Uit het huis met de blauwe stoep sïï: si. s Wieringen. Neem 'n "AKKERTJE" Julianadorp. Breezand. Texel. GEMENGD NIEUWS Anna Paulowna. Speelclubs te Amsterdam gesloten- Ernstig spoorwegongeluk in Mexico. Rampen in Zuid Afrika heeLhl 'yeS,-A,,ika De bandieten weerin ac ie New York houdt het record voor moorden. Boeda inplaats van Boedapest? HELDERSCHE COURANT VAN WOENSDAG 9 MEI 1934. Voor de vaardebepaling van het vrucht gebruik neemt de wet een fictieve op brengst van 4 pet. aan. Het dan verkregen bedrag wordt gekapitaliseerd met behulp van tabellen, waarin vermingvuldigings- eijfers worden gevonden, welke verschil len naarmate de leeftijd van den vrucht gebruiker verschilt. Het getal nu waar mee de gevonden fictieve opbrengst van 4 pet. vermenigvuldigd moet worden be draagt: wanneer de vruchtgebruiker jonger is dan 20 jaar 20 20 jaar of ouder, doch jonger dan 30 j. 19 30 iaar of ouder, doch jonger dan 40 j. 1< 40 jaar of ouder, doch jonger dan 50 j. 15 60 jaar of ouder, doch jonger dan 55 j. 13 55 jaar of ouder doch jonger dan 60 j. 11 60 iaar of ouder, doch jonger dan 65 j. 9 65 jaar of ouder, doch jonger dan 70 j. 8 70 jaar of ouder, doch jonger dan 75 j. b 75 jaar of ouder, doch jonger dan 80 j. 5 80 jaar of ouder, doch jonger dan 85 j. 3 85 jaar of ouder is 4 De bloote eigenaar geeft aan net ver- schil tusschen de waarde van den vollen eigendom en de op bovenvermelden voe gekapitaliseerd waarde van het vruchtge bruik. Voor de aangifte van vermogen in bloo- ten eigendom is dus allereerst noodig te weten welken leeftijd de vruchtgebruik» i heeft. (Invulling van vraag 25 is dus van het meeste belang.) Voorbeeld van aangifte van vruchtgebruik en bloote eigen dom. A. oud 62 jaar, heeft het vruchtgebruik van een vermogen van 50.000. Voor de vermogensbelasting geldt als waarde 9 (zie tabel) maal 4 pet van J oO.OOO oi 18 B. de bloote eigenaar van deze 50.000 (men is bloote eigenaar als men eigenaar is van bezittingen, waarvan een ander het vruchtgebruik heeft), zal moeten aange ven 50.000 18.000 of 32.000. A en B samen geven dus de waarde van den vollen eigendom aan 18.000 32.000 50.000. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. v. Wichen Bevestiging en Doop. 's Avonds 7.30 uur,Ds. M. v. Wichen H. Avondmaal. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Ds. S. U. Zuidema NOG EENS: POLITIEK EN BLOEMEN. Over bovenstaand artikel, opgenomen onder het plaatselijk nieuws van Wierin gen d.d. 3 Mei, en gerectificeerd in ons nummer van 5 Mei, ontvingen wij van den penningmeester der Comm. partij Holland, afd. Wieringen, een ingezonden stuk, waarin ons wordt medegedeeld dat het hier NIET de C. P. H. betrof, maar de z.g. „Vrije Groep''. Zooals gezegd is de rectificatie reeds aangebracht, zoodat er geen reden is het artikel op te nemen. Red. Held. Crt. POLITIE. V e r i o r e n een zwart damesbeursje, inhoudende eenig geld. Inlichtingen bij den gemeentebode. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv.Gem.Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Geref. Gemeente Niet opgegeven. DE NIEUWE BOOT. Op Donderdag 17 Mei a.s., zal de Dokter Wagemaker", de boot, die thans voor T. E. S. O. op de scheepswerf Wilton te Rotterdam gebouwd wordt, aldaar proef varen. De boot zal, als alles in orde is, waar schijnlijk een of twee dagen na Pinkster naar Texel komen, en dan opeenigszins feestelijke wijze in gebruik worden ge nomen. UITVOERING IN DE X. HERV. KERK. Op 16 Mei a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te den Burg een uitvoering gegeven worden door het Kerkkoor aldaar.Deze uitvoering zal zijn ten bate van de Kerk voogdij. Mej. E. Dijt heeft hiertoe haar medewerking toegezegd. Burgerlijke Stand van Texel. Van 1 t'm. 4 Mei 1934. GEBOREN: Jan, z. v. K. Suierveld en A. de Hoop; Gjjsbert, z. v. J. Agter en G. van der Lee; Jan Pieter, z.v. J. Kok en W. van Vlaanderen. ONDERTROUWD: J. Witte en C. M Mitte; P. Roeper en C. Visser. I GEHUWD: C. Witte en M. van Heer- waarde; R. Daalder en A. Burgman; B. van der Vis en G. Lap. OVERLEDENAntonius Johannes Witte, 8 maanden. Gevonden: 1 alpino, 1 pakje kleeren, 1 vulpen. ONDERSCHEIDING. Door H. M. de Koningin is op voor- dracht van den Minister van Binnenl. Za ken als blijk van goedkeuring en tevreden heid de bronzen eere-penniung voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan G Bakker, te Den Burg. wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een drenkeling op 6 Aug. 33, te Den Burg. Voor hetzelfde feit werd aan Bernardus van Heerwaarden door het Carnegie- I Heldenfonds een bronzen medaille toege kend. De uitreiking aan G. Bakker vond Dins dag ten raadhuize plaats. Die aan B. van Heerwaarden volgt spoedig. I uü zoon nieuw handig zakdoosj© bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. PREDIKBEURTEN. Hemelvaartsdag. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. Ds Visser. Oosterend, v.m. 10u., Ds. Kok. Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. v. Petegem Oudeschild, v.m. 10 uur, Ds. Scholte Koog, v m 10 u„ Ds. van 't Hooft De Cocksdorp, geen dienst. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Oosterend vm. 10 uur, Ds. v.d. Leqr Gereformeerde Kerk (H.V,). Oosterend, v.m. 10 u., dienst. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. De vloekende bloemenventer. Een précédent. Als delinquent betreffende het vloek- verbod verscheen de 21-jarige bloemen venter J. S. uit Limmen, beschuldigd van het feit, dat hij op 2 Februari luid, en in het openbaar, een godslastering had ge uit, iets, wat hem als geloovig R.K. jong- mensch al bijzonder ontsierde. Door rijksveldwachter H., die dit on stichtelijk optreden persoonlijk waarnam, werd te dier zake proces-verbaal opge maakt. Verdachte verklaarde, het niet zoo kwaad bedoeld te hebben. De Officier releveerde, dat de Holland- sche jeugd zich helaas te dikwijls van deze onaangename zijde laat kennen, en vorderde 20 gulden boete, of 10 dagen. Vonnis 10 gulden boete of 5 dagen. De zwarte-katten-jaclit Waarschuwing voor kattenmeppers. De 68-jarige L. W. K. te Schagen stond terecht, inzake het feit, dat hij aan den 16-jarigen getuige C. B. H. beloofd had 1.25 a 1.50 te betalen, indien het den laatste gelukte, een mooie zwarte kat machtig te worden. Zulks werd door den ouden kattenmep per pertinent ontkend, doch de knaap leg de dienaangaande een kennelijk eerlijke en omstandige verklaring af. Hij had te Schagerbrug een mooie zwarte kat, een huisdier van mej. C. G., opgevangen, en had die op verzoek van verdachte afgemaakt. Toen echter wilde verdachte maar 3 kwartjes aftikken, doch een andere liefhebber, de, heer T„ be taalde er een gulden voor. Mej. G. evenwel, had het dier voor geen twintig gulden willen missen, en had den jongen graag een flinke belooning willen geven, indien hij de kat ongedeerd bij haar had teruggebracht. Tegen den ouden kattenmepper, die een jongen de kastanjes uit het vuur liet ha len, requireerde de Officier 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis 25.boete of 15 dagen, als mede 2 maanden gevangenis, doch voor waardelijk met 3 proefjaren. Scheiden tut vvch! In langen tijd was de naam van den heer J. R. te Den Helder niet op de sollicitatielijst voorgekomen, en dachten wij reeds hem te mogen begroeten als een Kruisvader voor de Goede Tempe lieren, of een verdienstelijk genootschap, doch heden werd deze hoop de bodem ingeslagen, bij de ontdekking, dat J. weer van het goede pad was afgegleden, en zulks op 13 Maart, op de bekende krach tige wijze. Hij had zich teweergesteld tegen den agent B., die zich een en ander natuurlijk niet liet welgevallen. Het is nu afgeloopen met het gesol, en verdachte werd veroordeeld tot 2 maan den gevangenisstraf. Een „slagvaardige" Heldersche. Volgens dagvaarding was mej. J. C, VI. haar stedegenoote en buurvrouw, mej. R. na een voorafgegane ruzie op straat in de pruik gevlogen, en had haar met vuist en stok op passende wijze toege takeld. De booze buurvrouw was heden niet verschenen, doch had ruiterlijk erkend. Eisch f 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform. Bij verdere molestatie zal mej. R. po- litie-bescberming worden verleend, op verzoek van den Politierechter. Mej. J. C. VI. gelieve hier goede nota van te nemen! ARRONDISSEMENTSRECHTBANK Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 8 Mei. Uitspraken vorige zitting. Hce twee hypotheekzwendelaars tegen de lamp liepen. De 42-j. bloemist H. J. L., te Den Hel der. erlokt door een schoonschijnende annonce in de Heldersche Courant, waar in gelden op le hypotheek tegen 4\ pet en tweede dito 6 procent werden gepresen teerd, reflecteerde op deze aanbieding en ontving weldra ten zijnen woonhuize een paar heeren. die zich voorstelden als ver- nST Kgers van het TJtrechtsche be middelingsbureau voor hypotheken en na gedane bespreking mededeelde, dat geen bezwaar zou bestaan op het onroerend goed van den bloemist 10.000 hypotheek- te verleenen. Alvorens echter tot defini tieve afwikkeling kon worden overgegaan, moest de heer L. 'n formule teekenen en 95 vooruit storten voor provisie en an dere onkosten. De bloemist, niet bepaald van gisteren, kreeg argwaan en wist zich te verstaan met den rechercheur van politie, brigadier KI. Horsman, die na overleg te hebben gepleegd met den C. v. P., zich naar de woning van L. begaf en daar aan de heeren werd voorgesteld als belangstellend familielid, anders gezegd, oome Jan! De brigadier, die hier op edeler wild joeg dan op zwarte katten, vond deze onderneming een kolfje naar zijn hand en speelde zijn rol zoo vlot als wijlen Louis Bouwmeester. De besprekingen tusschen de heeren vertegenwoordigers, onderscheidenlijk aan gediend als directeur en inspecteur vah het bemiddelingsbureau met den heer L. werden toen voortgezet en de heeren ble ken voorloopig ook genoegen te nemen, indien de heer L. volstond met 42.50 vooruit te voldoen. Dit was het aandeel, dat het bureau eischte; de resteerende helft bestond uit provisie en voor dit b drag wilden de heeren wel crediet ve leenen. 1 De brigadier wist toen voldoende welk vet vleesch hij in de kuip had! Oome Jah ontpopte zich als politieman en stelde eefi voorloopig onderzoek in tegen de ver dachten, Adr. Joh. van A., de „directeur?' en Joris van W., inspecteur, waarop pro ces-verbaal weid opgemaakt met gevolg dat bedoelde heeren thans als verdacht van poging tot oplichting moesten te recht staan. Zij hadden echter van geeti individueele belangstelling blijk gegeven, zoodat deze zaak spoedig kon worden af- gehandeld en de heer officier 11a verhoor der 2 getuigen L. en Horstman, weldra ge legenheid kreeg tot het houden van zijn requisitoir. De officier releveerde, dat de heeren het, de rechtbank wel lastig maaktenl Zij hadden een bezwaarschrift ingeleverd tegen de dagvaarding. De rechtbank had hierover moeten bijeenkomen en thans- nu de zaak ondanks dit verweer toch dé openbare zitting had bereikt, verschenen zij niet ten toonede en was demogelijk heid groot, dat zij, na eventueele veroor deeliug bij verstek tegen dit vonnis verzet zouden komen. Voorts wees de officier op deze voort! durend voorkomend en toenemenderi zwendel door middel van advertenties; prees het verstandig optreden van dei) getuige L. en het aandeel van den bri gadier in deze zaak, waardoor de moge lijkheid was geschapen een strafverVoli ging in te stellen. Gelet op den ernst van het feit, requil reerde de heer officier ten slotte teger) ieder der verdachten een gevangenisstraf voor den tijd van 3 maanden. Den Helder. Te diep in 't glas gekeken. Strafverzwaring geëischt, j De 43-jarige vrachtaiitochauffeur C. Sm, uit den Helder had op 1 October zijn echt- genoote naar Leiden getuft en was op den terugtocht te Alkmaar in den laten avond verzeild geraakt in een café op de Korte Nieuwe Sloot en had daar ver moedelijk de lading nogal scheefgestouwd, althans de mede aanwezige chauffeur Bie- man had zich bereid verklaard om ter meerdere veiligheid in de cabine naaij den Helder mede te rijden. Doch dezé voorzorgmaatregel belette niet, dat de bestuurder bedenkelijk slingerde en ook niet stopte op vordering van den op de Kanaalkade surveilleerende agent Kap- tyn, die gelet op de verdachte manier van rijden, met den bestuurder wel eens nader kennis wilde maken. De wagen reed echter ongestoord doorj doch de heer Bieman beviel zijn contrölel post in de cabine niet bijzonder, zoodatj hij het maar beter achtte bij de Spoorbrug deze cabine te verlaten. Beter 'n levende chauffeur, dan een dooie menschenredderl Inmiddels was te den Helder de politie opgebeld en werd de chauffeur aldaar bij zijn woning opgewacht, aangehouden en naar het politiebureau gebracht. Bij dien tocht was het de verdachte, die chauf feerde, wat bij de voortzetting der aan gehouden zaak, waarbij de agenten, die. hem aanhielden, als getuigen werden ge hoord, werd aangevoerd als een bewijs! dat verdachte nog wel in staat was ge weest een auto te besturen. Verdachte werd echter veroordeeld tot 3 dagen principieele hechtenis en f 10 boete of 5 dagen, benevens ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. De veroordeelde kwam in het heden behandeld hooger beroep en had als eigen gekozen verdediger mr. Mulder uit Den Helder medegebracht. Volgens denheer Bremer had verdachte veel bier gedronken. Hij was zeer opge wonden en reed onzeker en bij het zienl van den agent Kapteijn had hij gezegd Ik rij dien vent maar te barsten 1 De appellant ontkende dronkenschap en beweerde agent Kapteijn niet te hebben gezien. Bij Nil had hij in't café verschil lende rondjes gegeven en in 't geheel pl.m. f 10.— verteerd. Uit de stukken bleek, dat appellant reeds vroeger de rijbevoegdheid was ontzegd en was hij kort voor het plegen der nieuwe overtreding opnieuw in het bezit van een rijbewijs gesteld. De agent was gewaarschuwd door een collega, dat op de Korte Nieuwsloot een auto stond voor een café, waar het zser luidruchtig toeging. De heer Kapteijn was toen met zijn collega d. R. in de buurt gaan surveil- leeren, met het hierboven aangeduid resultaat. Er werd niet gereageerd op zijn stopbevel en de bestuurder reed, meer gas gevend, zóó onverschillig op hem in, dat hij zich door een zijsprong in veiligheid moest stellen. De heer officier gaf een levendige be schrijving hoe opgewekt het er in't café toeging, symptomen, die wel op een meer dan matig alcohol-gebruik wezen. Voorts was een veeg teeken de onbe holpen start van den auto en de manier waarop appellant wegreed, ■een boom raakt en de binnenbocht nam, dan het optreden tegen den agent, kortom het mocht een wonder genoemd worden, dat veroordeelde beelhuidsch Den Helder bereikte. Uit alles bleek nog dat appellant feite lijk geen rijbewijs waard was en de Kan tonrechter hem veel te zacht had behan deld, reden waarom de officier 1 maand principale hechtenis en ontzegging voor den tijd van 2 jaar requireerde. Hierop kwam Mr. Mulder aan het woord, die de aandacht vestigd op een vorm gebrek in het Kantongerechtelijk vonnis. Vervolgens releveerde pleiter dat deze zaak nogal onder hoogen druk had ge staan en verdachte aanvankelijk was vei'- dacht van poging tot doodslag. Hierop ging pleiter het Leidsche uitstapje nog eens in bijzonderheden na, om ten slotte tot de conclusie van zijn humoristisch getint, gedocumenteerd en klemmend be toog te komen, dat de ontneming van zijn rijbewijs opnieuw den man zou ruïneeren. Bleiter verzocht daarom vrijspraak,.sub sidiair toepassing der uiterste clementie. De officier zag zich verplicht op diverse punten in pleiters betoog te repliceeren ten einde het beleid der justitie en het Vonnis van den Kantonrechter te verde digen. Pleiter kon niet ontkennen, dat verdachte direct, na weer in 't bezit van zijn rijbewijs te zijn gesteld, begonnen is met drinken. Ook brak de officier een krachtige lans voor den getuige B., die door pleiter op zeer onoordeelkundige manier was afgebroken. Verdediger dupliceerde, verklaarde niet de bedoeling te hebben gehad de justitie te beleedigen en wilde dienaangaande gaarne aijn excuses aanbieden. Vervolgens hield pi» i e nog eenige nadere dupliek. Binnenland ff»/ SMEDERIJ IN VLAMMEN OPGEGAAN. Door onbekende oorzaak is een zware brand uitgebroken in de smederij van den heer Boerhof te Lobith. Het vuur greep zóó snel 0111 zich heen, dat vóór de brandweer ter plaatse was, de vlam men reeds waren overgeslagen op het woonhuis, terwijl kort daarna ook de «tinkel van den heer Boerhof in lichter laaie stond. De bewoners, die overhaast de vlucht moesten nemen, konden van den inboedel en den inventaris zoo goed als niets redden. Het geheele pand brandde tot den grond toe af. De schade wordt door verzekering gedeKt. (Hbl.) OPLICHTING BOOR NOTARIS. Anderhalf jaar gevangenis. De bejaarde gewezen notaris te Oolt- gensplaat, die voor de rechtbank te Rot terdam heeft terechtgestaan wegens op lichting van zijn cliënten voor tienduizen den guldens, is veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. ACHT HULPKEURMEESTERS VOOR DE RECHTBANK. Naar het Handelsblad verneemt zullen op 24 en 25 Mei voor de Rotterdamsche rechtbank terechtstaan de acht hulpkeur meesters van hef gemeentelijk slachthuis aan den Boezemsingel te Rotterdam, die in het begin van dit jaar uit hun functie zijn geschorst wegens allerlei malversaties. Van de acht verdachten zijn er zes sedert eenige maanden gedetineerd. Het aantal getuigen in elk dier acht zaken varieert van twaalf tot 28. In het geheel zijn er 181 getuigen gedagvaard. Voor de behandeling zijn twee volle dagen gere serveerd. HAAR MAN VERGIFTIGD? Enkele maanden geleden is een be woner van den Nieuwen Meerdijk, bij Sloten, in de Haarlemmermeer, naar een ziekenhuis te Amsterdam overgebracht, omdat verschijnselen van vergiftiging waren waargenomen. Het onderzoek wees uit, dat inderdaad van vergiftiging sprake was. Thans verneemt het «Haarl. Dgb.s, dat verdenking gerezen is tegen de vrouw van den vergiftigden man en tegen een kostganger. De sub.-ofïkier van justitie te Haarlem mr. Paardekooper Overman heeft een onderzoek in de woning aan den Nieuwen Meerdijk ingesteld. De vrouw en de kostganger zijn naar het politiebureau te Hoofddorp overge bracht. Zij ontkennen alle schuld. TOEN MOEDER EEN BUURPRAATJE MAAKTE Terwijl de moeder een buurpraatje maakte is gistermorgen in de woning van den gemeente-arbeider L. Smilde aan de Groote Akkerstraat te Meppel een wieg waarin e*n 1-jarig kind lag, in brand ge raakt, ten gevolge van eJ nïrmpje te dicht b« het gasst^^"hee. Het kind gelaat. op last van den minister van Justitie, is gistermiddag aan de besturen der ver schillende sociëteiten, die te Amsterdam speelzalen hadden geopend voer het be oefenen van het nieuwste gelukspel, aan gezegd, dat zij 's avonds te acht uur het rad van avontuur dienden te stoppen, daar anders tot in beslagneming zou worden overgegaan. Buitenland SAMUEL INSULL OPGESLOTEN. Cautie van 200.0<M) dollar niet bijeen te brengen. Samuel Insull is gisteren als arrestant te Chicago teruggekeerd. Bij aankomst was hij volkomen gebroken man. De beambten zetten hem in een gereedstaanden auto, die den financier naar het huis van be waring overbracht. Een dichte menigte was getuige van den tragischen terugkeer van den man, die nog slechts kort geleden als veelvoudig millionnair den toon in de leidende krin gen had aangegeven. In tegenstelling met de verwachting gedroeg de bevolking zich vrijwel volkomen apatisch. Op zijn ver zoek, hem tegen borgtocht ojx vrije voeten te stellen, bepaalde de rechter van instruc tie de cautie op 200.000 dollar. Daar In sull niet in staat was, d.;t bedrag bijeen te brengen, werd hij naar het huis van bewa ring geleid en ingesloten, Twee dooderx, ruim 50 gewonden. Het dagblad Palabra meldt uit San Luis Potosi, dat aldaar een ernstig spoorweg ongeluk is gebeurd. Bij de ontsporing van een trein vielen de locomotief en twee personen- en bagegewagens om. De ma chinist en de stoker werden gedood, ruim 50 personen zwaar gewond. Naar het schijnt zou het hier een aanslag betreffen. Volgens andere berichten zou het onge luk slecht^ één doode en één gewonde hebben geëischt. EEN JEUGDIG MISDADIGER. De moord te Gelsenkirchen op den 13- jarigen Walkenhorst is Zondagmiddag opgehelderd. Gebleken is, dat de moord is gepleegd door den 14-jarigen mede scholier van het slachtoffer, Hans Christen, die gearresteerd is. Na aanvankelijk ont kennen, gaf de jongen ten slotte toe Fritz Walkenhorst in een zandkuil te heb ben vermoord en begraven. De jongen werd gistermorgen naar de plaats gebracht, waar de moord gepleegd was. Hij toonde niet het minste berouw. Toen men hem hierop wees, verklaarde hij, dat Walken horst hem al lang genoeg dwars bad gezeten. PAARDEN MOORDEN AAIv De boeren uit Neumünchen hebben een vrijwilligen beschermingsdienst ingericht omdat in het dorp e nde omgeving, in de laatste weken een paardenmoordenaar is opgetreden die reeds zes jonge paarden in de weiden gedood en nog eenige ande ren ernstig gewond heeft. De steken ble ken altijd met een met in de borst toege bracht. FAMILIE-DRAMA. De 25-jarige arbeider Otto Selxer te Berlijn heeft gisterenmorgen zijn van hem gescheiden levende, even oude echt- genoote, in het portaal van haar woning opgewacht en na een korte woordenwisse ling, neergeschoten. Daarna richtte hij het pistool op zichzelfl en viel dood neer. De zwaar gewonde vrouw is in hopeloo- zen toestand naar het Horst-Wessel zie kenhuis gebracht. VRIENDINNEN VAN EEN VIJAND. Dillinger, de vijand van het alge meen, heeft trouwe vrienden en ook een die mèisjes, met wie Dillinger in betrek die emisjes, met wie Dillinger in betrek king heeft gestaan en die nog steeds vol genegenheid voor hem zijn, bevinden zich op het oogenblik in de gevangenis en het is zeker een interessante kwestie wat er, wanneer Dillinger eenmaal ge pakt en terechtgesteld zal zijn. van deze jonge vrouwen zal worden. epidemie ven tpphense koorl^n' ern8tlËe 'p''MV be- «aerdoor deee dieren S'^el,» de muskieten,e^Heg"r,anjn V^taaL ielen ö,We ,0«" '"e oote moeraseenTn poelen, welke na de regens en overstrnn mingen zijn achtergebleven. Op VPi" plaatsen is geen drinkwater meer te krijgen en moeten de bewoners zich be helpen met flesschen mineraalwater. Dn materieele schade, welke de oversrtoo mingen hebben aangericht, wordt 0ii 1,200,000 pond sterling geschat. Te New York heeft een .gangster" opschudding verwekt. Inde voorname Flatbush-wijk van Brook- lyn heeft zich heden een wilde schiet partij op straat afgespeeld. Een gangster was op een melkwagen gesprongen, haq den melkboer beroofd en was op de vlucht geslagen, waarbij hij op den hem achter- volgenden melkboer een woest snelvuur opende. Daar het op dat oogenblik buiten gewoon druk was op straat geraakten honderden volwassenen en kinderen in groot levensgevaar. Een man werd ook door een schot getroffen en zwaargewond. Ten slotte verscheen een agent van politie] dio met zijn revolver op den bandiet vuurde, die inmiddels op een anderen wagen gesprongen was. De roover zonk op een gegeven moment naar het scheen door een schot getroffen in elkaar, en riep den agent toe, dat hij zich overgaf. Toen deze echter naderbij kwam sprong de man plotseling weer op, loste bliksem snel een schot, dat echter zijn doel miste en verdween in een huurhuis. Een leger van politieagenten met traangasbommen, geweren en revolvers gewapend werd gealarmeerd. Zij omsingelden het huis, bestormden het en doorzochten het kamer voor kamer. De roover was echter reeds verdwenen. Dit is nu reeds de vierde schietpartij op straat in New York binnen de laatste 14 dagen. New York prijst zich zelf om het feit, dat er 47 personen minder een geweld- dadigen dood stierven in het afgeloopen jaar dan in 1932; het aantal doodslagen is echter groot genoeg 0111 iemand ongerust heid te bezorgen. Alles bij elkaar verloren 431 personen het leven door moordenaarshand of door doodslag. Van de slachtoffers konden 205 worden ondergebracht bij de erimineele misdadigers, en een aantal hunner was betrokken bij zaakjes uit de „onderwe reld". Van de andere doodslagen moeten 95 worden beschouwd als „crimes passio- nels", 85 ais gevolg van vechtpartijen, 26 als gevolg van financieele kwesties, 20 als wraakmisdaden, terwijl 32 personen ge dood werden bij beroovingen of bij het plegen van roofovervallen. Het totaal aantal ernstige misdaden be droeg in de stad Neiv York proeentsge- wijze 7.8 minder dan in 1932. Er werden 161 inbraken minder gepleegd en het totaal aantal groote diefstallen nam met 21 pet. af. VERSTEKELINGEN OP EEN CIRCUS SCHIP. Zooals men weet, zijn aan boord van het stoomschip „Alderamin", met welk schip een gedeelte van het circus Sarra- sani van hier naar Zuid-Amerika wordt vervoerd 3 verstekelingen ontdekt. De „Alderamin" is thans te Rio de «aneiro aangekomen. De verstekelingen zullen zeer waarschijnlijk met het zelfde schip naar hier terug reizen. De „Aldebaran", welke de rest van het circus aan boord boord had, is reeds de vor'ge week te Rio de Janeiro aangekomen. BEN NALATENSCHAP VAN 77,500,000. Volgens een mededeeling van een exe cuteur-testamentair bedraagt het vermo gen van den in Mei 1931 overleden pre sident-commissaris van de First National Bank, George F. Baker 77.5 millioen dol lar. (Dat zal dus zijn op den datum van h*t overlijden; daarna is er een groote daling geweest). Van deze som moet een bedrag van 11 millioen dollar aan suc cessie-recht betaald worden. Bovendien heeft Baker een bedrag van 3 millioen dollar bestemd voor liefdadige doeleinden zoodat de rest, zijnde 63,5 millioen dollar verdeeld wordt onder den zoon en de twee dochters van den overledene. Een groot vermogen, klein evenwel vergeleken bij dat van George Baker, h eft mevrouw Alice Gwynne van der Bilt, die twee weken geleden gestorven is, nagelaten. Haar vermogen bedraagt 6.25 millioen dollar in baar geld en effec ten. Bovendien heeft zij veel grondbezit en kostbaarheden. Dit alles komt aan haar zoon generaal Cornelius van der Bilt en haar twee dochters. Boedapest is een actie begonnen om Hongarije's hoofdstad haar ouden naam Boeda te hergeven, in plaats van het li18 Struikelijke Boedapest. M'betoogt daarbij, dat Boeda ruim 900 jaar lang de naam was van de Hon- gaarsclie hoofdstad en dat de stad in het naburige Verre Oosten thans nog steeds zoo genoemd wordt. In 1873 toen enkele steden bij Boeda werden ingelijfd, o.a. est, werd de naam veranderd in Boeda pest. Boeda, zoo zegt men ook, is veel korter en gemakkelijker te onthouden, neeft bovendien een geschiedenis van 900 laaK terwijl de naam Boedapest nog j°n| is. I est, de naam van een onbeduidend visschersdorpje, is van Slavischen 001- sprong en beteekent .bakoven", vandaar de Duitsclie benaming ,Ofen", die foutiel °P Boeda is toegepast. Boeda beteekent .oud, aanzienlijk 0,1 "1 Engelseh-Indië veelvuldig voor. Men beweert in Hongarije, dat de staa aldus is genoemd naar Boeda, den t>r°e"

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6