Stadsnieuws H.A.V.-BANK. SLUIT GEEN VERZEKERING naar SIEGERS Visscherij. GEMENGD NIEUWS Alg. Assurantiekantoor J. J. DITO, Koningstraat 16, Den Helder (Tel. 527) HORLOGE noodig? apotheken. jeuglhenst ned. iierv. kerk. „vereeniging van technici der koninklijke marine". uitslag verloting der nat. oir. geil ontit. ver. ls fet geweten spreekt. raadsverslag. winkelnieuws. bbruidstoiletjes bij de firma herschel. urker botter aan den grond Uit het politie-rapport. De overval met roof te Overschie. De „inbraak" in*het kasteel Nijenrode. ZONDER DESKUNDIGE VOORLICHTING Wij staan U met onze veeljarige ervaring gaarne ten dienste J. van de Witte Brillen 0p voorschrift en eigen keuze. Lage prijzen voor boerderijen. Financieele onregelmatig heden te Roosendaal. Predikbeurten Onbewaakte overwegen. DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 24 FEBRUARI 1 934. OP' en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Wintertijd. Maan Feb. op: ond.: Z 25 13 03 5.29 M 26 14.16 D 27 15.30 W28 16.45 Maart D 1 17.59 V 2 19.14 Z 3 20 31 5.53 6.11 6.25 6.37 6.48 6 59 Zon op: ond: 6.55 17.29 6.53 17.30 6.51 17.32 6.49 17.34 6.47 17.36 6.45 17.38 6.43 17.40 Hoogwater sm. nam. 5.53 6.29 7.02 7.29 7.52 8.17 8.30 8.55 9.02 9 14 9.30 9.44 10.00 10.13 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 24 Feb. 17.57 Zondag 25 17.59 Maandag 26 18.00 Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van W. H. Kingma, Kanaal weg Van Maandag 26 Febr- tot 5 Maart wordt avond- en Zondagdienst waarge nomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Zondag 25 Februari, 's avonds te half zeven, wordt in de Nieuwe Kerk (bij de \V erf poort) wederom een Lithurgische Jeugddienst gehouden. Ds. H. A. Enklaar heel't tot onderwerp gekozen: „Ware Grootheid". Allen, maar vooral de jonge ren worden uitgenoodigd dezen dienst bij te wonen. Voor bizönderheden leest men de ad vertentie in dit blad. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld dat, na de ingrijpende veranderin gen, welke er ten aanzien van de perso- neels-vereenigingen hebben plaats gevon den, de „Vereeniging van Technici der Koninklijke Marine", secretariaat Koning straat No. 2 te Den Helder, thans opnieuw de Koninklijke Goedkeuring heeft gekre gen, waardoor zij de eerste Militaire Be- langen-Vereeniging hij de Marine is welke rechtspersoonlijkheid is toegekend. Afd. Den Helder. o a o o J, 8 EU J f-4 Q tl Cu u CL cu *4 a, 1 1363 8 2673 15 2698 22 694 2 562 9 909 16 273 23 2044 3 144 10 1131 17 1201 24 235 4 1404 11 1162 18 2021 25 162 5 697 12 1649 19 1414 26 1435 6 2064 13 140 20 2402 27 536 7 116 14 1870 21 1842 28 1675 De prijzen kunnen tot en met 31 Maart a.s. worden afgehaald aan het gebouw der afdeeling, Spoorgracht 40. Na dien datum vervallen de prijzen aan de afdeeling. Oi men vreest van den regen in den drop te komen. De maatregel van den minister van fi nanciën, betreffende het straffeloos doen van aangifte van verzwegen vermogen, vóór 1 Maart a.s., heeft heel wat gewetens wakker geschud. Zoo vernamen wij, dat bij de inspectie Den Helder ongeveer 180 a 185 personen zich hadden aangemeld, met een niet aangegeven vermogen van - 1^2 millioen gulden. En daarbij waren er, die men een dubbeltje zou geven, en nu over de brug kwamen met een vermogen van 20.000 gulden en meer. Ja, ja, er zijn nog tal van Nabots in onze gemeente. Voor de belastinginspectie zal deze aangifte echter ook een openbaring ge weest zijn. omdat de controle in den laat- sten tijd toch reeds belangrijk verscherpt was. De termijn tot verbetering tot 1 Mei thans verlengd. De minister van financiën verzoekt mede te deelen, dat de termijn gedurende welken gelegenheid bestaat om onjuiste belastingaangiften straffeloos te verbete ren, wordt verlengd tot 1 Mei 1934. Na dien datum zullen bij het ontdek ken van verzwegen bedragen de bepalin gen der wet in haar volle strengheid wor den toegepast. Verbetering. In ons verslag van Donderdag komt onder de motie van protest in verband met de wijziging ambtenaren en werk- lieden-reglement gevoerde discussie o.a. de opmerking van den heer Terra voor, waarin wordt gezegd, dat deze het be treurt, dat dergelijke maatregelen worden getroffen tegen de gehuwde ambtenares. Dit is echter niet in overeenstemming met het werkelijke gezegde van den heer Terra en het lijkt ons beter dit even te verbeteren. De heer Terra heeft gezegd: „Ik be treur het, dat de maatregelen tot ontslag van huwende ambtenaressen door Uw College worden voorgesteld nu pas de drang van boven komt. In dezen tijd van groote werkloosheid, terwijl er velen loo- pen met diploma's in hun zak, is het drin gend noodzakelijk om zoo spoedig moge lijk maatregelen te treffen, opdat niet man en vrouw beiden in overheidsdienst zijn. WITTE BIOSCOOP. Een interessante Schubertfilm. De verfilming van een episode uit het korte, rjjke, maar uiterlijk zoo tragische Rven van „Sshwammerl", den kinderlijken I'ranz Schubert, te wiens nagedachtenis namen aan de vergetelheid ontrukt zijn, die zonder hem zouden zijn opgelost in de eeuwigheid.... het is een sympa- tmeke gedachte in onzen weinig glorieusen tijd. En we moeten zoo'n poging waar- deeren en apprecieeren, hoe zij ook moge uitvallen. Hiermede wil niet gezegd zijn, dat de poging niet is geslaagd. Integendeel: we kregen een zeer interessante film, die ei n goed beeld geeft van Schuberts leven. De film wil, naar gezegd wordt in de annonceering, het verhaal geven van de „Unvollendete", de beroemde symphonie, die de meester niet meer voltooid heeft Dit nu is niet heeiemaal juist. Wij krij gen slechts twee idyllen uit Schuberts leven, zijn idylle met Etnmy Passenter, de dochter van den pandhuiseigenaar.die als een goede vriendin hem helpt met allerlei dingen, en die met Karoline Ester- hazy, te wiens huize Schubert een tijd lang muziekleeraar was. Of beide histo risch juist zijn weergegeven, mag wel inet een vraagteeken worden neerge schreven. Zeker is aan Karoline wel wat onrecht aangedaanzq wordt in de bio- graphieën als zeer sympathiek geteekend. Op deze film is zij een beetje mondaine coquette, die den meester weet in te palmen. Maar in de film dikt men de romantiek gaarne ietwat aan. Ook de totstandkoming van het „Ave Maria" is, naar wij meenen, wel iets anders in zijn werk gegaan. Hoe dit zij, er is, naast deze kritiek, veel te waardeeren en.in ieder geval kun nen wij de film gaarne accepteeren als tijdbeeld. Zij geeft een goed portret van het leven van dezen componist. De dood arme hulponderwijzer, wien midden onder de- rekenles de melodieën toestroomen, zijn nederige positie in den huize Ester- iiazy, zijn linkschheid en onhandigheid op de soirée bij vorstin Kiriskyhet kan allemaal zóó in werkelijkheid zijn geweest. Ware de film dan ook alleen bedoeld als een min of meer gefantaseer de liefdesidylle, wq zouden er niet de aandacht op vestigen. Maar zij is meer en wij krijgen een zeer goed beeld ook van den tijd waarin zij speelt, op Schuberts armoede, zijn vernederingen, zijn trots ook als hij op de soirée bij vorstin Kinsky wegloopt omdat Karoline Esterhazy tij dens zijn spel in lachen is uitgebarsten. De photografische opnamen zijn bizon- der mooi, ook de geheele ensceneering; de muzikale begeleiding is samengesteld uit Schubertmotieven. Wij kunnen de kennismaking met deze film zeer aan bevelen. Er is dezen avond nog een groot num mer, n I. »de Kus voor den Spiegelbe werkt naar een gelijknamig tooneelstuk. Dit biedt den vertolkers gelegenheid tot prachtig, dramatisch spel. Vooral de scène in de gevangenis (die overigens ons sterk gefantaseerd lijkt, zou men daar werke lijk dergelijke ondergrondsche cellen heb ben?) als de moordenaar aan zijn vriend, die zijn verdediger is, het verloop van den moord vertelt, alsook het prachtige pleidooi en heel die dramatische scène in de rechtzaal, zijn boeiend, pakkend en suggestief. Hierdoor al steekt de film boven vele andere uit. Een geestige teekenfilm brengt het ver haal van Hans en Grietje en de booze heks in grotesk-gekleurde scènes, een tweede, ongekleurde teekenfilm is niet minder grappig. Kortom, een programma vol afwisse ling waarvan de Schubertfilm het glans punt vormt. Men zal zich herinneren, dat voor een paar jaar terug de heer Steinberg, de eige naar van de welbekende drogisterij aan den Kanaal weg, welke vroeger gedreven werd door den heer Mijnhardt, een twee de zaak inrichtte in de Keizerstraat. Ook deze is gebleken thans alweer te klein te zijn: zoodat de heer Steinberg zich ge noodzaakt zag een derde pand te openen, waar hij speciaal de afdeeling photo- artikelen, verbandmateriaal, enz., heeft ondergebracht. Deze nieuwe winkel grenst aan het pand Keizerstraat: de zaak is uit gebreid met een afdeeling optiek. De heer Steinberg, die gediplomeerd opticien is, verbond tevens een electrische brillenslij- perij aan zijn zaak. Het is een keurige, moderne winkel geworden, die een aange- namen indruk maakt en zeker de aandacht zal trekken. Keizerstraat 4749 is thans het adres. De lente is in aantocht en de tijd van trouwen breekt aan. Wel wordt er het heele jaar door getrouwd, maar van ouds her is toch het voorjaar de meest geschik te tijd ervoor: de natuur zelf bereidt zich voor op de schoonste periode, den zomer, en het is geen wonder, dat tal van jonge lui hun trouwplannen hebben verschoven tot we de donkere dagen van de winter maanden voorbij zijn. De firma Herschel, die ons ook ten vorige jare verraste met een keurige étalage der nieuwste bruids- toiletjes, heeft thans opnieuw een cellectie dezer heerlijkheden tentoongesteld. Uit den aard der zaak kan de mannelijke redactie van de Heldersche Courant er niet zoo goed over oordeelen als de dames. Welnu, een vrouwelijke as ds teute stond ons in dezen bij en gaf als haar oordeel, dat deze keurig gearrangeerde toiletten verre die van het vorige jaar overtreffen. De bijbehoorende bloemen zijn geleverd door de firma Amersfoort, Aan onze dames lezeressen :iet oordeel in hoeverre deze uitspraak juist is te noe men Zij zullen zeker niet verzuimen een kijkje in de bekende galerij te gaan nemen. Niet alleen deskundige, maar vooral betrouwbare inlichtingen voor iedere soort van verzekering, worden U gaarne verstrekt bjj de FIRMA VAN LEEUWEN en JACOBS, POLDERWEG 14. Informeert U bij ons naar een verzekering tegen de kosten van Ziekenhuis en Operatie en wij verwijzen U naar de N.V. VERZEKERINGS MIJ. „NOORD-HOLLAND". DE GOEDKOOPSTE en uitermate COULANT. Bewijzen ter inzage. Aan onderstaande adressen worden U gaarne gratis en zonder verplichting alle gewcnschte inlichtingen verstrekt. Fa. VAN LEEUWEN en JACOBS, Polderweg14.Tei. 687 J. B. AL, Bloemstraat II S. SPIGT, Middenweg 171 G. RQOZE, Zwaanstraat 1 A. KEIZER WAARD, Tuinstraat 80 De haringvisscherij, die in het begin dezer week zoo goed inzette, moest helaas tengevolge van den krachtigen westelijken wind maar al te spoedig worden onder broken, het weer was te ruw, zoodat er Dinsdag en Woensdag niet kon worden gevischt, hetgeen zeer jammer is voor onze haringvisschers. gezien de mooie haringaanvoer van Zondag en Maandag. Maar de haring is er, en dat is al een heele geruststelling voor alle betrokkenen. Onder de komvisschers zoowel als bij de haringvisschers waren er gelukkigen, die in de afgeloopen week reeds een goed weekgeld konden verdienen. Maar ééne zwaluw maakt nog geen zomer, zoo ook hier; allen moeten een weekgeld kunnen verdienen, en die gelegenheid bestaat thans, mits het weer goed is. De kotters en botters, die met het kuil- net visschen langs den afsluitdijk, konden met dezen wind ook niet veel uitrichten en brachten dan ook niet veel haring aan. De garnalenvisschers hebben Woens dag een uitval gewaagd, heel gunstig waren echter de resultaten niet, er zijn niet veel garnalen en wat wordt aange voerd is nog klein, hoewel er toch wel eenige verbetering valt waar te nemen. De prijs voor de gekookte garnalen blijft be vredigend. Aanvoer van Noordzeevisch was er niet, uitgezonderd dan de scharren, welke door de garnalenvisschers werden aange voerd en tegen goeden prijs van de hand gingen. Het schuitje is verleren en is niet verzekerd. Gisteravond, ongeveer kwart over elf, is 1000 m bezuiden Petten een Urker bot ter aan den grond geloopen. De schuit Ife lek geslagen en ligt half onder water. Van vlot. brengen is geen sprake meer, zoodat de onfortuinlijke visschers hun boot, die nog zoo goed als nieuw sas, kwijt zijn. De schade wordt niet door verzekering ge dekt. De bemanning wist zich in veiligheid te stellen door naar het strand te zwem men; een ervan geraakte licht gewond. Vandaag gaan de visschers via Enk huizen naar hun eilandje terug. Omvergereden of -geloopen. Woensdag werd een aan den Kanaal- weg staande lantaarnpaal, vermoedelijk door een auto omvergereden. Een onder zoek wordt ingesteld. Op last van den Officier van Justitie te Alkmaar is door de politie alhier een man aangehouden, die morgen naar Alk maar zal worden overgebracht voor het ondergaan van de hem opgelegde straf. Weer een rijwieldiefstal. Door een bewoner van het Tuindorp werd aangifte gedaan dat te zijnen na- deele uit een gebouw aan de Spoorstaat zijn rijwiel is ontvreemd. Binnenland De daders tot 2 jaar veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam heeft von nis gewezen in de zaak van den 21-jarigen schoorsteenveger b. P. en den 20-jarigen meubelmaker J. b„ beiden gedetineerd, die in den avond van den 16en December te zamen en in vereeniging den loterij kantoorhouder P. J. J. Le Large op de Oudendijksche Schiekade te Overschie hadden overvallen, hem van de fiets had den getrokken en hem met een houten knuppel hadden bewerkt, met de bedoe ling hem van zijn geld te berooven. Op het hulpgeroep van den heer Le Large waren omstanders te hulp geschoten en waren de aanranders op de vlucht ge slagen. Zij waren echter achterhaald en aan de politie overgegeven. Het O. M., waargenomen door mr. h. a. j. Reumer, had tegen ieder een gevangenisstraf van 3 jaren geëischt met aftrek van der. tyd, in voorloopige hechtenis doorgebracht. De rechtbank heeft hen thans ieder veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf. Verdachte Onnes voor de rechtbank. Donderdag was de eerste groote dag in do zaak-Onnes van Nijenrode. Onnes zelf is nu de verdachte en fel met veront waardigd gebaar verdedigt hü zich te gen hetgeen hem ten laste wordt gelogd. Veel belangstelling bestaat voor dezen zittingsdag. De kasteelheer heet hier Michiel Onnes, „zich noemende Van Nijenrode" leest de officier voor... De verschijning van den veelbesproken Onnes gaf even aanleiding tot sensatie. De lange voorloopige hechtenis schijnt hem onberoerd te hebben gelaten. Een dik volgeschreven cahier vormt zijn privé dossier. Er komen niet minder dan 38 getuigen charge en 30 u décharge in deze zaak. Al dadelijk verzetten zich de beide ver dedigers tegen het systeem van door el kaar hooren van getuigen en verdachten, gelijk door het O. M. wordt toegepast, maar het blijft bij een principieel acade misch debat. Onnes zelf betoogt zeer nadrukkelijk, dat hij de inbraak niet heeft laten „ma ken", maar dat Koning getracht heeft chantage te plegen. i Eerste getuige is de inspecteur van po litie Posthuma, die enkele mededeelingen doet omtrent het vooronderzoek. Na de arrestatie van verdachte, heeft hii tegen getuige zich krachtig tegen de geuite be schuldiging verzet en zün arrestatie een gevolg genoemd van een afschuwelijke fantasie. Tegen getuige heeft verdachte in Mei 1932 verklaard, dat zijn vermogen vijf a zes ton bedroeg op het oogenblik van den diefstal. Getuige deelde later mede, dat na de inbraak Koning bij hem is gekomen en hem heeft gezegd, dat hii den diefstal had doen plegen. Op de vraag van getuige, waarom verdachte dat niet eerder had ge zegd, heeft de kasteelheer geantwoord, dat hij vreesde niet geloofd te zullen worden, wanneer hij dit vertelde: daarom had hii er in den beginne over gezwegen. Toen Koning verdachte meedeelde, dat hij van de inbraak afwist, zei hij, dat een groot gevaar dreigde als ensceneur van de inbraak te worden aangezien, tenzij verd. hem geld verschafte. Het ging om onge veer tienduizend gulden. Officier: Nadat u van Koning wist, dat hü de zaak had geënsceneerd, ging u toch maar met de verzekering een dading aan. Verdachte: Er was bij mü ingebroken en ik was verzekerd. Dat geld heb ik ge accepteerd. Hierna wordt de rechercheur De Weillé gehoord en meteen begint de officier vra gen te stellen, hoe de verdachte zich ge droeg, toen hij destijds werd gearresteerd. Verdachte schrok buitengewoon, stond perplex. Hü vroeg den rechercheur, wat hij tegen zijn vrouw moest zeggen en daarop heeft een hunner aangeboden ver- dachte's vrouw in haar kamer van de ar restatie op de hoogte te stellen. De officier doet hier uitkomen, dat het personeel opdracht had gehad het adres te verzwijgen, waartegen verdachte aan voert, dat hü wel eens had gezegd, dat niet iedereen zijn adres behoefde te weten, maar dat overigens verscheidene men- schen in Breukelen zijn Haagsche adres kenden. De tweede rechercheur Looman beves tigt de verklaringen. Getuige zegt dat, in het Huis van Bewaring, de heer Onnes in algemeene termen naar het leven in de gevangenis had geïnformeerd en of hij bü een veroordeeling naar de strafgevan genis te Scheveningen zou gaan. Getuige Koning zet uiteen, dat men hem, toen hij voor een zaak geld noodig had, den naam Onnes noemde; getuige had den heer Onnes vroeger gekend en hem werd gezegd, dat de kasteelheer fi nancieel in staat was hem te helpen. Ge tuige is naar Nüenrode gegaan, maar de heer Onnes ging niet op zijn plannen in, voelde er niets voor getuige geld te leenen. Bij zijn eerste of tweede bezoek werd over schilderijen gesproken, waarvan ook getuige liefhebber was. Men kent dit ver haal thans voldoende. Men vermeent verder, dat toen het plan voor de inbraak was uitgewerkt, ver dachte ongeduldig begon te worden, dat de uitvoering op zich liet wachten. Als ultimatum stelde verdachte 1 Maart '32. Er ontstaat een langdurig gesprek over beleeningen van schilderijen. Opticien Répara tie-tnrichting. Keizerstraat 103. Het gaat scherp toe, het debat wordt ehaotiscli. Koning ontwijkt het preciese antwoord op de vraag, wanneer hq exper tise heeft gevraagd van de schilderüen, totdat mr. Muiier Massis aan alles een einde maakt en der rechtbank een brief overhandigt van Koning aan prof. Vogel- sang, van 30 Maart 1932, waarin Koning expertise aanvraagt. Het verhoor van dezen getuige wordt ua de pauze voortgezet. Koning vertelt, dat op den dag na de inbraak verdachte en hii in hotel Park zicht hebben gezeten, waar Onnes hem de eerste betaling ter hand stelde. Getuige zegt, dat verdachte hem onder tafel door een bundeltje bankbiljetten 1500) heeft gegeven; getuige heeft dit, zonder het na te zien, in zijn zak gestoken. Getuige vertelt, dat men in „verhuizers kringen" zeer ontstemd was en daarom besloot den heer Onnes een boete van f 30.000 op te leggen. Getuige werd aan gewezen oin dit geld te gaan innen, maar dit weigerde hii. Tusschen getuige en ver dachte ontstond over deze aangelegenheid een heele correspondentie, die, naar get. zegt, gefingeerd was. Getuige zegt, dat hij gedurende deze onderhandelingen onkosten maakte, waar van hij de nota bij verdachte indiende. Verdachte vertelt getuige had geen geld en gaf getuige een broche. Verdachte zelf zegt Koning als eens een paar maal met kleine geldbedragen gehol pen te hebben; hü wilde geen groote be dragen geven, want Konings faillissement was aangevraagd. Het verloop van dit gesprek is, dat de officier ten aanzien van verdachtes gestes in vraagvorm een mogelijkheid oppert, weertegen verdachte en zijn twee verde digers onmiddellijk gezamenlijk opkomen. Iri snel tempo gaan de antwoorden heen en weer; de president hamert en men komt weer tot kalmte. Koning vertelt thans weer verder van dachte kon wissels op 6 maanden geven, de onderhandelingen na de inbraak. Ver- omdat. hij tegen den vervaldatum de ver zekeringsgelden wel binnen zou hebben. Over dit punt worden om de rechters- tafel besprekingen gevoerd en papieren bekeken. Getuige komt eenigermate op zijn ver klaringen terug en zegt, dat er inderdaad een paar blanco wissels bü waren. Hii vertelt, dat hii naar Nijenrode is ge weest, toen de verzekeringsgelden waren uitbetaald, zegt, dat verd. hem een intro ductie heeft gegeven voor „Goudstikker". „Een absolute onwaarheid" interrum peert verdachte. Koning is maanden later naar Goudstikker gegaan, heeft toen mis schien verdachtes naam genoemd, maar dat mocht geen introductie heeten of zijn. Resumeerend bevestigt Koning, zooals de president nog eens voorlegt, dat hij van Onnes nooit, behalve een onkosten vergoeding, iets heeft ontvangen en op diens verzoek den diefstal heeft doen ensceneeren. Getuige zegt, dat zqn woord hem heilig is en dat hij Onnes beloofd had hem nooit te zullen verraden. Maar toen heeft Onnes hem beschuldigd van chantage, waar ge tuige kapot van was. Toen heeft hij zün woord gebroken en, nadat hii na zijn ar restatie eerst had ontkend en gelogen, de waarheid onthuld. Dat getuige dit heeft gedaan, dat hü zijn woord heeft gebroken, dat hindert hem thans meer, dan de tien maanden, die hü in voorarrest heeft door gebracht. De zitting wordt te ruim vijf uur ge schorst tot heden. Men schrqft uit Friesland aan de N.R.Ot.: Dezer dagen is in 't Meer bij Heeren veen een boerderqtje met 1.25 H.A. best land publiek verkocht. Het pand is gun stig gelegen aan spoor- en tramweg, aan kanaal en wqken en werd ruim 13 jaar geleden gekocht voor 12.000. De nieuwe eigenaar vergrootte den stal nog met 14 stuks rundvee, waarmede ook nog een uitgaaf van een kleine duizend gemoeid was. De totale opbrengst was3900. Op het pand rust een eerste hypotheek van 6000, de helft van de vroegere koopsom. Het pand werd gekocht door een gaar denier in 't Meer, die het weiland zal po gen te verhuren. Door een gemeente ontvanger. Hoofdvert. voor Holt. Noorderkwartier der Zondag 25 Februari 1934, Sinds eenige dagen gaan te Roo sendaal geruchten over onregelmatig heden, welke op de afdeeling sociale zaken ter gemeente-secretarie zouden zijn ontdekt. Het betreft hier, voor zoover wij tot heden vernamen, onregelmatigheden, die door een ambtenaar zouden zijn gepleegd bij het declareeren van onkosten aan de gemeente. De ambtenaar in kwestie zond deze declaraties in via de Nederlandsche Heide Maatschappq en zq betroffen on kosten bij grondaankoopen e.d. ten be hoeve van de gemeentelijke werkverschaf fing. De onregelmatigheden zouden datee ren uit 1930. Zq schijnen ontdekt te zqn, toen bedoelde ambtenaar werd aangehou den en verhoord in verband met een an der feit, waarover men ons geen nadere inlichtingen wenscht te verschaffen. Er loopen uatuiulqk vele geruchten over bedoelde feiten. De aangehouden ambtenaar bevindt zich sinds de vorige week Vrijdagavond 1 Alle-dag-kerk. lederen Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrqdag, 's avonds van 7-8 u. inde Doopsgez. Kerk. Ned. Hcrv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Avonds 6.30 u„ Ds. H A. Enklaar Liturgische Jeugddienst. Onderwerp: „Ware grootheid" Ned. Hcrv. Gem. (Westcrkcrk. Westplein) 'sMorgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Mepnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst (C'hr Mil. Tehuis. Kanaalwcgi 'sMorgens 10 uur, Ds. F. Tollena-ir 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats C'hr. Geref. Kerk (Stcengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer Rebel. Hcrst. Evang. Lulh. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds. H. J.Zwahler van Den Haag. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. G. J. de Geus van Zaandam. 's Avonds 5.30 uur, Ds. M. v. Wichen, van Huisduinen. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils, 10 uur v.m. Heiligings-Samenkoinst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Ph. Moleman 's Avonds 7 uur, lijderisoverweging door Past. Th. Moleman. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdqkstraat hoek Schagenstraat. 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van'Jezus Christus. Jansend warsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. op het politiebureau. Ook de wethouder van sociale zaken, aan wien de gearres teerde ondergeschikt is, en enkele andere ambtenaren zijn op het bolitiebureau ver hoord. (N. R. Ct.). DOOR EEN WAGEN OVERREDEN EN GEDOOD. Te Meyel is gistermiddag op onverklaar bare wijze de 23-jarige H. Jansen door zijn eigen paard en kar overreden. Met een juist passeerende personenauto is hij naar het ziekenhuis te Roermond gebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Auto door een trein aangereden. Een doode en een zwaar gewonde Door een uit de richting Amsterdam komenden electrischen trein is gisteren middag op den onbewaakten overweg hü de Kerkelaan te Heiloo bü Alkmaar een personenauto aangereden en totaal ver nield. Een der passagiers, de lieer Stadegaard, kaashandelaar te Alkmaar, werd door een slag van den burref tegen het voorhoofd onmiddellijk gedood. Zijn zoon, die hq hem in den auto zat, kreeg ernstige ver wondingen aan het hoofd en het linker been. Hii werd naar het St. Elisabeth gast huis te Alkmaar vervoerd. POGING OM IEMAND TE VERDRINKEN. De Groningsche rechtbank heeft Don derdag den 35-jarigen arbeider H. S. te Onstwedde, die in den nacht van 2 op 3 Januari getracht heeft den verzekerings agent H. Kuipers te Oude Pekela door verdrinking van het leven te berooven door hem in het Pekelderdiep te werpen, welke poging zou zijn gelukt als Kuipers niet zulk een goed zwemmer ware ge weest, wegens poging tot doodslag tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch luidde 2 jaar. MAN ERNSTIG MISHANDELD. De boerenzoon P. V., uit Aalst, fietste gisteravond over den Loonderweg bij Eindhoven toen hij eensklaps werd aan gevallen door eenige onbekenden, die hem van de fiets wierpen en ernstig met mes steken verwondden. Zwaar gewqhd bleef de jongen liggen tot eenige voorbijgangers hem naar een boerderij in de nabijheid vervoerden, waar een dokter eerste ge neeskundige hulp verleende. De politie heeft nog geen spoor van da daders gevonden.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9