Buitenlandsch Overzicht. De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND Ilo. 7426 EERSTE BLAD DINSDAG 1 MEI 1934 62ste JAARGANG Patricia Wentworth De Duitsche begrooting. ALLE BABIES DIE PER JAAR IN NEDERLAND GEBOREN WORDEN WEGEN TEZAMEN THANS VOOR 4' GïfóOTE STUKKEN. BOVENDIEN CTS. OP ELivPAK EEN BON VOO& FRAAIE GESCHENKEN De Amerikaansche vloot. De werkloosheid in de Ver. Staten. Hinderlijke verhoogingen in nieuw aangelegde wegen. COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet. Heldersche Courant 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.— Nederl. Oost- en West-lndië per zeepost 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20 Losse nos. 4ct.fr.p.pi 6ct. Zondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.— Modeblad resp. 11.20, f 1.50, 11.50, 11.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jk. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (gaijard). Ingez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en niet brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Een vei klaring van Litwinof betreffende de weigering van Duitschland om toe te treden tot het Oostzee-pact. Het be' zoek van den Franschen minister van buitenlandsche zaken aan Polen. Het Telegr-.Agent- schap der Sovjet- Unie verspreidt een mededeeling inzake 't Russische voorstel op jiet Duitscli-Sovjet Russische protocol over de onafhankelijkheid en onschend baarheid der Baltische staten en het be richt, dat Duitschland dit voorstel van de hand heeft gewezen. Tegelijkertijd worden de verklaringen van-Litwinof in deze kwestie gepubliceerd. Litwinof spreekt'allereerst zijn leed wezen uit over liet afwijzende antwoord. Hij verklaart voorts dat de door de Duit- gclie regeering gegeven ophelderingen de beteekenis van de weigering van het voor stel niet konden verminderen. Zijn voorstel is gedaan in dén. geest van vredesliefde der Sowjet-Unie en van het herstel van vertrouwelijke betrekkingen tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie. Het is niet juist dat de Sovjet-regeering de Poolsehe regeering een dergelijk pró- tocool heeft voorgesteld. De Sov.jet-regee- xing heeft slechts een gemeenschappelijk Poolsch-Russisehe verklaring voorgesteld, waarin de vastbeslotenheid ten aanzien van de bescherming en verdediging van <fen vrede in Oost-Europa wordt te ken nen gegeven en de noodzakelijkheid van volkomen oéeönomische- en politieke on afhankelijkheid van de nieuwe politieke staten zou worden erkend, welke zich heb ben afgescheiden van het vroegere Rus sische rijk. Een schending van den vrede in Oost-Europa zou een voorspel een wereld-oorlog zijn. De Sowjet-regee- ring is bezorgd voor de handhaving van den vrede. Het protocol zou het beste middel zijn om de verdachtmakingen inzake liet be staan van een gevaar voor de Baltische staten op te heffen. Litwinof bestrijdt, dat uit het begrip protocol zou hebben wor den gelezen protectoraat. Het feit, dat liicn een land de v üiigheid garandeert is Generaal V AS SI LY BLUCHER, opperbevelhebber van het Russische leper in het Oosten. niet te vergelijken met het protectoraat. Het betreft veeleer een vrijwillig aange gane verplichting de onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van andere sta ten te respecteeren. Het voorstel zou bij de belanghebben de Baltische staten zeer zeker welwillend zijn opgenomen. Litwinof wijst er op, dat hij een middel heeft voorgesteld voor de terzijde stelling of vermindering der ver vreemding tusschen Duitschland en de Sowjet-Unie, dit middel nu wordt door Duitschland zonder overtuigende motivee- ring van de hand gewezen. Tenslotte juicht hij de bereidheid der Dnitsehe regeering toe, vriendschappelijk contact te onderhouden met de- Sovjet- regeering, met het doel, overeenstemming te bereiken inzake de beide landen betref fende politieke- en oeconomische kwesties en dè vertrouwelijke betrekkingen te her stellen. De Duitsche regeering heeft niet den weg aangegeven langs welken zulks zou moeten moeten geschieden. Polen heeft „groote- niogendheid" neiging, een neiging, die trou wens niet voor het eerst blijkt, doch ook vroeger naar voren gekomen is, toen het een vergeefsehe poging heeft aangewend een permanente zetel te krijgen in den Volkenbond, een voorrecht(?j dat alleen groote mogendheden gemeten. Die poging zal nu opnieuw worden aangewend na het bezoek dat de Franscheminister van bui tenlandsche zaken, Barthou, aan War schau heeft gebracht. De „Nw. Rott. Crt." schrijft over dit be zoek ti.nl.: Barthou is te Warschau geweest, en hij mag zich erop beroemen, geen vergeef sehe reis te hebben gemaakt. Zelfs in de Duitsche pers, wordt toegegeven, dat hij veel heeft bereikt. En, volgens Duitsche stemmen uit Warschau, moet dat voor een niet gering deel een persoonlijk succes voor Barthou zijn. Voor het doel van de reis waren de om standigheden bijzonder gunstig. Barthou is een van de Fransche ministers van bui tenlandsche zaken uit een vroegere perio de, die Polen slechts diensten hebben be wezen, en die er geen verzoeningspolitiek tegenover Duitschland op na hielden, waardoor Parijs te Genève soms gehoor schonk aan gerechtvaardigde Duitsche klachten over Poolsch beleid. Voor Bar thou had men dus te Warschau niet an- deiS; dan vriendelijke gevoelens. Dat Frankrijk op het oogenblik zoo krachtig te kennen heeft gegeven, niet meer aan ontwapening te denken, vergemakkelijkte slechts de taak van Barthou. Wij hebben er vroeger al op gewezen, dat de vriendschap tusschen Warschau en e u i e t o n Uit het Engelsch van Nadruk verboden. 37 Zijn vastbesloten voornemen om Anne iWaveny te vinden was van den aanvang af aangewakkerd door den tegenstand, d 'i hij had ondervonden. Waarom gaf niemand hem een recht- fitrreeksch antwoord; waarom scheen nie mand hem de waarheid te Ruimeii of te ■willen vertellen? Angst, tactvol ontwy- h'ii, uitvluchten, leugens hij was er meer dan beu van en thans in een stem ming om eens ongezouten de waarheid daarover te zeggen. UisVravond, wel Jenny moest hem gladweg voorgelogen hebben. - Hij spande zijn hersens in 0111 zich precies te herinneren wat ze had gezegd en kwam *°t de ontdekking dat dit bedroefd weinig geweest was. Ze had geprobeerd, zooals 20 allemaal hadden gedaan om hem niet *cn kluitje in liet riet te sturen. Ze had er op gezinspeeld o, meer dan gezin speeld, dat Aiine's geestvermogens ge drenkt waren. En ze had geschreid, ivreemd genoeg, John had in het diepst van zijn hart geen moment geloofd aan de waarheid van wat Jenny tegen hem gelo gen had, al begreep hij niet waarom. Een eentonig wijsje uit zijn kinderjaren neu riënd, liep hij naar het huis, een onwrik baar besluit was in hem gerijpt. Hij was niet van zins zich langer om den tuin te iaten leiden. Ais hij Jenny vertelde dat hij Arine gezien had, zou ze'niet langer kunnen'weigeren hem Anne's adres te geven. Hij voegde zich bij het gezelschap dat op liet grasveld onder den grootsten Cederboom zat thee te drinken en nam zwijgend een kopje van Jenny aan. Derek. en Pamela wierpen elkaar met veel luid ruchtig gelach koekjes toe. De zon scheen warm en zacht op liet flnweelige groen van het gras; Paniela's roode japon stak er schel tegen af. John keek naar Jenny, terwijl haar vaste hand hem liet kopje reikte. Ze had mooie, fijne handen, klei ner dan die van Anne en blanker veel blanker. Haar bruine oogen lachten hem toé. „Je hebt een lange wandeling gemaakt; je ziet er tenminste moe uit," zei ze. „Neen, ik heb niet zoo lang gewandeld," was het vage antmoord. Hij nam den ledigen stoel naast haar en begon, in zijn gedachten verdiept, zijn thee te drinken. Hij mas overtuigd dat Anne en Jenny elkaar ontmoet hadden. Jenny had geschreid; er waren nog zwakke sporen van te zien onder haar oogen en de donkere wimpers, waardoor ze naar hem had gekeken, w aren nog niet heelemaal droog. Jenny huilde gauw. Gisteravond had ze het ook gedaan, toen hij met haar over Anne gesproken had. Maar toch stond het absoluut voor hem vast, dat zij en Anne elkaar ontmoet had Berlijn niet beteekende, dat Warschau nu ook maar een enkele van zijn, met liet oog op het Duitsche gevaar getroffen maat regelen, zou afschaffen. Dit was eer nog tegenover Rusland het geval. Polen, ver broederend met Duitschland, nam tege lijkertijd Frankrijk iederen stap kwalijk, die Frankrijk minder waarde gaf als bondgenoot tegenover Duitschland. Al deze dingen zijn nu te Warschau grondig besproken. Men zal het zien gebeuren: te Genève krijgt men nog weer nieuwen last met deze dingeij. Frankrijk zal het nie't gemak kelijk heben, daar voor Polen de positie van volwaardige groote mogendheid er kend te krijgen. Lukt het niet, dan zullen de Polen, die op dit oogenblik een kaas van nu of nooit hebben, allicht lastig w or den. Zij kunnen nog weer op een andere manier met Duitschland gaan kokettee- ren, en desnoods niet uittreden dreigen. Pilsudski en Beek zijn staatslieden van niet heel gewoon soort, en vooral niet van teergevoelige bescheidenheid. Daarmede zal men rekening moeten houden. Men kan de moeilijkheden zóó zien aankomen. Wij hopen van harte, dat wij ons ver gissen! LA GÜARDIA de opper-biupemeester van New-York. die den strijd heeft aanqebnndt n tenen liet. bandietenwezen m de Amerikaan- sche hoofdstad. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN PRESIDENT HINDENBURG. Niet bevredigend. .Volgens een bericht in de Daily Herald is de gezondheidstoestand van president Hindenburg den laatsten tijd niet bevre digend. Hjj zou aan ouderdomszwakte lij den. Naar men weet is de president 86 jaar. Wat de S.D.P. te Praag er over opmerkt. De correspondent te Praag van de N. Rott. Crt. ontleent het een en ander aan {een memorandum, opgesteld door het S.P.D. bestuur Soc. Partij Duitsch land), zetel Praag. De Duitsche staatsbegrooting over 1934 beeft het is bekend voorzoover zij uitsluitsel gaf over den omvang der be wapening, beroering gewekt. In weerwil van de groote financieele moeilijkheden, den sterken belastingdruk, sprongsgewijs stijgende schulden en aanzienlijke beper king der sociale uitgaven, wordt de post voor weermacht, luchtvaart en S.A. van 671 millioen in 1933 op 1354 millioen in 1934 gebracht, In millioen mark bedragen de kosten der bewapening voor 1933 1934 verhobging rijks weer 485 658 173 marine 186 236 60 luchtvaart 75 210 135 &A. 250 250 Nieuw ingesteld voor 1934 zijn de uit gaven voor de S.A.: tevoren zijn weer- baarheidsbondeh of soortgelijke organi saties nooit door den staat ondersteund. De betekenis van het bedrag van 250 millioen wordt duidelijk, wanneer men bedenkt, dat de traktementen voor de ge- beele rijksweer officieren, onderoffi cieren en minderen in 1933 slechts 201 millioen beliepen. De kosten voor de luchtvaart zijn tegenover 1933 verdrievoudigd. Sinds Goering minister van luchtvaart is, zijn jle uitgaven daarvoor vervijfvoudigd. Het moet in de erset plaats opvallen, dat o nog niet '/7 van de hoe veelheid Sunlight Zeep die de Nederlandsche huis vrouwen jaarlijks gebrui ken! En waarom wordt et- zooveel Sunlight Zéep ge bruikt? Omdat de huis vrouw door ervaring over tuigd is van de voortreffe lijke kwaliteit van Sunlight Zeep! de kosten voor de Rijksweer en de Rijksmarine in alle hoofdstukken enorme stijgingen vertoonen. Bij de rijksmarine zijn de loopende uitgaven vrijwel onveranderd, daaren tegen stijgen de uitgaven in ééns van 59 tot 108. Met betrekking tot de S.A. ontbreekt elke specificatie der kosten 250 mil lioen. Zij zijn, om toch vooral niet den indruk van militaire uitgaven te maken, niet onder defensie, maar onder financiën ondergebracht, en wei als subsidie. Van bijzonder belang is het ministerie van luchtvaart, dat pas in 1933 is inge steld. Het telde dadelijk 435 ambtenaren, Ofschoon defensie slechts over 369 man beschikt. Overal en veel krachtiger dan in vroe gere jaren worden jonge mensehen voor de rijksweer aangeworven. Bijzondere aandacht wordt besteed aan de vorming van vliegers. Op bijzondere terreinen worden van nieuwe constructies voorziene luchtafweerkanonrien ingescho ten. - Ook de sportbonden staan in dienst der militaire scholing. Omtrent de - technische bewapening kan men iets. te weten komen uit de cij fers van den invoer van grondstoffen, w elke voor de vervaardiging van oorlogs materiaal dienen. Ofschoon de productie van benzine uit bruinkool evenals die van petroleum drie tot viermaal zooveel kost dan de invoer uit het buitenland ongerekend dat de schatkist de invoerheffing delft wordt zij steeds krachtige opgevoerd. Buitengewoon is het aantal fabrieken, dat thans in dienst van de bewapening is gesteld. De wereldbekende ondernemin gen van Siemens, A.E.G. en Löwe te Berlijn werken met drie ploegen van elk acht uur. Vliegtuig- en vliegtuigmotoren-fabrieken alle auto- en motorfabrieken vervaar digen thans vliegtuigmotoren werken met het uiterste' hunner capaciteit. Op de arbeidsbureaux worden thans draaiers, fraizers, bankwerkers vóor- loopig voor een karwei van zes weken gezocht. Zij worden naar Junkers in Des- san gezonden, en daar in de vliegtuigme- clianièk geoefend. De Amerikaansche vlootliga heeft een lange verklaring gepubliceerd, waarin o.a. wordt vastgesteld, dat de Ver. Staten nog slechts een derde klasse vloot bezitten. Krachtens .de vlootverdragen mag Ame rika nog 102 oorlogsschepen op stapel zetten. De overwegende sterkte, die de Ameri kaansche vloot in 1922 had, bestaat niet meer. Van de 371 oorlogsschepen, die de Ver. Staten aan het einde van 1936 bezitten zul len, zullen 291 reeds verouderd zijn. Elf millioen werklcozen. In de maand Maart zijn in de Ver Staten 560 duizend personen aan het werk gegaan. De voorzitter van de American Federation of Labor,. Wellem Green, ver klaarde echter dat desondanks de in dustrie en het bedrijfsleven in het alge meen niet waren geslaagd in de pogin- den. Hij dronk zijn kopje leeg en zette het neer. „Kun je mij ook het adres geven van Miss Fairiie?" vroeg hij terloops. „Die is immers in Spanje!" Een lichte blos trok over Jenny's gezicht, toen ze antwoordde en haar oogen werden groo- ter. „Ja haar adres in Spanje." „Ik weet het niet, ze is steeds reizende. Je gebruikt suiker en melk, nietwaar?" Ze was inmiddels druk doende hem een tweede kopje in te schenken. De bezig heid gaf haar een houding. „Ja, graag. Maar als je je zuster schrijft, hoe adresseer je de brieven dan?" „Poste restante, Madrid." En Jenny gaf hem zijn kopje zoo vol, dat de thee over den rand op het schoteltje liep. John gooide het schoteltje op het gras leeg. Toen de laatste droppel viel, zei hij: „Is Anne nog bij haar ?Bij Miss Fairiie bedoel ik?" „Natuurlijk," klonk het grifweg. Maai de wóórden waren nog niet van haar lip pen of Jenny werd koud van angst. Als John Anne toevallig eens gezien had! Hij kon haar niet gezien hebben, trachtte ze zich de volgende seconde gerust te stellen, hij was haar misschien in de oprijlaan tegemoetgekomen, maar herkend had hij haar zeker niet. Pamela maakte zich van John meester. „Waar ben jij in vredesnaam gebleven na onzen dans?" riep ze hem toe. Je had best kunnen blijven om me te vertellen hoe goed ik danste." j,Ik had even iets te doen," John's stem was zoo vlak als t' maar kon. „Nu, je hebt een groote koekjesvangerij gemist. Het staat drie-een voor mij; ik ga mij opgeven voor 't wereldkampioen schap „Koekjesvangen en tegelijk voor het duurreeord dansen." O zeg, is dat geen reuzen idee? Ik dansen, terwijl De- rek mij koekjes toegooit en ik ze tusschen mijn tanden opvang! Zou me dat eventjes een bravourstukje zijn! Kom, Derek, we zullen ze het eens laten zien!" Allen keken ze lachend naar de lange, lenige gestalte in het vlammende rood. Ze bewoog rhytmisch naar links én rechts en- sperde haar grooten mond zoo wijd mogelijk open, zoodat ze Derek's eerste koekje al gauw met een handige manoeu vre beethad. Het volgende kwam tegen haar oog aan, maar ze wist het met haar hand op te vangen en wierp het terug, ter wijl ze uitgelaten schreeuwde: „Beroerd sciiot! Nog eens!" Een uitbundig gelach volgde en er was zoo'n lawaai dat het ge luid van Aurora Fairlie's zwaren voet stap en het nimmer ontbrekend gekraak van haar degelijke schoenen onopgemerkt gebleken was. Het was John, die de nieuwe bezoekster liet eerst ontdekte. Hij wendde het ge zicht naar Jenny en zag de massieve, vier kante vrouwenfiguur een paar meter ver der staan, de voeten een eind van elkaar; den vilten hoed liet het groote, roode ge laat zichtbaar en de rechterhand hield een stevigen wandelstok onivat. Voor hij iets kon zeggen, riep Miss Fairiie: „Hallo, Jenny!" En Jenny sprong met een gilletje over eind. „Aurora!" „Maar lieve kind, kijk niet zoo ver schrikt!" „Ik dacht dat je in Spanje was," zei Nicholass Marr. „Ben gisteren overgestoken. Bar slechts weer. Waarom reist een menscli eigen lijk? Ik blijf nu maar thuis en ga dikke wollen kousen breien." „Hoe ben je hier gekomen?" „Met den auto natuurlijk. Je verwacht toch zeker niet dat ik in dit gezegende land, waar de wegen zoo effen als biliart- lakens zijn, met den trein reis? O, lieve deugd, ik ben uitgedroogd. Geef me als jeblief een kop thee!" Jenny haakte haar arm hartelijk in die van Aurora. „Kom mee in huis, dan zal ik je daar thee geven, deze hier is te slap om je aan te bieden." „Ik ben niet veeleischend. Ze is in ieder geval nat en daarom is het me vóór alles te doen." Joviaal lachend en met drukke bewe gingen schonk ze zichzelf een kop thee in en dronk die staande leeg, niettegen staande Jenny's protesten: „O, Auropa, neen. Ga mee naar bin nen, toe, ga alsjeblieft mee?" „Schei uit, kind," klonk Aurora Fair lie's hiide stem. „Je knijpt me! Het is hier buiten verrukkelijk. Ik heb niet de minste behoefte om na$r binnen te gaan." Nicholas Marr kwam zijn vrouw te hulp. „Kom mee, dan kun je den jongen zien. Volgens de regels van het huis mag hier geen gast spijs of drank genieten voor hij of zy Jenny plechtig verzekerd heeft, dat haar zoon de mooiste baby is, die zo ooit hebben gezien. We zullen je eerst verdere gastvrijheid verleenen als je je aan deze ceremonie onderworpen hebt, eerder niet." Met z'n hand op haar eenen arm «n die van Jenny op den anderen, liet Aurora zich meenemen naar het huis. gen tot bestrijding der werkloosheid. On danks de in de maand Maart tot uiting gekomen seizoen-opleving waren er op het oogenblik nog 10.905.000 werkloozen in de Ver. Staten. Waar de weg zich nog niet g. zet heeft, provisorische wegver hardingen wenschelijk. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben in een adres aan den minister van water staat betoogd, dat gebleken is, dat spoedig na aanleg van nieuwe rijkswegen op plaatsen waar inklinking van het wegs- lichaam of zettingen van den ondergrond ook na de openstelling van den weg voor het verkeer hebben plaats gehad, bij of ter hoogte van duikers, duikerbruggeh of andere kunstwerken oneffenheden (ezels ruggen) in het wegoppervlak zijn ont staan, welke vooral voor het verkeer niet lichte motorrijtuigen, hinderlijk en zelfs onder bepaalde omstandigheden niet on gevaarlijk kunnen zijn. Genoemde verkeersvereenigingen zijn van meening, dat het alle aanbeveling zou verdienen in voorkomende gevallen, waai eenigerlei zetting van het weglichaam niet uitgesloten moet worden geacht en als wegverharding bij een nieuwen rijksweg van een gesloten wegdek wordt gebruik gemaakt, hij, ter hoogte van of in aan sluiting met kunstwerken plaatselijk een provisorische verharding toe te passen, die gemakkelijk en zoo noodig herhaalde lijk zonder belangrijke kosten herstraat kan worden (klinkers, koperslakken, kleinplaveisel) en hebben derhalve ver zocht bij den aanleg van nieuwe rijks wegen de bezwaren van zakkingen van het wegsliehaam ter hoogte van de kunst werken e.a. zooveel mogelijk te onder vangen. BEZICHTIGING LANDGÖEi DEREN VAN DE KONINGIN. De landgoederen van de Koningin, ge legen onder Wassenaar en Voorschoten, zullen van 2 Mei af des Woensdags voor het publiek worden opengesteld. Kaar ten voor de bezichtiging zijn te verkrijgen op het portiershuis van Raaphorst, de eer ste woning aan den Leidschenweg van de Papelaan af, te Wassenaar. De opbrengst van deze kaarten a 25 et. per stuk is voor het weduwen- en weezen- fonds van het per«o"ec| der Koninklijke hofhoudingen. Een dosis Foster's Maag pillen 's avonds bij het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft 's morgens volkomen normale stoelgang, f 0.65 per flacon. John bleet iiu„i nakijken. Eerst Anne; en nu Aurora. Wat beteekende dat in vredesnaam? Hij had een lief ding overgehad voor een gesprek van tien mi nuten met Miss Fairiie, nu, vóór Jenny contact met haar kreeg. Toen het drie tal het huis bereikt had, zag iiij dat Nicho lass haastig wegliep waarschijnlijk 0111 orders te geven voor andere thee. Aurora keerde zich onmiddellijk naar haar nichtje. „Wat heeft dat allemaal te beduiden?" De kleine donkergrijze oogen onder de blon de wimpers, keken Jenny half-listig, half- geërgerd aan. „Je hebt me bont en blauw geknepen, en me onder allerlei doorzich tige voorwendsels hierheen gelokt. Wat is er toch aan de hand?" „Ik moest je alleen spreken." „Zoo? En waarom?" „Dat zal ik je zeggen, Aurora; maar niet hier alsjeblieft." „Wat heb je dan eigenlijk uitgehaald?"' „Niets! Niets!" „H'm!" Aurora's grommende toon hield een protest in „nat „niets" beteekent waarschijnlijk zooiets ergs, dat het te slim is om over te praten, hè?" „Neen, neen! Kom hier binnen. Dit is mijn kamer. Niemand stoort ons daar en je kunt onderwijl rustig theedrinken. Er wordt direct thee gebracht." „Jenifer Marr, je hebt me toch niet van een gezellige theetafel op liet gras veld weggetroggeld om in je boudoir een kletspraatje over koetjes en kalfjes te houden!" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1