Wreef in één dag RHEUMATSEK weg KL00STERBAI5EM TPoï wilt li lezen gaan m BUITENLAND van Leopold III. BINNENLAND GEMENGD NIEUWS Ha de troonsbeklimming De Engelsch-Russische handelsovereenkomst. De vervolging van de Socialistische leiders in Oostenrijk. De bestrijding der werk loosheid in de Ver. Staten. De werkloosheid daalt in Denemarken. Het Nederl.-Belgische handelsverdrag. De teeltregeling van den tuinbouw. Tweede Kamer. De rechtszaak Onnes van Nijenrode. msf den KBoosterhalsesn De kwestie der Urker visschers. Inbraak in een belasting kantoor. Aanranding te Hilligersberg. Moord en zelfmoord. 4 iWthDt BLAD Het bedrag der „civiele lijst" verhoogd? De correspondent van de N. R Ct je Brussel meldt: Volgens de bepalingen van de Grond wet wordt de jaarlijksehe vergoeding, den Koning toegekend, bij den aanvafig van diens regeering vastgesteld. Deze vergoe ding, officieel „civiele lijst des Konings" genoemd, bedroeg eerst 3J millioen francs voor koning Albert, maar werd na de de preciatie van het Belgische betaalmiddel in 1927, op 9 millioen francs gebracht LEOPOLD 111, België's nieuwe Koning. De regeering houdt zich thans bezig met de vaststelling van de „civiele lijst" van koning Leopold lil. Zij blijkt de meening te zijn toegedaan, dat de jaar lijksehe dotatie, aan koning Albert ver leend, ontoereikend was. Hierbij zij niet uit het oog verloren, dat het onderhoud van de kroondomeinen door den vorst moet worden bekostigd. Het is ook zeer waarschijnlijk, dat de „civiele lijst" op ongeveer 15 millioen francs zal worden gebracht. Ook aan koningin-moeder Eli- sabeth en aan prins Karei zal door den staat een jaarlijksehe dotatie worden toe gekend. De volksoploop bij de begrafenis van koning Arbert. Volgens een mededeelinng van de Na tionale Maatschappij van Belgische Spoorwegen zijn Woensdag en Donder dag en Donderdag der vorige week, onge veer 750.000 reizigers meer dan in ge wone tijden, te Brussel aangekomen. Re kent men daarbij dat verscheidene hon derden toerauto's uit het buitenland en ook uit Nederland, Frankrijk, Luxem burg, Duitschland en Zwitserland, talrijke kijklustigen hebben aangebracht en dat uit zeer vele steden en dorpen van de provinciën Brabant, Antwerpen, Oost- Vlaanderen en Henegouwen, duizenden bewoners zich per bus of per fiets naar de' hoofdstad begaven, dan is het zeker n'et overdreven wanneer men 900.000 inwoners van de Brusselsche agglomera tie inbegrepen de menschenmassa, die zich op den doortocht van den lijkstoet verdrong, op VA a 2 millioen personen geschat. Geen amnestie te verwachten? Een scherp artikel van dr Borms. Het Vlaamsch-nationalistische blad „De Scnelde" puóliceert een artikel van dr. A. Borms, den activistischen leider uit ce bezettingsjaren, dat in een zeer bit teren toon is geschreven. 1 <r. Borms, zinspelend op de konink lijke belofte van „gelijkheid de jure en de fado", bij den terugkeer van het zege vierende leger, na den wapenstilstand telegd, zegt: Die woorden, den 22sten November 1918, door wijlen koning Albert in zijn troonrede uitgesproken, werden bij de eedsaflegging van zijn troonopvolger niet h riiaald. Ook Vlaanderen, noch het her stel van 't Vlaamsche recht, heeft Leopold Hl met één woord vernoemd en al is hij de eerste Belgische vorst sedert 1830, die zich gewaardigt een Nederlandsche ver taling van zijn Franschen tekst te lezen, toch is de inhoud van wat hij zei, zoo on- V.aamsch als ooit". Amnestie blijkt dr. Borms, ook bij de troonsbestijging van den nieuwen vorst, fliet te verwachten, omdat zij ook bij vroegere gelegenheden: het huwelijk van Prins Leopold en prinses Astrid, de ge boorte van prinses Joséphine Charlotte, fle zilveren bruiloft van koning Albert en koningin Elisabeth, enz. steeds is uitge bleven. •.Plots is nu de vorst", aldus het slot van dit artikel, voor zijn Oppersten Rechter bomen te staan. Mocht hü daar gevonden hebben, wat bij aan zoovelen hier heelt geweigerd. Als Kristenen zullen wij voor zijn eeuwige rust bidden, en vragen dat het onrecht ons aangedaan, hem niet zal aan gerekend worde". De uiteenzettingen van minister Runciman in het Lagerhuis. Minister Runciman heeft Donderdag avond in het Lagerhuis de nieuwe han delsovereenkomst met Rusland besproken, "'j zeide dat de Russen nu ook het En- golsche standpunt hadden aanvaard, dat het niet langer kon dulden dat Engeland *oel in Rusland kocht en Rusland bijna Biets in Engeland. De Russen hadden be loofd meer gejjruik te zullen maken van ■e Eneelsche scheepvaartgeleeenhede" Nopcns de''erken nir!"™ d™ staa,Soederen. zoowel publipi-n i g 0U(1e schulden, overeenstem,P?rtic«'iere was geen geering had zich erkre8en> maar de re- dum alle recht» 111 6611 apart 'nemoran- derdanen ÏÏ.6" ,V00r haar en -i>aa'' hoop uit^csnrnV voorbehouden en de geerin-' nok -nat de Russische re- perminen» V ,wlllen inzien dat geen worden /oin]3' i fV,erdraS ko» gesloten eenige S o dat d,e/e oude kwestie op restrictie was- Uit deze overeenkomst ,nj>k, (,at de gesloten mocht w, i-1 ,n ^ailger uitgesteld S,e™1eSraS "C" mmk De Oostenrjjksche justitie heelt nu tegen het geheele bestuur van de soc. dem. partij en de toonaangevende lei- ders, in totaal 24 personen, een in structie geopend wegens hoogverraad en medeplichtigheid aan hoogverraad. Onder de beklaagden bevinden zich de vier "aar Tsjeehoslowakije gevluchte bcliutzbundieiders Deutsch, Bauer, Künior en Schorsch; de vroegere staatskanselier war) Renner en de burgemeester van eenen, Seitz. Ten aanzien van de vier gevluchte» kan geen verzoek oin uitleve- ringgedaan worden, daar het politieke vluchtelingen zijn. Tegen de leidende figuren bij de ont bonden socialistische Arbeiterbank, in het bijzonder tegen den president, dr. Freund- nch, is eveneens een vervolging wegens hoogverraad ingesteld. President Roosevelt heeft thans een nieuw plan voor bestrijding van de werkloosheid ontworpen. Hij vraagt 1000 millioen dollar om in de gelegenheid te zijn aan gezonde ar- beidskrachtige menschen werk te ver schaffen. In het bijzonder zal worden getracht hulp te brengen aan in armoede verkee- rende gezinnen op het platteland. Voorts aan gezinnen zonder werk die wonen in plaatsen of districten waar slechts een hoofdinstructie bestaat, en waar de toe standen op arbeidsgebied slecht zijn ge worden. Roosevelt stelt zich voor, de hulp te verleenen niet in den vorm van onder steuning maar uitsluitend in dien van werkverschaffing. Hij wil woonhuizen laten bouwen of verbeteren, wegen laten aanleggen of verbeteren en openbare werken laten uitvoeren in de landbouw districten. 3 MAAK 1 m<L Het aantal werkloozen in Denemarken bedraagt volgens het laatste rapport ruim 126.700 tegen circa 185.500 in de laatste week van Februari 1933. Alles wijst er op, dat de werkloosheid tengevolge van het zachte weer bet cu'minatiepunt voor dezen winter reeds gepasseerd is. Het vorige jaar was het aantal werkloozen het hoogst op 7 Mgart toen het niet minder dan 193.000 bedroeg. Het hoogste cijfer van dezen winter was 140.000. DE HANDELSOVEREENKOMST ITALIË—NEDERLAND. D.N.B. ineldt uit Rome: De handelsovereenkomst tusschen Ita lië en Nederland is Donderdag door Mus- solini en den Nederlandschen gezant te Rome, Patijn, onderteekend. Goedgekeurd door den Belgische kabinetsraad. De correspondent van de „Nw. Rott. Crt." te Brussel meldt: In de Donderdagavond gehouden kabi netsraad heeft minister Sap mededeeling gedaan van de nieuwe regeling, door hem en den Nederlandschen minister van oeco- nomische zaken Verschuur getroffen in zake invoer van Nederlandsche landbouw- cn zuivelproducten in België. De raad heeft zich eenstemmig met deze regeling vereenigd. Verkoop in het groot uitsluitend via de veilingen. Naar de Nw. Courant verneemt, wordt thans aan het departement van oecono- mische zaken een regeling uitgewerkt, beoogende den verkoop van tuinbouwpro ducten en gros uitsluitend via de veilin gen te doen geschieden. Deze maatregel is noodzakelijk gebleken om de handha ving en doorvoering van de teeltregc ing te kunnen verzekeren. Tevens zal deze regeling dienstbaar worden aan de inning en controle inzake de omzetbelasting. Omtrent de bijzonderheden van deze regeling staat echter nog niet vast. De Tweede Kamer heeft Vrijdagmiddag voortgezet de behandeling van het wets ontwerp,tot regeling van 't verrichten van arbeid door vreemdelingen, en het aan genomen. Evenals dat tot tijdelijke be perking van de bevoegdheid van hen, die niet de Nederlandsche nationaliteit of het Nederlandsch onderdaanschap bezit ten, tot het afleggen van examens aan de Technische Hoogeschool te Delft, van universitaire examens en van andere examens, die de bevoegdheid tot het be- kleeden van ambten en bedieningen ver leenen, alsmede tot het verkrijgen van het recht, deze ambten en bedieningen uit te oefenen. Soc.-dem. en communisten stemden tegen. Verder kwam aan de orde een motie- Van der Waerden, om de oprichting van een staatscirculatiebank voor te bereiden. De heer Van der Waerden (S.D.) verdedigt uitvoerig deze motie, die be streden wordt door minister Oud. Nederland, aldus de minister, behoort tot de weinige goudlanden. Boven onzen lof verheven is de steun van de directie der Nederlandsche Bank aan de regeering om den gouden standaard te handhaven. Onder deze omstandigheden ware instel ling van een staatscirculatiebank inop portuun. De Kamer verwerpe de motie. Nog liever ware het spr., als de heer Van der Waerden ze introk. Dinsdag wordt ge stemd. In het begin van de zitting der Tweede Kamer van Donderdag is gestemd over eenige hoofdstukken der begrooting van Ned.-Indië. Hoofdstuk IX (dep. van oorlog) wordt goedgekeurd met 56 23 stemmen. Tegen S.D.A.P., C.P. en de heer Van Houten (Chr.-Dem.) Hoofdstuk X (dep. van marine) wordt goedgekeurd bij zitten en opstaan. Hoofdstuk I van afd. X (posten alge- meene uitgaven der zeemacht en militaire marine) wordt goedgekeurd bij zitten en op.-taan. Aan de orde is dan het verzoek van den heer Roe stam (C.P.) om een inter pellatie te houden over de maatregelen der Indische regeering ten aanzien van de volksbeweging in Indië en de leiders der P.N.I. De Voorzitter stelt voor, het ver zoek niet toe te staan, omdat nog zeer onlangs het beleid ten aanzien van Indië uitvoerig en in vollen omvang is be sproken. De heer Roestam (C.Pverzoekt stemming over het voorstel van den voor zitter, dit wordt aangenomen niet 57 tegen 19 stemmen. Tegen communisten en soc.- dem. Ter behandeling komt daarna de wij ziging van de Woningwet. De regeering wil den woningbouwver- eenigingen blijkbaar alle vrijheid ont nemen, zegt de neer Vliegen. Spr. komt daar tegen op. Nu is het gevolg: een zeer slecht wets ontwerp. De heer Smeenk (A.R.) betoogt, dat de Woningwet een onzer beste wetten is. Zij bracht ons veel goeds. Met de annuïteitsregeling, zooals die nu wordt voorgesteld, kan spr. accoord gaan, omdat die in bepaalde gevallen kan leiden tot de zoo gewenschte huurver- laging. De heer Kuiper (r.-k.) ziet het ont werp in het licht van de noodzakelijkheid te komen tot huurverlaging. Toch heeft spr wel bezwaren tegen het ontwerp. Het brengt te veel centralisatie. Mej. Katz (c.-'n.) gevoelt over het alge meen niets voor centralisatie op woning bouwgebied. De heer Steinmetz (r.-k.) beschouwt dit wetsontwerp als een middel van het program dezer regeering, nl. om te komen tot huurverlaging. Hij gelooft van die huurverlaging niets. De regeering stelt dezen maatregel voor om te waken tegen te groote eischen in bouwverordeningen. Dit wijst wel eeriigs- zins in de richting van het bezwaar, dat het. woningpeil zal worden aangetast. Wat moet er dan nog slechter worden gemaakt in deze woningen Kan de minis ter daaromtrent iets mededeelen? De heer Vervoorn (p.-b.) meerit,dat dit wetsontwerp dringend noodig is. De eischen, die de groote steden stellen op het gebied van woningbouw zijn veel te hoog. Het komt spr. voor, dat de woning bouw zooveel mogelijk moet worden over gelaten aan particuliere ondernemers. Verder wenscht spr. te weten hoeveel de rente verlaagd zal worden. De heer Kooiman (v.-d.) vraagt of het hier nu betreft een crisismaatregel, die dus slechts tijdelijk is? In de wet zelf komt daarvan niets tot uiting. De heer de Visser (c.-p.) keurt het af, dat de regeering geen overleg pleegde met de organisaties. De weg, die gevolgd wordt, is volkomen verderfelijk, zegt hij. De heer Wendelaar (v.-b.)herinnert aan het nut, dat de Woningwet-Goeman Borgesius heeft afgeworpen. Tocji gelooft spr. dat de frischbeid en schoonheid der buitenwijken te danken is aan een tijd perk van welvaart. Men mag nu dan ook den regeerders geen gebrek aan sociaal gevoel verwijten als thans het woning type moet worden achteruitgezet. Het bouwen van woningen voor valide arbei ders dient volgens spr. te worden over gelaten aan particuliere bouwers. Minister Slotemaker de Bruïne beantwoordt de sprekers, waarmede de algemeene beschouwingen zijn gesloten. De heer Vliegen (S.D.) verdedigt een amendement, om te laten vervallen den zin, dat het raadsbesluit de goed keuring van den minister behoeft, wan neer voor de uitvoering er van voorschot ten of bijdragen uit 's Rijks kas worden verleend. Spr. verdedigt voorts een tweede amen dement, dat een bijdrage alleen wordt verleend ondpr voorwaarde, dat indien de flnancieele toestand hiertoe aanleiding geeft, zij kan worden ingetrokken Minister Slotemaker de Bruine verdedigt zijn standpunt. Het eerste amendement-Vliegen staat gelijk met het uitsnijden van het hart. Goedkeuring er van zou het wetsontwerp in gevaar bren gen. Wat aangaat het tweede amendement- Vliegen, de voorsteller zegt vast te willen stellen, dat bijdragen worden terugge geven als het kan. De heer Vliegen (s.d.) repliceert, zijn amendementen handhavende. De waarnemend voorzitter, de heer Schaper: Uw spreektijd is om. De lieer Vliegen (s.d.): Ik weet van geen spreektijd. Spr. vervolgt zijn repliek. De wnd. voorzitter, de heer Schap er, ontneemt den heer Vliegen het woord. (Vroolijkheid). De heer W ij n k o o p (c.p.): Dat is nou gezag! Dat is nou gezaag! (Gelach). Intusschen keurt de Kamer het eerste amendement-Vliegen met 33 tegen 32 stemmen goed. Voor: links en de katho lieken IJsselmuiden en Steinmetz. Het tweede wordt met 47 tegen 24 stem men verworpen. Schorsing van het debat. Minister Slotemaker de Bruïne verzoekt daarna aanhouding van de ver dere behandeling van het wetsontwerp. Binnenland De zitting van Donderdag begint te kwart over tien. Er worden eerst enkele vragen aan den verdachte gesteld. De president infor meert in 't bijzonder naar verdachte's op vatting omtrent de z. i. gepleegde chan tage en de gesprekken, die Onnes en Koning daarover hebben gehad.Verdachte zet nogmaals uiteen, dat Koning hem, na de inbraak, had opgezocht met de mede deeling, dat hij de zaak in scène had gezet. Ter sprake komt tevens weer de over deze zaak gevoerde correspondentie, waar van Koning beweert dat ze fictief is en diende om afspraken te camoufleeren, en waarvan Onnes zegt, dat het, een reëele briefwisseling was. In Maart, na de Inbraak, heeft Koning herhaaldelijk aangedrongen op beleening van schilderijen, waarop Verdachte ten slotte inging. Den kasteelheer werd toen langzamerhand duidelijk, dat Konings flnancieele toestand zeer precair was en daarom heeft verdachte hem het juweel gegeven, dat Koning tegen f 1000 be leende. Onnes betoogt voorts, dat de propositie voor de beleening deze was: dat, indien het geleende bedrag niet binnen bepaal den termijn was terugbetaald, de doeken in eigendom zouden overgaan. Na de chantage, zoo zet verdachte des gevraagd nader uiteen, heeft hij Koning nooit meer geld gegeven, voorzoover hij zich kan herinneren. Verdachte geeft voorts nog een uit eenzetting met betrekking tot de ver geten vitrine. Er waren wel vitrines leeg gehaald, een derde die er bij stond, was onaangeroerd gebleven. Ik heb, zegt ver dachte, dit bij wijze van komische om standigheid, aan mijn omgeving verteld, ongetwijfeld ook aan Koning. Koning blijft er bij, dat de correspon dentie over de schilderijen-beleening fic tief is geweest en' diende om ontmoetin- en vast te stellen. Getuige Witbraad worden hierna nog enkele vragen gesteld en hij rectificeert enkele z. i. onjuistheden in Konings ver klaringen. Witbraad deelt verder mee, dat Koning eventueel, toen de buit binnen was, later order zou geven de goederen te „plompen". Witbraad zou in dat geval naar Engeland moeten gaan en onderweg de boel over boord zetten. Koning wordt over „deze reis" nader gehoord. Konings mededeelingen zijn in 't algemeen een bevestiging van het feit dat is overwogen om de goederen in zee te gooien. Mr. Muller Massis vraagt dezen getuige of hij er zich over heeft uitgelaten, dat Goudstikker van den diefstal wat meer zou afweten. Neen, zegt de getuige, want dan zou ik een praatjesmaker zijn. De middag brengt verder den „ver huizer" Maag, aan wien mr. Muller Massis enkele vragen stelt, waarop hij o.a. ant woordt, dat den nacht van de inbraak een zeer koude wind woei. Verdediger: Heeft u nu wel eens ge dacht, dat de zaak niet in orde was en het toch een werkelijke inbraak betrof? Officier: U hebt al 'n heel strafblad, dus ik mag er wel over spreken u, als vakman zijnde, wat zou u hebben mee genomen als u er was gaan inbreken? Getuige: 't Heele zoodje! Officier: Dus nu hebt u zich precies aan uw opdracht gehouden GetuigeJuist. Men spreekt verder over het forceeren van de glas in lood ruit- Maag zegt, dat uitsnijden absoluut onhoorbaar is, maar dat dien nacht de ruiten moesten worden ingedrukt en dat dat lawaai maakte. Intusschen wordt opdracht verstrekt alle stukken van overtuiging is de zitting zaal te brengen, en deze worden thans gebracht. Het verhaal van de inbraak men zal het in dit proces nog tallooze malen moe ten aanhooren krijgt men daarna van den «verhuizer* Van Binsbergen. Ook hem stelt de officier de vraag, wat hij gestolen zou hebben als hij «werkelijk* had ingebroken, en dan blijkt, dat Van Binsbergen zich in dat geval uitsluitend tot het goud en zilver zou hebben bepaald in schilderijen stelt deze getuige geen belang. De stukken van overtuiging de eerste partij, die voor f 10.000 aan de verzeke ring werd overgegeven worden nu uitgepakt. Onofficieel komt bij deze alge meene bezichtiging aan de rechterstaiel ter sprake, dat de vijf schilderijen alle valsch zijn, dat zou zijn aangegeven dat zij een waarde van f 130.000 vertegen woordigden, dat ze voor ongeveer f 30.000 waren verzekerd en... hun waarde door een expert onlangs is geschat op l 2000 in totaa' Had een pijn in z'n schouder om tureiuursch van te werden ,En zoo in eens! Ik kon niet meer heen of weer. Ik houd niet van tabletjes en liet mijn vrouw mij wrijven met Kloosterbalsem. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele omgeving, deed me zeer. Z(j wreef mij zachtjes om te beginnennaderhand wat harder en het was of er een wonder gebeurde. Onder 't wrijven verminderde de pijn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd." Fr. D. te O. origineel ter inzage AKKEH'S „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b(j brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bjj Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f0.60 en 50 gr. f 1.— Ook de tweede partij, die zgn. by de Hollandsche Rading is gevonden, wórdt nu uitgepakt; een fraaie collectie gouden en zilveren vitrine-voorwerpen. De derde «verhuizer* Grotjohan hield handschoenen aan voor de vingeraf drukken. Mr, Muller Massis: Dus u overwoog de mogelijkheid, dat de kasteelheer zelve niet de opdracht had verstrekt Getuige: Ja, ik dacht, verbeeld je eens, dat de zaak toch niet in orde is. Heden voortzetting. Veertien dagen geleden hebben voor de Haarlemsehe rechtbank eenige Urker visschers in hooger beroep terecht ge staan wegens overtreding van de Sche penwet en de Zee-Ongevallenwet. Zij wa ren op verschillende tijdstippen van het vorig jaar de haven van IJmuiden uitge varen, hoewel zij geen uitvaarvergunnin- gen en certificaten van deugdelijkheid hadden. Daar de kwestie over het niet be talen van verzekeringspremies, waardoor de bedoelde vergunningen waren inge trokken, thans is opgelost, had de officier van justitie voor elke overtreding een boete van 5 geëischt. De kantonrechter had 50 boete voor elke overtreding van de Zee-Ongevallenwet en acht dagen hech tenis voor elke overtreding van de Sche penwet geëischt. De rechtbank veroor deelde de visschers tot geldboeten, variee- rende van 2 tot 5. Te Enschede is Dinsdagnacht een in braak gepleegd in het kantoor van den ontvanger van 's rijksbelastingen aan de Oldenzaalschestraat wat eenige weken geleden ook het geval is geweest echter beide keeren zonder succes. Er is niets van eenige beteekenis gestolen. Van een doktersassistentie. Dinsdagavond is te Hillegersberg de 24-jarige mej. J. R„ woonachtig te Rot terdam, aangerand. Mej. R. is assistente hij een geneesheer te Rotterdam en ontving Dinsdagavond bericht, zich naar een woning aan de Molenlaan te begeven, in verband met een ernstige zieke, welke dringend hulp noo dig had. Per fiets begaf zij zich naar het opge geven adres, doch dit bleek niet te be staan, terwijl ook de haar opgegeven naam in deze buurt niet bekend was. De verpleegster informeerde bii verschillen de adressen, en begreep niets van de situatie. Tenslotte besloot zij maar terug te keeren. Zij had nog maar een klein eindje van de Molenlaan in de richting van de Dorpsstraat gereden, toen haar plotseling een auto achterop kwam, die haar rake lings voorbijreed. De bestuurder gaf haar een duw, waardoor zii van haar fiets viel. Er sprongen daarna twee personen uit den auto, die op het meisje losstormden en haar op ernstige wüze mishandelden. Haar kleeren werden gedeeltelijk vernield. Hevig verschrikt begon het meisje te gil len, waarop de aanranders naar den auto vluchtten en in allerijl wegreden. De geheele gebeurtenis speelde zich zoo snel af, dat niemand er iets van gehoord of gezien heeft. Hevig overspannen is de assistente naar haar woning te Rotterdam gegaan. Aan een haar passeerenden agent in de Dorps straat durfde zij geen mededeelnig te doen van het gebeurde. Pas Woensdagavond volgde de aangifte bii de politie. Het meisje deelde voorts mede, op den zelfden dag des morgens een anoniemen brief te hebben ontvangen, waarin haar werd geraden, dien dag niet uit te gaan, Zii had daar weinig aandacht aan geschon ken en bii het bereiken van het bericht, dat zii naar een zieke te Hillegersberg moest, er niet meer aan gedacht. MISDRIJF? In het huis van bewaring te Leeuwar den is opgesloten de 87-jarige P. J. v. C„ wonende te Midsland op Terschelling, die verdacht wordt zijn vrouw in een sloot te hebben geduwd. Na gered te zijn, is de vrouw eenieeu tiid later overleden. Buitenlandsch Overzicht p&f. t Feuilleton Radio-programma «2 Van links en rechts 2 Eisch tege nde vijfde groep mui ters van ,,De Zeven Provincian" 6 Zal de K.L.M. meedoen aan den wedstrijd LondenMelbourne? JFg 6 De troonsbestijging van Poe-ji. Keizer over heel China? „1 Kabinetscrisis in Spanje De Fransche begrooting definitief aangenomenJ De staking in de textielindustrie te Verviers is algemeen 11 Dimitrof over zijn uitzetting uit Duitschland6 J. de K. propagandist van de O.S.P. is tot 3 maanden gevan genisstraf verordeeld wegens op ruiing «6 De Nederlandsch-Belgische han delsovereenkomst goedgekeurd door den Belgischen Kabinets raad „2 Nieuw spionnage-proces in Fin land begonnen5 Op en om het Binnenhof. (Par lementair weekoverzicht) „6 Omtrek-nieuws2 Marktberichten i b Marineberkhten „6 Sportnieuws „11 Dagelijks Witte Bioscoop" (7.30 uur): Extase". Een nacht in Cairo", Dagelijks „Tivoli-Theater"(7 uur): Onder valsche vlag". .Gevaren der lucht". Zaterdag 3 Maart. F eestavond-V ereeniging Ambachtsschool, Musis. 8 u, Postzegeltentoonstelling, bovenzaal Atg. Militair Tehuis, Spoorstraat, 2 uur. Zondag 4 Maart. Concert Harmonie Kunstzin"Café Prins Hendrik, Julianadorp, 8 uur. The Ramblers, Casino, van 3 tot 6 itut 8 uur. Maandag 5 Maart. Filmvoorstellingen Ned. jongelingen-Ver bond, Evangelisatiegebouiv, Palmstraat, 5 en 8.15 uur. Dinsdag 6 Maart. Concert Mij. tot bevoredcing der Toon kunst, Casino, 8.15 uur. Donderdag 8 Maart. Propaganda-avond Ver. tot bestrijding der t.b.c., Musis, 8 uur. Operette „Das Drei M'adlerhaus" Casino, 8.15 uur. Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 8.15 u., spreker ds. W. Ramaker, van Harlin- gen. DOOD GEVALLEN. Bij het nieuwe spoorwegviaduct te Lim- mel bij Maastricht is Donderdagmorgen de 20-jarige nageljongen G. E. Blom, uit Maastricht, naar beneden gestort. In het ziekenhuis Calvarienberg, waarheen hij vervoerd werd, is hij Donderdagavond laat overleden, VERDRONKEN. Donderdagmiddag is het 5-jarig zoontje van schipper R. de G. in de Maas or.der de gemeente Kerkdriel overhoord geval len en verdronken. Steekpenningen. De directeur van den reinigings- en ontsmettingsdienst te Velsen heeft tvveo werklieden als maatregel van orde ge schorst, wegens het regelmatig aannemen van gelden van een afnemer van straat- vuil van de gemeente. EEN HONDERDJARIGE. Mejuffrouw de weduwe A. C. Lejeune Boot 'te BleijerheideKerkrade, geboren in Kerkrade, vierde Woensdag onder vele en velerlei blijken van belangstelling haar lOOsten geboortedag. Toen Donderdagochtend een ambtenaar ter secretarie, wonende aan den Heeren- veensche straatweg te Wolvega, niet ten gomeentehuize verscheen, werd een on derzoek naar zijn afwezigheid ingesteld. De deur van zijn woning bleek gesloten te zijn. Met behulp van een ladder ver schafte men zich toegang. Bij het bin nentreden in de slaapkamer deed men een ontstellende ontdekking. Men vond den man voorover op zijn bed liggen met een browning in zijn onmidde- lijke nabijheid. Het bleek, dat de levens geesten reeds waren geweken. Naast hem lag zijn vrouw in hoogst zorgelijken toe stand, zoodat onmiddellijke overbrenging naar het z:ekenhuis noodig bleek. Men vermoedt, dat de man e^rst zijn vrouw van het leven heeft willen herooven en daarna de hand aan zichzelf heeft ge slagen. fHbl.)

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5