Wol-aanbieding KIJKT HEDEN UW LAATSTE KANS NOG NIET VERKEKEN I NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WiERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. No. 7326 EERSTE BLAD DINSDAG 12 SEPTEMBER 1933 61ste JAARGANG De ievolutie op Cuba. - Nationaal herstel in de Ver- eenigde Staten - Is Spanje de republiek beu - Het A aticaan heeft het aan den stok niet Hitier. FEUILLETON Een onaangenaam avontuur f» Casha-wol Koord-wol Mantel-wol Zephir-wol 29 Ct. Fransche IJswOl Ct. Puliover-wol 29 ct. Zeer fijne Puiiover-wol 44 ct. REORGANISATIE UITVERKOOP KEIZERSTRAAT «JUWELIER J. F. BEEEOTSTERBOER Extra 3 kleurige Pullover-wcï Ct, Sokken*wol Ct. Moderne Pullover-wol 69 ct. HELDERSCHE COURAN Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.60; voor oegias, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.66; binnen- an. ^ederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per n ail en overige landen f 3.20, Losse nos. 4ct.fr.p.p.6ct. Zondagsblad resp 0.60 f 0.70, f 0.70,f 1Modeblad resp. f 1.20, f 1.60, f 1.60, fl.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgavo N.V. Drukkerij r h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 60 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Lngez. meded. (kolombreedte als redaction. tekstl dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 11 m. 3 regels 40 ct., elke regel meei 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. De revolutie op Cuba is. biükens de laatste berichten, die ons hierover bereik ten, vrijwel geëindigd. Althans wat het bewind betreft van de revolutionaire junta. Door coalitie van politieke partijen is een nieuwe regeering gevormd, waarvan pro fessor Gr au San Martin van de universi teit te Havanna president werd. Reeds heeft hij den eed als zoodanig afgelegd. In zijn toespraak beloofde de professor het revolutionaire programma te zullen uitvoeren, doch tezelfdertijd de bestaande belangen te zullen eerbiedigen. Het verzet tegen de nieuwe regeering wordt nog ge handhaafd door tweehonderd officieren van de oude regeering; zij weigeren te dienen onder kolonel Batsita, die de vorige week als sergeant Batista den opstand leidde en thans tot chef van den generalen staf is «a ngesteld. Amerika, dat al maar schepen nabij Cuba concentreerde, zal dit nu wel stop zetten: trouwens, tot nog toe waren geen Amerikaansche troepen aan land gezet. Omtrent liet oude, thans verdwenen, bewand, dat de oorzaak was dezer revolutie, kunnen wij niededeelen, dat dit langer dan acht jaar zich staande hield, door het uit oefenen van een stille terreur. Het was door en door corrupt en bijvoorbeeld bü het sluiten van financieele transacties meer op eigen voordeel dan op dat van het tand zelf bedacht, Xa deze acht jaren was blijkbaar de spanning te groot geworden en is de bom gebarsten. Het bewind werd weggevaagd, zijn dienaren vermoord, de eigendommen van zün voormannen ver nield. Met merkwaardige tucht heeft de opstandige bevolking zich uitsluitend te gen zijn gewezen onderdrukkers gekeerd. Inmiddels hadden de oppositiepartijen en vooral de intellectueelen des lands een voorloopige regeering gevormd. Tot zoover seheen alles normaal. Het beloop week niet af van dat van de 1001 Midden- en Zuid- Amerikaansche revoluties, waaraan wü sinds de verdrijving van de Spaansche en Portugeesche overheerschers gewend zijn. Toen echter bleek de voorloopige regeering zich niet te kunnen handhaven. Zii werd door een pronimeianiento van het leger weggevaagd. het zenden van een groote viool van oor logsschepen. Men zou er de conclusie uit kunnen trekken, dat het land er aan twij felt of Cuba, dat indertijd, in den Spaansch- Amerikaanschen oorlog, ziin onafhanke lijkheid verkreeg, wel in staat is zichzelf tt redden. De huidige machthebbers zijn het leger, doch zonder de officieren, mitsgaders stu denten en andere jonge elementen. Zij hebben de macht gegrepen, omdat zij geen vertrouwen hadden in de officieren, die zii verdachten van reactionaire bedoelin gen en evenmin in het voorloopige bewind, dat volgens hen niet krachtig genoeg op ruiming hield onder de nalatenschap van den „tiran" Machado. Men heeft dus thans Generaal O'Duffy, de leider van de op positie Iepen De Valera in Ierland. Hoogst merkwaardig, aldus zegt de „N. Rott. Ort.", is de wijze waarop de Vereen. Staten op dezen opstand reageerden door Maarschalk Joseph Pilsudski. die te Moskou wordt venvacht. te maken met jonge, onervaren regeerders, door een radicale actie aan het bewind ge bracht en de ervaring leert, dat een derge lijk bewind gevaar loopt, hetzij door zijn volgelingen steeds verder den radicalen weg opgedrongen te worden, hetzij snel door een radicalere regeering te worden verdrongen. Er ziin hier en daar al com munistische woelingen uitgebroken. De vrees dat Cuba een periode van woelingen en onzekerheid tegemoet gaat. die het land licht in een toestand van chaos kunnen brengen, is daarom niet denkbeeldig. Zoo althans schijnt men er te Washington over te denken. Dan zijn er nog vele anti-Amerikaansche kringen op Cuba, en inderdaad zouden, indien het land werd blootgesteld aan de woelingen eener onstabiele regeering, de Amerikaansche .belangen wel eens in ge vaar kunnen komen. Amerika bezit het recht zoo noodig in te grijpen. Laat ons hopen, dat het niet tot ernstige verwik kelingen aldaar komen zal Nationaal herstel in de Vereen. Staten. „leder hoekje van het wijde continent, dat de Vereenigde Staten van Amerika heet, trilt heden ten dage mee op de klanken van het nationaal herstel. Het valt niet te ontkennen, dat er een sfeer van frisch ver trouwen over het land ligt, een sfeer, die vooral diengene opvalt, die pas uit het buitenland is teruggekeerd". Aldus laat zich een vooraanstaand Amerikaan uit in Vertelling van F. M. DOSTOJEWSKI. 1) De groote Russische schrijver Dosto- jewski leefde van 1821 tot 1881. Ziin werk, vooral zijn beroemde groote romans „de Gebroeders Karamazof', „Schuld en Boete" enz., behooren tot de wereldlitera tuur. Hij munt vooral uit in het beschrij ven van karakters en als psycholoog fken- ner van 's menschen ziel el even) heeft hij zijns gelijke niet. In het onderstaande ver haal, door hemzelf als een vertelling ge kenschetst, doet hij zich tevens van een andere zijde kennen, namelijk als humo rist. Het onaangename avontuur waar van hier sprake is, is voor den oppervlak- kigen lezer niets meer dan een ..grappige geschiedenis"; voor wie echter dieper ziet Js achter dien humor wederom verborgen de menschenliefd?. die Dostojewski ken schetst en ook zy'n groote mensclienken- nls. Wij hopen dat onze lezers er eemge aangename uren mede doorbrengen mo- Ren. Redactie H. C. 1. Het hier volgende onaangename avon tuur had plaats In die periode van Rus- fands geschiedenis, welke zich kenmerkte door een wedergeboorte, een proces dat met onweerstaanbaar geweld en met na- ief-ontroerenden drang zich begon te voltrekken en alle dappere zonen van het rijk met nieuwe idealen bezielde en nieuwe illusies. In die dagen geschiedde het, dat op een helderen, kouden winteravond (het was al over elf uur) drie zeer achtbare heeren in een behaaglijk, zelfs weelderig ingericht vertrek van een fraai huis van twee verdiepingen op de Petersburger Zijde 1) bij elkander zaten en een ernstig, verstandig gesprek voerden over een zeer interessant onderwerp. Deze drie hooge burgerlijke ambtenaren bezaten elk den generaalsrang. Zii zaten om een klein ta feltje, ieder in een smaakvollen weeken leuningstoel, en dronken tijdens hun ge sprek rustig en met genot champagne. De flesch stond voor hen op het tafeltje in een zilveren met ijs gevulden koeler. De reden van hun bijeenkomst was hierin gelegen, dat de huiseigenaar, ge heimraad Stepan Nikiforowitsch Nikifo- row, een oud vrijgezel van vijfenzestig jaren, een feestje gaf naar aanleiding van het feit, dat hii deze woning, die hij kor ten ti.jd geleden had gekocht thans in ge bruik had genomen en nu trof het toeval lig, dat ook zyn verjaardag daarmee sa menviel, een dag, dien hij overigens nog nimmer had gevierd. De fuif bleef even wel binnen zeer bescheiden grenzen; zoo als wij reeds zagen er waren slechts twee gasten, beiden oud ambtgenooten van den heer Nikiforow en vroegere onderge schikten van hem. De eerste was de staatsraad in werkelijken dienst Semjon Iwanowitsch Schipulenko, de tweede Iwan Hjitsch Pralinski. eveneens staatsraad in werkelijken dienst. Zij waren om negen een pers-eomiminiqué, dat thans wordt ge publiceerd over de groote unie van Noord- Amerika. Washington is, ondanks een tropische hitte, in een toestand van opgewondenheid, en de generaals van het herstelleger wer ken als bezeten duivels. Generaal John- son's persoonlijkheid spreekt tot de fan tasie der menigte, en als lieveling der pers is hii een gevaarlijke mededinger van president Roosevelt. Er heerscht groote spanning in de hoofdstad, en zooals in de geschiedenis een enkele keer gebeurt iedereen beseft, dat een revolutie aan den gang is. Onlangs zei een van zijn vrienden tot president Roosevelt: „Je zult öf een van de beste öf een van de slechtste presidenten ziin, die Amerika ooit heeft gehad." Roosevelt antwoordde: „Je vergist ie. Ik zal óf een van de beste ziin, öf de laatste!" De regeering heeft een aantal punten opgesteld volgens welke men tot een eco nomisch herstel denkt te geraken. Ter verwezenlijking ervan is een geweldige organisatie in het leven geroepen, aan het hoofd waarvan president Roosevelt staat, gereed tot het aanvuren van nieuwe krachtsinspanning, indien men mocht aar zelen. Het is, mag men de berichten ge- looven, die hieromtrent worden verbreid, weinig minder dan een vreedzame revo lutie, die het land de eerstkomende weken te wachten staat, Is Spanje de republiek beuDe conservatieven daar zeer zeker. De propaganda van hun rechtervleugel en speciaal van de kerk heeft sterke vor deringen gemaakt en hoewel een onmid dellijke terugkeer tot de monarchie niet gewenscht wordt met het oog op de ge vaarlijke crisis, die hieruit zou kunnen voortvloeien, zal niettemin alleen een grondige wijziging van de politiek, welke tot nu toe gevolgd is, en wel met uitslui ting van de socialisten, de openbare mee ning bevredigen. Zelfs de socialisten er kennen, dat de republiek weinig gedaan heeft om de arbeidsvoorwaarden te verbe teren. De corruptie is, naar verklaard wordt, nog even groot als ooit tevoren, zoo niet erger. En zoo heeft men dan ook daar een mi- nisterieele crisis gekregen. De voorzitter van de Kamer heeft aan den president van de Republiek de vor ming van een republikeinsch-soeialistiseh concentratie-kabinet aanbevolen. De socia listen zullen aan een flinke gerichte re geering hun medewerking schenken. Het aftreden van het kabinet Azana is Zondag voorafgegaan door een nederlaag van de regeeringscandidaten bij de ver kiezing fan leden voor de Rechtbank der grondwettelijke waarborgen. Havas meldt over de aanleiding tot de Spaansche kabinetscrisis, dat de president der republiek in den ministerraad zijn goedkeuring gehecht had aan de volgende maatregelen: overdracht van bepaalde ambtelijke functies aan de generaliteit van Catalonië; hervorming van het gods dienstonderwijs; goedkeuring van het ver drag tusschen Spanje en Uruguay. Minis ter-president Azana was echter van mee ning, dat het Rijk van vertrouwen van president Zamora in de maatregelen van het kabinet slechts voorwaardelijk was en daarom kon hij het niet aanvaarden. Daarop volgde het ontslag van het kabi net. Het Vaticaan heeft het aan den stok met Hitier, en dit geschil heeft een vrij ern stig aspect gekregen. De gebeurtenissen in Duitsc-hland schij- nen aldus Reuter ten volle de vrees van den Heiligen Stoel te rechtvaardigen, dat de vervolgingen tegen bepaalde katho lieke groepen geen einde hebben geno men. Bovendien is de verheerlijking vaM het Duitsche ras in beteekenis toegeno men en die verheerlijking is in strijd met de katholieke leer, welke belijdt dat voor God alle rassen gelijk zijn. Voorts wordt bevestigd, dat het Vati caan ontsticht is, omdat de Duitsche re geering, naar het schijnt, niet bereid is S haar verplichtingen na te komen ten aan zien van het katholieke onderwijs. Men wijst er op, dat de Duitsche seminaristen, die geen deel uitmaken van militaire or ganisaties, in hun kerkelijke loopbaan worden gehinderd. Het woord is nu weer aan de nationaal- soeialisten DE PAUS EN DE HEER HITLER. De Heilige Vader ontstemd over Duitschlands politiek. Het dezer dagen gepubliceerde bericht over meen ingsverschi Hen tusschen Ber lijn en het Vaticaan tot uiting komend in het uitstel der ratificatie van het con-1 cordaat wordt door Reuter bevestigd. Het uitstel der ratificatie van het con- cordaat door den paus wordt wel is waar toegeschreven aan de afwezigheid van den kardinaal-staatssecretaris, doch anderzijds wordt er op gewezen, dat de kwestie der verhouding tusschen den Heiligen Stoel j en de Duitsche regeering een vrij ernstig aspect heeft gekregen. De gebeurtenissen in Duitschland schijnen aldus Reuter ten volle de vlees van den Heiligen Stoel te rechtvaardigen, dat de vervolgin gen tegen bepaalde katholieke groepen geen einde hebben genomen. Bovendien is de verheerlijking van het Duitsche ras in beteekenis toegenomen en die verheerlij king is in strijd met de katholieke leer, welke belijdt dat voor God alle rassen ge lijk ziin. Voorts wordt bevestigd, dat het Vati caan ontsticht is, omdat de Duitsche regee ring. naar het schijnt, niet bereid is haar verplichtingen na te komen ten aanzien van het kaholieke onderwiis. Men wijst er op, dat de Duitsche seminaristen, die geen deel uitmaken van militaire organisaties, in hun kerkelijke loopbaan worden ge hinderd. EEN PROTEST BIJ DEN VOLKENBOND. buitengewone "150 gram, rose, zalm. groen, bleu, wit i. 39 Ct. 100 gram, korenblauw, bleu, groen geel, rose, wit,zalm, terra, rood, beige, bruin, licht-blauw 49 Ct. zeer mooi, in 12 fijne kleuren, 100 gram Ct. in 20 kleuren, 60 gram in 10 kleuren, 50 gram Extra koopje, fijne kleuren, 100 gram moderne kleuren, 100 gram Tegen het optreden der 80c. te Dantzfg. nat.- in den waar tientallen dozijnen zilveren lepeltjes met van 20 tot 40 °/0 korting worden verkocht PRIJZEN reeds vanaf f 6per dozijn NOG zijn er koopjes in DIAMANTEN ringen en vindt U nog een mooie collectie MONOGRAM- en ZEGELRINGEN tegen prijzen voor iedere beurs wat velen reeds deden en brengt deze week nog een bezoek aan Tafellepel en vork f 1.95 ZILVERPLEET Dessertlepel en vork f 1.85 Het secretariaat oer Internationale transportarbeiders federatie (I.T.F.) heeft zich telegrafisch gewend tot den Volken bond en tot den Volkenbonds-commisaris te Dantzig wegens de vervolging van de vakbeweging in den Vrijstaat door de nationaal-socialistische regeering. Als laatste feiten hiervan worden genoemd het verbod van verschijnen der krant van de bii de I.T.F. aangesloten organisatie van spoorwegpersoneel, en van de arresta tie van den leider der Dantzigsche vak beweging Töpfer, nu ten zevende male zonder dat hem ooit de motieven tot arres- talie ziin meegedeeld, j Op grond der Volkenbondsbepalingen j verzoekt de I.T.F. onverwijld interventie en waarborg voor de vrijheid van orga nisatie. HET NA TI ON A A L-SOCIA LISTISCH CONGRES TE NEURENBERG. Overschatting van de betee kenis ervan. De Beriynsche correspondent van de N. Rott. Ci t. wijdt een brief aan het con- gres te Neurenberg en deelt daarin typi sche staaltjes mee van de overschatting, welke de nationaal-socialisten aan de be teekenis er van toekennen. Zoo is er een Berlijnsch blad, dat van meening is, dat nog vele maanden lang de publieke opinie van de geheele wereld zich met de rede- zeer fijn, 100 gram gemelle°rd, in 10 kleuren, 70 lood zeer sterk, 100 gram I voeringen op dat congres zal bezighouden. AJle gedachten, uitspraken en verma ningen van het Neurenberger congres, al dus deze correspondent, ziin onafscheide lijk verbonden met de macht en den wil der verkondigers; ook met de macht en den wil om afwijkende meeningen niet aan het woord te laten komen. Zou het niet even naïef als doelloos ziin deze rede- I voeringen aan een philosophiscli-critische beschouwing te onderwerpen en zin voor zin te gaan schiften? Het zou ook om ver schillende andere redenen een or.begon- 1 nen werk ziin. Voor een nationaal-socialist staat de strijd tegen het Marxisme, waar van hii geen schakeeringen wil erkennen gelijk met den strijd vóór het nationaal- socialisme. De stelling, dat er geen andei' keus bestaat dan die tusschen nationaa' 1} Stadswijk in Tetersburg (Leningrad). uur gekomen, hadden thee gedronken, waren daarna tot den wijn overgegaan en wisten, dat zij klokslag half twaalf moesten vertrekken. De gastheer was zijn gansche leven een groot vrieDd ge weest van regel en orde. Wij moeten een paar woorden vertellen over zijn verleden. Als een klein be ambte was hij zijn loopbaan begonnen zonder eenige protectie, had vijfenveertig dienstjaren achter den rug en wist pre cies tot welken rang hij het kon brengen. Niets haatte hij meer dan het zoogenaam de „grijpen naar de sterren" (van sterren in niet-figuurlijken zin, d.i. van ridder orden, bezat hii overigens reeds twee exemplaren), en hij had een bizondere neiging om bii elke gelegenheid, die zich voordeed zijn eigen persoonlijke meening ten beste te geven. Verder was hy een eerlijk man, d.w.z. hij was nooit in de ge legenheid geweest iets bizonder oneer vols te doen. Hij was vrijgezel, omdat hij een egoïst was; hii was inderdaad verstan dig; maar hjj wilde zijn licht niet gaarne laten schijnen. In het bizonder waren hem slordigheid en dweperij onsympa thiek. Deze laatste eigenschap hield hij voor een soort slordigheid der ziel. Naarmate hij ouder werd., zonk hij meer en meer terug in een zoet, traag genotsleven, en met voorliefde gaf hij zich over aan de eenzaamheid. Welis waar bracht hij nu en dan bij zijn be kenden, allen lieden uit betere standen, bezoeken, maar om zelf bezoek te ontvan gen was iets. dat hij reeds van jongs af niet gaarne wenschte. In den laatsten tijd jwas het, indien hii tenminste niet een i patience-spelletje legde, het gezelschap .van zijn staande klok. waarmede hij zich avonden vijlde: gansche avonden lang kon hij, dommelend in een leuningstoel gezeten, rustig luisteren naar het tikken van zijn klok, die onder een glazen stolp op den schoorsteenmantel stond. Uiterlijk maakte hij een uiterst netten indruk: hij was steeds netjes geschoren, zag er jonger uit dan hü in werkelijkheid was, en had zich uitstekend geconser veerd. Naar alle waarschijnlijkheid zou hij nog geruimen tijd kunnen leven. In elk opzicht gedroeg hij zich als een gentleman. De door hem bekleede be trekking was vrij gemakkelijk: hjj moest ergens als bijzitter fungeeren om enkele papieren mede te onderteekenen. In één woord: hij gold algemeen als een voor treffelijk mensch. Hi,j bezat slechts één hartstocht, of liever gezegd één vurigen wensch, name lijk een eigen huis te bezitten. En dan niet zoo'n revolutiebouw, neen, een echt heerenhuis moest het zijn. Deze wensch was nu eindelijk in vervulling gegaan: na geruimen tjjd zoeken had hij deze wo ning op de Petersburger Zijde gekocht. Wel lag zy een beetje ver van het cen trum der stad af, maar daartegenover stond, dat het een elegant huis was niet een tuin. Ja, volgens de opvattingen van i den nieuwen eigenaar was het zelfs een voordeel, dat het huis zoo uit het centrum lag. want hü hield er nu enniaal niet van gasten bij zich te ontvangen, en als hij naar een zijner bekenden of zijn bureau moest, had hij de beschikking over een fraai rijtuig met twee zitplaatsen, choco ladekleurig. en bovendien zijn koetsier Michei en twe.e kleine, krachtige en ele gante naardjes. Hii had zich dit alles door zijn veertigjarige spaarzaamheid langzaam en geleidelijk verworven, en in zün hert verheugde hii zich zcr ever ziin bezit. En dit was-dan nok de norzaak. dat Stepan Nikofornwitsj. na het huis te heb ben gekocht en betrokken, in zyn bin nenste een zoodanige bevrediging voelde, dat hij er toe overging gasten op zijn verjaardag te noodigen, zijn verjaardag, dien hij vroeger zelfs voor zyn naaste be kenden zorgvuldig verzwegen had. Ten opzichte van een dezer beide gas ten had hij ook nog bizondere redenen voor zyn uitnoodiging gehad. Zelf be woonde hy in het huis de bovenverdie ping; voor de benedenverdieping, precies gelijk aan de andere en evenzoo ingericht, zou hy gaarne een huurder hebben ge had. Stepan Nikiforowitsj speculeerde in dit opzicht op Semjon Iwanawitsj Schipu lenko en had dan ook dezen avond het gesprek al tweemaal op dit onderwerp gebracht. -Maar Semjon Iwanowitsj had beide malen de kwestie ontweken. Deze Semjon Iwanowitsj was een man, die zich eveneens door zyn energie in den loop des tijds een weg gebaand had. Hij had zwart haar, droeg bakkebaarden, en volgens zijn gelaatskleur moest hij een chronisch gallijder zyn. Hii was ge trouwd. een mopperige huismusch, voor wien alle huisgenooten doorloopend in angst zaten. Tn dienst toonde hii veel zelfbewustheid, ook hij wist precies hoe ver hii het brengen zou, en nog beter wist hij wat hy nooit worden zou. Hij had een goede positie en zat daar muur vast. De nieuwe orde van zaken, de ont wikkeling van nieuwe denkbeelden zag hii met misnoegen aan. zonder er zich evenwel in 't bizonder druk over te ma ken. Daarvoor bezat hij te veel zelfver trouwen. en bet was dan ook met eenies- zins snottende nitdrnking op ziin gezicht. d°( bii Twan ïliïfsi Pra'inski's =,:f*'iil*e redevoeringen over die nieuwe denkbeel den aanboorde. Bij alle drie heeren was overigens de wijn beginnen te werken, zoodat zelfs Stepan Nikiforowitsj zich vervaardigd' met den heer Pralinski een discussie t' beginnen over de nieuwe toestanden. Maar wy moeten nu nog enkele wooi den zeggen over Zijne Excellentie, de;, heer Pralinski, te meer, daar hij de helo der volgende vertelling is. Staatsraad in werkelijken dienst Iwan Iljitsj Pralinski had den titel van Exee) lentie nog maar sedert vier maanden. In den generaalsrang was hij alzoo een dei- jongste beambten. Ook naar leeftijd was hij nog jong, daar hij nog slechts drie enveertig jaar telde. Hii zag er evenwel jong uit en scheen er veel waarde aai te hechten zich nog jonger voor te doen Hy was een knappe man van een sta tige gestalte, verzorgde zijn kleeding to; in de puntjes, en van degelijke kwaliteit Een hooge ridderorde had hij om den hals hangen en hy was zich ten volle d< beteekenis daarvan bewust Al van zyt kindsheid af had hy zich de allures dei voorname wereld eigen gemaakt, en daar hy nog ongetrouwd was. begon hij et thans over te denken een ryk en zoo mn gelijk voornaam meisje te trouwen. Ooi aan allerlei andere hoogvliegende droi meryen gaf hij zich over. hoewel hii ii geenen deele dom was. Nu en dan ko» hij zeer spraakzaam zyn en dan had hi er nleizier in de allures aan te nemei van een politiek spreker. Hy was va" goede familie (zyn vader was een beambb met den rang van generaal geweest) er in zijn jeugd zeer verwend: als klein jongen was hij in zy en satijn gekleed crpw (Wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 1