r NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BuitenSandsch overzicht. Wij breien!!! r.ifïS /O. z 1 (A S. I. UWiUSil I h V.V.V. „Heldersfisiang'' No. 7317 EERSTE BLAD DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933 61ste JAARGANG Koegra™Tnna Paulow006V00ru*tbet'H«'tler»ch0 Courant f 1.50; voor land f 2 - Tede" Oo^' w 611 Texel f bi— mail en o^rtge LdP" f 2'10' Mem PCr resD ftRft 1 o7n a Losse nos. 4ct.;fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp. 0.50 0.70, f 0.70,fl._. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50,71.70. Zal het econonsch-experiment in de Ver. Staten sla gen Naar een handelsoorlog tusschen Engeland en Japan. De gespannen verhouding tusschen Duisch- land en Oostenrijk. 0e militaire actie in het Verre Oosten. in 50 dessins, kleur-echt, - wasch-echt, Wordt lid van" omdat het Vreemdelingen verkeer is Landsbelang", Streekbelang, Stadsbelang en UW BELANG FEUILLETON „Omdat jij mijn geluk bent". COURANT Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. O. DE BOER. Uitgava N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ja. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentién (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. by vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. Zal het economisch experiment in de Ver. Staten slapen? Dat is een vraag van groote beteekenis, omdat het, wanneer het slaagt, wel eens navolging zou kunnen vinden in Europa, waar men met dezelfde moeilijkheden worstelt als aan den over kant van den Oceaan. De lib. N. R. Crt. is een weinig pessimistisch gestemd ten opzichte van het succes. Het blad schrijft o.m.: Aanvankelijk ging het vooispoedig. Van alle kanten kwamen geestdriftige toe zeggingen van medewerking en het aantal „blauwe adelaars", het zinnebeeld 't welk ondernemers die het herstelprogramma metterdaad steunen in hun schild mogen voeren, groeide buitengewoon snel aan. Na den eersten toeloop is echter stagnatie gekomen. Zeer belangrijke takken van be drijf maken bezwaar tegen de blanket- codes. die verlaging van den werktijd en verhooging van loonen inhouden, ten einde meer menschen aan het werk te kunnen zetten en de koopkracht van de bevolking op een hooger peil te brengen. Om de grootste groep te noemen: met de petroleum-, ijzer- en kolenindustrie is nog altijd geen code tot stand kunnen komen, hoe vaak en langdurig met de vertegenwoordigers daarvan ook overleg is gepleegd. Volgens de jongste berichten zijn president Roosevelt en zijn rechter hand generaal Johnson nu voornemens van verdere pourparlers af te zien en een voudig aan deze sleutelbedryven een code van werkuren en loonen op te leggen en wel binnen zeer korten termijn. Johnson heeft verklaard dat, tenzij de betrokken ondernemers voordien toehappen, het decreet daaromtrent met 1 September zal afkomen, doch Roosevelt wil er nog meer haast mee maken. Door de bijzondere vol machten die het Congres hem heeft ver leend, is de President inderdaad bevoegd codes bii maatregel van bestuur af te kon digen. Men heeft in Amerika nu al ruimschoots de ondervinding opgedaan, dat het pro gram van herstel veel dieper in allerlei economische verhoudingen ingrijpt dan men had voorzien. De vermindering van de werkloosheid beantwoordt evenmin aan de optimistische verwachtingen, die Roosevelt den 24sten Juli in de radiorede, waarmede hij de cam pagne inleidde, tot uiting bracht. Hij zeide toen, dat op Labour Day (5 September) zes millioen werkloozen dus bijna vijf tig procent van het totale aantal, dat in het begin van dit jaar op 14 millioen werd geschat weer in het productieproces moesten ziin opgenomen. Van dat tijdstip scheiden ons nog slechts ruim twee we ken, en Donderdag heeft de minister van arbeid Perkins verklaard, dat sedert 1 Maart 1.400.000 werkloozen weer arbeid hebben gevonden en dat sedert Juli het aantal werkende fabrieksarbeiders met 400.000 is gestegen. Dat ziin al heel teleur stellende cijfers, vooral als men bedenkt, dat van de genoemde 1.400.000, tusschen Maart en 24 Juli zeker de helft reeds ar beid had gevonden. In deze omstandigheden rijst als v; zelf de vraag, of de proef zal worden voon- wollen kleeding, ook badpakken, kousen en sokken (ook de allerfijnste) JAAP SNOR, Zu.dstraat 19 (Let op den gelen winkel). gezet, ook wanneer daarvoor geen verdere afbraak van den dollar noodig mocht blij ken, zegt het blad. De j,United Press heeft „uit kringen van het Witte Huis" vernomen, dat de autori teiten de uitkomsten van het herstelpro gram nog nader willen aanzien, vóór zy beslissen over het nemen van (nieuwe) inflatie-maatregelen. Men mag hopen, dat de waarschuwing, die bekende financiers daartegen hebben laten hoeren, de hoogste autoriteiten en met name president Roosevelt, die naar men weet door het Congres is gemachtigd de goudwaarde van den dollar tot de helft te verlagen, zal weerhouden van overijlde besluiten. schen Engeland en Japan bij te leggen door nieuwe vriendschappelijke onderhan delingen, doch men gaf toe, dat men ia Japansche kringen weinig hoop op over eenstemming heeft. Algemeen acht men den hondelsoorlog tegen Engeland in ziin scherpsten vorm onvermijdelijk. Rap mond Poincarè, Frankrijks voormalipe president, hoopt zich weer aan de journalistiek te wijden, nadat hij zijn herinnerinpen voltooid heeft. Naar een handelsoorlop tusschen Japan en Enpeland? De Britsche regeering heeft besloten tot het weren van bepaalde Japansche producten van de Engelsche markten. Het betreft hier een maatregel van zelfbehoud, doch Japan schijnt daar over zoo gebelgd te ziin, dat men met spoed een aantal tegenmaatregelen be raamt. De vooraanstaande Japansche industri- eelen hebben in de voorbereiding daar van een belangrijk aandeel. Een der lei ders van de voornaamste groep van expor teurs te Osaka, die den export controleert van het belangrijke industriegebied in West- en Midden-Japan, verklaarde, dat Japan een aanval zal gaan doen op de Brit sche handelspositie in Zuid-Amerika, die de Engelschen juist in de laatste jaren met zooveel moeite hebben opgebouwd. Ge poogd zal worden de Engelsche producten van de Zuid-Amerikaansche markt te ver dringen, waarbij men naar aan de Ameri- kaarsche pers werd medegedeeld, zal trachten elke concurrentie met Ameri- kaansche producten te vermijden. Een hooge ambtenaar van de handelsaf- deeling van het Japansche ministerie van buiten la ndsche zaken, verklaarde dat de opzegging van het Br. Indisch-Japansche handelsverdrag, dat in October afloopt, en de verhooging der tariefmuren, gericht tegen de Japansche goederen, beschouwd worden als een bedreiging van het oecono- misch bestaan van Japan. Alsnog zou men trachten de stijgende moeilijkheden tus- De onrust in Ierland. Eamon de Valera, president van den Ierschen Vrijstaat. De pespannen verhoudinp tusschen Duitschland en Oostenrijk heeft ook vooral de aandacht van Frankrijk. In de Fran- sche pers zijn er tal van artikelen aan ge wijd, die vaak in scherpen toon waren ge steld. De „Petit Parisien" schreef dezer dagen over de spanning o. a.: „Terwijl de provocaties door de natio- naall-socialistische elementen in Duitsch land voortduren, worden tusschen de kan selarijen van Londen, Parijs en Rome de besprekingen voortgezet over de middelen tot steun aan de regeering te Weenen. Over de wijze van interventie is nog geenerlei beslissing genomen. Het schijnt echter, dat men in de rich ting wil gaan van directe economische en financieele hulp. Hoe prikkelend ook do uit München uitgezonden redevoerin gen mogen ziin, men moet de beteekenis daarvan evenmin overdrijven, als van de bedreiging met een actie door het z.g. „Oostenrijksche legioen". De „Echo de Paris" waarschuwt nog maals tegen behandeling van het Duitsch- Oostenrijksch conflict voor den Volken bond. Het blad vraagt zich af, wie de zaak bij den Volkenbond aanhangig moet ma ken. Dollfuss voelt zich daartoe niet sterk genoeg in verband met de stemming in Oostenrijk zelf. Engeland heeft te slechte herinneringen aan zijn diplomatieke stap pen van 7 Augustus en Frankrijk voelt er eveneens weinig voor. Het blad bepleit nogmaals diplomatieke stappen der Fran- sche regeering te Berlijn. DE ITALIAANSCHE WEERMACHT. Toen in het laatst van Juli generaal Gazzer aftrad als minister van oorlog en Mussolini zelf weer deze portefeuille op zich nam, verzekerde men van vele kan ten, dat dit de inleiding was tot een ver- eeniging van de drie ministeries van oor log, marine en luchtvaart tot een enkel ministerie van landsverdediging. Thans bevatten de Regime Fascista, Tribuna en Giornale d'Italia een artikel, dat de noodzakelijkheid betuigt van een heid in de organisatie der verschillende onderdeelen van de weermacht, waarbij de fascistische militie wordt inbegrepen. Deze moet nog nauwer dan tot dusve» met de bestaande vormen van de weer macht verbonden worden. De geheele mi litaire organisatie dient onder één minis ter van weermacht te komen en dat kan alleen de Duce zijn, die „alle draden kent van de binnen- en buitenlandsche politiek, waarvan hij de wever is." Hij is de man, die de nationale politiek richt op het doel, dat alleen den souverein en hem bekend is. Dit artikel zal wel beschouwd mogen worden als een aankondiging, dat de verwachte wijziging thans spoedig haar beslag zal krygen. DE STRIJD TEGEN DE MALAISE IN DE VER. STATEN. President Roosevelt heeft besloten dat het uit de burgery gerecrueerde korps werkers bij de bebossching nog zes maan den lang op volle sterkte (314.000 man) zal worden gehouden. DE STRIJD OM DE ARBEIDSOODES IN DE VER. STATEN. De petroleumindustrie weigert. De leiders van de petroleumindustrie in de Ver. Staten hebben een krachtiger controle op de prijzen gevraagd. Zij deel den Roosevelt en generaal Johnson mede, dat zij de code voor de petroleum-industrie in haar tegenwoordigen vorm niet kan aanvaarden. DOLFUSS BIJ MUSSOLINI. De Oostenrijksche bondskanselier Doll fuss is Zaterdag per vliegtuig in de zee badplaats Riccione bii Rimini aangekomen. Daar vinden zijn besprekingen plaats met Mussolini, die zich vermoedelijk reeds te Riccione bevindt. Daar Mussolini vermoe delijk reeds Zondagavond zal vertrokken naar de manoeuvres in N.-W.-Italië. zou den de besprekingen zich waarschijnlijk beperken tot Zaterdag en Zondag. Reuter meldt nog, dat het onderhoud niet voor het einde dezer maand of zelfs begin September verwacht werd. Dollfuss zou echter verzocht hebben om het eerder te doen plaats hebben. GEVECHT IN MANDSJOEKWO. Twee honderd dooden. In het gevecht dat zich Zaterdag ten Noordwesten van Ningoeta ontwikkelde tusschen aan de regeering van Mandsjoe- kwo vijandig gezinde troepen en volge lingen van de regeering van Madsjoekwo sneuvelden tweehonderd mannen. Een te Charbin gepubliceerd officieel communi- De nieuwe president van Cuba, Cespedes. -f Ontwikkelen en afdrukken 4 roroAariKEom Fotohandel Jac. de Boer, Keizerstraat 75. qué zegt, dat tegen de regeering van Mandsjoekwo strijdende troepen ten ge tale van 700 op weg naar het Zuiden wer den aangevallen door een bende van 20 Japansche consulaire politieagenten en 50 Koreanen. Na een gevecht, dat zes uren duurde, trokken eerstgenoemde troepen terug. Mededeellngen in een Wit- Russisch blad te Harbln. Reuter melat uit Harbin: In het Wit-Russisch blad Rupor geeft iemand, die een reis gemaakt heeft van Mantsjoekwo naar de Oostelijke zee-pro vincie der Sovjet-Unie, vanwaar hy ziin moeder en zijn zusters heeft terugge bracht, een beeld van de militaire bedry- vigheid der Sovjets. Hij verhaalt, dat hy het gebied der Sov jet-Unie betrad op een punt tus- I schen Smakoffka en Sviagino, 200 km ten i zuiden van Iman. In dit district, aldus schrijft hy, staan militaire posten van 40 roode soldatei met machine-geweren, alsmede verschei dene leden van de Gepeoe-organisatie, op afstanden van ongeveer drie km gesta- tionneerd. Het gebied tusschen de militaire posten wordt bovendien gecontroleerd door in fanterie en cavalerie. Achter deze linie van mobiele grenspos ten, zijn in alle groote dorpen garnizoenen ingekwartierd elk van 500 man; elk gar nizoen bestaande uit infanterie, cavalerie en artillerie. In de nabijheid van Spassk, de grootste luchtbasis der Sovjet is in het verre Oos ten. zegt de waarnemer. 212 vliegtuigen te hebben waargenomen, die manoeuvres verrichten: 7 waren een-, de andere twee- iekkers. De schrijver heeft zich ruim een maand met een zijner zusters in een klein dorp verborgen moeten houden en hy verklaart met nadruk, dat de boeren der zeeprovin cie allen aan den rand van den hongersdood staan. Hij zegt, dat zijn moeder en zusters zoo zwak waren door ondervoeding, dat geen van hen sterk genoeg was om het risico van de terugreis met hem te aan vaarden. De tegenover Mantsjoekwo vijandig ge zinde strijdkrachten aan de Oostelijke grens, betoogt hij, krygen 5 ton zout als „hoofdgeld" voor eiken vluchteling, dien zij aan de Sovjet-Russische grenswachten uitleveren. De terugreis deed de schrijver langs de grensrivier Soengaotsja, die uit het meer Hingkal Hoe stroomt. Hii zegt op dezen tocht van 40 km'twin- tig geheel naakte lijken van Europeanen te hebben zien liggen. In Japansche kringen te Harbin heeft men vernomen, dat de Koreanen in het district Posiet van de zee-provincie aan de grens van Mantsjoekwo en Korea bevel hebben gekregen van de Sowjet- regeering, hun woningen te verlaten en uit te wijken naar plaatsen ten Westen van Habarofak. De ontruimde boerderijen worden beaet met militaire reservisten uit Centraal Rusland. In sommige kringen beschouwt men dezen maatregel als een deel van het plan der Sowjet-regeering om Oostelijk-Siberië, inclusief het Amoer-district en de zee provinciën met militairen te bezetten. DE FRANSCHEN IN MAROKKO. In verband met de jongste verrichtin gen van de Fransche troepen in den Hoo- j gen Atlas, meldt de correspondent van de I „Times" te Parijs, dat de 20.000 man, die j Dzjebel Badoe hebben bezet, waar de laat- SS per el. Verkrijgbaar bij; Let op naam op dan zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie ste tegenstand door de stammen uit den Hoogen Atlas wordt geboden, voortgaan een sterke, onafgebroken pressie op den vijand te oefenen. De algeheele bezetting van het massief wordt nog slechts een kwestie van dagen geacht. Uit berichten van de dagblad-corres pondenten aan het front want de krijgs verrichtingen zijn niets minder clan een kleine oorlog blijkt, dat generaal Huré, de opperbevelhebber, door zijn voordeel te doen met de gewoonte van de stammen, totdusver erin is geslaagd ziin verliezen opmerkelijk laag te houden. De mannen van de niet-onderworpen stammen verla ten hun stellingen gedurende de uren van duisternis, slechts enkele schildwachten achterlatend, die dikwijls door de mannen van bevriende stammen worden gevan gen gehouden vóór zij alarm hebben kun nen maken. Dan rukken de Fransche de- tachemenen vooruit en bevestigen hun nieuwe stellingen, zoodat in den morgen de mannen der opstandige stammen geen keus hebben tusschen terugtrekken en een meestal machteioozen tegenaanval. Men zal de moeilijkheden, waaraan de Fran- schen het hoofd moeten bieden, echter niet spoedig overschatten. De mannen, die tegenover hen staan, zijn fanatiek moedig en vastbesloten en vertrouwd met iederen duim gronds van het gebergte, dat 3000 meter hoog is. Een Heldersche roman door WILLIAR1S 28) HOOFDSTUK 11. Mooi weer", was de kreet en de vroolijke morgen Beloofde een pralende». »'ra- lenden dag. Naar de Gcncstet. D« eerste Zondag na het lniwelyk van Truus was een echte z0™'rs0nbew5kten zon scheen helder uit een hemel en de lucht was zoo blau*dat -U deed denken aan zumelyker strek e Geen windje was nog te beKen"e behalve de vogels in de boomenofopde daken, die het blijkbaar erg druk hadden eu nogal luide hun blyheid te kennen ga ven over de heerlijke natuur, 1 overal nog een Zondagsclie stilte. De jonggehuwden zaten aan het mor- geontbijt oen de Kluif opeens „Weet je wat; ik nu wel giaag willen, Truusje?" iin „Neen man, zeg het eens, vrc eg rrouw. „Ik zou vandaag graag naar het strand gaan, het is zulk schitteren' wet «r voor. Dan kunen we eens een echt gezonden, vroolyken dag hebben. „Wat denkt het vrouwtje ervan?" „Ik wil dolgraag met je mee man, ik ben al in langen tijd niet aan het strand geweest. De kleine meid kan dan ook haar hartje eens ophalen, hé schat?" „Kom kind, dan zal ik je netjes aan- kleeden. Zorg jii dan intusschen voor onze badpakjes man?" Terwijl Truus het kind haar kleeren aantrok zei de kleine meid: „Oom Hans ook mee!" j Hoor vrouw, hoor die dochter van ons ze'"t, dat oom Hans ook mee moet!" I "Wel dat is een idee van jou," zei de Kluif. „Jij kleine dief van mijn nachtrust, heb je nog meer van die leuke ideeën in I je bolletje?" „Ja," knikte Flora yveng. „tante Nelly ook mee." Haar vrouw, hoor die dochter van ons toch eens aan! Ik sta versteld. Waar wij i met ons tweeën nog niet eens over prak- kizeeren, daar denkt zij dadelijk aan. T^at j wordt een by de handje hoor, net als haar moeder! Let maar op mijn woorden. Natuurlijk kind. we nemen oom en i tante allebei mee hoor. Als ze nog in bed 1 liggen, trekken we die langslapers er gewoon uit hé?" .Ta. ja." en het kind klopte in de handjes van blijdschap, „tante Nelly ook nét duurde niet lang meer of de Kluif stond met een pak onder zijn arm, waarin 'boterhammen, een flesch thee en de bad pakjes zaten. Zoo en nu dapper er op los Flora. We gaan door de Keizerstraat, eerst oom Hans ophalen." Op hun bellen verscheen de hospita, maar toen Hans, die nog niet zoo lang wakker was, bekende stemmen beneden hoorde, stak hij zijn hoofd door het raam j en riep: „Goeden morgen allemaal! Waar gaan j de globetrotters naar toe, gaan jullie op marsch? Dag mijn kleine zus, ook al wakker?" „Ja Hans, we gaan den heelen dag I naar het strand. Flora zei, dat je ook mee moet en we gaan tane Nelly ook halen, hé zus? Kom ga mee man, het wordt een fijne dag." „Ik ben dadelijk by je,riep Hans. Even later trok het vrooliike geze- schap verder en Hans, die Flora droeg, belde aan op de Kerk gracht, aan het huis van Nelly. „Neen maar," lachte deze, toen ze hen voor de deur zag staan. „Wat krijg ik nou j over den vloer, een stel landverhuizers? En waar gaat de reis heen, als ik vra gen mag?" „We gaan vandaag naar Huisduinen," vertelde Hans. „Flora wil leeren zwem men. maar tante Nelly moet ook mee, zegt ze." „Ha zoo, kleine zus." zei Nelly, haar van Hans overnemende en haar roze ge- I zichtje met kussen bedekkende. „Komen jullie even binnen menschen. Ik moet eerst aan moeder vragen hoor en ik moet I me ook nog wat opknappen." Nelly'8 moeder vond het dadeliik goed. „Welzeker kinderen, nemen juilie er maar eens een heerlijk dagje van hoor," zei de oude vrouw. ,,'t Is wel goed. dat Nelly eens een dag aan het strand doorbrengt. Ze is veel te iveel binnen en ze ziet zoo bleek. Neem haar gerust mee. Dat zal haar goed doen. Ik red me zelf wel. Maar zullen jullie heel voorzichtig zijn! Vooral op de kleine1 meid letten hoor. Je hoort zooveel van ongelukken." Een uur later waren ze aan het strand en de Kluif, die blijkbaar overal zjjn ken-j nissen had zitten, had onderweg, ergens j op Huisduinen, „een tent op den kop getikt." „Van een kennis geleend", legde hij uit. Zoodra de tent was opgetuigd, gingen j Hans en Kluif zich verkleeden en doken ze meteen in het zilte nat, om een poos j rond te zwemmen. Truus en Nelly gingen daarop de tent in om de badpakjes aan j te trekken en kwamen al spoedig weer te j voorschijn met Flora in het midden. Flora liep dapper door tot het water tot onder haar oksels stond. Al gauw hadden ze een geweldig plezier. Vooral de kunsten, die Flora vertoonde, deed hen lachen, maar de grimassen die ze maakte als ze zout water in haar mondje kreeg, deed hen gieren van de pret. Een zwakke deining stond op de kust en maakte het baden tot een genot. Flora kroop over het zand als een hondje en-begon kuiltjes te graven. De groote menschen speelden krijger tje in het water en over het strand. Zij bespatten elkaar met water en maakten een rondedans. Het was een levenslustig troepje en het gelach was niet van de lucht. Vooral de Kluif droeg met zijn dwaze gezegden het zijne er toe by om hen allen j te vermaken. Als kinderen holden ze I elkaar nu na over het strand en Flora genoot als de Kluif zich pardoes in zee liet vallen. Zij schaterde van de pret en probeerde ook mee te doen. Maar telkens struikelde ze en spartelde met haar korte beentjes in de lucht, wat opnieuw gelach gaf. Tot eindelijk Truus zich bijna adem- loos in het zand liet vallen, vermoeid van het gestoei. De anderen vleiden zich naast haar neer. De Kluif zei, dat ze nu een zonnebad zouden nemen, „maar niet te lang", waar- schuwde hij de vrouwen, „anders zal je 't morgen moeten bezuren, jullie hebben zoo'n zacht huidje!" Het was bijna één uur geworden, voor dat ze zich weer om beurten gingen 1 kleeden. Daarna, weer uitgerust, zetten ze zich j om het maal, dat door de vrouwen in de tent op een kleedje was klaargezet. Onder gezelligen kout bracht men een uurtje door in de ruime tent. Maar Flora kreeg slaap. „Ik geloof dat het kleine vrouwtje slaap krijgt, kyk haar oortjes eens rood worden!" „We zullen haar in een hoekje leggen", zei Truus. „Om de waarheid te zeggen, zou ik ook best een poosje kunnen slapen hoor!" „Wel vrouw, er is niemand die je dat belet, doe maar net of je thuis bent. Maar nou je het er toch over hebt, geloof ik dat ik het ook te pakken kryg! Ik stel 1 voor om een poosje te gaan maffen. Wie j het eerst wakker wordt maakt overal. 1) Afgesproken?" vroeg de Kluif. Maar Nelly schudde het hoofd. „Ik heb heelemaal geen slaap, jij Hans?" „Ik ook niet," bekende deze. „Vanmor- gen heb ik tot acht uur geslapen. 1) Reveille noemt nu n bij de marine overal." Maar daarom kunnen jullie wel gaan liggen! Dan ga ik wat wandelen met Nelly. Die is hier nog nooit geweest en het wordt tyd dat ze onze mooie duinen eens te zien krijgt." „Net zooals je wilt. Laten we dan af spreken, dat we ora zes uur weer opstap pen, dan is het zoo warm niet meer en kunnen we heel kalmpes terugwandelen." „Goed hoor." zei Hans, „om zes uur komen we jullie wel even wakker maken." Hans en Nelly liepen een eind langs het strand tot ze niets meer zagen dan zand en zee. Op sommige plaatsen groeide veel helm en hier en daar stond sein» een struik, die een heerlijke schaduw afwierp. Eindelijk zei Nelly: „Ik begin nu toch vermoeid te worden boy en mijn schoe nen zitten vol met zand. Kunnen we niet ergens een poosje zitten?" Hij zocht een goed plekje op, zoodat ze uit de zon en uit den wind zaten. Hy trok haar schoenen uit en schud de ze leeg. „Nu zullen we eens echt gaan genieten 1 hé?? Wel, je begint warempel al bruin te worden ook, dat zal je morgen voelen, meisje!" ,,'t Geeft niets Hans. Het is gezond hier, dat voel ik. Zooiets moeten we nog eens weer doen. vind ie niet?" Een zacht briesje kwam van over z<-e en de kleine golfjes dartelden naar het strand. Stil zaten beiden te staren naar de oneindige watervlakte, die eentonig druischte e s zong ze een wiegelied Aan den horizon dreven enkele lichte wolkjes en heel in de verte werd het zeil van een I visschersscheepje zichtbaar (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1