Zivatsm ffiefoehkingen SOafaakhingen 3a 5ahaan 3a fmux rm koop AKKEP.CACHETS CLIVIA'S D.R.U. EMAILLE Marineberichten. Sport Marktberichten. VLEESCHWAREN 10 EIEREN 25 c. G. v. BAAREN, Spoorstr. 36 BINNENLAND Een Officiersvergadering verboden De Zaanland wordt ontbonden. Steun aan voormalige Zuiderzeevisschers. Neem straks een "AKKERTJ E" De aanvoer van tabak voor Duitschland. De visscherij van Voiendam. GEMENGD NIEUWS Een personentrein ontspoord. Een dievenbende veroordeeld. De bankoverval te Eindhoven. Het vergaan van den Japanschen torpedoboot' jager. De verkoop van den Chineeschen Oosterspoorweg. Burgerlijke Stand geotaagd aangeboden ONZE KOEKJES van PAUL KAISER IETS APARTS ALDERLIEFSTE Hl llillll ÜHIIRIBMIH1 MhI:'1 IllilllffilklIllllIHkiikltdBB Nog ruim voorzien gekookte LEVER, C. KOOPMAN, DE ZAAK IN FRUIT, KOEK EN BANKET, Spoorstraat 93. V^ij berichten FIRSV6A MOREE IN 6 KLEUREN VOORRADIG HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 15 MAART 1934. 7 HET VOORZITTERSCHAP VAN DE S.D.A.P. Blijkens bericht in ,,Het Volk" is de heer Koos Vorrink de eenige candidaat voor het voorzitterschap van de S.D.A.P., die zich bereid verklaard heeft een can- didatuur te aanvaarden. Overeenkomstig de statuaire bepalingen staat thans vast, dat de heer Vorrink op het Paaschcongres bij enkele candidaat- stelling voor verkozen zal worden ver klaard. Waar het rapport ldenburg besproken zou worden. Het bestuur der Vereeniging ter Be oefening van de Krijgswetenschap bericht, dat de voordracht, die op 16 Maart, be treffende het rapport-Idenburg te Den Haag zou worden gehouden, niet door zal gaan. Als sprekers zouden optreden majoor van den generalen staf Van Alphen, de luitenant ter zee le kl. Van Tyen en de kapitein van den generalen staf van het Indische leger A. van Stuyvenberg. Het „Volksblad" meent, dat het voor de hand ligt, dat deze vergadering niet zal plaats hebben door het ingrijpen van het Departement van Defensie. Zooals men weet zoo zegt het blad heeft men bij de „zuivering" van de marine en het leger .de officiersvereeniging buiten schot ge laten. „Thans schijnt men echter bezwaar te maken tegen het bespreken van het rap port door een drietal officieren, waarbij vermoedelijk op verschillende deelen ern- itige critiek zou worden uitgeoefend op ie voorstellen en conclusies van het rap- »ort-Tdenburg". Ged. Staten zijn, zooals reeds eerder is gemeld, getreden in het voorstel van de Zaanland om hun aanbod van April 1933 tot overneming van de bezittingen der maatschappij voor een bedrag van 567.000 en een uitkeering van 275.000 aan de zes Zaansche gemeenten te herha len. Daarbij is echter de voorwaarde ge steld, dat de reeds door het P.E.N. ge maakte kosten van 't bedrag van 567.000 zullen worden afgetrokken. De commissarissen van de Zaanland hebben in hun vergadering van Maandag deze voorwaarden aanvaard en gister avond heeft de aandeelhoudersvergadering zich daarmede eveneens met algemeene stemmen vereenigd. Als de schriftelijke overenkomst tus- schen Ged. Staten en de maatschappij Zaanland geteekend, is zal dus het P.E.N. op 10 Augustus het bedrijf en het perso neel van de Zaanland overnemen in de gemeenten Wormerveer, Krommenie, Wor mer, Zaandijk, Koog a. d. Zaan en West- zaan. Het personeel, dat niet kan worden overgenomen, zal door de provincie op wachtgeld worden gesteld. Ook zal het P.E.N. gedurende 10 jaar de tarieven van de Zaanland handhaven zoover de betrokkenen dit wenschen. (Hdbl.). Ook crisisslachtoffers. Van achterstelling van voormalige Zuiderzeevisschers, die er in geslaagd waren, buiten de visscherij een bestaan te vinden, doch die thans werkloos zijn, bij hen, die rustig zijn blijven visschen en die nu steun genieten ingevolge de Zuiderzeesteunwet, is geen sprake, aldus betoogt de minister van Waterstaat in zijn antwoord op desbetreffende vragen van het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist. De minister stelt zich op het standpunt, dat uit de vragen zou kunnen worden gelezen, dat er slechts twee groepen be langhebbenden zijn, n.1. zij, die zich zelf hebben geholpen met of zonder Zuiderzee- steun,en zij,die rustig zijn bleven visschen. Zoo staat de zaak echter niet. Het is niet juist, uit het feit, dat belanghebbenden de Zuiderzeevisscherij niet hebben ver laten, af te leiden, dat zij er niet naar gestreefd hebben om zich van die vis scherij los te maken. Een groot deel van hen, die een gelde lijke tegemoetkoming genieten, heeft een aanvraag om hulp bij het vinden van werk ingediend. Van hen, die een geldelijke tegemoetkoming genieten stonden op 1 Jan. 1934 1034 als werkzoekenden bij den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuider zeesteunwet ingeschreven. Deze allen waren er derhalve nog niet in geslaagd, een werkkring buiten de Zuiderzeevis scherij te vinden. Bij de beoordeeling van de vraag dient voorts te worden overwogen, dat Zuider zeevisschers, die er niet in geslaagd zijn, een werkkring buiten de Zuiderzeevis scherij te vinden, in het algemeen zijn aangewezen op den steun ingevolge de Zuiderzeesteunwet Aan de andere zijde is bij hen, die er wel in geslaagd zijn, een ander bestaan te vinden, doch die door de tijdsomstandigheden werkloos werden, dit in de eerste plaats een gevolg is van de crisis en in het algemeen staan voor hen andere steunorganen open. v oor deze laatsten bepaalt het K.B. van IJ Mei 1932, onder welke omstandigheden geen verband met de afsluiting van de Zuiderzee meer aanwezig moet worden geacht. voor Uw beginnende verkoudheid, want overal zweven kwaadaardige griep-bacillen om U heen en doenUw verkoudheid lot griep verergeren. "AKKERTJES" verjagen de koorls, stuiten dien griep-aanval en bespa ren U dagen van veel narigheid. Nidtrlandsch Ongeëvenaard bij gevalle kou Product Griep, rheumaiische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Volgent recept van Apotheker Dumont AKKERTJES" A":V: Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met Bijslag voor Omzetbelasting. FAMILIERAAD OP HUIZE DOORN. Financieele moeilijkheden. Dinsdagmorgen is op Huize Doorn een zeer belangrijke familieraad gehouden, waarbij, behalve de gewezen keizer van Duitschland en zijn gemalin, o.a. de ge wezen kroonprins en de prinsen Eitel Friedrich en August Wilhelm tegenwoor dig zijn geweest. Deze bijeenkomst zou verband houden met financieele bezwa ren. De gewezen keizer en zijn familie moe ten uit verschillende bronnen uit Duitsch land geregeld belangrijke bedragen ont vangen. De tegenwoordige Duitsche re geering staat op het standpunt zooals bekend is dat geen geld uit Duitsch land mag worden uitgevoerd, wanneer daartegenover geen invoer van goederen geschiedt. Dit standpunt neemt de Duit sche regeering ook tegenover den gewe zen keizer in. Niet langer over Amsterdam? Groote schade voor de Amsterdamsche haven, scheepvaart en handel. In de Dinsdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Amsterdam, heeft de voorzitter, de heer Gottfr. H. Crone, meegedeeld, dat hem van verschillende kanten berichten hebben bereikt, uit tabakskringen, volgens welke het streven bij de Duitsche koopers bestaat, om den aanvoer van tabak niet langer te doen plaats hebben over Am sterdam, maar den stroom af te leiden en te richten op de Duitsche havens. Het is nog niet duidelijk, voegde hjj er aan toe, of dit streven geschiedt in samenwerking met de Duitsche regeering. Als dit voornemen wordt uitgevoerd, zoo zeide de heer Crone, dan zouden de Amsterdamsche haven, handel en scheep vaart, in aanzienlijke mate worden getrof fen, en hij waarschuwde, dat een derge lijke maatregel hier een zeer ongunstigen indruk zou maken, en als eene zeer on aangename handelwijze zou worden ge voeld. Hij besloot met te zeggen, dat hij aannam, dat het onze Regeering zou ge lukken, gepaste middelen te vinden, om de Duitsche regeering ervan te overtui gen, dat de volvoering van deze voorne mens nadeelig zou zijn voor de handelsbe trekkingen tusschen beide landen. („Nw. Rott. Crt."). Er heeft zich een comité gevormd, dat onder de leus „Redt Voiendam" een actie van Katholiek Nederland wil ontplooien om in Voiendam een kern van visscherij te behouden. Het comité acht daartoe een mogelijkheid aanwezig, wanneer de Volen- dammers worden geholpen aan motoren in hun schepen, netten en materialen om zich ook buiten den afsluitdijk te bewegen. Naast het uitvoerend comité is een co mité gevormd, waarin zitting hebben ge nomen: mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, pastoor J. G. v. d. Weiden van Voiendam, het Tweede Kamerlid Ch. v. de Bilt, burgemeester Th. Kolfschoten van Edam-Volendam en mr. C. P. M. Romme. HR. MS. „K XIV" EN „K XV" TE PORT SAID. Hr. Ms. onderzeebooten „IC XIV" en K XV" onder bevel van den luitenant ter zee le kl. J. L. K. Hoeke en den luite nant ter zee der 2e kl. O. de Booy zijn op 12 dezer te Port Said aangekomen. HET ESKADER JN NED.-INDIË. Het eskader in Nederlandsch-Indië, be- s'aande uit Hr. Ms. Java en de torpedo- bootjagers Witte de With en Van Galen, onder bevel van den kap. ter zee D. Sca- longne. is op 13 Maart uit Singapore naar Ned.-Indië vertrokken. Luit. ter zee 2e kl. H. L. van Boven, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is weg-ens ziekte op nonactiviteit gesteld. Bij Kon. besluit van 12 dezer is aan den off. van den M.S.D. der 2e kl. J. H. van de Laar, met ingang van 16 April 1934, eervol ontslag uit den zeediens' verleend. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 8 Maart de off. van den M.S.D. der ie kl. C. A. Vos in de rol van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord, die der 2e kl. J. B. Berck aan boord Hr. Ms. Z 6 en M. Deutekom aan boord van Hr. Ms. Van Speijk; met 14 Maart de luit. ter zee der ie kl. F. Stam tijdelijk belast met het bevel over Hr. Ms. Gruno; met 19 Maart de off. van gez. der ie kl. P. C. Broekhoff aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen en die der 2e kl. P. van der Esch bij de Marinekazerne te Willemsoord. Binnenland Geen persoonlijke ongelukken. Gisterenmorgen 7 uur is de personen trein ZwolleCoevorden' ter hoogte van HerfteVeldhoek bij Zwolle uit de rails geloopen. De locomotief bleef staan doch de tender en twee wagons, waarin passa giers zaten, sloegen om. De passagiers bleven ongedeerd. De materieele schade is echter aanzienlijk. De assen van de wa gons zijn gebroken en de onderstellen ge heel verbogen. Er ontstond groote stagnatie in het treinverkeer. Er wordt hard gewerkt om de lijn weer vrij te krijgen. Men vermoedt, dat het on geluk is ontstaan door een verkeerden wisselstand. De wissel zou slechts half overgehaald zijn. De rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen negen jeugdige inbrekers, die een groot aantal diefstalen en inbraken hebben gepleegd in Arnhem en omstreken, waarbij alles wat te vinden was, door de inbrekers werd weggesleept, doch over het algemeen niet voor een belangrijke waarde werd gesto len. De rechtbank heeft de volgende straffen opgelegd: Th. G. B. één jaar, C. H. W. één jaar en zes maanden, J. J. acht maanden, L. A. J. P. tien maanden, D. J. van S. vier maanden voorwaardelijk, A. H. P. zes maanden, G. S. zes maanden, H. A. G. T. zes maanden, H. S. vier maanden, waar van twee maanden voorwaardelijk, voor allen met aftrek van de voorloopige hech tenis. De dader gegrepen. Maandagnacht omstreeks half drie heeft de Eindhovensche inspecteur van politie Van Keulen tezamen met den hoofd-ageint Van der Wiel en den rechercheur Vér- wey te Wassenaar aangehouden een 23- jarigen kantoorbediende uit Eindhoven, die ervan verdacht werd, den aanslag ge pleegd te hebben op het kantoor van het correspondentschap der Nederlandscjie Bank in de Dommelstraat alhier. De aan gehouden bankbediende Seller wist zich namelijk zijn aanvaller te herinneren als werkzaam bij een firma te Eindhoven. Men heeft daarop kunnen nagaan, dat deze jongeman 's ochtends de ouderlijke woning had verlaten onder mededeeling, dat hij naar Scheveningen zou gaan. In- plaats van naar het station, ging hij even wel naar het kantoor van de Nederlapd- landsche Bank, dat in de nabijheid daar van is gelegen en vertrok met een trein van eenige uren later. De politie heeft zijn spoor nagegaan en hem daarop 's nachts te Wassenaar aangehouden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is naar Eindhoven overgebracht. Buitenland Vermoedelijk 113 menschen omgekomen. Volgens een bericht van Reuter uit Tokio werd de omgeslagen torpedo- bootjager „Tomotsoeroe" met den kiel boven drijvend gevonden. Een deel van de bemanning bevond zich eerst nog in leven en antwoordde op klop signalen; Maandagavond verstomden deze antwoorden echter. Men vreesde dat de geheele bemanning van 113 koppen niet meer in leven zou zijn. Nader wordt gemeld: Nadat het wrak in de baai van Sasebo was gesleept, werd direct met het ber gingswerk begonnen. Daarbij is men er in geslaagd drie leden van de bemanning te redden. Het binnendringen in het schip was echter niet mogelijk, zoodat de werk zaamheden eerst kunnen worden voortge zet, wanneer het wrak in het dok is ge bracht. De drie geredde opvarenden van de „Tomotsoeroe" hebben meegedeeld dat in de machinekamer van de boot nog acht menschen in leven waren. De redders zijn bezig met het maken van een gat in de romp van het vaartuig om voor onver wijlde luchtverversching te kunnen zor gen. In de kringen der Japansche scheeps- bouwdeskundigen is men zeer onder den indruk van de ramp, welke men niet kon verklaren. Het plan bestond nog zestien booten te bouwen van hetzelfde type als de „Tomotsoeroe". Uit den omgeslagen torpedobootjager Tomotsoeroe zijn thans 13 menschen ge red en 17 lijken geborgen. Een later bericht stelt het aantal der geborgen lijken op 49. Het aantal gered den is nog altijd 13 en men wanhoopt nog andere levend uit het wrak te zullen halen. Overeenstemming Te Harbin gaat het gerucht, dat bij de onderhandelingen te Tokio tusschen ver tegenwoordigers van de Japansche en de Sowjetregeering, Rusland heeft toege stemd in den verkoop van den Oost- Chineeschen spoorweg aan Mantsjoekwo voor 135 millioen yen. Een bevestiging van dit gerucht is niet ontvangen, doch de spanning welke gedurende eenigen tijd tusschen de Japansche en Russische ambtenaren inzake den spoorweg bestond, zou aanmerkelijk minder geworden zijn. van Den Helder van 13 en 14 Maart. ONDERTROUWD: J. Kromhout v. d. Meer en M. Kleijn; P. L. Boogert en H. J. Verkuijlen; H. Vissers en Bieze; J. v. Reede en N. D. Quant: A. Gomes en B. C. de Bruin; T. C. Govers en L. C. v. Vliet. BEVALLEN: M. W. Blom—Kort, z.; A. SnijderLodewijk, z. OVERLEDEN: J. de Leeuw, 61 j. VOETBALCOMPETITIE DER M.S.V. ZEEMACHT. De wedstrijden voor a.s. Zaterdag 17 Maart zijn: OZDMarine-kazerne, terrein O.Z.D., aan vang 2 uur. Stafm.Ond.-off, terrein Werf, aanvang 2 u. De KooijSchorpioen, terrein Ankerpark, aanvang 1.30 uur. De uitslagen van Zaterdag 10 Maart zijn: Van Speijk 1Kon. Inst. 2 82. Van Speijk 2Stafm. o5. Wegens niet opkomen van Van Speijk 2. SCHOOLVOETBAL. A.s. Zaterdag loting! Het jaarlijjcsc.h schoolvoetbaltournooi staat weer voor de deur. Reeds schreven diverse scholen in, terwijl enkele, waarvan toch ook een inschrijving verwacht wordt, dit tot dus verre verzuimden. Waar a.s. Zaterdagavond de loting plaats vindt, moet met inschrijven niet meer gewacht worden. De schoolvoet- ballers vragen er hun leiders maar eens naar. Wat minder mooi is, dat dit jaar zonder worden. De heeren commissieleden, die zelf subsidie van den K.N.V.B. gewerkt moet er hun geheele Paaschvacantie voor opofferen1, rekenen daarom op de medewerking van hun stadgenooten. Helpt hen bij hun streven, dei* Helderschen schoolvoetballers een prettige Paaschvacantie te bereiden! 't Adres van het comité is: Brakkeveldweg 25 (de heer Kaptein) I Ml AMSTERDAM, 1-4 Maart. Veemarkt. Aangevoerd: 234 vette kalveren, ie kw. 7080 cent, 2e kw. 56—66 cent, 3e kw. 4250 cent per kg, levend gewicht; 69 nuch tere kalveren 48; 375 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg, 3243 cent, zware varkens 4344 cent per kg slachtge- wicht. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Maart. 50,000 kg roode kool 2.807.40; 135,000 kg gele kool 3.706.10; 30,000 kg Deensche witte kool 4.307.10; 8000 kg uien. gele 12, gele drielingen 0.80; 4500 kg bieten 0.60—3, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 14 Maart. Uien 0.901.30, drielingen 80 ct.. grove 22.20; kroten 1.802.80; roode kool 2.607 en 2.204.90; gele kool 4.70 6.50 en 4.105.20; Deensche witte kool 5.207.40 en 4.905, alles per 100 kg. PURMEREND, 13 Maart 1934- Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 kleine stapels (393 kg) boerenkaas 22, handle vlug; 852 kg boter 1.401.50 per kg; weiboter 1.351.45 per kg. SCHAGEN, 15 Maart. 10 paarden 150350; 44 geldekoeien (ma gere) 120160; 30 idem (vette) 160225; 12 kalfkoeien 160200; 9 pinken 4075; 363 nuchtere kalveren 312; 40 schapen (vette) 2026; 238 overhouders 1720.50; bokken en geiten 35; 200 varkens (ma gere) 1417; 17 idem (vette) per kg 0.37 0.39; 16 biggen 812; konijnen 0.50 J.50; kippen 0.501.25. Eierenveiling. 100,000 kippeneieren: 5254 kg 1.80, 5557 kg 1.902.00, 5860 kg 1.902.IO, 6163 kg 2.002.30, 6467 kg 2202.601 3000 eendeneieren 1.80v.90. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Nietvoorultbet: 15 ct. p. regel40 en 60c. 1 Net Persoon,Chr. beginselen, zoekt Kosthuis, 'tliefst Zit- Slaapkamer. Brieven onder Nr. 596, aan het Bureau van dit blad. Heer, wed n., m.b.1., bemiddeld, wenscht Kennismaking met dito Dame of Wed. Leeft.35-45 jaar. Brieven onder No. 598, aan het Bureau van dit blad. (A. HUNINK) ALDERLIEFSTE Ter leen gevraagd door Rijkswerkman, f250—. Maan- delijksche aflossing, borg aan wezig. Brieven onder Nr. 597, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd f 5000.tot f 10000. liefst van particulier, voor langen termijn, groote over waarde, zeer solide. Brieven onder No. 599, aan het Bureau van dit blad. Net persoon met pensioen vraagt 1500.— ter leen tegen goede rente en maandelijksche aflossing. Brieven onder No. 592, aan het Bureau van dit blad. Nette Kostganger gevraagd, huiselijk verkeer, mooie stand. Adres: Bureau v. d. blad. lllllllllllllllHlllllllllllllllllilllllllli'lllilllllllllllllilffillllllllllllillllllllllllllll^llllllllll aancicicden mwj irvirtrfv*'* w Vooruitbetaald: 10 ct. p. regelminimum Niet vooruitbet: 15ct.p. regel j 40en60c. lil Vooruitbetaald: 10ct.p.regelminimum Nietvoorultbet: 15ct.p.regel Ï40en60c. Biedt zich aan een nette Huis houdster, ook bij kinderen geen bezwaar. Brieven onder Nr. 595, aan het Bureau van dit blad. Net vertrouwd persoon, geen pensioen of wachtgeld hebbende, zoekt eenigs- zins loonende werkkring, door het innen van huren, kwitantie's of iets dergelijks. Belast zich ook met het onderhoud aan woningen. Brieven No. 589, Bur. v. d. blad. Net persoon,Chr. beginselen, oud 44 jaar, zag zich gaarne geplaatst als Conciërge, reeds 4 jaar als z.d. werkz. gew. zijnde, incasseerder, couranten- wijk of iets dergelijks. Brieven onder Nr. 587, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorultbet15 ct. p- regel j 40 en 60 c. Te huur ruime mod. Woning, Crocusstraat 56, a f 6.75 p.w. direct te aanvaarden. Te bevr. Weststraat 46. Te huur het keurig inge richte WOONHUIS Middenstr. 105. Huurprijs f6.25 per week. Water vrij. Direct te aanvaar den. Adres: „Het Woningbureau" Weststraat 100. Te huur WOONHUIS Stak- man Bossestraat 34. Adres: Zeeman, Loodsgracht hoek Looiersteeg. 1 aanaeboden Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f minimum Niet vopruitbet15 ct. p. regel j 40 en 60 c. KONIJNENHOKKEN te koop. Adres: Janzenstraat 60. Te huur de mooie Woning, Bothastr. 42, huurprijs f 6.50 p. w., water vrij. Adres: Het Woningbureau, Weststraat 100. Te huur het Huls bewoond door Mevr. A. BLOM-HEYTING bev.: 12 kamers, keuken, bijkeuken, 3 W.C.'s, kelder, zolder, garage, 4 vaste wasch- tafels, m. w. en k. water en geyser aanwezig. Te aanvaarden 1 Mei a.s. niet voor pension. Schriftelijk te bevr. Mevr. a. blom-heyting, Hoofdgr. 15. Mevrouw Poortman, Anker- park 33, vraagt een nette Dienst bode, niet beneden den 18- jarigen leeftijd. Spoedig eenvoudige Huis houdster gevraagd, m.l.,z k., bij alleenstaand weduwnaar. Brieven onder No. 594, aan het Bureau van dit blad. Gevraagd net Meisje v.g.g.v. Aanmelden tusschen 7-8 u. Adres: Singel 108. Te huur. Modern Huis, Beuken kamp straat, (6.50 per week. Groot, nieuw Pakhuis, Jan in 't Veltstraat. Tweemooie Burgerwoningen, Lorentzstraat.bij den overweg. f29.25 per maand, en water. Adres: Ruijghweg 59. Aangeboden gem. Zit-Slaap- kamer of Zit-en Slaapkamer m.p. Adres: »Multiflora«, Bierstraat la (einde Spoorstr.). Te huur te Huisduinen 2 gr. Kamers, Keuken, W.C.,en Berg hok, f 5.50 p. w., met licht en water. Te bevragen Zuidstraat 1. Te huur Winkelhuis, Keizer- straat 30. Modern Huis,Lange- straat 143, bij Singel, f 7.— p. wjw.vrij. Adres: LONDON. Hertzogstraat 56. Te huur goed gem. Zit- Slaapkamer, met vaste wasch- tafel en opklapbed. Centrum stad. Billijke prijs. Adres: Weststraat 41. Gevraagd voor kantoorwerk zaamheden, een aankomende BEDIENDE (m. of v.) Brieven, te richten aan het Bureau van dit blad onder No. 591, met vermelding v. genoten onderwijs, referenties en ver- a ngd salaris. Te huur (per lMei a. s.), een riant Huis met alle gerieven, een mooie tuin met vrije uit gang, staande te Oosterend. Te bevragen bijC. Dros. Pzn., Den Burg, Texel. Op een handelskantoor hier ter stede wordt voor direct gevraagd een net, handig Meisje, geschikt 0111 met cliën ten om te gaan. Sollicitaties te richten aan het Bureau van dit blad, met opgaaf van opleiding, refe renties en verlangd salaris, onder No. 590. Huis te huur, Ruijghweg 81, a f 6.50 p. w, waterl. inbegr. Te bevr.: Beukenkampstr. 9. Gem. Zit- en Slaapkamer te huur, m. ofz. pension, zeer geschikt voor Heeren. Ajour-en Pliseer-lnr. Adres: Kanaalweg31 geutaagd Vooruitbetaald: 10ct. p. regelminimum Niet vooruitbet: 15ct. p. regel 40en60c. Te huur een mooi Woon- en Winkelhuis, Rozenstr.,Tuindorp, Te bevr.: Bloemstraat 18. Te huur of te koop het Huis, van Galenstraat 45. Te bevr.: Loodsgracht 68. Te huur voor klein gezin het BOVENHUIS. Kauaalweg 183, f30- per maand, waterleiding inbegrepen. Adres: Kanaalweg 182. Gevraagd gem. Zit-Sfaap- kamer. Brieven onder No. 593, aan het Bureau van dit blad. van puik beste aardappelen, 4a5 soorten, vanaf 6 cent per kilo. Ook alle dagen versche, gekookte bieten. J. BOELSUMS, Koningdwarsstraat 28. Wegens vertrek naar Indië, Gr. Page, 4 deurs '31. Zeer goed onderhouden en in prima staat. Adres v.d. Duyn van Maasdamstr. 28. Magneet Rijwielen het top punt van kwaliteit, sierlijkheid en afwerking en reeds com pleet, van af f 33.75. Agent: W. TOL, Jan in 't Veltstraat 75, Te koop een Philips Radio toestel en een dames-en hee ren rijwiel, billijke prijs. Adres Jan in 't Veltstraat 75. Voor goede geldbelegging. Te koop een nog te bouwen blok van 10 woningen, op derde klas grond, nabij den overweg, zeer weinig erfpacht. Te bevragen bij P. Boerdijk, Krugerstraat 57. AFBRAAK TE KOOP. Ramen, Deuren, Kozijnen, alle soorten Dakpannen, Dakramen, Balken, Planken, Schotten, Steenen en een partij Trottoirtegels. Te bevragenSpoorstraat ALB. HEIJN of Spoorgr. 19, E. JANSEN, Tel. 628 Te koop Damesfiets f7.50, 2Heerenfietsen, een met lamp en t.p.d.n. en kettingkast, f 10. en een van f5. Adres: Kanaal weg 123. Hedenmiddag TO cent per ons. CHR.GOES, Oostslootstraat Te koop Markies-Zonne scherm, plm. 4.50 M. breed. Te bevr.: Drukkerij EGNER, Keizerstraat 37. Te koop een Handwagen op veeren. Adres: Jan in 't Veltslr. 97 TELEFOON 626 TELEFOON 626 met zware knoppen pracht planten fl.50. Nergens goedkooper! Alléén Bloemenmagazijn E m mastraa t hoek Koningsplein TELEFOON 626 TELEFOON 626 Te koop een zoo goed als nieuwe Piano, te bezichtigen na 6 uur. Adres: Bureau van dit blad. Te koop een mooi Huis aan de Soembastraat. Adres: Bureau v. d. blad. Fa. ALDERLIEFSTE, SLUIS DIJK STRAAT 1 Mei te koop te A'dam le kl. Motor- en Rijwielstalling op zeer goeden stand. Volle stalling, contant. Br. No. 20, boekh. BAKKER, Staringplein 6 a, Amsterdam. TE KOOP Nog 5 van de 7 te bouwen solide Woningen aan de Ooie vaarstraat, hoek Stak man Bossestraat, prijs billijk, tee- kening ter inzage, bij W. F. LABOUT, Koningstraat 56. Tevens een Autobox te huur aan de Hector Treubstraat 73. Damesfiets met belasting plaatje, geheel compleet, te koop, 15. Adres: van Galenstraat 72. Te koop een mooi Burger huis in de Middenstraat 70,1 April te aanvaarden. Inlichtingen bij den Makelaar P. BREGMAN. Voor Telefonisch opge geven advertenties stel len v/ij ons bij foutieve plaatsing niet verant woordelijk. het geachte Publiek hiermede, dat onze verkoop en reparatie vanaf heden ver plaatst is van Vosstraatlö naar RUIJGHWEG-SLUISDIJK STRAAT. Voor verkoop en reparaties kunt U thans reeds terecht aan de werkplaats Ruijghweg. Beleefd aanbevelend: Ruijghweg-SEuisdijkstraat

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7