Amsterdamsche Brieven. Modepraatje PAG. 4 ZATERDAG 12 MEI 1934 'T JUTTERT.I Men lost een vollen eetlepel honing op een dag en neemt hiervan telkens een half theekopje. lederen dag maakt men een versch aftreksel der verschillende Ingrediënten. Bij nerveuse toestanden en keelpijn is honing-melk zeer aan te bevelen. Men lost een volle eetlepel honing op in i liter warme melk. Bij verkoudheid en keelpijn drinkt men de melk warm, in andere gevallen koud. Ook citroenmelk is zeer aan te be- lenvelen om het lichaam te zuiveren en zuren en slakken te doen verwij deren. Men legt een citroen in warm wa ter gedurende eenige oogenblikken, waardoor men aanmerkelijk veel meer sap verkrijgt en perst hem daarna uit, voegt hierbij h L. versche melk en klokt zoolang totdat de melk gelijk matig geronnen is. Het bestellen van patronen. De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.40, voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Mode-redactie, Muzenstraat 5 B, Den Haag. U kunt ook gireeren op giro-reke ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekende» pasvorm wordt ingestaan, indien men duidelijk buste en heup- wijdte vermeldt. Het zoo juist versche nen Practische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. Onze uitstekende patronen. Een goed-zittend maat-patroon wordt u toegezonden, indien u een bedrag van 58 cents stort op postrekening 191919 t.n.v. den Patronendienst te 's Graven- hage of in postzegels per brief toe zendt aan de Mode-redactrice, Muzen- straat 5 B te Den Haag. Het voorjaarsnummer van „Het Practische Modeblad", waarin tallooze fraaie modellen zijn afgebeeld, wordt u tegelijk met het patroon medegezon- den. EEN FRAAIE VOORJAARSJAPON. Met toestemming van de Redactie van „Het Practische Modeblad" plaat sen wij onderstaand fraai model. Een bijzonder vlot geslaagd model is het hier afgebeelde voorjaarsjaponnetje, waartoe zich verschillende wollen en zijden weefsels leenen. Voor slanke fi guren kan de halslijn gehandhaafd blijven, terwijl meer gezette dames dit zelfde model kunnen dragen, doch met een puntig uitgeknipte hals. De schou derlijn vindt de verbreeding in het over den bovenmouw vallende kapje; de mouw zelf is aangesloten. De japon bestaat uit een lijfje, dat aan het, de heupen omsluitende, zes-baans rokje is gezet, teerwijl een smalle ceintuur de stiknaad niet alleen aan het oog onttrekt, doch tevens een aardige gar neering vormt. De knoopen worden op het lijfje gezet, terwijl in het ver- breede gedeelte van de ceintuur knoopsgaten gemaakt worden. De hals- garneering is zeer ongemeen en be staat uit crêpe georgette, waarvan de omtrek geajourd is, terwijl in het mid den eenige dwarse oprijgjes gemaakt worden aan den binnenkant, zoodat de soepele stof in plooien aan beide kan ten neervalt. Bij een punthals kan dezelfde garneering genomen worden, doch dan zijn de oprijgjes kleiner, zoo dat de chabot dan tevens meer naar beneden valt. GEKLEEDE JAPON. Ook voor gezette figuren. Nr. 7404. Aangezien voor de meer gezette da mes speciale zorg aan de lijn der ja ponnen moet worden besteed, hebben wij dit zeer goed kleedende model la ten ontwerpen. Voor deze japon zijn verschillende mogelijkheden. Ons model geeft een zwart zijden jopan met witzijden bo venstuk, dat echter evenzeer in een mooie tint groen gekozen kan worden of ook wel, hetgeen zeer modern is, van zijde, met een heel klein bloempje bewerkt. Andere kleurcombinaties zijn ook zeer wel mogelijk, mits vooral re kening gehouden wordt met het har monieeren der kleuren. Heel veel worden de gekleede japon nen van een mooie wollen stof ge maakt, waarbij men dan een zijden bovenstuk kan nemen. Het voordeel dezer japon is, dat men haar met wei nig kosten later weer kan veranderen door er een ander bovenstuk op te ma ken, dat in kleur geheel en al afwijkt van het eerste. Het bovenstuk der japon loopt over het voorpand schuin naar beneden, ter wijl het zich als een pas voortzet over de nauwsluitende mouw en rug. Op het voorpand en aan de mouwen zijn kleine knoopjes gezet. De rok heeft een diagonaalsgewijze geknipt boven stuk, dat naar het midden achter zeer laag uitloopt en waaraan een klokrok is gezet. Voor een middenmaat is voor deze japon noodig ongeveer 3J Meter van 100 c.M. breed en voor het bovenge deelte 3/4 Meter ook van 100 c.M. breed. De japon is geschikt voor de maten 42—52. Prijs 0.58. MIDDAGJAPON. Nr. 7771. Craquelé, wol met zijde, bouclé en andere wollen weefsels leenen zich bij uitstek voor dit moderne japonnetje. Het bestaat uit een bovengedeelte met apart opgestikt puntig toeloopend on derstuk, zoowel aan voor- als rugzijde; de elegante zesbaans rok laat ons schuine lijnen zien, die eveneens dicht langs den kant worden opgestikt, ter wijl de zijnaden op de gewone wijze aan de binnenzijde, dus als blinde na den worden afgewerkt. Een klein rond kraagje, naar het midden voor smal toeloopend, maken we van wit, crème of zacht gekleurde crêpe de chine of georgette, hetgeen afhangt van de kleur van het mate riaal,. dat we kiezen. Om gemakkelij ker in de japon te komen, zullen we midden voor een klein splitje maken, hetgeen bedekt wordt door een aardige strik. De mouw is zeer modern en be staat uit een glad aangesloten mouw, waarover een hooge kap is aange bracht, die aan de bovenzijde uitstaat en van binnen gevoerd wordt met de garneering van den kraag. Het is Tn het dragen wel zoo practisch om ile punten op de mouw vast te zetten met een klein fantasieknoopje. Patronen verkrijgbaar tot en met maat 48. Prijs 0.58. SPEELPAKJES VOOR KLEINTJES. Van 1—3 jaar. Nr. 3010. Rood flanel liefst een stevige kwaliteit leent zich het best voor een speelpakje, vooral omdat dit waschbaar is. Het voorgedeelte be staat uit twee stukken met een naad in het midden, evenals de rugzijde, waaraan banden gezet zijn, die aan den voorkant opgeknoopt worden. De om trek wordt met een biesje afgewerkt, dat aan den buitenkant met onzicht bare steekjes wordt opgezoomd. Patronen voor den leeftijd van 1 tot 3 jaar kan men bestellen onder nr. 3010. DE KLEEDING VAN DEN HEER DES HUIZES. In het voorjaar gaan de kleuren in de natuur van de donkere tinten over naar het mooie zachte groen, dat het oog en hart zoo weldadig aandoet in al zijn teere schakeeringen. Ook de kleeding van de heeren, die den geheelen winter donker was, gaat over in lichte nuances, waarbij vooral beige en grijs van donker tot licht de aandacht zullen vragen. Wie rekening moet houden met zijn beurs en niet meer dan één costuum kan aanschaffen, doen het beste zijn keus te bepalen op effen stoffen. De industrie op het geb'ied van heeren- stoffen heeft echter ook mooie ruiten gefabriceerd, die weinig van de hoofd kleur verschillen, doch door een don keren draad worden aangegeven; ook deze stoffen zijn zeer geschikt om veel gedragen te worden. In het oog vallende strepen of rui ten zijn slechts dan aan te raden, in dien men over meerdere costuums bf schikt. Donkerblauw staat altijd keurig e gekleed, doch jammer genoeg js }j( niet practisch in het dragen, omdc men er alles op ziet. Gezette heeren en zij, die meer o leeftijd komen doen het beste, stof t kiezen, die weinig in het oog valt. Door het aanbrengen van een pas send overhemd en mooie das breek men de somberheid van het geheé Deze beide laatste dragen er zeer to bij om den persoon in quaestie een ge distingeerd aanzien te geven en hier aan kan dan ook niet genoeg zorg be. steed worden. Men ziet bij de gekleurde overhem den veel meer dan voorheen bijpassen de boorden dragen, echter niet meer de lage modellen, maar de hoogere, die stijf gestreken worden. vvert Zakenman: „Ga direct heen of ik trap je er uit!" Verkooper: „Een moment, mijnheer. Mag ik u, vóór u dat doet, dan eerst nog eens ons nieuwe mode lwaterlaar- zen laten zien?" Varsity-dag. zwem-diploma", Een „vaar- Varsity-dag, de dag waarop onze studentenroeiers der diverse Universi- teits-steden elkaar in de snelle vier- en achtmansgieken den loef trachten af te steken en die traditioneelerwijze geldt als de openingsdag van het roei-race- seizoen, is, als U dezen brief in han den krijgt, al weer achter den rug. Nu, terwijl ik dit schrijf, aan den voor avond van dien dag, valt de afloop na tuurlijk moeilijk te voorspellen; alleen valt met vrij groote zekerheid te voor spellen, dat het daar op het Noordzee kanaal, waar de laatste jaren de wedstrijd verroeid wordt, weer min of meer een waterballet zal worden. Immers Varsity-dag was, ook tradio- neelerwijze, een groote reeks van jaren: regen-dag. Laat ons intusschen hopen, dat dit jaar door een uitzonde ring de regel zal bevestigd worden. En als wij er met onze voorspelling naast zijn.... Eén, voor 100% zekere Var- sity-voorspelling valt echter toch nog wel te doen; deze: dat ook dit jaar de vroeger steevast gebruikelijke bachan- tische tafereelen, waarbij diverse sup porters, die reeds vroegtijdig diep in de glazen der feestdrank keken, vanaf de volgbooten min of meer ongeregelde vreugde-dansen vertoonden of gedeel telijk tewater gingen, niet meer zullen voorkomen. Dit tengevolge van het verleden jaar door de autoriteiten uit gevaardigde en ook thans gehand haafde verbod van het tijdens de wed strijd-uren rondvaren dier z.g. volg booten. Dit verbod kan men een ge rechtvaardigde maatregel noemen; be halve dat dergelijke tafereelen voor de meer rustige toeschouwers veelal on smakelijk en soms zelfs iet of wat weer zinwekkend waren, ontstonden er ook dikwijls gevaarlijke situaties, gezien het feit, dat zelfs in een waterland als het onze, lang niet alles wat zich op het water waagt, zich in het water be hoorlijk kan gedragen, m.a.w. behoor lijk kan zwemmen. Dit laatste is een.misstand waaraan, niettegenstaande hun ijverige propaganda van de laatste jaren ver- eenigingen als zwemclubs en b.v. de Amsterdamsche reddings-brigade mm steeds niet veel hebben kunnen ver- Vo°ral nu, door de snelle op komst der cano-sport, waar wij al eens over schreven, het aantal „water-gas- n den laatsten tijd een buitenge woon groote uitbreiding kreeg en zich bittt n?thtdlirend in versneW tempo blijft uitbreiden, treedt deze misstand cijfers van dS* 7 de" ^orgrond: de cijiers van de water-ongelukken-sta- stitiek vertoonen dan ook een angst wekkende stijging. En een Veilig-V /- keer-actie op het water wordt, naast een dergelijke actie op den beganen grond, met den lag meer geboden. Zulk een actie zou dan b.v. in de richting van het propageeren van een zwem- vaar-diploma, voor boot-bestuurders en ook cano-vaarders, wat dan te verge lijken zou vallen met het rijbewijs voor bestuurders van auto's. Er gingen ten dezen den laatsten tijd reeds „stem men uit het publiek" op en met deze enkele woorden hebben wrij dan deze stemmen, die o.i. terecht werden „opgezet", willen „ondersteunen"»» Tennis in de opgaande lijn! De uittocht naar het Noordzeekaneal zal dezen Hemelvaartsdag verder wel niet zoo groot zijn als anders: sport liefhebbers toch vonden op dezen dag behalve op het water, nog twee sport festijnen teland, die groote attracties mochten heeten. Ten eerste de Hol landFrankrijk-wedstrijd in het Sta dion en ten tweede de tenniswedstrij den in het tennis-stadion van D.D.^» wmar o.m. het beroemde Japansche ten- nis-team benevens de Australische ten- nis-artisten zich tegen de beste Hol- landsche spelers komen meten. Tennis bevindt zich onder de sporten de laat ste jaren zeer zeker sterk in de opgaaa' de lijn. Niet het minst ook in de hoofd stad, waar het misschien onder „bree- dere lagen der bevolking" wat later d_an in andere vaderlandsche steden zijn in trede deed, maar waar het nu dan ook met den dag en hand over hand terrein wint. Een wel zeer in 't oog loopen" uiterlijk bewijs daarvan biedt b.v. de enorme overdekte tennishal aan het be gin van de Apollolaan die eerstdaags geheel gereed komt en die door d® aanhangers van den nieuw-zakelijk®' bouwstijl hemelhoog geprezen, zooa's zij anderzijds door de critici van dez architectonische richting tot diep in put misprezen wordt. Men zal moete11 afwachten totdat het geheel, met de ter rassen aan het water, de omringende beplanting, enz., gereed is om een eind- ite venen. Ziooais nu uug -- hal daar staat met haar aanzien van een soort groote entrepot-loods v8n ijzer en beton, is men geneigd het vop oopig met deze laatstbedoelde eriti« eens te zijn! Naast dit en andere t oog Joopende" bewijzen, zo0Lr daar^ zijn de aanleg van steeds tennisbanen aan den rand der stad, zijn er nog een groot aantal „voor n oog verborgen" bewijzen: de vele ban?" die den laatsten tijd Inplaats van gebruikelijke gemeenschappelijke

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 20