UW BESTE HULP SCHOONMAAK] BIJ DE MAISON GERRITS Radio'pr ogramma Op en om het Binnenhof. siegers. IS EN BLIJFT I Van links en rechts. Opruiïng door propagandist van ds O.S.P» nbreker gepakt. De zaak-Stawisky. I J - A SALON DE COIFFURE SALON DE BEAUTÉ Tel. 457 Spoorstraat 104-106 HH DER5CHE CCTUKANT VAN TfKTf r,unO 3 fW\AfCi 1*3*. "OEIERIJEN BIJ TARWE- levering? Dezer dagen is gebleken, dat bouwers op Zuid-Beveland (te Borfeen s Hee ren hoek en omstreken) zich aan knoeierijen bü de levering van tarwe zou- «leu hebben schuldig gemaakt. Zu zouuen n.1. zoogenaamde TC-tarwe die door de tarwe-centrale tegen 6 a cent per kg den vrijen handel wordt gebracht, hebben gekocht en die hebben ingeleverd als door hen verbouwde tarwe. Zii ontvingen daai- voor dan een prüs van 10 a 12 cent per Voorts is aangehouden een zekere B., koorman te V Heer Arendskerkever dacht van oplichting ten nadeele van de gewcstel::ke tarwe-organisatie. Tot 3 maanden veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de zaak tegen ®e Kadt, propagandist van de Onafhankelijke Socialistische I'artij, die door de Amstei- damsclie rechtbank was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opruiing. Tegen dit vrijsprekende vonnis had de officier van justitie, die 9 maanden ge vangenisstraf had geëischt, lioogei ie roep aangeteekend. Het Hof vernietigde het vonnis der rechtbank en veroordeelde verdachte tot drie maanden gevangenisstraf, hierbij re kening houdende eeuerzijds met den ge vaarlijken aard van het misdrijf, ander zijds met den persoon van verdachte, die tevoren nog nimmer werd veroordeeld. Verdachte had in Februari en Maart van het vorige jaar tijdeus het oproer aan boord van de „Zeven Provinciën in een proclamatie opgeruid tot geweldda dig optreden tegen het openbaar gezag en soldaten en matrozen aangezet tot open lijke ongehoorzaamheid. Op heeterdaad betrapt. Woensdagnacht heeft de Wornierveer- sche politie de hand weten te leggen op een gevaarlijken inbreker, die reeds ge- ruimen tijd de Zaanstreek onveilig maak te. De opeenvolgende inbraken in de sta tionsgebouwen van Koog-Zaandijk en Zaandam had de politie hier op haar qui vive doen zijn en inspecteur de Groot had voor den afgeloopen nacht zijn agen ten bijzondere waakzaamheid ten aanzien van het stationsgebouw opgedragen. In derdaad mocht liet gelukken, den 21-jari- gen A. T., uit Amsterdam op heeterdaad te betrappen, bij zijn pogingen, zich toe gang tot het stationsgebouw te verschaf fen. Een terstond ter plaatse ingesteld onderzoek naar eventueele medeplichti gen leverde niets op. T. is in het politie bureau te Wormerveer opgesloten. Hij zal Zaterdag naar Haarlem worden ver voerd, om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Door het door inspec teur de Groot afgenomen verhoor is ech ter reeds zijn schuld bij de inbraken te Zaandam komen vast te. staan. Omtrent de inbraken te Koog aan de Zaan tast men nog in het duister. Men vermoedt even wel, dat, gezien de stelselmatigheid van zjjn optreden, T. ook hier de inbreker is geweest. De verdachte, die de laatste jaren werkloos was, is een bekend recidivist. Op 7 December j.1. had hij de gevangenis verlaten. Dallmier opgeroepen. De rechter van instructie te Bayonne heeft Dalimier, den oud-minister van arbeid opgeroepen. Hij zal gehoord wor den na 8 of 9 Maart, tegelijkertijd met den oud-minister van handel, Julien Durand. Het mes. Het onderzoek in de zaak Prince, heeft thans een, zij het uiterst gering, succes gehad. Men heeft n.1. ontdekt door welken winkelier het mes, dat met bloed bevlekt by het slachtoffer is gevonden, verkocht is. liet blijkt, dat het mes eerst 17 Febru- ai i is verkocht. De verkooper kan zich echter niet het gezicht van den kooper herinneren. Op hol geslagen. Woensdagavond vervoegde zich een jong n van 15 jaar bij den conciërge van de woning van Irot, den vroegeren minis ter van binnenlandsche zaken. De knaap vroeg naar den heer Frot, doch zijn op trede n kwam den conciërge verdacht voor en hy waarschuwde de politie. De jon- gen werd naar het politie-bureau ver- voerd, waar men hem een dolk afnam, *elke hu onder zijn jas verborgen had. Onder tranen bekende hij toen. dat hij de zoon van een rijk industrieel was en met eenige medescholieren had afgesproken rrot voor zyn misdaden te bestraffen I>e politie stelde de familie van den jongen in kennis met zijn. De politie heeft te Sao Paulo een oom plot ontdekt, dat ten doel had om de re geering omver te werpen. >e leiders der bewapening waren otid- off,eieren die door verschillende burger lijke groepen werden gesteund. I„ een of- cieei communiqué wordt te kennen gege- t dat niemand van het garnizoen hij het complot betrokken was. De leiders het complot zijn in arrest gesteld. Voor een goed Uurwerk naar Weekkroniek De behandeling der Indische begrooting in de Tweede Kamer. - Een hoopgevend optimisme van dn Colijn. - Een vliegreis van den minister-president naar de Oost. - Tot het aanhalen der ..banden" 1 - Oppositie tegen de onderwijs- en defensie politiek. Den Haag, 1 Maart 1934. De Lagerhuis-bespiegelingen der achter ons liggende periode hebben buna geheel gestaan in het „teeken" der Indische be- k Kn het moet worden erkend, dat de be handeling van het budget dit keer minder tijd heeft gevorderd dan zulks in vorige jaren het geval was, hetgeen niet onwaar schijnlijk voor een goed deel het gevolg is van een „oolijk vermaan" des minis ters, waarhij Z. Exc. de heeren even fijn tjes onder den neus wreef, dat zij een beetje voorzichtig moeten zijn met hun wel wat ver gaande bemoeiingen inzake de Indische aangelegenheden. Dat kwam, omdat enkele leden hadden geklaagd over het feit. dat minister Colijn verklaard had vele zaken, welke men had besproken, on der de aandacht des Gouverneurs-Gene raal te brengen. Men achtte dit een te veel overlaten aan het Indische bestuur. Wanneer men spreekt van Indië's auto nomie aldus de minister met 'n licht glimlachje om den mond dan moeten de daden daarmee in overeenstemming ziin. Nu is het eigenaardig vervolgde dr. Colijn. en de vroolükheid werd duide lijker op zijn gelaat dat naarmate Indië meer zelfstandig werd, het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de Indi sche begrooting.in dikte toenam! In 1911 besloeg het 33 pag., na instelling van den Volksraad in '19 trad verbetering in, waren slechts 25 pag. noodig, in '20 zelfs maar 19. Doch toen in 1925 de volle auto nomie werd toegepast.... was het hek weer van den dam, steeg liet aantal pa gina's geleidelijk tot omstreeks 40! „Daar in schuilt gevaar!" riep de minister uit, en vele afgevaardigden konden deze waar schuwing in den zak steken. Voorts wees Z.Exc. er op, dat de lossere band tusschen Moederland en gewesten het onmogelijk maakt om maar dadelijk antwoord te ge ven op allerlei vragen, welke immers eerst deugdelijk nagegaan moeten worden. De algemeene beschouwingen hebben niet heel veel nieuws opgeleverd. Onver zoenlijke oppositieklanken werden alleen vernomen van communistischen kant natuurlijk! en het „socialistische ge luid" was zeer meegaande. Ir. Cramer verklaarde in hoofdzaak bezwaar te heb ben tegen de wijze, waarop in Indië bezui nigd wordt, hoewel hij het bereiken van een sluitende begrooting hoogst begeer lijk achtte, doch niet op de wijze, waarop de Regeering dat denkt te doen. Vooral bleken de socialisten bezwaar te hebben tegen de onderwiis-besnoeiingen, waarom zij dan ook naderhand tegen de desbetref fende afdeeling verklaarden te zijn. Ook de defensie-uitgaven staan hen niet aan, hierop wordt nu weer veel te weinig be zuinigd! riep de heer K. ter Laan uit. Overigens hebben de diverse leden zich bepaald tot het geven van nuttige en be hartigenswaardige opmerkingen en wen- schen, waarmee de minister echter niet al te dikwijls rekening kon houden. Een positief en bevredigend antwoord werd o. a. verkregen op de vraag van den heer Van Kempen (v.b.) of de minister werke lijk van plan is binnenkort een vliegtocht naar Indië te ondernem\ i, gelijk een cou rantenbericht had beweerd. Ja!, erkende Z. Exc., terwille van een hechte en har telijke samenwerking tusschen Nederland en Indië waarvoor ook mr. Joekes (v.d.) zeer nadrukkelijk had gepleit ligt het in mijn voornemen eind April of begin Mei een vliegtocht naar Indië te maken voor een bezoek van enkele weken, als uiting van de noodzakelijkheid, elkaar de hand te reiken en te drukken om alle krachten in te spannen met God's zegen den moeilijken tiid te doorworstelen! Zoo zal Indië dus weldra het moment beleven, waarop voor het eerst in de ge schiedenis een Nederlandsche minister president, tevens minister van Koloniën, het gebied van tropisch Nederland be treedt! Een en ander zal in de Oost onge twijfeld een zeer gunstigen indruk maken. Voorts heeft men een duidelijk minis terieel bescheid gekregen in verband met de vraag, of de politiek van den huidigen landvoogd in Indië door onze Regeering wordt onderschreven. Mr. Westerman (nat. herstel) had namelijk critiek op de gestie^ van den G.-G. geoefend, zeggend, dat hij van de inlandsche mentaliteit niets snapt, dan weer te slap, en dan weer in eens veel te forsch optreedt, Dr. Coliin nam allen twijfel omtrent overeenstem ming tusschen Plein en Buitenzorg weg door ondubbelzinnig te verklaren, dat hij volkomen achter den G.-G. staat, 't geheel eens is met diens beleid. Toch blijven er lieden, die beweren, dat dr. Coliin meer heeft gesproken „voor de buitenwacht".. Dr. Colijn onderscheidde een drietal vraagstukken: den economischen-, den fi- nancieelen- en den politieken toestand. Wat het eerstgenoemde betreft, wees Z. X(i'noo°PI 'lat uitvoercijferS waren in 1928: 1590 millioen; in 1930: 1190 en in 1933: 490 millioen en de invoer ditos resp. 103°, y- 920 en 330 millioen. P *Ja^a ^erd 111 no£ aan loonen door n?-r cultm,rbedriiven uitgekeerd lbo millioen; thans ongeveer.... 30 millioen. Over de algemeene economische rïLU!! M .°U Z-E*c- zich maar niet uitvoe- g uitlaten, doch wel wees hii erop. dat de uityoerinogeliikheder. voor Indië zéér moeiluk uit te breiden zijn. De toestand in hoe sober ook geschetst blijft hoogst ernstig, aldus de bewindsman. Dr. olun wees er nadrukkelijk op, dat i ^eer.l.J18sP°Idiek der latere jaren zich »el degelijk met de productiemogelijkhe- en rw beeft bezig gehouden achtte 7 fI K,r0?t-:te vruchten daarvan aintte Z.Exc. het feit, dat in Indië thans in elk geval geen honger wordt geleden De munster waarschuwde tegen de vér wachting, a!s zou de Regeeri.^ nn Regeering op haar Exc. erkende, dat vergrootbig^e'r 'export. mogelukheden alleszins beheerscheiul is doelt tevens wenschte de minister eraan te herinneren, dat 't Moederland lang niet groot genoeg is om een bevredigend afzet gebied te kunnen opleveren. 353Awya yyyI!o3 yy.vkO'? vbgkq cmfwyp Volgens dr. Colijn is thans Indië door zijn reeds getoonde aanpassing veel beter in staat om, als er opleving komt, daarvan te profiteeren dan ieder ander lan/ in de wereld. Daarom zei de bewindsman moet Indië zich niet van de wereld alslui- ten en niet alleen op Nederland gaan steu nen, want daardoor beneemt het zich de noodige mogelijkheden. Z.Exc. verzeker de, dat de gevoerde meer actieve handels politiek der laatste tijden geen geringe re sultaten heeft opgeleverd, waarvan de be windsman eenige voorbeelden gaf. De Regeering komt Indië tegemoet inzake het maïs-surplus, en ook wat betreft de rijst en de suiker zint men op saneerende mid delen. Dr. Coliin achtte hetgeen reeds bereikt werd „moedgevend" voor Indië. En hij was van meening, dat de betreden weg vervolgd moest worden, in 't belang van Indië's uitvoer. Z. Exc. wil geen enkele kans voorbij laten gaan om iets in die richting te bereiken. Tot het kweeken van weer meer.... belastingbetalers! Wat de financiën betreft, bleek de mi nister van oordeel, dat wij al héél blij mo gen zijn als vooreerst een inkomstenciifer van 270 millioen gulden bereikt kan wor den, om dan naderhand op het bekende 300 miliioen-niveau aan te landen. En de minister zeide niet te wanhopen aan laatstgenoemd inkomstenbedrag, gezien de betere tinproductie, den vooruitgang in de theecultures, in 't algemeen 'n iets op klarend perspectief. Met sterke instemming sloot dr. Colijn zich aan bii hen, die groote bewondering hadden voor hetgeen Indië ter saneering van den toestand heeft gedaan. Z. Exc. betwistte, dat alles zonder „plan" zou zijn geschied, gelijk mr. Westerman had ge zegd. Een en ander is vrucht van een ern stig en nauwkeurig afwegen van moge lijkheden en bezwaren. Er is aldus de bewindsman, die een aantal cijfers etaleer de zeer harmonisch bezuinigd over de geheele linie, welke besnoeiing niet moge lijk zou zijn geweest zonder voorafgaand ernstig overwegen. Sinds 1930 zijn de uit gaven met niet minder dan met 28 pCt. gedaald! En nu zuilen nog 75 millioen gevonden" dienen te wordenAan gaande de begrooting van '35 en wat daar na gebeuren moet verklaarde de minister, de Indische Regeering gewezen te hebben op het niet-acceptabele, gelegen nog in de verhooging der Staatsschuld en dat noodig is de basis a 300 millioen. Er is nog 700 millioen schuld met rente boven de 4 pCt. zoo ging Z. Exc. voort en als ook in deze geconverteerd wordt, zullen opnieuw 25 millioen „ge vonden" kunnen worden. Dr. Coliin sprak zijn stellige overtuiging uit, dat het aspect van Indië zoo somher niet is, dat hii het heusch wel „halen" zal. Welk woord voor Indië alleszins hoop en moedgevend mag worden genoemd! Dr. Colijn noemde overneming door Nederland van Indische lasten niet in het i V33-0252* - - V- V:' P;. j belang van Insulinde, waar zulks ingaat tegen zijn autonomie. Wél moet Neder land verdere conversie van leeningen mo gelijk maken, verklaarde Z.Exc., en wel op een 4 pct.-basis. Reeds zijn 800 van de 1006 millioen door het Moederland gegarandeerd! Of nog iets nader voor Indië kan wor den gedaan, zou de minister thans niet be spreken; die zaak wilde hij bewaren tot de eerstkomende begrootingsdebatten, als een beter overzicht over de situatie mo gelijk is. Wat betreft het feit, dat Indië geen werkloosheid-ondersteuning als in het Moederland kent, merkte Z.Exc. op, dat Indië's budget nog niet de helft van het Nederlandsche bedraagt en zijn bevol kingachtmaal de grootte van de Moe- derlandsche. Het vraagstuk der werkver ruiming is zei de minister een zaak van crediet, waarmee men uiterst voor zichtig moet ziin. Zoo heeft dr. Colijn, de stoere bewinds mans, een hoopgevend optimisme ten aan zien van ons gebiedsdeel in de tropen laten hooren. Dat geeft den burger weer moed! De behandeling der begrootingsafdee- lingen bracht weinig opmerkelijks en het slot werd reeds door mij gereleveerd: „onderwijs" en „oorlog" vonden geen ge nade in de oogen van communisten en socialisten: de rest was vóór. De Kamer wijdde zich voorts aan het afdoen van de wijziging der Woningwet, welke behandeling op een mislukking is uitgeloopen. Daarover bii de volgende ge legenheid nader! Parlementariër. Bescherm onze duinflora. Neem geen distels mee voor versiering van uw huis- LANDSCHAPSSTUDIE EN KAMPEEREN Men schrijft ons: Be stedeling-natuurliefhebber, die s zo mers buiten rondzwerft, voelt dikwijls het gemis van een breedere kennis van al wat er om hem leeft, vooral wanneer een schare jongeren hem vergezelt, wier eindelooze vragen slechts voor eeri zeer klein deel zijn te beantwoorden. Sterker nog dan voor huisvader en -moeder geld- dit voor de jeugdleiders, wat ook de heft tijd, aard en belangstelling is van hun beroep. Ten einde aan deze behoefte tot ver dieping van natuur- en landschapkennis te voldoen, heeft de Nederlandsche Na tuurhistorische Vereeniging in 1929 op gericht een Leiderskamp voor Natuur studie, waar de deelnemers met geringe kosten ruim een week lang onder des kundige leiding excursies maken, waar al het schoone in het landschap rustig wordt bezien en besproken. In 1933 werd het kamp gehouden in Zuid-Limburg, thans staat 24—31 Juli op het programma het eiland Terschelling, dat een uitge zochte gelegenheid biedt voor natuur studie. Nergens immers is de duinvorming zoo in haar ontwikkelingsstadia waar te nemen, weinig deelen van onze duinstrook bieden een zoo rijke, ongerepte planten groei en vogelstand. Onder de excursieleiders-docenten vallen als algemeen bekende namen op Prof. Dr. L. G. M. Baas Becking uit Leiden en Jan P.Strijbos, de vogelkenner, terwijl voorzitter van de kampcommissie is Dr. Joh. H. van Burkom, algemeen voorzitter van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging. Dit is reeds een duidelijke aanwijzing, dat het kampeeren geen doel is, doch middel om ongestoord het landschap te kunnen genieten, in nauwer contact dan bij verblijf in hotel of pension ooit kan worden bereikt. Thans reeds is het excuisieschema op gesteld, het kampeerterrein afgebakend en de voorbereiding in vollen gang; wie zich op wil geven als deelnemer of inlich tingen wenscht te ontvangen schrijve dus spoedig aan de secretaresse van het Leiderskamp voor Natuurstudie, mevr. H. N. Ruinen—De Vos, Nic. Beetsstraat I, Arnhem. ZONDAG 4 MAART. Hilversum, 1875 M. 9.00 VARA. 10.00 VPRO. u.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.0012.00 AVRO. 9.00 Voetbalnieuws. 9.03 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9-30 Orgelspel J. Jong. 10.00 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Santpoort. Voorg.: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga. 12.00 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 Boekbespreking Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. P. Monteux 111.m.v. K. Szymanofski (piano). 4.00 Mannenkoor „Kunst en Vriendschap" olv L. D. Keereweer. 4.20 Gramofoonpl. 4 45 Vaz Dias en Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. S-30 Muzikaal allerlei. 6.00 Voetbalpraatje. 6.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 7.00 „Wakker en Tropeoduit". 7.20 Vervolg orkestconcert. 8.00 Vaz Dias. S.15 Kovacs Lajos en zijn orkest m.rn.v de AVRO-Girls. 9-15 Radio-Journaal of Gramofoonpl. 9.30 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. S. Askenase (piano). 10.30 Gramofoonpl. 1 v.0012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. MAANDAG 5 MAART. Hilversum, 1875 M. programma verzorgd door de Huizen, 30M. 9-30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— te 8.30 NCRV. 11.00 KRO. b.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. K. H. Wallien m.m.v. zang en harmonium. 5 30 Hoogmis. u.00 Gramofoonpl. 12.15 Orkestconcert en lezingen. 2.15 Sportreportage. 4 30 Ziekenhalfuur. 5 00 Gewijde muziek. 5 45 Orgelspel H. A. Wegerif. 6.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk Den Haag o.l.v. Ds. Is. Voorsteegh. 7-45 Sportnieuws. 7-50 Causerie. 8.15 Schlagermuziek. 8.40 Causerie. 8-45 Voordracht. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Schlagermuziek. 930 Zangvoordracht. 9-45 Oikestconcert. 10.IS Vaz Dias. 10.20 Orkest-conccrt. 10.40u.00 Epiloog. Algemeen VARA. 8.00 Gramofoonpl. lo.oo Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie F. Nienhuys. 10.30 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. u.00 Vervolg declamatie. 11.20 Vervolg orkestconcert. 12.00 Klein-VARA-Ensemble o.l.v. F. Bakels. 2.00 Orgelspel J. Jong. 2.30 Zang door M. Godels. 2.45 Declamatie M. Beversluis. 3.00 Vervolg zang. 3.15 Trio Guaroni o.l.v. L. Cohen. з.45 Pauze. 4.00 Vervolg trio-concert. 4 30 Voor de kinderen. 5.00 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 6.00 Gramofoonpl. 0 15 Orgelspel J. Jong. 6.30 Muzikale causerie P. Tiggers. 7.10 Haydn-kwartet. S.00 Herh. SOS-ber. en Vaz Dias. 8 1-5 VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot, m.m.v. G. Visser (tenor). 9.00 Zang door Chaja Goldstein. 9.15 Vervolg orkestconcert. 9 45 Vervolg zang. 10.00 Declamatie W. v. Cappellen. 10.45 Vaz Dias. 10.50 Vervolg orkestconcert. и.1512.00 Gramofoonpl. Huizen, 301 M. NCRV-uitzending. 800 Schriftlezing en meditatie. 8-159-30 Gramofoonpl. '0.30 Morgendienst o.l.v. Ds. A. C. Diederiks. u.00 Chr. Lectuur. ir.30 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert J. Zwart, 2.00 Voor de scholen. 2.35 Causerie A. J. Herwig. 5-153-45 Knipcursus. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. Douma m.m.v. zang en orgel. S.00 Concert door P. v.d. Hurk (fluit), W. Clemens (fluit) en F. Kloek (orgel) 6.30 Vragenuurtje. 7.15 Ked. Chr. Persbureau. 7-30 Vragenuurjte. 8.00 Jongedameszangclub „,Con Amore", o.l.v ik 1 7' Rfnshorst- M.m.v. A. Goedman (begel.) en het H.E.M.O.-Orkest. 9.00 P M. Legêne: Menschen in nood. 9.30 ervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10—u.30 Gramofoonmuzick. DINSDAG 6 MAART. Hilversum, [875 M. AVRO-uitzending. 5.306.00 VPRO. 8.00 Gramofoonpl. .0.00 Morgenwijding, to 15 Gramofoonpl. i.'.oo Kook en bakpraatje door mevr. H. Lot geringHillebrand. u.00 Orgelspel V. Schoondcrbeek m.m.v. Mr. H. Smedes (tenor). 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, en Gra mofoonpl. 200 Voordracht door M. v. Dam. 2.30 Vioolrecital Lenksi, m.m.v. E. Veen (piano). з.00 Knipcursus. 4 00 Pauze. 4-15 Gramofoonpl. 4 30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5 00 Voor de kinderen. 5-30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO o.l.v. Ds. B. J. Aris. 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 700 Pianorecital Vico Ia Volpe. 7-30 Engelsche les Fred Fry. 8 00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, mm..v. H. v Vliet (sopraan), B. v. Bloem (tenor) en A.. Kurtz (viool). 9.45 Eerste acte van „De oude Brit", van J Galsworthy. Vert.: P. Beider. Regie: K Kleyn. ro.30 Kovacs Lajos en zijn orkest и.ooVaz Dias. u.1012.00 Gramofoonpl. Huizen, 302 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.30 Concert. U.00 Gramofoonpl. 1130 Godsd. halfuur, 12.15 Schlagermuziek en gramofoonpl, 2.00 Vrouwenirur. 3.00 Cursus. 400 Zangvoordracht en gramofoonpl. 5.00 Lezing. 5.15 Gramofoonpl. 5.45 Vioolrecital en gramofoonpl. 040 Cursus. 7-15 Causerie. 7 35 Gramofoonpl. 7 45 Causerie. S.00 Lijdensmeditatie. 9.30 az Dias. ïïovt dT"' °'",V 10.35 Gramofboonpl. '.0.50 Orkestconcert. !Ï-1S12.00 Gramofoonpl. Wlntervacantie in Italië. 3 Maart. Wij zitten aan de gezel, lige „Jause" in het Park Hotel en de dame met het gipsbeen maakt lustig en rustig gruwelpropaganda: „Een goed zaakje, dat Helio-Thera-peu- tisch Instituut hier. Maar je wordt er een beetje te weinig persoonlijk behandeld. Het gaat te veel volgens „Schema F". Toen ik met mijn gebroken enkel werd binnengebracht, zei de assistent: U bent de tachtigste." De tachtigste? schreeuwden wij. ja, beenbreuken. In 3 weken. Er zijn natuurlijk ook andere gevallen, vervolgde de dame met het gipsbeen. Beteekent niets. Je moet het er voor over hebben. Volgend jaar ski ik weer. Onlangs kwam ik ,op den dag van Pocol naar beneden een lieer tegen, die ski-de met een ge broken arm. Hij had z'n arm in een zwachtel, en dus zijn stokken tliuisgclat n. Een gevaar voor de anderen? Och ja. Maar je moet niet te nauw kijken. I)ie meneer, die hier straks bij me zat, is Maandag hier gekomen. Hij dacht, dat hij wel zou leeren skiën zonder les. Begon op een helling achter Hotel Bellevue, en 't ging heusch heel aardig. Maar ineens deed hij een leelijken smak en moest af binden. 's Nachts begon zijn voet te ste ken, op te zetten. Voor de zekerheid den dokter gehaald. Enkel gebrokenhij kon het haast niet gelooven. Leerde net zoo handig vallen!" Dien middag informeerden wij bij het reisbureau, wanneer er treinen naar Ve netië gingen. Hoedt u voor mannen bij de reisbureaux! De verleider, die ons te woord stond, vond het schandelijk, naar Venetië te gaan, zonder Florence te be zoeken. Florence aan te doen zonder Rome te gaan zien. „En als 11 in Rome bent, bent u in 4 uur in Napels, vanwaar het een sprong is naar Capri. Dat doet u in een halven dag. Wanneer zult u wéér in Italië zijn? Het verbaasde mij, dat hij niet ook Si cilië en Italiës koloniën in Afrika op nam in zijn non-stop-programma. Maar in Marion's oogen schoot het verlangen naar ongekende schoonheden onweer staanbare vonken en toen wij het oord des verderfs, dat reisbureau heette, verlie ten, hadden wij een biljet voor Venetië, Florence en Rome in den zak.... Den volgenden dag verlieten wij de Dolomieten, die hun Oostenrjjksch- karak ter niet hebben verloren, en trokken het ware Italië in. En brengen nu alle Italiaanen den fascistengroet? zult u vragen. Neen, men ziet hem soms heele dagen niet brengen. Militairen zonder képl brengen hem echter bijzonder ostentatief. Maar het handengeven, dat volgens Mus- solini 0111 hygiënische redenen behoorde te wijken voor den fascistengroet, is hoe genaamd niet in onbruik geraakt. Velen hebben den ritus van het groeten uitge breid tot een zeer ingewikkelde! ceremo nie. Zij brengen eerst den fascistengroet, nemen dan hun hoed af en geven vervol gens een hand. Respectievelijk op gron den van religie, beleefdheid en vriend schap. Het leven wordt er niet eenvoudiger op! Wij hebben een noodlijdend spoorwegbedrijf en een groeiend wegverkeer. Als wij niet oppassen, worden beide noodlijdend! icn VaVAABï] DAME IN DEN HAAG Kon alleen nog achteruit loopen 25 jaar lang rheumatische pijnen „Alle pijnen zijn nu verdwenen" „Plus minus 25 jaar geleden begon mijn vrouw te tobben met rheumatiek, zelfs zoo hevig, dat zij om vooruit te komen achteruit moest loopen. Haar handen kon zij niet gebruiken en het loopen viel haar hoogst moeiljjk. Nu twee jaren geleden werd zij weer zoo hevig aangetast, dat zij zich driemaal per week door electrischen stroom moest laten behandelen. Deze be handeling, die drie maanden duurde, en vanzelfsprekend veel tijd kostte, gaf niets. Daarna kreeg zij op een hevige manier ischias, waarvoor zij tusschen zakken warm zand drie maanden het bed moest houden. Aanvankelijk dachten wy, dat zij na deze ziekte nu geheel hersteld zou zijn. '"aar nauwelijks was ze weer op de been of de pijnen kwamen weer terug. Daarom begon zij met Kruschen Salts en nu, na gebruik van twee fleschjes Kruschen, gevoelt zij zich zóó flink; alle pijnen zijn verdwenen en tegen loopen ziet zij nu niet op. Ik breng het bovenstaande onder Uw aandacht, opdat ook anderen, lijden de aan rheumatiek, door gebruik van Kruschen Salts weer op verbetering nio- gen hopen. Het is een groote uitkomst aat mijn vrouw nu weer geheel bevrijd 's va" rheumatische pijnen." /n C. v, d. S., te H. (Origineele brief ter inzage.) Kruschen Salts spoort de inwendige or ganen aan tot krachtiger werking. Urine zuur en afvalstoffen, die zich mochten nebben opgehoopt, en de aanleiding zyn Uwer rheumatiek, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve 1 dematen worden weer normaal en go heen Weer gezond en lenig als voor- Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg- ,a«r apothekers en drogisten a 0.90 en J 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid oor eén cent per dag. Let op dat op liet etiket op de flesch, zoowel als op de hui- ,iai ei?a ,lg de naam Rowntree Han ds -Maatschappij Amsterdam voorkomt, (Adv.), j,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2