(816). Hoe drogen wij ons waschgoed Overleg met baden is noodig. En we klagen Huisvrouw: Ik heb in Lena's ge tuigschrift geschreven, dat zij par mantig, slordig en lui is. Nu moeten we er echter ook wat goeds in schrij ven. Weet jij iets?.... Man: Schrijf erin dat zij een goeden eetlust heeft. HET BESTELLEN VAN PATRONEN De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.40 voor kin^erkleeding en 0.40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overma ken aan d~ Moderedactrice, Muzen- straat 5 B, te Den Haag. U kunt ook gireeren op giro-reke ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekenden pasvorm wordt ingestaan, indien juiste buste- heupwydte duide lijk worden vermeld. Het zoo juist ver schenen Practische Modeblad wordt met de partronen gratis medegezonden Morgen-japon. Ook voor gezette figuren. Tallooze aardige waschstoffen, waar onder tevens verschillende van Neder- landsch fabrikaat, lachen u toe om zich tot dit aardige morgenjaponnetje te laten verwerken. De veelheid maakt de keus bijna moeilijk. Het eenvoudige lyfje met korte mouw met piqué op slag en zeer aparte kraag heeft een schuine sluiting, welke lijn zich in de voorbaan der rok zigzagsgewijze voort zet. Drie knoopen dienen als sluiting, bij de hals, in de taille en op de rok. De achterbaan van de rok is glad, terwijl de voorbaan eenige platte plooien heeft. Voor gezette dames is dit model eveneens zeer geschikt, maar dan met lange blousemouwen en van effen stof met slechts een klein motiefje bedrukt. Patronen kunnen in alle gewenschte maten aangevraagd worden onder Nr. 816. Prijs 58 cent. Gekleede meisjesjurk. (896$. Deze jark is b-v. van steenrood kunstzijden linnen of zijde, heeft raglan pofmouwen en een losse kraag, die aan de rugzijde met een knoopje of lusje sluit van glasbatist. De tegenstelling der mouwen en kraag geeft een origineel geheel, ter wijl de jurk, die met een ronden hals is afgewerkt, ook zonder de kraag ge dragen kan worden. Het lijfje, dat op zijde over de taille reikt, eindigt voor en achter met een scherpe punt en wordt op de zesbaans rok gestikt. Om het middel een smalle ceintuur, die op de zijde gestrikt wordt. Patronen voor meisjes van 1216 jaar kunnen onder Nr. 825 worden aangevraagd. Prijs 0.58. Jurk en broekje voor meisjes van 47 jaar. (823). Een waschbare en tevens indanthren geverfde stof, zoodat de kleuren ook niet door de zon verschieten, leent zich het best voor dit eenvoudige meisjes jurkje. De mouwtjes zijn aan het bo vendeel geknipt, terwijl de ruimte van den hanger terzijde in platte plooien is verdeeld. Een witte piqué kraag met strik van crêpe de chine lint, werkt het jurkje af. Het broekje, dat van hetzelfde ma teriaal is, wordt aan den bovenkant en de pijpjes met zoom afgewerkt, waar door een elastiek wordt gehaald. Patronen kunnen worden aange- vraagt onder Nr. 823. Leeftijd niet ver geten op te geven. De prijs bedraagt 0.48. Morgenjapon van gewerkt cretonne. (769). Hoe gemakkelijk is het om bij het opstaan even een morgenjapon aan te schieten, als de tijd dringt en man en kinderen om hun ontbijt vragen. Het meest practisch is zoo'n japon van een of andere aardige waschstof te maken, vooral in cretonne heeft men zoo'n buitengewoon aardige keus, wat kleur en motieven betreft. Het model is zeer eenvoudig met shawl-kraag (van dubbele stof) en rechte mouwen met kleine opslag, om het middel een ceintuur die op zy ge stikt wordt en niet te vergeten een '"sdich een naai. flinke ojnjesikte zakken, om gauw «o even een en ander in op te bergen Patronen kan men aanvragen t alle maten, onder vermelding van nn 769. De prijs bedraagt 0.58. Ook in de uiterst kleine moderne woningen en op reis valt er nog wel waschgoed te drogen, al zal men de groote wasch onder die omstandighe den buitenshuis laten doen. Er zijn echter ook tal van kleinigheden te was- schen die de huisvrouw graag zelf even onderhanden neemt: garnituren, die er altijd smetteloos moeteu uitzien, zijden kousen en fijne lingerie. Maar hoe zal men het laten drogen? Praktisch en gemakkelijk te maken is het hierbij afgebeelde laddertje dat uit twee latten bestaat en verder alleen uit dubbele w it katoenen koordjes. De latten mogen niet te lang zijn, want zij moeten in ons handkoffertje passen Hangt men het laddertje horizontaal op, dan kan er ongelooflijk veel opge. hangen worden; de minste ruimte neemt het echter in, als men het langs den wand laat neerhangen. Het grootste genoegen voor hen, die de vacantie-weken aan zee doorbren gen, bestaat in den regel uit baden. Geen wonder, want kan men zich in deze warme dagen iets heerlijkers voor stellen dan een verfrisschend bad. dat tevens zoo versterkend kan werken? Het doet het bloed sneller stroomen, hetgeen het lichaam ten goede komt, en is veelal een uitstekend middel te gen slapeloosheid en oververmoeidheid; het regelt de ademhaling en verhoogt de werkzaamheid van het hart, terwijl het lichaam meer gehard wordt tegen de wisseling van temperatuur. Hoofdzaak is echter, dat men met overleg en verstand te werk gaat bij het baden. Indien men pas in een zeebadplaats is en men zich aan de luohtverandering moet gewennen, moet men niet dien zelfden dag reeds in zee gaan. Ver standiger is om de eerste dagen met lucht-baden te beginnen. Na twee dagen begint men met niet langer dan 10 minuten in zee te gaan en dit geldt dan slechts voor gezonde menschen met een sterk hark Gevoelt men zich na het baden rille rig en moe, dan is dat een waarschu wing, dat men voorzichtig moet zijn, daar het bad dan wellicht meer schade aanricht, dan dat men er profijt van heeft gehad. In ieder geval moet men zich na het baden flink met een badhanddoek af wrijven, zóó, dat men gevoelt, dat <ie huid: warm wordt. Het water mag niet minder dan 18 tot 20° Celsius zijn, terwijl voor kinde ren en bloedarme menschen een hoo- gere temperatuur gewenscht is. Naarmate het water kouder is zal de golfslag ook sterker zijn en zal men den duur van het had moeten bekorten. Vóór het in zee gaan, mag men met overmoe of verhit zijn, daar het verschil van temperatuur dan schadelijk werkt. Tenslotte nog een raad: indien men op een zeebadplaats ig, moet men slechts onder toezicht baden en niet ten koste van een luttel bedrag baden gaan op plaatsen, die men niet kent en welke wellicht gevaar opleveren. Jaarlijks verdrinken nog vele tien tallen menschen, doordat het warme weer ben lokte tot het nemen van een bad en zij in gevaarlijke stroomingen en trekgaten naar de diepte werden ge trokken. Altijd zakenman. Struikroover tot slachtoffer: „Zeg eens man, heb je me nu inderdaad al je geld gegeven? Wat steekt daar dan nog uit je vestzakje?" Reizend koopman: Neem me niet kwalijk, dat zijn alleen de twee procent korting- die krijgt men toch altijd hij contante betaling?" Een liedje van den zomer door GUUS BETLEM Jr. Zeven dagen is het prachtig, Zeven dagen schijnt de zon, Zeven dagen lang een weertje, Dat beslist niet mooier kon. Zeven dagen dat het eind'lijk Eens geen dag geregend heeft, Zeven dagen volop zomer, Als in weken niet beleefd.... En we klagen: wat een hitte.... Dat we worden gaargestoofd, En we vegen, immer klagend, Met een zakdoek langs ons hoofd. En we klagen: pfffmtzettend. 't Is of je gebraden bent, Want tevredenheid, dat is iets, Aan ons menschen.... onbekend! Veertien dagen met vacantie. Veertien dagen aan het strand. Veertien dagen lékker niksdoen, Of op reis door 't buitenland, Veertien dagen lang genieten Van de zon en van de zee, Veertien dagen profiteeren Kent u héérlijker idee??? En we klagen in een strandstoel Dat de koers weer is gedaald, En we klagen in de eetzaal, Dat geen klant ons meer betaalt! En we klagen bij het baden Over schuldfaillissement, Want.... tevredenheid dat is iets, Aan ons menschen.... onbekend! O, hoe klatert er het zonlicht, En hoe groen is er de wei, Maar wij loopen doelloos klagend. Immer klagend er voorbij.... O, hoe prachtig is een landschap Tn het zilv'ren avondlicht Ja.. we kijken, heusch.. we kijken- Echter, met de oogen dicht!! Want we klagen ondertusschen Over een brutale meid. Of we klag*n over schoenen. Die te nauw zijn of te wijd En we klagen, dat je zóó weer Midden in den winter bent.... Want tevredenheid, dat is iets Aan ons menschen onbekend!! Stotteraar, die het huisnumnip den dokter is vergeten, die n®n zijn spraakgebrek zal afhelp® voorbijganger„P-p-pardonJ u o-o-o-ook, w-w-w-waar doKter Vries w-w-w-woont?" n Voorbijganger: „D-d-d-dan (jf! d-d-d-daar zijn, op nummer t-t-1 h-h-h-hij heeft m-m-m-mij e z-z-z-z-7.no goed a-a-a-afgeholpe' (Nadruk verboden'

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 16