Buitenlandsch Overzicht. HONIG S BOUILLONBLOKJES thansóvoorIO ct. De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA WIJ BREIEN!! iar£ 62ste JAARGANG Dit is Saladines eerste voorjaar Rheumatische pijnen. Patricia Wentworth 13) Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.G5; binnen land f 2.— Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost 1 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct.;fr.p.p. 6ct. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.— Modeblad resp. f 1.20, 1.50, 1.50, 1 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/b C. DE BOER Jn. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te buur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. China ontwaakt! - Japan strekt de Vaderlijke" hand uit, maar de westersche mogenheden zijn ervan geschrokken - Frankrijk en Duitschland, de eeuwige rivalen. - Bondskanselier Dollfuss. We beginnen van daag met een uit stapje naar het Verre Oosten. China en Ja pan zijn de mogend heden, die allereerst de aandacht vragen, en het is Japan, dat in China, om het populair te zeggen, „de kachel heeft aangemaakt", en aanleiding is geworden tot breedvoerige commen taren in de pers. De minister van buitenlandsche zaken Jn Japan heeft namelijk, naar Reuter mededeelt, de volgende verklaring afge legd: In verband met de geruchten over in ternationale hulp aan China, heeft de Ja- Eansehe minister van buitenlandsche za- en de houding van Japan ten opzichte hiervan uiteengezet. De pers ziet in deze verklaring een waarschuwing aan de wereld om zich niet met China te bemoeien. Volgens deze ver klaring acht Japan het zijn taak, den vrede in het Verre Oosten te handhaven. Voor het herstel van de orde in China moet China zelf zorg dragen, en wanneer China den vrede in het Verre Oosten in gevaar brengt, zal Japan zich hiertegen verzetten, Japan zal zich ook verzetten tegen alle maatregelen van de overige mogendheden, welke den vrede in het zooals het leveren van oorlogsvliegtuigen Verre Oosten in gevaar kunnen brengen aan China, het zenden van militaire in structeurs en het verstrekken van poli tieke leeningen. De woordvoerder van het departement van buitenlandsche zaken verklaarde aan Reuter, dat het beginsel, dat hier is uit eengezet, zal worden toegepast, zonder in conflict te komen met de bestaande ver dragen. Kaar uit commentaren in de Japansche pers blijkt, is deze maatregel ontstaan uit Japans vrees voor de ontwikkeling van China, dat zich meer en meer gaat ver- westerschen en weldra een mogendheid zal zijn, waarmede duchtig rekening zal moeten worden gehouden. Japan maakt zich bezorgd over den toe stand, draagt de verantwoordelijkheid voor den vrede in het Verre Oosten en het ziet hoe zoowel de Europeesche als de Amerikaansche staten van iedere ge legenheid gebruikmaken om aan China wapens en munitie te leveren. Japans uitlating is de knuppel geworden in het hoenderhok, en luid kakelend stui ven de verschillende kippen uiteen. Daar is allereerst China zelf; het geeft een ant woord op Japan verklaring, door de N. Rott. Crt. „een waardig antwoord" ge noemd. Het Chineesche ministerie van buiten landsche zaken heeft een officieus ant woord gepubliceerd, waarin o.a. wordt ge zegd, dat geen een staat het recht heeft de uitsluitende verantwoordelijkheid voor het handhaven van den vrede, in welk deel der wereld ook, voor zich op te eischen. Als lid van den Volkenbond acht China het zijn plicht de internationale samenwerking te begunstigen en de in- ding, Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). Voor nieuwwerk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Zuidstraat 19 (Let op den gelen winkel). ternationale vrede en veiligheid te ver zekeren, maar bij het nastreven dezer doeleinden is het niet voornemens belan gen van anderen te schaden. De verklaring legt er speciaal den nadruk op, dat de samenwerking tusschen China en andere landen in den vorm van leeningen of technische hulp geen enkel politiek karakter draagt. De aankoop van oorlogsmateriaal en het gebruik van bui tenlandsche militaire instructeurs zoo wordt er aan toegevoegd heeft uitslui tend de nationale defensie ten doel, welke hoofdzakelijk in het handhaven van den vrede bestaat. Moskou is er natuurlijk geweldig van geschrokken (van Japan wel te verstaan); Japan heeft thans zijn kaarten openlijk op tafel gelegd, zoo wordt daar gezegd; de Japansche politiek krijgt een uiterst agressief karakter. Engeland houdt zich zeer gereserveerd en wacht af, Amerika laat zich officieel ook wel niet uit, maar blijkens,een Reuterbericht hebben de be richten uit Tokio over een te verwachten proclamatie van de Japansche hegemonie over geheel China (letterlijk beteekent hegemonie bevel, men bedoelt er even wel mee het staatkundig opperbevel over een land, zoodat Japan er dan de politieke lakens uit zou deelen) sterke onrust te weeg gebracht in het land van Broeder Jonathan. Een dergelijke stap van Japan, aldus wordt verklaard, zou zoowel in strijd zijn met het Pacific-verdrag als met de begin selen der „Open Deur". Ook de Japansche verklaring, volgens welke Japan het recht wenscht te hebben te oordeelen over de toelaatbaarheid van het verstrekken van buitenlandsche lee ningen aan China of over den verkoop van Amerikaansche vliegtuigen, wordt in in de Verpenigde Staten als een onver draaglijke aanmatiging beschouwd. Maar een Engelsch econoom, namelijk Sir Arthur Salter, zoo juist uit het Oosten teruggekeerd, laat een optimistischer ge luid hooren. Als de stabieler politieke toe stand, welke op het oogenblik in China heerscht, aanhoudt, zoo zegt hij, zal de weg spoedig open zijn voor aanzienlijke verbeteringen, speciaal bij die bedrijven, waarin de Westersche naties geïnteres seerd zijn. De algemeene binnenlandsche politieke toestand, aldus Salter, is belangrijk ver beterd, de strijd tusschen- de elkaar be- concurreerende legeraanvoerders is feite lijk opgehouden, behalve in Tsjetsjoean en in Noordwest China, en het land bezit een redelijke, krachtige regeering, ge steund door een generaal, die burger oorlog wenscht te vermijden. De econo mische toestand is verslechterd geduren de de afgeloopen drie jaren tengevolge van het feit, dat het pond sterling, de rupee en de yen van den gouden stan daard zijn afgegaan, terwijl het zilver in verhouding tot de buitenlandsche munt is gestegen, hetgeen een daling der prijzen heeft teweeggebracht. Nimmer is het economisch herstel, de aanleg van wegen en de ontwikekling in de lichte industrie actiever geweest, dan tjians, terwijl de toestand der spoorwegen veelbelovend wordt geacht. Dat ziet er dus nogal bemoedigend uit voor dit jonge land. China heeft de laatste vijfentwintig jaren, nadat het begonnen is te ontwaken uit zijn eeuwenlange slaap, zeer geleden, doordat allerlei groepen el kander de macht betwistten; als hier een maal stabiliteit is verkregen, kan het zich ontwikkelen en zal het eenmaal ongetwij feld een groote rol in het Oosten ver vullen.. Het volgend bericht past nog in het kader van het bovenstaande en volge hier als slot van deze beschouwing: De Chineesche regeering heeft besloten den leden van de keizerlijke dynastie te verzoeken China te verlaten ingeval zij keizer Poe-nji van Mandsjoekwo erken nen. Bovendien heeft de Chineesche regee ring de pensioenen voor de leden dezer dynastie geblokkeerd. Interessant in dit verband is ook wat een medewerker van de N. Rott. Crt. over China en zijn nieuwe constitutie schrijft Wij lezen daar: Tusschen al de bedrijven door, trots binnen- en buitenlandsche ver wikkelingen van de eerste orde, is China er toch in geslaagd 0111 een eindontwerp voor een definitieve constitutie in het le ven te roepen. In vele opzichten ls deze een merkw aardig document te noemen, en vel in de eerste plaats wegens het feit, dat zij bijna volkomen gelijk is gebleven aan de provisioneele constitutie, op 4 Oc- tober 1928 geproclameerd. Deze voor- loopige en dus nu ook de definitieve v ijkt van de gangbare vormen sterk en principieel af, doordat de aan het volk verleende rechten omvatten verkiezing, initiatief, terugroeping van personen en ïcferendum, hetgeen meer is dan in een Westersche democratie wordt verleend Onder het begrip referendum moet voor hina worden verstaan dat het volk ten allen tijde de macht heeft om door een massale wilsuiting langs legalen weg, reeds bestaande en in uitvoering ge brachte wetten weer ongedaan te maken. Wij kunnen er hier niet verder op in gaan, maar men zal toestemmen, dat dit belangrijke prerogatieven zijn, waaraan westersche mogendheden, althans zeker niet in onzen tijd, niet kunnen nippen. - en reeds zijn Saladine en jonge, malsche sla vast aan elkaar verbonden. Duizenden vrouwen namen een proef en ondervonden dat malsche sla Saladine vraagt Tevens maakt U met deze voortreffelijke slaolie een veel smakelijker mayonnaise en het gaat veel vlugger. Een proef met Saladine is een aanwinst voor Uw keuken. Of: de eeuwige vij anden. Het lijkt er naar aldus schrijft de N. Rott. Crt. of Frank rijk en Duitschland hun twistgesprekken over de ontwape ning nu over Engeland voortzetten. Eerst heeft een Duitschland een nota tot Enge- heeft Duitschland een nota tot Erige- wat de merkwaardige verhooging van de Duitsche begrooting voor defensie betee- kende. De inhoud van dat antwoord is in de Fransche nota heel goed samengevat: Het was meer een erkenning dan een recht vaardiging. Men zou het nog sterker kun nen formuleeren: Het was de mededee- ling, dat Duitschland niet langer wilde wachten, tot een schikking getroffen zou kunnen worden over de opheffing van de bepalingen van Versailles, en dat het daarom zijn gang ging. Voor het eerst ontkende Duitschland heel weinig meer, merkt het blad op, en wij zouden er bij willen voegen: en naar mate het zich sterker begint te voelen, zal het minder gaan ontkennen. - De nota van Frankrijk trekt verregaan de consequenties. Met de Duitschers is niet meer te onderhandelen, zegt zij. De eenige mogelijkheid daartoe zou zijn als zij naar Genève terugkeerden; maar daar op is geen vooruitzicht, dat wordt tege lijkertijd geconstateerd. Frankrijk eischt nu, dat de ontw apeningsconferentie, waar van Duitschland geen deel wil uitmaken, bijeenkomt, zonder nog rekening te hou- dent met mislukte onderhandelingen, die buiten haar om gevoerd zijn. Wat dit beteekent is duidelijk genoeg; Frankrijk wil niet meer weten van een goedgekeur de herbewapening van Duitschland. Het verwerpt het Italiaansche voorstel, dat beperkte concessies wilde doen, onder voorwaarde, dat dan de andere mogend heden hun zware wapenrusting voorloopig nog zouden mogen aanhouden. Frankrijk is balsturig geworden. Er valt niet meer mee te praten, en als daar geen verandering in komt, heeft de ontwape ningsconferentie inderdaad nog slechts tot taak te constateeren, dat zij mislukt is. Aldus verder de N. Rott. Crt. Ach, ach! nog slechts enkele dagen ge leden hoorden wij bij wijze van anecdote de uitlating, dat het maar gelukkig was, dat men te Genève zooveel praat. „Want zoolang zij praten vechten ze tenminste niet". Zoh men dan werkelijk opnouden met praten?.... Laat ons voorloopig het ergste nog niet gelooven. In Engeland is een Witboek verschenen inzake de gewisselde nota's tusschen de regeeringen om tot overeenstemming te komen langs diplomatieken weg. Naar aanleiding van de opmerking, dat de terugkeer van Duitschland in den Vol kenbond ongetwijfeld een belangrijke bij drage zou beteekenen tot de oplossing van het ernstige probleem der collectieve vei ligheid, verklaart de Duitsche regeering in een mededeeling aan de Britsche re geering, dat Duitschlands terugkeer in •den bond slechts kan geschieden na op lossing der ontwapeningsquaestie en spe ciaal van de quaestie der Duitsche rechtsgelijkheid. De Duitsche regeering geeft uiting aan haar bereidwilligheid om het Britsche memorandum te aanvaarde^ als basis der conventie, behoudens deze en andere belangrijke wijzigingen. Het is onmogelijk twee jaar te wachten op middelen voor luchtverdediging. In Washington houdt men er den moed nog in. De publicatie van het Engelsche wit boek wordt hier opgenomen als een tee- ken, dat de deur nog open blijft voor an dere pogingen om tot een accoord te ko men betreffende bewapeningsbeperking. Het Witte Huis en regeeringskringen ga ven geen commentaar. Ook Londen doet dat niet, althans niet officieel. De Engelsche kranten geven tameljjk ongunstige commentaren. België is er verlegen mee, weet ook niet wat te antwoorden. Amerika is bereid naar Ge nève terug te keeren om de besprekingen te hervatten. De japansche pers betoogt, dat de Fransche nota de ontwapening op nieuw een slag toebrengt. In het Engelsche Lagerhuis zijn nieuwe vragen omtrent Duitschlands herbewape ning gesteld, die evenwel niet werden be antwoord. Ze zijn wel typeerend voor den angst, dien ook Engeland bezielt ten aan zien van het „hoogste cultuurland van Centraal Europa": Hier heeft u het Reu- ter-bericht: Brigade-geneaal Spears stelde in het Lagerhuis den minister van buitenland sche zaken de vraag, of hij, nu de Duit sche regeering inlichtingen heeft ver strekt omtrent de verhoogde legerebe- giooting, kon verklaren of dit optreden in overeenstemming is met het verdrqg van Versailles en of hij zich voorstelt in deze aangelegenheid iets te doen. Eden antwoordde niet in staat te zijn op het oogenblik eenige verdere opmer kingen over deze aangelegenheid te ma ken. Op de vraag van Spears wanneer de beantwoording mogelijk zal zijn, ont- woordde Eden dat hij aan zijn eerste ant woord niets kon toevoegen. De Labour-afgevaardigde Thorne vroeg vervolgens of het ontzaglijke geldbedrag, dat Duitschland uitgeeft voor bewape ning, niet algemeen opzien heeft gebaard. Ook op deze vraag gaf Eden geen ant woord. (Vervolg op pag. 2). De lijder kent maar al te goed de ellen de, welke veroorzaakt wordt door rheuma tische pijnen in de ledematen, lendenen, heupen of gewrichten, doch gewoonlijk is hem de werkelijke oorzaak van deze pijnen niet bekend. Het is juist, dat een verblijf in een vochtige omgeving, gevatte koude, tocht, enz. dikwijls rheumatische pijnen teweegbrengen, maar de werkelijke oor zaak schuilt in het urinezuur, dat zich tengevolge van trage werking van be paalde organen in uw lichaam kon afzet ten. Het bloed, dat niet meer goed gezui verd wordt, voert dit urinezuur op zijn omloop door het lichaam mede en dit kan zich afzetten in de gewrichten of holle ge deelten van het lichaam. En de scherpe kanten dezer urinezuur-afzettingen ver oorzaken de ellendige pijnen, die gij voelt, als gij u beweegt, bukt of inspant. Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen worden sinds de dertig jaren, waarin Holland ze leerde kennen en waardeeren, door per sonen uit uw eigen omgeving aanbevolen tegen dergelijke verschijnselen. Zij ver schaffen goed gezuiverd, levengevend bloed. Zij zorgen, dat alle onzuiverheden, die zooveel narigheid veroorzaken en lei den kunnen tot allerlei zeer ongewensch- te verwikkelingen, dagelijks uit het lichaam worden verwijderd. Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten a 1.1.75 en 3.per doos, omzetbelasting inbegrepen. Let vooral op den juisten naam. Feuilleton Uit het Engelsch van Nadruk verboden. Een inwendige stem had John gezegd, dat dit komen zou; het was alsof hij het wit de verte had zien aankomen een langen weg af. En nu het hem had be- 1 eikt, nu zijn onbestemde, ongeformu leerde vrees gestalte had gekregen in het gesproken woord, verzette alles in hem zich ertegen in een heftige_ intuïtieve ontkenning. Hij hoorde den wind door de seringenstruiken spelen, hij hoorde Jen- «y's adem in hortende snikken gaan, hij boorde Pamela Austin's heldere, hooge jongensstem in de verte een stuk van een jazz-deun zingen. En hij wachtte tot hij weer in staat was rustig te spreken. ..Bedoel je.dat Anne krankzinnig ls?" Jenny barstte nu in woest huilen uit. „Het het spijt me verschrikkelijk, dat ik je pijn doe," verontschuldigde John, van zijn stuk gebracht door haar hevige emotie, zacht stamelend, „maar ik ®oest het weten. Dus je bedoelde dat?" »0!" Het was een meelijwekkende jam merkreet. Ze bedekte haar gezicht met de handen en tusschen het huilen door hak kelde ze: „O John, het breekt mijn hart! Die arme, lieve Anne!" Er haar slank figuurtje schokte in krampachtig snikken. X. Anne Waveny trad in de lentezon naar buiten en keek om zich heen. Een vrouw die voorbijging staarde naar haar. Anne keerde zich naar rechts en wandelde weg; ze droeg het hoofd hoog en haar hart klopte fel. Een minuut later was ze de starende vrouw vergeten; ze zag op naar den blauwen hemel die vol blij licht was, keek naar een indrogend modder- plasie op het plaveisel, een bewijs dat het den afgeloopen nacht geregend had, naar een klein meisje met rossig haar, waarin de zonnestralen speelden, naar een magere kat, die met glijdende tijger bewegingen over den weg sloop en op dat oogenblik waren al deze dingen mooi en heerlijk voor haar. Een echte kat in een echte Londensche straat, echte men- schen, op boodschappen en broodwinning uit, elkaar aansprekend en een vluchtig praatje makend, een echt kind in een kin derwagen. Toen ze het kind passeerde, twinkelden er gouden vonkjes in Anne's oogen en het kindje maakte een kraaige- luidje, en stak een natbelurkt handje op. Anne sloeg een hoek om en riep een juist-passeerende taxi aan. Ze had zich herhaaldelijk erin verdiept, dat dit alles zoo zou zijn dag en nacht had ze eraan moeten denken. Nu het eindelijk werke lijkheid was, kreeg ze een sensatie alsof ze vleugels had; ze voelde zich zoo intens gelukkig, dat het geluk haar van den grond scheen te tillen en voort te dragen zonder dat zijzelf iets behoefde te doen. Zij zat in de taxi en haar oogen dronken gretig in wat zij op straat zag. Ze droeg een aardig tweed mantelpakje en een kleinen vilthoed. De mantel en de rok en de hoed waren een paar jaar geleden nieuw geweest. Ze waren nog nieuw maar uit de mode! Het uiteidijk van de vrouwen en meisjes, die de taxi voorbij stoof, liet haar, zelfs bij den vluchtigen blik dien zij op hen kon werpen, daar over niet in twijfel. Wat zou Jenny wel van haar kleeren zeggen? „Ik kan het haar vragen ik kan Jenny vandaag zien en spreken ik kan haar alles vra gen wat ik wil!" Anne Waveny zuchtte van geluk. Het vooruitzicht Jenny te zullen zien bracht een blos op haar wangen en dansende lichtjes in haar donkerblauwe oogen. Toen dwong ze zich 0111 rustig haar ver dere plannen te overwegen. Dansende gedachten waren heel mooi en aardig, maar ze moest practisch zijn er was nog ontzettend veel te doen voor ze naar Jenny kon gaan. Ze had als adres het hotel opgegeven, waar zij en juffrouw Jones ruim een jaar geleden hadden gelogeerd. Maar toen de taxi de welbekende straat indraaide, kwam een ondefineerbare gewaarwording van afschuw over haar. Ze had er geen idee van gehad, dat ze op die manier zou reageeren! Het was onredelijk, ongerijmd, mal, maar het geval was er onmisken baar en onontkoombaar. De naam van een ander hotel flitste haar door den geest. Handelend in een opwelling gaf ze door de spreekbuis het adres aan den chauffeur. En terwijl ze weer achterover leunde, gleed het afgrij zen» de verschrikkingen van haar af ze trilde van opluchting. Het hotel waar heen ze nu reed, zou precies zijn wat ze hebben moest: ijselijk netjes, met een vleugje van stille deftigheid, en niet duur. Aurora Fairlie logeerde er altijd als ze in Londen was. Even glimlachend vroeg Anne Waveny zich af waar Aurora nu zou zijn en wat ze wel uitvoeren mocht. Enkele minuten later deelde ze aan een lustelooze vrouwelijke hotelbediende mee, dat ze voor eenige uren de beschikking over een kamer wenschte. Een sleutel werd haar in de hand geduwd, een regis ter haar toegeschoven om te teekenen, zonder dat het nurksche meisje achter de lessenaar zelfs de oogen opsloeg. Anne had 'n beetje het gevoel van een koude douche ze verlangde naar een mede- mensch tegen wie ze kon zeggen: „O, ik ben toch zoo verschrikkelijk gelukkig!" Zet zette haar naam in het register en juist toen ze het boek weer wilde terug schuiven, viel haar oog op Aurora Fair- lie's fantastische handteekening boven aan de linksche bladzijde: groot, dik, eigengereid. Anne zocht haar heil op de kamer, die haar was aangewezen. Van alle menschen die. ze kende, was Aurora Fairlie wel de laatste die ze begeerde te ontmoeten. Haar ademhaling ging 'n beetje gejaagd toen ze de deur sloot en de suitcase op 1-et bed zette. Aurora! Wat '11 onpleizierig toeval, dat die nu net hier moest zijn.De kwestie was, wat wist Aurora precies? En alleen Jenny kon die vraag beantwoorden. Ten slotte kwam ze met haar gedachten altijd weer bii Jenny uit. Anne liep van het bed de kamer door naar de toilettafel. Lang en ernstig be studeerde ze haar spiegelbeeld. Toen zette ze haar hoed af. Neen, zóó kon ze niet naar Jenny gaan haar haar was niet om aan te zien! Dat moest eerst behoor lijk bijgeknipt en geonduleerd worden. Overigens er was iets dat haar vreemd aandeed in wat zij zag. Haar huid had die bleeke, bijna vale tint, die het gevolg is van lang binnenshuis zijn. Ze wreef haar wangen en toen het bloed krachtig erheen stroomde, en ze wat meer kleur kreeg, vond ze dat ze een beetje meer op zichzelf leek. Ei' waren donkere kringen onder haar oogen en haar gezicht was mager, veel magerder dan een jaar ge leden. En in dat smalle ovaal leken haar cogen eigenaardig groot. Van de gelijke nis met Jenny was niet veel te bespeuren. Met een ontevreden beweging liep ze van den spiegel weg en ging naar het bed terug. Ze zette zich op den rand. opende de suitcase, rommelde erin en haalde drie oude brieven te voorschijn. Ze waren geadresseerd aan Miss Anne Jones. Anne haalde ze uit de enveloppen, scheurde die in heel kleine stukjes en gooide de snippers uit het raam. Vervol gens nam ze de brieven op en begon die door te elezen. Ze waren alle drie van Mr. Oarruthers, niet getypt door een of an dere bediende, maar in zijn eigen hand schrift. De eerste, juist een jaar geleden geda teerd, begon: Geachte Miss Jones, „Tot mijn diep leedwezen moet ik 11 op de hoogte stellen van het plotseling overlijden van uw vader... Anne las den brief ten einde en ver scheurde hem toen. De tweede brief begon eveneens met een betuiging van leedwe zen. Ditmaal betreurde Mr. Carruthers het, haar te moeten mededeelen dat haa* naam niet voorkwam in haars vader» testament en dat alles aan haar zuster was nagelaten. Een diepe schaduw lag op Anne's gezicht, toen ze de snippers naasx die van den anderen brief legde. Aan den derden brief besteedde ze meer tijd. Geachte Miss Jones. „Uw zuster stelt er prijs op u te doen weten, dat zij een zoon heeft; thans een maand oud. Tegelijk laat ze 11 mededee len dat zij en de jonggeborene wel zijn. Uw andere zuster is het geheele jaar op reis geweest met juffrouw Dageraad. Uw zuster wenscht dot dit 11 bekend ls. Wilt u zoo goed zijn mij te telefoneeren, voor u zich in verbinding stelt met uw zuster? Met de meeste hoogachting, Uw dw„ L. Austin Carruthers." Anne klemde het hoekje van haar mond tusschen haar lippen, terwijl ze het ourter- wetseh-vormelijke epistel las. Ze zou niet alleen Jenny zien, maar ook .Tenny's baby! Wat leuk. wat onuitsprekelijk leuk! Leuk vreemd Jenny met een baby.... Ze sloot de oogen en trachtte zich het ta fereeltje voor te stellen. ATaar alleen Jen- ny's gezicht wilde voor baar geestesoog opdoemen. En niet .Tennv's gezicht, zoo als ze het 't liefst wilde zien. maar zoo als ze het de laatste maal gezien nad: bleek tot de lippen, de oogen wijd en ver wilderd van verschrikking. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1