GEMENGD NIEUWS BINNENLAND LUCHTVAART Marktberichten. 7 Inbraken te Amersfoort en te Haarlem. Twee inbraken te...Oss Al zijn de dieven nog zoo snel Zieke vrouw uit brandend huis gered. Door een taxi aangereden en op slag gedood. Fraude door een kassier. Auto in brand gevlogen. Hevige brand te Oss. Door een stoomtram overreden en gedood. Crisisknoeienj. Au:o geslipt. Een lawine Koude in het Midden- Rijngebied; Zes millioen voor de Amsterdamsche diamant industrie. Wijziging van de Pensioenwet. De W.A. organisaties van de N.S.B. De frauduleuze uitvoer van bacon naar België. De begrooting van Buitenlandsche Zaken. Het conflict tusschen den gemeenteraad van Veen en de regeering. Wat voor weer vandaag De Postvluchten van en naar Indië- Noodlanding van een K.L.M. passagiers-vliegtuig I HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 6 FEBRUARI 1934. Verder wil B., door het geven van een viertal vergelijkende staatjes, blijkbaar aantoonen, hoeveel hooger het gemeente- personeel wel bezoldigd wordt dan het rijkspersoneel. Te dezen opzichte zouden we in de eerste plaats willen vragen, waarom hij de hoogste groep van de rijkswerklieden en de laagste groep van de gemeente ambtenaren weglaat. En, vooropstellende dat alle vergelijkingen mank gaan, zij hier, voor wat de werklieden aangaat, medegedeeld, dat een zoo nauwkeurig mogelijk opgezette berekening aangeeft, dat, indien ai Ie momenteel bij de gemeente in dienst zijnde werklieden werden be zoldigd overeenkomstig de loonbepalin- gen voor de rijkswerklieden, de eerstge- noeinden dooreengenomen een weekloon zouden hebben dat f 2.85 lager zou zijn dan hun tegenwoordige weekloon. Dat dit lagere bedrag zooveel minder is dan uit het door B. gegeven staatje is af te leiden, is eensdeels een gevolg van het hievvoor reeds door ons gesig naleerde verzuim van B. om ook de hoogste groep rijkswerklieden op te nemen, ander deels van het feit, dat sommige door B. wèl genoemde bedragen voor de rijks- we rkl i ed en onj u i st zij nZoo m oe tf 20.74 f26.14 zijn f21.74—f 26.93f21 98—f 27.37 zijn f23.04—f 28.22; f 23.23 f 28.61 zijn. f24 34-f 29.52; f24.88-f 30.26zijn f25.63- f30.82; f27.37—f31.77zjjn f28.22—f 33.41. De door B. vergeten 6e loongroep van de rijkswerklieden geeft een loongrens van f 29.95 tot f 35.14 per week. En voorts heeft op dat verschil ook nog invloed het feit, dat B. ten onrechte beweert, dat bij liet Rijk voor de ongehuwden de kor ting ongeveer 6 meer bedraagt dan voor de gehuwden. Immers voor de on gehuwde rijkswerklieden bestaat die korting heelemaal niet. Wij meenen aan het bovenstaande nog te moeten toevoegen, dat onzes inziens het hierboven genoemde lagere bedrag van gemiddeld weekloon wel ongeveer zal worden geneutraliseerd door de ook door B. genoemde gelegenheid voor rijkswerk lieden om door aanneming van werk of taakwerk een hooger weekloon te maken en door het voor het gemeentepersoneel bestaande verbod tot het bekleeden van nevenbetrekkingen enz., welk verbod voor het rijkspersoneel niet bestaat. Tenslotte nog een onjuistheid, en wel deze, dat B. voor de ongehuwde amb tenaren in 'sRijksdienst noemt een kor ting van ongeveer 6°/0, terwijl dat per centage alleen maar wordt toegepast op hen, die hun maximum salaris hebben; voor de overige is het 3 °/0. Met dank voor de plaatsing, het Bestuur der onderafdeeling Den Helder van den Nederlandschen Bond van gemeente-ambtenaren. Den Helder, 5 Februari 1934. Binnenland Te Amersfoort werd Zaterdagavond in gebroken bij mevr. B. aan de Oldenbarne- veltlaan. Eenige gouden sieraden en wat geld werden meegenomen. Zondagavond is ingebroken bij de fa milie v. d. P. aan de Schimmelpenninck- kade, terwijl de bewoners naar de kerk waren. Toen ze terugkwamen vonden ze de voordeur en eenige kasten geopend. Er wordt een vrij groot bedrag aan geld vermist. Zaterdagavond beeft men zich, ver- moedelijk met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft tot het perceel Badhuisstraat 39 te Haarlem. De in brekers hebben het huis doorzocht en een geldkistje, dat geen geld, doch slechts papieren bevatte, meegenomen. Zondagmiddag is een soortgelijke in braak gepleegd in de Anthoniestraat 57. Ook hier is een geldkistje met f 15 ge stolen. Tenslotte is ingebroken in een perceel aan de Spaarnelaan 37 door aan de tuin- zijde een ruit te verbreken en een deur te openen. Daar is niets gestolen. Zaterdagavond is ingebroken ten huize ran den heer H. in de Klapbekkenstraat te Oss. Er is een klein bedrag aan geld ontvreemd. De Kon. marechaussé slaagde ei- nog denzelfden avond in deri vermoe- delijken dader, zekeren de B. uit Oss, te arresteeren. Hij is opgesloten en zal ter beschikking van den officier van justitie te 's Hertogenbosch worden gesteld. „Luister!" riep hij uit. „Wat was dat?" 1 „Ik hoor niets," antwoordde Stane, 1 „wat dacht je, dat De zin werd niet voltooid, want, ge- 1 dragen door den wind, bereikten hem I twee of drie scherpe geluiden, als het knallen van geweren in de verte. Hij keek xijii metgezel aan. 1 „Het geluid van barstende boomen, j diep in het bosch," begon hij, maar hij c werd onmiddellijk in de rede gevallen. „Non, non! Geen boomen maar gewe- r ven: kijk daar, m'sieu. daar eebeurt iets'-A is nog niets bekend. f In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een pand aan den Oi anje- singel te Nijmegen, waarin gevestigd is de boekhandel der fa. Dekker, v. d. Vegt en van Leeuwen. Er werden 19 vulpen houders, welke in totaal een waarde van 200 gulden vertegenwoordigen, gestolen. Zondag is in verband met deze inbraak te 's-Hertogenbosch aangehouden zekere A. H. uit Nijmegen, die trachtte de ge stolen vulpenhouders te verkoopen. Ook een medeplichtige, zekere W. L. uit Nij megen, is gearresteerd. Moedige daad van geestelijken. Zondagmorgen is onder kerktijd brand ontstaan in de bovenverdieping van een huis aan de Mariastraat te Utrecht, dat vlak naast de St. Dominicuskerk staat, zoodat de bezoekers van de hoogmis de vlammen door de ramen konden waar nemen. Het bewuste pand werd bewoond door eenige alleenstaande vrouwen en een gezin, die in het ruime huis allen hun apartementen hadden. Vermoedelijk door het te hard stoken van de kachel is het vuur in de kamer van twee bejaarde zusters, van wie er een ziek te bed lag, ontstaan. De andere waarschuwde onmiddellijk den broeder- overste van het ziekenhuis „St. Johannes de Deo", die het alarm doorgaf aan de brandweer. De pater, vergezeld door eenige broeders, begaf zich daarop met een brandbluschapparaat naar het bran dende huis en slaagde er in de zieke in dekens gewikkeld naar buiten te dragen. Aan onmiddelijk blusschen viel toen al niet meer te denken. De brandweer-, die inmiddels ter plaatse was gekomen, was het vuur in korten tijd meester, zoodat nog voor het middaguur alles was afge- loopen. De bovenverdieping brandde to taal uit. Gisterennacht om 12 uur heeft op den Hornerweg te Roermond een ernstige aanrijding plaats gehad. Een taxi uit Roermond, bestuurd door K. uit Horn, bracht enkele personen naar Horn. Plotseling zag de bestuurder iemand vlak voor zijn wagen. Een aanrijding was on vermijdelijk. De aangereden man werd tegen den grond geslingerd en op slag gedood. De chauffeur reed door. Tegen half vier is hij naar Roermond teruggekeerd om zich bij de politie te melden, waarop hij in arrest is gesteld. De aangeredene was zekere W. uit Reuver. Vermoedelijk was W. onderden invloed van sterken drank. In zijn zak werd nog een fleschje spiritus gevonden. Het lijk van W. is door de politie in beslag genomen. De marechaussee uit Roermond stelt een nader onderzoek in. Verduistering van 18000 gulden. Op aangifte van de Centrale Boeren leenbank te Eindhoven is gisterochtend door de Eindhovensche recherche ge arresteerd, verdacht van fraude tot een bedrag van f 18.000 ten nadeele van de Boerenleenbank te Beugen, een zekere H., kassier bij de Boerenleenbank te Beugen. De fraude, die op een geraffineerde wijze zou zijn geschied, was eenige dagen geleden door de inspectie van de Boeren leenbank ontdekt. De plaatselijke Boerenleenbank te Beugen is tegen schade door fraude ver zekerd, zoodat de spaarders en de leden van de bank aldaar geen schade zullen lijden. De bestuurder verbrand. Gistermiddag reed op den provincialen weg Schijndel-St. Oedenrode de 35-jarige autobuschauffeur v. d. Vorstenbosch uit Eindhoven met een gebuurden auto onder de gemeente St. Oedenrode. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak raakte hij tusschen de tramrails. Bij zijn pogingen om den auto weer op den weg te brengen v. loor hij de macht over zijn stuur. De aulo slingerde over den weg en botste met kracht tegen een boom. Hij vloog vervolgens eenige malen over den kop. Toen omwonenden ter hulp snelden, zagen zij vlammen uit den auto slaan. Zij tracht ten den bestuurder, die versuft achter het stuur zat, te bevrijden, De brandende auto ontwikkelde een geweldige hitte en de vlammen laaiden zoo fel, dat zij weldra hun pogingen moesten opgeven. De burgemeester van St. Oedenrode verscheen spoedig op de plaats desonheils. De brandweer doofde de vlammen met de motorspuit. In den uitgebranden auto vond men het het geheel verkoolde lijk van den chauffeur. Het is door de justitie in beslag genomen. v. d. V. was een zeer bekwaam be stuurder; hij had een vrijen dage»wilde zijn ouders te St. Oedenrode gaan be zoeken. V. was gehuwd en vader van drie kinderen. Twee boerderijen en drie landbouw- schuren door het vuur vernield. Gistermiddag is een hevige brand uit gebroken te Oss, waarbij twee boerde rijen en drie landbouwschuren door het vuur zijn vernield. De laudbouwinventaris, de wintervoor raden en een partij hooi en stroo werden een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade w ordt door verzekering gedekt. Zondagavond omstreeks zes uur is te Bennecoin (gemeente Ede) een tot dusver niet geïdentificeerde dame door de stoom tram gegrepen en gedood. Het signale ment kon niet worden vastgesteld, daar het lijk geheel verminkt was. Nadat de politie te Barneveld van een vrachtauto van den landbouwer v. E. ruim 1Ö0 pond ongestempeld spek in be slag had genomen, is bij nader onder zoek ten huize van genoemden landbou wer nog 600 pond spek, eveneens af komstig van ongestempelde varkens, ge vonden. De politie te Barneveld heeft 25 on gestempelde varkens toebehoorende aan verschillende landbouwers, inbeslag ge nomen. Bovendien weiden nog 14 eveneens on gestempelde dieren door de landbouwers a f 10 per stuk teruggekocht. Twee jongens ernstig gewond. Gistermiddag is een auto op de tram rails in de Leidschestraat te Hiilegom geslipt. Twee ter plaatse fietsende jongens genaamd Opstal en Roozen uit Hiilegom weiden door den auto aangereden en ernstig gewond. Opstal kreeg een ernstige schedelbreuk, Roozen brak beide beenen. Nadat genees kundige hulp was verleend zijn de beide jongens naar een ziekenhuis te Haarlem gebracht. De toestand van Opstal is zeer ernstig. De beide fietsen werden vernield. De auto werd licht beschadigd. De politie heeft den auto in beslag genomen. DOODGEDRUKT. Gisteravond wilde de 47-jarige ran geerder P. van V., te Weesp, achter een wagon omloopen, om aan den anderen kant te laden. Juist op dat oogenblik kreeg de rangeerende trein een stoot, zoodat V. tusschen wagen en stootblok werd doodgedrukt. V. laat een vrouw en vijf kinderen achter. DOOR EEN VALLENDEN BOOM VERMORZELD. De ongehuwde arbeider H. Meulen- belt, die achter zijn huis met zijn broer bezig was een boom om te hakken, is, toen de boom werd omgetrokken, gestruikeld. De boom viel op hem. Zijn hersenpan werd verbrijzeld. De man was onmiddel lijk dood. INBRAAK TE AMSTERDAM. Onbevoegden hebben zich toegang verschaft tot een perceel aan de Regu- lierbreestraat te Amsterdam. Zij hebben den* onbekenden inhoud van een houten,- kasregister, staande in de showroom, ont vreemd. Van dit perceel uit hebben zij zich toegang verschaft tot een naastbij ge legen perceel, daar een brandkast open- geboord en den inhoud, groot 5 a 600, gestolen. DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. Een do ode. In de buurtschap Klarenbeek onder Apeldoorn heeft zich gisteren een ern stig geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, waarbij de 38-jarige mevr. SomsenDe Liefde, echtgenoote van het hoofd der openbare school te Klarenbeek, het leven heeft verloren. Mevrouw Som sen is echter niet ten gevolge van de ko lendampvergiftiging overleden, doch door een val van de trap. Buitenland TRAGISCHE DOOD VAN EEN HEEL GEZIN. Zaterdag is te Nimsehutz bij Bautzen een heel gezin om het leven gekomen. Het vierjarig dochtertje van het echt paar Malder was met haar slede op de Spree door het ijs gezakt. De moeder sprong het kind na, doch zonk zelf in de diepte weg. Daarna begaf ook de vader zich te water. Alle drie zijn verdronken. ln de Apennijnen, nabij Ancona, is een geweldige lawine neergekomen. Vele dorpen en buurtschappen moeten door de neerstortende sneeuw en aardmassa's hebben geleden. Troepen zijn naar het gebied gezonden om de eerste hulp te bieden. Het plaatsje Monte Robbiano is bijna geheel bedolven. Tot dusver telt men volgens sommige berichten 18 dooden en 55 gewondenandere berichten spreken echter van niet meer dan twee dooden en tien gewonden. AARDSTORTING OP CORSICA. 40 dooden. Bij een aardstorting te Ortiporio in het arrondissement Bastia. op Corsica zijn vele huizen vernield. Het heet, dat er on geveer 40 dooden zijn. ZES MENSCHEN VERDRONKEN. D.N.B. meldt uit Boekarest: Twee sleden, ieder met drie personen bezet, zijn hij het oversteken van de be vroren Ceaga in Bessarabië door het ijs gezakt. Alle personen, die van een doop plechtigheid terugkeerden, zijn verdron ken.. 14 graden onder nul. Zaterdag en Zondag is aan den Midden- Rijn de koude weer ingevallen. Üp de schipbrug te Koblenz werd een tempera tuur genoteerd van 14 graden onder nul. Van de bergen rondom Koblenz werden temperaturen gemeld van 17 graden onder nul. Ook op den Boven-Main begint de ijs- vorming reeds goed merkbaar te worden, evenals op den Midden-Rijn, zoodat hier, evenals op de Lahn, de scheepvaart stop gezet moest worden. Door den ijzel op de wegen is een vrachtwagen, waarop 8 vrouwen, die van de markt te Koblenz huiswaarts keerden, gezeten waren geslipt en van een 3 meter hooge glooiing gevallen. Dit in de nabij heid van het plaatsje Dioblich gebeurde ongeluk had tot gevolg dat alle 8 vrou wen ernstig werden gewond, evenals de chauffeur. De vrachtwagen werd vernield. N.S.B.-VERGADERINGEN TE BERLIJN. Door de geheime staatspolitie verboden. De wekelijksche vergaderingen van de Berlijnsche groep der Nederlandsche Nationaal-socialistische beweging (Mus- sert-beweging) te Berlijn zijn door de geheime staatspolitie tot nader order ver boden. Dit besluit is zonder motiveering aan de groepleiding medegedeeld. („De Cour.") COMMISSIE VAN CONTACT VOOR OECONOMISCHE AANGELEGENHEDEN. De minister van koloniën, dr. H. Colijn, heeft in een der lokalen van zijn depar tement te 's-Gravenhage geïnstalleerd de deze£ dagen ingestelde commissie van contact voor oeconomische aangelegen heden. De minister heeft een installatie rede uitgesproken, die door den voorzitter van de commissie prof. J. van Gelderen is beantwoord. Voorloopig is f 6.000.000 beschikbaar gesteld voor den wederopbouw der Am sterdamsche diamantnijverheid. In dezen tijd van industrieele depressie vormt de herleving van de aloude Am sterdamsche diamantindustrie een aller belangrijkst lichtpunt, schrijft het llbld., al degenen, die medegewerkt hebben aan de verwezenlijking der plannen ver dienen lof en dank en we behoeven er niet aan te twijfelen of de heeren Asscher c.s. zullen erin slagen onze stad weer tot een onneembaar cenlrum van diamant nijverheid te maken! Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, waarbij wordt voorgesteld met ingang van 1 Juli 1934 het verhaal voor bijdragen voor eigen pensioen te verhoogen van 3 tot 4'/2 pet. Deze verruiming van het ver haal zal niet worden toegepast over het verschil van den pensioensgrond slag ex art. 150 en dien ex art. 33 der Pensioenwet. Voorts wordt voorgesteld het verbaal voor eigen- en voor gezinspensioen impe ratief te stellen. Verder is bepaald, dat voor een ambte naar, in dienst op 31 December 1933, die op dezen datum den 58-jarigen leeftijd heeft bereikt, het hem als oud-ambtenaar toekomende totale pensioen, voor zoover het recht daarop is verkregen na 1 Januari 1934, niet minder bedraagt dan het uit gestelde pensioen zou bedragen, indien hij uit alle op 31 December 1933 bekleede betrekkingen met ingang van 1 Januari 1934 eervol, niet op eigen verzoek, ware ontslagen en geen herplaatsing ware gevolgd. Vragen van het Kamerlid van der Heide. Het Tweede Kamerlid Van der Heide heeft den minister van koloniën, voor zitter van den raad van ministers, de volgende vragen gesteld: le. Is de regeering bereid een onder zoek in te stellen of de W.A. organisaties, die een onderdeel schijnen te zijn van de Nationaal Socialistische Beweging, zich uitsluitend met sport bezighouden, dan wel zich op eenigerlei wijze militair oefe nen, op militaire wijze zijn georganiseerd, zoodat zij rangen van wachtmeester, luitenant, commandant, enz. kennen, en dus veeleer te beschouwen zijn als parti culiere corpsen van militair of semi-mili- tair karakter? 2e. Is de regeering bereid mede in dit onderzoek te betrekken de vraag of deze organisaties over wapenen beschikken, waar het vermoeden wordt gekoesterd, dat het groote aantal revolvers, dat zeer onlangs ons land werd binnengesmokkeld, bestemd zou zijn voor deze W. A. orga nisaties? 3e. Is de regeering van zins met de meeste gestrengheid op te treden tegen elke formatie, die buiten haar zegging schap valt, als deze hoe onschuldig haar optreden ook moge schijuen in wezen van militairen of semi-militairen aard is? Minister Verschuur's meening. De redactie van »De Tijd* heeft zich gewend tot Z. Exc. mr. T. J. Verschuur, minister van oeconomische zaken, met het verzoek om zijn oordeel over de pu blicaties in het Dagblad van Noord- Brabant en de Bredasche courant te kennen te geven. Z. Exc. deelde ons mede, dat hij de kwestie ernstig in onderzoek heeft ge nomen, doch nog niet. tot een definitief oordeel is gekomen. Z. Exc. ziet echter geen enkele reden om, wanneer er wer kelijk fouten zijn begaan deze te ver bloemen of te verzwijgen. De minister wees er voorts nog op, dat dergelijke min of meer »sensationeele onthullingen" zeker niet het vertrouwen in de algemeene werking der wet mogen ondermijnen. Verschenen is de memorie van ant woord aan de Eerste Kamer over de begrooting van buitenlandsche zaken. Een enkele pasage uit de paragraaf over de betrekkingen met België hier. Het is den minister een bron vaii vol doening, dat zijn verklaring aangaande den stand van zaken met betrekking tot de totstandkoming van een nieuw Neder- landsch-Belgisch verdrag een aantal leden heeft bevredigd. Hij zou hier echter willen opmerken dat, terwijl hij alles zal *loen wat in zijn vermogen is om er toe mede te werken dat deze aangelegenheid geen twistappel worde binnen de natie, hij de wenschelijkheid voor Nedei-land en België der totstandkoming van de zoo lang nagestreefde herziening der verdra gen van 1839 des te grooter acht, naar mate in Europa betreurenswaardige spanningen beide landen aanleiding geven, de toekomst niet zonder zorg tegemoet te zien. Indien dan ook de Nederlandsche regee ring ten deze zonder overhaasting zal handelen, zal zij er tevens op bedacht zijn onnoodig uitstel te vermijden. Over de vraag hoe het contact tusschen Eerste Kamer en regeering ware te houden wan neer dat te zijner tijd, met het oog op besprekingen over deze zaak met de Belgische regeering, nuttig zal zijn, hoopt de minister, mocht dit geval zich tijdens zijn ambtsperiode voordoen, met de Eerste Kamer in overleg te treden. De gemeente-ontvanger nu volledig in functie. Het Volk meldt: Zooals wij hebben gemeld, bestaat er een conflict tusschen de ministers Oud en De Wilde en het gemeentebestuur van het Brabantsche dorpje Veen. De minis ters eischen dat de gemeente-ontvanger, de heer Schouten, zal worden ontslagen, terwijl de gemeenteraad hem juist in plaats van tijdelijk een vaste aanstelling gaf. Toen de raad weigerde op het ultima tum van Den Haag in te gaan, heeft de regeering de uitbetaling van alle rijks subsidies stopgezet. De heer Schouten was tot nu toe ech ter slechts ontvanger „voor spek en boo- nen." Hij teekende n.1. alleen de stukken, die B. en W. hem voorlegden, en het eigenlijke beheer over de geldmiddelen werd hem onthouden. B. en W. hebben nu uit het raadsbe sluit waar zij zelf zich tegen hadden verzet de consequentie getrokken. Op 1 Februari j.1. zijn den heer Schouten alle bescheiden, die tot het ontvangersambt behooren, overhandigd, terwijl hij ook in het bezit van den sleutel der kluis is ge steld. Men wacht thans met groote belang stelling af, hoe de regeering hierop zal reageeren. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Februari. Meteorologisch Instituut Medegedeeld door het Konir.kliik Hoogste stand 775.1 te Valencia. Laagste stand 724.7 te Haparanda. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag; om het vriespunt des nachts, overdag lichte dooi. Heenreis. De Ijsvogel is 5 Febr. van Caïro ver trokken en denzelfden dag te Bagdar aan gekomen. Terugreis. De Rijstvogel is 5 Febr. van Djask vertrokken en denzelfden dag te Bagdad aangekomen. Op het strand bij Ostende. V.D. verneemt uit Ostende: Een geslaagde noodlanding is op het Belgische strand uitgevoerd door het K.L.M.-vliegtui'g, dat Zaterdagmiddag te 4 u. 45 uit Rotterdam was vertrokken met bestemming naar Londen. Boven Lympte gekomen, bleek, dat de mist een landing op dat vliegveld onmogelijk maakte. De piloten besloten naar Ostende te vliegen, waar een noodlanding echter eveneens door den dikken mist onmogelijk was, evenals te Duinkerken, waarheen de bestuurder zijn toestel dirigeerde. Daal de brandstof begon te verminderen, be sloten de piloten een noodlanding uit te voeren op het strand. Deze landing gelukte uitstekend. De vier passagiers zijn per auto naar Ostende vervoerd, vanwaar zij Zondag naar Londen zouden vertrekken. GEDENKPLAAT IN DE „PELIKAAN" Een Indische cadeau. Het „Bataviaasch Nieuwsblad meldt, dat de Ned. Indische Vereeniging voor Luchtvaart in de Pelikaan" een plaat zal laten aanbrengen. Het blad schrijft: Het ligt in de bedoeling de plaat aan te brengen, als de „Pelikaan" na zijn komst hier, weer naar Holland zal ver trekken, op Woensdag 7 Februari. De voorzitter van de Vereeniging voor Luchtvaart ir. Vreede, die naar Europa vertrokken was en op 1 Februari hier te rugkeert, kan dan bij de aanbrenging tegenwoordig zijn. Op de plaat zal behalve de vermelding van de recordvluchten en de namen van de bemanning, een kaart worden gegra veerd, waarop de weg, welken de „Peli kaan" genomen heeft en de uren van aankomst en vertrek vermeld staan. ALKMAAR, 5 Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 6o vette koeien 120235; 4 vette kalveren 5055, per kg 6o8o cent; 8i nuchtere kalv. (slacht) 4 16; 313 vette varkens (zware) per kg 35.38 cent. Handel redelijk. AMSTERDAM, 5 Febr. Aardappelprijzen. Op de heden gehóuden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. -Aanvoer 2248 hl. AMSTERDAM, 5 Febr. Veemarkt. Aangevoerd: 456 vette koeien, ie kw. 5761 cent, 2e kw. 4857 cent, 3e kw. 4047 cent per kg, slachtgewdcht; 80 melk en kalfkoeien 70210; 117 vette kalveren e kw. 5660 cent, 2e kw. 46—54 cent, 3e kw. 4045 cent per kg levend gewicht; 67 nuch tere kalveren 610; 64 schapen 1418; 630 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 4344 cent, zware varkens 4243 cent, vette varkens 4243 cent per kg slacht- gewicht; 49 paarden 70110. Ter veemarkt waren heden 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Febr. 28,000 kg roode kool 1.304-20; 74,000 kg gele kool 1.502.80; 13,000 kg Deensche witte kool 3.404; 15,000 kg uien: uien 1.602, gele drielingen 1P.30; 1600 kg peen 2.702.80, alles per 100 kg. TEXEL, 5 Febr. 2 koeien 125140; 15 kalveren 8—12; 6 rammen 1522; 4 schrammen 12,4; 30 biggen 6—9; 30 kippen 0.600.80. TEXEL, 5 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 61188 eieren: 5862 kg 2.75 3 oo, 62—64 kg 3.00—3.30, 66—70 kg 3.30 3.80, 4656 kg (kleine) 2.302.85, per 100. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Febr. 5500 kg uien: uien 1.401.80, drielingen f 0.901, grove 1.701.90, gele nep 2.20; 49.200 kg roode kool 1.604, s.s. 1.50 3 50; 23.600 kg gele kool 1.602.80, d.s. 1.70; 26.300 kg D. witte kool 3-104-I0> d.s. 2.803.50, alles per :oo kg. PURMEREND. 6 Febr. 370 kg boter per kg 1.701.75; koeien totaal 458 stuks: 200 vette koeien per kg 0.540.62, vlug; 123 gelde koeien 80140, matig; 110 nïelkkoeicn 120210. matig;* 25 stieren per kg 0.3(10.46, vlug; 26 paarden 0.70130, matig; 63 vette kalveren per kg 0.400.60, matig; 547 nuchtere kalveren: voor de slacht 412, vlug, voor de fok 714, vlug; 2:5 vettfe varlfens, voor de placht per kg 0.350.38, matig; 83 magere varkens 1223, matig; 179 biggen 712, matig; 587 schapen 1026, vlug: 16 bokken 39, matig; piepkuikens per kg 0.550.65. Eierenveiling. Kippeneieren 2.503.25, eendeneieren 3-50, per 100.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7