Buitenlandsch Overzicht. BONS BUITENGEWONE HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA VELEN HUN VOORDEEL KOOPT een NIEUW GEMENGD NIEUWS Quaker ZATERDAG 5 MEI 1934 62ste JAARGANG Een stuwdam in de Roer De Saar-Atlas. De nationaal-sociaiisten en de joden. Zwaar onweer boven Rotterdam. HAVERMOUT BLIJVEN GELDIG Watersnood te Overschie. Door een auto overreden en gedood. Patricia Wentworth CSOURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.66;binnen- an 1 2.— Nederl. Oost- en West Indië per zeepost i 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct. ;fr.p.p fict. Zondagsblad vesp f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1._ Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, 1 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Ja. Bureau: Koningstraat 78 - Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADV ERTEN TIEN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extva). Bewijsnummers 4 ct. Een ernstig geschil betreffende grensverdeeling in België. Nog altijd Sowjet Rusland en de Volkenbond. De onderhand delingen tusschen de Japansche en Engelsche regeering. De Belgische grens' verdediging De kwestie der grens- verdediging, welke, niet zoo heel lang vóór den dood van ko ning Albert, tot een scherp conflict tus schen den generalen legerstaf en den mi nister van landsverdediging aanleiding gaf zoo meldt de Brusselsche corr. van de Nw. Rott. Crt. aan zijn blad blijkt thans tot een nieuw verschil van meening tusschen minister Devéze en generaal Nuyten, chef van den generalen staf, te hebben-geleid. Verzekerd wordt, dat de voorstanders van „integrale defensie" van het grondgebied die, tijdelijk, voor de pro motors van het.stelsel der verdediging op de grens zelf, de vlag moesten strijken, in de hoogste militaire kringen weer veel veld hebben gewonnen. De generale legerstaf en andere zeer hooggeplaatste autoriteiten zouden thans opzien tegen de zware kosten, welke aan het bouwen van een linie van betonnen blokhuizen, op de Oostergrens en het op richten van een nieuw regiment infante rie, het 14e, verbonden zijn. Zij zouden er de voorkeur aan geven een deel van de credieten voor de grens- verdediging, door het parlement goedge keurd, liever aan het voorbereiden van di verse defensielinies in het binnenland en de verbetering der bewapening van het leger te besteden of uit te sparen. Men wist dat de buitengewone credieten, door het parlement voor de landsverdediging Uitgetrokken, een totaal bereiken van 750 millioen frank. Het geschil is van dien aard, dat minis ter Devèze zelfs met heengaan moet heb ben gedreigd, indien de chef van den ge neralen staf, door andere autoriteiten ge steund, verder mocht blijven weigeren het defensieplan, zooals het door de regeering in liet parlement werd verdedigd, geheel ten uitvoer te leggen. Rusland en de Volkenbond Er is nog altijd be langstelling voor het feit of Sowjet-Rus- land nog toe zal tre den tot den Volken bond. Ook deze week schijnt er te Genève nog al over gesproken te zijn en personen, die in goede verbinding met de Poolsche delegatie bij den Volkenbond staan, meen den te weten, dat de Poolsche regeering aan haar toestemming tot toetreding van Sowjet-Rusland dat dan natuurlijk als groote mogendheid een vasten raadszetel zal krijgen de voorwaarde zou verbin den, dat ook Polen den vasten raadszetel verwerven zal, die dit land reeds in 1926, toen Duitschland tot den Volkenhond toe trad, begeerde. Voorts zou de Poolsche regeering -erop staan, dat een volkenbondscon ventie zal tot stand komen, die aan alle volkenbondsstaten dezelfde ver plichtingen met betrekking tot de be scherming der minderheden zal op leggen, die aan Polen bij het verdrag van 1919 opgelegd zijn. Reeds een paar weken geleden heeft de Poolsche regeering, zooals men zich zal herinneren, een voorstel van dezen aard op de agenda der a.s. Volkenbondsverga dering van September doen plaatsen. De Poolsche regeering zou zoo krachtig op inwilliging van beide eischen aandringen, omdat Polen in de verwezenlijking daar van de erkenning als groote mogendheid zien zou. Engelsch- Japansche onder- handelingen De onderhandelingen tusschen de Japansche en de Britsche regee- ringen, begonnen na dat die tusschen de gedelegeerden der Britsche en Japansche katoenbedrijven mislukt waren, zijn op het kritieke punt gekomen. De Londensche corr. van de N. R. Ct. telefoneerde er Donderdagoch tend over aan zijn blad: De Japansche regeering schijnt op vol strekt geen ander standpunt te staan dan de Japansche gedelegeerden deden; met name houden zij vast aan den eisch, dat de Japanners alleen zullen onderhandelen naar aanleiding van afzetgebied onder de controle van de Britsche regeering, d.w.z. binnen het Britsche rijk, terwijl de Brit sche nijverheid en de regeering de onder handelingen alomvattend willen maken. Zooals de Manchester Guardian opmerkt, kan men geen Japansch blad meer op nemen zonder aanvallen op de Indisch- Japansehe overeenkomst te vinden en ook acht zij het merkwaardig, dat de eerst daags beginnende onderhandelingen tus schen inboorling. Elders in dé Manchester regeering in Japan ingewijd zijn met her haalde aanvallen op de Nederlanders als exploitanten van den Nederiandsch-Indi- schen' inboorling. Elders in de Manchster Guardian vindt men een lange aanhaling uit de Yomiuri van Tokio, waarin dit blad heftig tegen de NederlandSch-Indische quota te keer gaat, insinueert dat de sluwe Brit hier ten behoeve van deze onrede lijke houding op den achtergrond aan het werk geweest is en dat Nederland niets, gedaan heeft tot verbetering en ontwik keling van de positie der inboorlingen, met nog allerlei scherpers daarna. Donderdag zou Runciman een onder houd hebben met den Japanschen gezant, waarin hij volgens de Morning Post -zou meedeelen, dat Gr.-Brittannië, wanneer geen voor beide partijen bevredigende overeenkomst mocht tot stand komen, ge dwongen zou zijn de quota in werking te stellen. Daar een bevredigende overeenkomst ook volgens de Britsche regeering alleen mogelijk is wanneer de Japanners ook onderhandelingen over alle gemeen schappelijke afzetgebieden, ook buiten het Britsche Rijk, aanvaarden, zal de Japan sche regeering met een gewichtige con cessie moeten-komen, wil een alleronaan genaamste commercieele verhouding tus schen beide landen vermeden worden. Volgens de Morning Post hebben alle, volgens andere bladen zoo goed als alle koloniale regeeringen reeds in contingen- teering van den Japanschen invoer in hun gebied toegestemd. Het ligt voor de hand, dat de heer Runciman den Japanschen gezant, op dezen staat van zaken wijzen zal. Waarschijnlijk Maandag zal hij in hel Lagerhuis een belangrijke verklaring over deze kwestie afleggen. DE FRANSCHE SENATOR BEREXGER BIJ MUSSOLINI. Mussolini heeft den bekenden Fran- schen senator Berenger, voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken, ontvangen. Drie jaar werk voor 1 600 arbeiders. Woensdag is de eerste steen gelegd voor den grooten stuwdam in de Roer (Eifel). Dit is het grootste werk van de werkverschaffing in West-Duitschland. 1600 arbeiders zullen er drie jaar werk hij vinden. Het stuwmeer zal 465 H.A. groot zijn en 100 millioen M3. water be vatten. De kosten van den bouw worden op 13.millioen mark geschat. De dam wordt 52 M. hoog en aan den kruin, waarop een rijweg komt, 10.5 M. breed. De voet van den dam is 300 M. breed. Nederland ..Nëdérdüitsch taalgebied" Bij Justus Perthes te Gotha is een „Saar-Atlas" verschenen, die in opdracht van de „Saai- Forsrhimgsgemehischaft" is Uitgegeven door dr. Herman Overbeck en dr. Georg Wilhelm Sanze. Suggestief, maar voor ons land in hoogst bedenkeljjkeir zin, zijn twee kaar ten die in den atlas zijn opgenomen. Op de eene, dié dadelijk op het titelblad volgt, is de „Duitsche taalgrens" aangegeven. Ze loopt volgens de schrijvers over Zwit serland, door Elzas Lotharingen, ten Westén van Luxemburg, Eupen en Mal- médy endan dwars oostwest door België. Niet alleen Vlaanderen, maar ook geheel Nederland wordt diis bij het Duit sche taalgebied ingedeeld en deze enor miteit wordt herhaald in een latere détail-kaart: „Die Lage des Saargebiets im Deutschen Spraehgebiet", waar Neder land en Vlaanderen inclusief Brussel „Nederduitsch taalgebied heeten. Deze kaarten zijn bewerkt door dr. Overbeck, Zon hij niet beter weten? Of zou het een uiting zijn van een pan-Ger- manisme, waarvoor we het tegendeel van bewondering koesteren? Julius Streichner, de nazileider voor Frankenland, heeft een speciaal nummer uitgegeven van „der Stürnier" dat gewijd is aan ritueelen moord. Veertien pagina's bevatten een verhaal van een beweerd zagen en kochten een pracht Bim-Bam klok voor een belachelijk lagen prijs in de Geen ERGERNIS en REPARATIE- kosten meer met Uw oud Horloge. voor bijna HALVEN prijs in de ..Joodsch complot 0111 Hitier te vermoor den". Het aantal beweerde ritueele moor den, in den loop van de eeuwen gepleegd, wordt er 'in opgesomd. De omslag toont twee mannen, welke Joden moeten voor stellen, die een schotel vasthouden,, waar in stroomen. bloed vallen uit de kelen van Arische vrouwen. De andere illustraties stellen mannen, vrouwen en kinderen voor, die door Joden onder de meest wal gelijke omstandigheden ter dood worden gebracht. Dit nummer van „der Stür-' nier"" heeft te Münchén, vanwaar V.D. dit meldt, zelfs in Nazikringen groote ver ontwaardiging gewekt. Streicher is thans de officieele vertegenwoordiger van de regeering in Frankenland en mag als zoo danig deelnemen aan de zittingen van liet Beiersche kabinet. Een hevige aanval, Zondag door den eersten burgemeester van Münehen op Joden gedaan, wordt beschouwd als een aanwijzing voor een inluiden van een anti-Joodsche politiek in Beieren. JIET KABlNET-SADfPER KRIJGT EEN MOTIE VAN VERTROUWEN. Het kabinêt-Samper heeft Woensdag in de Spaansche Cortes met 21747 stem men een motie van vertrouwen gekregen. De verklaring van Samper. In zijn Woensdag in de Cortes uitge sproken verklaring zeide Samper, dat hij een vijand was van programma's en be loften, maar dat hij zou trachten zijn taak loyaal ten uitvoer te leggen en recht te doen wedervaren aan alle Spanjaarden met inbegrip van zijn vijanden. Voor zijn verdere houding verwees hij naar de re- geeringsverklaring van Lerroux. NEDERLAND IN GRAND RAPIDS. Te Grand Rapids, in den staat Michi- gan, is in het Kent Scientific Museum een Nederlandsche tentoonstelling ge opend, o.m. bestaande uit een Friesche kamer en een Zeeuwsche kamer. In de Grand Rapids Press treffen wij van die Friesche kamer een foto aan. Vele van de tentoongestelde meubelen en siervoor werpen werden voor het doel afgestaan door mevr/ Olarencè Baker en mevr. John Vogel. Het plan voor deze tentoonstelling was uitgegaan van dr. H. Beets, die ook de openingsrede hield. De openingsbijeen- komst was bezocht door meer dan 500 gasten, onder wie de a.s. burgemeseter van Grand Rapids, die vriendelijke woor den sprak over ons land, dat hij bezocht had. Binnenland Hier en daar de bliksem ingeslagen. Nergens persoonlijke ongelukken. Donderdagavond heeft zich tusschen half negen en half tien boven Rotterdam en inzonderheid boven het noordelijke stadsgedeelte een onweer ontlast van bui tengewone hevigheid. De bliksem was schier niet van de lucht en ratelende donderslagen volgden elkaar zeer snel óp. Bij onweer kan men te doen hébben met verticale of horizontale bliksemflit sen. Blijkens een mededeeling van het filiaal van het Koninklijk meteorologisch Instituut had men bq dit onweer echter te maken mét flitsen in allerlei richting. Het onweer ging gepaard met een he- vigen regenval, afgewisseld door hagel buien. De riolen konden niet overal de groote watermassa's verwerken, zoodat hier en daar de straten blank Kwamen te staan. Zoo was de Aelbrechtskade ter hoogte van de Mathenéserbrug bijv. in een vijver herschapen. Zeer dikwijls zijn de zware slagen bijna onmiddellijk op de bliksemflitsen gevolgd, waaruit kan worden afgeleid, dat het on weer zeer nabij was. Omstreeks half tién is de bliksem inge slagen in pand 1 aan de Fonteinsteeg, al hier, waardoor de electrische lichtleiding defect is geraakt. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voorgedaan. Verscheidene malen zijn tramwagens door den bliksem getroffen. Persoonlijke ongelukken zijn daarbij niet gebeurd. Tusschen Nootdorp en Pijnacker is een draad van de bovenleiding van den elec- trisehen spoorweg gebroken, vermoedelijk als gevolg van het inslaan van den blik sem. Ook daarbij zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd, maar het treinver- j keer heeft na half tien op dit traject groote stagnatie ondervonden. Tijdens het onweer en de zware stort regens konden Donderdagavond de riolen het regenwater in de Oranjestraat en de Schielaan niet verzwelgen. De sousterains van de huizen liepen onder water. Werk lieden van gemeentewerken hebben nog in den laten avond ingegrepen 0111 de be woners van den overlast van het water to bevrijden. Hagelslag te Oss. Donderdagavond heeft zich boven Oss een hevig onweer ontlast gepaard gaande niet zwareri hagelslag. De steenen waren zoo groot als duiveneieren en hebben aan de bloesems en de te velde staande gewas sen veel schade aangebracht. Te Hommerts is Donderdagmiddag de architect J. F. v. Deventer uit Sneek bij het uitstappen uit een autobus gegerepen door een passeèrenden luxe auto en tegen een boom gesmakt, waarna hij in een sloot terecht kwam. Passagiers hadden den man, die doof was, nog gewaarschuwd. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch de heer v. D. ideek reeds overleden te zijn. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. PIJN IN DEN RUG? NEEMT U IN ACHT. Wanneer tengevolge van een gevatte koude, overwerking, te veel inspanning, slijtage enz.- bepaalde organen trager be ginnen te werken, doen zich verschijnse len voor, waarvan men de oorzaak dik wijls te vergeefs zoekt. Het valt echter gemakkelijk te begrijpen, dat zich als ge volg dier trage werking onzuiverheden in liet lichaam ophoopen en onder deze is een afzetting van urinezuur in de ge wrichten en organen het meest te vree- zen. Gewoonlijk merkt gij dan op: pijn in den rug of de lendenen, hoofdpijn, een loom of duizelig gevoel, rheumatische pij nen en meerdere verschijnselen van on wel zijn, die, naar gelang van de licha melijke gesteldheid van den lijder ver schillend kunnen optreden. Verwaarloo- zing van dergelijke verschijnselen kan tot zeer ongewenschte verwikkelingen ieiden. Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen hebben gedurende de dertig jaren, waarin lijders aan dergelijke ziekteverschijnselen ze leerden kennen en waardeeren, naam ge maakt en getoond, dat zij de afvoerorga- nen (bij trage spijsvertering gebruike men eenige Foster's maagpillen) opwek ken tot gezonde werking. Een kuur met Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen maakt, dat rijk en gezond bloed uw aderen door stroomt, en gezondheid en kracht aan alle levensorganen gebracht wordt. Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten a 1.—, 1.75 en 3.— per doos, 1 omzetbelasting inbegrepen, Let vooral op den juïsten BKUGPiJjNr naam. «HlEEEtil aEfeg.Hi\ W Feuilleton Uit het Engelsch van Nadruk verboden. 19) Beste jongen, liet heelt absoluut geen zj" mij vragen over Anne Waveney te geinen, omdat ik ze toch niet beantwoor den kan, lk ben niet van plan leugens te ^tellen om Jenny of een ander plezier e doen. Ten eerste gaat liegen mij niet goed at' en in de tweede plaats heb ik er bc/vctensbezwaren tegen. Maar ik kan '"ju mond houden over Anne en haar •"'gelegenheden en ik geef je ernstig in vmvegmg hetzelfde te doen. Hoe min- er over gesproken wordt, hoe beter." i j, bleet zwijgen en- Miss Fairlie haar raadgevingen voort: „l- ^oei je niet met Anne. Ze zal je ,.7 (la"kbaar zijn als je je ongevraagd naar zaken mengt, heusch." al ophouden 111e erin te mengen," Anno' nistige bescheid, „als ik uit Wenscht'"gtl1 m011(' 11001 llat 26 dit L..S» Fairlie bezat een buitengewoon kende Von 8eesL haar weetgierigheid ba0 R(:ftn grenzen. Haar onweerstaan- verlangen om de situatie tot in alle bijzonderheden te leeren kennen, won het van haar discretie. „Ik dacht dat je Anne niet kende. Je hebt haar toch nooit gezien." „Eenmaal." Zijn toon klonk droog. „Ze was toen nog geen familiegeheim, maar 'n schat van 'n kind." „Lieve deugd!" riep Aurora. „Ben je verliefd op haar?" John kookte. „Wat 'n misselijke vraag, neem 111e niet kwalijk! Ik zeg je immers dat ze nog een kind was. Er'is geen ster veling in je familie, die het ook maar een zier kan schelen waar ze is, wat ze doet, of ze een shilling bezit om van te leven. Het eenige wat ze interesseert is wormstekige conventie.... wat de men- schen zullen zeggen!" „Juist!" Aurora knikte; ze nam haai' linkerhand vaii het stuurrad en klopte hem op den schouder. „Mooi, ga door. Voor .mijzelf geef ik ér geen sikkepit 0111, maar ik vind het niet meer dan billijk 0111 je te waarschuwen dat je je hand in ten wespennet steekt. De familie zal je verwensehen; Jenny en Nicholas zullen je haten als vergif. En Anne zelf zal waarschijnlijk heelemaal niet ingenomen zijn emt jou blijken van belangstelling. Maar zooals ik je gezegd heb, mij kan het niet schelen." De uitdrukking van onderdrukte woede in John's gezicht ontspande zich in een grijns. ..Mij evenmin," grauwde hij. In het diepst van haar hart had Aurora symnathie voor zijn houding. Vasthou dendheid was een eigenschap die zij waardeerde en het was koppige vasthou dendheid, wat ze las in .eiken, trek van John Maurice Waveney. Ze vroeg zich af in welke mate zijn zoeken naar Anne ingegeven werd door een obstinate na tuur, die door tegenstand slechts tot vol houden aangevuurd wordt. Ze kwamen aan Hotel Haydon, om te hooren, dat Miss Waveney direct 11a de lunch was weggegaan. Op Aurora's scher pe ondervraging, wist het meisje in het hotelbureau zich Anne's aankomst te her inneren. „Ja, Miss Fairlie, dat was vanmorgen. Neen, ze zei dat ze alleen voor den dag een kamer wenschte. Ik begreep direct, da.t het niet haar bedoeling was te blij ven." Aurora wilde zich juist omkeeren, toen het meisje zich naar haar toe boog. „Er is daarnet voor haar opgebeld; inter- locaal." Onmiddellijk flitste de gedachte aan Jenny door John's geest Jenny, die uit Waterdene getelefoneerd had; Jenny, die Anne wilde meedeelen dat hij in aantocht was Anne waarschuwen om hem uit de huurt te blijven. „Dank u, Iaat u me even weten, als ze terugkomt." Aurora wendde zich naar John. ,,'t Moet Jenny geweest zijn, die gete lefoneerd heeft. Ik denk niet dat iemand anders wist dat Anne hier was. Ze zal wel komen." „Neen, ze komt niet." „Waarom veronderstel je dat?" John schudde het hoofd. „Ze komt hier niet terug," hield hij vol. XIV. Zoodra Aurora Fairlie Waterdene had verlaten, haastte Jenny zich naar de tele foon in de bibliotheek en vroeg verbin ding met Hotel Haydon In Londen. In den tijd dat ze op de aansluiting moest wach ten, liep ze rusteloos het vertrek op en neer. Het was buiten nog licht, maar de bibliotheek vensters zagen op het Oosten uit en de hoeken van de kamer waren vol schaduwen; de wanden met boekenkasten deden het er nog donkerder schijnen, dan het in werkelijkheid was. Jenny draaide de groen-omkapte lamp aan, die op Nicholas' schrijftafel naast de telefoon stond. Ze speelde zenuwachtig met het inkstei, de penhouders, de sta pels papieren. Nicholas was een heel punctueel man en bij het opnemen dei- staafjes roode en blauw zegellak, bedacht Jenny vaag hoe geërgerd Nicko zou zijn, als hij ze niet op hun vaste plaats terug vond. Ze keerde zich van het schrijfbureau af liep naar de ramen, die open stonden, om den zachten, koelen wind binnen te laten. Ze liet ze open, maar trok de zware bruine gordijnen dicht. Juist toen ze naar het midden van de kamer terugliep kwam Nicholas Marr binnen met een „Hallo Jen! Ik begreep niet waar je gebleven was." „St!" zei Jenny, „Nicko, doe de deur dicht. Ik moet Anne telefonéeren." „Wat?" De verbazing in zijn stem was onmiskenbaar. „Ja, Nicko, doe de deur dan toch dichi. Ik zag gewoon geen- kans om een minuut alleen met je te zijn; ik dacht dat Aurora nooit zou gaan. Ze is in één woord ver- j schrikkelijk met die manier van tiaar om altijd te beweren, dat ze niet blijven kan, niet blijven wil en dat niets ter wereld haar ertoe kan bewegen te blijven en dan toch te plakken en te plakken, totdat je 't zou willen uitgillen. Er hoefde bij my' straks tenminste niet veei meer bij te ko men." „Maar wat is er met Anne aan de hand?" Nicholas Marr's mager, donker gezicht trok in rimpels. „O, Nicko!" riep Jenny. Ze kwam op hem toe en leunde tegen zijn arm. „Het Avas vreeselijk, Nicko! ze was hier." „Wie was hier?" vroeg Nicholas scherp. „Anne." „Wanneer?" „Vanmiddag. We kwamen juist terug van Grepstones, toen de telefoon ging. En gelukkig hoorde ik het en luisterde zelf. Er was een telegram van Anne, dat ze 0111 drie uur dertien kwam. Vind je het niet afschuwelijk?" „Maar ze kwam toch niet!" klonk het ongeloovig. „Ze kwam wel. Ik rende zoo hard als ik kon en ving haar juist in de oprijlaan op, ik liet haar taxi buiten liet hek wachten en sleepte haar mee naar de open ruimte tusschen den hulst.Daar komt nooit iemand op die akelige plek." „En wat moest ze? Lieve deugd, Jenny, Avat bezielde haar hier te komen? Het is verregaand onbehoorlijk „Och, neen!" smeekte Jenny. „Neen, Nicko, toe alsjeblieft, wees niet zoo!" Hij schudde haar hand ongeduldig van zich af. „Het is onvergeeflijk! Ze had naar de Carruthers moeten gaan. zooals haar ge zegd was. Waarom is dat niet gebeurd?" „Ili.j is ziek geweest, hij is niet op kan toor." „Wat '11 onzin! Hij heeft locli een asso cié. Maar ga voort. Hoe verliep hét ver der? Hoe ben je van haar afgekomen?" Jenny zag hem met groote, bedroefde oogen aan. „Nicko, kijk niet zoo! Ik heb alles te gen haar gezegd wat jij wilde, dat Jk zeg gen zou. lk zei. Een gevoel alsof ze stikken zou, kwam over haar en bevend kiemde ze zich aan zijn arm vast. „O, kijk toch niet zoo! Ben je boos, Nicko? Ik heb allés gezegd." „Ik ben niet boos op jou toe, Jen, wees niet zoo'n dwaas kind ik ben boos terwille van jou. Zie je 't verschil niet in? Ik wil Anne hier niet hebben en hoe eer der ze daar goed van doordrongen is, hoe beter. Ik wil haar niet hebben en ik wil niet, dat ze 't jou lastig maakt. Ze kan een paar maal in 't jaar schrijven als ze dat met alle geweld wil. Als ze pogingen doet tot meêr en ander contact wel dan krijgt ze geen penny meer en moet ze maar zien hoe ze zich zonder geld redt." Hij liet een kort lachje hooren en legde met een ongeduldig gebaar den arm 0111 J^nny. „Luister nu -eens, ik verbied je eenvoudig 0111 te gaan huilen. Ik zal maat regelen nemen, dat ze je niet meer lastig valt. Vertel me maar eens wat je gezegd hebt." Jenny vocht om haar zelfbeheersching terug te krijgen. Nicholas had een gruwe lijke hekel aan praten. Hij mócht haar graag plagen tot haar óogen vochtig wa ren, om dan de lange, betraande wimpers te kussen. Maar echt schreien, veroor zaakt door verdriet dat was heel wat anders. „Ik vertelde haar....," Jenny dempte haar stem tot gefluister, om haar toon '11 beetje vast te doen klinken „ik vertelde haar van het geld. Ik zei dat ze de helft kon krijgen als ze maar zorgde hier niet meer te komen." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1