Stadsnieuws Mantel een korten Mantel of «Japon BELASTING PER SPOOR Salon de Coiffure. Salon de Beauté. tHemdoaatfödaif, mmsst Accountantskantoor J. BREGMAN PREDIKBEURTEN HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 MEI 1934. 9 Speciaal Haarverven, Haarwerken, Electrische Gezichtsontharing PERMANENT WAVE. Maison Gerrits, DE BIJENKORF SPOORSTRAAT DEN HELDER GROOTE de zonnige! 1 §1! Invullen van Aangifte-biljetten Inkomsten- Vermogens- belasting Omzet- r|j Leeraar IVÏ.O. - Loodsgracht 72 - Tel 650 8 DAu£N naar MILAAN-TURIJN 0 99.60 nFRDE BLAD Op en en ondergang van Zon tijd van hoog water Wintertijd. Maan Mei "~op:ond.: 7, 13 3.28 M 14 3.56 p 15 4.32 W 16 5.21 p 17 6.21 V 18 7.29 Z 19 8.40 20.23 21.35 22.34 23.21 23.55 00 00 021 Zon op: oud: 4.08 19.42 4.07 19.43 4.05 19.45 4.05 19.46 4.03 19.48 4.01 19.49 3.59 19.51 en Maan (Texel) Hoogwater sm. nam. 8.24 8.28 9.00 9.18 9.38 9.54 10.15 10.31 10.54 11.17 11.33 11.54 00.00 0.15 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 12 Mei Zondag 13 Maandag 14 20.10 20.12 20.13 Onze plaatsgenoot W. Schneider slaagde te Batavia voor 2e werktuigkun dige. Bij bet laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor 3den stuur man groote stoomvaart, de heer G. P. Lenshoek. Bij de op 7 en 8 Mei j.1. te Utrecht gehouden examens, ter verkrijging van het Diploma voor Makelaar, uitgaan de van de Nederlandsche Broederschap voor Gediplomeerde Makelaars, slaagde onze vroegere stadgenoot, de Heer W. B. G. Muntjewerf, thans te Heiloo. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 14 Mei tot 21 Mei wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetsSnel, Weststraat. BEGRAFENIS VAN EEN MATROOS VAN DE „DORUS RIJKERS". Bij de teraardebestelling van den zoo tragisch omgekomen matroos vandeDorus Rijkers, den heer O. Bijl, waren zeer veel belangstellenden aanwezig. Tusschen de vele Blauwe Zeeridders, leden van Moed, Volharding en Zelfop offering, die in grooten getale opgekomen waren, merkten wij op den voorzitter, den beer v. Dok, met het Bestuur, alsmede den commissaris van het Loodswezen, den heer v. Diest, alsook de voltallige be manning van de Dorus Rijkers, onder aanvoering van hun schipper Koen Bot. Onder plechtige stilte werd het stoffelijk overschot van dezen man, die zooveel malen het leven redde van in nood zijnde schipbreukelingen, in zijn laatste rust plaats gelegd. Allereerst voerde het woord de heer v. Dok, die memoreerde het droevig ver scheiden van dezen overledene, die altijd klaar stond met groote dapperheid, wan neer Coen Bol en vroegere aanvoerders van reddingbooten hem riepen. Laat het u tol troost zijn, dat wij zijn menschlievende daden niet zullen ver- neten, aldus roept spreker troostend de familie toe. De heer Diest legde een krans van de Noord- en Zuid-Hollandsche redding maatschappij en bedankte den doode voor de groote gewichtige diensten, die hij aan de menschheid en Reddingmaat schappij bewezen had. Schipper Bot bracht den laatsten groet van hem en de bemanning van de Dorus Rijkers en zeide: Altijd was hij klaar, om, met den dood voor oogen, zijn leven op te offeren. Zichtbaar onder den indruk verlieten allen den doodenakker, nadat een zuster van den overleden zeeheld, nog een harte lijk woord van dank tot allen had ge sproken voor de groote eer haar broeder bewezen. H.E.M.I.T.O. HELDERSCHE MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING. 26 Mei tot 3 Juni. Nog slechts enkele weken scheiden ons van de opening dezer tentoonstelling. Sinds enkele dagen zijn er reeds 4 wa gons met materiaal ter plaatse aange voerd, terwijl de overige 3 wagons deze week hun plaats van bestemming zullen bereiken. Op Maandag 14 Mei zal een le- gertjje van werklieden dan een aanvang "naken om het gebouw op te trekken. Het gertje van werklieden dan een aanvanag 200 m2 en is geheel van hout opgetrok ken. De bovenrand is rondom geheel van las voorzien, terwijl de bekapping van tegolfd plaatijzer zal zijn. Teneinde deze ekapping aan het oog te onttrekken, zal en geheel wit plafond over de lengte en reedte der zaal gespannen worden. Het tot stand komon der H.E.M.T.T.O. is 'n groote gebeurtenis in dezen tijd van 'Pressie. Deze onderneming toch geeft ijk van moed en vertrouwen in de toe- omst, welke voor het herstel van handel n industrie van zulk een groot belang is, i de H.E.M.I.T.O. zal ons straks toonen, it er nog heel wat ondernemende zaken- 'i zijn, die niet bij de pakken neerzitten. De voorgevel van het gebouw wordt in ademen stijl opgebouwd en 's avonds 'er Iichtzuilen verlicht. Iet geheele complex komt op het terrein >e Ton", tegenover onzen watertoren. Heeft U al een ADELAAR. Met origineele torpedonaaf f 37 50. GEORG GUNTHERT. PLUIMVEEDAG 1934. Door het Bestuur van den Bond van i luimveehouders is op Woensdag 30 Mei e?n Pluimveedag georganiseerd in onze stad. Er worden een paar honderd deelne mers uit de Provincie verwacht. Het programma is als volgt samenge steld: 10 uur: Samenkomst in 't Militair Te huis, Spoorstraat. Spreker: Dr. B. J. C. te Hennepe, bacterioloog aan de rijksserum- mrichtnig te Rotterdam. Onderwerp: „De nieuwe gegevens der wetenschap inzake het opfokken van kuikens. Goed opfok- voer behoeft niet duur te zijn. Wat het we reldcongres te Rome ons daaromtrent ge leerd heeft"! Spreekster: Mejuffrouw Ch. van der Weide, directrice van het landbouwhuis- houdonderwiis te Alkmaar. Onderwerp: „Practische woninginrichting met eenvou dige middelen". I uur: Gemeenschappelijke Koffiemaal tijd. 2 uur: Boottocht op het Marsdiep, aan geboden door de plaatselijke pluimveever- eeniging te Den Helder, of Excursie naar het Eendenhoudersbedrijf „Lafére". Daarna: Bezoek aan de Middenstands tentoonstelling, waar den deelnemers door Middenstandsvereenigingen gratis thee met gebak zal worden aangeboden. KOOPT NEDERLANDSCH. FABRIKAAT. Lezing op Maandag 14 Mei a.s. Het Ned. Fabrikatenhuis houdt van 14 t./m. 16 Mei een tentoonstelling in „Casino". De Directeur van het Ned. Fabrikaten- huis, de Heer J. Born, zal op Maandag 14 Mei a. s. te 2.30 uur n.m. de openings rede houden over het onderwerp: „Hoe kunnen de verbruikers de Nederlandsche welvaart bevorderen", terwijl 's avonds om 8 uur door den heer Born weer een propaganda-rede zal gehouden worden De Heer Born, wil het Nederlandsche volk in kennis brengen met het Neder landsche product, opdat ieder Nederland sche merkartikelen koopt en daardoor den Nederlandschen arbeider weer aan werk helpt. PER SPOOR NAAR MILAAN EN TURIJN. Blijkens een heden geplaatste advertentie bestaat er gelegenheid om op zeer voor- deelige wijze de wedstrijden in Italië te bezoeken en wel per extra trein. De American Express organiseert deze reis en haar naam waarborgt een uitstekende regeling. Zij die de uiterst spannende wedstrijden willen medemaken en ook nog wat van Italië willen zien, maar bovendien prijs stellen op een rustige en veilige reis, vragen inlichtingen bij het Reisbureau Velthuys t.o. Postbrug. „PANDION, DE VISCHAREND". Een buitengewoon-fraaie film. Buitengewoon-fraai, dat is wel de juiste kwalificatie, die op deze film, welke Woensdagavond in »Musis Sacrum» ver toond werd, toepasselijk is. De opnamen, welke hier zijn geschied, zijn zonder over drijving als even zoovele wonderen van photografische filmtechniek te kenschet sen. Dit zal duidelijk worden als wij zeg gen, dat wij bijvoorbeeld close ups (als de personen in een film heel dichtbij den toeschouwer worden gebracht) van den vogelkop kregen te zien, die tot in de fijnste details een indruk van dien karak teristieken kop, die zoo echt menschelijk was, gaven. Hoewel de opnamen op geen korter afstand dan circa 10 meter van het nest plaats hadden, in dit geval met een tele-fotolens. In'tkortgezegd is deze film aldus tot stand gekomen; een Duitsch operateur heeft met behulp van een paar jongelui, leer lingen van de Kunstnijverheidsschool te Weimar, een installatie gemaakt op een hoogen den, ergens in Mecklenburg, in de buurt waarvan, in den hoogsten top van een anderen den, men wist dat een nest was van den vischarend, een dei- grootste roofvogels, met een vlucht van 1.50 a 2 m. Men wilde trachten dezen schuwen vogel in zijn dagelijksch leven te filmen, en dit was de eenige manier dat klaar te spelen. De film deed ons nu allereerst zien met hoeveel voorzorgen alles moest geschieden; klimijzers werden in de den geslagen, waarlangs men naar boven kon komen. Eenmaal daar, werd een verblijfplaats gemaakt; alles moest uit den aard der zaak met een touw wor den opgeheschen. Het zwaarste en moei lijkste werk was daarbij het ophijschen der 150 kg zware camera. De boom was ruim 30 m hoog. Dit alles kregen we te zien, doch het was nog maar de inlei ding van wat er volgde. Want nu moesten do eigenlijke opnamen beginnen en daar voor was geduld en nog eens geduld het eerste vereischte. Maanden- en maanden lang hebben de jongelui dagelijks hun verblijfplaats in den top van den den op gezocht; maanden- en maandenlang ge duldig afgewacht. Het resultaat van hun geduld is deze waarlijk grootsche film geworden, die ons een kijk gaf op het leven van dezen vogel, zooals men anders nimmer krijgt. We zien de beide vogels mannetje en wijfje in hun bezig heden om het nest in gereedheid te bren gen; beurt om beurt brengen zij een tak of twijg daarvoor aan. Wij zien de eieren in het nest liggen; de jongen zijn te voor schijn gekomen en worden door de moe der gevoed. Om de drie uur zoowat brengt de vader een visch aan, die hij doorgeeft aan de moeder. En moeder pikt er met haar snavel stukjes uit, die dan de hard ste schreeuwer het eerst krijgt. Heel interessant was het om te zien hoe de jongen vechten en stoeien in het nest, precies zooals jonge honden en jonge katjes dat doen. Komen dan de ouders met het voedsel, dan ontstaat een hei- densch kabaal en de sterkste wint. Uit voerig was op de film te zien de wijze waarop de moeder haar jongen voedt; zij plaatst haar snavel loodrecht op dien van het jong, zoodat dit laatste het voedsel daaruit kan halen. Typisch was het te zien hoe de jonge dieren reageerden op het bezoek, dat zij op zekeren dag kregen van een der operateurs: zij houden zich volkomen dood, blijven onbeweeglijk zit ten met den kop in de veeren, en eerst als de baan weer vrij is en het onge- wenschte bezoek vertrokken, komt er weer leven in. Ook was bizonder interessant de pogingen, die de benjamin uit het nest deed om te vliegen. Z'n beide broertjes (of zusjes) zijn al uitgevlogen, maar de jongste van 't broed durft nog niet; hij fladdert angstig heen en weer op den rand van 't nest, maar den sprong in 't onbekende waagt hij niet. En nog steeds moet de moeder hem het voedsel brengén. 't Is onmogelijk een juist beeld van een dergelijke film te geven; zooiets moet men gezien hebben. De heer Jan P. Strijbos, de bekende vogelkenner, gaf tusschen de verschillende beelden door een zeer boeien de causerie over dezen vogel, waarin de noodige humor niet ontbrak, maar waar uit tevens sprak zijn groote liefde voor het dier. Hierboven deelden wij reeds iets mede over den prachtigen, schier menschelijken, vogelkop, dien we als close up in het einde van het tweéde deel van de film kregen te zien. 't Was een van de meest suggestieve beelden uit deze film. En over de photo- graphie als zoodanig zouden we dit wil len zeggen: men weet niet wat meer te bewonderen: de natuur, in haar einde- looze en steeds boeiende varieeringen, of het menschelijk vernuft, dat het klaar weet te spelen ons in een dergelijke in tieme aanraking met die natuur en haar schepselen te brengen, zoodanig dat wij tijdens de vertooning der film konden gelooven zelf van zeer dichtbij heel dit jonge vogdhuishoudirikje bij te wonen in zijn dagelijksche bedrijvigheid. Jammer maar, dat de mensch met al zijn vernuft het wel eens leelijk aflegt tegen de dieren: hij wendt het dikwijls verkeerd aan en om nu maar bij dit huis houdentje te blijven: huwelijksontrouw en scheiding en zoo meer kent de visch arend niet. Tot in den dood blijven man netje en wijfje elkaar trouw. Ds. Enklaar leidde de film, die uitging van de Heldersche afdeeling der Ver- eeniging voor Dierenbescherming, met kort woord in. Heel erg groot was de belangstelling niet, ook niet des middags bij de kindervoorstelling. Spoorstraat 104-106 Tel. 457. AFSCHEIDSAVOND „THE RAMBLERS". Donderdagavond waren de fameuze Ramblers voor het laatst in dit seizoen in Den Helder; binnenkort zullen zij weer optreden in het mondaine »Hamdorff« te Laren, alwaar zij ook dit jaar geëngageerd zijn voor het geheele zomerseizoen. Het afscheid van de band en het EFfel- dersch danslustig publiek had plaatsen »Casino« en werd een waar feëfet. 10fe Ramblers deden nog eens extra hun hföt om den reeds gevëstigden goeden indiVik nog te versterken, terwijl Helder's Socffty au grand complet aanwezig was om ftfet afscheid wat luister bij te zetten. We kregen dus nog eens gelegenheid om vSst te stellen, hoe wonderbaarlijk de instru mentale vaardigheid dezer Hollandsche musici is, over welk een techniek zij be schikken en vooral over een gevoel voor rythme en maat. Nóg zijn er velen,. <jU$ ultra-moderne jazz-muziek niet mooi Vin den begrijpelijk overigens maar men moet toch bewondering hebben voor de vele zware composities, die door de Ramblers gebracht, ja, uitstekend vér- tolkt worden. Men hoore de soli vo.or schuiftromboue, trompet of saxafoon, die van een ware virtuositeit getuigen, of men lette op het uitstekende spel van den pianist-leader: Theo Uden Masman. We geven dan ook als onze meening, dat wat door deze Hollanders gebracht wordt, in zijn genre, den toets der vergelijking met elk buitenlandsch ensemble kan door staan. Voor de Heldersche jongelui zeker een strop, nu hun Ramblers in langen tijd niet voor hen zullen spelen I NIEUWE ZAAK. Twee ondernemende jongelui hebben het aangedurfd op de Weststraat, in het oude pand der firma Roozekrans, óp No. 79, een handel in photographisshe artikelen enz. te openen. Het zijn de heeren Winkels, voor malig étaleur van de firma Herschel, en Spaarmacher, gediplomeerd photograaf, tot dusver werkzaam op het Photo-atelier „Helder", en zij hebben voor hun zaak den naam „Photo Spaarwinkel" gekozen. De snuggere lezer (en andere dan snug gere heeft de Held. Courant natuurlijk niet) heeft al begrepen, dat deze naam is samengesteld uit beider achternamen en daardoor is het tevens een pakkende naam geworden, die in het geheugen blijft hangen. Alles, letterlijk alles, hebben de twee jonge menschen zelf gedaan. Van den ouden, verweerden winkel hebben zij door smaakvolle bekleeding een modern uit- zienden winkel met atelier gemaakt; hun verlichting hebben ze zelf ontworpen en vervaardigd, hun atelier zelf ingericht, tot zelfs hun meubels toe zelf vervaar digd. Zoo wat een week of drie hebbèn ze er in hun vrije avonduren aan gewetkt, 'ei. VOOR Nu naar en het resultaat is werkelijk de moeite van het vermelden waard. Hedenmiddag wordt deze nieuwe zaak, die gespecialiseerd is voor ontwikkelen, afdrukken en vergrooten van amateur- photo's, maar die ook elk ander werk op dit terrein verricht, geopend. Voor ont wikkeling enz. is het allermodernste materiaal aangeschaft. Natuurlijk is aller lei photographisch materiaal verkrijgbaar. „5 DAGEN NAAR PARIJS", HUB. KIEVITS. Na langen tijd zal nu ook weer eens de bekende Hub. Kievits met zijn gezel schap in Casino optreden. Zondag geeft deze populaire, komische speler een op voering van de klucht »5 Dagen naar Parijs», welk lachstuk reeds eenige malen hier werd opgevoerd voor volle zalen. Kievits optreden werkt altijd kolossaal op de lachspieren en ook nu weer heeft hij in deze klucht zoo'n komische rol, dat zelfs de grootste nurks tranen zal lachen bij Kievits en zijn medespelenden in deze dolle, leuke klucht. De entreeprijzen zijn weer heel laag gesteld. Een waar festijn van zonneschijn en zomer was deze onvergetelijke Hemel vaartsdag. Elders in dit blad schrijft de Natuurminnaar Joh. over de bloeiende en bloesemende Meimaand, de maand van den zang der vogels, van het ontwaken der natuur, van ontluikende bloemen, van nieuw trillend leven. En in deze bloeiende Meimaand vormt deze Hemelvaartsdag episode van vroege zomerweelde. Hoevele Hemelvaartsdagen, ach! hebben wij rille rig en koud bij een nog brandende kachel gezeten, mopperend en scheldend op het klimaat van ons kikkerlandje, verwen- schend den regen en den guren wind, die overal doordrong. Maar 10 Mei 1934: alle ramen wijd open gezet! Weg kachels en winterkleeren, vol op drong de zomer reeds in de woningen i binnen! Van oudsher is Hemelvaartsdag een uitgaansdag geweest voor talloos ve len, niet het minst voor hen, die uit gods- dienstige overwegingen den Zondag niet wenschen te ontheiligen. Paschen is in de meeste gevallen nog te koud, en vandaar, dat men is aangewezen op de Pinkster dagen en den daaraan voorafgaanden, al gemeen als Zondag erkenden Hemel vaartsdag. En daarom: de natuur in! Reeds vroeg in den morgen trokken ze uit, de straten langs. Wandelclubs van jongens en meisjes, fietsers bij bosjes, verder de automobilisten en wellicht ook reeds per trein. Brood en limonade nemen ze veelal mee in den rugzak; de sportklee- ren zijn voor den dag gehaaid, de plannen voor dezen dag waren groot'sch en ver strekkend. Om zes uur des morgens waren de Don kere Duinen al bevolkt met de traditlo- neele dauwtrappers. De Donkere Duinen zijn, in den loop der jaren, een begeerd ontspanningsoord geworden; de dennen aanplant heeft het goed gedaan; de hees ters staan er, in bonte verscheidenheid, en groeien flink, de paden zijn stevig ge worden en hard. Overal vindt men er de wandelaars, maar wel het meest langs den vijver. Daar zitten de moeders en vaders in gezellige conversatie bijeen, de kinde ren rollen er rond in het gras; en vele ouderen genieten telkens weer van het panorama van den heuvel aldaar. Mooi is die vijver geworden in den loop der jaren; de visschen hebben er een heerenleventje, de waterplanten groeien er welig. De pau wen van de Donkere Duinen voelen zich volmaakt thuis onder de menschen; zij wandelen deftig rond, zooals het welge- danen pauwen betaamt, en trekken zich van al de bewonderende blikken niets aan. Nu zijn de menschen ook heusch zoo kwaad niet, en vooral niet tegen een pauw, die met zoo'n prachtigen staart rondloopt. Van de Donkere Duinen naar ons Ti- morpark is een heele wandeling, maar in gedachten is het slechts een sprong, en deze sprong past in het verband van ons babbeltje. Want ook de Donkere Duinen waren eenmaal en nog niet eens zoo heel lang geleden! wat nu het Timor- park is: een begin van een plantsoen, en toen indertijd wethouder Verstegen met die Donkeree Duinen bij wijze van werk verschaffing begon, keek men daar een beetje medelijdend tegenaan: wat zou daar nu van terechtkomen! Maar zie: op het oogenblik wil niemand zijn Donkere Duinen weer missen, voor nog zooveel niet en over nogmaals tien of vijftien jaren is het daar een natuurreser vaat geworden, dat er zijn mag. En zoo zal, hopen wij, het ook gaan met het Timorpark. Ook daar op het oogenblik nog een kale plek. Medelijdend hebben wij naar de boompjes en oude boomresten ge- ken, die daar zijn neergezet en wijze mannen hebben misschien het hoofd ge schud over hun toekomstige ontwikkeling: wat moet daar van terechtkomen! Maar reeds spelen er thans de kinderen op het grasveld, en die kinderen zullen het nog beleven, dat ook hier een wandelpark zal ontstaan, dat tot een sieraad van de stad zal worden. Sierlijke banken nooden hier den wandelaar tot rusten en daar, aan den rand der stad, krijgen we mettertijd een aangenaam en prettig plekje ter verpoo- zing. Het ware de moeite waard weer jong te worden en dan over vijfentwintig of dertig jaar weer naar Den Helder terug te keeren. Gelukkig ons nageslacht, dat een zooveel fraaier stad te bewonen krijgt dan het tegenwoordige! Ook bij den heer Klop wordt het nu een goeie boel. Daar is nu een betegeld pad door de duinen, waarvan druk gebruik wordt gemaakt en aan het strand, dat men hier in weinig minuten heeft bereikt, is langzamerhand een heel badplaatsje ont staan. Op dezen schitterend mooien He melvaartsdag stond reeds een half dozijn consumptietentjes te wachten op bezoe kers. En reeds in de vroege middaguren was het bezoek hier groot, al waagde nog niemand zich aan de zilte en nog ietwat koude golven. En langs de geheele kust strook zal zich straks, als de zomer voor goed zijn intrede heeft gemaakt, een tierig en vroolijk leven ontwikkelen; tentendor pen van geweldigen omvang zullen er ont staan, en velen zullen er, met consumptie en tenten-opberg-gelegenheden weer een bestaan verdienen. Ook voor het nabije strand wordt thans gezorgd; Dinsdagmiddag is het betonnen pad aanbesteed, zoodat men spoedig ook hiervan de voltooiing kan verwachten, waardoor we hier het strand kunnen be reiken. Huisduinen zelf bereidt zich eveneens voor op den zomer; zelfs was reeds een autobus, als wij ons niet vergissen uit Gelderland, hier gearriveerd om eens een kijkje te nemen bij de zee. Laat ons hopen, dat al de moeite en al het werk, dat thans reeds gedaan wordt om de komst van den zomer voor te be reiden, niet vergeefsch zullen zijn en dat het voor onze strand-middenstanders een goede zomer moge worden! WATERSPORT-VEREENIGING „H.W.N." Opening van het zeilseizoen. Der traditie getiouw, had de Water- spoi'tvereeniging „H.W.N." den Hemel vaartsdag bestemd voor de opening van het seizoen. Al weken te voren was men in de jachthaven bezig de schepen weer vaarklaar te maken, en in de laatste aan den Hemelvaartsdag voorafgaande dagen was het er een bedrijvighetd van belang. Iedereen was in de weer om aan de vaartuigen de laatste hand te leggen, ten einde het seizoen in volle fleur te kunnen beginnen en klaar te zijn voor den tocht naar het „Amstelmeer". Een schitterende dag was het ditmaal. Zoodoende was het ook geen wonder, dat al vroeg aan de jachthaven een gezellige drukte heerschte kano's werden opge laden op de „Coenraad Pieter",deelnemers aan den tocht arriveerden met de noodige proviand op de motorbooten was het druk iedereen had wel meeadere gasten aan boord. 9 uur. Alle hens. De voorzitter van „H.W.N.", de heer Cooihaas, opende den dag met een toespraak tot de leden. Hij memoreerde o.a. den snellen groei van de vereeniging. De vergroote haven telt niet minder dan 56 ligplaatsen, slechts 4 zijn daar nog van over, zoodat men al spoedig weer ruimte tekort zal komen. Een verheugend feit is, dat ook de kwa liteit der vaartuigen steeds verbetert. Meer en meer verschijnen in de haven aardige jachten en motorbooten. Spr. eindigde zijn toespraak met den wensch uit te spreken, dat de leden een genoegelijk en voorspoedig zeilseizoen mochten hebben en verzocht vervolgens den heer Langerak de vlag en de H.W.N.- wimpel te hijschen. Klaarmaken voor vertrek was het toen. Het duurde wel even voor het zoover was. Dat moet beter gaan. Met een beetje goe den wil is het wel zoo te regelen, dat het vlugger en regelmatiger gaat. Nu had het nogal wat voeten in de aarde vóór de di verse sleepen van zeilvaartuigen gevormd waren. Maar al duurde het nu wat langer dan noodig was, het kwam in orde, en een lange rij van vaartuigen voer de Binnen haven uit, naar het N.-Holl. Kanaal. In de sluis naar het Balgkanaal werd het een drukte van belang. Toch geschiedde het schutten nog vrij vlot, en door het Balgkanaal voer de vloot het Amstelmeer tegemoet. Tegen 12 uur arriveerde men op de plaats van bestemming en in een oog wenk was het geheele Amstelmeer gestof feerd met zeilende jollen, B.M.-ers, motor booten en tal van andere vaartuigen. Een vroolijk en fleurig gezicht op dezen schit terenden voorjaarsdag. Tot 1 uur had men tijd voor koffiedrin ken. Dan was het tijd voor de wedstrijden. De wind hield zich aanvankelijk vrij goed; er bleef een briesje. Later op den middag flauwde het helaas af; er waren gaten in den wind en en zoo kon degeen, die het trof, ervan profiteeren, terwijl anderen slechts langzaam vooruit kwamen. Het gebrek aan wind deed de wedstrüd- Alle-dag-kerk. De Alledagkerk wordt gehouden Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrijdags in de Doopsgezinde Kerk van 7—8 uur. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Wcststraut) 's Morgens 10.30 u., Ds. M. v. Wichen van Julianadorp. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, leesdienst 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis. Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen. 's Middags 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Liitli. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. G. Mostert van Harlingen. Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. G. J. de Geus van Zaandam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Evangelisatietent terrein „De Ton". 's Middags 4.30 u., kindersamenkomst 8 uur, volwassenen. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7 uur, Ds. M. v. Wichen commissie ook besluiten de baan voor de jollen en grootere vaartuigen af te korten. Toen kwam er natuurlijk juist tegen het einde van de eerste ronde een briesje, waardoor de finish toch aardiger werd dan zich eerst liet aanzien. Eerst kwamen de B.M.-ers aan den start. Op een enkele uitzondering na passeeren zij direct na het vallen van het schot de startlijn. Twee keer moesten zij de baan zeilen; 1 X mèt en 1 X tegen zon. P. W. Bot, met de „Jutter" heeft al spoedig de leiding en behoudt die tot het einde. Met bijna een kwartier voorsprong op no. 2 passeert hij de finish. De uitslag van de B.M.-klasse was: I. P. W. Bot, „De Jutter", gezeilde tijd 2 u. 9 m. 56 s. Verg. zilv. med. der Vereen. II. K. C. Bakker, „My Boy", gezeilde tijd 2 u. 24 m. 41 s. Zilv. med. ider Vereen. III. M. Verburgt, „Diana", gezeilde tijd 2 u. 30 m. 41 s. 100 sigaretten. IV. Jan Hulk „Wardv". gezeilde tijd 2 u. 32 m. 3 s. Bronzen med. der Vereen. V. Korp.-adelb. Van Hamel, „Wetter- wille", gezeilde tijd 2 u. 32 m. 34 s. VI. Jedeloo, „Pamir", gezeilde tiid 2 u. 34 m. 23 s. VII. Korp.-adelb. Rotgans, „Pollux", gezeilde tijd 2 u. 46 m. 58 s. VIII. Korp.-adelb. De Jonge van Elle- meet, „Castor", gezeilde tijd 2 u. 37 m. 42 s. In de klasse der „Weekend kruisers" kwamen uit: „Viking", „Greet", „Winde kind" en „Nelly", de laatste buiten mede dinging. De uitslag in deze klasse was: I. Bauliuis met „Viking", 2 u. 25 m. 53 s. Zilv. med. der Vereen. II. Quant met „Nelly", 2 u. 28 m. 4 s. (buiten mededinging). III. Roovers met „Greet", 2 u. 36 nu 10 s. IV. P. C. Groot met „Windekind", 2 u. 40 m. 4 s. De grootere vaartuigen waren in een ge mengde klasse ondergebracht, hetgeen meebracht, dat hier ongelijkwaardige te genstanders tegen elkaar uit moesten ko men. In deze klasse kwamen uit: de „Tanneke" van M. J. Heiiboer, gezeild door Van Scheijen, de „Dolfijn'" van C. Smit en de „Dina" van Coenen. De tijden waren resp. 1 u. 42 m. 2 s„ 1 u. 42 m. 37 s. en 1 u. 51 m. 6 s. (afgekorte baan 1 ronde). De nummers I en II wonnen hiermede resp. de zilveren en de bronzen medaille der Vereeniging. In de jollenklasse was de uitslag als volgt (afgekorte baan 1 ronde): I. M. Jaarsma, „Martha" (gezeild door Kruyff), 1 u. 36 m. 33 s. Zilveren med. der Vereen. II. Sergt.-adelb. W. Morée, „Losbol", 1 u. 38 m. 16 s. Bronzen med. der Vereen. III. Van de Capellen, „Zeevaartschool", 1 u. 41 m. 55 s. IV. Q. Langerak, „Pelikaan", 1 u. 46 ra. 21 s. De wedstrijden waren hiermede afge- loopen en allen begaven zich weder op weg naar huis. Aangekomen op de haven van H.W.N., verzamelden de deelnemers zich weder bij de groote canoloods, waar de prijsuitreiking door den Voorzitter plles inbegrepen, ook 2 zitplaatsen op de wedstrijden. Uitvoerige inlichtingen verstrekt: Reisbureau VELTHUYS, t/o. Postbrug,

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 13