Naar Noord- en „Nieuw"-Nederland. GARAGE MANSHANDEN l) HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 AUGUSTUS 1933. Het auto-ongeluk te Purnierend. Codos en Rossi vertrokken. Oost-Indië. De gebeurtenissen in Ned.-lndië. De Amerikaansche stratosfeertocht mislukt. Fotohandel Jac. de Boer, (A De verschijning te Beauring. Van links en rechts Radio-Programma. TELEFOON 533 Stadsritten 50 ct. met 6-7 pers. au* Bultenritten a 7 cent Per LAAN 44-40. De begrafenis der slachtoffers. Zaterdag zijn de zeven slachtoffers van het ontzettende auto-ongeluk te Purnie rend, waarbij een auto, niet zeven Amster dammers erin, in het holle tan een nacht te water is gereden en waarbij allen ver dronken zijn, te Amsterdam ter aarde be steld. Zes van de zeven omgekomenen hebben hun laatste rustplaats gevonden op de be graafplaats Vredehof, aan den Haarlem merweg, n.1. A. Hendriks, P. A. Arzbach, zijn schoonzoon, H. W. Coster en de drie gebroeders Van Wattingen. Uit de buurten, waar de overledenen gewoond hebben, waren zeer velen naar te begraafplaats gekomen, om hen daar een laatste groet te brengen. I)e politie had uitgebreide maatregelen genomen, om te zorgen, dat alles ordelijk zou toe gaan. Door den zeer grooten toevloed van belangstellenden was het niet mogelijk om a en op de begraafplaats en bij de begra fenisplechtigheid toe te laten. Zeer velen bleven buiten de hekken wachten. In drie lijkstaties zijn de dooden, om stuwd door een dichte menigte naar het kerkhof gebracht. Veel bloemstukken, vooral van buurt bewoners, bii wie het ongeluk een diepen indruk heeft gemaakt, dekten de lijkbaren. Op het kerkhof sloten zich bij de lijkstoe ten van de gebrs. Van Wattingen verte genwoordigers van liet N.A.S. aan met de omfloerste vaandels. Aan het graf heeft de heer Sneevliet, voorzitter van het N.A.S., gesproken. Na hem hebben nog anderen, buurtbe woners en familieleden, het woord gevoerd en hulde gebracht aan de nagedachtenis van de mannen, die op een zoo ontzettende wijze om het leven ziin gekomen. Onder de omstanders heerschte groote ontroering en deelneming met de nabe staanden. Zaterdagmiddag is het stoffelijk over schot van het zevende slachtoffer van het ongeluk, den chauffeur A. v. d. Kort, op de Oosterbegraafplaast ter aarde besteld. Ook bij deze plechtigheid heeft het pu bliek in grooten getale zijn deelneming betuigd. DE GEZONDMAKING VAN HET RLOEMBOLLENBEDRIJF. De voorwaarde voor een regee- ringsgarantie. De minister van oeconomisohe zaken maakt bekend, dat aan ieder aangeslotene van de Nederlandsche Bloembollenkweek- centrale te Haarlem garantie gegeven wordt, dat de minimumprijs voor den bin- nenlandschen handel in bollen en narcis sen. tulpen en hyacinthen zal worden be taald. Deze garantie geldt voor de dooi den aangeslotene op 15 October a.s. nog niet verkochte leverbare bollen, welke vol doen aan de eischen der inlevering, welke door hem zijn geoogst op de bii hem ge- inventariseerde oppervlakte, verminderd met de door hem in te leveren, resp. te reserveeren hoeveelheid tot het navolgen de maximum: 1. Voor narcissen 9 kg per Rijnlandsche roede (R.R.). 2. Vroege tulpen 175 stuks, maat 10 cm cn hooger per R. R. 3. Darwin-, Mendel-, Late en andere tul pen 195 stuks, maat zift 10 en hooger per R. R. 4. Hyacinthen: a. voor degenen, die reeds in 1932 onder goede controle vrijwillig hebben ingele verd 14.5 hl bollen; maat 13 cm en hooger per 100 R. R. b. voor hen, die niet vallen ondel- a.: 12.6 hl bollen, maat 13 cm en hooger per R. R. Om voor deze garantie in aanmerking te komen moet de aangeslotene op beschik king van 't bestuur der Ned. Bloembollen- kweekcentrale, de hoeveelheden ten minste tweemaal publiek voor deo handel beschik baar hebben gesteld. Deze garantie zal gedekt worden uit de opbrengst eener heffing op den export van de oogsten van 1933,1934 en 1935, als mede een heffing tot een maximum van 5 cent per R. R. over de plantjaren 1933 1934 en 1934—1935. TEGEN PYAMA EN STRAPERIA). Actie van een r.-k. Goolsche groep tegen volksverwlldering. Onder voorzitterschap van mr. M. de Kort, r.-k. raadslid te Bussum, heeft zich een „r.-k. Gooische actiegroep tegen volksverwildering" gevormd. Deze groep, die voorts uit drie Bussumers, een Naar- denaar en een Hilversummer bestaat, heeft zich met een adres gewend tot den burgemeeser van Hilversum om maat regelen tegen het zich in badpak of pyama-pantalon vertoonen op den open baren weg en met een adres tot B. en W. van Laren om onverwijlde maatregelen tegen het Straperlospel, waartoe de bur gemeester dier gemeente (die r.-k. is, evenals de heer Lambooy van Hilversum) verlof heeft gegeven. IN DUITSCHLAND VERBODEN BLADEN. Onder de bladen, waarvan bij besluit van de regeering de invoer in Duitsch- land verboden wordt, is ook Die Cbils - liche Gewirtschaftsinternationale, verschij nend te Utrecht. exemplaren van de brochure van ir. Soe- karno in beslag werden genomen. Uit Soerabaja: In het clubhuis van de P. I., op Plampitan, heeft de politie een tiental personen waargenomen, die voor gaven kranten te lezen, welke echter alle maal ongeopend ter tafel lagen. De facto waren het P. I.-leden, die luisterden naar een toespraak van den voorzitter van de afdeeling Soerabaja van genoemde organi satie. Aangezien derhalve hier dus sprake was van een vergadering, zonder daartoe verkregen toestemming, greep de politie I in. Toen ook na een waarschuwing nog I zeven personen bijeen bleven, werd de j voorzitter aangehouden, ter fine van on- I derzoek. De kwestie komt voor het iands- ceivcht. Voor een vlucht van New York vla Parijs naar het Oosten. De Fransche vliegers Codos en Rossi, die een poging ondernemen om het record voor de langste vlucht op hun naam te brengen, zijn Zaterdagochtend om 4 uur 41 min. uit New York vertrokken. Zij wil len over Parijs naar het Oosten vliegen en zulten niet landen, voordat hun laat9te j benzine is uitgeput. Zij beschikken over 11770 gallons, d.w.z. iets meer dan 8000 liter. Als leeftocht hebben zij vijf vette kip pen, krachtige bouillon, 36 sinaasappels, sterke koffie en 24 citroenen bij zich. Dn menu heeft hun al den bijnaam van de „vliegende lekkerbekken" bezorgd. VERZOEK OM INLICHTINGEN. Over het vliegtuig Lithuanica. De Koninklijke Nederlandsche vereeni- ging voor luchtvaart, waarvan het alge meen secretariaat is gevestigd te 's-Gra- venhage, Anna Paulo-wnaplein 3. deelt het volgende mede: De Aero Club van Lithuanie verzoekt ons inlichtingen in te winnen in den meest uitgebreiden zin over de vraag of op den 16en Juli iemand hier te lande een van liet Westen naar het Oosten vliegende, in oranje verf gekleurde ééndekker, gemerkt met het No. 688 E, heeft waargenomen, en zoo ja, waar en ongeveer hoe laat. Dit vliegtuig zou dan zijn het op 17 Juli in Duitschland afgestorte vliegtuig „Litua- nica", dat van New-York op weg was naar Litauen en waarvan getracht wordt de route vast te stellen. Binnenland. ONDER EEN AUTO GERAAKT. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond is de 6-jarige A. Kraaye- veld uit de Slaghekstraat in de Polderlaan te Rotterdam van een rijdenden vracht auto gevallen en onder een van de wielen geraakt. Het ventje was vrijwel op slag dood. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel verboerd. DOODGEVALLEN. Prachtige auto-vacantle tocht over den afsluitdijk. De Fransche vliegers Codos en Rossi zijn Zaterdagmorgen 11.25 pl. tijd bij het Sable-eiland ten Oosten van Haiifax ge- Nieuwe interneerlngen? Aneta meldt uit Batavia: De „Javabode" meldt, dat alle hoofden van gewestelijk bestuur in Ned.-lndië tele grafisch zijn uitgenoodigd om opgave te deen van personen, die in aanmprking komen voor interneering. Optreden der politie. Aneta meldt uit Medan: De'politie deed een inval in het clubhuis van de Partai Indonesia. Zij nam schrifturen in beslag, benevens het arChief. Een gelijke inval werd gedaan te Siantar, waar eveneens zien. NOG MEER GCEAAN.VLUCHTEN. De Poolsche vliegers, de gebroeders Benjamin en Josef Adamowitz treffen voorbereidingen voor een Atlantische vlucht over Habour Grace naar War schau. Uit Londen wordt gemeld, dat de En- gelsche oud-luitenant Grierson van het vliegveld Brough bij Huil Zaterdagmor gen is vertrokken voor een vlucht naar New-York. De Zwitsersche vlieger Karl Nauer is uit Kaapstad vertrokken voor een vlucht naar Londen. BALBO MORGEN VERDER? Als het weer goed is, wil Balbo Woens dag met z;jn eskader naar de Azoren en verder naar Lissabon vertrekken. DE STRATOSFEERTOCHT VAN COSIJNS. Averij aan het schuitje. Cosijns heeft Vrijdag liet kogelvormige schuitje van zijn luchtballon, waarmede binnenkort de stratosfeertocht gemaakt zal worden, aan drukproeven onderwor- j pen, waarbij aan één van de patrijspoor- ten schade is ontstaan, die echter binnen I enkele dagen hersteld kan worden. Veertien dagen uitgesteld. De derde stratosfeertocht door den Be'g, Max Cosijns en den Nederlander, De Bruyn, 'heeft met tegenslag te kampen. Aan den gondel moeten eenige herstellin gen worden uitgevoerd, daar de toegangs opening eenigszins is misvormd. Hiertoe zullen de toestellen uit den gondel moe ten worden genomen en is er een vertra ging van tenminste 8 dagen. De opstij ging zal dan eventueel pas in de tweede helft van Augustus kunnen plaats heb ben. Vrijdagavond om 11 uur, Oostelijke standaardtijd van Amerika, is Settle, de I winnaar van den Gordon Bennetwedstrijd in 1932, te Chicago opgestegen voor een tocht in de stratosfeer. De ballon bereikte echter slechts een hoogte van 250 M. Toen dreef hij en na ruim 20 minuten moest een noodlanding gemaakt worden op het spoorwegetablis sement van Burlington. Settle, die onge deerd bleef, weet de mislukking aan een lek in het omhulsel. Hij wil de averij zoo spoedig mogelijk herstellen en dan ter stond weer opstijgen. Nader wordt gemeld: Na tien minuten verloor de ballon reeds vaart en boven de Chicago-rivier reeds aanzienlijk aan hoogte. Hoewel het uitlaatventiel beschadigd was, slaagde Settle er in 'e gevaarlijke nabijheid der hooge pakhuizen weg te komen, en midden in de stad bij een kanaal in de 14e straat te landen. Toen het bericht van zijn noodlanding hekend was, haastte men zich van het Stadion Soldiersfield naar de plaats van de landing. Inmiddels is be kend geworden, dat Settle bij het neer komen licht aan het hoofd werd gewond. Volgens een ander bericht heeft Settle medegedeeld, dat hij op 1500 meter hoogte de ventielklep had opengetrokken om eenigen tijd op die hoogte te blijven. Het ventiel wilde echter niet meer sluiten en toen begon de ballon te zakken. Settle be gon ballast uit te werpen, 55 zakken elk van 40 pond, maar de ballon bleef dalen. Settle was zeer verheugd, dat zijn bal lon en de instrumenten niet beschadigd zijn. Hii hoopt spoedig een nieuwe poging te ondernemen. Bijzonder interessant is het, om thans een een kijkje te gaan nemen in het nieuw- gewonnen land en om nü de vroegere Zui derzeekustplaatsen te bezoeken. Over eenige ja- -1 imn ~rs zal zoowel het een als het ander aanmerkelijke veranderingen hebbo; ondergaan! En terwijl in vrijwel alle landen ter wereld woorden van lof geuit ziji voor de grootsche werken, die daar in Nederland tot stand gebracht worden zijn er nog heel veel Neder landers, die van dit alles nog nimmer iets met eigen oooen aanschouwd hebben. Bo vendien, zoo schrijft ons de A. N. W. B.~ Toerisfenbond voor Nederland, kan met een dergelijken rondrit, per auto gemak kelijk een bezoek aan andere, zeer mooie deelen van ons land gecombineerd wor den, Ontwikkelen en afdrukken roTOAmrakeien >t Keizerstraat 75. Langs den duinvoet. gaat de op het bijgaande kaartje afge- i beelde, in Den Haag beginnende, tocht 1 noordwaarts. De prachtige omgeving van Haarlem, de nog bijna ongerepte duinen bij Bloemendaal, het natuurschoon ten noorden van de bloemenstad en eveneens nog benoorden Velzen, gevoegd bij de zeer goede wegen, maken dezen rit tot een genot. Hier liggen allerlei rustige bad plaatsen, hier bevindt' men zich in de on- middellijke nabijheid van de pittoreske stad Alkmaar, kortom, hier kan men het een dorado noemen voor den autotoerist natuurliefhebber. Over het voormalige eiland Wieringen gaat het vervolgens over veel te smalle wegen naar den af sluitdijk, met zijn uitnemende wegverhar dingen een eerste klas snelverkeersweg! Een kleine dertig kilometer scheiden Noord-Holland nu van Friesland, waar de wegtoestanden nog even achterlijk als b.v. op Wieringen blijken te zijn. Door het Friesche land gaan we verder over Harlingen, Franeker. Leeuwarden naar Groningen, het centrum van de gelijknamige provincie, centrum van cultuur en handel in het noorden te vens. Twee wegen voeren van hier zuid waarts: over Zuid-Laren, Gieten, Assen en Hoogeveen via de Overijsselsche heu velen en langs de onvolprezen Veluwe- zoom naar Arnhem of wel door de onbe kende streek tusschen Groningen en Steen, vervolgens langs Giethoorn en zoo dwars over de Veluwe naar Gelre's hoofdstad. Beide wegen zijn mooi, de eer ste evenwel is het meest aanbevelenswaar dig. Zooals de stippellijnen op het kaartje aangegeven, kan men natuurlijk ook van Zwolle uit langs de Zuiderzeekust het westen van ons land weer bereiken, men passeert dan typische visschers-stadjes. Een niet onaardige omweg is het, welke van Gieten over Emmen en Westerbork naar Beilen en Hoogeveen gaat, men volgt dan voor een groot deel den oostelijken rand van de Hondsrug. De Wieringermeer wordt doorkruist, wanneer men van Den Oever via Hippolytushoef en de Houkes over Slootdorp en Middenmeer naar Am sterdam rijdt en deze rit door Nieuw- Nederland is zeer interessant, ofschoon de eerste aanblik van dit land natuurlijk tegenvalt, omdat alles er nog dor en kaal uitziet. Men moet ook even een bezoek brengen aan den Wieringerwerf-terp, een vluchtheuvel, die „voor alle zekerheid" aangelegd is. Wanneer men dan later op den dag van Amsterdam naar de Residentie den weg door den Haarlemmermeerpolder kiest, kan men ongezocht vergelijkingen maken tusschen thans en toekomst, want de Haarlemmermeer is nu al ongeveer 90 jaar geleden drooggelegd, zoodat het toe komstbeeld van den Wieringermeer dat van den grooten polder tusschen Amster dam en Den Haag vermoedelijk wel aar dig zal gaan benaderen. Kilometerafstanden. Wij laten hieronder de voornaamste kilometerafstanden volgen van de hoofd route en de verschillende varianten. 1. Den Haag: Wassenaar 10.8; Voge- 1. Den Haag; Wassenaar 10.8; Vo gelezang 36.7; Zandvoort 47.3: Bloemen daal 56.6; Velsen (pontveer) 65.2; Bever wijk (zijweg n. Wijk a. Zee) 67.4; Drie sprong bij „De Franschman" (zijweg n. Bergen aan Zee) 89.0; Schoorldam 97.3; Stolpervlotbrug 110.4; Den Oever 141.9; Friesche kust 171.2; Zurich 173.5; Har lingen 180.9; Franeker 189.9; Leeuwar den 207.9; Groningen 264.9; Zuidlaren 282.1; Gieten 295.0; Assen 309.0; Beilen 325.2; Hoogeveen 342.6; Ommen 370.2; Hellendoorn 386.0; Lochen 414.6; Zut- phen 431.06 Arnhem 460.7; Ede 478.9; Zeist 510.8; Utrecht 521.5; Bodegraven 551.7; Leiden 575.6; 2. 's-Gravenhage; Lisse 27.9; Hoofd dorp 41.6; Amsterdam (Tolhuis, overzijde van het IJ) 61.3; Buiksloot 63.9; Broek in Waterland 71.1; Edam 81.3; Hoorn 99.1: Aartswoud 114.0; Slootdorp 126.8; De Houkes 132.4; Hippolytushoef 135.4; Den Oever 141.9. 3. Groningen; Eelde 10.4; Rhoden 20.8; Norg 29.8; Veenhuizen 42.4; Elslo 62.6; Zorgvliet 66.4; Frederiksoord 78.8; Steen- wijk 87.4; Giethoorn (Noord) 93.9; De Blauwe Hand (linksaf) 99.2; Wanneper- van 101.8; Meppel 109.7; Staphorst 115.9; Zwolle 135.1. 4. Gieten; Borger 10.6; Emmen 28.0; Noordsleen 34.8; Westerbork 53.0; Bei len 60.0. 5. Zwolle; Nunspeet 30.5; Harderwijk 43.2; Putten 53.9; Nijkerk 63.9; Amers foort 74.8; Soesterberg 83.4; Utrecht 96.9; Breukelen 110.3; Loenen 115.3; Abcoude 125.0; Amsterdam Leidscheplein 139.0. 6. Zutphen: Epse 11.5; Deventer 15.4; Wijhe 33.4; Zwolle 48.7. 7. Arnhem; Apeldoorn 29.0; Vaassen 37.0; Epe 44.4; Heerde 50.2; Hattem 60.8; >lle 67.8. Tijdens liet verrichten van werkzaam heden is de arbeider H. Jansen te Budel van geringe hoogte van een ladder geval len. De man kwam op 'iet achterhoofd te recht en liep *>n zware hersenschudding op. Kort na het ongeluk is hij overleden. DE BRUIDSCHAT VERLOREN. Te Nijmegen heeft Donderdag een meisje, dat eerstdaags zal trouwen en, in verband met dat voornemen inkoopen zou doen, in de stad een tasch verloren, waar in een bedrag van 1120 aan bankbiljet ten van 25 en 10 en een beurs met kleingeld. Buitenland. 100.000 belangstellenden op grond van de verklaring van den ar beider Tllmant ('ome, dat hij een medcdeellng had te doen; men staat sceptisch tegenover zijn verklaringen. De corr. van de Nw. Rott. Crt. te Brus sel meldde Zaterdag: Zaterdagochtend heeft er te Beauraing een reusachtige bedevaart plaats gehad naar de grot, waar verscheidene personen weer verschijningen van Maria hebben gezien. Er waren 35 extra treinen inge legd, die ongeveer 30.000 bedevaartgan gers naar Beauraing brachten. Met degenen, die per auto of andere vervoer middelen waren gekomen, kan het totaal wel op 100.000 menschen geschat worden. Beauraing is van uiterlijk totaal ver anderd sedert Januari. De handel in reli- gieuse artikelen heeft ondenkbare afme tingen aangenomen en het stadje gelijkt nu veel op het Vlaamsche bedevaartsoord Scherpenheuvel. De politie had uitgebrei de verkeersmaatregelen getroffen. Auto's mogen niet door de stad rijden en wor den verder buiten geparkeerd. De bedevaart is min of meer spontaan tot stand gekomen, nadat de metaalarbei der Tilmant Come, die zegt wonderbaar lijk te zjjn genezen, bekend had gemaakt heden een onthulling te zullen doen. Hierdoor ontstond een vloedgolf van nieuwsgierigen. Zaterdagavond was er in de omgeving van Beauraing geen enkel hotel meer vrij, zoodat velen den nacht in hun auto of op een stoel in de open lucht doorbrachten. 1500 zieken waren aangevoerd en werden groepsgewijze in den kloostertuin toegelaten. Omstreeks 9 uur was de drukte voor de grot geweldig. Dan verscheen Tilmant Come in ge zelschap van priesters en doktoren. Het défilé voor de grot wordt gestaakt. Til mant Come begeeft zich eerst naar den Meidoorn, waar de verschijningen ge zien zijn, en daarna naar het kapelletje in den kloostertuin. Dan komt hjj weer terug op den straatweg. Hij spreekt voort durend doch er is niets van te verstaan. Een der doktoren belicht zijn oogen met een zaklantaarn, waarna hij met de han den voor zijn oogen beweegt. Om 9 uur 7 minuten is zijn visioen geëindigd. Dan 8 Augustus. Naast mij zit een wan. hopig man. Hij zoekt werk, hij zoekt een toekomst, hii zoekt een perspectief. „Er zijn nog geen indigo hemden," 2, ik. Kies een symbool en ontketen e wereldbeweging. Daar is geld mee te verdienen." Hii staart mij aan, zonder te begrijpen „Indigo hemden?" zegt hij eindelijk ongeloovig. „Ja zeker. Je moet iets nieuws beden- ken. en menschen achter je aan zien te krijgen. Dan kun je boeken, en hemden en dassen, en insignes, en kranten vey- koopen zooveel als je wilt. Maar er zijn dingen waar je op moet letten. Je moet niet bekend maken wat je eigenlijk be doelt, want dan kriig je bestrijders, eii dat is schadelijk voor je prestige! Jt> ,'„0et alles in 't vage houden, zoodat niensdhen met verstand geen vat op je hebben maar wel honderd maal hetzelfde zeggen' zoodat het in de hoofden gehamerd wordt' liefst 's avonds als de hersenen te ver moeid ziin voor kritiek. Rooie hemden bestaan er al, bruine, oranje, zwarte ook witte en gele worden bii sport gebruikt' Ik dacht dus zoo aan indigo.... het»her innert ook alweer even vaag aan Indië zonder er iets mee te maken te hebben en dat is net goed. Dan kies je dus een symbool en een leuze. Wat dunkt je van een flitspuit, met de leus; „Dood aan de insecten der maatschappij"? of van een syphon spuitwater, met den slagzin: „Een kouwe douche voor het vermolmde stelletje." Het vermolmde stelletje? Ja, dat moet je goed begrijpen. Voor een nieuwe beweging is alles wat voorbij is, vermolmd. Je moet er dus, als je zoo iets nieuws op touw zet. van het begin af van doordrongen zijn, dat alle stroomin gen, die niet een indigo-hemd dragen (ol een flitspuit, resp. douche), vermolmd zijn. N' importe of ze vandaag nog tot de extreemste, gedurfdste, radicaalste ver schijnselen van den tijd behooren, jij moet ze tot „vermolmd" proclameeren. Dat hebben je voorgangers ook gedaan. En wat natuurlijk héél belangrijk is, je kunt de beweging onmogelijk in je eigen land laten beginnen. Dan geneeren de men schen zich voor navolging. Je moet het in het buitenland pousseeren, Portugal, Cuba of zoo. en dan hier overnemen. Dan gaat het erin als koek. En ten slotte moet je ook een groet bedenken, waardoor de in digo-hemden, zoolang de flitspuit-insignes nog niet klaar zijn, elkander kunnen her kennen. Den wijsvinger aan den neus of zoo. Maar dat is van later order. Hoofde zaak is eerst, dat ie alle andere groepen ineens voor vermolmd en voor corrupte misdadj^ers'verklaart en een indigo-hemd aantrekt. Maar zorg vooral, dat je 'n hon derdduizend ervan hebt klaarliggen, want je hebt er geen idee van hoe 'n behoefte hier bestaat aan buitenlandsche voorj beelden. Wedden dat hjj over 'n jaar rijk is? Huizen, 296 m. NCRV.-Uitzending. 8.(*> Schriftlezing en medidatie. ontstaat er een hevige woeling onder de 8.15—9.30 Gramofoonpl. bedevaartgangers, die trachten te weten10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. G. Laarman. te komen wat de man heeft onthuld. Naar wij vernemen schijnt hjj de ver schijning opnieuw te hebben gezien. O. L. Vrouwe van Beauraing verplaatste zich nu naar den spoorweg, die aan den overkant van dbn straatweg ligt. Een 11.0012.00 Trio v. d. Horst m.mv. C. Ravenzwaay Möllenkamp (zang). I2.I5 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert S. P. Visser. 1.152.00 Vervolg Trioconcert. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Chr. Lectuur. leger van engelen begeleidde haar en hij 3 30 Kinderkoor „De jonge garde" o.l.v. "A. Q hoorde muziek. Wat Tilmant Come ge-1 Riethoff m.m.v. J. J. Ponse (piano) en Grif* zegd heeft komt op het volgende neer: I mofoonpl. De verschijning zeide, dat in de rieh- ji00 Kinderuur. ting van den spoorweg een eenvoudige Afgestaan 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Declamatie door mej. N. Nobach. 8.00 Amsterd. Salon-orkest o.l.v. Kiekens, 9-00 Causerie door S. M. v. d. Galiën. 9.3010.30 Vervolg concert. Hierna tot 1130 Gramofoonpl. Ca. io.oo Vaz Dias. kerk te harer eere moest worden ge bouwd. Op het hoogaltaar moest zich een beeld van het Heilig Hart bevinden en waarvan de voeten door het tabernak-1 moesten zijn verborgen. Een der handen moest op het hart rusten, de andere zich in zegenend gebaar opheffen. Op hetzelf de altaar moest een beeld worden ge plaatst van O. L. rouw van Beauraing, en boven de beelden zou een duif moeten komen, met de vleugels uitgespreid over beide beelden. De oogen van de duif moesten zich vestigen in de richting van het beeld van den Heiligen Joseph. Boven dit alles zou een schitterende ster moeten komen. Come is in het klooster aan een kruis verhoor onderworpen, waar zijn verkla ringen een sceptisch onthaal vonden. Ook de vermelding van zijn wonderbaarlijke genezing, die zou hebben plaats gehad in den tuin van het klooster, wordt hier slechts onder voorbehoud aanvaard. DONDERDAG 10 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. ooeen van da duif AVRO-Uitzending. °?geJ! V.al,1,.e flmI 8.00 Gramofoonpl. WOENSDAG 9 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VAR A-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Trio Favoriet o.l.v. W. Drukker, H. Beek decla matie). 0. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert door een ensemble o.l.v. Hendriks. I. d. pauze, gramofoonpl, 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Voordracht door Tine Medema. 3-oo3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4-30 Gramofoonpl. 5.00 Radiotooneel voor de kinderen. 5-30 Het Wiener Bohème orkest. 7.30 Rob. Geraerds: Spanje. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Haarl. orkestver. o.l.v. Dr. Fr. Welssmsn# m.m.v. Marcel Wittrisch (tenor). 8.50 Gramofoonpl. 9-00 Haarl. Orkestver. o.l.v. Dr. Fr. We'6 mann, m.m.v. Henri Temianka (viool). 9-30 Gramofoonpl. 9-45 Haarl. Orkestver. o.l.v. Dr. Fr. WfS nrnn, m.m.v. Marcel Wittrisch (tenor),* 10.30 Gramofoonpl. -| 11.00 Vaz Dias. c klM 11.10—12.00 Uit het Palals de Danse te »cn<r veningen: Ray Noble en zijn orkest, Huizen, 296 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, KRO. Hierna NCRV. 11.00—12.04 11.00 RVU: Mej. Dr. S. C. J. ten Dam Ham: Koo—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. Ontstaan en ontwikkeling der vrouwenbewe ging. 11.30 Trioconcert. 12.00 A'damsch Salon-orkest o.l.v. Kiekens, en Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Kinderuur. I «1 4-15 Gramofoonpl. 5 Kfk ARA Mand0,'ne Ensemb,e O.l.v, J. B. S'4(pianoCert A' d>: B°°y ^zang) en J* Vogel 6.00 Vervolg Mandolineconcert. 6.15 Vervolg zangrecital. 6.30 RVU: Dr M. Eisma: Het strand. .00 Causerie Jan Oudegeest, 7-15 Orgelspel J. Vogel. 7.2S Dr. M. Levy: Het antisemitisme. 7-45 Vervolg orgelspel. 8.00 SOS-Berichten. 8.02 Vaz Dias. lór vThDAI?;'lrr.ysons" (accordeon). 8.25 VARA-Varia. 8.30 Vervolg accordeonconcert. 8.40 Henri Marchand zingt. 9.00 Eddy Walis en zijn ensemble. 10.00 Henri Marchand zingt. 10.15 Vervolg Eddy Walis. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Éntef* 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuur. 12.15—1.45 Orkestconcert. Gramofoonpl. 2.003.30 Gramofoonpl. Unvfc 4.00 Bijbellezing door Ds. H. 'A'. ten M.m.v. zang en orgel. enrotlii 5.00 Kwartetconcert o.l.v. Louise Lau 6.30 Causerie, J. Schipper, 6.45 Knipcursus. 7-15 Ned. Chr. Persbureau. A o 7.30 Journalistiek weekoverzicht ooor 8.00 Dameskoor o.l.v. Kath. ^c^.0CniZj^M m.m.v. M. Verhoeff (fluit) en W. daal (piano). 900 Causerie door G. v. Roekei. 9-3011.30 Gramofoonpl. 10.00 Vaz Dias. m 1r

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 2