PELIKAAN-COMITÉ. Stadsnieuws WEEST verstandig en sluit eer het te laat is een Vvazokering OP HOEDE zich daardoor tegen finantieele schade. DE riATUUÜ A5g. Assurantiekantoor J. J. DSTO, Koningstraat 16, Den Helder (Tel. 527) VijEen-twintig-jarig ambtsjubileum van den heer Van Dalen. OLVEH Collectedag op heden UW Uw leven, Uw huis of inboedel, Auto, bedrijf of beroep. Men Predikbeurten Steunt het Nationaal Luchtvairtfonds Voor alle uitsluitend noodige en gewenschte inlichtingen is Uw adres Geanimeerde receptie op het raadhuis. Uit het politie-rapport. «rarmesaacijzepbroodjBs,w3rmari waarschwing. DERDE B' AD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 3 FEBRUARI 193. Het Plaatselijk Pelikaan-Comité her-| Elke bijdrage, ook de kleinste, is wel- mnert aan de zameling van gelden in kom: ieder geve dus wat hij missen kan! Den Helder ten bate van het Nationaal Luchtvaartfonds op hedenmiddag en wel door een huis-collecte door de gcheele stad van pl. m. 2 uur tot 6 uur en door straatverkoop (tan Pelikaan-vlaggetjes van 12 uur tot i uur. op 15 a 20 posten, verspreid door de geheele stad: De inzameling in de verschillende wijken vanaf pl. m. 2 uur zal worden op geluisterd door de muziekkorpsen: Staf- muziek Kon. Marine. Stedelijk Muziek korps, Winnubst, Oranje Harmoniekapel en Helders Fanfarekorps en de Radio- demonstratiewagen van de firma Van Baaren. Alle muziekkorpsen en de firma van Baaren verleenen welwillend en belange loos hun medewerking aan het Comité; De collecte in Huisduinen en Juliana- dorp is afzonderlijk en plaatselijk ge regeld. Ingezetenen van Den Helder, het Comité wekt li nogmaals op om dit Nationale werk te .steunen, zooveel als in Uw: vermogen ligt. September 1921 hoofd van den controle dienst: 1 Januari 1922 hoofd van de Centrale Boekhouding. Spreker zelf is nog betrekkelijk korten tijd in persoonlijke aanraking geweest met den heer Van Dalen. lang genoeg evenwel om hem te leeren waardeeren als een kundig ambtenaar en spr. wil hier dan ook gaarne bij deze gelegenheid een Zondag 4 Februari 1934. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraatt 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enk laar Onderwerp: „Ons verzuim"(Mt.ll:20) Ter bespoediging van de collecte wordt een ieder beleefd verzocht zijn gift reeds vooraf gereed te leggen. Het Comité. W. F. G. L. Driessen, Voorzitter. H. Ferwerda. P. C. de Boer. W. Velthuys. H. van Willigen. P. Th. Luyckx. A. J. van der Hoeven. Joh. Bakker. J. de Jong. W. Biersteker. P. Vroon, Secretaris-Penningm. N.B. De bussen van alle collectanten zijn voorzien van het stempel van den Commissaris van Politie Den Helder en van het opschrift Pelikaan-Comité. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Wintertlid. Maan Zon Hoogwater Feb op: ond.: op: oud: sm. lïamT Z 4 22.43 8.50 7.36 16.50 11.30 11.45 M 5 9.02 7.35 16.51 D 6 0.03 9.18 7.33 16.53 W 7 1.27 9.39 7.31 16.55 D 8 2.52 10.09 7.29 16.57 V 9 4.13 10.55 7.27 16.59 Z 1Ö 5.2 L 12.01 7,25 17.01 -.- 0.02 TWEEDE WINTERCONCERT. HARMONIEKAPEL „WINNUBST". Op Woensdag 7 Februari a.s. geeft de Harmoniekapel Winnubst onder leiding van den heer H. B. Schenkels het tweede Winter-concert voor de donateurs en ge nood i'gden. Het programma vermeldt o.a. La Muette de Portici, Ouverture, van D. E. I. Auber; Fackeltanz van G. Meyerbeer; 0.19 0.341ste Fantasie Originale voor Trombone 0.54 1.171 van A. Barbe, solist de heer C. Koopman, 1.41 2 08 we^e nummers voor het eerst door de 2.26 Bijna hadden we hier boven geschreven „reuzen-knalfuif", maar dat is een uit- 4 22 i drukking, die men in een krant, die zich- "kïïSTf. 2ü!*>' respecteert, niet setatlkt. „Geam- 9 op, kaPPl worden ten gehoore gebracht. De R.-K. Gemengde Tooneelver. „Excelsior" Hoofdvert. Holl. Noorderkwartier der H.A.V.-BANIK woord van dank en waardeering richten Hort. Gem. (t\ esterkerk. Westpleinj) 's Morgens 10 u., Ds. S.T.W. de Kluis van Vlissingen. Gercf. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijneu tot den heer Van Dalen voor zijn trouwe plichtsbetrachting en de wijze van inrich ting der Centraio Boekhouding. Ook roemt spr. zijn burgerzin; naast zijn ge meentelijke functies heeft de heer Van Dalen een aantal betrekkingen vervuld van algemeen nut en ten welzijn van de Kerkdienst (Chr Mil Tehuis. Kanaatwegl menschheid. Het gemeentebestuur meende dan ook dezen dag niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. Een stoffelijk blijk van waardeering zal straks worden aange boden. 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30= u. Ds. N. v.d. Kraats „Prettig in den omgang, nooit Chr. Gerei. Kerk (Stoengraoht). 's Morgens 10 uur en's middag: Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 3 Feb, 17.18 Zondag 4 17.20 Maandag 5 17.21 klucht in éénbedrijf. „Het Avontuur van'de recepti'e" is een bruikbaarder iantes Neef van Remmy Strawrow. 1 - - - ij ff Onze vroegere stadgenoot en oud leerling der Zeevaartschool, alhier, de heer J. van Vliet, is met ingang van 1 Febr. j.1. benoemd tot zeeloods. -4- Onze stadgenoot, de heer J. v. d. Siruys, slaagde op I Februari voor die renarts. De heeren S. Schellinger en C. P. Vink, leerlingen van het Instituut „Mer- curius", slaagden voor diploma machine- schrijven. EEN JUBILARIS. Zondag a.s. herdenkt de heèr G. Kós den dag, dat hij voor 35 jaar als kleer maker bij de firma N. Graaf, alhier in dienst trad. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 5 Febr. tot 12 Febr. wordt avond- en Zendagdienst waargenomen door de firma Smeets-Sneï,-Weststraat.. AANKOMST INDISCHE MAIL. Heden in ons land. Morgen zal de Indische mail van de vrachtboot „Poelau Roebi'a" om .10 u. 23, te Amsterdam (W,p,), 10 u. 31 Rotterdam (D.P.) en 11 u. 06 Den Haag (S.S.) aanko men. HET REIS- EN BADSEIZOEN. Uitnoodiging voor een ver gadering. Blijkens toegezonden convocatie heeft de V.V.V. Helders Belang aan de plaatselijke Hotel- en Restauranthouders een uitnoodi ging toegezonden voor het houden van èen bespreking in verband niet het a.s. reis- en badseizoen. Deze bijeenkomst zal worden gehouden op Maandag '5. Februari des avonds 8 uur in Hotel Bèllevue. Zij, die geen uitnoodi ging ontvangen hebben en vermeerien deze bespreking te moeten bijwonen, wor den verzócht eveneens tegenwoordig te zijn. ïn het vorige jaar zijn tal van inlichtin gen gevraagd bij de V.V.V., die telkens zijn verschaft. Het is echter voor vreem delingen gewenscht, dat zij bij aan vrage, de beschikking hebben over een volledige Rist met de daarbij behoorende gegevens. De plaatselijke V.V.V. wil alle gegevens nu zien te verkrijgen om daarmede in net seizoen de inlichtingen zoo volledig en t spoedig mogelijk te kunnen verstrekken. Hopenlijk zullen alle belanghebbenden dus op a.s. Maandagavond tegenwoordig zijn. woord. Trouwens, de heer Van Dalen had het zelf tegen zün ambtenaren gezegd: „we spreken elkaar morgen nader!" en den vertegenwoordiger van de Heldersche Courant hadden ze zoo in het vertrouwen Voor introductie verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. K. K. J. LOTSY SPREEKT IN DEN HELDER. Naar wij vernemen spreekt de voorzit- tiing!" en het is dan, gezien deze feiten»- LU tt1» f Keuze-Comnussie van den 00jj maar beter het woord „reuzenknaK K.N.\ ,B., tevens leider Nederl. Elftal, defuif" voor dat onoffieieele te bewaren epj heer K. J. J. Lotsy, Zaterdagavond 10 aHeen te vertellen van de „geanimeerd© Een fraaie mand met bloemen van de firma Samson te Alfen aan den Rijn, de drukkers van het weekblad van den Amb tenarenbond; Een keurige, smaakvolle vaas met bloe men van een bevriende familie hier ter stede, en voorzien van het Heldersche wa pen, en het opschrift „1909P. v. D. 1934"; Een groote mand met bloemen van het Februari a.s. in het gebouw van don RK. Volksbond. De lezing wordt georgani seerd door de Scheidsrechtersvereeniging „Den Helder en Omstreken" in samen werking met de plaatselijke voetbalver- eenigingen. De als een prettig bekend staande spreker zal ongetwijfeld ook hier ter stede een volle zaal trekken. V.A.R.A.-TOONEEL. Er wordt nog eens de aandacht geves tigd op de tooneelvoorstelling van het schitterende kinderstuk „Monkey, de menschaap Maandagmiddag uur. al gezegd: „we krijgen morgen nog een gemeentelijk kantoorpersoneel: ontvan- onofficieele fuif op de Centrale Boekhou- gerskantoor, controle belastingen, cen- v. trale kas, centrale boekhouding, incasseer ders, alsmede enkele thans op het raad huis werkzame ambtenaren, die vroeger fop de Weststraat werkten; Een bloemstuk van het „Witte Kruis", af deeling Den Helder; Een dito van de Ger. Zangvereeniging „Halleluja"; Een dito van directeur en leeraren der Zeevaartschool; enz. Er zullen er nog wel meer zün ge- receptie" Maar dit was eerst Donderdagmiddag om vier uur het geval. Daarvóór liggen nog gebeurtenissen, die eveneens aan de vergetelheid moeten worden ontrukt. De kwestie was namelijk, dat het dezen Don derdag ten huize van den jubilaris' stroomde van telegrammen, kaartjes, brie- weest, die hier hadden kunnen worden last met u. Tweede spreker was de gemeente-secre taris, de heer Kamman. Deze brengt de gelukwenschen over van de hoofdambte naren, van wie de heer Van Dalen een van de oudste is, en een, dien wij ten zeef te waardeeren. Spr. roemt 's heeren Van Dalens gemakkelijke en prettige om gang, zijn humane wijze van optreden. „Het gemeentebestuur kon altijd uitste kend met u opschieten", aldus de heer Kamman, „wü hadden nimmer last met u". Het lag in uw aard, uw karakter is zoo, zegt de heer Kamman verder. Hii re leveert de adviezen, door den heer Van Dalen aan het gemeentebestuur verstrekt; het was voor spreker als gem.-secretaris altijd prettig met den heer Van Dalon in aanraking te komen. Behalve als gemeente-secretaris voert spr. hier ook het woord als Voorzitter van den Ned. Bond van Gem.-Ambtena- ren, namens de onderafdeeling Den Hel der. De heer Van Dalen is steeds een trouw lid van dezen Bond geweest, die reeds schriftelijk van zün gelukwenschen deed kennen. Spr. voegt daaraan nog maals de mondelinge gelukwenschen toe. Namens het gemeentebestuur en de hoofdambtenaren, die in deze samenge werkt hebben, biedt spr. den heer Van Dalen een eikenhouten schrijfbureau met bijbehoorende bureaulamp aan, namens de Onderafdeeling van den Bond bloemen. Morgens de heer Rebel. iddags 5 uur Herst. Ev&ng. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u„ Ds. P. H. Borger» H. Avondmaal. 's Avonds 7 uur, Ds. P. H. Borgers Afscheid Doopsgez. Gem. Geen dienst, Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, in de Westerkerk, Bed. H. Doop. Ds. S. T. W. de Kluis van Vlissingen. 's Avonds 5 30 uur, in gebouw Palm» straat, Ds. S. T. W. de Kluis. Evangeüsatiegeboiiw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4uur.straatpredikiag Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Donderdag 8 Febr. 's avonds 8 uur. Ds. v. Petegem, van Hilversum. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Ph. Moleman „De gouden medaille." Besteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdykstraat hoek Schagenstraat. Namens de Vereeniging van ambtena ren bü de gemeente-financiën zijn dezen middag aanwezig de heeren Keegstra, voorzitter, en Kroese, secretaris. Eerst genoemde vraagt het woord om namens de Vereeniging, waarvan de heer Van Dalen een der mede-oprichters is, de gouden medaille aan te bieden. De heer ^e{, }jcrv Gemeente. Van Dplen was een der oprichters en te vens de stuwkracht van den in 1914 opge- richten bond; hii was ook de thesaurier der Vereeniging. Deze is nog betrekkelijk jong, heeft nog niet veel jubilea gekend, en is dus begrüpelükerwijze. trotseh op gezin hebben en die u hun lieele leven haren jubilaris. dankbaar zün voor uw hulp. 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus, Christus. Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN 's Avonds 7 80 uur, intrede van Ds, van Wichen. „Nooit was u iets te veel." Een ridder die licht bracht. De heer Eijklers is de volgende spreker, Op deze wijze laat zich de volgende spreker uit. Dit was de heer Kuiper, ge- <üe het woord voert namens de Sehool- meente-ontvanger van Enkhuizen, die als vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij afgevaardigde en secretaris van de Broe- komen" en het Tehuis voor Militairen en derschap van Ontvangers en tevens voor- dje namens deze instellingen een bronzen zitter der afdeeling Noord-Holland, met schemerlamp aanbiedt in den vorm van Nu de schriftelijke en telegrafische ge- zyn mede-afgevaardigde, den heer Wrin- een geharnast ridder, die de lamp omhoog rj, )llhn.ir}. Tukwenschen. Hier volgt een bloemlezing gert ontvanger te Velsen, de gelukwen- houdt. symbool van het licht, dat de Jen huize van den juniians.daaruit: directeur Gem. belastingen, Den schen van deze Broederschap overbrengt. jleer yan i>ajen eveneens als een gehar- ven, telefoontjes en.bloemen, hetgeen voor ons aanleiding was daar eerst even te gaan zien. genoemd, want voortdurend kwamen nog andere binnen. „Ga zitten, ga zitten", zeide joviaal de Haag; adm. Waterleiding, Den Haag; _.Theer Van Dalen, toen wü, onbescheiden hoofdbestuur Ned. Bond van Gemeente- 's Avonds voert het V.A.R.A.-tooneel a's een journalist nu eenmaal is, hadden ambtenaren, Amersfoort; diverse «mé- op: „Daar zijn ze een gemoedelijkeaongebeld spotternij in drie tafereelen, stoel!" Dit gezelschap trad steeds op voor uit verkochte zalen. Nog enkele kaarten zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad. Hier, in deze gemakkelijke' FEESTELIJKE DANSAVOND. Men schrijft ons: Zondag a.s. zal er een speciale dans avond gehouden .worden in Casino. Be- Meneer Van Dalen",was ons antwoord, „ik ben gekomen...." „Ja, ja", zei meneer Van Dalen, „strak jes. 'n Sigaartje?" ,,'n Kopje thee?" vroeg mevrouw Van Dalen?" ,,'n Koekje?" vroeg een der dames. ,,'n Vlammetje?" klonk het weer uit den anderen hoek. 't Is een druk leven, dat van journalist» dat merkt de lezer. Maar eindelijk zaten we, en hadden het doel van onze komst vermeld, namelijk om eens te zien wat halve de Casino-bénd welke de nieuwstevoor bloemstukken er wel waren geko- schlagers ten gehoore brengt, is de zaal op buitengewoon smaakvolle wijze ver sierd. Casino is veranderd in een sprook jesachtig verlichten tuin. In het midden der zaal staat een klaterende fontein, welke met de andere versiering samen het „Lido van Den Helder vormen. Ook het tooneel is herschapen in een galerij met lampions en gezellige zitjes. Vanaf 8 uur 's avonds is de zaal ge opend voor de danslustigen. Men zie de advertentie. Inbraak. ment Want dat moest, eenvoudig enorm zün.. „Wel", zei meneer Van Dalen, „ik donk zoo'n twintig!" Fatsoenshalve kun je, als je daar te visite bent met een sigaartje, een kopie thee en een koekje, moeilijk zeggen: „man snij nou niet zoo op", maar zeker was deze uitdrukking op ons gezicht leesbaar, want de heer Van Dalen stond op en zeide: „kom mee en zie!" •En toen gingen we aan 't tellen, en we zenlijk en waarlijk, geachte lezer, het wa ren er meer dan twintig, die daar in de woning van den jubilaris stonden. „Jonge, jonge!" was tenslotte onze ver zuchting. „O", zei de heer Van Dalen, „moet je zien wat er aan kaartjes en telegrammen Door een bewoner van den Kanaalweg,is gekomen! Kijk. daar ligt alles nog! U Meden bil ZEQER MOUTER werd Woensdag bü de politie aangifte ge daan, dat er in den afgeloopen nacht onge- wenscht bezoek op zijn erf was geweest. Een schuur yverd opengebroken en een ruit van de keuken vernield. Ten bewijze dat men aldaar geweest was, liet men het gebruikelijke visitekaartje achter. Aanrijding. Woensdagmiddag had op het kruispunt Weststraat-K anaal weg-Hpofdgracht een aanrijding plaats tusschén een wielriider en een personen-auto. De wielrijder kwam te vallen en brak een arm, terwijl het rij wiel ernstig werd beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. De Commissaris van Politie te Velsen Vestigt In het algemeen belang de aan dacht op Salomon van Westenborg, zich noemende en schrijvende Willem van Westenborg, geboren te Rotterdam 22 Juni 1890, reiziger, thans wonende te Wijk aan Zee. en Duin, Arendsweg no. 52b, die o.a. bij bet aangaan van relaties gelden vraagt voor een spoorw egabonn«- menL begrijpt, ik heb nog geen gelegenheid ge had ze door te zien." -Heel hét bureau lag vol, een stapel, decimeters hoog. „Mag ik eens gaan inventariseeren?" was onze eerstvolgende vraag. „Gaat uw gang maar", was het ant woord. „Wordt het niet te veel voor de krant?" vraagt mevrouw Van Dalen. „Mevrouw", is ons antwoord (een beetje opschepperig was het wel, dat moet ge zegd), „als het niet in één krant kan, druk ken we d'r een bij! Eens in de vijfentwin tig jaar inag dat w el eens!" „Ja", zei de heer Van Dalen toen weer, „25 jaar is op zichzelf nu niet zoo'n zeld zaamheid. Maar 25 jaar in dezelfde ge meente komt nu niet zoo vaak voor, en dat -verklaart wellicht die overgroot© be langstelling." Ihtusschen hadden w ons potlood en onze blocnote voor den dag gehaald en waren don inventaris aan 't opmaken ge gaan. Hij die bloemstukken waren er i»it- teraard vele van familieleden en intieme kennissen, die natuurlijk niet in de krant kunnen worden vermeld; behalve deze vielen speciaal op de vólgende; ga's-ontvangers in het land; voorzitter van de Broederschap gemeente-ontvan gers; burgemeester Verstegen, Koog aan de Zaan; Ch. van de Bilt, ir. Monhemius, Gemeentelijk Bureau v. Gemeensch. Hulp betoon; dr. M. H. A. van der Valk, Hille- gersberg, een der sprekers, die meerma len in het Tehuis voor Militairen optrad; ds. B. van der Werff, Amsterdam, oud predikant der Ger. gemeente alhier; Bond v. Chr. Marinepersoneel; dr. G. J. Colder, Harderwijk, oud-bestuurder Teh. v. Mil.; W. Biersteker en L. van Loo, leden van den Raad. burgemeester Van Breda, Bo- venkarspel: K. Bouma, directeur Hoogeré Handelsschool, in dichtvorm een van den heer P. Hoogenbosch. En verder zetten we hierachter even eens maar een „enzoovoort". De lezer ziet dus wel, dat het geen overdrijving was hierboven wat we schreven. Gp het Raadhuis. Inmiddels liep het tegen vier uur, zoo dat we eens een klikje op het raadhuis gingen nemen. Daar heerschte absoluut een feeststemming: heel de secretarie was leeggeloopen en alle ambtenaren van an dere diensten waren hier eveneens teza- mengestroomd. Hoe dat Donderdagmid dag met de openbare diensten geloopen heeft, verklaren wü niet te weten; salaris sen of loonen zijn er vast niet uitbetaald, want er waren geen ambtenaren voor, en zoo was het letterlijk met alle diensten. Een bezoeker.salhum lag gereed en daarin Nimmer was u iets te veel en steeds w aart nast ridder aan velen brengt, u bereid te helpen, aldus deze spreker, j vader van het Tehuis, de heer Van Joviaal en vriendelijk stond u altijd voor Oostende, spreekt hierna een persoonlek de Broederschap gereed. Deze afgevaar- Wóord eh biedt namens de bezoekers van digde biedt bloemen aan. „Opgewekt humeur." Het altijd* opgewekte humeur van den heer Van Dalen werd gereleveerd door den heer Valkhoff, afgevaardigd door het personeel, dat onder den heer Van Dalen Bos, die zich over dit jubileum verheugt, werkt. De oogenblikken, dat onze chef3U1®J omdat bet den heer Van Dalen be slecht gemutst was, kunnen wü tellen, al-^treft, die zooveel voor deze vereeniging dus de heer Valkhoff, en dat een derge- doet. liike zonnige stemming van invloed is op het personeel, ligt voor de hand. Reeds thuis was een prachtige bloemenmand be zorgd, zooals wü hierboven zeiden; thans biedt spr. een fraaie leeren crapaud aan. het Tehuis een fraaie pijp aan. De prut. chr. Reclasseerings- vereeniging. Hiervoor is de woordvoerder de lieer De heer Kamman namens de af{l. Witte Kruis. een treffend woord. Het is Anna Paulowna's burgemeester, de heer Lovink, die namens den Voogdij raad spreekt. Van dit lichaam zijn er de navolgende heeren: Burgemeester Lovink, Anna Paulowna, Frankenberg, Alkmaar, Zondervan. Den Helder, dr. Hofstee. Alk maar, en de adjunct-secretaris mr.Wynne, Alkmaar. Wij hopen u nog verscheidene jaren in ons midden te zien, zegt de heer Lovink. Naast uw werk als ambtenaar doet u nog heel veel voor armen en verstootenen, en als de kinderen, die dank mede uw werk een behoorlijke maatschappelijke positie hebben gekregen, hier allemaal vanmiddag aanwezig hadden willen zijn, werd druk geteekend door de bezoekers, j dan zou dit vertrek ze stellig niet allen Meer dan 100 handteekeningen stonden er ikunnen bevatten. Daar zijn er al verschei- Nogmaals neemt de beer Kamman het woord, thans in zijn kwaliteit van voor- Burgemeester Lovink spreekt zitter der afdeeling Den Helder van het Witte Kruis. Ook hieraan geeft de heer tenslotte in. Een opgave van de bezoekers, die er waren? Absoluut ondoenlijk. Om te be ginnen alle hoofdambtenaren van alle tak ken van dienst en wat de afgevaardigden betreft, die officieel hun op .«achting kwa men maken, die zullen geleidelijk worden vermeld in chronologische volgorde. „Kundig ambtenaar met trouwe plichtsbetrachting". denen hii, die thans getrouwd ziin en een verschaft natuurlijke dekking Het Duin beschermt de kust De IVIensch heeft voor Risico dekking intellect noodig Van Dalen zijn werkkracht, en zeker zul len de 3000 leden dezer afdeeling geen idee hebben van liet werk, dat het be stuur te deen heeft, Wij weten liet des te beter, zegt spr., en vooral de laatste jaren heeft de gedeeltelijke exploitatie door onze Vereeniging van het Marine-Zwembad veel arbeid gevergd, die geheel ten laste komt van den heer Van Dalen. De wiiza waarop dit beheer wordt gevoerd, is boven onzen lof verheven en er behoeft, dank zij deze exploitatie, bijna geen geld meer bij. De Vereeniging heeft in den vorm van een bloemstuk ten huize van den heer Van Dalen, reeds van haar waardeering getuigd. liet badpak Belang. van Halsdulner Ook „Huisduiner Belang" is dezen mid dag vertegenwoordigd in de personen van de heeren De Jong en Brands, en de welbespraakte woordvoerder, de heer De Jong, overhandigt een photo in lüst met de opmerking, dat men eerst een badpak had willen geven, maar bij nader inzien dat voor deze wintersche dagen toch min der geschikt oordeelde. Het geschenk is een kleine hulde voor de stille wenken, door den heer Van Dalen aan de Vereeni ging nu en dan verstrekt. Tenslotte komen, als laatste sprekers De Burgemeester, die uit den aard der zaak de leiding had van de feestelijke met een hartelijke toespraak tot den jubi- verschaft U op de beste voorwaarden van (]ez(,n middag, de Vereeniging Volks- laris. Een aangename taak is het, zoo zei- de voor iedereen zoozeer gewenschte .huisvesting met een bloemstuk en ds. de Z.Ed.Achtbare. u hier namens het Gol- i|_F\/Fï\S^\/F£?7FKFI??I^Ca' Meünen voor de Ger. Kerk met een woord lege te mogen toesprekenl Onze gedachten j s van geiukwensch, mede namens ds. Tol- gaan terug naar Februari 1909, toen u Agentschap lenaar. Al de gelukwenschen, die dezen voor't eerst in dienst der gemeente trad. WOQr Den Helder efl o mstreken!!nUW1a* ^bracht zijn, aldus de spr.. zul- De Burgemeester releveerde korteuiks ilen den lieer Van Dalen niet al te zeer 's heeren Van Dalens staat van dienst: Passage- 611 ASSUrantie-KantOOr vermoeien gewend als hö is aan „ont- 1 Februari 1909 controleur der pl. tli-vangen Maar behalve ontvanger is de recte belastingen;; i VejtflllÜS, KanaalwSO 91, t.o. Postörug heer Van Dalen ook uitdeelt n.1. van 1 Januari 1916 gemeente-ontvanger (op- raad en daad, waarmede hy het bestuur volger van den heer De Jongh); i Inlichtingen grads en zonder verbinding steeds met groote welwillendheid te woord

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9