Buitenlandsch Overzicht HONIG'S BOUILLONBLOKJES th ans 6 voor 10 ct. De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA naar SIEGERS BINNENLAND 7431 EERSTE BLAD ZATERDAG 12 MEI 1934 62ste JAARGANG De blijde intrede van het Belgische Koninklijk paar. Voor alle Uurwerkreparatie Ongeldige executies. De Indische verlof- traktementen gewijzigd. De kennisgeving der N. S. B. betreffende „gevaarlijke politieke tegenstanders". Patricia Wentworth H CC'RANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.— Nederl. Oost- en W'est-Indië per zeepost 1 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20 Losse ros. 4 ct.fr. p.p 6ct. Zondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70,f1.— Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, 11.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij vh C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Lngez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Frankrijk weigert iedere vermindering of beperking van zijn bewapening. De Ver. Staten blijven betaling van oorlogs^ schulden eischen. De herleving in Duitschland is grootendeels kunstmatig. - Engeland en Japan. Weer het ontwapeningS' vraagstuk. Het ontwapenings- vraagstuk blijft onze aandacht eischen ook vooral in verband met het feit, dat Duitsch land verklaard heeft Jak te hebben aan de verdragen, waarin het iedere bewapening verboden wordt en nu het bezig is zich te herwapenen. De diplomatieke corr. van de Daily Telegraph" schrijft, dat men in diploma tieke kringen thans toegeeft, dat Frank rijk bii het weer bijeenkomen van de cen trale commissie der ontwapeningsconfe rentie op 29 Mei zal blijven weigeren toe te stemmen in vermindering of beperking van zijn huidige strijdkrachten. Men geeft voorts toe, dat een Engelsch voorstel, inzake een nieuw waarborgstel- se], dat Engeland zou kunnen aanbieden, de vérgaande eischen van Frankrijk zou kunnen bevredigen. Frankrijk, vervolgt het blad, zal zijn standpunt rechtvaardigen met een verwij zing naar de Duitsche herwapening. Het Is echter hoogst onwaarschijnlijk, dat Frankrijk den Volkenbondsraad zal ver zoeken een onderzoek in te stellen naai de vermeende Duitsche wapening, op grond van art. 213 van het verdrag van Versailles. Zulk een stap zou Frankrijk in een moeilijke positie kunnen brengen, voor het geval Duitschland botweg met „neen" mocht antwoorden, onder het argu ment, dat Frankrijk door zijn weigering om te ontwapenen het verdrag zelf heeft geschonden. Bovendien heeft Frankrijk door zijn toetreden tot de verklaring der vier mo gendheden van 11 December 1982, waarin de Duitsche rechtsgelijkheid is erkend, volgens de meening van vele deskundigen op het gebied van het internationale recht, het recht verloren den terugkeer naar de oorspronkelijke militaire clausules van het verdrag van Versailles te eischen. De Engelsche en de Italiaansche regee- TEVFIK RUSTI BEY, minister van buitenlandsche zaken in Turkije, die vermoedelijk op de Ont wapeningsconferentie de kwestie van de fortificaties aan de Dardanellen ter sprake zal brenpen. ring hebben volstrekt duidelijk gemaakt, dat volglens hun meening de kwestie van de Duitsche bewapening sedert lang uit de juridische sfeer in de sfeer der billijkheid en practische doelmatigheid is gekomen. Sir John Simon heeft er in diplomatieke besprekingen, welke niet lang geleden zijn gehouden, zelf op gewezen, dat er een in ternationale moraal bestaat, welke boven de zuivere rechtsopvatting uitgaat. Hier door zou een poging om in geval van een Duitsche weigering „sancties" toe te pas sen", die het gevaar van oorlog zouden meebrengen, geen Europeesche algemeene instemming in den Volkenbondsraad vin den. Het is ook zeer onwaarschijnlijk, dat Polen grootere bereidwilligheid aan den dag zou leggen om zulk een stap goed te keuren dan Engeland en Italië. Slechts Tsjecho-Slowakije zou het misschien aan durven actief met Frankrijk samen te werken. Wat België betreft, de Belgische minis ter-president De Broqueville heeft reeds eenige weken geleden verklaard, dat een beroep op art. 213 van het vedrag van Versailles of de toepassing van het artikel zonder Engelsche en Italiaansche goed keuring en medewerking onmogelijk is en dat België niet zou kunnen deelnemen aan een preventieven oorlog, waarop het bij toepassing van het artikel zou uitloopen. Dientengevolge zijn velen van meening, dat Frankrijk zich er toe zal beperken waarborgen voor het voortbestaan van de gedemilitariseerde Rijnland-zone te ver langen. De oorlogs- schulden In ons vorig num mer hebben we ge schreven over de oor- logsschulden en daar bij gezegd, dat Ame rika betaling van de schulden eischte, om dat het heel logisch redeneerde als jullie millioenen uit kunt geven voor je bewa pening, daar in Europa, dan zal je eerst eens je verplichtingen na moeten komen van de schulden, die je gemaakt hebt voor de slachtvelden uit den wereldoorlog. Vol komen juist. Nu lezen we in de „Nwe Rott. Crt.": President Roosevelt heeft gister te Washinton in het Congres verklaard, dat de Ver. Staten blijven vasthouden aan hun recht op betaling der oorlogsschulden. Echter zou ten aanzien van staten, die in moeilijkheden verkeeren en die dus een zekere ontheffing zouden vragen, een on derzoek ingesteld worden. In hoeverre token-payments op 15 Juni aanvaard wor den, zou de president in elk afzonderlijk geval onderzoeken. Er zijn volgens Roosevelt nog geen on derhandelingen met eenige vreemde mo gendheid geopend ten aanzien van de be taling van 15 Juni. Er is ook geen enkel verzoek om vermindering van betaling in gediend. Roosevelt liet geen twijfel, dat de Ver. Staten aan betaling blijven vast houden en tot geenerlei herziening bereid zijn. Na Roosevelt's verklaring heeft de de mocraat Caldwell een motie ingediend om een commissie te benoemen, die zou on derzoeken in hoever de Ver. Staten leve ring van tin voor commercieel en even tueel voor oorlogsgebruik in de plaats van oorlogsvorderingen zouden kunnen accep teeren. Amerika koopt jaarlijks voor 85 millioen dollar aan tin en 85 pet. daarvan komt van maatschappijen onder Engelsche controle. Staatssecretaris Huil zeide, dat hij de instelling van een zoodanige commissie goedkeurde. Kunstmatige herleving in Duitschland De plannen van Hitier moeten slagen, is het niet in de prac- tük, dan toch op pa pier en de buitenwe reld moet vooral de gedachte krijgen, dat het nationaal-soeia- lisme tot grooten zegen voor het Duitsche volk is. Groote metingen moeten getuigen van het geweldig enthousiasme voor den Ledier en de beweging. Wie echter leest op welke wijze de massa naar deze mee tings toegestuurd worden, heengejaagd zou men ook kunnen zeggen, diens bewon dering voor het massale van deze betoo gingen verdwijnt als sneeuw voor de zon. Men tracht in alles den schijn op te hou den, dat het op rolletjes gaat in het derde rijk. Zoo ook met de bestrijding van het werkloozenvraagstuk. De wijze waarop het aantal werkloozen verminderd is, laat veel te wenschen over. Zoo schrijft de Berlijn- sche corr. van de „Daily Telegraph" aan zijn blad: De Duitsche zakenman staat voor een raadsel. In officïeele nazi-kringen vertelt men hem, dat de herleving aan den gang is en men wijst ten bewijze op de vermin dering van het aantal ingeschreven werk loozen, maar een groot zakenman, met wien ik den algemeenen toestand van han del en industrie besprak zeide mij: Duitschland oecononïisChe positie kan door één woord gekenschetst worden, maar ongelukkiger wijze is het een woord dat u niet kunt laten drukken. Mijn eigen waarnemingen zijn daarmee in overeenstemming. De uitvoer blijft afnemen en de twee hoofdoorzaken hiervan zijn, dat Duit sche goederen te duur zijn wegens de positie op de wisselmarkt en dat de oeconomische boycot Duitschland af zetgebieden heeft doen verliezen, in sommige gevallen waarschijnlijk voor altijd. Met dalende uitvoercijfers en stijgende voorraden is de z.g. herleving slechts kunstmatig. Fabrikanten moeten blijven produceeren om hun arbeiders aan den gang te houden en ontslagen zijn niet ge oorloofd zonder officieele toestemming. Een firma, die door overmaat van produc tie haar fabrieken één week sloot, heeft haar arbeiders, omdat zij toch loon moest uitkeeren, een week naar Beieren op va- cantie gezonden.' Zooiets wordt dan door de Nazi-propa- gandadienst uitgebazuind als een „prach tig voorbeeld van de kameraadschap tus- schen werkgevers en werknemers". De ge middelde loonstandaard blijft dalen en het aantal werkuren blijft toenemen en de index van het levensonderhoud op den basis van 100 in I913/'14, is weer gestegen van 117 in Januari '33 tot 120 in Maart j.1. Sinds begin 1933 is de productie in be drijven die van Staatswege gesubsidieerd worden met 94 procent gestegen, in de an dere bedrijven daarentegen slechts met 17 procent. Hieruit blijkt het kunstmatige element in de z.g. herleving wel het dui delijkst. De woordvoerder van de Japansehe re geering heeft inzake de rede van Rundman gezegd, dat Japan thans maatregelen overweegt om aan den nieuwen toestand het hoofd te bieden. Wij moeten zoo zei hij onze rechten op grond van het handelsverdrag bescher men, maar er is een uitgebreid onderzoek noodig om na te gaan of de Britsche han delwijze met dit verdrag in strijd is. Uit Tokio wordt nog gemeld: Het is uitgelekt, dat de Britsche zaak gelastigde, Charles Dodd, bii het interview met den onder-minister van buitenland- sche zaken, Sjigemitsoe, de door Sir John Simon in het Lagerhuis afgelegde verkla ring nopens de bespi-ekingen tusschen Hirota en den Britschen ambassadeur over de Japansehe politiek ten aanzien van China heeft uiteengezet. Dodd verzekerde Sjigemitsoe, dat Groot Britannië de Japansehe beweging, zooals uiteengezet door Hirota, speciaal ten aan zien van de omstandigheid dat Japan niet onverschillig kan blijven nopens eenige actie van eenige mogendheid in welken vorm ook, welke er op berekend zou zijn den vrede en de orde in Oost-Azië te on dermijnen, begrijpt. Dodd voegde hieraan toe, dat zulks overeenstemt met de Brit sche politiek nopens Oost-Azië. R1CARDO SAMPER, de nieuwe eerste minister van Spanje. Antwerpen het eerst aan de beurt. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Brussel meldt: Volgens een oude traditie zal het jonge koninklijk paar, na het einde van den offi- cieelen rouw, „zijn „blijde intrede" doen in de voornaamste steden van het land. On der deze steden komt Antwerpen het eerst aan de beurt. De blijde intrede aldaar zal 19 Augustus a.s. vier dagen na het eindigen van den rouwtiid plaats heb ben en samenvallen met de viering van het eeuwfeest der geboorte van Peter Benoit. Koning Leopold en koningin Astrid zullen, blijkens een mededeeling van het hof, bij deze gelegenheid de open luchtuitvoering van „De Oorlog", het breedst opgevatte werk van Benoit, bij wonen. Men schrijft uit Hongarije aan de Nw. Rott. Crt.: In Hongarije bestaat, evenals in ver schillende andere landen, de bepaling, dat men, om in bepaalde ambten, o.a. ook het beulsambt, te kunnen worden benoemd, nooit te voren door een rechtbank ver oordeeld mag zijn. Bij den beul Janos Kovacs heeft zich thans het geval voor gedaan, dat gebleken is, nadat hij reeds jaren als zoodanig heeft »gefunctioneerd«, dat hij tien of twaalf jaar voor zijn be noeming wegens het een of ander onbe duidend vergrijp, inderdaad veroordeeld werd, wat Kovacs, die thans onmiddellijk ontslagen is, verzwegen had. Daar Kovécs, volgens de wettelijke bepalingen, niet had mogen worden benoemd en hij dien tengevolge ook niet had mogen functio- neeren, blijken de door hem uitgevoerde executies achteraf ongeldig te zijn. HET RITUEELE MOORD-XUMMER VAN DE STURMER. In verband met het protesttelegram, dat de Duitsche Joden via hun rijks vertegen woordiging naar aanleiding van het ritu- eele moord-nummer van de „Stürmer" aan Hitier hebben toegezonden, merkt de „Deutsche Freiheit" van den 8 Mei j.1. op, dat dit protest het eerste is, dat sedert het bestaan van het Derde Rijk door een autoritaire Duitsch-Joodsche instantie officieel tot de Nationaal Socialistische regeering is gericht. Wat den inhoud van het ritueele moord- nummer betreft, wordt opgemerkt, dat Julius Streicher daarbij gebruik heeft gemaakt van het materiaal, hetwelk door den .Bund völkischer Europaer", door het Rijksministerie van Propaganda opge richt en door zijn onderafdeeling, de „World League against the Lie" wordt verspreid. Dit materiaal aldus het blad wordt ook reeds door talrijke Nationaal Socialistische bladen gebruikt. Voorts zouden in verband met het door de „Stürmer" beweerde Joodsche moordplan tegen Hitier in het buitenland ansichts- kaarten zijn verspreid, op welke het hoofd van Hitier op een offer-altaar zou zijn afgebeeld DE AANSLAG OP DOLLFUSS. Een jeugdig Duitscher gear resteerd. Oostenrijksche gendarmes hebben een 17-jarigen Duitscher, Hans Günther Patzig, aangehouden, die Zaterdag uit Dresden naar Oostenrijk was vertrokken met het voornemen een aanslag te doen op het leven van den Oostenrijkschen bondskanselier Dollfuss. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit tot nadere wijziging van het reglement op het verleenen van verlof, na opzending naar Nederland, aan militairen beneden den rang van onderluitenant, be- hoorende tot of gedetacheerd bii de troe pen in Suriname en Curacao. In dat reglement was bepaald, dat het normaal maandelijksch verloftraktement der onderofficieren beneden den rang van onderluitenant berekend wordt naar den volgenden maatstaf: 100 pet. van de eerste 125 der maandelüksche bezoldiging; 80 pet. van de tweede 125; 60 pet. van de volgende 250 en 40 pet. van de volgen de 500. In het thans afgekondigde Kon. besluit is deze berekening als volgt geregeld: 100 pet. van de eerste 100 der maande lüksche bezoldiging; 80 pet. van de volgende 100; 60 pet. van de volgende 300, en 40 pet. van elk volgend bedrag. Dit besluit heeft terugwerkende kracht tot 1 April, doch is niet van toepassing op de verloven, welke vóór dien datum z'yn ingegaan. Het Volk geeft reproducties van de kennisgeving. Onlangs heeft „Het Volk" een bericht gehad, volgens hetwelk er een circulaire van de N.S.B. aan de leden was rondge zonden, waarin den volgelingen van den heer Mussert wordt opgedragen, namen én adressen van „gevaarlijke politieke te genstanders" in hun onmiddellijke omge ving op te geven, opdat zoo noodig de groepsleiding met „alle factoren" reke ning zou kunnen houden. Het blad zag hierin het aanleggen van zwarte lijsten ter voorbereiding van de concentratiekampen. Het nadien verschenen nr. van het N.S, B.-orgaan „Volk en Vaderland" heeft hier op niet gereageerd. In „Het Volk" van Dinsdagavond zijn nu foto's van het stuk afgedrukt. De voor pagina draagt het hoofd „Nationaal-Soeia- listische Beweging in Nederland" en het driehoekig embleem der N.S.B.; daarnaast de plaatsnaam Amsterdam. De kennisge ving vangt aan met de woorden: ,Bii gele genheid van de gelofte-aflegging heb ik u het volgende mede te deelen:" Enz. Zij is dus blijkbaar een formulier van kennis geving aan nieuwe leden. Daaraan zijn pagina's met „wenken" toegevoegd, waar van eeneens een gedeelte door „Het Volk" is gereproduceerd en wel dat gedeelte, waarop als wenk 9 de gesignaleerde zin snede voorkomt: „Let op uw onmiddellyke omgeving en e u e t o n Uit het Engelsch van Nadruk verboden. 22) John kookte inwendig. „Ga voort," ver- tocht hy stug. Zyn lippen trokken strak. „Het is geweldig beroerd om zooiets te moeten zeggen," ging Nichoias wenk brauwfronsend voort. „Maar er zit niets ouders op. Anne is door en door slecht oen dievegge, als je 't weten wilt." Het woord trof John als een harden klap. Het was niet waarop hij gerekend had. Hy wist wel niet goed wat hy anders "verwacht had maar d i t niet, dit in geen geval. Een dievegge! Het woord gaf hem een huiverig gevoel. ..Onbegrypelyk hè?" vroeg Nichoias. «Je zult het evenmin kunnen gelooven ais wij eerst. Maar nu ik al zooveel heb losgelaten, kan ik je beter alles vertellen. Dit is geen onderwerp waar je graag dik wijls over praat." «Neen." «Het gebeurde kort voor Jenny en ik 'ouden trouwen. Het heeft Jenny haast ■vermoord. En het is Sir Anthonv's dood geweest." «Wat is er dan gebeurd?" „Jenny logeerde in Londen by haar feettante, Mrs. Courtney. Tegen het eind van haar verblijf kwam Anne voor een paar dagen. Mrs. Courtney kon haar niet te logeeren hebben ze was eigenlyk nooit byzonder op Anne gesteld. Zij is een verbazende verstandige vrouw, een vrouw met doorzicht en menschenkennls „even een nadenkende pauze, „neen, ze mocht Anne nooit." „En?" „Anne ging in een hotel met haar oude kindermeid, juffrouw Jones. Zij en Jenny zouden samen naar Waveney teruggaan. Nu, Jenny ging by Mrs. Courtney weg en haalde Anne van het hotel. Ze nam haar in 'n taxi mee naar't atelier van de costu- mière, waar ze haar bruidsjapon voor de laatste maal moest passen, terwijl juffrouw Jones de bagage naar het station bracht. Opeens riep Anne iets tegen den chauf feur. Jenny begreep niet wat er gaande was; Anne liet de taxi stoppen, ze moest eruit, zei ze. En ze voegde erbij: „Ga jy maar vast naar Waveney, ik kom met den volgenden trein. Als ik niet komen kan, schrijf ik wel." Ze stapte uit en ging te voet verder. Jenny was vreeselyk ge schrokken ze had geen idee wat de reden van Anne's eigenaardig gedrag kon zyn en wist niet wat ze beginnen moest! Ten slotte reed ze maar verder naar het station, waar ze juffrouw Jones trof, met wie ze naar Waveney ging. Anne kwam niet met den volgenden trein; ze kwam heelemaal niet. Jenny durfde het gebeur de niet aan haar vader te vertellen. Ze zei, dat Anne by kennissen was blijven logee- ren. Twee dagen daarna kreeg juffrouw Jones een brief van Anne; aan het adres van haar getrouwde dochter in Chapham. Anne schreef dat ze gearresteerd Avas w egens diefstal." „Wegens diefstal van wat?" John's geest was buitengewoon helder en werkte intens. Al den tijd dat Nichoias praatte, pikte hy hier en daar kleine by- zonderheden op en voegde hij deze details aaneen later moest hij ze allemaal nog eens zorgvuldig nagaan, bedacht hy. „Wegens diefstal van w at?" herhaalde hy en keek Nichoias met een harden, beslis ten blik aan. „Van een parelsnoer. Je zult misschien hebben opgemerkt dat Jenny nooit parels draagt. Nu weet je de reden. Anne is den winkel, van een zekeren Morley binnen gegaan, een bekend juwelier in Londen, zooals je misschien weet, nam een snoer parels weg, ter waarde van ongeveer acht honderd pond en legde er een imitatie voor in de plaats. Dit gebeurde 's mor gens; ze zag kans ongemerkt, met haar buit weg te .komen. Toen ze met Jenny in de taxi zat, kwamen ze voorbyden winkel en Morley zag haar. Hij was toevallig naar buiten gekomen om even naar iets in zijn étalage te kijken. Hy sprong on middellijk in een taxi en ging ze achterna. Ze had tenminste het fatsoen om Jenny er buiten te laten blijven of ze dacht misschien dat het haar eerder gelukken zou te voet weg te komen. Maar het slot was dat Morley haar te pakken kreeg en haar liet arresteeren. Het collier zat in haar tasch. Ze gaf, goddank, den naam Annie Jones op." „Vertel verder," drong John. Nichoias haalde de wenkbrauwen op. „Jenny probeerde de heele zaak voor baar vader geheim te houden. Hy stak in een slecht vel hy had een geweldigen deuk gekregen nadat zijn zoons gesneu veld waren. Juffrouw Jones hielp een handje. Ze vertelde den ouden heer dat Anne ziek was dat ze in een verpleging in de stad lag en geen bezoek mocht heb ben. Arme Jen! Het moet ontzettend moei lijk voor haar gew eest zijn. Ze deden het voorkomen alsof ze iederen dag telefo neerden hoe het ging. Het was afschuw- lijk. Inmiddels werd ons huwelyk voltrok ken. Jenny vertelde mij alles toen wy een week getrouwd waren, een paar dagen daarna kwam een telegram van juffrouw/ Jones dat ons naar huis riep. Sir Antliony was op een of andere manier achter de waarheid gekomen en hy was er kapot van. Het gaf hem den genadeslag. Jenny was er ook heelemaal door in de war. Mooie familiegeschiedenis, wat?" „Verschrikkelijk!" gromde John. „De rest is gauw verteld. Ze werd ver oordeeld en kreeg een jaar. Ze is pas uit de gevangenis en ze had de brutaliteit om bier te komen en zich aan Jenny op te dringen." Er viel een stilte. „Wie weet het?" vroeg John toen. „Jenny en ik, juffrouw Jones, Garru- thers en jij." „En Miss Fairlie?" „Jenny heeft het haar gisteren verteld ze moest wel, omdat als de menschen baar het vuur aan de schenen legden, ze hen wijsgemaakt heeft dat Anne op reis was met Aurora." „Juist." John wendde den blik af. Er was een nieuwe pauze nu, langer dan zooeven. Juist toen Nichoias de stilte beklemmend begon te vinden, keek John hem weer aan. „Veranderde Sir Anthony zijn testa ment voor bii stierf?" „Ja gelukkig wel; het geeft ons de r.ween in de. hand. Anne verwachtte scbün- linnr dat wy banv met onen armen zonden ontvangen, alsof er niets gebeurd was. Wat my betreft mag Jenny haar de helft van de erfenis geven, onder voorwaarde dat ze voorgoed uit Engeland w eggaat en zich hier nooit meer vertoont," Nogmaals een zwygen. Dezen keer wendde John het hoofd niet af, integen deel, zijn oogen waren met een critischen blik aan Nichoias Marr's gezicht gehecht en in die oogen was een zweem van sar casme en iets van weerzin. Een stroeve, onverbiddelijke trek verhardde de lynen om mond en kin. „Heb jy dat aanbod gedaan," vroeg John. „Jenny heeft het liaarjgisteren voorge steld." John voegde deze mededeeling bij de andere details. „En wat heeft ze geantwoord?" Nichoias haalde de schouders op. „Ze is haastig weggegaan om haar trein te halen. Ze heeft er niets op gezegd en Jenny was natuurlijk te ontdaan om op antwoord aan te dringen." Eén moment voelde John weer de wan hoop in Anne's greep om zyn 'arm, zag hy haar blinde, smartelijke oogen voor zich. „Je denkt dus dat ze geen antwoord ge geven heeft? Ik geloof dat je je vergist." „Wat wat bedoel je?" „Je zegt dat Jenny haar geld.heeft aan geboden om van het tooneel te verdwij nen en dat ze geen antwoord op dat voor stel gegeven heeft. Ik geloof dat ze dat wèl heeft gedaan. Ze is niet naar het hotel teruggegaan. Weet jij waar ze nu is?" „Geen flauw idee. Maar ik vlei mezelf niet met de hoop, dat we haar kwijt ziin." John knikte. „Je weet niet waar zij is; en ie zult dat ook niet gewaar worden dat is mijn opinie. Ik geloof dat Anne jullie haar antwoord gegeven heeft door niet naar het hotel terug te gaan." „Zoo, denk je dat? Ik wilde dat ik er ook zoo over kon denken!" John klemde nydig zijn kaken opeen. „Ik wil weten hoeveel geld ze heeft." „Ook hiervan heb ik geen flauw idee." „Heeft ze geen geld van zichzelf?" „Neen." „Maar ze had toch zeker wel geld bij zich?" „Dat zal wel." Het scheen Nichoias niet bijster veel belang in te boezemen. „Veel kan 't in elk geval niet geweest zyn," verklaarde John. „Wat zal zoo'n meisje in haar beurs hebben 'n paar shilling zeg één, hoogstens twee pond! En daar van heeft ze haar hotel betaald; ze heeft een taxi gehad; die een heelen tijd heeft moeten wachten. Ze zal niet veel overge houden hebben nadat ze haar kaartje naar de stad had genomen." John stond op. „Dank je voor je inlichtingen. Ik zal wel zien." „Wat ben je in vredesnaam van plan?" stiet Nichoias uit, hem aanstarend. John keek over ziin schnndec. terwijl hy naar de deur lien. „Wat ik van plan ben? Anne te vinden." Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1