"'"Abdijsiroop J konijn rSisASJr i» 4— Beslrijdt toch die Bronchitis! Luchtvaart. EXTRA AANBIEDING keizer straat 76 TWEEDE BLAD DR. HEIN BOEKEN, f I). DE BOER DZN. werkloosheidsverzekering Het toezicht op de gemeentelijke financiën. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 OCTORFP 1933 Smakelijk, doorbakken brood? Hel adres cor KREGÉE Voor heerlijke vleeschcroquets? moeilijkheden in fransche binnenlandsche politiek. de duitsche ingenieurs in rusland. amerika ansch geneeskundige nobelprijswinnaar. witboek van veertien october. de a.s. volksstemming in duitschland. uittredingsbesluit door duitschland reeds vrijdags genomen. engeland voor viermogendheden-bespreking. Geen vertrouwen meer ln ont wapeningsconferentie. ÏTvXdfpfol'4; nrede- deld. Vo 9 jl D j| Telegraph is men NAAR ERKENNING VAN SOWJET-RUSLAND DOOR DE VEREEN. STATEN. Versterking der verdedigings werken van Hongkong. Speciaal met luchtstrijdkrachten. Naar overeenstemming tusschen China en Japan. De snelle vlucht naar Indië. Ulm verbetert Kingsford Smith's record naar Australië. Tram op militaire colonne ingetreden. Gisterenochtend is de bestuurder van de blauwe tram, welke Donderdagochtend op den Raamweg met zoo'n noodlottig gevolg op een militair caisson is nie reden, aan het hoofdbureau van politie Zuiver wollen Dekens 190x230 cm van 9.75 voor 6.90 Prachtige zijden Dekens 2-pers. van 9.75 voor 6.90 Fijne Autodekens, groote maat van 5.50 voor 2.85 Deze mooie gelegenheid vindt u alleen bij: 2 2 5 5 „MILLIOENENPARADIJS" De° veranderde tijdsomstandigheden heb- he? de eernSe tot dit besluit gedwon- S. Enkele tiental en laren ne e en de gemeente Denrne een der «eluren» nimtsies van ons land. In uo 01 werd het steeds het millioenenparadys gc- oemd De inwoners behoefden geen be lasting te betalen en de rende veenderijbedryven en tuif-t fabricatie bezorgde de gemeente 11 - flink spaarduitje. vtr_ Sinds eenige .laren s^hter anderd; de veenderij verkt met een u In den ouderdom van 71 jaar is Don- derdag de bekende dichter en essayist Hein Boeken overleden. Hoopt Zondag a.s. den teven- tigjarlgen leeftijd te bereiken. Zondag a.s. hoopt de heer I). de Boer I>zn. te Stompetoren, die van 1912 tot 1927 voorzitter was van de Holl. Mij. van Landbouw, den zeventigjarigen leeftijd te bereiken. Op Maandag 23 Oetober zal de heer De Boer des middags om 2 uur in hotel Proot te Alkmaar worden gehul digd. EN WERK LOOZEN-ZORG. Demonstratief congres van het N.V.V. In Bellevue te Amsterdam is gisteren door het N.V.V. een demonstratief congres inzake werkloosheidsverzekering en werkloozenzorg gehouden, onder lei ding van den heer E. Kupers. HET CRI8ISBOTERMERK. De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 22—28 Oetober dé prys van het crisisbotermerk op 90 cent per kg en die van de vervoervergunuing voor buitenlandsche boter op L— per kg is bepaald. DE VEESTA PÉL-IN K R1MP1NG. Vrijdag was voor het eerst op de vee markt te Zwolle de gelegenheid openge steld vee aan te bieden aan de Crisis Rundvee Centrale. Als keurmeesters tra den op de heeren Van der Stoel, adjunct- directeur van de rundveecentrale, K. van Gelder van den Bond van Veehandelaren, H. Logtenbcrg namens de Boerenbondeni. Het aanbod overtrof verre de verwachtin gen. Ter keuring werden aangeboden 450 stuks. In het algemeen waren de heeren met de vastgestelde prijzen zeer tevreden. In enkele gevallen ging de classificatie- prijs tot 30 per koe boven hetgeen op de vrGe markt kon worden verkregen. UIT HET BOUWBEDRIJF. De r. k. arbeiders In meerder heid voor het contract. .Het bestuur van den R.-K. Bouwarbei- dersbond „St. Josef heeft op last van zijn bondsraad welk college, zooals reeds eerder in ons blad gemeld, tegen het nieuwe collectieve contract geen bezwaar had een referendum onder de leden ge houden. Naar wij vernemen is de uitslag, dat vóór het contract zijn uitgebracht 4673 stemmen, tegen 3185. blanco 73. De Bondsraad is na dit referendum op nieuw bijeen gekomen en heeft, gezien den uitslag, definitief besloten, het nieuwe collectieve contract te aanvaarden. (Hbl.) Do regccrlng scherpt de col leges van Ged. Staten In bijzon dere waakzaamheid len aanzien van de gemeentelijke financiën le betrachten. De minister van binnenlandsche zaken heeft betreffende: Toezicht op de finan ciën der gemeenten dd. 18 Oetober een brief tot Gedeputeerde Staten in de onder scheidene provinciën gericht, waaraan het volgende is ontleend: Wanneer het wetsontwerp betreffende den steun aan noodlijdende gemeenten tot wet zal worden geheven, is de regeering voornemens zich omtrent de wijze van uit voering nader tot de colleges van Gede puteerde Staten te richten. Zonder daarop vooruit te loopen wensch Ik het volgende onder uwe aandacht te brengen. De ernstige tijdsomstandigheden ma- ken bijzondere waakzaamheid ten aanzien van de financiën van alle publieke licha men tot onafwijsbare noodzakelijkheid. In het bijzonder geldt dit wel voor de finan ciën der gemeenten, die tezamen een zeer belangrijk gedeelte der publieke finan ciën vormen. De beginselen, ten aanzien van het Rijksbudget in deze zorgvolle tijden met 2ware opofferingen volgehouden, behoo- ren voor elk gemeentebestuur richtsnoer voor het financieele beleid te zijn. Derhalve behoort zorg voor het met ge wone middelen sluitende budget het e leid van het gemeentebestuur op elk gc bied van zijn werkzaamheid te beheer 'chen. Verschillende gemeentebesturen sc a "en van den ernst van het tijdsgewric "og steeds niet doordrongen te zijn en voeren een financieel beleid, waaraan e aangegeven beginselen niet ten gron s ag liggen. Een sterke breidel is hier noodig. wil niet het rijk in zijn onderdeelen on er mijnd worden. Het belangrijke werk, door verscni en de colleges van Gedeputeerde Staten in het belang van het gezondhouden van e financiën van de gemeenten verric Wordt door mij zeer gewaardeerd. Het is echter een eisch van dezen dien ik uw college met nadruk moge voor. houden, dat het toezicht wordt uitgeoe en cl oor''een WOrde ^dragen «-sgsgrgp - Nietuitgesloten is, dat bil uw colleoe vo doening aan bovenstaand beroep dat hetmfineWerki,n9 StUk °P het bezwaar leges van rT aan de co1" leges van Gedeputeerde Staten opgedra- 9 gezien de historie in wezen beperkt is en zich n.et tot de gestie der gemeente als zoodanig uit kan strekken Van rechtsonzekerheid kan niet worden gesproken zoolang de vrijheid, welke de formule van de wet laat. wordt aange kend in het algemeen belang en gelijkelijk tegenover ieder object der wet. In dit licht bezien zal het mogelijk zijn, aan de toe ziende taak. uw college bij de wet opge- gen. meegaande met wat de tijd eischt, zoo noodig uitbreiding te geven. VAN GALENSTRAAT 71. Aan den vooravond van behan deling der rinaneleele voorstel len. Nu Zondag a.s. de financieele voorstel len der Fransche regeering in de Kanier m behandeling zullen komen, teekent zich een duidelijk verzet daartegen af. De so cialisten keeren zich tegen <ie verlaging der ambtenarensalarissen; een groep der radiealen toont afscheidsneigingen als protest tegen de „tyrannie der socialis ten Moeten op 15 November Rus land verlaten. Ondanks het dementie van de Sowjet- autoriteiten te Moskou, verneemt Reuter uit betrouwbare bron te Berlijn, dat alle Duitsche ingenieurs en officieel aange stelde Duitsche arbeiders bij de Poetilof, Oboechof en Alexandrof-fabrieken te Leningrad en bij eenige andere fabrieken te Toela (nabi^Moskou), alsmede te Hoe- sof in de Oekraine, op last van de Rus sische regeering op 15 November Rusland moeten verlaten. Reuter meldt uit Stockholm: Het eollege van hoogleeraren van het karolinisch Instituut heeft besloten den Nobelprijs voor geneeskunde dit jaar toe te kennen aan prol. Thomas Hunt W'agan. Deze Amerikaansche geleerde, die in Pasadena (Californië) werkt, heeft zich toegelegd op de studie der erfelijkheids- functies der chromosomen. Deswege deze onderscheiding. Te Londen is een Witboek gepubliceerd over de gebeurtenissen van 14 Oetober te Genève op de ontwapeningsconferentie, naar aanleiding waarvan Duitschland de conferentie verliet en beweerde, dat de Britsehe minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon, een valsche voor stelling van zaken had gegeven inzake het Duitsche standpunt. Uit het Witboek blijkt, dat de andere groote mogendheden op de vergadering verklaarden het eens te zijn met het door Simon uiteengezette programma. Een oproep van het bestuur der s. d. p. Het bestuur der S.D.P.. zetelend te Praag, heeft een oproep gepubliceerd, welke oproep sluit met de aanbeveling op 12 November de nationaal-socialistische partij en haar leiders de gehoorzaamheid te weigeren en „neen te stemmen. Mussolinl misnoegd omdat hij niet Is gewaarschuwd. De vertegenwoordiger van Havas bij den Volkenbond is in staat mede te deelen, dat het besluit der Duitsche regee- rinq om de ontwapeningsconferentie te verlaten reeds Vrijdagmorgen te Berlijn is genomen, dus op den dag vóór de bij eenkomst der algemeene commissie. Het besluit om uit den Volkenbond te treden werd pas Zaterdagmorgen ge nomen. toen te Berlijn in groote lijnen de verklaring bekend werd, welke Simon dien dag zou afleggen. Mussolini werd niet vooraf van de be slissing op de hoogte geestld zooals som mige berichten hadden gemeld Hij heeft daarover aan de regeering te Berlijn zijn misnoegen te kennen gegeven. De Kabinetscommissie voor Buitenland- sche Zaken heel. in een Donderdagavond met R°me, van meening dat het plan tot wederbijeenroeping van het bureau en de commissie der Ontwapeningsconferentie onder de bestaande omstandigheden ze kere gevaren meebrengt. De uitwerking van een ontwapeningsconventie zonder deelneming van Duitschland is doelloos, aangezien ook Amerika niet meer wil deel nemen aan de onderhandelingen, zoolang de Europeesche mogendheden hun poli tieke conflicten niet hebben bijgelegd. Dit beteekent, dat viermogendheden-bespre- kingen de beste kansen bieden. Als eerste stap nieuwe handels wegen geopend. Gisteravond te 9 uur Greenwichtijd is volgens afspraak tusschen Washington en Moskou de correspondentie gepubliceerd tusschen presendent Roosevelt en de re geering der U.S.S.R. Uit deze correspon dentie blijkt de mogelijkheid tot opening van nieuwe wegen bij de handelsbetrek kingen tusschen de twee landen en er wordt in gezinspeeld op een latere erken- j ning van Sovjet-Rusland door de regee- J ring te Washington. In elk geval legt men in officieele kringen te Washington er den nadruk op dat dit niet beteekent een er kenning van de Sovjets op het oogenblik. Op verzoek van Roosevelt zal de regee ring te Moskou een vertegenwoordiger naar Washington zenden. Hiervoor is Lit- winov, de Russische minister van buiten landsche zaken aangewezen. De Engelsche militaire autoriteiten, aldus meldt V.D., hebben maatregelen getroffen ter versterking van de verde digingswerken van Hongkong. Dc marine- en luchtstrijdkrachten worden uitgebreid en versterkt. De Engelsche luchtmaar- schalk, Sir John Higgins, is te Hongkong aangekomen, om een luchtvaartschool tc openen. Het personeel en de uitrusting voor een groote batterij luchtdoelartil lerie zullen uit Engeland worden gezon den. Voorts ligt de vorming van een vrijwilligerscorps voor de marine in het voornemen. Het vliegtuigmoederschip >Eagle« is te Hongkong binnengeloopen. De Japansche voorstellen. Naar verluidt heeft de Japansche am bassadeur te Berlijn Ariosji met de Cbi- neesche regeering besprekingen gehad over de regeling der betrekkingen tus schen Japan en China. In verband met de spanning tusschen de Sowjet-Unie en Japan stelt de Japansche diplomatie en stellen ook de Japansche militaire autori teiten, grooten prijs op overeenstemming met China. De Japansche voorstellen aan China zouden op het volgende neerkomen 1. Mantsjoekwo behoeft door China niet erkend te worden. 2. Het directe post- en goederenver keer tusschen Mantsjoekwo en China wordt hersteld. 3. De wapenstilstandsovereenkomst wordt met ten minste een jaar verlengd totdat de politieke betrekkingen tusschen China, Mantsjoekwo en Japan geregeld zullen zijn. 4. De orde in de gedemilitariseerde zóne wordt gehandhaafd door Japansche en Chineesche troepen. 5. De militaire versterkingen bij Pe king, die momenteel door Japansche troepen zijn bezet worden den Chineeschen autoriteiten teruggegeven. Voor de regeling van den handel tus schen Mansjoekwo en China worden douanekantoren ingesteld. 7. De Chineesche regeering verbiedt de boycot tegen Japan en Mantsjoekwo. De Chineesche regeering zal over deze voorstellen moeten beraadslagen. In af wachting daarvan wenscht men zich nog niet erover uit te laten, teneinde de ko mende onderhandelingen niet te bena- deelen. De Japansche gezant heeft op dracht gekregen onmiddellijk na over handiging van deze voorstellen zich naar Tokio te begeven, om bij de Japansche regeering rapport uit te brengen. Engeland naar Australië in 6 uur minder dan een weck afgelegd, of om precies te zyn m 161 uur en 48 minuten. Deze tijd moet echter nog geverificeerd worden en voonoopig kunnen we constateeren, dat hij 11 uur bij Kingsford Smith voor is geble ven. Ulm, die directeur is van de Australian National Airways Ltd. te Sydney, is een 4 ë„r, \an «ebooi'te- Hy'is 18 Oetober 1897 te Melbourne geboren en heeft dus V oensdag zijn 36sten verjaardag gevierd. Keuter meldt nader, dat de juiste tijd van den vlieger Ulm 6 dagen, 17 uur en 56 minuten is geweest. De vertrekdatum van den Post- Jager nog niet vast. Geen rond vlucht. De N. Rolt. Ct. verneemt, dat menbc- sloten heeft om geen recordpoging van de vlucht met den Postjager te maken. Mocht het gelukken het toestel geheel gereed te krijgen vóór November a.s., dan is er geen bezwaar tegen, dat de vliegers (in het licht der volle maan) 's morgens eenige uren voor zonsopgang de dag trajecten af te leggen, die noodig zijn 0111 de uitreis in 4 dagen, de thuisreis in 3 dagen te volbrengen. Maar eischt een zorgvuldige voorbereiding uitstel van het vertrek tot 3, 4 of nog verdere datum in November, dan oordeelt het comité, naar liet blad verneemt, het geen bezwaar, dat de reisduur verlengd wordt tot 5 en 4 dagen, zoodat dan per dag slechts het traditioneel geworden aantal uren geslagen behoeft te worden. De rijksstudiedienst is gereed met het inbouwen der meetinstrumenten, die dr. van der Maas noodig heeft om de vlieg- eigenschappen te testen. Als elk Jaar opnieuw een bronchitis U komt waarschuwen dat het koude Jaar getij is ingetreden, waarom dan geen Abdijsiroop genomen? Menschen met sedert (aren telkens terugkeerende bronchitis vonden daarbij baat. Abdijsiroop is weten schappelijk samengesteld, verwijdert de taaie met ziektekiemen bezoedelde slijm en helpt Uw ademhalingsorganen. Sedert menschen-heugenis geprezen bij pijnlijk en veelvuldig hoesten, Bronchitis, vastzitten de kou, Kinkhoest, Influenza, Asthma. Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Thans Fl. 1.-, Fl. 1.50, Fl.2.75 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons per doos 35 ct, per dubbele doos 60 ct ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) Binnen een wee>k naar Australië. Het record met 11 uur verbeterd. Charles Ulm is gistermiddag 4.30 uur (Greenwich tijd) te Derby in West-Austra- lië geland, welke plaats ongeveer 70 km dichter bij Soerabaja is gelegen dan Wvndhaven in Noord-Australie. Hy ver trok Donderdagavond 9 uur 30 (G. 1.) van Heston en heeft dus den afstand van Eén militair gedood, één zwaar gewond. E onder Jagochtend omstreeks half zes heeft op den Raamweg, hoek Waalsdor- perweg te 's-Gravenhage een ernstig on geluk plaats gehad. Le eerste tram, de z.g. Blauwe Tram welke van Voorburg naar Seheveningen reed, is daar ter plaatse op een militaire colonne van het 11e regiment veldartillerie ingereden. Deze tram was te 5.10 uur uit Voorburg dorp vertrokken en passeerde omstreeks half zes den overweg bij Huize Katwijk. Op dat tijdstip passeerde daar de hier- bovengeuoemde mloinie, welke onder be vel van een adjudant onderofficier uit het artilleriepark vertrok voor een oefening in de omgeving van Rijksdorp. De colon ne bestond uit 12 caissons. Toen Tien van deze caissons de trambaan waren gepas seerd, naderde, volgens verklaring van ooggetuigen met groote snelheid de blau we tram, waarvan de schijnwerper brand de. De elfde caisson kon niet meer op tijd oversteken en werd door de aansnellende tram gegrepen. Met volle kracht botste de tram tegen het achterspan, waarvan de strengen werden doorgesneden, terwijl het caisson vier meter werd medege- sleurd. De paarden van dit achterspan werden later 37 meter verder langs de trambaan gevonden. De achterrijder, de 22-jarige militair L. E., uit Maasland af komstig, werd zwaar gewond opgenomen en is eenige oogenblikken later overle den. Het lijk is door den G. D. naar het militair hospitaal vervoerd. Voorts is nog de militair G. v. G. aan beide beenen ge wond en naar het hospitaal overgebracht. Voorts werden de twee paarden van het achterspan ook door de tram zoodanig verwond, dat een van deze paarden op slag gedood werd, terwijl het tweede paard ter plaatse moest worden afge maakt. De beide cadavers zijn door een kraan- vyagen van de brandweer naar het open baar slachthuis getransporteerd. De wagenbestuurder van de tram, die volgens verklaringen van de zijde der tramweg-directie bekend staat als een uiterst bedaard wagenvoerder, die reeds meer dan 15 jaar in dienst der maatschap- pij werkzaam is, zonder ooit aanleiding tot klachten te hebben gegeven, is door het voorgevallene zoodanig overstuur, dat hij buiten dienst moest worden gesteld en ter verpleging in het ziekenhuis aan den Zuidwal moest worden opgenomen. Naar van andere zijde nog werd mede gedeeld, zou het ongeluk veroorzaakt zyn door het feit, dat de militaire colonne niet vlug genoeg kon aansluiten, waardoor het passeeren van den overweg meer tijd vor derde dan oogenschijnlijk berekend was. De overleden militair is de 22-jarige Egras uit Maasland, terwijl de militair, die met niet ernstige verwondingen aan beide beenen in het militair hospitaal is opgnomen, is geheeten G. van der Leest, afkomstig uit Warmond. Het verheor van den bestuur der van de blauwe tram. verhoord. Hij verklaarde, dat hij de mili taire colonne wel degelijk reeds op be hoorlijken afstand had gezien, in het licht 11.I. van zijn lantaarns en dat hij daarom snelheid heeft geminderd, tot naar zjjn indruk de laatste wagen van de colonne de trambaan was gepasseerd. Daarop is hy weder doorgereden met de gebruike lijke snelheid, doch kort voor de tram bleek, dat een gespan uit de schemering het was dien ochtend mistig op de baan) verscheen, om alsnog over te steken. Het was toen te laat om de tram tijdig tot stilstand te brengen. Inderdaad is er een hiaat in de colonne geweest. De bestuur der van de tram is daardoor dan ook van meening geweest, dat hij veilig kondoor- rijden. Na het verhoor heeft de bestuur der zich naar huis begeven. Omtrent de beide personen die Donder dag naar het militair hospitaal werden gebracht, te weten van der Geest, die slechts een kleine verwonding aan de knie had opgeloopen en de bestuurder van de tram, die wat overstuur was geraakt, kan worden medegedeeld, dat zij beiden gis terenochtend het hospitaal hebben ver laten. De minister van defensie heeft zijn deelneming betuigd aan de nabestaanden van den militair L. Egas, die bij het ongeluk met de blauwe train is gedood. OM EEN DUBBELTJE... Een auto-engeiuk met drie ge wonden. Woensdagavond omstreeks kwart over elf passeerde een autobus van de R. K. T. den tol op den Schieweg, tusschen Rot terdam en Overschie. De tolgaarder, die de bus had zien aankomen, had tevoren den boom overeind gezet, omdat deze bus sen vrygesteld zijn van tolgeld. Onmid dellijk achter die bus heeft hij den boom neergegooid, hoewel vlak achter die autobus een luxe-auto kwam aangereden. De bestuurder van dezen auto, een Am- sterdamer, was met de situatie ter plaatse niet op de hoogte. Hij wist niet, dat op dien weg nog een tol was en hij verwacht te zeker niet, dat iemand opeens letter lijk, zoowel als figuurlijk een hinderpaal dwars over den weg zou werpen. Het ge volg was, dat hij tegen den tolboom op reed. De 3 mannen, die bij hem in den wagen zaten, kregen, tengevolge van het breken van glas, snijwonden. De bestuurder van den auto, de 35-jarige H. J. C. Bout van den Hoofdweg te Amsterdam, kwam met den schrik vrij. De auto werd vrij ernstig beschadigd. Tegen den tolgaarder is pro- ces-verbaal opgemaakt. Naar getuigen meedeelden, was gister avond omstreeks 7 uur bijna een ongeluk op dezelfde wijze veroorzaakt. Het tolgeld bedraagt 10 cents. LANGS LIEFDES KRONKELWEGEN. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft zich wegens oplichting te verantwoorden gehad de 44-jarige A. K., die sinds vele jaren in zijn onderhoud voorziet door hu- welijksbegeerige vrouwen hart en hand aan te bieden; dank zij Amor's bemidde ling slaagt hij dan erin van haar grootere of kleinere geldbedragen in handen te krijgen, zonder ooit zijn huwelyksbeloften in te lossen. Dat was hem tot voor korten tijd ook onmogelijk, aangezien hy gehuwd was, doch deze belemmering heeft hij op aeheven, door van zijn wettige ega te scheiden. Van feitelijke scheiding was echter geen sprake, zoodat ook zijn voor malige vrouw profiteerde van het „be roep" van haar ex-echtgenoot. Deze werd echter door de politie in de rustige uitoefening hiervan „tegen gewerkt"; in 1928 was hy wegens dezelfde soort delicten tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld en nadat deze straf vas geëindigd, had de politie order gekregen, dat vrouwen, die op straat door verdachte werden aangesproken, tegen hem moes ten worden gewaarschuwd. Helaas is dit niet geschied toen de „huwelykscandi- daat" een van zijn laatste slachtoffer voor de eerste maal op de tram ontmoett tengevolge waarvan deze vrouw, een kan toorbediende, die een aardigjommetje had overgespaard, een bediag van j r hen. heeft verloren. Wegens dere op- O.P eiiy wilt ïi 1 pag. 1 1 Buitenlandsch Overzicht Feuilleton Radio-programma Van links en rechts De beperking van den rundvee stapel Verplaatsing der spieringvang sten, na de afsluiting der Zuider zee, naar de groote riviermon- dln9en De chauffeur, die op den Schie- damsche Singel te Rotterdam zijn jonge vrouw doodde is tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld Donderdagmorgen is te 's-Gra venhage een tram op een militaire colonne ingereden. Een doode, een zwaar gewonde Kingsford Smith's record naar Australië is door Ulem met elf uur verbeterd Een vertegenwoordiger van Ha vas deelt mee, dat het uittredings- besluit door Duitschland reeds Vrijdag genomen was Belangrijke onderhandelingen om tot werkelijken vrede te komen tusschen China en Japan Het toezicht op de gemeentelijke financiën zal door Ged. Staten verscherpt worden De vertrekdatum van den Post jager nog niet vastgesteld Bij een scheepsramp in de Japan sche wateren zijn vermoedelijk 30 menschen omgekomen De R.K. arbeiders in meerderheid voor het contract in het bouw bedrijf ,5 Engeland verwacht niets meer van de ontwapeningsconferentie. Het land voor de Viermogendhe- denbespreking„5 Op weg naar erkenning van Sovjet-Rusland door de Ver. Sta ten 5 Omtrek-nieuws„10 Marktberichten 6 Marineberichten 6 Sportnieuws6 VU b e!Vooï gaan wc fieeaf Zondag 22 Oetober. Tooneelvoorstelling ,.Rooie Sien Casino 8.15 uur. Tooneeluitvoering R.K. Gezellenvereeni- ging R.K. Volksbond 8.15. Dinsdag 24 Oetober. Tooneelvoorstelling Tooneelver. „T.A.V E.N.U.", Casino 8.30 uur. Woensdag 25 Oetober. Marine-concert, Casino 8.30 uur. Donderdag 26 Oetober. Evangelisatiegebouw Vijzelstraat, Ds. v. Petegem, van Hilversum, 8 uur. lichting heeft A. K. Donderdag terecht gestaan: op 1 Mei had hij met de dame in kwestie „toevallig" kennis gemaakt en zoo haar vertrouwen weten te winnen, dat ze hem geld gaf, aanvankelijk zeshon derd gulden, om een auto te koopen. Intusschen bleek uit het getuigenver hoor, dat verd. tijdens zijn „verloving getracht had een slagersdochter te ver overen, die echter op zijn praatjes niet was ingegaan. Hij had haar aangesproken en had gevraagd of ze mevrouw Mulder was. Zelfs had hij een tochtje in den Ford gemaakt met een kinderjuffrouw, met wie hij geruimen tijd „verkeering" had ge had en die hij 300 had afgetroggeld. De juffrouw meende reden te hebben zyn 'trouw te moeten betwijfelen en1 ze bad hem meer dan eens gevraagd: .,Alex, ik werkelijk de eenige met wie .ie ga^t. Zijn antwoord was overtuigend geweest. Ik zal blind worden, als t anders if Het O M. waargenomen door mr. Bosch was van meening, dat verdachte een zeer gevaarlijk beroepsmisdadiger is. In 192J heeft hij eenzelfde schema van oplicht 1 g gebruikt. Hy eischte tegen verdachte ook ditmaal de maximum-straf wegens opheh- tint? drie jaar gevangenisstraf. Dé rechtbank zal 2 November uitspraak doen. ONDERGANG VAN HET DEURNE. De gemeenteraad van het Peelplaatsje Denrne beeft besloten tot verkoop van he gemeentelijk bezit, bes aande ud oW ga ties inschrijving grootboek Nedeitancl werkelijke schuld tot een bediag \an

Heldersche Courant | 1933 | | pagina 5