wsmop binnenland Detoewijzingvan kalveren voor de Crisis-Rundvee Centrale. BUITENLAND DE ONTWAPENING. GEMENGD NIEUWS Brandsuchtinq. De doodelijke mishandeling te Echt. Knoeierij met bloembollen De stranding van het Engelsch stoomschip Oakford. Benauwd? Smokkelaar rijdt door. Brutale sieraden-diefstal te Amsterdam. Drie kinderen aangereden Gecompliceerde aanrijding. litilt 11 Iczenl gaan m fieenl Ernstige aanrijding te Scheveningen. Door een auto overreden en gedood. voor f 9.75. Noest- Griep - Bronchitis-A ühma 1 t\x/FEDE blad HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 MEI 1934. PENSIOEN WETSWIJZIGINGEN VOOR SPOORWEGAMBTENAREN. lirectie der Nederlandsche Spoorwe- Pe (lft den minister van Waterstaat ge" wijzigingsontwerp toegezonden van ^"pensioenwet voor spoorwegambtena ren 1925. z,\ \NDAM TEGEN GEDEP. STATEN. Herhaalde missives van Gedeputeerde G,'teil van Ndord-Holland ten spijt kun- 3 en W. van Zaandam den raad niet 'dvH'eren tot de door de regeering ge- •enschte aanvullingen van het Ambte- renregleioent te besluiten. Zij achten déze wijzigingen voor de gemeente Zaan dam niet noodig. 11FT BEZOEK VAN BELGISCHE SCHOLIEREN AAN NEDERLAND. I)e tweede groep is gisteren in Rotterdam geweest. Belangstel-' Hiïg van den burgemeester. Nadat Zaterdag jl. de eerste helft van ,1e* ruim 1200 Belgische scholieren, die 0r,s land bezoeken, in Rotterdam zijn ge weest, heeft Donderdag de tweede groep, bestaande uit ruim vierhonderd jongens eu een kleine driehonderd meisjes als cast van het gemeentebestuur de beziens waardigheden van Rotterdam bekeken. Te Haarlem. Donderdag heeft deze groep een bezoek gebracht, aan Haarlem, waar zij om onge veer 4 uur aankwamen. Te Amsterdam. Het bezoek van de Belgische scholieren gisteren aan Amsterdam gebracht, is be gunstigd door prachtig weder. Trouwens ook Donderdag, toen zij te 9 uur per extra-trein voor het Lloyd-hotel aan de Handelskade aankwamen, straalde de zon van een wolkeloozen hemel. Op vragen van het Tweede Kamerlid Vervoorn betreffende de toewijzing van kalveren door de Crisis-Rundvee-Centrale, heeft de minister van oeconomische zaken a. i. geantwoord: 1. Uiteraard zijn naar aanleiding van de toewijzing van de kalveren verschil lende klachten van veehouders aan de Ge westelijke Rundveecentralen en de Crisis- Rundveecentrale ter oore gekomen, aan gezien een ingrijpende beperking van het aantal per bedrijf te houden kalveren, vooral bii de eerste toepassing van een teeltregeling, al naar den aard van het be trokken bedrijf, verschillende moeilijkhe den en bezwaren in de bedrijfsvoering medebrengt. 2. Bii de toewijzing van de kalveren door de Gewestelijke Rundveecentralen, op voordracht van de district-commissies, is rekening gehouden met de toestanden op de bedrijven, zooals die tot op het oogen- blik der toewijzing werden gevoerd, aan- gezièn de bedrijfsomstandigheden konden noodig maken in meer of minder sterke mate af te wijken van een toewijzing uit sluitend op grond van de resultaten der veetellingen 1933 en 1934, rekening hou dend met de toe te passen beperking van den veestapel. Daarbij werd overigens ge bruik gemaakt van de bii de telling 1934 verkregen gegevens omtrent de aantallen in het najaar 1933 gekalfd hebbende en in het voorjaar 1934 kalvende koeien. 3. Het is niet gebleken, dat de grootte der bedrijven een redelijken maatstaf kon- vormen voor de bepaling van het aantal kalveren, hetwelk per bedrijf mag worden gehouden. Uitgegaan werd van de ge dachte het karakter der bedrijven en den bedrijfsvorm zooveel doenlijk ongewijzigd te laten; in de verschillende deelen des lands en in de onderscheidene bedrijfs vormen zijn als regel zeer uiteenloopende aantallen kalveren per zelfde grondopper- vlakte gehouden. 4. Mede uit het medegedeelde onder 2 en 3 blijkt, dat met de grootte der bedrij ven rekening werd gehouden, doch deze bezwaarlijk kon worden aanvaard als uit sluitende maatstaf voor de toewijzing van de kalveren. BOND VOOR STAATSPENSION- NEERING. Jaarvergadering in de Vlctoria- stad „Alkmaar". Men verzoekt ons te melden: Het mag zeker tot een bijzonderheid gerekend worden dat de Jaarvergadering van den Bond voor Staatspensionneering, die anders veelal in Amsterdam en Utrecht en bij uitzondering in Groningen of Leeuwarden gehouden werd, dit jaar in Alkmaar zal plaats vinden en wel op Dinsdag 22 Mei, voorm. 10 uur, in de Harmonie* aan de Ged. Nieuwesloot. Bij deze jaarvergadering is het een goede gewoonte geworden om een zoo- genaamden vooravond te houden en aan a|le afgevaardigden des lands van Oost fi'i West en Noord en Zuid aan te bieden. Waar de meeste afgevaardigden reeds 'len dag te voren in de plaats van de jaarvergadering aanwezig zijn, om bijtijds oen volgenden dag ter vergadering te wezen, is deze gewoonte uitmuntend ge schikt de vriendschapsbanden, en strij- oerslust te versterken in het algemeen oen ouderlingen band te bevorderen en in oc' Bijzonder om ook naar buiten ons ideaal van »Oud en arm de wereld uit«, |>nder aller aandacht te brengen. Het i ste, d0 propagandistische waarde van ue»» vooravond, is dan ook wel bijzonder groot. Alkmaar heeft gemeend, in zijn schit- enden Sled. Muziektuin een concert aan te bieden, op Maandag 21 Mei a.s. Do tijd van kortzichtigheid is voorbij, daarom spuien wij tijdig om U steeds het NIEUWSTE te kunnen brengen. Wij gaan met den tijd mee. Onze B.B.V.-étalages zeggen U meer. Moderne Bi m-Bam-Sch oorsteen klok ken Van 10 tot 50% korting op alle artikelen in de (2e Pinksterdag) des avonds om 8 uur precies. Dit concert, waar de muziekvereeniging »Excelsior«, afgewisseld door zang van het »Vrijz. Hervormd Zangkoor« en het Alkm. Dubbel Mannenkwartet »Zang en Vriendschap* speciaal aan Dames- en Heeren afgevaardigden wordt aangeboden is echter ook vrij toegankelijk voor alle leden van den Bond voor Staatspension neering, onverschillig van welke afdeeling men lid is. alsmede voor al uw vrienden en kennissen. Het is daarom dat de afd. Alkmaar als Gastvrouwe u uitnoodigt om uit alle afdeelingen van Noord-Holland, Friesland en andere gewesten op te trekken naar Alkmaar, de Victoriestad met haar prach tige omgeving, om door uw aanwezigheid op dit concert van den vooravond onzer vergadering mee te demonstreeren en te helpen uitdragen ons ideaal, totdat eens is opgegaan de heerlijke, glansrijke zon van het niet bezorgd zijn en gebukt gaan voor den ouden dag, wanneer de levens zon gaat dalen. Laat dan den 2en Pinksterdag Alkmaar in het teeken staan van den Bond voor Staatspensionneering. Komt allen, af deelingen en leden met uwe banieren en de laatsten met hun Bondsinsignes, naar Alkmaar. Neemt uwe vrienden en kennis sen mee. Voor de afgevaardigden houdt de com missie voor ontvangst met het bestuur zitting op den 2den Pinksterdag vanaf namiddags 5 uur in het Gebouw »De Unie«, Choorstraat, om daarna des avonds gezamenlijk op te trekken naar den muziektuin. Nogmaals leden van den Bond, maakt den 2den Pinksterdag vrij en komt naar Alkmaar. Het onderhoud tusschen Bathou en Henderson. De „Petit Parisien" geeft van de be sprekingen tusschen Barthou en Hender son de volgende lezing: Henderson heeft herinnerd aan de ver wachting, die hij gekregen had bij zijn laatste onderhoud met Barthou met be trekkingtot een overeenstemming tusschen Parijs en Londen niet alleen, maar ook met betrekking tot de conventie, vooral daar deze verwachting het feit gerecht vaardigd heeft, dat een tijdstip voor het hervatten van de werkzaamheden van Genève werd bepaald. Henderson be treurde het zeer, dat de Fransche nota van 17 April deze verwachting vooreerst den bodem had ingeslagen. Vervolgens heeft Henderson gewezen op de gevaren van een wedstrijd in wapening, welke het resultaat zou zijn van een mislukken van de ontwapeningsconferentie, terwijl hij tevens vroeg hoe de Fransche minister van buitenlandsche zaken zich de toe komst voorstelde en welke houding Frank rijk dacht aan te nemen. Het antwoord van Barthou komt over een met het rapport van de zitting van de commissie van buitenlandsche zaken van de Kamer. Het feit, dat de toestand volkomen ver anderd heeft, kan niet Frankrijk in de schoenen worden geschoven, maar ligt in de herwapening van Duitschland, welke Berlijn tot nu toe niet heeft toegegeven. De bevestiging kan echter opgemaakt worden uit de Duitsche begrooting en verder uit de ophelderingen, die aan den Engelschen ambassadeur gegeven. Dien tengevolge heeft de regeering-Doumergue geen keus gehad en heeft zij niets anders aan Londen kunnen antwoorden dan zij op 17 April heeft gedaan. Ook thans kan zij slechts aan dit standpunt vasthouden. Niet alleen het parlement zou een ver andering van deze houding niet goed keuren, geheel Frankrijk zou haar niet dulden. Henderson terug naar Londen. Uit Parijs wordt gemeld, dat Henderson plotseling zijn reisplan heeft gewijzigd. Na zijn onderhoud met den Franschen minister van buitenlandschen zaken, Bar thou, zou hij niet naar Genève doorreizen, maar gisteren naar Londen terugkeeren. MaeUonald's houding. In Westminster is gisteren een-verga dering gehouden voor ontwapening, waar in een boodschap is voor gelezen van Mac Donald, die o.a. zegt: De regeering is op grond van rijpelijk overleg van meening, dat haar ontwape ningsvoorstel het eenige practische en concrete plan is, dat uitzicht op aanvaar ding geeft. MacDonald zelf naar Genève? De diplomatieke medewerker van de Morning Post schrijft, dat naar men zegt, MacDonakl erop voorbereid is zelf naar Genève te gaan, teneinde de verzamelde vertegenwoordigers der mogendheden op het laatste oogenblik tot concessies te bewegen. CONFERENTIES VAN HENDERSON EN YON R1BBENTROP. Henderson heeft gisteren te Parijs met Barthou over het ontwapeningsvraagstuk beraadslaagd. Hij gaat niet naar Genève, maar keert eerst naar Londen terug om verslag uit te brengen van zijn onderhoud met Barthou. De Dnitsche ontwapeningsgevolmach tigde Von Ribbentrop confereerde met sir John Simon en Eden. DE ENGELSCHE WEERMACHT. En de dreigende politieke toe stand in Europa. De Daily Telegraph zegt, datderegee- ring in de moeilijkheden met de ontwape ning aanleiding heeft gevonden den staat van de verdedigingsmiddelen na te gaan, zulks uit overweging, dat het onder zekere omstandigheden noodigzou kunnen blijken dat er weer een Britsch expeditieleger naar het continent zou worden gezonden. ENGELANDS STANDPUNT INZAKE DE LUCHTMACHT. Op een massa-vergadering herinnerde de Britsche minister Baldwin aan een verklaring die hij eens in naam der regeering aflegde, n.1. dat wanneer geen ontwapeningsa'Ccoord tot stand kwam, Engeland het standpunt zou innemen dat het niet dulden zal dat zijn luchtwapen minder krachtig is dan dat van een mogendheid die met oorlogsvliegtuigen het Engelsche grondgebied kan bereiken. BOUW VAN AMERIKAANSCHE BOMBARDEMENTSVLIEGTUIGEN. Het Amerikaansche ministerie van lucht vaart heeft opdracht gegeven tot den bouw van 80 groote bombardementsvlieg tuigen, welke aan de volgende minimum- eischen moeten voldoen: snelheid 200 mijlen per uur met volle belasting op een hoogte van 10.000 voet; vliegradius 6 uur; stijgcapaciteit tot 10.000 voet met volle belasting in 10 minutenstijghoogte met volle belasting tot 20.000 voet; draag vermogen voor ongeveer 3 ton bommen. Ambtenaren van het ministerie verklaar den evenwel, dat zij in werkelijkheid prestaties verwachten, welke 50 pet. beter zijn. HAVENSTAKING IN SAN FRANGïSCO In San Francisco en eenige andere plaatsen langs de kust van den Stillen Oceaan zijn totaal 15.000 havenarbeiders in staking gegaan. f CHINA EN JAPAN. Weer een Japansch dreigement. Het Japansché leger in Kwantoeng be schuldigt China van talrijke schendingen van de overeenkomst van Tangkoe. Dit leger waarschuwt China, dat dit land voor het geval van nieuwe onlusten daarvoor aansprakelijk zal worden gehouden. Binnenland Vijf jaar gevangenisstraf tegen den dader geëischt. Het O.M, bij de Roermondsche recht bank eischte Dinsdag tegen den 31-jarigen grondwerker G. Hendrikx uit Horn een gevangenisstraf voor den tijd van vijf jaar, wegens het opzettelijk in brand steken van een hoeveelheid kaf, dat geborgen was in de schuur van den heer J. J. H, Veuge- laars te Horn. De verdediger mr. Tripels verzocht een onderzoek te doen instellen naar de geest vermogens van verd., te meer waar verd. omstreeks dienzelfden dag elders ook al een hooimijt in brand had gestoken, zon-r der dat hij hiervoor eenige reden kon op geven en niet is vastgesteld kunnen wor den, dat verd. uit wraak zou gehandeld kunnen hebben. Uitspraak op 22 dezer. Dinsdag heeft de Roermondsche recht bank vonnis gewezen tegen den 25-jarigen arbeider Chr. W. M. K. uit Echt. Bü de behandeling van deze zaak op 24 April was aan verdachte ten laste gelegd, dat hij op 9 April van het vorig jaar Frans Tonnaer te Echt dermate met een mes had geslagen in den hals, dat het grootste deel van het halsmerg was doorgesneden, waar door de dood intrad. De officier van justitie eischte een ge* vangenisstraf van een jaar, met aftrek vau het voorarrest. Verd., die pertinent volhield niets met dit misdrijf uitstaanden te hebben gehad, werd door mr. Tripels verdedigd, die vrij spraak pleitte. De rechtbank sprak verdachte vrii en gelastte zijne onmiddellijke invriiheids- stelling. i Tot zes maanden veroordeeld. Een 43-jarige bollenkweeker uit Castri- cum had op 14 October 1933 te Obdam aan de bloemboliencentrale 4784 kg bloembollen afgeleverd. Hij had althans het bewijs van inlevering noodig om een teeltvergunning te krijgen val- sehelijk opgemaakt, maar de inlevering bleek later niet gedaan te zijn. Deswege stond de man voor de Alkmaarsche rechtbank terecht. Het bleek ter zitting, dat het biljet door een controleur was geteekend, maar dat deze een blanco biljet, waarop zijn naam gezet was aan verdachte had afge leverd. Verdachte had daarop ook zijn naam geplaatst. Hij bleek ook controleur, zelfs hoofdcontroleur van de Vereeni- ging „Narcis" te zijn. Het bleek, dat ver dachte een bedrag van 140 had ont vangen. De officier van justitie laakte het scherp, dat door controleurs op deze wijze fraude kon worden gepleegd. Men had hier weer eens een kijkje achter de schermen van een der crisis centrales gekregen. Tegen verdachte, die ook als ambtenaar was te beschouwen, werd zes maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft den man thans tot zes maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf veroordeeld. Uitspraak doende inzake de stranding van het Engelsche stoomschip Oakford verklaart de Raad voor de Scheepvaart dat de oorzaak niet is vast te stellen. Bij deze ramp is de geheele uit tien personen bestaande bemanning omgekomen. De vraag besprekend hoe het mogelijk is, dat deze ramp zulke droevige gevolgen heeft gehad, stelt de Raad vast, dat de reddingboot Eierland, na verschillende vergeefsche pogingen ten slotte met groote moeite langszijde van de Oakford is ge komen-. Het scheen echter, of men van de boot geen notitie nam. In elk geval wilde men het schip niet verlaten. De reddingboot moest te 1.15 in den nacht onverrichter zake terugkeeren. Toen kort daarop de Oakford om hulp seinde, was het voor de reddingboot niet meer moge lijk langszijde te komen. De Holland was echter in de nabijheid en men wist, dat, wanneer het hoog water zou worden, de andere reddingboot, de Brandaris, gereed lag om de bemanning op te nemen. De Holland heeft alle mogelijke moeite gedaan den kapitein van het besluit af te brengen, om de Oakford in de scheeps- boot te verlaten, toen het schip eenige slagzijde kreeg. Toch was de toestand aan boord niet bepaald gevaarlijk, in elk geval aan boord veiliger dan in de boot. Het is trouwens bij een stranding op de vlakke Nederlandsche kust, hoe verradelijk deze ook moge zijn, voor hen die haar niet kennen, met een geballast schip, veiliger het schip niet met eigen boot te verlaten, zeer zeker niet bij nacht. Helaas heeft de kapitein den hem door de Holland gegeven raad in den wind geslagen, vermoedelijk niet wetende, dat hem nog een zeer gevaarlijke tocht wachtte in de geul en in de branding van de Vlieho.rs. De bemanning had dien nacht zonder levensgevaar aan boord kunnen blijven. De Raad komt uit alles tot de con clusie, dat het Nederlandsche redding wezen volkomen paraat is geweest en al het mogelijke heeft gedaan om het onheil te voorkomen. De Raad is van meening, dat van Vlieland uit niets gedaan had kunnen worden, b.v. 'door van de Vliehors af te trachten hulp te bieden. De Oakford is niet gestrand op de Vliehors, doch op een los daarvan liggende ondiepte Boven dien was de plaats, waar de lijken der bemanning zijn gevonden, in den nacht van de ramp onbereikbaar. Bovendien had men daar hoegenaamd niets kunnen uitrichten, zelfs al had men rekening ge houden met het feit dat de bemanning van de Oakford op eigen gelegenheid het schip zou verlaten. Ook de sleepboot Holland heeft buiten gewoon goed werk gedaan. Het is dan ook wel zeer te betreuren, dat de kapitein van de diensten van de Eierland geen gebruik heeft gemaakt, later, naar de dringende adviezen van de Holland niet heeft geluisterd. DE ONTPLOFFING IN DE SPOORWEG WERKPLAATS TE UTRECHT. De gewonden. Twee der bij de ontploffing in de spoorwegwerkplaats te Utrecht zwaar ge wonde werklieden vertoeven nog in de klinieken te Utrecht; hun toestand is evenwel vooruitgaande. Drie der ernstig gekwetsten heb ben het ziekenhuis verlaten. BELEEDIGING VAN „DEN HEER" COLIJN. Redacteur vrijgesproken. De Vierde Kanier der Amsterdamsche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen een „Tribune"-redacteur, die terecht heeft gestaan wegens het doen op nemen van een voor minister Colijn be- leedigend geacht artikel. Er was twee maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank sprak den redacteur vrij, daar zij van oordeel was, dat hier de mi- minister als particulier was beleedigjl en niet als minister. De beleediging als par- Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij AKKEB'S Overal verkrijgbaar. lThanrf£Q0 Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting ticulier was subsidiair ten laste gelegd, doch hierover was geen klacht ingeko men, zoodat de redacteur wat dit gedeelte van de ten laste legging betreft, van rechtsvervolging werd ontslagen. 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Het O.M. bij de Roermondsche recht bank, eischte Dinsdag tegen den 22- jarigen chauffeur D. J. J. Verspaget, geb. te Woensel gem. Eindhoven, een gevan genisstraf voor den tijd van twee jaar, wegens het als bestuurder van een auto op den weg Weert—Helmond niet tijdig stoppen op de sommatie van de mare- chaussée, waardoor de dienstdoende mare- chaussée B. Zuidema, uit Asten, bedreigd werd. Nadat de auto, door middel van een spijkerplank en het stuk schieten van een band, onder de gemeente Lierop tot stilstaan was gebracht, bleek in den wagen 2500 kg gesmokkelde suiker te zitten. Uitspraak volgt 22 dezer. Uit het Culinan House in de Kalverstraat. Van de reeds nagenoeg vergeten in braak. die geruimen tijd geleden is ge pleegd in het Culinan House, een in de Kalverstraat 34 te Amsterdam gevestigde juwelierszaak, waarbij voor een groot be drag aan sieraden werd buit gemaakt, is er Dinsdagnacht, zij het in geheel anderen vorm, een reprise geweest. In den vroegen morgen werd namelijk ontdekt, dat uit de étalage een aantal sieraden was weggenomen. Het raamwerk van gevlochten ijzer, waarmee de deur en de winkelruit van deze zaak na het sluitingsuur worden afgesloten, bleek geen beletsel te zijn om in de winkelruit een ldein gat te snijden. Waarschijnlijk is daarna door dit gat een van een haakje voorziene stok gestoken en met behulp daarvan de buit binnengehaald. De ge volgde werkwijze vertoont veel overeen komst met den onlangs in een juweliers zaak aan het Koningsplein gepleegden diefstal van sieraden. De eigenaar van het Culinan House heeft aan de politie van het bureau Singel, die de zaak onderzoekt, nog niet kunnen opgeven wat er precies gestolen is en welke waarde de sieraden vertegenwoor digen. Een ernstig, 2 licht gewond. Donderdagmorgen omstreeks 12 uur zijn op den Hemweg bij de Hembrug te Amsterdam drie kinderen aangereden door een motorrijder uit Utrecht. Het 3-jarig meisje, de Boer, wonende in de Tasmanstraat te Amsterdam, werd ernstig gewond en moest naar het Wil- helmina Gasthuis worden gebracht. Twee andere kinderen van 12 en 15 jaar kregen lichte verwondingen en konden naar huis worden vervoerd. Donderdag is de 35-jarige P. Wijnen uit Venlo op den Hersterweg te Blerik met zijn motorfiets in volle vaart op een ijsco-wagentje ingereden. Terwijl Wijnen over het ijswagentje werd geslingerd, kwam de ruim 20-jarige motorrijder P, van Dijk uit Wijchen met als duorijder de 25-jarige M. Buijsse uit dezelfde richting" aanrijden. Van Dijk kon de aanrijding niet meer voorkomen en reed op het rijwiel van eerstgenoemden motorrijder, dat midden op den weg lag. Daarbij werd de duozitter tegen den grond geslingerd. Nadat geneeskundige hulp was inge roepen, werd Wijnen in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Ook Buijsse, die ernstige hoofdwonden had gekregen, is naar ge noemde ziekeninrichting vervoerd. Na verbonden te zijn, kon van Dijk zijn weg vervolgen. De motorrijwielen zijn grootendeels vernield. Buitenlandsch Overzicht pag. 1 Feuilleton1 Radio-programma2 Van links en rechts2 De Indische verlofstraktementen gewijzigdM Gratis kampeeren op Texel voor kinderen van onze lezers pag. 6 van 't Juttertje De toewijzing van kalveren door de Crisis-Rundvee-Centrale 5 Weonsdag is in het Kanaal een Fransch verkeersvliegtuig veron~ gelukt. De zes inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen M 6 Uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart in verband met de stranding van het Engelsche s.s. „Oakford" Een Castricumsche bollenkwee ker is tot een half jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens knoeierij met bloembollen 5 De voetbalwedstrijd Holland Frankrijk, die Holland met 54 verloor 11 Engeland eischt suprematie in de ^cht5 Omtrek-nieuws6 Marktberichten11 MarineberichtenM 11' Sportnieuws11 Witte bioscoop, 7]/uur, Tivoli bioscoop, 7 uur, Zaterdag 12 Mei. Evangelisatiesamenkomst, Evangelisatie- tent, terrein „De Ton", bij den Water toren, 4.30 u. kindersamenkomst, 8 uur voor volwassenen. ■s Zondag 13 Mei. Tooneelvoorstelling, Casino, „5 dagen naar Parijs". Evangelisatiesamenkomst, Evangelisatie tent, terrein „De Ton", bij den Water toren, 4.30 u. kinder samenkomst, 8 uur voor volwassenen. Maandag 14 Mei. Tentoonstelling Ned. fabrikaat, Casino, Dinsdag 15 Mei. Tentoonstelling Ned. fabrikaat, Casino, Woensdagavond laat is op de Nieuwe Parklaan te Scheveningen bij den Bad huisweg een aanrijding geschied tusschen een personenauto en twee fietsers. De heer v. L., aan den IJsclubwag wonende, bestuurde den auto. De fietsers waren de vijf-en-twintigjarige jongemannen G. v. E., aan de Rochussenstraat, en S. A. aan het Kortenbosch wonende. Beiden werden zwaar gewond. G. v. E. liep een dijbeen breuk, verwondingen aan den hals en een hersenschudding op en werd naar het gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. S. A. kreeg een groote wond aan het achterhoofd, een hersenschud ding, inwendige kneuzingen en ontvel lingen, men heeft hem naar het R.-K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Onder Bergumerheide (Fr.), op een viersprong, gaf Donderdag de politie het doorrijteeken aan drie wielrijdsters en het stopteeken aan een bestuurder van een vrachtauto. Deze laatste reed door en overreed een van de meisjes, dat op slag werd gedood. KIND DOODGEVALLEN. Gisterenmorgen is de 5-jarige Wilhel- mina Goedhart in de Aleidastraat te Schiedam van een hoogte van 7 Meter uit het raam op straat gevallen. Meteen zware hersenschudding is het kind op genomen en naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Eergisteravond is te Quatrebras (Fr.) do ruim 20-jarige mejuffrouw J. Overdijk, uit Dokkumer-Nieuwe Zijlen, door een passeerenden auto overreden en op slag gedood. Het lijk is naar de Kon. Marechaussee- Kazerne aldaar vervoerd. Gistermiddag is de 14-jarige H. van der Velden op de Haarlemmerstraat te Leiden met zijn fiets geslipt, waarbij Hij dusdanig kwam te vallen, dat de bestuur der van een achter hem aankomenden vrachtauto niet heeft kunnen voorkomen, dat hij werd overreden. Twee rechter- wielen van den vrachtauto gingen over den schouder van den jongen heen. In zorgolijken toestand werd hij naar het Academisch ziekenhuis gebracht, waar hjj aan zijn verwondingen is overleden.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5