i Vlieringen. GEMENGD NIEUWS LUCHTVAART BINNENLAND Schagen. Winkel. 't Zand. Poe-yi aanvaardt de keizerskroon. Motorongeval met doodelijken afloop. Zeven gevaarlijke misdadigers uitgebroken. De Postvluchten van en naar Indië. Het ongeluk van de Emeraude. Nederland niet op de Brusselsche wereld' tentoonstelling in 1935. De Nederl-Duitsche onderhandelingen Stoomvaartberichten HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 23 JANUARI 1934. VERMIST. Sinds Donderdag j.I. wordt alhier ver mist de landbouwer v. d. O. Het laatst werd hij gesignaleerd op de Schager vee markt. VERVUILD. Zondag j.1. werd het echtpaar K., al hier, geheel in vervuilden toestand door de gemeente-politie aangetroffen. Na gereinigd te zijn, werden ze in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Winkel opgenomen. BILJARTWEDSTRIJD. Door de leden der biljartclub „De Ca- rembole", gevestigd bij den heer De Wit, is j.1. Zondag bij den heer A. Snel te Den Helder het eerste gedeelte van den tegen de club „T.O.G." aldaar te houden handi- cap-cadre-biljartwedstrijd gespeeld. Totaal werden gespeeld 27 partijen, waarvan 't Zand 13 en Den Helder 14 partijen won, hetgeen een juist beeld geelt van de keurige handicap der spelers. VERLOTING. De hoofdprijs der op j.1. Zondag gehou den verloting der Voetbalver. Geel Zwart alhier, zijnde een electrische stofzuiger, is gewonnen door Mej. Diena Schilder, alhier. HIppolytushoeï. VOOR 'T KIND. De netto opbrengst der door 't dames comité verkochte postzegels voor 't Kind bedraagt hier 199.65. Voorwaar een schitterend bedrag, als men nagaat dat de bruto verkoop was 410,Een woord van hartelijken dank aan de da mes, die zich met den verkoop belastten, is hier dan ook niet misplaatst. GESLAAGD. Voor het examen diploma practisch boekhouden aan de A.S.S.O. school te Arnhem slaagde onze plaatsgenoot de jongeheer C. P. Asjes te De Haukes. EEN NIEUW CONSUMPTIE-GEBOUW Op 't land van den heer Jb*Bruul te Hippolyttushoef wordt voor rekening van den heer S. Halfweeg, de eigenaar van het Café „Concordia", een groot con- sumptiegebouw geplaatst, door den aan nemer den heer P. Doves. Dit gebouw komt vlak bij het voetbalter rein van „Succes", zoodat men van hier uit een mooi gezicht over het geheele ter rein heeft, hetgeen vooral bij koud en nat weer een ware uitkomst is, aangezien het wel een 150 personen kan bevatten. Wij wenschen den ondernemer dan ook veel succes. ALGEMEENE VERGADERING VER. VOOR VREEMDELINGENVERKEER WIERINGEN-WIER1NGERMEER. Woensdagavond j.1. hield genoemde vereeniging haar jaarlijksche ledenverga dering te hotel „De Haan" te Hippolytus- hoef. De opkomst is bevredigend te noe men. Om ruim acht uur opent de Voorzit ter, de heer C. J. Bosker, deze bijeen komst. De heer Van Vegten leest vervolgens het jaarverslag voor, waaruit blijkt, dat de secretaris pl.m. 300 aanvragen te behan delen kreeg. Dan volgt de benoeming van een con trole-commissie voor het financieel be heer. Voor 1933 worden gekozen de hee- ren Zandstra, Klare en De Graaf. Voor 1934: de heeren Doves, Zomerdijk en A. Klein. Allen nemen hun benoeming aan. De aftredende bestuursleden worden allen herkozen, zoodat de toestand dus blijft als volgt: Voorzitter: C. J. Bosker; Secretaris: Th. J. van Vegten; Penning meester: dr. J. Beeker; Vice-Voorzitter: G. Smit; 2e Secretaris: P. C. de Haan; Commissarissen: T. Takes en J. Vos. Uit het finacieel overzicht blijkt, dat de ontvangsten aan contributiën hebben be dragen 173.terwijl de uitgaven 184.50 beliepen, aldus 11.50 meer. Dan zijn er nog enkele schulden totaal 47.50, waardoor het nadeelige saldo 59.wordt. Besloten wordt de contrfoutie te verhoo- gen. Daarna volgen nog eenige bestuurs voorstellen o.a. betreffende den nieuwen gids, het behoud van onze oude en mooie molens en verder natuurschoon. Bij de rondvraag, vraagt de heer M. de Haan nog of het mogelijk is, dat de A. T. O. weer door Hippolytushoef zal rijden instede van langs den betonweg, en de heer Zomerdijk vraagt medewerking om het sluitingsuur van hotels of café's later te doen stellen voor automobilisten, die pech hebben of wanneer zich force ma- jeure voordoet. Zal aan gewerkt worden. VISSCHERSFONDS WEERINGEN. Bovengenoemd fonds kwam Zondag middag in „Concordia" in vergadering bjjeen. Aanwezig waren 34 leden. Ingekoineu stukken. Uit Enkhuizen is een verzoek gekomen om een tweede telefoonlijn. Tot aanleg wordt besloten. Er is een nieuwe regeling getroffen ▼oor de visschers aan de afslag; voortaan zullen de kosten 2'/2 procent bedragen en zijn dus met een kwart procent verhoogd, terwijl voor hen die f 100.en meer besommen per week f 1.— kistengeld en 11.— kadegeld betaald zal moeten worden. Rekening en verantwoording. De penningmeester de beer Jac. Bakker brengt hierop verslag uit van zijn ge houden beheer. De ontvangsten waren f 2.649.49$, de uitgaven f 1.547.88. Met saldo vorig jaar, rente en nieuw saldo bedraagt het bezit van het fonds f 5.395.19 De heer Jac. Kaptein adviseerde namens de commissie tot goedkeuring, waarna de penningmeester dank wordt gebracht j"j"'de Vries, alhier, voor zijn goed beheer. Voorstel tot verlaging van den prijs van muntgas. Voorstel tot het verleenen van ext.a steun aan werkloozen. De lieer E. Rus alhier, die voor eenige dagen slaagde voor diploma boekhouden voor de Vereeniging van leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde thans ook voor het Mercurius diploma. De heer Rus was leerling van den De vischafslag. De heer S. P. de Vries geeft hierop een verslag van de vischafslag. Aangevoerd werden: Alikruiken 3601$ H.L.; Wulken 683 H.L.; Schol 166.85» p.; Haring 85.500 kisten; Haring 95.079 tal; Spiering 10.567 K.G.Toters 952 kisten; Nest 541 manden; Zalm 200 stuks; Pijl- rog 1 stuks; Haai 1 stuks; Sardien 93 manden; Ansjovis 189.655 K.G-Schar POLITIERECHTER ALKMAAR. Zitting van 22 Januari 1934. U r k. Het rijk bestolen!! Aan dit gruwelijk feit in deze schrale 1.546 kisten; Geep 1.695 tal; Vl'int 119 tijden hadden zich schuldig gemaakt op kisten; Makreel 46 kisten; Sprot 645 Willem S., ("n- kisten Paling 295.899 pond. L. Zy hadden echter met de Neder- De totale besomming heeft bedragen landsche Bank geplunderd, doe t f 428.548.70. I wederrechtelijk toegeeigend een kaïre- Hiervan komt 1 procent ten goede vanvracht grint,hetgeen door den kanton- het fonds. De totale inkomsten van denlmer» ahas rykswaterstaatswerker, A. Wit, was geconstateerd. De heer Corn. K. afslag waren f4.960.99, de uitgaven hebben bedragen f 4.952.67. In kas met vorig saldo f 8.80 Ook van deze rekening brengt de heer Kaptein -verslag uit, en adviseert ook deze rekening goed te keuren. De voorzitter dankt den heer de Vries voor zijn keurig verlsag. Na de rondvraag, die weinig oplevert, volgt sluiting. FEESTAVOND TOONEELCLUB „ST. HIPPOLYTUS". bestuurde het paard, maar de vingers van alle deelnemers hadden een gelijke lengte. Voorheen was het weghalen van grint toegestaan, werd beweerd, doch dit sprak de heer de Wit beslist tegen. Het werd oogluikend toegestaan. Opgelegd werd aan iedere grint-jutter 10 boete of 10 d. Den Helder. 'n Onqewenschte bezoeker. De 32-jarige schilder C. P. de M. te Den Helder permitteerde zich de brutale grap, Naar wij vernemen ligt het in de be- jn koist van dea nacht binnen te drin- doeling van bovengenoemde vereeniging gen in de kamer van het echtpaar K. in om op Dinsdag 6 Febr. a.s. een feest avond te geven voor leden en hun genoo- digden in de zaal van den heer Veerdig. OPTREDEN VAN WILLEM VAN IEPENDAAL. Voor de vereeniging (V. S. J. K.) de Tuinstraat, op het moment, dat de 20- jarige echtgenoote aldaar lag te slapen. De dame schrok zich natuurlijk 'n onge luk en gaf te kennen, dat deze visite haar in 't minst niet welkom was. De onbe hoorlijke indringer was langs een minder gebruikelijken weg, door het raam, bin nen gekomen. Het bleek thans, dat de „Kunst na Arbeid" trad j.1. Zondag- j jonge man, gehuwd en vader, zich had de windvlagen en luchtstroomingen op nieuw aan een wetenschappelijk onder- onderzoek worden onderworpen, terwijl ten slotte nieuwe constructie-voorschrif ten zijn afgekondigd die rekening houden met de verhoogde belasting van moderne verkeersvliegtuigen WEER EEN VERKEERSVLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dosden. Het verkeersvliegtuig op de lijn Mar- seilleParijs is Zaterdagochtend bü Car- pentros (dep. Vaucluse) neergestort. De bestuurder, een zoon van den senator Lefèvre du Prey en de marconist zijn verbrand. Het vliegtuig is geheel in vlammen opgegaan. slachtoffers van de rauip by Lagny had r- 1 _1 gestolen. Zij keerde van de VereenigdeLl0n SDfOOKlG in u6 lTHSt Staten naar haar vaderland terug en zat in den verongelukten trein. DE TOESTAND IN DEN PACIFIC. Conferentie Admiraals. van Engelsche Buitenland Naar Reuter uit Tsjangtsjoin meldt heeft de minister-president gister president Poe-yi in plechtigen vorm de keizerskroon van Mantsjoerije aangeboden. Poe-yi heeft dit aanbod aanvaard. Reuter voegt erbij dat Mantsjoerije vermoedelijk in het ver volg Groot keizerrijk van Mantsjoe rije zal worden genoemd. Japansch commentaar. Uit Tokio meldt Reuter dathetJapan- sche volk het nieuwe régime in Mants joerije met vreugde begroet. Hirota, de minister van buitenlandsche zaken, heeft verklaard dat de instelling van een monarchalen regeeringsvorm on getwijfeld de grondslagen van den onaf heer De Haan op, de conferencier Willemheer Wiggers aan 't onderzoeken worden van Iependaal met 2 accordeon-virtuozen, j Kezet. Op 26 Febr. wordt de nachtscène Een reeks voordracht, muziek, zang enz.nu verder besproken, enz. werd ten gehoore gebracht, en ge zegd kan worden, dat alles van goed ge halte wyas en zeer in den smaak viel. Een stampvolle zaal zat dan ook den geheelen avond aandachtig te luisteren en beloonde met een daverend applaus den heer Van avond in de oude bioscoopzaal van den gebeterd, toch zal voor alle securiteit de1 hankeljjken staat Mantsjoerije zal ste- tt J™T_"vigen. Hij merkte verder op dat de Mantsjoe- rijsche autorïteitpn ondubbelzinnig heb ben vastgesteld dat het nieuwe régime geen herstel van de Mants-oe-dynastie beteekent. Er zal geen verandering in de grenzen van Mantsjoerije komen, zoo dat Noord-China op dat stuk niets te vreezen heeft. De minister zeide ten slotte dat de nieuwe staat van zaken de onafhankelijk heid van Mantsjoerye bevestigt en de ongegronde geruchten over annexatie door Japan afdoende logenstraft. Wieringen. Lastiqe Friezen. De brigadier Bergsma, gestationeerd te Iependaal en de zijnen voor dezen mooien j wieringen, en zyn collega's, hadden het avond, welke werd besloten met een gezellig dansje Den Oever. op 23 Januari weer eens te kwaad ge kregen met een der dronken en lastige Friesche timmerlieden, die als paddestoe len op Wieringen uit den grond schijnen te groeien. Nu was het weer Age S., uit Makkum, die op 28 Augustus, ter gelegen heid van de kermis, de peultjes weer eens opschepte. Age was tipsy, wilde zijn naam niet zeggen en toen hij daarop in de lurven werd gepakt, ten einde voor den Gisteravond circa half acht is de heer j burgemeester te worden geleid, verzette H. Juisting, komende uit de richting hij zich als een woedende wolf. Hij werd Friesland, op den afsluitdijk in volle thans tot de orde geroepen en als hel vaart met zijn motorrijwiel tegen een on- hamel veroordeeld tot 6 weken gevange- verlichte onbeheerd staande en met ijze- j nisstraf, waarmee ook verleden week zijn ren balken geladen truck en tryler uit collega opschepper Gerrit de H. werd op- Groningen afkomstig, gereden en korten geknapt, tijd daarna aan de gevolgen overleden Passeerende auto's troffen het slachtoffer buiten bewustzijn op den onver- lichten dijk bij de zwaar gehavende motorfiets aan. Een der auto's bracht het slachtoffer naar het hotel van den heer Den Helder. Gescharrel met een Buick. De niet verschenen laatste der Mohï- Zomerdijk te Den Oever, waar de heer J., canen was de heer Jacob Gr. te Den na nog even bij kennis te zijn geweest, Helder, welk heer op 16 November aldaar kort na aankomst is overleden. De politie op afbetaling had geleverd aan den chauf- heeft de zaak in onderzoek. De direct ge- feur G. J. Scheellenberg, een oude Buick, waarschuwde geneesheer. Dr. Beeker,1 en had hij, toen de chauffeur bedoelden constateerde ernstige lichamelijke ver-1 auto gedeeltelijk had afbetaald, deze Buick wondingen, waaronder vier gebroken rib- weer teruggehaald zonder toestemming ben, waarvan een vermoedelijk de longen van den kooper en te Amsterdam ver zou hebben doorboord. De heer J. was kocht voor 150. Het was een wonderlijk aannemer en een bekend ingezetene van gehannes met dit vehikel en men kon er Wieringen. Hij laat een vrouw en twee geen touw aan vastknoopen. Nu betaalde jeugdige kinderen achter. Wij vernemen de chauffeur weer geregeld af, vertelde nader dat de heer J. waarschijnlijk tegen hij. De officier requireerde 10 gulden een der uitstekende balken is geredenboete of 10 dagen en werd de verdachte met het noodlottig gevolg. Toen de po- overeenkomstig dit requisitoir veroor- litie ter plaatse een onderzoek wilde in- j deeld. stellen was de vrachtauto, die het onge- val veroorzaakte reeds in de richting - Friesland vertrokken, doch deze kon na bij Breezand nog worden achterhaald. De eigenaar van dezen auto is, naar wij ver nemen, niet tegen W. A. verzekerd. VERGADERING LEDEN KAPEL. Zaterdagavond werd in de Kapel aan den Gasthuisweg, alhier, een algemeene vergadering gehouden van de leden dier Kapel. De inwoners van Den Oever VERMAAGBSCHAPPING TUSSCHEN JAPAN EN ETHIOPIË. Prins Lidzj Araja Abeba, neef van den keizer van Ethiopië, heeft zich verloofd met de Japansche prinses Masako Koeroda, dociner van den burggraaf Hirosji Koe roda. Het huwelijk zal te Addis Abeba gesloten worden. Het Hbl. teekent hierbij aan Al sedert geruimen tijd bestaan er ver bindingen tusschen Japan en Ethiopië. Een Japansch concern heeft nog niet zoo lang geleden een grondconcessie in Ethiopië verkregen en in de pers hebben verscheidene keeren berichten gestaan over voorgenomen emigratie van Japan ners naar Ethiopië. Het voorgenomen huwelijk van den Ethiopischen prins met een J apansche prinses zal, naar valt te vermoeden, wel de strekking hebben, de staatkundige betrekkingen tusschen de beide Oostersche rijken te verinnigen en aldus het terrein voor de peretratie van de Japanners in Abessynië verder te effenen. Dit aanstaande huwelijk heeft daai'om meer dan gewone beteekenis. Het zal zeker met bijzondere belangstelling worden gadeslagen door Groot-Brittanië, i Frankrijk en Italië, wier economische belangen in Noord-Oost-Afrika in Ethiopië samenkomen. Uit Lansing in den staat Kansas wordt gemeld, dat zeven gevaarlijke misdadi gers uit de staatsgevangenis van Kan sas kans hebben gezien uit te breken, na dat zy een cipier hadden overvallen en met geïmproviseerde ladders over den gevangenismuur waren geklommen. Twee De „Kwartel" vertrok 21 Jan. vanhunner zijn korten tijd later gezien door sc ^nen weinig in eresse voor un ou e cn arriveerde denzelfden dag een onderwijzer van de school te Island kerk te toonen want buiten de vier >te a Creek, die zag, hoe de beide gevange- Kapelvoogden waren slechts toer leden pehkaan" -1nen zich met een auto naar het Zuiden aanwezig. Nadat enkele huishoudelijke vloog 21 Januari van Caïro naar Rutbah Wells. haastten en een onderwyzer van een school nabij Maywood als gevangene mee voerden. BLIKSEMGEVAAR. Reuter meldt uit Johannesburg: Zuid-Afrika wordt geacht het land te zijn met het grootste bliksemgevaar. In het afgeloopen jaar zijn niet minder dan 34 inlanders en 12 Europeanen alleen in Transvaal door den bliksem gedood, ter- wyl ongeveer evenveel werden getroffen D ijj.t_u.wi. doH1 herstelden. Tallooze dieren zijn ook i aar Reuter meldt, heeft het ministeriedoor den bliksem gedood en in verschei- van luchtvaart de eerste conclusies gepu-:dene d des ,*nds werden Europee_ bliceerd van de speciale commissie van srhe pn inlandsche woningen getroffen. onderzoek naar de vliegtuigramp van de De eerste conclusies van de commissie van onderzoek. zaken waren besproken, werd overge gaan tot verkiezing van twee Kapelvoog den. Aftredend waren als zoodanig S. Bakker Ez. en P. Tijsen Jz„ welke heeren volgens het reglement niet herkiesbaar waren. Hiervoor werden gekozen de hee ren C. Koorn Vzn. en P. Bakker Cz. Ver der werd nog besloten het Zondags schoolgebouw wat op te knappen, waar na de vergadering werd gesloten. WERKVEKSCHA FFING. Maandagmorgen werden alle arbeiders die in de werkverschaffing in den Wie- ringermeer polder werken "doe. de „ge-KZÏ vallen vorst weer naar huis gezonden., Het rapport verklaart, dat het vlieg-! We zullen hopen, dat de winter van kor- jujg jn verband met het beperkte zicht ten dmy is, daar anders de meesten van schuin gelegen heeft, of met buitengoe-, deze arbeiders wederom op steun zijn woon hevige windvlagen te kampen moet: aangewezen. Singapore, 23 Jan. Heden heeft te Singapore aan boord van den kruiser „Kent" een conferentie plaats tusschen Britsche, Australische en Nieuw-Zeelandsehe admiraals en andere autoriteiten ter bespreking van verschil lende zaken, van belang voor de zee- en luchtstrijdkrachten van het Britsche rijk, Indië, Australië en Nieuw-Zeeland, onder leiding van den Britschen maarschalk lord Allenby, die per vliegtuig uit Java te Singapore is aangekomen en wiens deel neming aan de besprekingen men ge tracht zou hebben geheim te houden. Ook omtrent het doel van lord Allenby's be zoek aan Indië doen allerlei geruchten de ronde. Men verklaart, dat Groot-Brittan- uië uit bezorgdheid voor een Japanschen aanval in den Pacific, met Nederland wil samenwerken voor vreedzame doeleinden. Groot-Brittannië zou o.a. Nederland het Nederlandsche bezit van Oost-Indië willen garandeeren. Van andere zijde wordt ver klaard dat ook de verdediging van Austra lië en Achter Indië uitvoerig werd bespro ken. Geruchten in de Japansche pers, dat een geheim verdrag tusschen Engeland en Nederland zou bestaan, zijn juist dezen dag door de Nederlandsche regeering tegenngesp roken. Rio de Janeiro. Op een eiland nabij Rio de Janeiro is een dynamietdepot in de lucht gevlogen. Volgens de eerste berich ten zouden vele personen daarbij om het leven zijn gekomen. (Ongecorrigeerd.) Binnenland DE BRAND IN HET MAKKERHUIS. Medemblik. De 19-jarige los-werkman C. W., tegen wien de vorige week 21/* jaar gevange nisstraf werd geëischt wegens brand stichting in het clublokaal der A.JC., werd thans veroordeeld tot 1 jaar en 10 maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger had ontslag van rechtsvervolging c.q. een voorwaardelijke straf bepleit. OPLICHTING. Een grootscheepsche oplichtings-affaire is door de centrale recherche te Amster dam ontdekt en geëindigd met de ar restatie van een zaakwaarnemer van den koopman in ruste W. C. Oelschlager, die door middel van valsche papieren in het bezit gekomen is van 32000. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Schagen ver hebben gehad. Hierdoor zijn de draag vlakken van het vliegtuig zoo bovenmatig belast, dat zij onder de vlucht gebroken zijn. Pierre Cot, de minister van luchtvaart, heeft ter voorkoming van soortgelijke on heilen een aantal veiligheidsmaatregelen genomen, o.a. het oprichten van een me- gadert op "Vrijdag 26 Januari 1934, des i teorologisch bureau met draadlooze in- namiddags ten kwart over zeven ure. De agenda vermeldt o.a.: Vaststelling suppletoire begroofeing dienst 19£3. stallatie in den omtrek, waar het ongeluk heeft plaats gehad. Verder zyn de vertrek-bepalingen voor nachtelijke vluchten verscherpt, en zullenkende, dat zij het klokje van een van de NAWEE VAN DE SPOORWEGRAMP BIJ LAGNY. Een met bloed bevlekt horloge, dat stil bleef staan op het oogenblik van de spoorwegramp bij Lagny, heeft geleid tot de arrestatie van een boer en zijn vrouw te Mukaczewo, in de Russische Karphaten. De vrouw had het platina-uurwerk, dat met veertien diamanten was bezet, naar een horlogemaker gebracht, doch de bloedvlekken erop en de kostbaarheid wekten diens wantrouwen op en hij waar schuwde de politie. De vrouw werd ondervraagd en zij be- Het regeeringscommissariaat zal nieuwe stappen doen. De correspondent van de „Nw. Rott. Crt." te Brussel meldt: Met leedwezen is in breede kringen al hier, waar men Nederland een goed hart toedraagt, kennis genomen van het be leefd, maar afwijzend antwoord door de regeering in Den Haag, gegeven op het verzoek van den commissaris-generaal van de Belgische regeering, graaf A. van der Burch, tot deelneming aan de in 1935 te Brussel te houden wereldtentoonstel ling. Frankrijk heeft een emplacement van 22.000 vierk. meter gereserveerd. Duitsch- land vroeg eerst 15.000 vierkante meter, maar heeft nu den wensch te kennen ge geven over een grooter terrein te mogen beschikken. Italië zal eveneens een zeer belangrijk paviljoen hebben. Verder is de officieele toetreding verzekerd van Polen, Tsjechoslowakije, de Zuid-Afrikaansche Unie, San Domingo, de Fransche Kolo niën, de steden Parijs, Brussel, Luik en Gent. Bevredigende regeling waarschijnlijk. Naar de „Nw. Rott. Crt." uit Berlijn verneemt, is de Nederlandsche commissie, die aldaar met de Duitsche autoriteiten heeft onderhandeld over de ongunstiger situatie, welke is ontstaan door de beslui ten, die in December j.1. van Duitsche zijde zijn genomen ten aanzien van den transfer van rente van Duitsche schulden en in verband daarmede, over de verdere uitvoering van het Duitsche transfermora torium speciaal ten aanzien van de Neder landsche schuldeischers, naar Nederland teruggekeerd. Het schijnt, dat principieele overeen stemming is bereikt en dat indien de tot Donderdag uitgestelde conferentie van de vertegenwoordigers der internationale crediteuren de Duitsche regeering niet tot andere gedachten brengt, op de totstand koming van een voor Nederland bevredi gende regeling die overigens naar men zeide de andere crediteuren niet in het minst zou schaden kan worden ge rekend. De Nederlandsche onderhandelaars, die in Berlijn zijn geweest, waren de heeren Ter Meulen, mr. Ries, dr. Hirschfeld en mr. van Kleffens. 's Zomers-avonds, als de sterren zich vereenigen ten dans. en de blauwe zee nog schittert in den laatsten zonneglans, I Dan maak ik in stil verlangen graag een wandeling naar zee, waar de kabbelende golfjes j aldoor murmelen van vree. Nu was 't echter Januari, I kil en mistig, somber-guur; j toch wou ik een loopje maken in dit late avonduur. En, diep in mijn kraag gedoken, j ging ik langs den breeden dijk, enkle meeuwen om mij henen namen naar de zee de wijk. 't Licht van den Huisduiner toren drong niet door den nevel heen; eenzaam, in gepeins verloren, was ik met de zee alleen. Maar daar voor mij op een bankje zag ik. voordat ik bet wist. hand in hand een aardig paartje, snel opduiken uit den mist. Tk sprak het verliefde koppel met wat goede woorden aan: ..Moet ge nu verkouden worden. ga toch uit dien mist vandaan." Doch de jonkman zei, bij 't kijken naar zijn sigaretten-rook- „Waarom zouden wij hier weggaan: ginder mist het immers ook'" l Hendrik Hakkelaar. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, t., 21 Jan. v. Sabang. Johan v. Oldenb rnevelt, u., 21 Jan. te Sabani Johan de Witt, u., 10 Jan. v. Southampton. Tanuimbar, u., 20 Jan. te Genua Marnix v. St. Aldegonde, t., 23 Jan. te A'dam Poelau Laut, 21 Jan. v. Batavia. Saleier, t., 20 Jan. v. Marseille. Tanimbar, u., 20 Jan. v. Genua. Kon Holl. Lloyd. Gaasterland, u., 21 Jan. te Antwerpen. Kennemerland, t., 20 Jan. v Santos. Maasland, u., 20 Jan. te San Lorenzo. Montferland, 21 Jan. te A'dam. Orania, t., 19 Jan. v. Montevideo. Salland, 21- Jan. v. A'dam. Zeelandia, 2r Jan. te A'dam. Kon. Paketv Maatschappij. Tasman, 20 Jan. v. Port Lou's (Maur). N.-Holland, 19 Jan. v. Singapore. Van Spilbergen, 19 Jan. v. Mahe (Seychellen! Kon Ned Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 21 Jan. te Hamburg. Ajax, 21 Jan. te A'dam. Aurora, 19 Jan. v. Oran. Adriadne, 19 Jan. v. Lissabon. Amazone, 22 Jan. v. A'dam. Berenrice, 21 Jan. te R'dam. Bennekom, u., 20 Jan. Buenaventuia. Bodegraven, u., 20 Jan. te Valparaiso. Boskoop, t., 21 Jan. te Londen. Calypso, 20 Jan. te Lissabon. Ceres, pass. 21 Jan. Gibraltar. Clio, 20 Jan. te Stamboel. Colombia, u., 19 Jan. te Colon. Costa Rica, 21 Jan. te A'dam. Deucalion, u., 22 Jan. Zn:d Terceira ger Fauna, 21 Jan. te Catania. Euterpe, 20 Jan. v. A'dam. Flora, 19 Jan. v. New-York. Helder, 21 Jan. te Hamburg. Iris, 22 Jan. v. A'dam. Juno, 20 Jan. te R'dam. Merope, 21 Jan. te Rostock. Nereus, pass. 21 Jan. Brunsbuttel. Oranje Nassau, 19 Jan. v. New York. Orestes, 20 Jan. v. Algiers. Orion, 21 Jan. te Castellon. Orpheus, 21 Jan. te Stettin. Pluto, 20 Jan. v. A'dam. Randfontein, u., pass. 20 Jan. Las Palma.' Saturnus, 20 Jan. te Piraeus. S'mon Bolivar, t., 23 Jan. te A'dam verw. Stella, pass. 21 Jan. Gibraltar. Theseus, 22 Jan. v. Kopenhagen. Tiberius, 21 Jan. te Barc-elona. Triton, t., pass. 21 Jan. Otiessant. Titus, 22 Jan. v. R'dam. Ulysses, 22 Jan. v. A'dam. Venezuela, u., pass. 19 Jan. Santa Maria HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 20 Jan. v. Baltimore. Breedijk, 20 Jan. v. R'dam. Boschdijk, 20 Jan. v. Valentia. Breedijk, pass. 21 Jan. Bevezie. Lochgoil, 19 Jan. te Los Angeles. I.ochmonar, 20 Jan. te Los Angeles. Lochkatrine, 20 Jan. te Liverpool. Nagara, 18 Jan. te Seatlle. N.'ctheroy, 18 Jan. v. Bellingham. Statendam, 22 Jan. v. New York. Volendam, 20 Jan. v. New-York. SilverJava Pacific-lijn. Bengalen, 22 Jan. te Calcutta. Silvermaple, 18 Jan. v. Seattlie. Silverwill-ow, 18 Jan. v. Belawan. Silverash, 19 Jan. v. Makassar. Silverwillow, 19 Jan. te Singapore. JavaNew-York Lijn. Siboebondo, pass. 21 Jan. Gibraltar. Kertosono, 22 Jan. Perim. Myrmidon, 19 Jan. te Batavia. Phemius, 20 Jan. v. Port Said. Palembang, ;9 Jan. te New-York. JavaChinaJapan Lijn. Tjileboet, 19 Jan. v. Hongkong. Tjdsandane, 18 Jan. v. Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t-, pass. 21 Jan. Kaap del Anni. Blitar, u., 21 Jan. te Batavia Dempo, u., pass. 19 Jan. Perim. Djambi, u., pass. 21 Jan. Ouessant. Kota Agoeng, t., 20 Jan. v. Padartg. Kota Pinang, 21 Jan. te R'dam. Kota Gede, n., 21 Jan. te Antwerpen. Kota Nopan, t., 20 Jan. v. Port Said. Soekaboemi, t., 20 Jan. v. Sabang. RotterdamZuid-Amerika Lijn Alphacca, t., pass. 22 Jan. Mndeira. Alcoyne, 19 Jan. te Batavia. Alpherat, u.. 21 Jan. te Montevideo, Stoomvaart-Mij Oceaan. Prometheus, 22 Jan. te A'dam. Clytoneus, 22 Jan. v. Port Said. Eurymedon, 20 Jan. v. Belawan. Machaon, 19 Jan. te Genua. Peisander, pass. 19 Jan. Gibraltar. Stentor, pass. 20 Jan. Perim. Troilus, 19 Jan. te Liverpool. Hector, 21 Jan. Gibaltar. Helenus, 19 Jan te Kobe. I.aomedon, pass. 22 Jan. Gibraltar. Medon, pass. 20 Jan. Perim. Mcnelaus, 21 Jan. te Suez. Menestheus, 22 Jan. v. Aden. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth, pass. 27 Jan. Finisterre. Jonge Jacobus. pass. 21 Jan Gibraltar. Vereenigde Nederl. Scheepvaart Mij. Meüskerk, u., 21- Jan. v. Port Soudan. Nijker k.20 Jan. te Bremen. Randfontein, u., pass. 20 Jan. Las Palmas. Rietfontein, o, 22 Jan. te Belra. Arendskerk, t., 21 Jan. v. Kobe. Oldekerk, t., 21 Jan. te Suez. Waalkerk. O., 22 Jan. te Shanghai. Springfontein, 19 Jan. te Hamburg.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7