gaan we zoo door, dan komen we bij de noodlijdende gemeenten en zullen moeten ondervinden wat daar aan vastzit: nadeel voor iedereen, niet het minst voor de arbeiders. De werkelijke inkomsten zijn f 230.603.27 'de rekening geeft aan f 256.829). De Uitgaven omvatten ook achterstallige uitgaven, het verliessaldo van het grondbedrijf 1952, enz. f 260438 90, op de rekening f 264.8000. Het verschil tusschen de werkelijke inkomsten en de werkelijke uitgaven is dus f 29835.63. Dit ongunstig resultaat is goeddeels ontstaan tengevolge van de abnormale uitgaven die verband houden met de crisiswerkloosheid. Alleen die abnor male uitgaven bedragen f 37.237.36. (Het totaal bedrag is dus veel hooger). Hier van is misschien van Rijk en Provincie f 10.857.24 terug te ontvangen, maar dan blijft toch f 26.380.12 ongedekt. Ook de geraamde subsidie aan het Burg. Armbestuur is door de abnormale tijdsomstandigheden met f 5.605.91 over schreden. De kapitaaldienst levert een nadeelig saldo op vah f 234.149.06 De vaste geldleening ter bestrijding der uilgaven voor aankoop „Ceres", scholen bouw enz., werd inmiddels per 1 Januari 1933, gesloten. Benoeming agent der arbeids bemiddeling. De aanbeveling van een benoeming tot «gent der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering voor den proeftijd van 1 jaar luidt: 1. C. Wuis Jr., 2. A. Blok. Na bespreking in comité wordt be noemd de heer Wuis. Vaststelling verordening op het boawen en de bewoning. De leden hebben een ontwerp toege zonden gekregen. Met een enkele wijziging buiten de door B. en W. voorgestelde wijzigingen en aanvullingen wordt de verordening naar dat ontwerp vastgesteld. Rondvraag. De heer Smit wilde gaarne inlichtingen over overname van het electrisch bedrijf. Voorzitter stelt voor die inlichtingen na afloop der openbare vergadering te geven. De heer Dekker zegt dat zijn fractie zich niet met de samenstelling van het Burg. Armbestuur kan vereenigen In geheime vergadering is daar ook al over gesproken. Hij kondigt aan dat een schrif telijk voorstel ingediend zal worden. Ie. om den naam Burg. Armbestuur te veranderen in Maatschappelijk Hulp betoon en 2e. de benoeming der leden te wijzigen, zoodat de raad daarbij volle medezeggingschap krijgt en de samen stelling in overeenstemming kome met de groepeering der bevolking. Aan den reserve-ie luit. Mr. K. E. Breslau, v^n het reg. kust-artillerie, is bij beschikking van den M. v. D. vergunnig verleend zich tot t April 1935 in N. G.-I. op te houden. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zijn reis was niet tevergeefsch. De heer Jac. P., chauffeur van den Hel- dersdhe expres, zou op 'n nacht onder Schoorl o-p den Helderschen weg omtrent 12 uur zijn betrapt zonder brandend achterlicht te hebben gereden. De heer P. zelf present om zijn baantje schoon te vegen, snapte geen bal van deze bekeu ring, aangezien hij gewonlijk reeds om half elf Den Helder binnenrijdt. Vermoe delijk berustte dus dit proces op een abuis en werd de comparant royaal vrijgespro ken. Aan den dienstplichtige H. A. F. v. Griet huijsen, van het reg. kustartillerie, is bij bt- schikking van den M.v.D. uitstel van opkomst in werkelijken dienst verleend voor den tijd van ëen jaar. De 2c luit. K. W. M. Brantjes, van het reg. I kustartillerie. gedetacheerd bij de luchtvaart- afdeeling te Soesterberg voor opleiding tot1 vlieger, is van zijn verbintenis als vlieger ont heven. Aan den dienstplichtige J. H. M. Bellckom, van het regt. kustartillerie, is bij beschikking van den M. v. D. uitstel van opkomst voor her- halingsoefeningen verleend in 1933 tot een nader te bepalen datum, in 1934. Op 5 Augustus a.s. zullen in het genot van groot verlof worden gesteld de reserve-luit. kolonel W. G. F. van Heijmngen, res. ie luit. W. Bijlsma, J. P. Damme, Dr. G. C. Dibbetz, P. W. Majoor, reserve-2e luit. J. H. W. Schlamilch, die voor herhalingsoefeningen on der de wapenen zijn. Het ontwerp, zooals het thans is gewijzigd. Verschenen is het verslag van de com missie van voorbereiding der Tweede Kamer inzake bespreking met de regee ring over het wetsontwerp heffing van een omzetbelasting. Een belangrijke versterking der inkom sten van het rijk is in de hoogste mate urgent. Een volledig overzicht, van het geen ter verbetering van den toestand dient te geschieden, kan nog niet worden gegeven. De gelegenheid daarvoor zal bestaan bij de Miliienennota voor 1934. Zou nu echter moeten worden gewacht met de behandeling van het onderhavige ontwerp, dan zou dit een aanzienlijke ver traging beteekenen. In he plan van dekkingsmaatregelen, dat de minister bii de indiening der be grooting voor 1934 aan de Staten-Gene- raal hoopt voor te leggen, kan de omzet belasting niet worden gemist. Thans reeds, aldus de minster, staat on- omstootelii'k vast, dat bii handhaving van alle bestaande tijdelijke heffingen reeds op een tekort van omstreeks 100 millioen zal zijn te rekenen. Met toepassing van de in de millioenen- nota aangegeven maatregelen is een slui tend budget slechts te verkrijgen, indien naast een versterking der inkomsten door andere middelen, die eveneens in de Mil- lioenen-nota zullen worden vermeld, een omzetbelasting wordt ingevoerd., die met inbegrip van de daarin opgenomen weeldeverterings'belasting ten minste 85 millioen zal opleveren. De leden, die vreezen, dat deze omzet belasting mede zal worden ingevoerd om de tijdelijke heffing van opcenten op de gemeen te f onds be last i ng, en op de vermo gensbelasting te doen vervallen, kan de minister volkomen geruststellen. Nadere voorstellen zullen de Kamer tijdig vóór 1 Mei 1934 bereiken. Voorts zijn bii den minister in overwe ging het heffen van een crisisinkomsten belasting en het invoeren van een coupon belasting, terwijl hij ook zijn aandacht van het vermogen in de doode hand. schenkt aan het vraagstuk der belasting Een voorstel voor heffing in eens tot dekking van crisisuitgaven is van den mi nister niet te verwachten. De zienswijze, dat zonder belastingver- hooging de oplossing zou zijn te vinden door inkrimping van het overheidsappa raat en verlaging van de salarissen, kan de minister allerminst deelen. De opbrengst der belasting op de weel deartikelen was bii de indiening van het ontwerp-weelde verteringsbelasting ge schat op 10 millioen. Inderdaad is daarna de tabel uitgebreid, doch daartegenover staat, dat inmiddels de prijzen der belaste artikelen aanmerkelijk zijn gedaald. Een opbrengst van meer dan 10 millioen zou dan ook bii de gewijzigde tabel niet zijn te verwachten. De bezwaren, door vele leden tegen het stelsel van het ontwerp aangevoerd, heb ben de minister aanleiding gegeven, het gekozen systeem nogmaals aan een ern stig onderzoek te. onderwerpen en gaat op een en ander nader in. DE MOEILIJKHEDEN TE ZAANDAM OVERWONNEN P Na veel wikken en wegen en conferee- ren zijn B. en W. er thans in geslaagd de zeer moeilijke oplossing van het con flict te vinden in een serie voorstellen, die, als de omstandigheden zich althans voor de zooveel,ste maal niet weer wijzi gen de situatie verandert bij het uur Maandagavond aan den raad ter be handeling zullen worden voorgelegd. Hoewel deze voorstellen nog niet aan de raadsleden zijn rondgezonden,kunnen wii daaromtrent mededeelen, dat deze als volgt zijn geformuleerd. Voorgesteld zal worden een straatbe- lasting in te voeren, waaruit f 56.000 zal worden gehaald. Daarnaast zal van de ambtenaren en werklieden der gemeente in de premiebetaling voor hun weduwen en weezen 2 °/0 worden gevraagd, wat f20.000 zal opleveren. Het dan nog ont brekende ad f25.000 hebben B. en W. gevonden door verschillende posten op de begrooting hooger of lager te ramen. Naar verzekerd wordt zullen Ged. Staten zich tegen deze laatste wijze van het sluitend maken van do begrooting niet verzetten. Men verwacht, dat er voor deze voor stellen in den Raad een meerderheid zal zijn te vinden. De afdeellngsvergadering van de S.D.A.P. Is het niet eens met de houding van B. en W. Het Volk meldt: De Donderdagavond gehouden huis houdelijke vergadering van de afdeeling Zaandam der S.D.A.P. was gewijd aan de bespreking van de door B. en W. inge diende voorstellen als gevolg van het overleg met Gedeputeerde Staten, be-j ffende het sluitend maken van Zaandams begrooting. Na uitvoerige discussie bleek, dat de meerderheid der vergadering zich met de houding van B. en W. niet kon vereenigen. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. In verband met den buitengewoon cri- tieken toestand, waarin de Langendijk- sche tuinbouwers verkeeren, hebben sommige tuinbouworganisaties besloten meetingen te beleggen, andere óm in massa naar het Burgerlijk Armbestuur te gaan, terwijl de Boerenleenbanken een buitengewone vergadering in Den Burch zullen houden. - MINISTER COLIJN OVER DE DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. Reuter meldt ons uit Londen, dat Colijn, voor zijn vertrek vandaar, verklaard zou hebben, dat Nederland niet gelooft, dat uitvoering van publieke werken van regeeringswege de oplossing kan bren gen van de huidige oeconomische moei lijkheden, maar dat het toch in de be doeling van het nieuwe kabinet ligt, om de drooglegging van de Zuiderzee, als onderdeel van zijn programma voor werk verschaffing, voort te zetten. Hij deelde mede, dat thans berekend is, dat de ten uitvoer legging van de plannen nog 90 millioen gulden zal eischen, wat in totaal een uitgave van bijna 40 millioen pond sterling beteekent. STERK BEGRQOTINGSTEKORT VOOR 1934 GERAAMD. Een bijzondere correspondent bericht aan .Het Volk« dd. 27 Juli: Het verluidt, dat de heer Colijn voor 1934 een tekort raamt van 300 millioen. Men denkt dit te dekken door 100 millioen uit de omzetbelasting te halen30 millioen op onderwijs te bezuinigen; 10 millioen op Defensie; 35 millioen op de werkloozen- zorg; 18 millioen minder te storten in de gemeentefondsbelasting en 16 millioen op de andere rijksuitgaven. Er is al 210 millioen gevonden. Kan er niet meer bezuinigd worden, dan moet er 20 millioen van de salarissen af. Het tekort is mede ontstaan, doordat Waterstaat in 1934 voor 40 millioen meer zal laten uitvoeren en verder een 50 mil lioen op den woningbouw zal worden afge schreven. Het blad teekent hierbij aan Dit bericht, dat ons van bijzondere zijde bereikt, publiceeren wij xp,et alle voorbehoud. „DORUS RLJKERS"-FÖNI)£. Donderdag had te Amsterdam de.pegen- de jaarvergadering plaats van hèïDorus Rijkers-Fonds over het jaar 1932' Nadat alle aanwezigen zich van hum zetels hebben verheven, herdenkt de voorzitter met eenige gevoelvolle woorden het vóór twee weken overleden bestuurslid, den heer J. M. Smulders, die sedert jaren getoond heeft warme sympathie te hebben met het streven der vereeniging en wiens nagedachts bij het fonds in hooge eere zal worden gehouden. Het jaarverslag 1932 wordt ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter van het col lege van commissarissen, luit.-generaal H. N. A. Swart, doet voorlezing van de financieele rapporten van b.g. college over de jaren 1931 en 1932, waarbij dé charge verleend werd aan de administra teur en hoofdbestuur voor het gevoerde beheer. De vergadering stelt daarmede de rekeningen 1931 en 1932 vast conform dit rapport. De begrooting 1933 wordt goedgekeurd en ongewijzigd vastgesteld. De door het hoofdbestuur voorgestelde wijzigingen in het huishoudelijk reglement worden ongewijzigd goedgekeurd. PLAN TOT ONTDUIKING VAN HET VOORGESTELDE UNIFORMVERBOD Door de oprichting van een z.g. niet-staatkundlge partij. Naar de «N. R. Crt.« verneemt, is de N. S. N.A. P. in verband met het inge diende wetsontwerp betreffende een uni formverbod van plan, een nieuwe, z.g.n. niet-politieke partij op te richten, onder den naam »Nationale geheelonthouders- partij het Kruishaak*. Als insigne zou een blauwe knoop gedragen worden met het onderschrift: «Voor een gif vrij Nederland«. Waar bescheiden iusignes, als een blauwe knoop, volgens het ontwerp niet verboden zijn, zal het doel wel zijn met de oprichting van deze z.g.n. niet-staat- kundige partij, met het dragen van de wèl verboden «kleedingstukken of op zichtige onderscheidingsteekenen, welke uitdrukking zijn van een bepaald staat kundig streven* door de mazen van de wet heen te glippen. Intusschen is voor de toepasselijkheid van het verbod niet het criterium, dat de partij staatkundig is, maar dat de kleedingstukken en opzichtige onder scheidingsteekenen van een bepaald staat kundig streven de uitdrukking zijn. DE WARMTE TE ROTTERDAM. Donderdag heeft de geneeskundige dienst te Rotterdam vijf gevallen te be handelen gekregen van menschen, die door de warmte bevangen waren. Twee van de behandelden zijn naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht, n. 1. de 28-jarige schipper D. B. uit Gouda, die in een schip in de Tweede Katendrecht- sche haven bewusteloos was geraakt, en de 33-jarige N. J. v. d. H. uit de Boezem straat, die op de Linker Rottekade in elkaar was gezakt. ZOO JUIST IS DE NIEUWE, ZEER VERGROOTE BATCO COUPONS-CADEAUX CATALOSUS verschenen. Honderdduizenden exemplaren van dit wonder- boek liggen gereed. Honderdduizenden zullen ook worden verzonden. Gratis en franco. Ook aan U i Ziet de honderden prachtige cadeaux, de lage couponaantallen, de vele nieuws en moderne artikelen en vergelijkt de waarde van alle an~, dero cadeaux-coupons eens met die der beroemde o.a. verpakt bij de volgende bekende internationale sigaret tenmerken van uitsluitend hooge kwaliteit: Clysma No. 30 North State Clix FEag 10 «t. Mavrides Royal Gold Dollar Pirate Brisfcl Als U op onderstaanden bon even Uw naam en j adres leesbaar invult en aan ons inzendt, ontvangt U den prachtigen catalogus gratis. Als U bovendien met niet meer dan 20 woorden de vraag beantwoordt „Waarom ontvangt iedereen zoo gaarne een Batco- catalogus? en dan bovendien 5 voorzijden van de ver- j pakking van één of meer der bovengenoemde sigaretteni merken waarbij Batco-coupons worden verpakt, bijsluit, kunt U volgens o.s. voorwaarden winnen: een: le prijs v. f 500.-/2e prijs v. f 250.-, 3e prijs v. f 100.^ of één van de vijf en twintig verdere prijzen, t.w.t 1 Nederlandsche Kroon dames- of heerenrijwiel 1 cassette met Wellner-Tafelzilver 1 14-kar. gouden dames- of heerenring m. echten diamant! 1 zilveren dames- of heeren armbandhorloge 1 rolfilm klapcamera (fabrikaat Kodak) 10 rolfilm camera's (fabrikaat Kodak) 10 vulpenhouders met 14-karaats gouden pen, welke prijzen zullen worden toegekend aan inzenders van de naar het inzicht van de jury 28 beste antwoor den op de bovengestelde vraag. VOORWAARDEN. UITSLUITEND VOOR DEELNAME AAN DE PRIJSVRAAG. Antwoorden kunnen worden in gezonden tot en met 30 Sep tember 1933. Antwoorden, die na dezen datum binnen komen, dingen niet meer mede. De uitspraak der jury geldt als onherroepelijk en bindend. Over deze prijsvraag Vordt geen correspondentie gevoerd. Onvoldoend gefrankeerde inzendingen worden gewei gerd. Bewijs van inzending kan niet als bewijs van ont vangst door ons worden aan gemerkt. Alle inzendingen wor den het eigendom van ge adresseerde en kunnen door haar naar verkiezing, al dan niet worden gepubliceerd of worden gebruikt voor reclame. Bij toevallig woordelijk gelijke inzendingen, die voor een prijs in aanmerking komen, beslist het lot. ledereen kan zooveel antwoorden inzenden als hij verkiest, mits elk antwoord vergezeld is van 5 voorzijden van één of meer verpakkingen der bovengenoemde sigaretten merken. Alle antwoorden, aldus inge zonden, dingen mede naar een der genoemde prijzen, evenwel v/ordt aan één adres niet meer dan één catalogus verzonden. pg&i ifTflt- rgi 19 Posten in g ^3$$^ 9 xö Groningen, Posten in gesloten enveloppe (tot 20 gr. 6 ets.) Kon ook dag en nacht! bezorgd worden in de bussen der Bateo-toonzalen te R'dam* 12-14; A'dam, Nieuwe Hoogstr. 4; Den Bosch, Markt 42$ Groningen, Guldenstr 6; Eindhoven, Demer40; Den Haag, Wagenstr. 58. AAN BATCO, SCH1EKADE 12-14, ROTTERDAM. Gelieve mij gratis en franco Uw nieuwen Batco coupons-cadeaux catalogus te doen toekomen. NAAM- STRAAT. STAD. Tevens wensch ik mede te doen aan Uw prijsvraag en ik beantwoord hier- mede Uw vraag: „Waarom ontvangt tsdereon xoo gesurno een Batco cata logus?" ais volgt: iedereen ontvangt zoo gaarne een Batco catalogus omdat; GOEDKOOPE RETOURBILJETTEN NAAR INDIË. Voor 13It maal den enkele rels- prijs. De Stoomvaart Maatschappij Nederland en de Rotterdamsche Lloyd deelen mede, dat zij besloten hebben over te gaan tot de uitgifte van retourbiljetten, met een geldigheidsduur van twee jaar (uit- en thuisreis inbegrepen), van en naar Geylon, Rangoon, de Straits, Bangkok en het Verre Oosten, tegen l3/4 maal den enkele- reisprijs. Daarnaast zullen houders van enkele-reisbiljetten recht hebben op re tourreductie van 20 pet. bij terugkeer binnen zes maanden en van 10 pet. bij terugkeer binnen 12 maanden na aan komst, berekend over het laagste tarief van heen- en terugreis. Naar en van Nederlandsch-Indië wor den geen retour-biljetten afgegeven, doch de bestaande retourreductie van 20 pet. bij terugkeer binnen 1 jaar wordt ge wijzigd in retourreductie van 25 pet. voor terugkeer binnen twee jaar, heen- en terugreis inbegrepen; binnen den ter mijn van twee jaar moeten dus de heen zoowel als de terugreis volbracht zijn Deze retourreductie wordt verleend over het gemiddelde tarief van heen- en terug reis. Bovenstaande bepaling wordt van kracht met ingang van de schepen, welke op of na 1 Augustus a.s. uit Europa reap. Batavia vertrekken. Mijnheer de Redacteux-, Gelieve onderstaande als ingezonden te doen plaatsen. Aan onderstaand adres kunnen weer oude rijwielplaatjes bezorgd woi'den voor de Vereeniging tot bevoi'dering der be langen van t.b.c.-patiënten in Nederland, aan hetzelfde adres kunnen ook „Zonne- straal"-busjes verstrekt worden. P. FABER, Hartestraat 16. Stoom. Handleiding voor het stoombedrijf. Uitgave van „Krachtwerktuigen" bij de N.V. Uitg. Mij. Kluwer, Deventer. 2e druk 1933, 442 blz., 354 fig. Prijs geb. fl. 2.50. Volgens de „Inleiding" bedoelt dit boekje te zijn een beknopte handleiding, bestemd voor de genen, die de examens voor landmachinisi willen afleggen, voor den koopman-fabrikant en den fa- briekstechnicus en voor leerlingen aan technische scholen. Na eenige inleidende beschouwingen over warmte, arbeid, vermogen, enz. worden de eigen schappen van stoom behandeld en vervolgens de brandstoffen voor stoomketels. Daarna komt een bespreking van stookinrichtingen voor allerlei brandstofsoorten, stoomketels met toebehooren en het ketelbedrijf met de meetinstrumenten, die hierbij ter controle noodig zijn. Dan volgt een verhandeling over ketelvoeding- water en over stoom-accumulatoren. Daarna zijn de zuiger-stoomwerktuigen aan de beurt, vervol gens stoomturbines en condensatie-systemen en ten slotte wordt nog gesproken over pijpleidingen, smering, pakkingsoorten en bekleedingsstoffen. Het grootste gedeelte van deze onderwerpen is goed en met kennis van zaken geschreven, druk en figuren zijn onberispelijk, de prijs van het werkje is zeer laag. Dus valt het niet te verwon deren, dat deze 2e druk vrij spoedig op den len is gevolgd. Toch lijkt het boekje mij niet bijzonder geschikt voor het doel, dat de samenstellers be oogen, voor den gemiddelden landmachinist is het daartoe te beknopt en vaak ook te geleerd. Maar de machine-technicus van beroep, die zich weinig met het stoombedrijf heeft kunnen bezighouden, zal in dit werkje een keurig, kort en duidelijk over zicht aantreffen om zijn kennis op te frisschen. Ook schecpsmachinisten zullen er veel profijt van kunnen hebben, daar vrijwel de geheele inhoud op landinstallaties betrekking heeft, zoodat zij kunnen zien wat op hun gebied aan den wal te koop is. Daar tekst en figuren uitsluitend over producten van onze eigen industrie handelen, vormt dit boek tevens een goede reclame voor het Nederlandsche fabrikaat. M. Zwemt bij voorkeur daar, waar toezicht en leiding aanwezig is. Een matig zonnebad, gevolgd door een zwembad kan niet anders dan weldadig werken. HELDERSCHE EIERVEILING. 27 Juli. Aangeveord 15,554 kippeneieren: 55—57 kg 2.302.60, 58—60 kg 2.302.70. 6163 kg 2.602.80, 6467 kg 3.00, 2e soort 1.50—1.80; 171 eendeneieren 1.40 1 75. Alles per 100 stuks. NOORD-SCHARWOUDE, 28 Juli. Aan voer en prijzen: 148.800 K.G. aardappelen: Schotsche mui zen f 0.751, gr. Schotsche muizen 7580 ct, bl. eigenheimers f 1.70—2.40, drielingen f 0.701; 4000 K.G. uien: f 1.90—2.30, drielingen f 2—2.40, gele nep f 5.20—5.60; 13.800 K.G. zilveruien: zil veruien 2060 ct. drielingen f 2.703.20, zilver- nep f 1.603.70: 1800 K.G. spercieboonen, f 4.60 —5.30; 2100 K.G. kroten f 0.70—1: 6500 K.G. roode kool, f 1.: 2900 K.G. witte kool, 4090 ct.; 4250 K.G. Gele kool f 1, alles per 100 K.G.; 320 bos boswortelen, f 3.90 per honderd bos. Kaasmarkt. ALKMAAR, 28 Juli 1933. Aangevoerd 73 sta pels, wegende 122000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 45 stapels Kleine f 21; 3 stapels Commissie f 16.50. Boerenkaas: 14 stapels Kleine f 18.50; 11 stapels Commissie 18.50.Alles met rijksmerk. Handel matig. Graanmarkt. ALKMAAR, 28 Juli 1933. Aangevoerd 183 H.L. als 14 H.L. gerst f 3.—4.50; 97 H.L. haver f 4— 4.50; 25 H.L. boonen, w.o. citroenboonen f 6, dui» venboonen f 9, witte boonen f 814; 30 H.L. kar- wijzaad f 25; 17 H.L. erwten, w.o. groene erwten: kleine f 615, groote f 15; grauwe erwten f 12; grauwe (nieuw) f 30, alles per 100 K.G.. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli '33. 133000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers f 11.10, Schotsche muizen f 0.751.10, BI. Eigenheimers f 1.50—1.90 en Drielingen 75—90 ct.; 55000 K.G. Roode kool f 1—1.20; 8000 K.G. Gele kool f 1— 1.10; 1600 K.G. Witte kool (vroege) 5060 ct; 75000 K.G. Uien: Gele nep f 5.205.40. zilvernep f 3.104.20, Zilveruien f 0.901.40, Gele drie lingen f 2.60-3; drielingen f 1.502.10; Gele uien f 2.70: 1125 K.G. Slaboonen f 4.205.70, alle» per 100 K.G.; 1200 st. Bloemkool le s. f 2.80— 5.20, 2e s. f 11.20 per 100 stuks; 800 bos Peen f 12.40 per 100 bos. (Ongecorrigeerd),

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 11