Weer een oplichtingszaak in Frankrijk. Texel. GEMENGD NIEUWS Gebeurtenissen in Caricatuur. Federatie V V.V's benoorden het IJ. Binnenland De onbewaakte overweg. De corruptie aan het abattoir te Rotterdam. Maatregelen tegen de helpers van Dimitrof. De moordaanslag te Peize. Verduistering van f 12.000. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 JANUARI 1934 Weer een inbraak te Oss De brandstichtingszaak te Amsterdam. Auto tegen lichtmast gebotst- Hitte in Argentinië. De aardbeving in Britsclv Indië Bomaanslag op sneltrein W eenen—Zagreb. de brand op de „george philippar". De Amerikaansche advocaat Gallagker, die getracht heeft bij de Duitsche auto riteiten inlichtingen omtrent Dimitrof in te winnen, is Vrijdag te Berlijn gearres teerd en eenige uren vastgehouden. Daarna werd hij op vrije voeten gesteld met de mededeel ing, dat hij Pruisen binnen drie dagen moest verlaten. MINISTER OUD ALS DOUANIER. Als je me niet qauw vertelt, wie je medeplichtiqen zijn, laat ik je inkomsten- belastinq verdubbelen. Wimpie heeft „uitgevonden" de onder- zeebooten van voren van lange priemen f te voorzien, om op die manier visch te i vangen. Dit idee is toch zeker al oud. Want hebt U noq nooit een visschersvrouw hooren zeqqen: „Wat blijft mijn man weer lanq onder water"? Ongeluk bij Bilthoven. Chauffeur gedood. Op den onbewaakten overweg aan den Leyenscheweg te Bilthoven is Zaterdagmiddag ongeveer 12 uur een ongeluk gebeurd, dat weer een auto bestuurder het leven heeft gekost. Omstreeks dezen tijd passeerde een vrachtauto van de Boeren Leenbank te Bilthoven den onbewaakten overweg.. Er naderde op dat moment een trein uit de richting Groningen den overweg. De auto werd door den trein gegrepen en meegesleurd, de wagen vloog vervolgens in brand en de bestuurder kwam jammer lijk om het leven. Het bleek te zijn de ongeveer 45-jarige Romselaar uit Bilthoven. De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. Op initiatief der V.V.V. „Alemaria" werd Zaterdag 20 dezer te Alkmaar een „Federatie van V.V.V.'s Noord-Holland boven het Noordzeekanaal" opgericht. Het doel der Federatie is, het maken van propaganda, het samenstellen en ver spreiden van Gidsen en Kaarten, zoomede het geven van inlichtingen, organiseeren van rondtochten, het bevorderen van blij vende vestiging en het bevorderen van het behoud van natuurschoon in dit deel van Noord-Holland. Staande de vergadering traden 16 V.V. V.'s toe, nagenoeg alie rechtspersoonlijk heid bezittende en bij de A.N.V.V. aange sloten vereenigingen in dit gewest. Het Algemeen Bestuur werd als volgt lamengesteld: Mr. J. P. Bosman, Alkmaar. C. F. Zeiler, Bergen. Mr. D. Breebaart, Callantsoog. F. J. Aukes. Castricum. J. G. Bosschaert, Egmond aan Zee. P. Kos, Groet en Camperduin. J. Th. v. Diepen, Heiloo. W. Biersteker, Den Helder. J. Th. Schneïder, Hoorn. M. J. v. d. Garde, Schoorl. M. A. Huender, Wijk aan Zee en Duin. G. Voet, IJmuiden. J. J. Dinkelberg, Zaanstreek. C. J. Bosker, Wieringen. G. P. J. Henneman, Heemskerk. Mr. A. Moens, Beverwijk. Dit Algemeen Bestuur vormt de Alge- meene Vergadering. Als Bestuur werd gekozen de heeeren: Mr. D. Breebaart, President. Mr. J. P. Bosman, Secretaris. J. G. Bosschaert, Penningmeester, benevens de heeren: der en J. J. Dinkelberg. der en J. J. Dinkleberg. De zetel der Federatie is gevestigd te Alkmaar in het Informatiebureau der V.V.V. „Alemaria" (Waaggebouw). Arrestaties en uitzettingen. Eaar V. D. uit Berlijn verneemt, nemen de Duitsche autoriteiten maatregelen tegen hen, die trachten Dimitrof en de twee andere Bulgaren, die terecht heb ben gestaan terzake van den brand in het Rjjksdaggebouw en door het gerechts hof te Leipzig zijn vrijgesproken, te be vrijden. Vrijdag is de Duitssprekende Bulgaar Donafsky, die voor Dimitrof's moeder en zuster en voor de verloofde van Tanef bij de Duitsche regeering opkwam, als ongewenscht vreemdeling uit Saksen ge zet. Hij werd bedreigd met 14 dagen ge vangenisstraf, wanneer hij Saksen niet binnen 24 uur mocht verlaten. De drie vrouwen, die geen van allen Duitsch spreken, vertoeven nog te Leipzig, doch »yn feitelijk geïsoleerd, daar zij zich niet verstaanbaar kunnen maken. De hulpkeurmeesters, die Woensdag 17 dezer te Rotterdam zijn gearresteerd naar aanleiding van de corrupties, die zij zouden hebben gepleegd in dienst van het abattoir, zijn naar het Huis van Be waring overgebracht. Mr. A. Donker treedt op als verdediger van den 56-jarigen hulp- keurmeester W. R., den 57-jarigen I. v. B. en den 48 jarigen hulpkeurmeester L. G. S. Mr. G. J. C. Schilthuis zal den 49- jarigen hulpkeurmeester M. A. J. verde digen. De 48-jarigen hulpkeurmeester J. L. B. heeft zich nog geen rechtskundigen raadsman gekozen. Tegen de hulpkeur meesters W. de H., H. K. en C. v. d. W., die nog niet zijn aangehouden, zal even eens een vervolging worden ingesteld. Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de rechtbank te Assen stond Maandag terecht een houthandelaar te Peize, thans gedetineerd, voor het feit, dat hij in den nacht van 10 op 11 Sept. j.1., na afloop van de kermis in Peize, te De Pol, gemeente Peize, Sjoerd Kok van het leven heeft beroofd. Verdachte kwam met zijn zoon van de kermis te Peize en zag bij De Pol Sjoerd Kok aan den kant van den weg staan. Na eenig heen en weer praten haalde Kok plotseling zijn mes te voorschijn, sloeg daarmee naar verdachte en bracht hem verwondingen toe. Nadat verdachte ver wond was, kreeg hij pas gelegenheid zijn mes te trekken. Hij erkent er mede ge slagen te hebben, maar hij heeft er niet mee gestoken. Hij heeft zich alleen ver dedigd. Na het hooren van een aantal getuigen, is het woord aan den officier van justitie, mr. A. H. Servatius. Die achtte het be wezen, dat verdachte de doodelijke wond heeft toegebracht. Hoe men ook over de andere steken wil denken, de laatste stoot, die doodelijk trof, was geen noodweer, want toen lag Sjoerd Kok reeds op den grond. Daarbij was de opzet tot dooden aanwezig. Hij vordert ten slotte een ge vangenisstraf van een jaar en 6 maanden. Hierna werd de zaak behandeld tegen een zoon van den vorigen verdachte. Bij dezelfde vechtpartij heeft deze opzettelijk Jan Kok zwaar lichamelijk letsel toege bracht, door hem met een mes een steek toe te brengen ter hoogte van den rechter schouder, waardoor deze Jan Kok een tot in de borstholte doordringende verwon ding opliep. Verdachte erkent het hem ten laste gelegde. De officier van justitie acht verd. schuldig aan zware mishande ling en vordert te dier zake negen maan den gevangenisstraf. In beide zaken uitspraak over 14 dagen. In hooger beroep stond voor het Haag- sche gerechtshof terecht de 42-jarige tuinder W. v. d. B., die door de recht bank te Rotterdam wegens verduistering van een bedrag van f 12.000 ten nadeele van de Ned. Herv. Diaconie te Kralingen, is veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf waarvan 4 maanden onvoorwaardelijk. Verdachte had, naar hij bekende, in den loop der jaren zich bovengenoemd bedrag toegeëigend ten nadeele van de armen en weezen van de diaconie te Kralingen. Mr. J. A. de Visser, die in deze zaak requisitoir nam, zeide, dat weliswaar de tenlastelegging spreekt van een bedrag van f 12.000, doch dat er een bedrag van f 25.000 zoek is. Spr. wees op het buitengewoon laak bare van deze daad, waardoor zulk een groot bedrag aan behoeftigen en aan weezen wordt onttrokken. De advocaat-generaal betoogde dat dezen verdachte geen voorwaardelijke straf toe komt en hij tot 1 jaar gevangenisstraf dient te worden veroordeeld. Mitsdien verzocht hij vernietiging van het vonnis ner rechtbank en tot veroordeeling van den verdachte tot 1 jaar onvoorwaardelijk. Mr. G. de Bakker te Rotterdam pleitte uiterste clementie. Arrest 5 Febr. a.s. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oss weer ingebroken. Onbekend gebleven personen hebben zich toegang verschaft tot het perceel van den slager P. J. Jansen aan de Verlengde Heuvel straat in het centrum van Oss. Eenige surveilleerende agenten, die bemerkten dat de garagedeur van J. op een kier stond, ontdekten het eerst de inbraak. Er is een hoeveelheid worst, hammen benevens eenig geld gestolen. De politie stelt met behulp van speurhonden een onderzoek in. In verband met deze in braak werd bij eenige personen een huis zoeking verricht. De nasporingen hebben tot dusver geen resultaat opgeleverd. Een der verdachte ont napt. De van brandstichtingen verdachte verzekeringsagent de B., die Zater dagmorgen van het politiebureau Raampoortweg te Amsterdam per auto voor den officier van justitie zou worden geleid, is daarbij aan zijn be wakers ontsnapt. De ontsnapping is als volgt in haar werk gegaan: De cel-auto, waarin de B. en de vrien din van een der andere aangehoudenen, ook bij deze zaak betrokken, overgebracht zouden worden naar het huis van bewa ring, stond voor het politiebureau in de Marnixstraat. Beide arrestanten zaten in de wachtkamer gelijkvloers; de agenten, die met de overbrenging belast waren, hadden zich naar buiten begeven, om de nieuwsgierigen, die zich om den celwagen verzameld hadden, ruimte te doen maken. Het schijnt, dat de B. gebruik heeft ge maakt van een oogenblik van onoplettend heid van den agent, die in de wachtkamer achtergebleven was of in elk geval had moeten achterblijven, om achter de agen ten aan te loopen, de gang in. Hier kwam publiek van boven de trap af en begaf zich de straat op; tusschen dit publiek heeft de B. zich begeven en is doodkalm naar buiten gewandeld, zon der dat dit iemand opgevallen is. Eenmaal op straat was hij onmiddellijk onder de tientallen menschen, die om de celwagen stonden of door de agenten ach teruitgedreven werden, verdwenen en heeft hij kans gezien zich verder onmid dellijk uit de voeten temaken. Onmiddel lijk zijn alle maatregelen door de politie genomen om hem opnieuw op te sporen. Tot Zaterdagmiddag echter zonder resultaat. De commissaris van het bureau Raam poort stelt een onderzoek in, wie voor de ontsnapping van den arrestant aanspra kelijk is. Een nieuwe aanhouding. Zondagavond is te Amsterdam in ver band met de verdachte brandstichtingen te Haarlem en te Amsterdam een 43-ja- rige caféhoudster in de O. L. Vrouwesteeg te Amsterdam aangehouden, wier zaak in den nacht van 5 Maart 1933 grootendeels uitgebrand is. In dit geval was de verzekering bij de betrokken maatschappij, die de helft van de verzekeringssom heeft uitbetaald, niet door den hoofdverdachte in deze zaak, de B., die Zaterdag van het politiebureau aan de Raampoort ontvlucht is, verzorgd. Wel was hij, terwijl de brandweer haar taak verrichtte, bü den brand om als contra expert op te treden. De thans aangehou den vrouw zegt met de B. en al de andere aangehoudenen nooit in betrekking te hebben gestaan, al bestaat het vermoeden, dat dit, wat de B. betreft, wel het geval was, en wel vóórdat hij zijn expertise uit bracht. Een telefoongesprek en een brief van den ontvluchte Het persbureau Vaz Dias te Amster dam bericht: Zaterdagavond werd een onzer redac teuren opgebeld door iemand, die voorgaf de uit het Raampoortbureau ontsnapte makelaar H. de B. te zijn. De man wilde zijn telefoonnummer niet bekend te willen maken, dat hfi ontvlucht opgeven, doch verzocht slechts per radio was als protest tegen de behandeling op het politie-bureau. vV'ij hebben aan dit verzoek niet vol daan. Dat schijnt voor de B. aanleiding te zijn geweest nog eens schriftelijk zijn me- dedeeling te bevestigen. Zondagmiddag, toen slechts een redac teur op ons redactiebureau de „Zondags- h'1 loket een brief overhandigde en daar in acht" deed, verscheen een man, die do »r op haastig verdween. De brief luidde als volgt: „Mijne hee ren" naar aanleiding van mijn telefoon gesprek van gisteravond met een van uw agenten, deel ik u het volgende mede: Reden van miin ontvluchting is een pro test tegen de behandeling van den com missaris en den inspecteur van politie van de 10e sectie Raampoort, mij aar>- gtdaan. Een dezer dagen zal ik mij naar de jus titie begeven. Wanneer zeg ik niet, omdat de politie dan niet zal kunnen beweren: Wij hebben de B. gearresteerd. Ik verzoek publicatie van dezen brief per radio. Hoogachtend, de B„" P S. Ben niet gevlucht, omdat ik ver- dacht >fcord van brandstichting, zooals de „telegraaf" schrijft, maar uit protest, zoo als hierboven vermeld. Of het inderdaad de ontvluchte de B. is geweest, die ons dit briefje op ons re- dactieburaeu bezorgde, hebben wn nog met kunnen nagaan. De verzekeringsagent de B. meldt zich bij de politie aan. Gisteravond ruim half 7 heeft de ver zekeringsagent de b„ die sedert twee dagen door de geheele politie werd ge- zocht, zich eigener beweging aangemeld Pij het bureau Overtoom te Amsterdam. Tegen den inspecteur van dienst, den beer Gemmeke, zeide hij, niet naar.de i Raampoort te zijn gegaan, waaruit tnj is ontvlucht, doch naar het bureau Overtoom, omdat hij daar steeds goed is be handeld. Ook kende hu den heer Gem meke uit den tijd, dat deze dienst deed bü het bureau Warmoesstraat. De B.er- kendeZondagmiddag een bezoek te hebben gebracht aan het persbureau Vaz Dias, waar hij een door hem geschreven brief had afgegeven. Waar hij van Zaterdagochtend tot Maan dagavond heeft doorgebracht, wenschte hij onder geen beding te zeggen. Dit waarschijnlijk om zijn vrienden niet m moeilijkheden te brengen,daar het volgens de wet verboden is ontvluchte gevange nen te huisvesten. De bestuurder doodelijk gewond. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is op het Gevers Deynootplein te Scheveningen een ernstig auto-onge luk gebeurd, waarvan de 22-jarige F. graaf v. Bylandt, wonende op „Klein- Offem" te Noordwijk-Binnen, het slachtoffer is geworden. Omstreeks 3 uur reed graaf van By landt, in gezelschap van jhr. van Riems dijk en een dame over het Gevers Dey nootplein en zonder dat daarvoor een bij zondere oorzaak bestond, botste lfij plot- seling tegen een lichtmast van de H.l.M. De auto werd zwaar beschadigd en het portier aan de zijde van den heer van By landt werd geheel versplinterd. De heer van Bylandt geraakte bekneld tusschen den lichtmast en zijn auto, hij werd zeer ernstig gewond. De geneeskun dige dienst bracht hem over naar het Gemeentelijk Ziekenhuis, waar hij eenige oogenblikken na zijn opneming overleed. Het bleek, dat hij een ernstige hoofd wonde had opgeloopen en een zware her senschudding, aan de gevolgen waarvan hfi is bezweken. De beide andere personen, die in den auto zaten, hebben geen letsel bekomen. Hoe het ongeluk zich heeft toegedra gen, kon niet verklaard worden. Wel is komen vast te staan, dat de heer van Bylandt niet bijzonder snel heeft ge reden en dat er ook geen enkele andere omstandigheid aanwezig was, welke het ongeluk zou kuncn veroorzaakt hebben. Aangenomen moet worden, dat de heer van Bylandt op een gegeven oogenblik de macht over het stuur is kwijt geraakt of dat hij het gezicht op den weg heeft ver loren. Ook de beide inzittenden konden tegenover de politie het ongeluk op geen andere wijze verklaren. DIEFSTALLEN IN EEN FABRIEK. Gedurende den laatsfen tijd hadden in de Savalfabriek te Princenhage verschei dene kleine diefstallen plaats uit kleeding- stukken, die door de arbeiders in de schaft- en werklokalen werden opgehan gen. Bij een onderhoud met een der be nadeelden bij de directie uitte deze het vermoeden, dat ook verschillende diefstal len van fabrieksgoederen zouden zijn ge schied. Het gevolg was, dat de politie in de zaak werd gemoeid. Uit het onderzoek bleek, dat onder de fabrieksarbeiders een georganiseerde dievenbende bestond. Bij de leden daarvan, woonachtig te Princen hage, Breda, Zundert, Leur, Beek, Rijen, Terheyden werden huiszoekingen gedaan met het verrassend gevolg, dat een groot aantal gestolen voorwerpen te voorschijn kwam, bestaande uit koperen comforen, bussen verf, hamers, vijlen, manometers, bussen olie, bouten, koperen onderdeelen enz. De totale waarde van het gestolene is zeer aanzienlijk. Het gestolene is in be slag genomen: proces-verbaal is opge maakt. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Bij het passeeren van de brug te Sel- zaete is een Nederlandsche auto, bestuurd door den heer B., uit Axel, over een op den weg liggend persoon gereden. Het bleek een zekere B. te zijn. De man is aan zijn verwondingen overleden. Waar schijnlijk was hij onder den invloed van sterke drank. MISHANDELING VAN ZIJN GROOTOUDERS. De wever H. C. G. te Zeelst (gemeente Veldhoven) was door de rechtbank te 's-Hertogenbosch veroordeeld tot IJ jaar gevangenisstraf, ter zake dat hij op 9 Sept. '33 zijn 75-jarigen grootvader en 70-jarige grootmoeder Gooskens-Cou- wenberg met een knuppel op het hoofd had geslagen en ernstig had mishandeld. Verd. vond die straf te hoog en kwam inberoep. Volgens hem had de grootvader eerst met een stok geslagen, wat. deze evenwel ontkende. De adv.-gen. bjj het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft bevestiging van het vonnis geëischt. HET GOUD VAN DE LUTINE. Nieuwe pogingen? Uit Gennep vernemen wij, dat de heer Beckers in het voorjaar met een nieuwen toren van hetzelfde principe als boven het wrak van de Lutine is vernield, weder om naar Terschelling zal gaan om de poging te herhalen, het goud van de Lutine te bergen. De toren wordt gemaakt bij de firma De Jong te Amsterdam. Buitenland VLEKTYPHUS OP OORLOGSSCHIP. Te Gibraltar in quarantaine. Op het Engelsche schip „Funous der (le benian- naar Malta vertrok, V* van vlek- ning verscheidene g schip is <Hen" typhus voorgekomen. H - terugge- tengevolge naar Gibraltar terug keerd en in quara"tó zullen naar gepaste leden der bemanning overge zet militaire hospitaal worden oveige bracht. 43 graden Celcius. Heel Argentinië wordt gekweld door een^ hittegolf. In de hoofdstad eerden temperaturen genoteerd van 36.1 C. In Cruz del Eje CordobaenRna<'ay steeg de temperatuur zelfs tot 43 gra d?De'hoogste temperatuur ooit in Ned. geregistreerd was 34.8 C. Kea.j De grootste ramp die het land ooit getroffen heeft. Weer een aardschok te Patna Naar uit Patna gemeld wordt, is daar een nieuwe aardschok waarge nomen, die 8 seconden heeft geduui d Van de bevolking maakte zich een ontzaggelijke opwinding meester, daar men een herhaling van de jong ste catastrophe vreesde. Er is echter tot dusverre nog geen enkel bericht omtrent aangerichte schade ontvan gen. Omstreeks midderdnacht van Vrijdag op Zaterdag is ook te Muzaffarpur een nieuwe aardschok gevoeld. Eenige schade werd aangericht, doch nieuwe slacht offers zijn niet te betreuren. Ook te Benares werd de schok gevoeld, waarom de bewoners den nacht in de open lucht doorbrachten. Over de verwoestingen door de aard beving aangericht, kan, naar Reuter meldt, nog steeds geen volledig overzicht worden gegeven, daar de verbindingen grootendeels verbroken zijn. In de stad Muzaffarpur, die het zwaarst geteisterd is, zijn verscheidene wijken tengevolge van de groote puinhoopen nog geheel ontoegankelijk. Men rekent er op, dat onder deze puinhoopen nog tal van lijken van slachtoffers liggen. De oprui ming zal nog wel eenige weken duren. Te Monghyr hoort men uit de puinhoopen nog steeds het geweeklaag opstijgen van gewonden, waarvan er verscheidene nog levend te voorschijn konden worden ge bracht. Uit Katmanda, de hoofdstad van Napal, is nog geen bericht ontvangen. Alle communicatie-middelen met deze stad zijn verbroken. Deze aardbeving zal van grooten in vloed zijn op de Indische begrooting, daar voor het herstel der verwoestingen reus achtige sommen noodig zullen zijn. De hoop der bevolking op belasting verlaging is daarmee vernietigd. Meer dan 12.000 döoden? De laatste berichten schatten het aantal dooden te Monghyr op niet minder dan 6000 en volgens officieuze schattingen zou het aantal slachtof fers in de heele provincie Bi'nar en Orissa het dubbele daarvan bedra gen. De overstroomingen verminderen langzaam. Vier slachtoffers. Op den sneltrein WeenenZagreb is gisterenmorgen tusschen de sta tions Rann en Gurkfeld een bom aanslag gepleegd, die noodlottige ge volgen had. Een helsche machine ontplofte onder een der wagons, die in brand geraakte en volkomen werd vernield. Ook de ach ter dezen wagon gekoppelde slaapwagen werd zwaar beschadigd. Drie reizigers vonden den dood in de vlammen, een vierde, een Weensch ge neesheer, moest ernstig gekwetst naar het ziekenhuis te Rann worden overge bracht. De verkoolde lijken zqn wegge voerd. Nadat de twee wagons waren afgekoD- peld, kon de trein met groote vertraging de reis naar Agram voortzetten. Beschuldigingen. De rechter van instructie, belast met het onderzoek naar den brand op de innediei.ri )par; heeft een aanklacht ingediend tegen den inspecteur van liet bureau Veritas te Nantes, weuens he veroorzaken van den dood dooi-onvoor zichtigheid en bet niet in acht nemen der voorschriften. "muen oer Eenzelfde klacht is ingediend tegen den commandant van het schip en tegen eersten stuurman v 200 millioen van kleine spaarders verduisterd door zekeren heer Alexandre. Reuter meldt uit Parijs: Terwijl de zaak-Stavisky de gemoederen nog in beroering houdt, komt te Tarijs reeds weer een nieuw financieel schandaal aan het licht. Deze zaak schynt de politie en de justitie reeds eenigen tijd bekend geweest te zijn. Zij betreft den directeur van den Arabtenaren- bank, George Alexandre, totwiennu een 'bevel tot voorgeleiding is uit gevaardigd. Alexandre is sedert Maandag uit zijn woning verdwenen. Jaren geleden dreef hij in de provincie een kleinen winkel, Toen kwam bij op de gedachte te Paiijs een bank te stichten, waar ambtenaren en menschen met vaste inkomens tegen geringe rente geld te leen zouden kunnen krüccn* Het oprichtingskapitaal beslond uit in schrijvingen van ambtenaren, die hem een deel van hun inkomen ter beschikking stelden. Op deze wijze moet hij niet min der dan 50 millioen francs bijeen gekre gen hebben, waarvoor hij op zijn naam gestelde obligaties uitgaf. Met dit geld interesseerde hij zicli bij een aantal onder nemingen, die intusschen bankroet ge maakt hebben. Men beweert dat het be drag waarvoor de kleine spaarders door Alexandre benadeeld zijn, 200 millioen ft bedraagt. Alexandre gearresteerd. Nader wordt gemeld, dat Alexandre zich Maandagmiddag bij de politie heeft aangemeld. Er is een vervolging tegen hem ingesteld wegens bedrog, misbruik van vertrouwen en inbreuk op de wet betreflende het stichten van raamlooze vennootschappen. Hij is in arrest gesteld. Burgerlijke Stand vau Texel van 20 tot en met 22 Januari. GEBOREN: Pieternella Catharine, d. v. K. Daalder en H. M. Halsema. OVERLEDEN: Leendert van Wijk, 80 j., wedn. v. Rienkjen Bunnig. GROENTEKAR OMVER. Op 't Schildereind te Den Burg ging Zaterdagmorgen een groentekar van den heer v. d. H., door 't weigeren van de rem er alleen van door, al spoedig rolde 't voertuig omver, waarbij bijna de ge heele inhoud over de straat rolde. INBRAAK. Zondagmorgen kwam men 111 't ,.St. Janshuis" te Den Burg, tot de ontdekking, dat de kas van de bibliotheek ongeveer 25 uit een sigarenkistje was ontvreemd. Bij onderzoek bleek dat een ruit was in gedrukt waarna men door opening van een spajolet toegang had verkregen. Voor opening van de kas der bibliotheek had men de schroeven uit 't slot gedraaid. De politie heeft de zaak in onderzoek. V.V.V. DEN HOORN. De pas opgerichte Ver. v. Vreemdelin genverkeer te Den Hoorn, vergadert mor gen in 't Loodmanswelvaren, o.a. komt in bespreking een weg naar zee, reclame en zal een lijst worden samengesteld van te verhuren huizen, kampeergelegenheid en pensions. LOOS ALARM. Zondagavond meenden voorbijgangers bij den heer Heerschap een begin van brand te ontdekken, direct stroomden van alle zijden belangstelelnden toe; 't bleek echter dat een geweldige rook-ontwikkeling in de kachel de oorzaak van 't alarm was. MELKDIEFSTAL. Reeds geruimen tijd misten verschil lende veehouders, die melk aan de Een dracht leverden melk uit de bussen, doch men kon den dader niet betrappen, hoe wel men reeds vermoedens dienaangaan de koesterde tegen een melkrijder. In de nabijheid van diens woning stelde men zich verdekt op, en toen zag men dat de rijder, V. genaamd, uit verschillende bus sen melk tapte, zoodat deze op heeter- daad betrapt werd. De politie heeft de zaak in handen en de man zal zijn betrekking wel kwijt zijn. DE TEXELSCKE MARKT. Een zeer druk bezoek viel (zeker ten gevolge van het prachtig voorjaarsweder) de markt ten deel. De veeaanvoer was daarmede evenwel nog niet in evenredig heid. De yolveehandel bestond alleen nog 111 enkele rammen voor de slacht, die on geveer J 12 per stuk opbrachten. Verder was er nogal aanvoer vau schrammen, een partijtje zware werd getaxeerd op 16 al 18, Iichteren gingen vanaf 12. r nn1 aanSev°arde gelde koe zal ongeveer 90 hebben opgebracht. De varkens op de boerderijen brengen door elkander 18 cent per pond op. De eieren prijs aan de veiling daalde weder een weinig, vorige week werd nog een middenprijs (eieren van 60 kg ge mengd) betaald van 4, thans gingen deze eieren voor 3.75 a 3.80.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6