«KIDPE PRIJZEN Manheim's TIVOLI DE GEHEIMEN UIT HET HUIS VAN MADAME BLANCHE «RADIO KAMPIOEN ZAAL 30 0ALC0N 50 I KEGELCONCOURS Vereenifling Pensioenbejang. Alggmeene Ledenvergadering BINNENLAND Advertentiën. Mej. JOH. OPDIEN Nutsspaarhank HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG >0 APRIL 1934. 3 Botsing met inlanders op Nieuw-Guinea. Ontwikkeling en ontspanning van werkloozen. Herziening van den werkloozensteun Teehregeling voor het rundvee. Luchtbescherming. De Postvluchten van en naar Indië. ONGELUK. Burgerlijke Stand Jacoba Pietemella Johanna Wijnbeek. J Luthersche Zangvereeniging in Piano-Leerares Singel 71 Waarschuwing. MOORMAN EXPRESS A.s. Woensdag en Donderdag naar Amsterdam en Haarlem. ELECTRO BEZEM G0EDK00PEN WINKEL, KONINGSTRAAT Cocosloopers per el 0.29 Cocostapijt 70 c m. breed per el 0.49 Cocostapijt 100 c.m. breed per el 0.75 Cocosmatien O.S9 Ruige Cocosmatten 0.99 6-els China Matten 0.26 9-els 0.79 12-els O.S9 16-els 0.99 Vloerzeil 183 c.m. breed per el 0.39 Prima Vloerzeil 183 c.m. breed per el 0.85 Krommenie Linoleum 183 c.m. breed per el Ï.IO Eiken Bloemtafels 0.75 Hooge eiken Bloemtatels 0.95 Eiken Theemeubels 6.90 Eiken Dressoirs 1G.9Q 4 Stoelen met 2 Fauteuils, be kleed met prima moquette 18.90 VOORJAAR! Vakcursus Broodbakkersgezellen Bijna 8000 ingezetenen te Den Helder sparen reeds bij de HEDEN, WOENSDAG en DONDERDAG, EEN ZEER MOOI POPULAIR PROGRAMMA 19 dooder». In de wildernissen van Nieuw-Gui- nea heeft een gevecht plaats gehad tusschen inboorlingen en een politie macht, waarbij 19 inlanders werden gedood en 17 gewond; ook drie in- landsche politie-beambten werden door pijlen gewond. Pe politie was op zoek naar drie in landers, die een opzichter in het district Karminantina hadden vermoord. De in boorlingen hadden zich verschanst en pas na een gevecht van 6 uren jonden zj) overmeesterd worden. Het hierover uitgegeven officieele rap port vermeldt, dat thans alles kalm is en dat de inboorlingen naar hun dorpen zijn teruggekeerd. Het desbetreffende district staat nog niet onder het beheer der regeering en de inlanders zijn hier erg oorlogszuchtig. Geleidelijk zal hier de onderwerping ge schieden. MOORD EN ZELFMOORD TE SOERABAJA. Een Chinees schiet een Euro- pean dood en pleegt zelfmoord. Een jonge Chinees, Y. T. K., assistent boekhouder te Malang, die in een pen sion in Embong Kemiri te Soerabaja logeerde, heeft den heer Schouten, een monteur van de firma Akiz, doodgescho ten en daarna zelfmoord gepleegd. De oorzaak van dit drama is gelegen in in menging in de persoonlijke zaken van den moordenaar, die een Cbineesch meisje onheusch bejegende ALGEMEEN UNIFORM VERBOND IN BELGIË? Als gevolg van de hand over hand toe nemende terreur-actie van politieke par tijen in België wordt een algemeen uni- formverbod overwogen. HET BEZOEK AAN HET GRAF VAN KONINGIN EMM De rouwversiering in de Nieuwe Kerk te Delft is door ongeveer 50.000 personen bezichtigd. KAMPEEREN TE HUIZEN STRAFBAAR. De Hooge Raad heeft beslist, dat kam peeren te Huizen zonder toestemming strafbaar is. VLAGGEN VAN GEMEENTE- GEBOUWEN BIJ FEESTELIJKE GELEGENHEDEN. De vüaggenkwestïe in de ge meente Idaardcradeei. vragen van het Tweede Kamerlid Kortenliorst> 1. Heeft de minister kennis genomen van het bericht in de dagbladen, dat bij gelegenheid van de inhuldiging van den burgemeester der gemeente Idaardera- deel, de Nederlandsche vlag, nadat deze eerst van het gemeentehius te Grouw was uitgestoken, weder werd ingehaald, omdat de gemeenteraad, welke in meer derheid socialistisch is, besloten zou heb ben het vertoon en der Nederlandsche vlag van de openbare gemeentegebouwen bij feestelijke gelegenheid achterwege te laten? 2 Zou de minister, indien dat bericht waarheid bevat, willen mededeelen, welk standpunt de regeering tegenover ge meentebesturen, die dergelijke voor het nationaal gevoel grievende besluiten ne men en deze tot uitvoering brengen, in neemt, en wat de regeering tegen herha ling ervan denkt te doen? heeft de minister van binnenlandsche zaken het volgende geantwoord: 1. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord. Daarbij worde aangeteekend, dat het voorstel om niet te vlaggen in de gemeente Idaarderadeel, in 1931 aange nomen, niet is uitgegaan van de sociaal democratische reedsleden, zooals de vraag kan doen vermoeden, doch van een an dere partij, die tot het voorstel overging om te voorkomen, dat men zou besluiten, op den lsten Mei van gemeentewege te vlaggen. 2. De regeering meent, dat dergelijke besluiten, vooral in tijden, waarin gezags- handhaving een eerste eisch moet worden genoemd, zijn te beschouwen als aantas ting van de Rijkseenheid, waarvan de nationale vlag een symbool is, en dus on toelaatbaar zijn. Dit brengt mede, dat zoo noodig van het schorsings- en ver- nietingsrecht dient te worden gebruik gemaakt. DE A.V.R.O. IN 1933. Het jaarverslag van de A.V.R.O. over 1933 vermeldt o.a. een ledental van 200.000, die f 752.060 bijdroegen. Het saldo dei- middelen is ruim 2 millioen. Een zeer gunstige stand van zaken; zoo heeft be voordeeld het bedrijfsoverschot f 475.000 bedragen, terwijl f 200.000 geraamd was. De samenwerking met den Radio-Raad, 'net den Radio-Omroep Contröle-Commis- sje en met de Algemeen Programma- Oommissie was van aangenamen aard, terwijl het instituut, dat bekend staat als de »radio-censuur«, aan de A.V.R.O. geen moeilijkheden bezorgde. Zelden of nooit werden uitzendingen van de A.V.R.O. afgekeurd, terwijl ook anderszins de goede verhouding door geen incident werd ver stoort. In totaal zijn 200 personen bij de Avro tn dienst. DE BLOEMBOLLENSANEERING. Naar aanleiding van het bericht, dat in de algemeene vergadering der Ned. Idoembollenk weekerscentrale warme hul de is gebracht aan den minister van oeconomische zaken voor de genomen saneeringsmaatregelen en aan het bestuur der Centrale voor de uitvoering, bevat het Weekblad voor Bloembollencultuur een redactioneel artikel, waarin betoogd wordt, dat men daarin niet een uitspraak van het bloembollenbedrijf mag zien. Het blad wijst op de vele gebreken zoowel van de in Den Haag ontworpen maatregelen als van de wijze waarop deze zijn uitgevoerd, met als gevolg: ontdui king op groote schaal, moeilijke of on mogelijke controle, gemodder en geschip per, stijgende onvoldaanheid. KAAS- EN BOTERCONTROLE IN NOORD-HOLLAND. Vrijdag is te Alkmaar de ledenver gadering gehouden van het kaascontrole- station Noord-Holland, onder voorzitter schap van den heer G. Nobel. Het ledental bedraagt thans 478, n.1. 73^ kaas- en boterfabrieken, 17 kaasfa- brieken en 388 zelfkazende boeren. Mede gedeeld werd, dat de bij ministerieele beschikking van 5 Januari ingestelde riiksvoorschriften zoodanig zjjn gewijzigd, dat het zoogenaamd prepareeren van de kaas thans is verboden. Het bestuurslid de heer J. N. van Baar, Beemster, werd herkozen. De exploitatie rekening over 1933 werd in ontvangst en uitgave vastgesteld op een bedrag van f 52.551.66, batig saldo f 8.928.98. Van dit batig saldo zal f7.202.96 aan de leden worden gerestitueerd, zijnde 20 pot. van de over 1933 geheven contributie. De rest, groot f 1.726.02 zal gebruikt worden voor de nieuwe rekening. Verhooging van den post „subsidie aan gemeentebesturen" te verwachten. Bij de behandeling van de begrooting van het departement van sociale zaken bij de Staten-Generaal werd er de aan dacht van den minister van sociale zaken op gevestigd, dat het bedrag van f 200.000, dat voor 1934 was uitgetrokken voor ont wikkeling en ontspanning van werkloo zen, naar alle waarschijnlijkheid niet voldoende zou zijn om de gemeentebestu ren in staat te stellen, het noodige op dit gebied te verrichten. De minister heeft bij die gelegenheid medegedeeld, dat wanneer op grond van de ingediende aanvragen kon worden opgemaakt, dat het uitgetrokken bedrag niet voldoende zou zijn, de mogelijkheid niet was buiten gesloten, dat een verhoogd crediet zou worden aangevraagd. Het blad verneemt thans, dat nu het departement van sociale zaken een inzicht heeft gekregen in hetgeen de gemeente besturen in 1934 ten behoeve van ont wikkeling en ontspanning van werkloozen zullen noodig hebben, het in het voor nemen van den minister van sociale zaken ligt, zeer binnenkort verhooging van den post met f 250.000 aan te vragen, zoodat op het desbetreffende artikel f 450.000 beschikbaar za! zijn. De aanvragen van de gemeentebesturen zullen thans spoedig worden afgehandeld. Wegens financieelen nood van rijk en gemeenten. Naar de N. Rott. Ct. verneemt beeft de minister van sociale zaken de colleges Van B. en W. van de vier groote gemeenten uitgenoodigd tot een conferentie met de betrokken wethouders over het vraagstuk van herziening van de steunregeling, in verband met den financieelen toestand van Rijk en gemeenten. Deze bespreking zal plaats hebben op Vrijdag a.s. Ten einde een zoo ruim mogelijke ge legenheid tot selectie aan de veehouders te bieden, zullen de identiteitsbewijzen van vaarskalveren tot 1 Januari 1935 in gewisseld kunnen worden tegen die van andere vaarskalveren. Ten aanzien van de inwisselbaarheid van de identieteitsbewijzen der stierkal veren is het volgende bepaald Veehouders aan wie in totaal 5 of minder kalveren zijn toegewezen, kunnen tot 1 Januari 1935 het identiteitsbewijs van één stierkalf omruilen tegen dat van een stier- of een vaarskalf, terwijl bij een totale toewijzing van 6 of meer kalveren, de identieteitsbewijzen van tweestierkal veren kunnen worden verwisseld tegen die van stier- of vaarskalveren. Deze inwisselbaarheid is niet van kracht voor de geregistreerde stierkalveren. Mestvergunnlngen. Teneinde te voorkomen, dat door het verstrekken van mestvergunningen een grooter aantal kalveren zal worden aan gehouden dan op grond van de teelt regeling in de bedoeling ligt, zullen deze vergunningen door de Gewestelijke Rund veecentrales uitsluitend worden afgegeven in gevallen, waarin het vaststaat, dat de kalveren als z.g. «zoetemelkskalveren* worden vetgemaakt. De mestvergunnin gen zullen uitsluitend worden afgegeven ten behoeve van pasgeboren kalveren en zullen een geldigheidsduur hebben vnn uiterlijk drie maanden. Ten overvloede zal aan de houders dezer vergunningen de verplichting worden opgelegd de ver gunning acht dagen na verkoop van het kalf wederom in te leveren. De mestver gunningen zullen verkrijgbaar zijn tegen betaling van 25 cents- (H.bl.) Een oefening in de provencie Overijsel op initiatief van en met medewerking van alle gemeenten. Naar de N. R. C'rt verneemt zal op Woensdag 12 September a.s. in de pro vincie Overijsel onder leiding van den commissaris der Koningin, een groote oefening in de luchtbescherming worden gehouden, waartoe de gemeenten in die provincie, welke alle haar organisatie hebben voltooid, zullen medewerken. De oefening zal gecombineerd worden met een in de luchtverdediging. Ook werkt een gedeelte der Geldersche gemeenten mede. „VOLKSONDERWIJS" EN GRATIS RIJWIELPLAATJES. Het Hoofdbestuur van „Volksonder wijs", in 't bijzonder den laatsten tijd er varende, hoe voor vele in groote finan- cieele moeilijkheden verkeerende ouders, die door de groote afstanden, waarop hun woningen van de door hun kinderen te bezoeken school gelegen zijn, genoopt zjjn een rijwiel aan te schaffen, ook op dat er op deze wijze gelegenheid wordt verkregen toch zoo gezamenlijk den mid dagmaaltijd te gebruiken, heeft tot den Minister van Financiën het verzoek ge richt te willen bevorderen dat aan leer lingen, zoowel van openbare als bijzon dere scholen, die per fiets naar school gaan en wier woning op minstens drie kilometer van de school verwijderd is cn voorzoover de ouders (verzorgers) niet in de Rijksinkomstenbelasting aangesla gen zijn gratis rijwielplaatjes worden verstrekt; deze plaatjes zijn dan uitsluitend geldig buiten de vacantietijden en gedu rende eiken schooldag binnen het tijds verloop van één uur voor en na den schooltijd, op de wegen, die gerekend worden gelegen te zijn tusschen de wo ning der betrokken leerlingen en de door hen bezochte school. NEDERLANDSCH-TSJECHISCHE HANDELSOVEREENKOMST. De besprekingen over de handelsbetrek kingen tusschen Nederland en Tsjecho- Slowakije hebben een gunstig verloop ge had. Een overeenkomst, welke 1 Mei in werking treedt, is geformuleerd. AMSTERDAM OFFERT HET CRISIS- COMITE. Bijna twintig duizend gulden. Na den ochtendregen brak Zaterdag de zon door, kostelijk weer nu voor de crisis collecte. In het oude gebouw van de Nederland sche Handel-Maatschappij begon men ai in den vooravond met tellen. Eerst een uur na middernacht was men zoover, dat het eindbedrag op ruim 19.500 gefixeerd kon worden. (Hbld.j. De Rijstvogel vertrok 9 April van Bag dad en landde denzelfden dag te Djask. De IJsvogel vertrok 9 April van Djask en landde denzelfden dag te Bagdad. Schetsje door J. Brouwer. Met voorzichtige dribbelpasjes liep oud moedertje door de Koningstraat. Haar karbiesje had ze krampachtig vast in de rechterhand, de groote ouderwetsche pa- rapluie in de linker. Zorgvuldig manoeu vreerde ze door de volte van den Zater dagavond, en wrong haar klein, onooglijk lichaampje tusschen menschen, kinder wagens, fietsen en auto's door. Ze moest in de Palmstraat zijn, waar Fie, haar dochter, met haar man woonde. Ze waren nog niet lang getrouwd en had den moeder nou dezer dagen met 't eerste kleinkind verrast. Woensdagmiddag was d'r een boodschap gekomen ,,of de juf frouw dadelijk komen wou". Ze was subiet op weg gegaan zelf woonde ze heele- maal in het Tuindorp sinds den dood van haar man, dus dat was voor oude beenen een heel eind. Teunis Fie d'r man was net van zijn werk gekomen; lui was timmermansknecht en ze hadden nog een heel poosje naar hem loopen zoeken, want hij was op karwei, maar lui was zoowat tegelijk met moeder aangekomen. Die Teunis was toch zoo zenuwachtig geweest; ze had geen raad met hem ge weten. Hij liep als maar heen en weer, meer uit den weg dan er in, en had nog niet eens aan de vroedvrouw gedacht. „Gauw jongen", had moeder gecomman deerd, „loop als de maan en vraag of de juffrouw dalijk komt". En Teunis had geloopen, als een haas, naar de juffrouw d'r woning. Ge lukkig, ze was thuis geweest. Moeder was alvast met de praeparatieven begon nen. Ze zette alles klaar, kreeg linnengoed en wat er zoo al meer noodig was. „Hm", zei de juffrouw, toen ze kwam, „zal nog wel een uurtje duren". En ze wachtte. Enfin, 't ging best. Een wolk van een dochter werd het, regelier een wolk. En de bevalling verliep vlot. Zoo gezond as die Fie ook was! 't Was een dikkerd van een meid; wel acht pond woog ze! En schreeuwen dat ze kon! Merakel! Opoe vond het wat fijn: krijgen ze sterke longen van! Wie er eigenlijk het blijdst aan toe was: moeder Fie, die stil en bleek in de kussens lag, de jonge timmerman, die allerakeligst on handig dee of de pas gepromoveerde grootmoeder, viel moeilijk te zeggen. Toen Zaterdagmorgen opoe weer thuis kwam in d'r eigen woning Fie had nou verder flinke hulp van een buurvrouw keek ze d'r oude portenionnaie eens na. M at eieren en andere versterkende kost moest er af, dat spreekt vanzelf; 't zat er bü opoe wel niet zoo dik aan, ze had wat ouderdomsrente en scharrelde er hier en daar nog wel wat bij, maar och, een oud mensch als zij heeft niet meer zulke be hoeftes, nietwaar? en hier was het voor Fie, die had het op het oogenblik meer noodig dan zjj zelf. Ze kookte een lekker soepje, want ze maggen van opoe zeggen wat ze willen, maar koken, dat ze kan! merakels! heel wat mevrouwen zijn d'r, die dat zouden kunnen getuigen. En dan een stuk of wat eieren, dee ze in een zakje. Ze waren nogal goedkoop tegen woordig. maar de eerste dagen zou Teunis z'n verdiensten dubbel en' dwars noodig hebben. Want er kwam nou van alles kijken, mensch, mensch, wat bracht zoo iets een drukte mee! Gelukkig dat opoe nog een spaarbankboekje had, nou kon ze zoo af en toe Fie eens wat toestoppen. Enfin, ze zou het gauw even brengen; 't was wel lastig loopen en dan zoo'n eind, van 't eene einde der stad naar 't andere. Maar 't was voor Fie. Al vroeg was ze op stap gegaan; de soep had ze in een melkkoker gedaan en zoo in d'r oude karbiesje gezet. De eiers lagen er naast. Van tijd tot tijd keek ze er eens in, want 't was voorzichtig loopen natuurlijk. Dan had ze verder nog een paar flesschen melk gekocht en een rol letje beschuit, een half pondje suiker en daar zou ze straks een lekker papje van maken, zoo'n echt kraamvrouwenpapje. Och, och, w*at was die Fie blij geweest! Wat had ze zich gewichtig gevoeld als aanstaand moedertje! En later, toen 't kind er was, en Fie een beetje bekomen was, was 't nog veel erger, ,,'t Lijkent wel of je een groothertogin bent, kind!" had moeder gezegd, met een knipoogje naar Teunis. Fie had er niet op geantwoord, maar ze had geglimlacht, en 't was nou compleet of d'r een zonnestraal over haar gezicht was gegaan, zoo'n rare uitdrukking was d'r op geweest. Ja, Fie had altijd erg van kinderen gehouden, en dat het nou een meisje was, kwam ook zoo met haar ge voelens overeen. Zij herinnerde zich nog hoe blij ze zelf met haar eerstgeborene was geweest, Frans. Nou zat-ie ver weg, in Amerika! 'n Beetje wilde haren, maar overigens een beste jongen. Verdiende ge regeld en goed en stuurde van tijd tot tijd wat over. En wat was d'r goeie, beste man in zijn schik geweest! Tranen had-ie in zijn oogen gehad en als maar had hij ge roepen: „Fie" haar dochter was naar haar genoemd „Fie, ik ben toch zoo blij!" Och ja, waar was die tijd gebleven! Frans was nou al zevenendertig. Haar man al twaalf jaar dood, van den stei ger gevallen, hartstikke dood. En Fie was nu vijfentwintig! Een nakomertje. En het was bij deze twee gebleven. Ze had er wel graag een paar meer gehad, maar je kan zooiets niet dwingen, hè, 't was Gods wil geweest. En van de twee, die ze had, be leefde ze over 't algemeen pleizier. Ook Teunis was een oppassende jongen en in den zomer had-ie geregeld werk. In de wintermaanden nou ja, moesten ze wel eens scharrelen en Fie had er nog wel eens wat werkhuizen bij gehad. Maar dat was vanzelf de laatste tijd ook over. Maar ze zouden wel weer zien, hè? Onzelieve heer zou helpen." Och, och, die Fie toch! IVat was ze blij! Nou was d'r ook wel kans op een stam houder, reken maar! Zoo langzamerhand was ze in de drukte van de stad geraakt. Nu werd 't oppassen en uitkijken. Vooral dat Koningsplein was een gevaarlijk punt, ze had eigenlijk be ter den Polderweg kunnen loopen en dan zoo de Spoorstraat in. Enfin, niks aan te doen. Maar al die drukte maakte een mensch wel zenuwachtig! Gelukkig, nog vijf stappen.nog vier, nog één. en ze was de Prins Hendrik laan over en veilig op het trottoir van de Koningstraat. Ze moest eigenlijk maar straks de Koningdwarsstraat inslaan, dan kon ze zoo in de Palmstraat komen en hoefde ze heel die drukke straten niet door. Dom van d'r om niet meteen maar over te steken, maar ja, ze moest hier toch ook rechts houden, hè? Dan zou ze bij de school maar oversteken. Toen ze bij de school was aangekomen, en daar recht de straat wilde oversteken, kwam van de richting Spoorstraat een auto. Uit de Koningdwarsstraat kwam ook een auto, zoo'n groote, met aanhangwa gen, en een paar fietsers waren er van den kant van 't Koningsplein. Een sinaas appelschil lag op de straat en in haar angst zag ze die niet.... een gil, een op hooping van menschen, een razend getoe ter van de auto's, een politie-agent, en, klein en nietig, lag öp de straat oud moe dertje In de school droegen ze d'r binnen. Ze zei niets; lag met gesloten oogen, bewus teloos. Haar karbiesje, dat droop van de soep en de melk en de eieren, hield ze krampachtig in de hand. Dat konden ze maar niet loskrijgen. Ze leefde nog toen ze 't Lidw ina-zieken- huis werd binnengedragen, maar minne tjes. Op vragen reageerde ze niet. 't Was een dubbele beenfractuur en inwendige verbloeding. De doktoren haalden de schouders op en gaven een morfinespuitje. Eenmaal hoorde een zuster haar fluiste ren: „Fie, 'k mot naar Fie". 's Avonds stierf ze. D'r kwam een pracht-advertentie in de Heldersche Courant. En drie dagen na het ongeluk trok Teunis, haar schoonzoon, in z'n trouwpak naar 't Tuindorp, waar ze zielig lag in d'r woninkje, onder 't witte laken, om haar te begraven, 't Was een effectief fijne begrafenis geweest, heele- maal met auto's, met die nieuwe vereeni- ging. Keurig en goedkoop, hoor! Gelukkig, opoe was in een fondsje ge weest, en zoo kwam er nog een heeleboel terecht van Fie d'r spaarduitjes. Een mooi lijk was het geweest, vertelde Teunis, toen hij thuiskwam en aan Fie verslag deê van de begrafenis. Maar al te veel mocht-ie niet vertellen, dat was voor zoo'n jong moedertje niet goed, zei de juf frouw. Maar ik heb van de buurvrouw nog meer bizonderheden gehoord. Als een engel had ze d'r gelegen, opoe, en je zou gezegd hebben, dat ze sliep. En mooi dat die dominé gesproken had, mensch, daar wier je nou compleet koud van! Waar haalt-ie het allemaal vandaan? 't Karrebiesje wras heelemaal verinne- weerd, 't droop van de eierstruif en de melk. Eén ei was er, verwonderlijk ge noeg, heel gebleven. Dat heeft Fie toen maar opgesmikkeld, 't was zonde om het weg te doen, zegt u nou zelfl van Den Helder van 7 en 9 April. BEVALLEN: L. P. v. Meizen—v. d. Nieuwengiessen, d. A. de Vries—Pru- niGr z. OVERLEDEN: J. A. Rensmaag—van Straten, 65 j. J. Groot, 3 mnd. J. Smit, 38 j. J. P. J. Wijnbeek, 23 j. Wed. A. Bellis, 75 j. Verloofd: TINY G0VERS en K. W. M. BRANTJES, 2e Luitenant der Artillerie. Den Helder, Middenweg 138, Q „Casino", 8 April 1984. Soesterberg, Getrouwd: Mr. J. MULDER, Advocaat en Procureur, en H1LDA S. SNIJDER, die, mede namens wederzijd- sche Familie, hartelijk dank zeggen voor de ontvangen geluk- wenschen. Dinsdag 10 April 1934. Den Helder, Weststraat 39. Heden overleed na een I kortstondig lijden, onze J geliefde Dochter, Zuster B en Behuwdzuster, Mej. in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar. Den Helder, 8 April 1934. Dahliastraat 50. D. WIJNBEEK M. J. WIJNBEEK- van Vliet, M. GIEZEN- wljnbeek, J. A. GIEZEN, N. WIJNBEEK. H. WIJNBEEK P. I. WIJNBEEK. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben van uit het sterfhuis op Woens dag 11 April, nam. 1 uur, op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Hedenavond GEEN repetitie Uitgesteld tot morgenavond Het Bestuur. Tengevolge van het Kegel concours, dat gedurende deze week in het Kegelhuis wordt gehouden, komen de gebruike lijke dansavonden te ver vallen. SPORTVRIENDEN Allen die wenschen mede te werken tot oprichting eener Voet- balvereeniging worden uitgenoo digd Woensdagavond 8.15 u. in het Geheelonthouders Hotel Spoorgracht bijeen te komen. Het Voorloopig Bestuur. Het voorloopig Comité „Grafsteen wijlen ARIE D. VAN DE WEG", roept belangstellenden op tot bijwoning van een VERGADERING op DONDERDAG 12 APRIL 's avonds 9 uur in de zaal v. WEELDE, Koningsplein Soera- baya. bericht U hiermede, dat zij de lessen heeft overgenomen van Mw. ZWART-v. d. BRUGGEN Heeft nog eenige uren be schikbaar. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij mijn 25-jarig jubileum als ver pleegster zeg ik hierbij allen hartelijk dank Zr. VERMEULEN, Dir. Huize ,,'t Rusthuis" Dijkje 21-23, Den Helder De Heer en Mevrouw ELFFERICH-Haakman bedanken langs dezen wgg allen voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 't Loo (Apeldoorn) DANKBETUIGING De Fam. TIÖOHELA.AR betuigt haar hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling op 27 Maart j.I. Juüanadorp, April 1934. Geen geld of goederen af te geven op mijn naam. KOOPMANS, Hoogstraat118. Plaatsen fl.25. BRAKNEVELDWEG 64/66, Telef. 470. op VRIJDAG 13 APRIL, des avonds 8 uur, in het Algem. Militair Tehuis aan de Spoorstraat. Aller opkomst gewenscht. HET BESTUUR. Ongelooflijk nietwaar? En toch is het waar. Vraag maar naar een „Electro-Bezem" op proef en zet nem op de schaal. Maar ga er dan ook eens mee werken. De stekker in het contact, een druk op de knop, de motor draait en de „Electro-Bezem" zuigt. Geen sprake van buizen, slangen of andere hulpstukken. De „Electro- Bezem" is altijd .klaar voor het gebruik. Let dan eens op, hoe snel het werk van de hand gaat met dit lichte, sterke apparaat. Meubels, trappen, tapijten, gordijnen, alles reinigt U grondig, snel en zonder inspanning. Echt eon slofzuiger om mee op te schieten. U hebt bovendien 2 jaar garantie en de prijs kan geen be zwaar zijn67.5#. stofzuiger ^oi&et a£/kt xopvatel ■staviy Imp.: Klisser Citroen. Amsterdam. Verkrijgbaar bij: A. Hildering, Spoorstr. 86-90. L. ScheJtis, Keizerstr. 111. Hoe zal ik m'n tuin be planten - In de boeken der Openbare Leeszaal en Bibliotheek Breewater- straat 19 vindt U het ant woord Min. contr. f 1.50 per jaar. Maandlcaarten f 0 25. Eenige WERKSTUKKEN van dezen cursus zullen eenige dagen in de étalage van Gebr. WIE RING, Keizerstraat 20, worden tentoongesteld. Een zeer mooie Metro fllm Een heel aardige Cowboy sensatie i-h' ,/-r>

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3