S. A. KANNEWASSER Zn. TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. Hedenavond zijn onze zaken GEOPEND tot 11 uur. Zondags geopend tot 2 uur S. I. MMIS In. WAT GEBEURT ER MET DEN GULDEN No. 7307 EERSTE BLAD ZATERDAG 29 JULI 1933 61sfe JAARGANG De economische wereldconferentie voor onbepaalden tijd verdaagd. - De slotzitting. - Hen pessimistische redevoering van Dr. Colijn. - Een bemoedigende brief van Roosevelt. Zuidstraat - Keizerstraat - Kanaalweg Dreigende fascistische revolutie in Portugal? Erkenning der Sowjet-Unie. Bolivië en Paraguay. Onrust bij de marine te Karlskrona. in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, Vóór hei zonnebad FEUILLETON „Omdat jij mijn geluk bent". Zoodra het scherm neer was, na het HELDERSCHE COURANT Xfc-'AJ#l Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2.— NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail'en overige landen 3.20. Losse nos. 4ct.;fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp. 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.—. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon'. 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. AD VERTEN TIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. n De economische wereldconferentie is Donderdag voor onbepaalden tijd ver daagd en aan den heer Colijn is het, in overleg met MacDonald, overgelaten de desbetreffende subcommissies, die overal voortgaan, bijeen te roepen, wanneer de omstandigheden hem voor de regeling der zaken gunstig voorkomen. Bij de slotzitting heeft MacDonald de rapporten der financieele en economische commissies in stemming gebracht, welke rapporten met algemeene stemmen wer den aangenomen. MacDonald verklaarde hierop dat de conferentie voor een pauze wordt opge heven, maar niet geëindigd is. Vroegere verwachtingen zijn niet vernietigd, maar opgeschoven. Er zijn teekenen voor eop opleving van den wereldhandel, maar de hindernissen voor een terugkeer van de welvaart zijn nog aanwezig. De naties hebben gepoogd hun proble men op te lossen door een politiek van oeconomische wapening, terwijl oeoono- mische ontwapening de eenige oplossing Is voor de impasse, waarin men is ge raakt. De monetaire moeilijkheden houden den arbeid tegen. Een tijdelijke regeling is onmogelijk, daarom werd verdaging wenschelijk geacht. Ik verzoek, aldus MacDonald, alle dele gaties aan hun regeeringen rapport uit te brengen over den arbeid, opdat de con ferentie later met succes bekroond worde. S>e monetaire hindernis heeft geleerd, at de naties de gemeenschappelijke pun ten van het wereldprobleem dienen te onderzoeken, als een oplossing van de problemen niet onmogelijk wil zijn. Niets zou ons van te voren een grooter fout kunnen doen begaan, dan te pogen een niets zeggende formule tot stand te brengen, maar wij kunnen door samen werking tot overeenstemming komen. Door hun eigen belangen na te jagen zouden de naties slechts andere landen schaden, die hun best doen. Een pessimistische redevoering van dr. Colijn. De vertegenwoordiger van ons land, ter economische conferentie, dr. H. Colijn, heeft Nederland in alle opzichten waardig vertegenwoordigd. Hem viel toch al direct de eer te beurt te worden be noemd tot voorzitter van een van de voornaamste commissies en hij heeft zich van deze taak op zoo waardige en uit nemende wijze gekweten, dat hem van alle kanten lof is toegezwaaid. Van het woord van dr. Colijn, gespro ken op den laatsten zittingsdag van de conferentie, mag dus door ons wel nota worden genomen. De heer Colijn begon met te zeggen, dat een terugblik op het werk der laatste zes weken naar zijn meening de conferentie geen reden geeft om zich zelf met de verkregen resultafen geluk te wenschen. Vergelijking van de twee rapporten der twee commissies met de verwachtingen, die de naties voor de conferenties gekoesterd hadden, is zeker ontmoedigend. De heer Colijn verklaarde zich over tuigd, dat geen enkel lid der conferentie bevestigend zal antwoorden op de vraag of eenigerlei practische maatregelen ge nomen zijn voor de verwezenlijking van het doel der conferentie, dat oplossing van de oeconomische en financieele moei lijkheden was. Dit is ongetwijfeld in hooge mate teleurstellend en wat meer is, gevaarlijk, omdat de reactie de situatie zou kunnen verergeren. Dit schijnt den heer Colijn het werke lijke gevaar, dat besloten ligt in het feit, dat de conferentie geen tastbare resul taten bereikt heeft. De vraag of er kansen zijn, dat metter tijd iets nuttigs gedaan zal worden, meent de heer Colijn op een minder pessimisti- schen toon te kunnen beantwoorden. Die vooruitzichten zijn niet schitterend, maar toch niet geheel afwezig. Er was een al gemeen gevoel ten gunste van geleidelij ke afschaffing van beperkingen van in voer. Ook was er een algemeene overeen- RAYMONl) MOLE'ï Roosevelt's raadgever en leider van de Hersentrust (.zooals de raad van advies van Roosevelt genoemd wordt). stemming, dat het noodig is de tarieven te verlagen, hoewel aangaande de beste methoden daartoe verschillen aan het licht kwamen. Colijn verklaarde niet zonder eenige hoop, dat iets gedaan zal worden als een gevolg van wat op deze vergadering ver richt is, ook al zal dat dan buiten de eigenlijke conferentie tot stand komen. Afgezien van de resultaten van deze zit ting der conferentie, zou dat haar juiste rechtvaardiging zijn. Tot zoover het uittreksel uit de rede van onzen premier. Hij was niet de eenig- ste spreker die een pessimistischen toon deed hooren. De Engelsche minister, Ne- ville Chamberlain, verborg eveneens zijn groote teleurstelling niet dat het doel zoo weinig benaderd is, dat sommige allerbe langrijkste en dringendste vraagstukken voor het wereldherstel, slechts schets matig zijn aangegeven. Engeland heeft het zeer betreurd, dat er geenerlei besluit genomen is inzake de scheepvaartsubsidies, maar Chamberlain drukte de hoop uit, dat het reeds verkre gen persoonlijk contact den weg zou effe nen tot een mogelijke overeenkomst. In deze meening stond hij dus naast Colijn. Een bemoedigende brief van Roosevelt. Roosevelt heeft zijn stem ook nog doen hooren, al was het dan door het geschre ven woord. De Amerikaansche vertegen woordiger, Cordell Huil, stelde MacDo nald n.1. een boodschap van Roosevelt ter hand, waarin deze zijn oprechte eerbied en bewondering uitspreekt voor zijn moed en geduld, getoond als voorzitter en hier door, zoo gaat Roosevelt voort, kunnen de naties voortgaan de wederzijdsche vraagstukken zonder wrok te bespre ken. De resultaten behoeven niet altijd ge meten te worden naar de formeeie over eenkomsten, zij kunnen ook voortvloeien uit een openhartig bloot leggen van zijn moeilijkheden door elk land voor zich en van de middelen om het hoofd te bieden aan de speciale behoefte van elk. Wü in de Ver. Staten begrijpen thans de vraagstukken van andere landen beter dan voor de conferentie en koesteren ver trouwen dat de andere naties in denzelf den geest, met dezelfde bereidwilligheid onze Amerikaansche politiek zullen be schouwen, welke ten doel heeft onzen oeconomischen toestand, die erger is dan ooit het geval is geweest, te overwinnen. Een gergelijke gedachtenwisseling, en vooral als deze een volledige bespreking inhoudt van alle vraagstukken en niet maar van enkele, zal latere vorderingen steeds beter mogelijk maken. Vandaar dat ik niet van ooi'deel ben, dat de confe rentie mislukt zou zijn. Vooral dank zij uw tact, uw volharding zullen de voornaamste en belangrijkste vraagstukken ook verder ontleed en be sproken worden. Er zijn nieuwe aanpassingen noodig om het hoofd te bieden aan de huidige om standigheden, die over de heele wereld en in ieder land afzonderlijk heerschen- en waarvan de historie geen voorbed-u kent. Gij kunt er op rekenen, dat wij onze pogingen om tot een herleving van de wereld te komen, zullen voortzetten, want wij zijn overtuigd, dat de voortzetting van het werk der conferentie een practisch welslagen zal opleveren in tal van sferen van onze gezamenlijke pogingen. BENITO MUSSOLIN1 wordt heden, 29 Juli, 50 jaar. Een aantal regimenten tegen de benoeming van den minister van binnenlandsche zaken. Volgens uit Lissabon ontvangen be richten, aldus meldt V. D. uit Londen, heerscht in de Portugeesche hoofdstad plotseling groote spanning, aangezien men elk oogenblik het uitbreken van een fascistische revolutie verwacht. Politie en troepen hebben alle belangrijke stra tegische punten te Lissabon bezet. Woensdag hebben vijf regimenten te Lissabon en andere troependeelen te Oporto en in de geheele provincie zich uitgesproken tegen de benoeming van Pereira tot minister van binnenlandsche zaken. Deze regimenten worden gesteund door de Portugeesche fascistische „Blauwe Hemden", wier kranten door den minister van binnenlandsche zaken zijn verboden. Thans hebben zij de regeering een ultimatum gesteld, dat Woensdag af liep. Hoe gespannen de toestand is, blijkt uit het feit, dat minister-president dr. Salazar den nacht in de kazerne heeft doorgebracht van het eerste mitrailleur regiment, dat als het meest regeerings- getrouwe regiment van het Portugeesche leger wordt beschouwd. Door Spanje. Naar Reuter uit Madrid meldt, heeft de Spaansche regeering besloten de Sowjet- unie te erkennen. De Volkenbondsraad bijeenge roepen in verband met het ver zoek der twee landen om hun ge schil aan de Zuid-Amerikaansche staten over te laten. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Genève meldde Donderdagavond: In verband met het verzoek door de re geeringen van Bolivië en Paraguay tot den Volkenbondsraad gericht om het be sluit inzake de uitzending van een enquête-commissie naar het Chaco-gebied ongedaan te maken en inplaats daarvan de regeeringen van Brazilië, Argentinië, Chili en Peru te belasten met het man daat dat aanvankelijk aan een commissie van 4 deskundigen was toegekend, heeft de raadscommissie voor het Chaco-ge- schil telegrafisch den Volkenbondsraad tegen 3 Augustus te Genève bijeengeroe pen. Zij verklaart zelf niet bevoegd te zijn hierin een beslissing te nemen en wenscht dat de voltallige raad zich hierover zal uitspreken. Ontevredenheid over het eten. Actie van communisten? Maandagmorgen zijn in de marineka zerne te Karlskrona, de Zweedsche oor logshaven aan de Zuidkust, eenige ge beurtenissen voorgevallen, die thans, nu men de juiste toedracht van de zaak vrij wel kent, ernstiger blijken te zijn dan men aanvankelijk dacht. Zondagavond moeten de mariniers en matrozen afgesproken hebben, dat zij den volgende morgen zouden weigeren te ontbijten. En toen Maandagmorgen eten geblazen werd, volgde aanvankelijk geen der ruim achthonderd manschappen de bevelen op. De officieren, die moeite deden om de mannen tot rede te brengen, werden uitgelachen, geen der signalen werd gehoorzaamd en ook tijdens de vlag- genparade weigerden allen in de houding te gaan staan. In een der eetzalen is een matroos, die tenslotte zwichtte, door een tafelgenoot aangevallen en afgerammeld, waarop de aanvaller naar het arrestlokaal werd overgebracht. En bij de dienstplich tigen is een man gearresteerd, die op de tot hem gerichte vraag van den dienst- doenden officier of hij weigerde te ge hoorzamen bevestigend antwoordde. Ook dit schijnt de gemoederen gekalmeerd te hebben, want na veel weifelen hebben de meeste mannen toch ontbeten. Een van de hoogere officieren heeft als zijn meening uitgesproken, dat enkelé personen het initiatief tot deze actie ge nomen moeten hebben. Volgens enkele bladen is de actie door communisten op touw gezet, althans door de communisti sche propagandisten voorbereid. per el. Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie Onze munteenheid als een rots in de internationale branding. De Nederlandsche gulden is veiliger dan ooit. door Dr. J. H. VAN ENKHUIZEX. Dit is het derde artikel over de positie van den Neder land sch en gulden, waarin de schrijver tenslottena een be schouwing te hebben gegeven over enkele bealngrijke vreemde valu ta's tot de conclusie komt, dat de positie van schokt is. den gulden onge- Gelijlk wij aan het einde van ons tweede artikel hebben toegezegd; zullen wij nu aan de rol van den Nederlamdsohen Gul den als internationaal betaalmiddel een korte beschouwing wijden. Londen, de vooroorlogsche in ternationale geldmarkt. Voor den wereldoorlog stond aan de spits van de internationale geldiwereld de hoofdstad van het Britsdhe Emperium en was de Londensdhe beurs de plaats, waar de groote internationale leeningen en de groote internationale geldtransacties wer den gesloten, waardoor de algemeene in ternationale waarde-eenhelid was het En- gelsche pond Sterling, waardemeter niet slechts voor alle deelen van het Britsdhe wereldrijk, doch evenzeer voor de rest van de beschaafde wereld. In China en Japan, in Argentinië en Chili, gelijk natuurlijk in Australië, Nieuw-Zeeland, Canada, Zuid-Afrika en Britsoh-Indië was het Engelsohe Pond Sterling gangbaar en richtten de beurzen zich naar de koersen van de Londensdhe Stock Exchange. Londen gaf op de inter nationale geldmarkt den toon aan en Lon den noteerde de koersen, zijnde de tegen waarde van één Engelsch Pond Sterling omgezet in Nederlandsche Gulden, Roe- meensche Lei, Fransche Franc, Zweed- sdhe Kroon, Duitsche Reichsmark, Itali- aansche Lire, Spaansche Peseta, Ameri kaansche Dollar. In volkomen tegenstel ling derhalve met Amsterdam en de andere groote beurzen van het Europeesche vas teland, zooals Parijs en Berlijn, waar men de waarde van het buitenlandsche betaal middel uitdrukt, door per 100 Lire, per 100 Lei, per 100 Reichsmark, per 100 Zwit- sersche Franc, per 100 Zweedsche Kronen, de tegenwaarde in Nederlandsche Gul den te noteeren. Amerika treedt op den voor grond. Mochten de Ententemachten al als over- overwinnaars uit den wereldoorlog te voor schijn treden, de grootste winst was noch tans voor de Vereenigde Staten v. Noord- Amerika weggelegd, daar de internatio nale geldmarkt zich geleidelijk van Londen naar de New-Yorksche Wallstreet ver plaatste. Engeland was de vroegere hege monie op internationaal financieel gebied kwijt geraakt; moest die aanvankelijk met eerst de huid inwrijven met „Zij"-crême of „Zij"-olie. Dot voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens prachtig gebruind. JJ^CRÊME of.,7U'OLIE In prijzen van 20-75 ct Een Heldersche roman door WILLIARIS. 17) Mischien zou zij zich in haar lot heb ben kunnen schikken, als ze maar een kind had gehad. Nu verzorgde zij haar moeder, deed haar werk in huis plicht matig en voor de rest van den tijd ver veelde zij zich doodelijk. Al deze gedachten gingen om in het kopje van deze mooie vrouw, die daar op de canapé lag en geheel onbewust haai bekoorlijkheid ten toon spreidde. Het was al bijna zeven uur eer er be weging kwam in haar roerlooze gestalte. Toen veerde ze ineens vlug op. Even mama verzorgen, dacht ze, dan zal ik me vlug aankleeden. Ik heb gelezen, dat er een revue zou worden opgevoerd in de Kleine Schouw burg, daar zal ik vanavond dan maar heengaan. Hé, al zeven uur? Dan moet ik me haasten. Vlug ijlde ze naar boven om haar Jloeder te helpen, blij dat ze weer wat te oen had. Daarna begon ze, zachtjes neuriënd, tfeh te verkleeden. nummer van de Kluif, haastte hij zich weg om zich weer in zijn gewone plunje te steken- Juist toen hij daarmee klaar was brak de pauze aan en hij had Truus beloofd 0111 tijdens de pauze bij haar te komen. Dan zouden ze dadelijk naar huis gaan, want het was dan hoog tijd voor de kleine Flora om naar haar bedje te gaan. Hij liep door de vestibule toen hij Hans daar zag staan. Hans was in burger- kleeren. „Zoo Kluif," groette hij, „ga je al weg?" Als deze twee onder elkaar waren sprak de Kluif nooit van korporaal of u, maar ging hij met Hans om als in de dagen toen ze pas in dienst waren. Hans zou trouwens niet anders gewild hebben ook, want de Kluif was zijn oud ste en beste vriend. Nelly stond in de vestibule naar een reclame-plaat te kijken toen zij plotseling vlak achter zich een bekende stem meen de te hooren. Kon zij zich soms vergissen, of was dat de stem van Hans Berg? Nu hoorde ze, de man die met Kluif aangesproken Was, zeggen. „Ja ik moet weg, want Truus wacht op me. We gaan naar huis, want de kleine meid mag nog niet zoo lang opblijven, begrijp je!" Toen hoorde ze de Kluif weer zeggen: „Zeg Hans, hoe vond je die grap van bootsman Touw?" Haar hart bonsde luid. Was hij het dus toch „Wel ik vond het leuk hoor," sprak Hans nu. ..Je had succes met je liedje, zeg, het viel goed in den smaak. Maar je voordracht ook hoor. De menschen hebben zich tranen ge lachen om de leuke manier waarop je dat zoogenaamde oude boerenvrouwtje af poeierde en. Nu wist Nelly zeker, dat hij het was die daar sprak- Zij kende zijn stem te goed om zich nu nog te vergissen. Opeens draaide zij zich om en keek hem vol in het gezicht, met toch een wei nig angst in haar blik, dat hij het niet zou blijken te zijn. Maar hij was het wel; en haar gelaat helderde op. Hij hield ineens op met spreken. Zijn trekken verstrakten, maar ontspanden zich weer spoedig, om over te gaan in een blij lachje van herkenning. De Kluif keek hem verwonderd aan. Hij begreep er niet veel meer van. Hans bleef het meisje maar lachend aanstaren, zonder een stap nader te doen. En zij bleef hem maar steeds toelachen, zonder zich te verroeren. Wat had hij nu aan de hand? Even dacht hij met twee krankzinnigen te doen te hebben. Maar toen schoot hem iets anders door 't hoofd. „Dat zal net we zen", dacht hij. Hij trok Han saan zijn mouw en met een zijdelingsche blik op Nelly vroeg hij: „Verliefd? Verloofd? Verkikkerd?" Hans keerde tot de werkelijkheid terug. „O neem me niet kwalijk Kluif, maar. „Ik neem je niets kwalijk, Hans, fk heb het al gezien ouwe jongen. Ik zal me verwijderen, want hier ben ik teveel. Maar denk je erom, dat je beloofd hebt morgenavond op bezoek te komen? Niet vergeten hoor! Truus en ik reke nen er vast op. Nou Hans, ik smeer 'm, 'Truus wacht op me. Veel succes hoor!" Hij knikte vriendelijk tegen Nelly en weg was hij. Met uitgestoken hand trad Hans op haar toe. „Maar Nelly! Hoe is 't mogelijk! Jij hier! Daar had ik nooit van gedroomd om jou nog eens te ontmoeten. En dan nog wel in Nieuwediep!" „Je ziet Hans, de wonderen zijn de we reld nog niet uit." Haar stem beefde een weinig en zij liet haar handje in zijn hand rusten. „Willen we maar weggaan en een eindje rondloopen, dan kunnen w:e beter praten." Zij vond het goed. Hij hielp haar in haar mantel en sa men gingen ze de straat op. Na een klein eindje geloopen te heb ben trok hij haar mee in een donker zij straatje. „Kom," zei hij, „hier is een trap, daar kunnen we mee op den zeedijk komen, daar is het nu lekker koel en rustig Ze wist geen weg, maar ze hield hem stevig vast. „Maar jongen, het is hier zoo aarde donker, ik zie heelemaal geen trap!" „Geen bezwaar," lachte hij. In zijn blijdschap en zijn jeugdige overmoed pakte hij haar op en droeg haar voor zichtig naar boven. Zij liet hem begaan en vlijde haar hoofd tegen zijn schouder. Zij sloot haar oogen en het was haar als zonk zij weg in een roes, nu zij weer die heerlijke sterke armen om zich heen voelde. Boven aan de trap zette hij haar neer. „Hier staat een lekker koeltje en zoo rustig is het. Hier kunnen we ongestoord praten. Vertel me eens gauw hoe je zoo plotseling hier komt!" Hij scheen er zelfs niet aan te denken, dat zij misschien wel getrouwd zou kun- nen zijn. Moest ze hem dat nu vertellen, of zou ze daar nog wat mee wachten? Als ze het hem zei, was ze hem dade lijk weer kwijt. Dan zou hij haar dadelijk naar huis brengen en dan zag ze hem waarschijnlijk nooit meer. Zij kende hem goed genoeg om te weten, dat hij te eer lijk en te rechtschapen was, 0111 in een verboden verhouding te staan tot een ge trouwde vrouw. Wat was die arme jongen blij, nu hij haar weer naast zich wist. Als ze het hem vertelde, zou hij alweer een illusie armer zijn. Neen, zij besloot het hem niet te zeg gen. Nog niet! Zij begon dadelijk druk te praten over den wensch van haar vader 0111 zijn laat ste jaren in Den Helder door te brengen; van de verhuizing en het sterven van haar vader kort daarop. En hoe ze nu met haar moeder samen op de Kerk- gracht woonde. Daarna vertelde zij hoe haar vader haar had behandeld en hun scheiding had bewerkstelligd. Van haar hopen op een enkel bericht van hem en haar teleur stelling, toen dat bericht uitbleef. Maar van haar getrouwd zijn repte ze met geen enkel woerd. Neen, nog niet! Toen begon hij te spreken van ziin doen en laten sinds hun laatste samenzijn. Ongemerkt waren ze bii de Roomsche kerk op de Kerkgracht aangekomen. „Hier woon ik dichtbij." zei ze. „Laat me nu verder maar alleen gaan Hans. Zie ik je morgen nog?" Hij beloofde haar te komen halen. „Goed jongen,'dan kom ik morgen avond om acht uur hier bij de kerk. Is dat goed?" „Afgesproken," zei hij. Zij ging de gracht op en voelde zich nu zoo licht als een veertje. Zij had wel naar huis willen dansen. En ook Hans ging naar zijn kamer met een hart vol dankbaarheid en geluk- Het was Zondagavond al bij achten, toen Truus juist klaar was met de koffie tafel op te ruimen. Zij zaten in de voor kamer. De Kluif was wegens de warmte zoo luchtig mogelijk in zijn welhaast spreek woordelijk geworden frokje. De koddige geschiedenis had de ronde gedaan op de vloot en als er nu soms iemand te Iaat kwam, werd hem dadelijk door de vrien den gevraagd: „Een lang frokje aangehad?" Gedrieën zaten ze in de voorkamer en de Kluif stoeide al met Flrra. Daar ging een schaduw voorbij het raam. „O jeetje," schrikte Truus, „daar komt mijn broer!" „Nu wat zou dat? Ben je soms bang voor je eigen broer? Kom Floratje, het is tijd voor je om naar je mandje te gaan. Gisterenavond -ben je ook al zoo lang aan de zwier gebleven. Laat je moeder je maar helpen, dan zal ik je waarde oom ontvangen." De broer van Truus was een lange schrale man, die geweldig trotsch was op zijn ouderlingschap. Hij deed altijd erg indrukwekkend en had de allures aange nomen van een herder der gemeente. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1