Stadsnieuws Het Joodsche Leer- en Werkdorp in de Wieringermeer. lifet Ufilt (WWI 1 Vi gsant t tweede blad heldersche courant van donderdag 5apr1l 1934. Bond van Minder Marine- Personeel. Monumern voor het Reddingswezen. Uit het politie-rapport. Licht op voor alle voertuigen, ponderdag Vrijdag 5 April 6 19.05 uur. 19.07 uur. Het hoofdbestuur van den natiojialen bond *llet Mobilisatiekiuis* heeft het Witte Mobilisatiekruis toegekend aan Ps. J. H. Vaandrager, vloo'tpredikant alhier. Pe bewoners van het Tehuis voor Ouden van Dagen van Liefdadigheid naar vermogen zeggen den heer L: v. d. Bo- gaerde dank voor het tijdens de Paasch- flagen ontvangen Krentenbrood. 9 April a.s. is de heer R. Dijkstra, bureelbeambte bij het Commandement al hier. 40 jaar bij de marine in dienst. DANKBETUIGING. H. M. DE KONINGIN. De Chr. Oranje-Vereeniging heeft van H. M. de Koningin een dankbetuiging ontvangen voor. haar betuiging van deel neming bü het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. AANKOMST INDISCHE MAIL. De N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" meldt, dat de speciale boottrein met passa giers en post in aansluiting op het stoom schip J. Pzn. Coen Zondagmorgen 8 April om 10 u. 20 van Genua zal vertrekken. Aankomst Maandagmorgen 9 April om 9 u. 51 te Amsterdam (C.S.). De rechtspersoonlijkheid ontnomen. Gisteren heeft het Gerechtshof te Am sterdam het vonnis van de rechtbank te Alkmaar bevestigd, waarbij aan den Bond van minder marinepersoneel de rechts persoonlijkheid was ontnomen. HELDEN DER ZEE-FONDS ..DORUS RIJKERS". In ons nummer van Dinsdag plaatsten wij een oproep voor de te houden ver loting ten bate van bovengenoemd fonds. Men vergete evenwel de collecte, die thans wordt gehouden, niet. De jaarlijksche collecte in Den Helder zai plaats vinden in de eerste helft van de maand April; het bestuur doet bij dezen een beroep op alle ingezetenen om hun medewerking, teneinde deze collecte naar wensch te doen slageu. Het Fonds is in Den Helder te goed bekend, om er veel van behoeven te zeggen. Alléén dit ééne: Aan alle aan vragen om steun kan lang niet worden voldaan en toch zal er dit jaar volgens begroeting ong. f 16.000 te kort komen. Door middel van collectes door het ge- heele land moet worden getracht, dit bedrag bijeen te brengen, opdat het be stuur niet genoodzaakt zal zijn, de onder steuningen te verminderen. Ingezetenen van Den Helder, gedenkt onze Nationale Helden hij de collecte van het „Doms Rijkers Fonds". INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR. 27 Maart—4 April 1984. Nieuwe zaken: W, van der Vaart. Ruijgliweg 5, Don Helder. Handel in ijzerwaren, verfwaren en borstelwerken. W ii z i g i n g e n Dienaar, Walvischstraat 84, Den tcelder. Groentenhantfel. Overgegaan aan: G. Pulil. v Boon's Auto Centrale (eig. C. J- Boon), Weeze.nstraat 48, Don Helder. Overgegaan aan: J. Boon. P. Schagen, 2e Vroonstraat 1, Den Hel der. Handel in tabak, sigaren, sigaretten en wijnen. Overgegaan aan: M. Smalle- gange. Bestuurswijziging vond plaats in: Coöp. Dorschvereeniging „Zuid-Zijpe Zype, Burgerbrug A 69. Opheffing! T. Slikker, Kroonstraat 38, Den Helder. Slagerij. TELEFOONGIDSEN. De Directeur van het P.T.T.-kantoor verzoekt ons het volgende bekend te maken: In verschillende plaatsen hebben de zakenmcnschen bezoek gehad van parti culieren, die blijken voornemens te zijn een soort telefoongids voor zakenmen sehen uit te geven. Men tracht daarvoor tegen betaling deelnemers te verkregen; en nu komt het voor, dat men in de mee ning verkeert, dat de „Rijkstelefoon dienst" met deze uitgave iets te maken heeft Ten .einde misverstand te voorkomen wordt daarom medegedeeld, dat het "iet een zuiver particuliere aangelegenheid betreft en de P.T.T.-dienst daarmede geenerlei bemoeienis heeft. Het Staatsbedrijf geeft, zooals bekend mag worden ondersteld, zelf twee volle dige telefoongidsen uit; en wel: n le, De zoogenaamde „Locala (,icis waarin alle abonnó's uit de plaats zijn vermeld, en die kosteloos wordt verstrekt aan de aangeslotenen; 2e. De „Naamlijst voor den Telefoon dienst", waarin de aangeslotenen van aiie telefoonnetten zijn vermeld uit het ge heel e land. Dinsdagavond had in de voorzaal van 'Casino* een bespreking plaats tusschen Comité en leden inzake de oprichting van het Monument voor het Redding wezen hier ter stede. Wij hebben bij vorige gelegenheden daarover al eens een en ander medegedeeld, maar uit den aard der zaak droegen dergelijke mede- deelingen nog een voorloopig karakter. Zooals men weet, is het Comité al ge- ïuimen tijd bezig niet de inzameling der benoodigde gelden; het feit, dat speciale postzegels voor dit doel zijn uitgegeven, heeft het mogelijk gemaakt, dat thans de bestaande j lannen definitief kunnen worden uitgewerkt. De vergadering van Dinsdagavond was bedoeld om een uit- spiaak te krijgen omtrent de plaats voor het monument alsmede de machtiging om met den bouw een aanvang te maken. Van de navolgende vereenigingen waieri vertegenwoordigers aanwezig: Middenstandsvereeniging «Helder*,Bond van Gemeente-ambtenaren, Gymn. Ver. Oefening kweekt Kunst, Centrale Post- bond, Kon. Bond van oud-onderofficieren, verder diverse comitéleden. Herdenking van den lieer Bern. Meyer. Alvorens met de besprekingen te be ginnen, herdacht de Voorzitter, Burge meester Driessen, terwijl alle aanwezigen zich van hun zetels verhieven, het over leden bestuurslid, den heer B. W. F. Meyer. De heer Meyer heeft gedurende een aantal jaren het penningmeester schap waargenomen, op een wijze, die boven onzen lof is verheven en waarvoor ons Comité hem hoogst erkentelijk is. Het Bestuur heeft overwogen wat met de door het overlijden ontstane vacature zou moeten geschieden, maar het kwam tot de conclusie, dat, aangezien thans het benoodigde geld bijeen is, voor den penningmeester feitelijk het werk is af- geloopen. De heer Bandsma heeft zich, na 's heeren Meyer's overlijden, met het penningmeesterschap belast en het Be stuur stelt voor dit zoo te laten. De vergadering kan zich hiermede ver eenigen. Hierna worden mededeelingen gedaan omtrent de gelden. Voor den bouw van het monument is thans beschikbaar een ronde som van f 25.000.in verband hiermede is het aanvankelijk ontwerp van den architect P. Kramer iets ver eenvoudigd, zoodat het thans voor dit bedrag kan worden uitgevoerd. De post zegelactie men weet, dat speciale post zegels zijn verkocht, waarvan de toeslag, die geheven werd, ten goede kwam aan diverse vereenigingen bracht op in totaal f 39.000.In overleg met de vier andere vereenigingen, welke hiervan een aandeel ontvingen, werd voor het Comité dit aandeel bepaald op 40°/o, zijnde f 15.000.Ieder van de vier overige vereenigingen ontving f 5.000.—. (De getallen zijn afgerond). Algemeen wordt de plaats waar het monument zal komen, n.1. het grasperk op het Westplein, goedgevonden; ook kan de vergadering er zich mee vereeni gen, dat thans aan den Raad zal worden gevraagd liet monument aldaar te mogen plaatsen. Te zijner tijd zal het dan aan de gemeente worden overgedragen. Naar aanleiding van deze mededeelingen worden verschillende vragen gesteld. Hierdoor kunnen nog de volgende bizon- derheden worden medegedeeld: Met den bouw zal vermoedelijk circa een jaar zijn gemoeid. De voorbereidende werkzaam heden voor het maken van een fundeering enz. vereischen eenige maanden, het gieten van het carillon, dat in den top van het monument zal komen, vereischt zes maan den. Dit carillon zal worden vervaardigd door de eenige Nederlandsche firma, die hiervoor is ingericht, n.1. de firma van Bergen te Midwolda. Hoewel enkele vereenvoudigingen zijn aangebracht in het oorspronkelijk plan, wordt het een zeer behoorlijk monument, waarmede den Helder voor den dag kan komen. Het is 16 M. hoog, behalve de kroon, waarin het carillon zal worden ge plaatst, De heer K a m m a n feliciteert aan het einde der vergadering namens de leden het uitvoerend comité, dat in zijn onver moeide actie om het benoodigde kapitaal bijeen te brengen, is geslaagd en sprak als zijn overtuiging uit, dat ook de bur gerij het zal waardeeren, dat de oprich ting van het monument thans verzekerd is. Wij willen hier onzerzijds nog aan toe voegen, dat ook wij het van belang achten, dat deze zaak zoover is gevorderd. Een monument als dit zal zeker het vieem- delingenbezoek bevorderen. Het Comité heeft heel wat strijd gevoerd tegen andere gemeenten, die natuurlijk gaarne een der gelijk monument wilden bezitten. 1 en- slotte heeft den Helder dien strijd gewon nen, ten rechte, want een Reddingsmonu ment hoort thuis in den Helder, de^ stad van de oude zeerobben van Dorus Rijkers en de zijnen. En wij feliciteeren de bur gerij dan ook van harte niet dit monu ment, welker inrichting nu nog slechts een kwestie is van eenige maanden. W ant met de voorbereidende werkzaamheden zal wel spoedig worden begonnen. EEN GEVAARLIJKE HELLING. Dinsdagmiddag waren eenige kinderen op de helling achter het Postkantoor met een autoped aan het spelen. De attractie is n.1. voor veel kinderen om met een autoped van boven naar beneden te rijden, een zeer gevaarlijke liefhebberij, waar tegen de ouders wel ernstig mogen waar schuwen. l)e twee meisjes, hierboven bedoeld, konden niet tijdig genoeg hun vehikel remmen en botsten met groote snelheid tegen de schutting, die om den tuin van den directeur van het Postkantoor is ge plaatst. Het kleinste meisje, ze stonden met hun tweeën op een autoped, sloeg met haar hoofd tegen de schutting en bleef bewusteloos liggen. Door een amb tenaar van 't Postkantoor, den heer v. d. L die het ongeluk zag aankomen, doch juist te laat kwam om liet te verhinderen, 'werd het meisje naar dr. Bakker ge dragen. vanwaar het later naar haar ouders in de Vroondwarsstraat werd ver voerd om vandaar met een auto naar het Marine-hospitaal te worden gebracht. Eerst 's nachts kwam het kind weer tot bewustzijn. TENTOONSTELLING SPEELTUIN W ERK. Heden en morgen in „Musis Sacrum". Reeds voor 14 dagen zou deze tentoon stelling zijn gehouden de bekende* tra gische gebeurtenis, maakte fiat zij moest worden verdaagd en was oorzaak, dat wij eefst thans hierover kunnen schrijven. De belangstelling was door dit gedwongen uitstel geenszins verflauwd; toen wy Woensdagmiddag te 2 uur in „Musis" arriveerden, was daar een vroolijke menig te verzameld, die, trotseh op het verrichte werk, ernaar hunkerde den bezoeker rond te leiden. Ook waren daar burgemeester Driessen, de wethouders de Boer en van der Vaart, het raadslid Minnes, de heer Maas, directeur der reiniging en voor zitter van de zuster-organisatie van schooi en werktuinen. En de heer van der Hoeven, commissaris van politie, door ambtsbezig heden verhinderd bij de opening tegen woordig te zijn, gaf wat later acte de présence en getuigde daardoor van zijn belangstelling in het speeltuinwerkde heer van der Hoeven is namelijk lid van het uitvoerend comité. Tenslotte was daar nog het eereiid, de heer Hoek. Te 2 uur heette de heer Lücker, voor zitter van het Centraal bestuur, de aan wezigen welkom; hij wees op den groei van het werk, hetgeen door deze tentoon stelling zoo juist wordt gedemonstreerd. De burgemeester opende de tentoon stelling; Zed.achtbare constateerde even eens den vooruitgang in den arbeid, en wees ook op de groote activiteit, welke door de bestuursleden wordt ontwikkeld. Hiervoor en voor de organiseering dezer tentoonstelling bracht de spr. dank. Bij vorige gelegenheden heeft spr. er al op gewezen, dat het speeltuinwerk, voor een gemeente als de onze, zoo belangrijk is; er gaat een groote opvoedende kracht van uit, en vooral ook houdt het de kinde ren van de straat. Eerbied wordt boven dien gekweekt voor de natuur, voor onze stadsparken en plantsoenen en dat dit noodig is, behoeft geen nader betoog. In zijn dankwoord aan den Burgemees ter wees de heer Lücker er nog op, dat een hoekje van de zaal afgestaan is aan de Vereeniging voor School- en Werk tuinen, een zuster-vereeriiging, die naast de Speeltuinvereeniging, haar opvoedend en beschavend werk verricht. Het zijn twee stands, waarmede deze vereeniging voor den dag mag komen. Hiermede was het officieele gedeelte afgeloopen. De mondorgelclub Centrum zette een vroolijken marsch in, de meisjes kwamen met koppen thee, en wij kunnep ons wijden aan de bezichtiging van de verschillende stands. Dit is evenwel niet zoo eenvoudig en een speciale studie is daarvoor onontbeerlijk. Eigenlijk zou er, voor het vele, dat de meisjes deden, een speciale redactrice noodig zyn, om al die inzendingen op haar verdiensten te kunnen beoordeelen. Maar wij bezitten zoo'n redac trice niet en wy willen gaarne de dames gelooven, die ons met trots vertellen, dat dit keurige werk is van een meisje van tien, van zeven, zelfs van vijf, en dat het minutieus en keurig netjes is vervaardigd. Alles wat tentoongesteld is, is te koop natuurlijk, want het doel is stijving der kas Laat ons nu zien wat er alzoo geëxpo- seerd is. De afdeeling Oude Helder is in 't bezit van een kanoclub en deze kano- club is het, die een zeer belangrijken stand in beslag neemt. Een stand namelijk, waar men twee groote, en een iets kleinere kano, en verder een groot aantal modellen tentoongesteld vindt, kanten klaar,opgë- tnigd met volledig zeil en in alle opzichten tip-top in orde. Het is een stand, die ongetwijfeld menig juttershart zal doen opengaan en doen verlangen naar de zee en den wind, die zoo heerlijk die zeilen doet bollen en die zoo snel de kano doet voortschieten door het water. Het is keu rig mooi werk en de kanoclub, die altijd een teveel aan liefhebbers heeft en er dus steeds moet afwijzen, heeft eer van dit werk. Een is er zelfs van papier. Een vjjver met stekeltjes en ook de oude klomp, waarmede onze jonge jaren ver vuld waren, ontbrak niet. De Oude Helder is voorts vertegenwoordigd met dehand- werkafdeeling en de afdeeling plateel- sehilderen. De afdeeling Vischmarkt heeft een stand voor handwerk en houtbewerking, en wij kunnen niet beter doen dan den lezer aanraden er eens een kijkje te nemen, omdat het, zooals wij zeiden, voor een leelc niet doenlijk is dit werk te beoor deelen, maar bovendien omdat er een te veel is aan verscheidenheid, zoodat het onbegonnen werk is u te vertellen wat er te zien is. De afdeeling Tuindorp heeft 3 stands voor haar huisvlijt, timmeren, brei-, pla teel- en handwerk. De afdeeling Centrum is ophetoogen- blik de sterkstezij is op deze tentoon stelling ook het sterkst vertegenwoor digd. Zij heeft vier stands ingericht? waarin zyn ondergebracht het door de kinderen van de handwerk-, zaag- en timmerwerk- en schilderclub vervaardigd werk. Dit laatste, dat schilderwerk name lijk, is iets nieuws en een eerste poging om den kinderen deze huisvlijt te leeren. Het is grootendeels vervaardigd op tri plex- en ander hout en er zijn alleraar digste werkjes bij. De heele kleintjes, die nog niet met het penseel kunnen omgaan, plakken de figuurtjes van ge kleurd papier. Deze afdeeling heeft een aparten stand vervaardigd, die zoodanig is, dat men er niet langs loopt, maartot vlak bij de voorwerpen kan komen. De vereeniging van School- en Werk tuinen heeft, zooals we zeiden, twee stands. De eene is meer zakelijk; hier vindt men een groote kaart van Nederland, waarop zijn aangegeven de plaatsen, waar derge lijke scholen bestaan (50 in ons land). Voornamelijk in Noord-en Zuid-Holland; Zooals bekend is het dorp gelegen bij Nieuwe Sluis, waar van rijkswege pl.m. 65 H.A. grond voor dit doel beschikbaar is gesteld, alsmede de noodige barakken en een landbouwschuur voor huisvesting en werkplaats. De jongelui wor den daar voor verschillende beroepen als landbouwer, tuinder en bouwvakarbeider opgeleid, om na de opleiding werk te zoeken in andere landen. Een groep kezig met het verspreiden van grond. Zoolang de benoodigde landbouw machines nog niet zijn aangekomen, wordt nog eenvoudig landbouwwerk verricht. In de meubelmakerij, welke is gevestigd in een in de nabijheid staande landbouwschuur. Dit is de eerste werkplaats van dien aard; daar zooals van zelf spreekt thans nog veel voorbereidend werk gedaan moet worden. den Haag bezit er 9, Amsterdam ook een drietal. Vermeldenswaard is, dat in een reclamefolder, door het bestuur uitge geven, een afbeelding is opgenomen van den Helderschen tuin. Men vindt hier voorts brochures en boekjes, plattegrond- jes, een portret van Fröbel, den beken den opvoeder en ontwerper der eerste speeltuinen, een model van een speeltuin. De tweede stand is voor het publiek interessanter; midden in de zaal bevindt zich een model plantsoen. Juister gezegd twee modellen. Het eene is het ideale, het plantsoen, zooals het er behoort uit te zien. Het andere is het verwaarloosde, vol met vuil, papiersnippers, steenen, de banken zijn omgeworpen, de bladeren geknakt, kortom, men krijgt een beeld hoe het niet behoort te zijn. De minimum contributie voor deze vereeniging (dat is de vereeniging voor speel-en werktuinen) bedraagt 50 cent per jaar; de kinderen betalen, voor elke week, die zij in den tuin werken, 5 cent contributie. Hier voor krijgen zij zaden gratis en mogen zij alles meenemen, wat zij op deze wijze kweeken aan fruit, groenten en bloemen. De tentoonstelling is open heden en morgen van 2—10 uur. VERKEERSREGELING VOETGANGERS. De Commissaris van Politie vestigt de aandacht van voetgangers op enkele ver- keersvoorschriften, opgenomen in de on langs in werking getreden Algemeene Po litieverordening dezer gemeente, welke met de veiligheid zoowel van voetgangers als van de overige weggebruikers ten nauwste verband houden. In art. 69 is aan voetgangers de ver plichting opgelegd om waar voetwegen (trottoirs, voetstraten en andere uitslui tend voor voetgangers bestemde gedeelten van wegen) aanwezig zijn, hiervan gebruik te maken, tenzij de noodzakelijkheid an ders gebiedt. Art. 70 verbiedt aan voetgangers het onnoodig stilstaan op bruggen, op hoekeu van straten en op een zoodanige plaats of een zoodanige wijze, dat daardoor de vrij heid of de veiligheid van het verkeer zou kunnen worden belemmerd of in gevaar gebracht. Voetgangers worden verzocht met vo renstaande bepalingen rekening te hou den, om te voorkomen dat de Politie te gen hen zou moeten optreden. MORTADO, DE LEVENDE WONDERFONTEIN. Zaterdag en Zondag in Casino. Is het mogelijk, dat een mensch kan blijven leven met doorboorde handen en voeten? Dat hij een groote hoeveelheid water kan verzwelgen, en die, bij wijze van fontein, door deze openingen naar buiten kan brengen? Neen, zal de lezer zeggen, dat bestaat niet, dat moet op een truc berusten. Maar dan kunnen wij daarop antwoorden, dat de heer Mortado, die Zaterdag en Zondag in Casino demon straties geeft, inderdaad dit, overigens vrij twyfelachtig.voorrecht bezit en zonder trucs werkt. De geschiedenis, van dezen man is interessant en alle pogingen, door doktoren gedaan om de openingen (die het gevolg zijn van opgedane verwondin gen) te doen sluiten, faalden. De heer Mortado, was op de Beurs van de Dames kroniek, pas gehouden in het R. A. I.- gebouw te Amsterdam.de groote attractie; 50.000 bezoekers hebben in stomme ver bazing gestaard naar dit fenomeen, dat een waterstraal spuit uit de palmen zijner handen en voeten. Niet minder dan 3000 L. water kan Mortado aldus omhoog brengen en de bezoeker kan zich ervan overtuigen, dat geen enkele truc wordt toegepast. De voorstellingen zijn doorloopend, Zaterdag- en Zondagmiddag en tegen den lagen prijs van slechtslöcenttoegankelijk. Het spreekt wel vanzelf, dat heel Den Helder dit wonder wil zien. De lieer Mortado was in den wereldoorlog van 1914—1918 officier en dus iemand, die een naam heeft op te houden. Het Amster- damsche publiek van de Dameskroniek- beurs was verbaasd, zeiden we, en het Heldersche publiek zal dat ook zijn, daar aan valt niet te twijfelen. Maandagnacht werd de reclamestok, welke bevestigd was aan een kappers winkel aan de Sluisdijkstraat, daarvan af gerukt. Auto-ongeval Zaterdagmiddag werden door onze re cherche de beide alhier woonachtige da ders van den dezer dagen gepleegden auto-diefstal aangehouden. In den avond werden zij op transport gesteld naar Alk maar, teneinde in het Huis van Bewaring te worden ingesloten. Een vechtpartij. Na het sluiten der café's ontstond er een vechtpartij op den Kanaalweg. Een der omstanders, die de vechtenden wilde scheiden, werd daarbij met een mes ge stoken. Hii werd aan zijn linkerarm niet ernstig verwond, terwijl zyn kleeding op verschillende plaatsen was doorgesneden. De messensleker, die onder drankin vloed verkeerde, werd aangehouden en aan het Hoofdbureau van Politie in bewa ring gesteld. Aangehouden. Maandagmiddag reed een kleine luxe auto in de langs den Middenweg loopende sloot. Met behulp van een kraanwagen van den garagehouder Nelis alhier werd de auto weer op den weg gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een botsing. Te omstreeks 6 uur nam. reden op den hoek JulianaparkGravenstraat 2 perso nen-auto's tegen elkander aan, waardoor beide auto's werden beschadigd. De aan rijding werd veroorzaakt doordat de be stuurders elkander te iaat- opmerkten. Er hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats. Buitenlandsch Overzicht pag. 1 Feuilleton1 Radio-programma2 Van links en rechts2 Vijf jongens gewond bij een ont ploffing te Rotterdam2 Mishandeling te Oss. Jour- nalist en persfotograaf aangeval- fe"2 De verdachte van den doodslag te Someren is vrijgesproken 2 China en de Nederlandsche in dustrie. Biedt het Chineesche rijk perspectieven aan de Neder landsche industrie 1 De rechtspraak Onnes v. Nijen- rode. Incidenten bij het ver hoor van een der rechercheurs 6 In een maand tijds 100.000 werk- loozen minder in Engeland 7 Vragen van mevr. PothuisSmit over de oud-gepensionneerden 7 Rede van dr. Colijn bij de instal latie van het werkfonds 1934 7 De katholieke pers in Duitsch- land overbodig. Een belang rijke rechterlijke beslissing 7 Bij het neerstorten van een vlieg tuig is de Fransche schout bij nacht Martin omgekomen 7 De rechtspersoonlijkheid is aan den bond van M.M.P. ontnomen Omtrek-nieuws Marktberichten Marineberichten Sportnieuws 5 6 8 8 8 Dagelijks „Witte Bioscoop", (7.30 uu~): Dagelijks „Tivoli-Theater"(7 uur): Donderdag 5 April. Lezing Jongeren Vredesactie. Marine Bondsgebouw, 8 uur. Amusementsavond M.U.L.O.-vereeniging. Casino, 8 uur. Expositie Speeltuinvereeniging. „Musis". 2 tot 10 uur. Ook Vrijdag. Vrijdag 6 April. Amusementsavond M.11 .L.O.-vereeniging Casino. 8 uur. Openbare Psychometrische seance, boven zaal café Centraal, Kanaalweg, 8.30 u. Zaterdag 7 April. Demonstratie Capt. Mortado „De levende wonderfontein'Casino, van 2x/z uur en van 711 uur. Zondag 8 April. Soirée Speeltuinvereeniging Den Helder. Musis, 8 uur. WINKEL-DIEVEGGES GEARRESTEERD. Dinsdagavond heeft de Heldersche po litie een goeden slag geslagen door twee winkel-dievegges te betrappen en te ar resteeren. Bij een huiszoeking werden groote hoe veelheden goederen aangetroffen, waar schijnlijk was dit alles gestolen. De Commissaris van Politie verzoekt winkeliers, die de laatste weken goede ren uit hun winkel vermist hebben, zich onverwijld aan het Hoofdbureau aan de Prins Hendriklaan te vervoegen, ten einde te kunnen constateeren of er onder de in beslag genomen goederen ook de hunne bevinden. DANKBETUIGING CRISIS-COMITÉ. Naar aanleiding van de door den heer P. van Twisk, alhier, ten bate van de af deeling Den Helder van het Nationaal Crisiscomité gegeven bioscoop-voorstel ling, is het voor het bestuur van genoem de afdeeling een behoefte om langs dezen weg. zijn hartelijken dank te betuigen voor deze mooie geste, waardoor weder om een flink bedrag kan worden aange wend ten behoeve van de zeer velen, die thans hulp dringend noodig hebben. „PAMIR", HET LAATSTE ZEESCHIP. En de film „Wind en water". Men herinnert zich de vertooning van de beide zoo interessante films, welker titels wij hierboven afschreven Doordat destijds, bij de eerste voorstelling, velen teleurgesteld moesten worden, besloot de exploitant ze nogmaals te vertoonen Woensdag 11 d zer zullen ze in „Musis Sacrum" wederom worden gedraaid. „Patnir, het laatste zeilschip" is de be roemde film van Heinrich Hausei, dis daarin een beeld geeft van de interes sante reis, welk;- hij met dit zeilschip heeft gemaakt. Er is over deze zeereis ook een hoek door Hauser geschreven. De film geeft in een reeks van levende beelden een volledig beeld van liet leven aan boord; tot in alle onderdeden nidken wy de reis mede en er zijn spannend* momenten als de „Pamir" in een stom terechtkomt. De tweede film, „Wind en Water", betreft de zeilsport; zy is opge nomen door dr. Manfred Curry; beide films worden ingeleid door den heer J. H. Coolhaas, leeraar zeevaartkunde Kon. Instituut alhier. Voor bizonderheden betreffend! kaart verkoop enz. verwijzen wij naar de adver tentie in dit nummer.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9