De bittere druppel.... HORLOGE noodig? naar SIEGERS Marineberichten. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 MEI 1934. Frankrijk slaa, Holland me, 4-5. Onracrische vervanging van Mynders. De Franschen verrassen door uitstekend spel. Een goede wedstrijd. fcif «el K N.V.B.-Overzicht. HEDENMIDDAG 2 UUR OPENT HET BLOEMENMAGAZIJN C. VAN KONINGSBRUGGEN KEIZERSTRAAT 69 - TEL. 287 N.H.V.B.-Overzicht. Bij alle Drogisten. 11 V oorbeschou wing. De desillusie is er.... Holland heeft na een ie schitterende overwinningen van Frank- 5 k'\erlorenMet deze 5—4 nederlaag zijn V1 weer tot de werkelijkheid teruggekeerd, Weer aanbeland op den ouden, trouwen Hol- r'ndschen bodem na weken van zweven in een -tbalextase, die grensde aan een v-octbal- verdwazing, tot welke ons nuchtere volk nim- „r ;n staat werd geacht.... Wekenlang is "èvr niets andes gesproken en geschreven, dan *ver de kerels, die alles maar wonnen, zich concentreerden, enfin op weg waren een won- derteam te vormen. Toen kwamen elf Fransche jongens in roode kousen, witte broeken en blauwe shirts, onder de tonen van het Volkslied, de Marseillaise, het speelveld op, waren aanvankelijk beduusd van de massale aanmoediging hunner tegen standers, lieten zich overspelen, zoo erg zelfs, dat zij na dertien minuten een 30 achterstand hoekten. Maar met groote vastberadenheid en h-vig enthousiasme stelden zij zich daarna te weer en wel zoo goed, dat het een 54 over winning voor hen werd, die, gezien de om standigheden, als volkomen verdiend aange werkt mag worden. Die Franschen hebben er voor gezorgd, dat het Hollandsche voetbal publiek zich voortaan wat zal matigen, zal inzien, dat wij heusch geen voetbalphenome- nen zijn, dat wij niet de allersterksten zullen kunnen weerstaan.... Ook na deze nederlaag blijven we zeggen, dat Holland een uitstekende ploeg heeft, die dikwijls keurig, een enkele maal zelfs schitte rend voetbalspel speelt. De vooruitgang is zeer goed te bespeuren, maar evenzoo de grootere vooruitgang van onze tegenstanders van He melvaartsdag De groote fout. De nederlaag is volkomen verdiend toege bracht, schreven we hierboven en wel om deze reden: Ten eerste is bij de samenstelling van de ploeg, toen eenmaal zeker was, dat Mijnders niet mee zou spelen, de kapitale fout door de leiders gemaakt, den KFC-er Mol Op de links buitenplaats te zetten. Deze fout heeft zich wel zéér gewroken: Mol heeft op deze voor hem geheel vreemde plaats niets gepresteerd. Het is haast niet te begrijpen, dat de Keuze- Comrn. dat niet voorzien heeft. Zij kent toch Mol als een vrij tragen speler, die zelfs als linksbinnen al te langzaam is. Wel deed de KFC-er zijn best, maar hij had een ondank bare taak, want zelfs door een deel van het publiek, dat daarmee den verkeerde hoonde, met gefluit geloond werd! Het gevolg van deze vleugellamheid was, dat de anders zoo uitstekende voorhoede 50 in waarde daalde. Al vrij spoedig had men in de gaten, dat het uitsluitend van rechts moest komen, maar evenzeer stelden de Franschen zich hier na het eerste kwartier in grootere mate teweer dan links, zoodat vrijwel beide Hollandsche vleu- ge1spelers niet veel konden uitrichten. De taak van 't binnentrio was er zeer door verzwaard, von alles werd geprobeerd om de Fransche achterhoede uit haar spel te brengen, maar de weinige keeren, dat het gelukte, was het van rechts. Mol begreep van het vleugelspel niets, tot het einde toe.... Het is o.i. dan ook daar om, dat Holland verloren heeft: de veel te ge makkelijke wijze, waarop de Fransche achter hoede onze stormlinie in bedwang kon hou den. Daarom geen verwijt aan het Neder- landsche elftal, maar wel een zeer terechte op merking aan het adres van de samenstellers. De verrassing van den dag. Na dien voorsprong van drie goals, ge scoord in de eerste dertien minuten, was men eigenlijk blij, dat de Fransche rechtbuiten een tegenpunt maakte, want het leek er werkelijk op, dat het een Fransche débaele zou worden, zoo gemakkelijk liep de Hollandsche voorhoede telkens weer door de Fransche achterhoede heen. Maar dat tegenpunt bleek een periode in te luiden van uitstekend voetbal, te spelen door onze tegenstanders. Steeds beter werd het spel en steeg tot zoo'n hoogte als waarop de Fransche supporters waarschijnlijk zelfs ook niet, gerekend hadden. Het meeste viel wel te vvaardeeren in het voorhoedespel, dat bij wijlen prachtig van opzet was en zeer nuttig in uitvoering. Daar stonden een paar prach tige vleugelspelers, Keiler en Aston, die tel kens weer mooie staaltjes lieten zien. Als dirigent van den aanval kweet Jean Nicolas zich uitstekend van zijn taak, zoodat met een paar ijverige, technisch zeer goede binnenspe- lers als Rio en Aleazar, een zeer gevaarlijke linie telkens weer naar Keizer optrok. Nadat de voorhoede zulk een peil bereikt had sloten de andere linies zich daarbij aan, na vooral i:1 het begin slecht Op dreef te zijn geweest. Op tophoogte aangekomen smulden de 39,000 aanwezigen van het Fransche spel, dat zeer zeker beter was dan het onze. Een goede wedstrijd. Doch ook het Hollandsche spel kon orfmo- Kelijk slecht genoemd worden. We schreven al over hte voorhoedespel met de faillure-Mol, «naar meermalen vergastte Bakhuys ons op buitengewoon mooi openen, zoodat Wels meermalen zijn prachtige kansen kon laten zien. Maar ook in het positiespel van het ge- hcele elftal viel veel te loven, alsmede de on derlinge samenwerking en het onderling be knijpen. Juist omdat het Hollandseh tegenspel met slecht was, is het een mooie wedstrijd geweest, waarvan men volop genoten heeft. razend tempo werd gespeeld, vooral voor rust, zoodat de verschillende situaties voor de doelen elkaar snel opvolgden. Tegen het einde w,ls bet tempo aanmerkelijk gedaald, wat geen donder was, daar behalve de spanning, ook de *on een hartig woordje meegesproken had. Het wedstrijdverloop. Scheidsrechter is de Zwitser Rodolp'he itt.wer, die even over half drie laat tossen, •m Heel heeft van zijn confrater Thépot een 1001e vaan in ontvangst te nemen, daarna wint hij uit beleefdheid ook den toss. Hij ver kiest eerst met wind en zon mee te spelen. De eerste aanval is voor de bezoekers, waaruit "aast schic«. terwijl Weizer verkeerd op geteld stond. Dan gaat de Hollandsche vuur linie er zich mee bemoeien. Bakhuys zet een mooieti aanval op, geeft goed door naar Wels, deze legt den bal voor de voeten van Vente, '■ie eze prachtkans onder oorverdoovend lawaai benut. Een volgenden aanval kan Mattier nog juist op corner redden, die niets oplevert. Maar direct daarop is het weer Bakhuys, die er in sa menwerking met den Unitas-man doorbreekt; netjes komt de bal weer voor doel, waar Bak- uys Mattier passeert en vervolgens den bal BAKHUIJS weliswaar niet goed raakt, maar het schot is van te dicht bij gelost, dan dat Thépot een doelpunt had kunnen voorkomen (20). De Franschen kunnen maar niet oskomen, het initiatief gaat geheel van Holland uit, dat dan ook heer en meester is. Dertien minuten is er gespeeld als Mattier zeer onoordeelkundig terug wil spelen op zijn keeper, Bakhuys zit eT als een duivel op, is eerder bij den bal dan Théjiot en scoort na hem gepasseerd te heb ben gemakkelijk Hollands derde goal (30). Dat wordt te bar, het is of de spelers het zelf ook bemerken, of zij een debacle niet wil len. De vurigheid van de eerste minuten is er af, de Franschen kunnen zich aan den greep van den Hollandschen leeuw ontworstelen en reeds drie minuten na de derde goal van Hol land hebben zij succes. Spil Verliest brengt den bal ver op, geeft af aan Nicolas, die via een paar schijnbewegingen, die onze achter hoede van den kook brachten, listig naar den vrijstaanden Keiler plaatste, die op zijn beurt ineens een keihard schot loste, dat onhoudbaar doel trof. Een schitterend doelpunt. Even 'ateT schiet Rio van verren afstand tegen de lat, welk schot zeker een doelpunt opgeleverd had, als de bal iets lager geweest was, want.. Keizer sloeg er met één vuist naar. Nog een paar goede kansen noteeren we voor de bezoekers; dan zet de uitstekend spelende Keiler hoog voor doel, Keizer vangt goed, maar laat den bal vallen, een onvergeeflijke fout van een international, welke dan ook ge makkelijk door Nicolas afgestraft werd (32). Enkele minuten later is de achterstand vol komen ingeloopen, door toedoen van het duo Rio-Nicolas; Keizer deed nog wel een man haftige poging om bet leder nog te stoppen, maar Rioschoot in (33) Nog meer doelpunten. De doelpuntenregen is nog niet ten einde, want opnieuw neemt Holland de leiding. Bij een goeden aanval krijgt Vente een schietkans, welke hij dan ook gebruikt om één van zijn kogels af te vuren. De bal wordt echter door de Fransche achterspelers van richting ver anderd, Smit schiet toe en smaakt het genoe gen doelpunt no. 4 te maken. Er is dan ruim een half uur gespeeld en er zijn zeven doel punten gevallen. Kort daarop stopt Keizer schitterend een pil van Nicolas, maar het is uitstel van executie, want weer is het Keiler, die den bal keurig voor doel brengt en weer is het Nicolas, die de kans afdoende benut. Pel- likaan protesteert heftig tegen dit doelpunt, waarom, dat weten wij niet. Nadat Keizer een scherpen voorzet van Aston onvoldoende heeft verwerkt tot corner, welke slecht genomen wordt, breekt de rust aan met den stand 44. Bedenkelijke gezichten. In de eeretribune zagen we niets dan be drukte gezichten. Staatsraad Kan (neen, lezer, we vertellen u dat mopje van zijn bloote hoofd niet) zag er een kwaad hoofd in, terwijl oud aanvoerder Ir. Dénis het spel der Franschen met reuze schreden vond vooruit te zijn ge gaan. WELS Na de rust. Het publiek begint zich er weer mee te be moeien, het wil zijn jongens niet zien verlie zen. Luid aangemoedigd vallen de onzen dan ook weer aan, Smit schiet na een man gepasseerd te hebben hard op doel, maar Thépot stopt. Achtereenvolgens schieten Bak huys en Vente daarna hoog over, waarna Aston een ren onderneemt, zelf schiet, maar Keizer op zijn weg naar succes vindt. Het tempo is aanmerkelijk lager, maar de strijd blijft zeer interessant, daar de spanning er in blijft. Beurtelings zijn de voorhoeden aan het werk. Holland heeft voortdurend een klein overwicht, maar door de reeds genoemde verdedigingstactiek der Franschen was doel punten vrijwel onmogelijk. De Fransche links buiten Aston doet in deze periode dikwijls heel goed werk, maar de voorhoede bestaat grootendeels uit drie menschen, zoodat kans op succes ook hier niet groot is. Als bij een Hollandschen aanval Thépot onvergeeflijk ver uit zijn doel loopt, plaatst Bakhuys den bal over hem heen juist naast het doel.... Even later kopt onze middenvoor net over, waarna twee schoten van Aston juist naast gaan. Twee en deritg minuten is de tweede helf cud als de beslissing valt. Keiler zet magni fiek voor, Keizer wandelt zijn doel uit, maar doet niets om den voorzet af te weren, waarna Nicolas over hem heen in het net kopt (45)- Van Heel gaat spil spelen, Oprinsen links half. Onze aanvoerder is echter geen spil en inplaats alles op den aanval te zetten, ver genoegde hij zich er mee Nicolas het scoren te beletten. Het publiek wordt nu critisch, het fluit en geeft merkbaar te kennen dezen tegenslag niet te kunnen verdragen. Wels wordt geheel verwaasloosd, de Franschen staan met hun achten te verdedigen, zoodat er geen doorkomen aan is. Bovendien gaa- aan voerder Thépot tijd winnen, door tergend langzaam uit te trappen, scheidsrechter Witt- wer geeft hem daarvoor ten slotte een waar schuwing telt den verspilden tijd bij den speeltijd op. Holland is sterk in den aanval. In de laatste minuten krijgt Nicolas nog een mooie kans na schitterend werk van Aston, maar hij schiet over. Dan komt het einde en heeft Frankrijk met 54 den wedstrijd ge wonnen. N abeschouwing. Ontegenzeggelijk is deze nederlaag een tegenvaller; in Italië zal men er dan wel gek van opkijken. Gelukkig komt deze overwinning niet meer in aanmerking bij de beoordeeling of Holland al dan niet onder de sterkste acht gerekend mag worden. Zoo is deze wedstrijd behalve finantieel, een échec geworden, jammer voor de spelers, die zich geheel gegeven hebben, jammer voor de T.C. en K.C., die deze teleurstelling ook wel zwaar zullen voelen. Toch mogen we absoluut niet wanhopen voor Italië, o.i. is de kans tegen Zwitserland er heelemaal niet minder op ge worden. Zoo'n douche kan verfrissohend wer ken, dat „Uberlegen'' idee is er nu af, de jongens beseffen nu nog eens te meer, dat tegen eiken buitenlander, welke dan ook, ge werkt en gezwoegd moet worden voor de overwinning. Het elftal, mits volledig, l>ezit te veel voortreffelijke kwaliteiten, dan da' men het geen kans mag toekennen tegen de Zwitsers. Integendeel, we zien dezen wedstrijd vol vertrouwen tegemoet. Maarmet An- deriessen op de spil- en Mijnders op de links buitenplaats! Het is Donderdag nog eens extra gebleken van welke kracht de Ajacied is en hoe hij gemist werd, v.n.1. door van Heel, die met Oprinsen heelemaal niet overweg kon. De NOAD-man heeft nochtans niet geheel gefaald, maar vóór rust was hij nergens. Daarna deed hij af en toe goede dingen. Onze achterhoede was niet zoo safe als anders, blunders werden, behalve de twee van Keizer, niet gemaakt, maar er mankeerde toch wat aan.... Pellikaan was weer de ouderwetsche i r9l> n I9ff 9V 'liï lli 1S3 VAN HEEL rechtshalf, v. Heel de uitnemende technicus. Van de voorhoede vertelden we reeds. Zonder uitzondering heeft de Fransche ploeg een uitstekenden indruk gemaakt. Oostenrijk zal aan haar nog de handen vol hebben! VOETBALWEDSTRIJDEN IN ITALIË. Doorgaan extra-trein verzekerd. De deelneming aan den extra-trein van de Nederlandsche Reisvereeniging is van dien aard, dat het doorgaan verzekerd is. De aan melding blijft evenwel geopend. Wanneer de toeloop voor den extra-frein te groot wordt, zal een tweede extra-trein door de N.R.V. worden ingelegd, teneinde de mo gelijkheid te scheppen zooveel mogelijk sup porters voor ons nationaal elftal naar Italië te brengen, NEDERLAND NEEMT DEEL AAN DE OLYMPISCHE SPELEN. Gisteravond heeft het Nederlandsch Olym- p'sch Comité te Amsterdam vergaderd en be sloten deel te nemen aan de Olympische Spe len 1936. FRANKRIJK B—HOLLAND B. Ook deze ontmoeting is in een Nederlandsche nederlaag geëindigd en wel met de cijfers 21. Deze nederlaag is verdiend, daar de Fransche profs over het geheel een beter elftal vormden. Er waren 8.000 toeschouwers, die hun landge- nooten luide aanmoedigden. Met rust leidden de Franschen met 20, waarna Holland B een offensief inzette, dat culmineerde in een doel punt van Vrauwdeunt uit een voorzet van Van Nellen. Het meest teleurstellend is wel het feit, dat de spelers Schoemaker (Quick) en Lagendaal niet voldaan hebben, en zij zijn nog wel aangewezen als reserves voor Italië. Tegen het einde werd de ontmoeting ruwer, Lagendaal had het bij den scheidsrechter ge daan en zag liefst 16 vrije schoppen tegen zich gegeven! Het laatste kwartier waren de Hol landers steeds sterker, nochtans kwam het einde met 2—3 voor Frankrijk. De Belg Swil- 'en had een lastige taak, waartegen hij niet altijd opgewassen bleek. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Velocitas wint van Heracles. De Groningers zijn er in geslaagd van He racles te winnen en daarmee hun eerste over winning in het kampioenschapstouprnooi te behalen. Er was spanning van het begin tot het einde, wel een teeken, dat bede ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Van beide clubs kun nen nog goede prestaties tegemoet gezien worden. SPECIAAL ADRES: VOOR BETERE BLOEMWERKEN IETS NIEUWS: BLOEM ABONNEMENTEN 30 - 50 - 75 lOO c. PER WEEK ROTTERDAM VERLIEST VAN CHELSEA Wij moeten melding maken van de vol gende internationale nederlaag, ditmaal die van de stad Rotterdam tegen de Londcnsche eerste divisie-club Chelsea. De Engelsche wonnen verdiend met 4I. Kampioenschap van Nederland. Koog a. d. Zaan: KFCVelocitas. Tilburg: Willem IIAjax. Promotie ie klasse. I. DWS't Gooi. II. KFC—Hilversum. III. ZACHengelo. IV. TegclenMiddelburg. V. Al- cidesHSC. Promotie ae klasse. OSVZaandijk; WAVriendenschaar. Promotie 3e klasse. Alkm. BoysMeervogels. Vierbondenwedstrijden op het RCH-terrein, Heemstede. N.H.V.B.H.V.B.; A.V.B.—L.V.B. V erliezersronde. Winnaarsronde. Kampioenschap van Noord-Holland. B. Helder Schagen 1. Helder-nieuws. HelderSchagcn. Terrein Bolweg. Aanvang half drie. Voor het B-kampioenschap van Noord-Holland wordt deze wedstrijd morgen gespeeld. Dat kan nog een heel aardige strijd worden, daar de 4e klasser er een eer in zal stellen de hooger geklas seerde goed partij te geven. Helder zal dan ook goed moeten spelen om te winnen. Scheidsrechter is de heer Geervliet. H.R-C.-nieuws. H.R.C. II—ZEEMEEUWEN I. (Rauchbeker-wedstrijd.) Aanvang half drie. Terrein Tuindorp. Dachten wij aanvankeijk a.s. Zondag een rustdag te hebben voor de twee K.N.V.B.- eftallen, ter elfder ure werd alsnog vastgesteld de bovengenoemde wedstrijd en zullen de re serves den strijd moeten aanbinden tegen Zeemeeuwen 1 van Zandvoort, een 4e klasse K.N.V.B.-er, die speelt in de 4e kl. B en door j.1. Zondag Verkade 1 te slaan in de volgende r> nde is geplaatst. Zijn wij goed ingelicht, dan zulten de Rood- ies morgen een uitstekenden wedstrijd moeten spelen, om zich de oranje-zwart gestreepte badplaatsbewoners van het lijf te houden. Doe allen je best, tracht door goed, pro ductief voetbal de volgende ronde te hereiken. We wenschen het 2e, dat inmiddels nog niet bekend is, veel succes toe. Scheidsrechter is de heer N. J. Snijders. PINKSTER VOETBALTOURNOOI. Dit hoogst belangrijke toumooi wordt op Zaterdagmiddag 19 Mei gehouden, tusschen de Handelsschool, M.U.L.O., Zeevaartschool en R.H.B.S. Er is een wisselbeker beschik baar gesteld die 2 jaar achter elkaar of 3 jaar in het totaal gewonnen moet worden. De wed strijden vangen om 2 uur op de beide Heider- terreinen aan den Bolweg aan. Wij hopen op veel belangstelling, zoodat dit toumooi een succes zal worden. Het wedstrijd-programma luidt als volgt: Helder A-terrein, 23 u.: A. Handelsschool M.U.L.O. Helder B-terrein, 23 u.: B. Zeevaartschool —R.H.B.S. Helder A-terrein, 34.30 u.: Winnaars AB (Finale). Helder B-terrein, 3—4 u.: Verliezers AB (V erliezersronde) De scheidsrechters zullen waarschijnlijk 'loor de scheidsrechtersvereeniging „Helder en Omstreken" beschikbaar gesteld worden, waarvoor, wij dan natuurlijk zeer erkentelijk zijn. Julianadorp J.V.C.-nieuws. De nederlaagwedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging JVC, voor haar tweede eltfal, beginnen Zondag 13 Mei met den wedstrijd JVC 2Kolhorn 1. Voor deze nederlaagwed strijden hebben zich vijf deelnemende clubs opgegeven, n.1. in volgorde van 't programma: Kolhorn 1 (13 Mei), Texel 2 (27 Mei), Nieu we Niedorp 2, (3 Juni), BKC 2 (10 Juni) en Watervogels 1 (17 Juni). Er staan voor JVC 2 dus een vijftal zware wedstrijden voor den boeg. De wedstrijden be ginnen 's middags half drie. Wieringea UITSLAG SCHOOLVOETBAL- WEDSTRIJDEN. R.K. schoolO.L. school Hippo 2 62. O.L. school WesterlandChr. school 1o. O.L. school Hippo IO.L. school Den Oever (Den Oever niet opgekomen). Programma voor a.s. Woensdag: O.L. school Hippo IChr. school n.m. 2.30 u O.L. school WesterlandR.K. school, 3-45 u. O.L. school Hippo 2O.L. school Den Oever, 4.45 uur. Succes-nieuws. A.s. Zondag geen thuis- en geen uitwed strijden. Alle elftallen zijn vrij. Callantsoog-nieuws. Callantsoog. Donderdag j.1. hield Callantsoog haar jaar- lijksche seriewedstrijden voor het 2de elftal. Qn» 11 uur werd het voetbalfestijn geopend met den wedstrijd Callantsoog 2St. Maar ten 1. Deze wedstrijd, welke op een zeer laag peil stond, eindigde in een eenigszins geluk kige 21 overwinning voor C. 2. Om 12 uur werd de strijd aangebonden tusschen BKC 3 en Dirkshorn 1. Deze wedstrijd verliep zeer vlot, er werd zeer aardig voetbal vertoond. De strijd eindigde met een verdiende 2o zege van Dirkhorn. 's Middags 2 uur betraden de verliezers het v^ld. BKC 3 won met 20. In de winnaarsronde moesten nu strijden C. 2 en Dirkshorn. In een mooien wedstrijd wist C. tweemaal te doelpunten, terwijl de D.-voorhoede het niet verder kon brengen dan de C.-verdediging. C. 2 verdiende dë overwinning volkomen en legde daardoor be slag op den pen prijs. Na afloop der wedstrijden werden de prij zen door den Callantsoog-voorzitter, den heer H. J. Schut, met eenige toepasselijke woor den uitgereikt. Deze prijzen waren: ie prijs Callantsoog 2, een lauwerkrans, aan geboden door Hotel „Duinzicht". 2e prijs Dirkshorn 1, een lauwertak, aange boden door den heer Joh. Denijs. 3e prijs BKC 3, een vergulde medaille, aan geboden door de V.V. Callantsoog. 4e prijs St. Maarten 1, een medaille, aange boden eveneens door de V.V. Callantsoog. KORFBAL. R.K. KORFBAL. Donderdag speelde de korfbalclub „Vlie gensvlug" tegen „Jong Leven" van 't Zand. Vliegensvlug bracht een combinatie uit het ie en 2e in het veld, doch kon het daarmee niet tegen Jong Leven bolwerken, dat met 85 won. HOCKEY. Het R.H.B.S.-elftal, dat met 3 invallers den strijd in Enkhuizen op Maandag 21 Mei tegen d'verse andere Hoqgere Burger Scholen gaat aanbinden, is als volgt samengesteld: J. J. van Delden W. v. d. Braak D. Visser B. Stasse R. R. van Doorn B. Citteur K. v. d. Stad W. A. de Jong K. Tompot H. Severijn B. Bischof Als scheidsrechter gaat onze oud-secr. van de H.B.S.-sportafdeeling, de heer van Loo, mede. Tanden op elkaar, H.B.S.'ers, dan wordt er Maandag beslist wat in Enkhuizen bereikt. Good luck, boys! TENNIS. TIMMER WINT VAN CRAWFORD. In de internationale tenniswedstrijden van DDV heeft Timmer Donderdag een onbevre digende overwinning behaald op den wereld kampioen Crawford. De Australiër was in de vaste overtuiging, dat er best-of-five gespeeld zou worden, vandaar dan ook te verklaren, dat. hij de laatste games in de derde set niet uitspeelde alsof hij alles 'op alles zette om den wedstrijd te winnen. Men kreeg integendeel den indruk, alsof de Australiër zich spaarde voor de twee volgende sets, die evenwel niet gespeeld werden!.... ROEIEN. NEREUS WINT DE VARSITY. In de jaarlijksche studentenroeiwedstrijden, die Donderdagmiddag op het Noordzeekanaal gehouden werden, hebben de ploegen van Ne- reus en Triton alle nummers gewonnen. Het was een middag vol sportjolijt, het was heerlijk roeiweer en een verblijf op het water was een buitengewoon genot. Natuurlijk wer den de roeiers weer op artistieke wijze aan gemoedigd door hun collega's langs den Noor delijken kanaalkant. De wedstrijden zijn een groot succes geworden. Door het hoofdnummer te winnen, de Oude Vier, won Nereus de Varsity. SUCCESSEN IN HET BUITENLAND. Te Gent in België hebben eenige ^Holland sche roeiers fraaie prestaties geleverd. Zoo won de skiffeur van Het Spaarne (Haarlem), de Vries, het sterk bezette skifnummer. Ook de twee van De Hoop (Amsterdam) won de race in haar afdeeling. SCHAKEN. ALJECHINE—BOGOLJUBOW. De veertiende partij tusschen de grootmees ters is in remise geëindigd. SIMULTAAN SEANCE K. GEUS. Dinsdagavond heeft de heer K. Geus, uit Den Helder, tegen 18 spelers van de Wieringer Schaakclub, wederom een si multaan séance gegeven. De heer Geus won er 16 en speelde tegen S. Minnes remise en verloor van J. Navis. DUIVENSPORT. P.V. HOLLANDS NOORDPUNT. Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zon- nag haar eerste concours voor oude duiven vanaf Oudenbosch, afstand 153 km. De vogels •verden om 8 uur gelost met een Oostenwind. De eerste prijsvliegende duif werd getoond om IO.IO.I3 uur; de laatste prijsvliegende duif werd getoond om 10.20.29 uur. In coucours waren 157 vogels. De prijzen werden verdiend als volgt: M. v. Dijk ie, 6e, 14e pr., 57 pnt.; Gebr. Buis 2e, 5e pr., 45 pnt.; A. Felkers 3e, 4e, 11e pr., 60 pnt.; J. Riemers 7e, 8e, 12e pr., 51 pnt.; F. Scholten 9e, 10e, 15e pr., 44 pnt.; J. v. Riel 13e pr., 13 pnt.; J. M. Peters 16e, 17e, 25e pr., 20 pnt.;H. Prins 18e, 20e pr., 14 pnt.; P. v. 't Hert 19e, 21e, 23e pr., 15 pnt.; R. F. Mulder 22e, 24e pr., 6 pnt. Het inkorven blijft voorloopig op Vrijdag van 67 uur. Let hier op. P. P. C. M. W. HORNING. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 60 jaar, na een korte ongesteldheid, overleden de heer M. W. Horning, gepensionneerd off. M.S.D. ie kl. en regent van de stichting Ra senburg. De heer Horning trad op 30 Juni 1891 als machinist-leerling 2e kl. te Hellevoetsluis in dienst. Als machinist 3e, 2e en ie kl. en als hoofdmaohinist en later na aanstelling tot offi cier heeft hij op diverse schepen de marine gediend en verkreeg het Lombokkruis en het eereteeken Atjeh (2 gespen). Bij K.B. van 8 Juli 1908 werd hij benoemd tot officier-machinist 2e kl. en op 1 Dec. 1915 bevorderd tot off. M.S.D. ie kl. In 1918 ont ving hij het 25-jarig officierskruis M.S.D. en werd, na korten tijd op non-activiteit, Septem ber 1918 gepensionneerd. In den crisistijd was hij, na zijn pensionneering, nog eenigen tijd inspecteur bij hef departement van landbouw voor crisisaangelegenheden. Van 1919 tot 1926 was hij tijdelijk belasting inspecteur te Den Helder en nadien nog 3 jaren adjunct-directeur der Eerste Zwolsche Aannemers Mij. te Zwolle. Op 23 Nov. 1932 werd hij door Gedeput. Staten van Zuid-Holland benoemd tot regent van de Stichting Rosenburg, welke functie hij steeds met groote activiteit vervulde. In het bijzonder interesséerde hij zich voor technische aangelegenheden. De crematie zal plaats hebben Maandag a.s. te Westerveld, na aankomst van trein 10.41 u. Luit.-kol. der mariniers G. J. O. Dorren, w en vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, wordt 22 dezer aan boord van het m.s. Johan van Oldenbarneveldt te Genua en daarna hier te lande terugverwacht. Luit. ter zee it kl. E. J. van Holthe, onlangs ait Oost-Indië teruggekeerd, wordt 21 Mei ge- p'aatst bij de Onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord. Kap.luit. ter zee H. J. Bueninck en luit. ter zee 2e kl. H. V. Quispel, die aangewezen zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen 26 Juni aan boord van het m.s. Marnix van St. Alde- gonde uit Genua hun bestemming volgen. Luit. ter zee 2e kl. B. A. W. Beijer wordt 14 dezer overgeplaatst van den Marine-radio dienst te Amsterdam naar het commandement der Marine te Willemsoord. Bootsman G. Stam van Wachtschip Vlis- singen naar Vulcanus, 11 Mei. Maj.-macht. T. F. Koreman van Kernbem. Vulcanus naar idem, 21 Mei. Serg.-konst. J. G. Schoorel van Wachtschip Willemsoord naar Hertog Hendrik, 14 Mei. Id. W. F. de Kleine van Hertog Hendrik naar Wachtschip Willemsoord, 14 Mei. Serg. der mams. I. Beij van Kon. Instituut. Aangewezen om 20 Juli per m.s. Simon Boli- var naar W.-I. te worden uitgezonden. Serg.-ziekenverpl. B. Volmer van id. naar Vulcanus, 11 Mei. Id. J. A. F. Brand van Hospitaal naar Kon. Inst., 11 Mei. Serg.-kok J. Oudkerk van Wachtschip Wil lemsoord naar Piet Hein, 11 Mei. Id. C. Rood van Kaz. O.Z.D. naar Evertsen, 11 Mei'. Id. T. A. Meeuwsen van Evertsen naar Kaz. O.Z.D., 13 Mei, onder intrekk. overpl. naar Wachtschip Willemsoord. OOST-INDIE. Gepl. hij de Marinekazerne Oedjoeng, de hoofdoff. van gez. 2e kl. P. de Mooy. Vergund om naar Ned. terug te keeren aan den off. van den M.S.D. 2e kl. J. Maats en den off. van adm. 2e kl M. Krauss. Overgepl. van de kazerne Oedjoeng naar het dep. der marine, de luit. ter zee 2e kl. B. C. Mahieu; van het dep. naar de kazerne Oed joeng, de luit. ter zee 2e kl. J. H. Zeeman; van Hr. Ms. Soemba naar den dienst der conserv. de off. van adm. 2e kl. J. C. W. Jobse; van den dienst der conserv. naar Hr. Ms. Soemba, de off. van adm. 2e kl. H. A. Keijser. Ben. tot baas-zeilmaker bij het etabl. te Soerabaja, G. J. Geus, ambt. van buitenl. ver lof terugverwacht, laatstel. die betr. bekl. heb bende. Met 30 Juni op verzoek eervol uit 's lands d'enst ontsl. F. D. Otken, ambt. op wacht geld, laatstel. geneesheer in het etabl. te Soe rabaja. -*j Heldersche Eierveiling. DEn HELDER, 9 Mei 1934. Aangevoerd 30380 kipeieren en 442 eendeieren. 52—54 kg 1.90—2.00; 55—57 kg 1.95—2.20; 58—60 kg 1.95—2.30; 61—63 kg 2.20—2.30; 64—67 kg 2.40-2.50. Eendeieren 22.20. Alles per 100 stuks. Alkmaarsche Kaasmarkt. ALKMAAR, 11 Mei 1934. Aangevoerd 55 stapels, wegende 130.000 kg. Fabriekskaas: 44 stapels kleine 19; 2 stapels Commissie 16. Boerenkaas; 7 stapels kleine 17.50, 2 stapels Commissie 20." Alles met rijks- merk. Handel matig. Alkmaarsche Graanmarkt. ALKMAAR, 11 Mei 1934. 18 H.L. voertarwe 4.506, 18 H.L. gerst chev. 5.25, 35 H.L. haver 6.20—6.60, 26 H.L. boo- nen, w.o. bruine 810, citroen 7, duiven 7.75 en witte boonen 820; blauwmaanzaad 14.50; 6 H.L. erwten, w.o. groene (groote) 815, grau we f 3236 en vale erwten 1426, alles per 100 kg. Handel stug. Langendijker Groenteveiling. BROEK OP LANGEND1JK, 11 Mei 1934. 800 kg roode kool 0.751; gele kool 1.30; 261 kg tomaten: A 51 cent, B 50 cent, C 45 cent, CC 25 cent; 1800 kg Friso (aardappelen) 2.20 en 2800 bos rabarber 1.401.90. NOORDSCHARWOUDE, 11 Mei. Roode kool 1.101.60; gele kool 11.50; Deensche witte kool 2.70, alles per 100 kg.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 15