Stadsnieuws IANSLEVEN MKET Uit den Wieringermeerpolder. JÈk TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 10 MAART 1934. 5 Op' en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Licht op voor alle voertuigen. Verzekeringen worden door ons gesloten. Predikbeurten Zondag II Maart 1934. 7> W Maan Maart op: ond.: Z 11 4.44 12.30 M 12 5.10 14.01 D 13 5.30 15.31 W14 5.45 16.59 D 15 5.58 18.24 V 16 6.10 19 47 Z 17 6.24 21 10 in tertij <3. Zon opond 6.24 17.55 6.22 17.56 6.19 17.58 6.17 17.59 6.15 18.01 6.13 18.03 6.11 18.05 Hoogwater sm. nam. 4.15 5.58 7.17 8.0 8.45 9.20 9.54 5.4 6.44 7.54 8.29 9 3 9.38 10.9 Zaterdag Zondag Maandag 3 Maart 4 5 18.23 18.25 18.26 Te 's-Gravenhage slaagde bij het laatst gehouden examen voor 3e stuur man Groote Stoomvaart de heer W. Ornée. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek der Firma Smeets—Snel, Weststraat. Van Maandag 12 Maart tot 19 Maart -wordt avond- en Zondagdienst waarge nomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. NATIONAAL CRISIS COMITÉ. Rectificatie. In onze laatste verantwoording is abus- een bedrag verkeerd verantwoord. De Chr. Or. Vereen, stortte n.1. niet 15.50, doch de som van 32.50. LAATSTE WINTERCONCERT. Naar wij vernemen, is het den heer Leistikow niet zonder moeite! gelukt voor het a.s. concert, het laatste van dezen winter, te engageeren de uit de radio welbekende sopraan Helene Cals. Zooals men weet, zal dit concert op 21 dezer plaats hebben; nadere bijzonder heden zullen wij dezer dagen mededeelen. EVANGELISATIEGEBOUW VIJZELSTRAAT. •In een advertentie in dit nummer wordt bekend gemaakt dat de heer I. Kuiper, van Bilthoven, morgenavond om 8 uur, in het Evangelisatiegebouw in de Vijzel straat, spreekt. EVANGELISATIE-AVOND J. SE VENSM A. Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie hoopt Maandagavond 8 uur, in de bovenzaal van het Chr. Mili tair Tehuis, Kanaalweg, de heer J. Se- vensma, van Amsterdam, te spreken. MUZIEKSCHOOL A. J. LEEWENS PR. HENDRIKLAAN 17. Prins Hendriklaan 17. De vioolleeerares Caro Hoving, die in het bezit is van het einddiploma Conser vatorium te Amsterdam en thans hare studies voortzet bij den bekenden viool- paedagoog Oscar Back aldaar, verzoekt ons mede te deelen, dat zij hare condities in overeenstemming heeft gebracht met het lager levensniveau dezer tijden. Inlichtingen hieromtrent zullen, zooals uit geplaatste advertentiën blijkt, gaarne aan bovengenoemde school worden wor den verstrekt. LEGER DES HEILS. A.s. Zondag worden de samenkomsten geleid door Majoor en Mevr. de Jong van Amsterdam. Majoor de Jcng maakt deel uit van de Divisiestaf en is de verantwoordelijke leider van het Jeugdwerk in vijftig afdee- lingen. Zondagmorgen hoopt de Majoor voor te gaan in den jaarlijkschen „Altaar dienst" en 's avonds in de Verlossings samenkomst. Mevr. de Jong zal Maandagmiddag half drie een samenkomst houden voor vrou wen. UITSLAG VERLOTING VAN DEN ZENDINGSKRANS „UW KONINKRIJK KOME". Prijzen gevallen op de nummers: 306, 261, 257, 456, 95, 458, 109, 96, 172, 398. Prijzen kunnen worden afgehaald bij J. Graaff, Spoorstraat 54. MEDAILLE-UTTRE1NKING OP FORT ERFPRINS. Twee onderofficieren van het R.K.A. herdachten gisteren het feit, dat zij vóór vier en twintig jaren als soldaat aan hun militaire loopbaan begonnen. Zooals het bij den weermacht gebruikelijk is, wordt voor trouwe en eerlijke wijze vervul len van dien diensttijd de zilveren me daille toegekend namens den Minister van Defensie. De uitreiking van de me dailles geschiedde voor het front van de lste schoolcompagnie R.K.A., dienst plichtigen in opleiding voor onderofficier en reserve-officier. Het geheel stond on der leiding van den 2en luitenant H. Ch. Kremer. De twee jubilarissen, sergeant majoor G. Bos en sergeant B. Doon, waarvan de eerste vergezeld was van eenige familieleden, werden toegesproken door den lsten luitenant W. M. A. L. de Visser in zijn hoedanigheid als waar nemend compagniescommandant. Aller eerst las de luitenant de beide oorkonden voor, daarna had de plechtige opspelding van het eeremetaal plaats. Het deed den luitenant de Visser buitengewoon veel ge noegen deze medailles aan de onderoffi cieren te mogen overhandigen. Wel kende hij den sergeant-majoor Bos eerst onge veer drie jaar en sergeant Doon zelfs nog korter, maar hij heeft hen als voorbeeldige militairen leeren kennen. Des te meer dwingt de opgewektheid waarmede de onderofficieren hun plicht vervullen, zes- pect af, wijl de dienstmogelijkheid en vooral de promotiekansen, resp. twijfel achtig en bijna afwezig zijn. Beide onder officieren kennen plichtsbetrachting tegen over de boven hen gestelden, kameraad schap voor hun collega's en zijn eerlijke superieuren en tevens goede kameraden voor de onder hen gestelden. Vervolgens werden de beide onderof ficieren gelukgewenscht met httn onder scheiding door de aanwezige officieren. De onderofficieren deden dat even later. Eerst toch werd gedefileerd, welk défilé een hulde beduidde van de compagnie, aan hare beide onderofficieren. Officieren en onderofficieren kwamen daarna nog even bijeen voor het rooken van den eeresigaar, c.q. cigaret, van welke gelegenheid de collega's gebruik maak ten hun wapenbroeders als souvenir elk een mooie lampekap te overhandigen. DE A.S. VERJAARDAG VAN H. K. H. PRINSES JULIANA. Men sehrü l't ons: Nu alom in den lande reeds plannen worden gemaakt of gemaakt zijn, den 25sten geboortedag van H.K.H. Prinses Juliana met meer dan gewone plechtig heid en festiviteit te herdenken, zoo heeft de hier bekende Geref. Zangvereeniging „Halleluja" een concert georganiseerd in de Geref. Kerk op Donderdag 26 April a.s. Het is zoo langzamerhand de gewoonte van „Halleluja" geworden, dat zij onder leiding van haar dirigent. Joh. F. Asma, concerten organiseert of medewerking verleent aan Oranje-avonden der Chr. Oranjevereeniging ter gelegenheid van verjaardagen of bijzondere herdenkingen van onze vorstelijke personen, om daarin haar liefde en toegenegenheid uit te zin gen voor het Oranjehuis. Dat „Halleluja" bij zulke gelegenheden in die richting is gestuurd, is te danken aan haar onvermoeiden dirigent Joh. F. Asma. Reeds vanaf den geboortedag van van de Prinses, dus 25 jaar, zingt hü met zijn zangersschare de Oranjeliederen in grooteren of kleineren vorm. Door zijn liefde voor het vorstelijk huis moest hü zich uiten met ziin koren, zoo wel in Den Helder, Wieringen, Breezand en Anna Paulowna. Kortom, waar men hem riep kwam hij met zijn koren of samengestelde kwartetten zingen van Neêrlands onafhankelijkheid. Reeds meer dere malen zong hij met honderden kin deren de vaderlandsche liederen en voer de dan tevens bij die gelegenheden den „Kleppermarsch" uit. En zoo heeft hij dan voor deze a.s. bijzondere gelegenheid een enkele greep gedaan uit zijn reeds ge geven programma's en de keus viel daar bij op de door van 't Kruiis ter gelegen heid van de geboorte van H.K.H. Prinses Juliana gecomponeerde „Oranje-Nassau- ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR J. DITO TEL. 527 KONINGSTRAAT 16 TEL. 527 Feestcantate" voor koor, kinderstemmen, baritonsolo en begeleiding, het „Te Deum Laudamus" van S. Neukomm, en de „150ste Psalm" in koorbewerknig, onder steund door kinderstemmen en begelei ding van F. Pijlman. Het bestuur noodigt daarom nogmaals een ieder uit, die lust gevoelt om mede te zingen op dezen bijzonderen avond, en ter repetitie te komen Donderdagsavonds van 810 uur in het gebouw „Irene", Hoogstraat. Ook de oud-ieden van Halle luja" (velen gaven zich reeds op) zijn wel kom. Men zie ook de advertentie in dit nummer. FRITZ HIRSCH-OPERETTE. „Drei Madlerhaus. Na het succes, dat het gezelschap Fritz Hirseh hier met de vorige operette be haalde, viel het bezoek aan de hierboven genoemde wel wat tegen. De zaak was, dat de entréeprijs voor velen wel een beletsel is geweest,maar wie het groote gezelschap zag met eigen orkest, en, achter de scher men, nog eigen personeel, kapper, kleed ster, enz., die begreep wel, dat hier slechts een volle zaal het optreden rendabel zou maken. Het is dan ook de vraag of we nog weer op dit bezoek mogen rekenen. Hoe het zij, altijd hebben afwezigen ongelijk en ditmaal hadden zii het dubbel. Deze operette, eigenlijk veel meer een tooneelstuk-inet-zang dan een operette, die als regel van het luchtige genre is (op het programma stond zü ook aangegeven als „Singspiel"), is bewerkt naar een roman van Rudolf Hansch Bartsch, waar in een episode uit Schubert's leven wordt behandeld. Zij staat op hooger plan dan zoo'n luchtige operette, zelfs zijn hier treffende scènes in, die veel meer in een drama thuis hooren dan in zoo'n operette. Wü denken hier aan de pakk I ie scène als de beide dochters van den glasblazer Tschöll „aan den man" zijn en met hun jeugdige echtgenooten zijn meegegaan, de beide ouders eenzaam achterlatend. Fritz Hirseh, die de rol van den glasblazer Tschöll vervulde, trachtte hier nog wat komische noten in te brengen en dit ge lukte hem ook wel, maar de tragiek van het geval bleef bestaan. Dan het tooneel tusschen Franz Schubert en zijn vriend Franz von Schober, die per procuratie een liefdesverklaring aan Hannerl zal afste ken, welke deze, door de intrigues van de zangeres „die Grisi" misleid, heelemaal verkeerd opvat en waarbij zii „den ande ren Franz" dan den bedoelde in de armen valt. Het tragische voor den armen Schu bert inspireert hem tot het motief van de „Unvollendete" en het orkest vertolkt dat. Alleraardigst ook was de eerste scène op de binnenplaats van Schuberts woning: een en al leven en actie. Dan: de Schubert- muziek, vele van ziin liederen, een piano sonate herkennen we, kortom Schubert domineerde in alles. Daarbij moet dank baar erkend worden, dat men aan zijn groote beteekenis volkomen recht heeft gedaan, men heeft, zooals in een operette al spoedig zou worden verwacht, geen carricatuur van hem gemaakt. De artist, die hem vertolkte, bleef volkomen in de sfeer, waarin wij den componist kennen: teruggetrokken, stil, bescheiden en noch tans door zijn beteekenis het middelpunt van den kring der Schubertianen. Kortom, een zeer sympathieke, op hoog artistiek peil staande operette. Over de vertolking, regie, costumes, enz. eveneens niets dan lof. Wjj hebben trou wens in onze diverse vóór-berichten hier over al een en ander vermeld en kunnen daarmede volstaan. We kregen keurige begin 19e eeuwsche tafereeltjes en de cos- tuums, vooral die vau de dames, zullen voor onze toeschouweressen een lust voor de oogen'zyn geweest. Friedel Dotza, die de rol van Hannerl vervulde, had griep gekregen en moest worden vervangen. Alle hulde aan haar plaatsvervangster voor haar ongedwongen, rolvast spel. Zeer amusant was de vertolkster van de rol der Italiaansche, met haar gebroken Duitsch en haar buitengewoon tempera mentvol spel. Ook Fritz Hirseh zelf werk te duchtig op de lachspieren. Een avond om niet spoedig te vergeten. SLAAP WEL... In dezen tijd vol materieele en geeste lijke zorgen is de rust van den slaap voor menigeen ver te zoeken. Uren woelt men rusteloos op zijn legerstede, voordat men in een zwaren, loomen slaap valt, om des morgens, verre van uitgerust, op te staan. „Slaap wel", 't behoort voor velen in onzen tijd tot de vrome wenschen, die niet meer in vervulling gaan. Doch er is uit komst. De N.V. Wagemans en v. Tuinen, fabrieken van Epeda-veeringen, te Maas tricht en Amsterdam, hebben een matras in den handel gebracht, waarop u m o e t slapen. De veering van de matras is zoo soepel, en vormt zich zoo naar 't lichaam, dat het een weldaad moet zijn er zich op uit te strekken. De veering van deze matras is uit één enkelen draad gevloch ten. Door vrije beweging der veeren on derling ontstaat een uitermate soepele en toch krachtige veering. De matras is van zoodanige kwaliteit, dat er 15 jaar garan tie op gegeven wordt. Een reclame voor deze veering, die niet alleen in matrassen gebruikt wordt, doch ook in fauteuils, in kussens voor auto's en booten, enz., is wel dat de diesel electrische treinen van de Nederlandsche spoorwegen er mee uitgerust zijn. En om u nu tenslotte te overtuigen van de uitstekende hoedanigheid van deze matrassen kunt u bij de firma T. C. Go- vers, Kanaalweg 149, alhier, een proef zien, die het beste bewijs is voor de kwa liteit. In een der étalages van de firma Govers is een matras neergelegd. 2180 maal per dag valt een blok op deze ma tras, welke klap een gewicht van 125 kilo op de matras brengt. Niettegenstaande deze „zware beproeving" wordt geen ver slapping van de veeren veroorzaakt. Komt, ziet en overtuigt u. REVUE LOU BAN DY „OBEDOEL JE DAT!" Morgen (Zondag) wordt de 3e en laatste opvoering in Den Helder gegeven van de groote Revue ,0Bedoel je dat!", welke hier reeds bij de twee vorige voorstellin gen zoo'n uitbundig succes had. De Directie verzoekt ons erop te willen wijzen, dat ook dezen keer het geheele uitgebreide gezelschap meekomt, met den populairen Lou Bandy aan het hoofd, de complete schitterende décors en costumes, en het volledig eigen orkest. Over de Revue zelve behoeven we niets meer te| zeggen. Voor kaartverkoop enz. zie men de advertentie. «V 'f j4 'S'. V-V*-;! v„.' - ;A,'t - L - 1 i - m Gezicht cp Middenmeer vanaf de overzijde van het kanaal. Rechts op de foto de Kanaalstraat; links de Havenstraat. In het mid den de Ned. Hervormde Kerk, welke thans vrijwel voltooid is en binnenkort in gebruik wordt genomen. Het lange gebouw recht daar van is de school. Een gsdeelte van het dorp, gezien vanaf den toren. Op den voorgrond de Torenstraat, Het Witte Huis aan den rechter- kadt van de straat (achteraan) is het postkantoor. Het witte gebouw ongeveer in het verlengde van de straat is de R.-K. Kerk. Alle-dag-kerk. lederen Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag, 's avonds van 7 -8u. inde Doopsgez. Kerk. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel. Onderwerp: „Eerste kruiswoord" Ned. Hcrv. Gem. (Westerkerk. WestplelnJ 's Avonds 6.30 u., Ds. H A. Enklaar Zang van het Kerkkoor. Onderwerp: „De Pilatus-vraag". Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen H. Avondmaal. 's Middags 2.30 uur, Ds. F. Tolllenaar H. Avondmaal. 's Avonds 6 uur, Ds. F. Tollenaar Nabetrachting H. Avondmaal Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis. Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 6 uur, Ds. Joh. Meijnen Nabetrachting H. Avondmaal Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer Rebel. Herst. Evang. Lutli. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. C. V. van Bemmel, van Hoorn. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 en 's avonds half ze« Ds. G. J. Waardenburg, van Haarlem Evangellsatlegebouw, Vijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp 's Avonds 8 uur, d6 heer I. Kuiper, van Bilthoven. Leger des Hells. 10 uur v.in. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Ph. Moleman 's Avonds 7 uur, lijdensoverweging door Past. Th. Moleman. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst Kerk van Jezus Christus. Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 5 uur, Ds. M. v. Wichera DE PROPAGANDA-AVOND VAN DE VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. De avond, door bovengenoemde Veree- niging georganiseerd, en gehouden Don derdagavond in „Musis Sacrum", is een succes geworden, Een flink succes! Dat zagen wij ten minste aan het glinsterende gezicht van een der heeren bestuurder^, die ons ter loops mededeelde, dat men een aardig ge tal contributie-betalende leden had mo gen inschrijven. Want.dit was de be doeling! Het ging om geld, „alleen maar om dat stomme, stomme geld", zooals zeer nadrukkelijk vanaf het tooneel geroepen werd. Maar, en nu in gemoede, lezer, zou er op de geheele wereld wel genoeg „stom geld" gegeven worden om het spookbeeld van deze gevreesde ziekte te verbannen? Laat het rollen! Er kan niet te veel zijn! Maar ter zake: om acht uur opende de voorzitter van deze Vereeniging, de heer Moleman, met een korte speech. Als voorzitter van het plaatselijk comité is hij in de gelegenheid gesteld dezen avond te openen. Doch het zijn wel zeer gemengde gevoelens, welke zich bij hem opdringen. Want er zijn twee zijden aan deze zaak: een lichtzijde, en een schaduw zijde. De lichtzijde is, dat wii in staat ge steld worden dezen avond te regelen, doch de andere zijde is het feit, dat hü georga niseerd moest worden. Daar zijn drie redenen, waarom wii met een verzoek om hulp tot U komen: ten eerste tellen wij veel te weinig vaste leden, ten tweede zijn de financiën bii lange na EN Onze gids heeft deze aanmoediging geenszins van noode. Hij neemt den draad van zijn monoloog weer op, echter niet zonder vooraf een verstoorden blik op den Puike te hebben geworpen, die daar evenwel niet veel van merkt, want hij kijkt halsstarig den anderen kant uit. Hij heeft, geloof ik, in het algemeen niet veel met Engelschen op, en met dezen heele maal niet. „Allemachtig, wat ken die man klesse, waar heit-ie-et nou weer over?" infor meert hij bij mij. Ik haal mijn schouders op; ik weet het niet. Niemand weet het. De code is niet te ontcijferen. Het vocalistische drama heeft echter niet in 't minst eenigen nadeeligfen invloed op de navigatie: we varen ongestoord ver der. Zoo nu en dan nog een enkel misver stand met „port" en starboord, die de Puike ontzeilt door den juisten koers te sturen met de lakonieke opmerking: „hij zal 't wel weer andersom bedoelen." Sjienoekaalwiebrexnaafnöl" klinkt het nu, met meer nadruk dan tevoren. Er -zit dus iets bijzonders achter. Wat zou het zijn? Ik waag een schichtigen blik op zii. Had ik het maar niet gedaan, want nu sta ik recht tegenover de pijp in aanslag. Ik krijg een gevoel alsof het ding me straks zal fusilleeren. Maar de pijp zwaait af en wijst recht naar voren, doch het klankrijke hoofd blijft naar mij gericht en toovert weer eenige onontwarbare syllaben te voor- schyn. „Nou bent u aan de beurt," zegt de Puike met een vriendelijken grijns, 't Scbynt maar al te waar te zijn. De loods beweert iets, dat blijkens de richting van zijn blik, alleen voor mij is bestemd. Ik kijk nu vol belangstelling naar de pijp, die kort geleden nog den comman dant zoo mooi uit den brand hielp. Zou ik ook zoo gelukkig zijn? Richting steel nog steeds recht vooruit. „Ook vooruit kijken dan maar," denk ik en tuur en tuur en span mijn oogen in tot ze er van gaan knipperen, in de hoop iets te ontdekken, dat redelijkerwijs kan worden geacht de verwekker te zijn van de zooeven gehoorde en phonetisch zoo goed mogelijk nagebootste ontboeze ming. Gelukkig! Daar doemen heel flauw door den zomernevel de omtrekken van een groote stad op. Zou hij dat bedoelen? „Newcastle?" vraag ik hoopvol. „Yes, Newcastle." De püp blijft in rust. Hoera! ik heb goed geraden. Een pijp smoren is toch eigenlijk zoo'n gekke gewoonte nog niet. We komen nu snel nader en het duurt niet lang meer of de manoeuvre van keeren en langszy van den steiger komen begint. De Puike krijgt hierdoor gelegenheid zijn meening omtrent den praatzieken loods te herzien en de manoeuvre te be wonderen, welke deze thans uitvoert. Op waarlijk meesterlijke wijze weet hij het schip te keeren en weldra liggen we dan ook op minder dan een halve scheeps lengte van de kade, waaraan we moeten meren. Vooruit, op de bak staat de Koene, klaar om een keesje te werpen. Vol spanning kijken we toe. Aan de kade staan ettelijke nieuwsgie rigen van diverse pluimage: de deftige genensionneerde ambtenaar en de straat slijper, de piccolo en het modieuse dame tje. Ook moeder, dié hoorde dat „there was one of those Dutch vessels coming", heeft haar waschtobbe in c'en steek ge laten en moet er het hare van hebben. Niemand uit het illustre gezelschap maakt den indruk behoorlijk een keesje te kunnen waarnemen, zelfs de „bobbie" niet, die z'n rondje heeft gestaakt om het schouwspel van de „Nautilus" gade te slaan. Maar het keesje moet en zal naar den wal, dat is vast. Het schip moet toch aan z'n trossen komen te liggen! Eén is er onder het publiek, met een baas van een jockey-pet op enna- tuurlykeen ppp in den mond, die er misschien iets van terecht zou kunnen brengen. Als die eens Daar suist het zakje zand met de lijn achter zich aan reeds door de lucht. De Koene heeft z'n mannetje al uitge zocht en dat ontkomt thans zijn noodlot niet meer, want met een onnavolgbare juistheid wordt het ongevaarlijke, doch niet volkomen zachte projectiel wegge slingerd en komt boven op de jockey-pet terecht, waarvaa de klep nu Zuid-Zuid- Oost wijst. Groote hilariteit onder de vrygezwaai- de omstanders. De getroffene kykt eenigszins ver schrikt op en begint, aanvankelijk gansch beduusd en werktuigelijk het keesje in te halen, totdat hü aan den tros is geko men. Onverstoorbaar kjjkt hy nu onder de klep van z;jn pet uit naar den schutter, die hem toeroept, als gold het de gewoon ste zaak van de wereld: „Vooruit er maar mee, vader, loopen, gunter naar die paal, leg 'em daar maar om heen!" Daar verstaat de pet natuurlijk niets van, ziet evenwel aan de armbeweging waar hy heen moet en haast zich deze gansch onverwachte opdracht uit te voe ren. Blykbaac heeft hij wel eens meer keesjes waargenomen. Hü haast zich zelfs zoo, dat hij een schoonen jongeling, deftig aangedaan, van de sokken zou hebben geloopen als moe daar niet had gestaan en als buffer ge fungeerd. Ach arme, hy stond daar zoo mooi en z'n pose was zoo goedl 't Leek wel of hy zoo van een plaatje was weggeloopen. Maar nu heeft hy niets praatjesachtigs meer, want in het levende stootblok schynt nogal veerwerking te huizen en het duurt daarom nog wel even vóór het plakplaatje z'n evenwicht heeft hervon den. Zyn pose evenwel niet meer. Naderhand blykt dat deze wandelende éi*!age-pop het consulsmaatje is, door den consul uitgezonden om assistentie te ver- leenen. De consul zelf was door drukke werkzaamheden verhinderd. Waar de onverstoorbare jockey-pet zoo behulpzaam blykt by het meren, volgen dra eenige andere losloopende jongelie den zyn voorbeeld en zoo komt de „Nau tilus" zonder vertraging aan den kant. De heeren worden voor hun diensten met eenig handgeld beloond, waarmede ze ylïngs de plaat poetsen. Zeker arme werkloozen, die zich nu haasten om hun huisgenooten van dit bui tenkansje mede te laten profiteeren. Na een klein half uur zjjn ze weer terug, styf onder de whiskey. (Wordt vervolgd). Keesje een dunne ljjn, aan het eene eind met een zakje zand verzwaard en met aan het andere eind de veel zwaar dere tros, welke door dengeen, die de toe geworpen lyn opvangt, hiermede wordt aangehaald en om een paal gelegd-

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5