VAN WILLIGEN Stadsnieuws Maar wat IS „Tempo" KENNISMAKEN VOOR ÉÉN WEEK NU LATEN MAKEN BEZIET ONZE Z«ï, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit (blad abonneeren, ontvangen ïie tot 1 APRIL verschijnende nummers Ëëts nieuws voor Oen Heider I. DUNSELMAN Ir. - KEIZERSTRAAT 24 f VIERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 17 MAART 1934. 13 GRATIS. Op' en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Wintertijd. Licht op voor alle voertuigen. De HEMITO. Tentoonstelling van Mei a.s. Zesde Marine-concert. Lezing Mej. Ekering. Overvloed. J. VAN DE WITTE OPRUIMING VAN EEN PARTIJ PENDULE's De Jantjes in Tivoli. Eer» nationaal-product. met ons gordijnenatelier I naaien wij gratis uw gordijnen! straks met den schoonmaak zoo voor 't ophangen. prijzen in de étalage i Visscherij. De film „Fakkelgang". r* Predikbeurten Zondag 18 Maart 1934. ADM. HELD. CRT. Maan Maart op: cmtl.: Z 18 6.40 22.81 M 19 6.59 23.50 D 20 7.24 00.00 W 21 7.58 1.02 D 22 8.44 2.04 V 23 9.41 2 53 Z 24 11.47 3.29 Zon op: oud: 6.08 18.07 6.06 18.08 6.03 18.09 6.00 18.11 5.58 18.13 5.56 18.15 5.54 18.17 Hoogwater em. nam. 10.26 10.42 11.0 11.17 11.35 11.54 00.00 0.12 0.34 054 1.17 1.49 2.19 3.00 Zaterdag 17 Maart Zondag 18 Maandag 19 o o o e o o o o o 18.35 18.37 18.38 BEKENDMAKING. De Wethouders dezer gemeente zullen op Maandag 19 Maart a.s., geen spreek uur houden. ZITDAG KAMERLID. Op Maandag 19 Maart a.s„ zal, blijkens een in dit nr. voorkomende advertentie, des avonds van 79 uur het Tweede Ka merlid Ir. Oh. G. Cramer, een zit-avond in het Bondsgebouw, Julianapark 1, hou den, waar ieder, die persoonlijke of alge- meene belangen wenscht te zien behar tigd, zich daar kan vervoegen. HET RAPPORT-IDENBÜRG. Woensdagavond had in een vertrou welijke vergadering van de Marine-Ver- eeniging alhier een bespreking plaats van het rapport van de Commissie-Iden- brg. Inleider was de kapitein-luitenant ter zee C. E. L. Helffrieh. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 19 Maart tot 26 Maart wordt avond- en Zondagsdienst waarge nomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. UITSLAG AANBESTEDING. Uitslag gehouden openbare aanbeste ding voor de levering van: bovenkleeding ten behoeve van: de adelborsten bü het Koninklijk Instituut-voor de Marine ge durende het tijdvak van: 1 April 1934 1 April 1935. N. G. Hensen te Groningen 9.652.34, iW. Wessel' Bzn té Amsterdam 10.197.87, Kerm. Nypels te Den Helder 10.891.50, Alg. Ooöp. Verbr. en Prod. Ver. U. A. te Den Helder 11.577.15, Fa. Peek en Cloppenburg te Amsterdam 11.674.43, H. Troeder te Amsterdam 13.462.07. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoor over de maand Februari 1934. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbank boekjes ingelegd f 107.867.67 en terug betaald f 119.541.41, derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 11.673.74. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 57. Door tusschenkomst dezer kantoren Werd ter Directie op Staatsschuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 2450 en afgeschreven f 2150 Der halve meer in- dan afgeschreven f 800. Het aantal nieuw uitgegeven Staats- Bchuldboelcjes bedroeg 1. V Naar wij vernemen ontwikkelt de ten toonstel] ing van a.s. Mei zich geheel in de richting, zooals het bestuur deze ge dacht had. Op de meest mogelijk gevarieerde wijze zal het publiek met voorlichting gediend worden. Een pottenbakker zal ero a. zijn bedrijf demonstreeren. Medewerking is van alle kanten toege legd, medewerking van het Gemeente- Testuur medewerking' van de Pluim- veevereeniging, die haar congres rn deze Week zal organipeererl om hare congres- Bisten ook nog iets anders voor te zetten dan pluimveebelangeneen geste ons foziens juist gezien en in Middenstands- „TEMPO"!! kringen zeer gewaardeerd, doordesaam- hoorigheid, hierin gedemonstreerd. Medewerking van de Vereeniging van Huisvrouwen, die in hare ledenvergade ring besloten heeft dit voorjaar geen tentoonstelling te organiseeren mede- werkin g van binnen en buiten de Gemeente. De stands zijn reeds voor meer daD de helft ingenomen. Alleen door medewerking is het doel te bereiken de tentoonstelling te doen slagen en het publiek te dienen. Is het noodig nog veel ter aanbeveling van het concert van a.s. Woensdag te zeg gen? Zegt niet de naam Helène Oals van wie wij hier een portret afdrukken, voldoende om het te doen stormloopen?... Maar de lezer wil toch wel iets meer weten van het muzikaal genot, dat hem te wachten staat. Welnu: Helène Cals zal Soliste: Helène Cals. voor de pauze een motet van Mozart zin gen en na de pauze twee Italiaansche lie deren, composities van Tosti en Arditi, namen welbekend bij ieder, die wat aan zang doet. Het orkest zelf zal, behalve een begeleidende rol bij deze zangnum mers, ditmaal slechts met een enkel num mer voor het voetlicht komen, namelijk aan het slot de Tannhauser-ouverture Als openingsnummer krijgen we een concert van J. S. Bach voor twee violen, klavier en het strijkorkest, dus zonder de blazers. De heeren Pala en D. Stein- roth zullen de violen, de heer B. Stein- roth de piano bespelen. En na de pauze zal de" stafmuzikant C. J. J. de Rooi) een solo voor «Engelschén hoorn voordragen, compositie van den directeur zelf, die het „Poème" heeft genoemd. Voor kaartverkoop enz. verwijzen wij naar de. advertentie. Echter wordt er de aandacht op gevestigd, dat de kaarten k 25 cent uitsluitend toegang geven tot de benedenzaal. Het balkon is gereserveerd voor de abonné's en, voor zoover voor radig, voor houders van plaatsbewijzen Gisterenavond hield Mej. Zr. Joh. Eke ring in de bovenzaal van het Christelijk Tehuis voor Militairen een lezing met lichtbeelden over haar arbeid in Donker Parijs. De Chr. Vrouwenbond, die deze lezing georganiseerd had, had ongetwijfeld niet op zóó'n toeloop van belangstellenden ge rekend. Alle systemen van schikken en stuwen bleken tenslotte ontoereikend en velen moestèn in een vermöeienden stand den avond meemaken. Na de opening door zingen, gebed, bijbellezingen en een kort woord van welkom door mevr. Bos begon Zr. Ekering te vertellen. - Zij begon met haar blijdschap uit te spreken over de vele aanwezigen en ver telt vervolgens wat eigenlijk die arbeid in donker Parijs, die Tabernakel-gemeente is. De door Ds.R. Saillens in 1889 ge stichte arbeid was in 1920 in moeilijke omstandigheden gekomen. De Amerika nen, die al zestig jaar het Fransche werk hadden gesteund kwamen met een geld buidel en een plan voor een Zoologische School om op die wijze het arbeidsveld uit te breiden. Maar I)s. Blocher, opvolger- van den inmiddels overleden Ds. Saillens voelde, dat daardoor de samenwerking met Gods trouw in het gedrang zou komen. Tenslotte overwon dat geloof en hij nam afscheid. Hij zocht een wijk met de meeste kroegen en de minste Godshuizen. Ge weldig sterk wordt dan het geloof aan God bewezen, die Ds. Blocher en z'n vrouw met enkele getrouwen hadden. Wonder op wonder geschiedde en inder daad zijn de vele voorbeelden die genoemd worden bijna onbegrijpelijk. Montmartre werd gekozen en daar werd de Tabernakel gebouwd alléén door het geloof in Gods bestuur. Het treft ons hoe dikwijls de moeilijkheden op het hoogst gestegen waren en hoe, bij wijze van spreken om 5 minuten voor twaalf, de uitkomst kwam. Dat kan geen toeval zijn. Alles wrërd aan God overgelaten en als er bijv. geen geld was, begrepen zij, dat Gods tijd nog niet gekomen was. Keer op keer werd bewezen dat een krachtig gebed des rechtvaardi gen niet alleen veel, maar alles vermag. Tallooze voorbeelden zijn er te vinden. Vóór de Tabernakel gebouwd en vol tooid werd, werd gezocht naar een tijde lijke plaats voor samenkomsten, welke in een winkelgebouw gevonden werd. Thans is dit een boekwinkel van de Tabernakelgemeente. Die Tabernakelbouw is éen wonderlijke geschiedenis geweest en hiervan kan alleen gezegd worden, dat God dit ge bouwd heeft. Ds. Blocher was de eerste voor wien in dit gebouw een rouwdienst werd ge houden. Tusschentijds waren er echter nog andere maatregelen te treffen. Er was dringend behoefte aan een tehuis voor bejaarde vrouwen. Te St. Ouen kwam daarvoor op even ongedachte en onbe grijpelijke wijze de bezitting »Bethanië« tot stand. Ook kwam het zendingsterrein aan de Ivoorkust open te liggen en de Taber- ONGEKEND LAGE PRIJZEN Ie KWALITEIT UURWERKEN Keizerstraat 103 nakel-gemeente voelde, dat hier haar taak gedeeltelijk lag. Het echtpaar Richard nam de onbegonnen taak ter hand en nu zjjn er 6 blanken en 3 inlanders die daar de Blijde Boodschap verkondigen. In 1928 kwam de dag, waarop Ds. en mevrouw Blocher voor bet eerst van hun leven de zone zagen in vogelvlucht. Dit werd hun arbeidsveld. Onbeschrijfelijk is de toestand daar en zelfs de lichtbeelden kunnen er weinig van toonen. Het schuim van allerlei volken «woont® Dier en is hier veilig voor alles wat politie is. Daar werd de arbeid aangegrepen. 17 talen worden er gesproken. Thaus staan er in deel I en II elk een houten ge bouwtje. Donderdags is het kindersamenkomst en Vrijdags voor de volwassenen. Inderdaad een overvloed van arbeid. Zóó'n overvloed, dat dit verslag slechts een algemeene indruk kan weergeven. Zr. Ekering vertelde op boeiende en frissche manier van haar werk in deze modderpoel. Zij vertelde met diepe en warme over tuiging. Zij vertelde van den overvloed van Gods zegen en den overvloed van hun dankbaarheid. Het slot van haar lezing was bijzonder. Een dronkenlap was tot bezinning en een nieuw loven gekomen door het aan- hooren van het verhaal van Maria, die Jezus zalfde. En dan wordt er zoo dik wijls over geredetwist »of dat geen weg gegooid geld was®. »Is dat geld wegge gooid vraagt Zr. Ekering. Mevr.Bos dankt met een eenvoudig woord. Na het zingen van: «Nooit kan 't ge loof te veel verwachten®, wordt geëindigd. Ookbij de aanwezigen bleek overvloed te zijn van dankbaarheid voor dezen avond. Natuurlijk, iedereen moet „de Jantjes" zien. Je hebt er zooveel over gelezen en gehoord, er zijn hier in Den Heider ook opnamen voor gemaakt, het is een natio naal product bij uitnemendheid„de Jantjes" moeten we zien. Dus zijn we, om van „de Jantjes" te kunnen vertellen, gisterenavond naar de Tivoli-bioscoop geweest. En we zullen u eerlijk en onbevooroordeeld, onze meening erover zeggen. Kijken gaat u toch, of ons oordeel gunstig dan wel ongunstig is, dus daarvoor zitten we hier niet te pennen. Maar stel u gerust, lezer, ons. oordeel is onverdeeld gunstig. Maar eerst hebben we wat kritiek. De zaak is deze: Nederland is een klein landje met kleine afmetingen en kleine verhoudingen. Dat wil natuurlijk een doorgefourneerde chauvinist niet weten, hoewel hij het in zijn hart met ons eens is: hij spreekt van een klein land, dat groot is in dit en in dat. De nuchtere feiten zqn nochtans, dat wij in veel din gen niet tegen het grootere buitenland op kunnen, het grootere buitenland, dat grooter dimensies en grooter kapitalen bezit en zulke dingen als een film groot- scher kan op touw zetten. Dus is de ver filming van „de Jantjes" gebleven binnen de enge dimensies van ons nationaal be staan; de film-maatschappij was nu een maal geen „Babelsberg" of „Hollywood" en moest roeien met de beschikbare rie men, waardoor de filmboot bleef tusschen de vlakke oevers van onze vaderlandsche rivieren. Ook de taal, onze eigen dier bare Nederlandsche taal zal een handicap blijven voor een grooter afzetgebied. Voor het buitenland zal een buitenland- sche versie moeten komen, hetgeen alweer een kapitaal aan geld vraagt. Tot zoover de kritiek, die dus eigenlijk geen kritiek is, slechts een constateeren van droevige feiten. Want de te geringe verlichting van vele opnamen en het be scheiden atelier-werk, waar zij moesten geschieden, hebben de opnamen sterk beïnvloed. Wij constateeren slechts en bejamme ren. Want overigens: welk een pracht- gelegenheid voor een oer-Nederlandsche, typisch Hollandsche, film, niet alleen om het werk van onze nationale acteurs en actrices, maar ook om het karakter, den volksaard, den volkshumor! Bouber, de auteur van het tooneelstuk, kent zijn Pappenheimers, maar zooals altijd biedt een verfilming veel meer perspectief dan het aan enge afmetingen van regie en dramatiek gehouden tooneel. Het tooneel is twee-dimensionaal, de film drie-dimen sionaal. Wij zagen het in de verfilmde tooneelstukken „Meisjes in Uniform", en „Eindexamen"; wij zagen het geluk kig! ook hier. Gelukkig, zeggen wij, omdat er uit blijkt, dat de tekortkomingen niet ontstonden uit een gebrek aan per spectivisch zien, maar alleen het gevolg waren van de materieele beperkingen, die men zich moest opleggen. Het is merkwaardig te constateeren, hoe het Nederlandsche publiek op deze filmvertooning reageert. Er wordt weder om hevig gegierd en gelachen om de „moppen" en de grappige mimiek van de auteurs. Dat het met zoo'n „mop" dik wijls precies gesteld is als met een mazurka van Chopin; terwijl je op de luchtige, vroolijke danswijs meedeint, wordt u het hart dichtgeknepen van den weemoed, die uit de muziek opklinkt, geen tien procent van het publiek heeft er eenige notie van. En toch is dit de quintessens van heel dit werk. Het is Hollandsch in merg en been, het is het leven in al zqn veelzijdigheid, uiterlijk is er de blinkende schijn en het klater goud. terwijl ieder van ons rondloopt met zijn zorg en z'n leed, z'n strijd om het bestaan. De film „de Jantjes" geeft een beeld van Amsterdamsch volksleven, scherp waargenomen, dikwijls raak en treffend. De samenstellers hebben getoond den juisten kijk te hebben op de volksziel, op de speciaal Hollandsche mentaliteit. Zij toonden begrip te hebben van de karakters, die moesten worden uitgebeeld. Welk een heerlijke typen, die liedjes zanger en zijn vrouw, dat oude matrozen- möederlje (mevr. van WeStefhoVe), welk een voortreffelijke figuren ook de Jantjes zelf en de meisjes van de wasscherij Dan als decoratie de vele wisselende stadsgezichten, die zoo'n goed beeld geven van het werkende Amsterdam! Het slot is een beetje geforceerd vanwege het noodzakelijke happy end: Insulinde en heel de ensceneering van dit deel hangt er wat melodramatisch bij, maar men kan nu eenmaal, ter wille van het publiek, de film niet laten eindigen bij het ver trek van de vrienden, die, in arren moede, voor 6 jaar als koloniaal geteekend had den. Wij willen een huwelijk zien en daarom dit origineele slothuwelijk-met- den-handschoen als het u en mij en ons allen hevige voldoening schenkend ge lukkige einde. Zie zoo: da's dat. Ze hebben mekaar toch! Neen, waarlijk, dit nationale product mag er in alle opzichten zijn. Het geeft een voortreffelijk getypeerd, met inzicht eti juist begrip opgenomen beeld van ons volk in zijn beste en minder goede eigen schappen. Aardige liedjes, een duidelijk verstaanbare versie, mooie opnamen van de zee en de Amsterdamsche haven,.... alle hulde De heer van Twisk had gezorgd voor een passend bijprogramma. Zeer interes sant waren de natuuropnamen van steen bokken en gemzen uit Slowenië en Her- zegowina, een grappige Duitsche film speelde aan boord van een passagiers boot en de teekenfilms ontbraken even min. De aanhoudend overwegende Zuidelijke tot Westelijke wind dreigt fataal te wor den voor onze plaatselijke haringtrekkers, als dat zoo nog eenigen tijd moet blijven doorgaan. AI ruim veertien dagen zit de wind voor hen in den verkeerden hoek, zoodat op de meest belangrijke visch- plaats, n.1. aan den overkant langs Texel's strand haast niet gevischt kan worden, en dat juist in den tijd dat de haring nog behoorlijk van prijs is. Juist de tijd voor Paschen ia voor hen altijd het gunstigst, omdat dan do vraag naar het Hollandsche Zeebanket, in verband met de vasten, het grootst is. De haringteelt als geheel Iaat zich overigens niet zoo slecht aanzien. Was men eerst bevreesd, dat er weinig of geen haring komen zou, thans wordt daar over niet meer gedacht, want de haring is er. En als het goed weer is, wordt er ook haring .gevangen en aangevoerd. Of de haringrijkdom zoo overvloedig is als voorheen, valt thans nog niet te beoor- deelen, want mogen we de uitspraak van oude, ervaren haringtrekkers gelooven, dan vallen de rijkste vangsten eerst na 21 Maart, dus hebben we nog even tijd, maar dan moet de wind eens uit een anderen hoek waaien en het weer wat kalmer worden. De haringvisscherij met kom of kamer was tot heden niet onbevredigend, over vloedig waren de vangsten wei niet, maai er. is zeker reden tot tevredenheid, te meer waar de pi-ijs voor de haring zoo mooi op peil blijft, in de afgeloopen week werd er nog 3.50 tot f 3.80 vo®r een tal betaald, een goede prijs dus. Ook de kotters, welke langs den afsluit dijk visschen,'hebben geen reden tot klagen. Zeker, ongetwijfeld was de vangst wel eens rijker, maar daar staat tegen over, dat, wanneer de haringvanst thans overvloedig zou zijn, vermoedelijk de prijzen dermate zouden zakken, dat de bedrijfsuitkomsten (en daar gaat het toch om) wellicht minder gunstig zouden zijn dan thans het geval is. Want laat men niet vergeten, dat de buitengewoon hooge invoerrechten, welke Frankrijk en België heffen, en de stag- neerende werking der deviezenregeling in Duitschland, ernstige beletselen vor men voor haringuitvoer van eenige be- taekenis, zoodat het in 't geheel niet denkbeeldig is, dat bij ruime vangst de haring misschien spoedig waardeloos zou worden, zoodat ook deze medaille twee zijden heeft. Met de garnalenvissclierij ging het de afgeloopen week wel iets beter, de vangst wordt iets ruimer, terwijl de kwaliteit al veel verbeterd is; natuurlek was het ruwe weer der laatste dagen ook voor de gar- nalenvisschers een handicap, want hoewel met het stormachtige weer nog een uitval werd gedaan, waren de resultaten, zooals I trouwens te verwachten was, zeer gëring. De prijs voor de garnalen was evenals voor de schar en bot bevredigend. Wfj laten hier nog eenige kritieken volgen betreffende de film, welke op Dinsdagavond 20 dezer in „Musis Sa- crum" zal worden vertoond door de Ne- derl. Ver. tot afschaffing van alcoholhou dende dranken. „Maasbode": De film werkt met zeer een- v .udige motieven, die direct tot de verbeel ding spreken omdat zij met scherpe intuïtie voor de dramati-che mogelijkheden, uit het volle leven gegrepen zijn. „Leeuw. Crt.": „Fakkelgang" is. een com positie van vaak ontroerende schoonheid en niemand kan een gevóeligen drankbestrijder van overdreven sentimentaliteit beschuldigen, wanneer er hem bij het zien van dit alles een brok in de; keel schiet. „De (Gr.) Amsterdammer" (Jordaan)Spe ciale attentie verdienen in dit geval de inder daad prachtige brokken leven die in de ver schillende kroegscènes zijn vastgelegd. Dit doet in soms meesterlijke observatie van karakter, expresse en gebaar voor geen buitenlandsch werk onder. „De Telegraaf": In deze oorspronkelijke, Nederlandsche filmkunst blijkt levendig en geestdriftig talent te schuilen. Zooals men ziet, bladen van uiteenloo- pende richting, die evenwel, zonder voor behoud, de prachtige filmkunst roemen. Afgezien dus van de strekking dézer film kan men' ook uitsluitend ter wille van de cinematografische reproductie en den opzet Dinsdagavond de vertooning bijwonen. Men zal zich dien gang naar „Musis Sacrum" niet beklagen! LEO FULD VAN „I)E FLIEREFLUITERS". „Casino" brengt Zondagavond een fees telijke attractie bij haar feestelijken Dans avond. De welbekende zanger van de Radio, die velen zoo dikwijls hebben kun nen beluisteren bij deuitzendingen van „De Flierefluiters", de populaire Leo Fuld, zal morgen persoonlijk voor 't voet licht komen en zijn meest bekende schla gers en liedjes doen hooren, terwijl hij tevens als refereinzanger zal optreden met medewerking van de „Casino"-Band. UITSLAG VERLOTING. De gehouden trekking der H.R.O.-loterij op Woensdag 14 Maart, heeft uitgewezen, dat op onderstaande lotnummers de vol gende prijzen zijn gevallen. F 3 o 13 a O 13 C O 13 a. u 1463 2569 1659 1030 1739 828 2562 114 4192 1297 10 1240 11 1760 12 3633 13 2996 14 8449 15 4850 16 3559 17 3586 18 1147 19 26 20 547 21 4662 22 1334 23 4630 24 3148 25 2936 26 8056 27 4892 28 3033 29 4958 30 1561 31 942 32 1833 33 48 34 4887 35 4542 36 4441 37 550 38 3302 39 1779 40 3134 41 4253 42 2716 43 4967 44 1 45 4136 46 2005 47 3992 48 458 49 1068 50 3629 51 333 52 3810 53 1836 54 2134 55 1411 56 1199 57 746 58 920 59 1047 60 2819 61 3503 62 1215 63 3158 64 177 65 2460 66 4449 67 4550 68 8517 69 874 70 1132 71 De hoofdprijs is gevallen op 3360. Deze prijzen kunnen worden afgehaald bij Snel, Keizerstraat. Clublokaal H.R.C. Prijzen op 28 Maart niet afgehaald, vervallen aan de vereeniging. EEN OUDE ZAAK IN EEN NIEUW GEWAAD. De zaak van de firma H. Nypels, hoek Spoor- en Koningstraat, is een van de oudste waarop onze stad bogen kan. In de grijze oudheid, toen Den Helder nog een onaanzienlijk, vergeten plaatsje was, bestond de zaak al als een der grootste en modernste op het terrein van heeren- kleeding en in den loop der jaren heeft zij zich, ondanks de vaak moordende con currentie, die ook op dit gebied optrad, onverzwakt staande gehouden. Dat zij zich geleidelijk aan wist aan te passen aan de veranderende tijden, dat zij dus steeds met haar tijd meeging, behoeft geen betoog. Een groote handicap was den laatsten tijd nog de winkelruimte. Hoewel schitterend gelegen, in het hartje der stad, was de winkel voor den tegen- woordigen tijd wat klein geworden, ook wat donker. Onze moderne tijd vraagt licht en ruimte. De heer Nypels heeft dit begrepen en een kloek besluit genomen: hij ging tot ingrijpende verbouwing over, offerde het boven den winkel gelegen woonhuis op en maakte daarvan een schitterende nieuwe winkelruimte, waar door thans een zaak verkregen is, die met die in de groote steden kan wedijveren. De benedenruimte werd uitgebroken, het xich hier bevindende kantoor der directie verhuisde naar boven, en zoo is thans be neden zoowel als boven een flinke winkel ruimte verkregen, waar zon en licht ruim spel hebben, en die gezellig aandoen. Al dadelijk bij het betreden ziet men het groote verschil: er is hier, gelijkvloers, een oppervlakte van M2. bijgekomen, waardoor een ruime, gezellige winkel is ontstaan. De afdeeling heerenkleeding, die in den ouden winkel een groote sta-in- den-weg vormde, is naar de eerste étage verhuisd (wij komen daar straks op terug), zoodat heel deze gelijkvloersche winkel kon worden ingericht voor bonne- terie. Nieuwe en practische vakken zijn hier gekomen, waardoor de verschillende artikelen: shirts, boorden, dassen, enz., goed tot hun recht komen niet alleen, maar tevens reeds direct door den cliënt kun nen worden bezichtigd. Een en ander is daardoor flink overzichtelijk geworden, zooals de tegenwoordige tijd het nu een- Aile-dag-kerk. lederen Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag, 'savonds van 7-8 u. in de Doopsgez. Kerk. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraafc) Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplelnl 's Morgens 10.30 u„ Ds. H. A. Enklaar Onderw.: „De macht van het zwijgen" Gerei. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalwegl 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Donderdagavond 7.30 u., biduur voor gewas. Ds. N. v.d. Kraats. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth, Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. R. Joh.de Boer, van Wildervank. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 en 's avonds half zes Ds. M. Bons, van Colijnsplaat. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Ph. Moieman 's Avonds 7 uur, lijdensoverweging door Past.'Th. Moieman. Evangeüsatiegeboüw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 uur n.m. Openlucht-Samenkomst Plantsoen. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdykstraat hoek Schagenstraat, 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst Moderne Loopers per el 0.39 Prima 6-els Mat 0.39 183cm breed Vloerbedekking 0.39 Prima Bedtijk, 140 cm breed 0.29 maal verlangt. Door den uitbouw is een gezellige, ruime winkel ontstaan. De be staande paskamer is ook geheel gemoder niseerd en uitstekend belicht. Twee etala ges, die er bij zijn gekomen, brengen, zoo als we reeds zeiden, een zee van daglicht binnen, hetgeen vooral bij regenachtig weer van belang is, daar nu aiies goed kan worden bezichtigd. Langs een gemakkelijke trap komt men op de eerste etage. Ook wat men hier ziet, herinnert in alles aan de groote voorbeel den in de groote steden. Hier is voor de afdeeling kleeding naar maat en confectie een gezellige winkelruimte ontstaan, die voor wachtende cliëntèle rustige en pret tige zitjes aanbiedt met uitzicht op de Spoorstraat en Koningstraat en die eveneens royaal verlicht is. Het is de con- fectie-afdeeling, de afdeeling heeren- en kinderkleeding, en de maatafdeeling. die men hier vindt. Een tweede paskamer ts op deze verdieping ingericht. De verlich ting is zoodanig, dat ook bij kunstlicht de verschillende kleuren tot hun recht komen. In totaal is hier een ruimte van circa 140 m2 bijgekomen. Het kantoor van de directie bevindt zich op deze verdieping, dus in het hart van het bedrijf, hetgeen voor een goeden gang van zaken noodig is. Nog weer een verdie ping hooger bevinden zich de ateliers, aan het hoofd waarvan een bekwaam coupeur staat. Het bedrijf is zoodanig geoutilleerd, dat het mogelijk is, indien dat wordt ge- wenscht, binnen vierentwintig uur een compleet costuum af te leveren. Er is dan ook geen enkele noodzaak om zijn be- noodigdheden op dit terrein van elders te betrekken (zooals nog maar al te veel wordt gedaan), want door de groote uit breiding zijn natuurlijk de voorraden en sorteeringen ook zooveel grooter gewor den, zoodat van alles ruime keuze is. En van oudsher kent men de firma Nypels als de groote, soliede zaak, die terecht een onbeperkt vertrouwen geniet bij haar cliëntèle. Ondanks de groote uitbreiding, zoowel beneden als boven, is in de beide winkels een prettige, rustige sfeer geschapen. Het geheel werd verbouwd onder de be proefde en oordeelkundige leiding van den heer S. Krijnen: aannemer was de heer C. Quak. Het schilderwerk geschiedde door gebr. Hoogerduyn, terwijl de heer P. J. van Os de verlichting verzorgde. Hedenmiddag is het nieuwe bedrijf open gesteld; en wij zijn er zeker van, dat onze lezers, als zij daar een kijkje gaan nemen, het bovenstaande zullen onderschrijven en het met ons eens zijn, dat wij hier inder daad hebben gekregen een zaak van den eersten rang, die zich met elke groote stad meten kan,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 13