Gratis kampeeren op i exel. kampmcn 3z%d. Voor kinderen van onze lezers. PAG. 6 ZATERDAG 12 MEI 1934 T JUTTERTJE •CL-1 Beste jongens en meisjes! Hieronder is een afbeelding van de landbouwschuur van meneer P. Roe per, van De Waal op Texel, die hij gratis afgestaan heeft voor een karn- peerweek voor de kinderen van de Heldersche Courant. Een fijne schuur, hè? Prachtig ruim, als de zon schijnt kunnen de groote deuren wijd open ge zet worden, zoodat de gezondheid zoo naar binnen komt waaien. Ik ga hier iets van de plannen vertellen en nu moet je maar aan je vader en moeder vragen of ze dit ook willen lezen, want het is eigenlijk ook voor hen bestemd. Jullie weten natuurlijk nog, dat Nellie Boot van den winter met het plannetje gekomen is om dezen zomer raadselvriendjes en -vriendinnetjes op Texel uit te noodigen. Ik heb dat voor stel goed onthouden en eenige raadsel vriendinnetjes schreven me dezen winter al, toen de ijsbloemen nog op de ruiten stonden, dat ze het heerlijk zou den vinden om mee te gaan. Welnu, ze kunnen mee] Dinsdagmiddag ben ik naar De Waal gegaan om de kam peergelegenheid in oogenschouw te ne men en het plan nader uit te werken. En het resultaat daarvan ga ik jullie vertellen. De schuur, die voor het kampeeren afgestaan is, ligt ongeveer 400 meter buiten het dorpje De Waal, een vrien delijk dorp met veel groen van hooge boomen. De schuur staat veilig op het van den weg afgesloten land v. d. heer Roeper, er zijn geen slooten in de on middellijke nabijheid, er is een groot en heerlijk speelterrein. De schuur zelf is zeer ruim, zoodat wanneer re gen zou verhinderen uit te gaan, hier een prachtige speelgelegenheid is. Er is een pomp, die heerlijk frisch drink water geeft. Meneer Roeper zorgt voor lekker versch stroo om te slapen, zoodat je na een fijnen dag in de vrije natuur, 's avonds, voordat je tot tien geteld hebt, droomt over de duinen, de dennen en de schapen. De Waal ligt ongeveer in het midden van het mooie eiland Texel, zoodat je gemakkelijk naar alle kanten van het eiland tochten kunt maken. Van De Waal naar Den Burg b.v. is 20 min. loopen, of 5 min. fietsen; naar De Koog is een uur wandelen, of 20 min. op de fiets; naar de Dennenbosschen is een half uur fietsen; naar de Sluiter en de Muy, eveneens een half uur fietsen. De moeder van m'n raadselvriendin netje Nellie Boot, is zoo vriendelijk om voor het eten te zorgen. Ze kookt het thuis en verleent den jeugdigen kam peerders gastvrijheid tijdens den maal tijd. De broodmaaltijden worden in de schuur gebruikt, waar een lange tafel met banken staat. Bij mooi weer wordt de tafel natuurlijk naar buiten gebracht en is het groene grasveld de vloer en de blauwe hemel het dak van onze woning. Voor de Protestantsche en R.K. kinderen deel ik hierbij tevens mee, dat er natuurlijk gelegenheid ge geven wordt voor gebed, voor en na den maaltijd, eveneens zal er een oogenblik van stilte zijn 's avonds voor het ter ruste gaan. Bezwaren voor je ouders om jullie mee te sturen kun nen er dus niet zijn. En wie mogen er nu inee? zullen jullie vragen. Dan moet ik eigenlijk eerst vertellen dat het aantal deel- nemertjes natuurlijk beperkt is. Ik heb gedacht aan twee groepen van 10 a 12 kinderen. Een groep meisjes, die van Maandag 30 Juli tot en met Donderdag 2 Augustus gaan en een groep jon gens, van Maandag 6 Augustus tot en met Donderdag 9 Augustus. Iedere groep dus vier volle dagen. Nu mag ieder kind, jongen of meisje van 10 tot 14 jaar, wiens ouders abonné zijn van de Heldersche Courant meedin gen naar een plaatsje. Ik wil hier wel vertellen dat m'n raad selvriendjes en vriendinnetjes voor keur genieten, omdat de uitnoodi- ging eigenlijk tot hen gericht was en zij geen vreemden voor elkaar zijn door het contact in de krant. Maar de anderen zijn niet uitgesloten, omdat er waarschijnlijk wek geen twaalf raadsel vriendinnetjes van 10 tot 14 zijn die een ouder meisje of dame zijn, die met kinderen kan omgaan, die tal van spel letjes kent en leiding kan geven. Zwemmen wordt er in die vier dagen niet gedaan. Voor de jongens moet ik ook nog een leider hebben, maar dat komt ook wel voor elkaar. En nu laat ik hier tenslotte nog een dagindeeling volgen, zooals ik me die voorloopig gedacht had, maar die natuurlijk eventueel nog gewijzigd kan worden. Maandag 30 Juli: Vertrek met de boot om 10 uur van Den Helder. Van Oudeschild naar Den Burg om de bekende Texelsche scha- penmarkt te bezoeken. Jannie Boot zal jullie wel vertellen hoe je dat op z'n Tesselsch zegt. Van de schapenmarkt Dit is de schuur van den heer Roeper, waar we gaan kampeeren. mee kunnen en de plaats dus voor an deren open is en zeker zijn er geen twaalf raadselvriendjes, omdat er maar weinig vriendjes zijn en er dus heel wat plaatsen open zullen blijven voor niet-„raadsel"-vriendjes. Nogmaals dus, ieder kind tusschen 10 en 14 jaar van een abonné op onze krant, mag meedingen. Behalve Behalve knorrepotten, mopperpotten, zeurpieten, praatjesmakers en onge hoorzame kinderen,want die mogen niet mee. Kinderen, die zich kunnen be helpen en die het niet erg vinden op lekker stroo te slapen en die bereid zijn te helpen en die kunnen lachen üls er 's morgens een plasregen is inplaats van de zon, die zijn welkom. En nu moeten jullie nog weten wat dat allemaal kost; de bootreis, het logies, het eten en drinken. Nu, dat is gauw gezegd, het stond hierboven al, het kost niemendal. Dat is weinig, hè? Dan moet je hooren, hoe dat kan. De schuur hebben we gratis, zooals ik al verteld heb. Over de bootreis moet ik nog praten met den directeur van de T.E.S.O. misschien strijkt die zijn hand eens over z'n hart en geeft hij een goedkoopen overtocht. In ieder geval hebben jullie je daar geen zorg over te maken. Later vertel ik je nog wel eens wat hij gezegd heeft. En de Hel dersche Courant betaalt de kosten van jullie eten en drinken en alle andere te maken onkosten. Fijn hè? O ja, er zijn natuurlijk, voordat jullie op stap gaan nog verschillende dingen te vertellen. Een paar, die me nog juist te binnenschieten wil ik hier nog even neerschrijven. Een 18-jarig zusje van Nellie Boot zal 's nachts bij jullie in de schuur slapen en die heeft twee dagen vrij, Dinsdag en Woensdag, om met jullie mee te gaan. Een leidster voor alle vier dagen moet ik nog zoe ken, maar ik twijfel er niet aan of Tk tal haar vinden, dat moet natuurlijk gaan jullie naar De Wlaal, naar de familie Boot, waar de middagmaaltijd gereed staat. Om 2 uur naar De Koog, waar in de prachtig begroeide duinen en op het breede strand naar hartelust gespeeld kan worden. 6 uur terug te De Waal voor den broodmaaltijd. 7 uur wandeling door het dorp, een vertelling of spelletjes bij de kam- peerschuur en om 8 uur of kwart over achten naar bed. Dinsdag 31 Juli. 7 uur opstaan, wassohen en ont bijten. Negen uur naar de dennenbosschen. De Dennenbosschen op Texel zijn prachtig en zeer uitgestrekt, zoodat een dag daar omvliegt. Brood wordt meegenomen en in de bosschen genut tigd. Om 4 uur wordt de terugtocht aanvaard zoodat jullie om ongeveer 5 uur thuis zijn voor de thee en om 6 uur wordt de warme maaltijd ge bruikt. De tijd die dan nog over is voor het naar bed gaan wordt doorgebracht met spelletjes en een of andere vertel ling. Misschien is er onder de deel- nemertjes wel een goede verstelster of verteller. Woensdag 1 Augustus: 9 uur. naar de Slufter, dat is een geweldig breed strand en naar de Muy, dat zijn de vogelbroedplaatsen. Brood wordt meegenomen en onderweg ver orberd. Omr5 uur thuis voor den war men maaltijd. 's Avonds een tochtje naar Den Burg en om 8 uur naar bed, om uit te rusten van de gezonde vermoeienis, ss Donderdag 2 Augustus: 7 uur opstaan, wasschen en ontbijten. 9 uur naar de Koog, om voor het laatst te genieten van de heerlijke dui nen en het strand, dat, we moeten het eerlijkheidshalve erkennen, veel mooier is dan het onze. 1 uur thuis voor den warmen maal tijd. Afscheid van de fam. Boot en Roeper en 's middags naar den Doolhof, waar de laatste uren van de fijne va- cantiedagen worden doorgebracht. 5.35 u. met de boot van Oudeschild naar Den Helder Ditzelfde programma is ook voor de jongens, voor de dagen van 6—9 Augustus. Wie mee wil geve zich spoedig op, en kan daar onderstaand biljet voor invullen. (in te vullen door je vader of moeder) Ondergeteekende, abonné van de Heldersche Courant, staat gaarne toe dat zijn zoontje (dochtertje) met den gratis kampeertocht mee gaat. Naam en voornaam van het kind (voluit) Leeftijdjaar Wonende (straat en huisnummer) Naam van de school en klasse-onderwij zer ls in bezit (niet in het bezit) van een fiets. Onderteekening Al^heT'karuoorgesloten ,T kan'h^in^cT'iT' kant°°r T^Tn de raadselbus in de vestibule. brievenbus gedaan worden, anders kamPpfenrebnUionpkaTexenr'dC Vermeld staan: Kindervriend- .Gratis

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 22